Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

manly_Man

Well-Known Member
Να σε ρωτήσω κάτι Vlafo, εσύ με αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα σε ποια τιμή θα αποφάσιζες να κάνεις μμ στον γιατρό; Στην παράμετρο να βάλεις και το γεγονός της εντοπιότητας, δηλαδή κάποιος που δεν θα ήθελε να πάει εξωτερικό για τους δικούς του λόγους.
CVIAL, εσυ αφου εκανες τις μεταμοσχευσεις σου στον ακριβοπληρωμενο Lorenjo, οτιδηποτε κατω απο αυτο το θεωρεις αρκετα οικονομικο. Με αυτο ομως δεν συμφωνει η πλειοψηφία αλλα η μειοψηφια των υποψηφιων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill1991

Active Member
@CVIAL αυτό που ρωτάς είναι πολύ δύσκολο να στο απαντήσει κάποιος με μία τιμή... πιστεύω πολλοί από εδώ μέσα 4 ευρώ το graft δεν θα πλήρωναν σε κανέναν γιατρό(Ισπανό, Βέλγο, Αμερικανό κτλ)...
 

tol

Well-Known Member
Να σε ρωτήσω κάτι Vlafo, εσύ με αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα σε ποια τιμή θα αποφάσιζες να κάνεις μμ στον γιατρό; Στην παράμετρο να βάλεις και το γεγονός της εντοπιότητας, δηλαδή κάποιος που δεν θα ήθελε να πάει εξωτερικό για τους δικούς του λόγους.
Να παραθεσω τη δικη μου αποψη, φιλε CVIAL.

Η ανωτερη τιμη χρεωσης για τον κ. Αναστασακη ειναι 2 ευρω.

Και μονο στην περιπτωση που καποιος δεν μπορει να μεταβει στο εξωτερικο. Αλλιως ο κ. Μαρας με 1,5 ευρω αυτη την εποψη ειναι ξεκαθαρα καλυτερη επιλογη.

Σε καμια περιπτωση δε δικαιολογειται ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ παραπανω απο τα δυο ευρω.
 

vlafo

Well-Known Member
Να σε ρωτήσω κάτι Vlafo, εσύ με αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα σε ποια τιμή θα αποφάσιζες να κάνεις μμ στον γιατρό; Στην παράμετρο να βάλεις και το γεγονός της εντοπιότητας, δηλαδή κάποιος που δεν θα ήθελε να πάει εξωτερικό για τους δικούς του λόγους.
Προσωπικά έχω αναφέρει ότι στο σύνολο της δουλειάς του ο Αναστασάκης είναι η καλύτερη επιλογή στην εγχώρια αγορά πάντα.
Μιλάμε για το τώρα το 2020 γιατί αν με ρώταγες το 2015 θα σου έλεγα άλλα.
Και με βάση και κριτήριο πως τα πραγματικά αποτελέσματα που ποστάρονται είναι αληθινά.
Γιατί ανεξάρτητα δεν έχουμε ακόμα δει.

Το στήσιμο το σωστό αν θεωρεί ότι είναι ο καλύτερος στην ελληνική αγορά που το έχει δηλώσει όχι άμεσα αλλά προκύπτει πολύ εύκολα αυτό,δεν θα έπρεπε να τιμολογεί πάνω από 2€.
Θεωρώ αυτή θα έπρεπε να είναι η πλέον ορθολογική τιμή και συνυπολογίζω όλους τους παράγοντες και παραμέτρους που μπαίνουν μέσα σε μια μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL, εσυ αφου εκανες τις μεταμοσχευσεις σου στον ακριβοπληρωμενο Lorenjo, οτιδηποτε κατω απο αυτο το θεωρεις αρκετα οικονομικο. Με αυτο ομως δεν συμφωνει η πλειοψηφία αλλα η μειοψηφια των υποψηφιων.

Manly είναι κακό να προτρέχεις και να απαντάς αυθαίρετα για μένα. Εγώ την γνώμη του vlafo ζήτησα.
 

Bill1991

Active Member
@tol συγνώμη αλλά αυτό το λες εσύ φίλε tol και δεν ειρωνευομαι . Από την στιγμή που ο γιατρός έχει κόσμο ( έχει μεγάλη ζήτηση) θα έχει και την τιμή που θέλει... Υπάρχουν κατηγορίες πελατών και ο γιατρός στοχεύει στην καλύτερη κατηγορία που θεωρεί ο ίδιος ότι θέλει να συνεργαστεί μαζί τους!
 

manly_Man

Well-Known Member
@tol συγνώμη αλλά αυτό το λες εσύ φίλε tol και δεν ειρωνευομαι . Από την στιγμή που ο γιατρός έχει κόσμο ( έχει μεγάλη ζήτηση) θα έχει και την τιμή που θέλει... Υπάρχουν κατηγορίες πελατών και ο γιατρός στοχεύει στην καλύτερη κατηγορία που θεωρεί ο ίδιος ότι θέλει να συνεργαστεί μαζί τους!
οποτε αφου στοχευει σε αλλες κατηγοριες καλων πελατων και δεν συμμεριζεται τις γνωμες των φορουμιτων περι τιμων, γιατι μπηκε στο forum bill; αφου ειχε τους δικους του "καλους" πελατες...
 

Georgie

Well-Known Member
θα σας δώσω ενα παράδειγμα .
Ο κατώτατος μισθός της Ιρλανδιας ειναι 1600 € after tax . ( δουλειές full time ανειδίκευτου , δουλειές τύπου Mc Donald's etc
Ο average ειναι περίπου στα 2500 .
Εχει δυο κλινικές μεγάλες μεταμοσχεύσεων
Τη DHI και την HRBR του dr Maurice Collins .
Δε ξέρω για τη dhi επειδή δε πήγα η ρώτησα .
Στη HRBR το consultation κοστίζει 200€ και η επέμβαση περίπου 8000 με 10000 με αποτελέσματα μέτρια και τεχνική Fut . Δε χρειαζεται να αναφέρω οτι παρα τους καλούς μισθούς και την οικονομική κατάσταση οι περισσότεροι επιλέγουν Τουρκια .
 

Bill1991

Active Member
@manly_Man δεν ξέρω αλλά εγώ βλέπω ότι έχει τρέλα με την μετ το γουστάρει πολύ το θέμα, θέλει να μιλάει και να μοιράζεται τις γνώσεις του και επίσης πιστεύω θέλει να είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα , ίσως θέλει να τον προκαλούμε να μας αποδείξει που μπορεί να φτάσει...
 

vlafo

Well-Known Member
@tol συγνώμη αλλά αυτό το λες εσύ φίλε tol και δεν ειρωνευομαι . Από την στιγμή που ο γιατρός έχει κόσμο ( έχει μεγάλη ζήτηση) θα έχει και την τιμή που θέλει... Υπάρχουν κατηγορίες πελατών και ο γιατρός στοχεύει στην καλύτερη κατηγορία που θεωρεί ο ίδιος ότι θέλει να συνεργαστεί μαζί τους!
Προφανώς αλλα θα πρέπει να καταλάβεις ότι η τιμή που έχει θα πρέπει να ανταποκρίνεται και στα αποτελέσματα του.
Στον αδαή μπορεί να χρεώνει όσο θέλει και νάναι και ευχαριστημένος με 5 τρίχες στο κεφάλι του.
Εμείς επειδή δεν είμαστε πρόβατα και έχουμε άποψη δεν ικανοποιούμαστε αν δεν είμαστε 99% σίγουροι .
Αλλιώς πάμε στο Lorenzo και τελειώνουμε που αξίζει το κάθε ευρώ.
Το πρόβλημα είναι το overpriced και overrated που το ανέφερε και o Georgie.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Όταν η Κύπρος με πολλά αποτέλεσματα και με αρκετά καλό όνομα έχει 1,5 ευρώ το μοσχεύμα δεν μπορώ να βρω τον λόγο που θα πάει κάποιος σε μια ελληνική που έχει πάνω από 2 ευρώ το μοσχεύμα και οι παρουσιάσεις που είχαμε ως τώρα ήταν ελάχιστες. (Προφανώς και μιλάω πριν μπει ο Δρ. Αναστασάκης στο φόρουμ)
 

vlafo

Well-Known Member
@vlafo γιατί δεν πας Lorenzo τότε;
Αυτό είναι δική μου δουλειά και δεν είπε κανείς ότι δεν πάω.
Το ότι μπορεί να έχω τα λεφτά να πάω η να μην πάω δεν σημαίνει ότι σώνει και καλά θα τα δώσω εδώ στον πρώτο που θα βρώ.
 

tol

Well-Known Member
@manly_Man δεν ξέρω αλλά εγώ βλέπω ότι έχει τρέλα με την μετ το γουστάρει πολύ το θέμα, θέλει να μιλάει και να μοιράζεται τις γνώσεις του και επίσης πιστεύω θέλει να είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα , ίσως θέλει να τον προκαλούμε να μας αποδείξει που μπορεί να φτάσει...
Φιλε Bill, προσωπικη ταπεινη αποψη...η τρελα (με την εννοια της αγαπης/παθους για αυτο που κανω) δε συναδει με αυτο που γραφεις.

Δεν ειναι τρελα απλα να μοιραζεσαι τις γνωσεις σου ή να θελεις να αναγνωριστεις ως ο καλυτερος γιατρος στην Ελλαδα.

Τρελα και αγαπη για αυτο που κάνεις ειναι να το προσφερεις ανιδιοτελως.

Φυσικα, οταν γραφω "ανιδιοτελως", εννοω με ενα πολυ λελογισμενο κερδος, λαμβανοντας υποψη τις οικονομικες δυνατοτητες των Ελληνων.

Για φαντασου την κοινωνικη αναγνωριση που θα ειχε ο εξαιρετικος γιατρος κ. Αναστασακης, αν προσφερε τις υπηρεσιες του στο 1,5 ευρω και μπορουσε ο καθε ελληνας να τις απολαυσει;

Αυτη ειναι η καλως εννοουμενη τρελα, φιλε Bill...οχι απευθυνομαι σε ενα κλειστο κλαμπ ατομων που εχουν οικονομικη ανεση...ετσι, ποτέ δε θα μπορεσει να αποκτησει την αποδοχη και αναγνωριση απο το ευρυ φασμα του ελληνικου λαου.
 

Bill1991

Active Member
@vlafo αν πιστεύεις ότι ο Lorenzo σε εμπνέει , νιώθεις ασφάλεια και θα σου δώσει το αποτέλεσμα που θέλεις εκεί πρέπει να πας! Προσπαθώ να μιλήσω ευγενικά,δεν καταλαβαίνω τις επιθέσεις σου στο γιατρό '' 5 τρίχες στο κεφάλι'' και "στον πρώτο που θα βρω"...δεν γίνεται ο γιατρός σου στο 1 ευρώ να σε εμπνέει αλλά στα 2 όχι...είναι επέμβαση χειρουργείο πάμε εκεί που νιώθουμε σιγουριά και ασφάλεια... Εγώ έχω δει ωραία πράγματα και από τον κύριο Τιρκαλα και από την Κύπρο... Φίλε μου έχεις επιλογές όλοι έχουν και κάνουν το καλύτερο για τους ίδιους.
 

Bill1991

Active Member
@tol ο Φουστάνος αφιλοκερδώς έκανε ότι έκανε και όλη η γενιά μου τον ήξερε από τα 10 μας και άλλοι πόσοι γιατροί και δικηγόροι!
 

manly_Man

Well-Known Member
Αυτό είναι δική μου δουλειά και δεν είπε κανείς ότι δεν πάω.
Το ότι μπορεί να έχω τα λεφτά να πάω η να μην πάω δεν σημαίνει ότι σώνει και καλά θα τα δώσω εδώ στον πρώτο που θα βρώ.
Πολύ σωστός! Τα λεφτά θα πρέπει να επενδύονται σωστά και εξυπνα κ μόνο όταν εισαι 1000% σίγουρος ότι αξιζει, αλλιώς θεωρείσαι αφελής και θύμα....!
 

manly_Man

Well-Known Member
@Bill1991 μπας κ εχεις κανονισει κ εσυ καμια MET με τον γιατρο; και γιαυτο ανελαβες τον ρολο της υπερασπισης (γιατι για τον Aldo, το ειχα υποψιαστει οτι καποια σχεση θα εχει με την κλινικη, λογω του οτι υποστηριζε τον γιατρο πριν μας παρουσιασει την σημερινη μεταμοσχευση) ; :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Bill1991 μπας κ εχεις κανονισει κ εσυ καμια MET με τον γιατρο; και γιαυτο ανελαβες τον ρολο της υπερασπισης (γιατι για τον Aldo, το ειχα υποψιαστει οτι καποια σχεση θα εχει με την κλινικη, λογω του οτι υποστηριζε τον γιατρο πριν μας παρουσιασει την σημερινη μεταμοσχευση) ; :p

Τι εννοείς σχέση με την κλινική? Καλό είναι να γίνεις συγκεκριμένος.
 
Μπλουζα