Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Θέλω εγώ να διαλύσω τον γιατρό?ρε είσαι καλά και εσύ?εγώ δεν μίλησα για τα αποτελέσματα του ούτε θα καθόμουν να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο ποτέ ..μιλάω για τη συμπεριφορά του ως προς το φόρουμ και μόνο.εχει μπει πολύ αερατος χωρίς ίχνος σεβασμού σε τπτ και χωρίς λόγο κιολας...με πιάνεις?αν όχι τι να σου πω και εσένα.οποιος τον ρωτήσει κάτι είστε μη ειδικοι λέει..και επιλέγει τι θα απαντήσει κιόλας λέει ..μόνο δημοσιεύσεις αποτελεσμάτων βλεπουμε.αφου λοιπόν δεν παίρνει χαμπάρι ,το επόμενο που θα ανεβάσει ας ειναι με τις προδιαγραφές που έχει θέσει το φόρουμ.οκ? ασε με εμένα..στον Πάνο απάντησε σε πολύ ωραίες ερωτήσεις που του έθεσε για το περιστατικό με την μονοπλευρη εξαγωγή?θέλω από τα μέλη η από τον cvial να μου δείξει την ερώτηση του Πάνου και την απάντηση του γιατρού παρακαλώ..εντάξει μπιλαρε?γιατί δυστυχώς δεν έχεις καταλάβει τι συζητάμε και κάνεις λάθος στην κριτική σου.να το ξέρεις.


θα κοψω τον πολυ ...αερα!
ΚΑΙ τα σεντονια
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Καλό..επιχειρηματα οι επιλεκτικές και αγενεις απαντήσεις άνευ ουσίας.απαντηστε όταν βρείτε χρόνο τις ερωτήσεις του panos1982 με επιχειρήματα και αφήστε με εμένα..
εγώ μόλις θα βρω όρεξη γιατί τώρα δεν έχω, θα ανακρίνω πάλι.:cool:χαχαχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόλις βρω ορεξη κυριε Ανακριτα θα απαντησω, διοτι έχω ξενερωσει λιγο.
Και εννοείται πως θα κοψω και τον πολυ ...αερα!
Βασικα, ΚΑΙ τα ...σεντονια, γιατι τα πολλα επιχειρηματα εκλαμβανονται ως αδυναμια ενώ στην πραγματικοτητα ειναι σεβασμος στον συνομλητη.

Και πολύ καλά θα κάνετε (για τα σεντόνια). Λίγα λόγια και to the point. Δεν χρειάζεται να πεισθούν όλοι ας μείνουν και κάποιοι με αμφιβολίες ή ας μην είναι και η σύγκριση 100% δοκιμη αφού εκ των πραγμάτων δεν μπορούσε. Επισημάνθηκε, σημειώθηκε, τέλος. Πάμε παρακάτω.
 

vlafo

Well-Known Member
Αλλο αυτο και αλλο να τον περιμενουμε στην γωνια οταν βλεπουμε να δουλευει με σωστο πρωτοκολλο για τα Ελληνικα δεδομενα, να αγαπα αυτο που κανει και να εχει potential βελτιωσης.

Δεν χρειαζεται να τον σημαδευουμε με οπλο συνεχως. Υπερ σου ειναι να βελτιωθει.
Θέλω πραγματικά να το δω αυτό τεκμηριωμένα.Γιατί κοντεύω να παρανοήσω με αυτά που διαβάζω.

Και απευθύνομαι και στο γιατρό.

Που έχει υπάρξει αρνητική κριτική ?
10 αποτελέσματα έχει αναρτήσει και όλοι τον έχουμε επικρατήσει με πρώτο τον υποφαινόμενο.
Τον έχουμε εκθειάσει όλοι και για τα αποτελέσματα του και για την καθαρότητα των φωτό.
Βλέπουμε πρώτη φορά πυκνότητες και χερλάιν που δεν είχαμε δει μέχρι τώρα εντός Ελλάδος.
Προσωπικά έχω πει την γνώμη μου πολλές φορές και τον έχω εκθειάσει .

Τον θεωρώ την καλύτερη λύση στην Ελληνική αγορά για πολλούς λόγους.
Δεν ξέρω ακόμα τι κοστολογεί.

Υπάρχει όμως μια αρνητικότητα και από την πλευρά του ίσως γιατί δεν το περίμενε.
Δεν τον πυροβολεί κανείς αντίθετα απαντήσεις ψάχνουμε και παίρνουμε τις περισσότερες φορές αλλά όχι πάντα.
Εμένα εκρεμμούνε αρκετές .
Και άλλων.
Παρόλο που πιέστηκα να απαντήσω ακόμα περιμένω.

Γιατρέ το έχω ξαναπεί πέρα από 1-2 εξαιρέσεις μπορείς να αναλύσεις ότι σε ρωτάμε και να μην κατακρίνεις τις όποιες ερωτήσεις μας πέρα από τις ξεκάθαρα βαλτές.
Προσωπικά δεν ψάχνω το λάθος για να σε στήσω στη γωνία .Μέσα είναι στο παιχνίδι(το λαθος).

Απαντήσεις ψάχνω όπως για τη μονόπλευρη εξαγωγή που το κάνεις συστηματικά κατά δήλωσή σου.

Αυτό μόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Αυτή δεν είναι η ουσία του θέματος ρε συ aerate?
Και η επιθετικότητα ήταν αμφίδρομη λίγο αλλά και γω έχω "παράπονα"και άλλοι όπως εσύ αλλά θα πρέπει να προχωράμε να τελειώνουμε και να μην μένουνε ασάφειες.
Εγώ έχω ακόμα απορίες από το γιατρό και περιμένω απαντήσεις (όχι αυτό που προώθησα του Panou).
 

vag25

Well-Known Member
Vlafo εγω δεν μιλησα για σενα, αλλα για την κακοπροαιρετη κριτικη που κανουν 2-3 ατομα. Η κριτικη σου ηταν on point.
Αλλωστε το δικο σου ποστ το εφερα ως θετικο παραδειγμα για το πως πρεπει να γινεται η κριτικη( σε ποστ που εχει σβηστει).
Κακως εκανες quote εμενα. Εκτος αν το εκανες για να πεις αλλα πραγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

aeratos28

Just aeratos
Ρε αδερφέ ,και εμένα από ερώτηση προέκυψε η αντιπαράθεση.η οποία απαντήθηκε ειρωνικά..δεν απαντήθηκε η ουσία της..τι να λέμε τώρα.και η ερωτηση ήταν εντελώς χαλαρή χωρίς επιθετικότητα χωρίς τπτ..η απάντηση που ακούστηκε ήταν επιθετική εντελώς..και δεν ήταν κιόλας στο θέμα που ρωτήθηκε..εσύ έχεις ρωτήσει,ο Πάνος έχει ρωτήσει και άλλοι πόσοι.απαντηση καμία..το μόνο που ξέρουμε ειναι ότι έχουν ανέβει καμία 10 αποτελέσματα πριν μετά,ότι έχει κάνει 20-30% μείωση στην τιμή του consultation για το φόρουμ και ότι δεν κοστολογεί τις υπηρεσίες του όσο οι νοσηλεύτριες..καλά κάνει.οσο θέλει να χρεώνει.αλλα πόσο??για να ξέρουμε γιατί μιλάμε και να κάνουμε τις ανάλογες συγκρίσεις..ξέρουμε για κάθε γιατρό τι τιμολόγηση έχει και εδω κρυβόμαστε πίσω από λέξεις..ξαναλέω,φόρουμ είναι με ψαγμενους ανθρώπους.οι περισσότεροι..αφού είπε μπήκε να βοηθήσει,ας απαντήσει σε ερωτήσεις που γίνονται.αν μπήκε να κρίνει τις ερωτήσεις ως μη ειδικές ,δεν νομίζω ότι έχει προσφορά καμία τότε η κάθε τέτοια συμμετοχή οπουδήποτε γιατρού.επισης εγώ τη μονόπλευρη εξαγωγή που είναι ένα θέμα το οποίο απασχόλησε πολλά μέλη ,τη θεωρώ λάθος εντελώς και θα ήθελα να το γνώριζα πριν το χειρουργείο αυτό για να μην το κανω το χειρουργείο.
Αυτή δεν είναι η ουσία του θέματος ρε συ aerate?
Και η επιθετικότητα ήταν αμφίδρομη λίγο αλλά και γω έχω "παράπονα"και άλλοι όπως εσύ αλλά θα πρέπει να προχωράμε να τελειώνουμε και να μην μένουνε ασάφειες.
Εγώ έχω ακόμα απορίες από το γιατρό και περιμένω απαντήσεις (όχι αυτό που προώθησα του Panou).
 

vlafo

Well-Known Member
To δικο μου γιατι εσβησες βρε CVIAL που ηταν απαντηση στον Vlafo?

Vlafo εγω δεν μιλησα για σενα, αλλα για την κακοπροαιρετη κριτικη που κανουν 2-3 ατομα. Η κριτικη σου ηταν on point.
Αλλωστε το δικο σου ποστ το εφερα ως θετικο παραδειγμα για το πως πρεπει να γινεται η κριτικη( σε ποστ που εχει σβηστει).
Κακως εκανες quote εμενα. Εκτος αν το εκανες για να πεις αλλα πραγματα.
Vag 25
Δεν το προσωποποίησα ούτε ανέφερα ότι είπες κάτι αρνητικό,ίσα ίσα το εξήγησα και ανέφερα το λόγο.
 

Aldo

Well-Known Member
Θέλω πραγματικά να το δω αυτό τεκμηριωμένα.Γιατί κοντεύω να παρανοήσω με αυτά που διαβάζω.

Και απευθύνομαι και στο γιατρό.

Που έχει υπάρξει αρνητική κριτική ?
10 αποτελέσματα έχει αναρτήσει και όλοι τον έχουμε επικρατήσει με πρώτο τον υποφαινόμενο.
Τον έχουμε εκθειάσει όλοι και για τα αποτελέσματα του και για την καθαρότητα των φωτό.
Βλέπουμε πρώτη φορά πυκνότητες και χερλάιν που δεν είχαμε δει μέχρι τώρα εντός Ελλάδος.
Προσωπικά έχω πει την γνώμη μου πολλές φορές και τον έχω εκθειάσει .

Τον θεωρώ την καλύτερη λύση στην Ελληνική αγορά για πολλούς λόγους.
Δεν ξέρω ακόμα τι κοστολογεί.

Υπάρχει όμως μια αρνητικότητα και από την πλευρά του ίσως γιατί δεν το περίμενε.
Δεν τον πυροβολεί κανείς αντίθετα απαντήσεις ψάχνουμε και παίρνουμε τις περισσότερες φορές αλλά όχι πάντα.
Εμένα εκρεμμούνε αρκετές .
Και άλλων.
Παρόλο που πιέστηκα να απαντήσω ακόμα περιμένω.

Γιατρέ το έχω ξαναπεί πέρα από 1-2 εξαιρέσεις μπορείς να αναλύσεις ότι σε ρωτάμε και να μην κατακρίνεις τις όποιες ερωτήσεις μας πέρα από τις ξεκάθαρα βαλτές.
Προσωπικά δεν ψάχνω το λάθος για να σε στήσω στη γωνία .Μέσα είναι στο παιχνίδι(το λαθος).

Απαντήσεις ψάχνω όπως για τη μονόπλευρη εξαγωγή που το κάνεις συστηματικά κατά δήλωσή σου.

Αυτό μόνο.
Συμφωνώ με τον φίλο σε κάποια σημεία. Επίσης, ο γιατρός έχει δείξει καλές δουλείες και το ότι είναι εδω μέσα να μας ''λέει'' και να ''ακούει'' πράγματα, εμένα προσωπικά μου λέει πολλά!!
Αυτό που θέλω μόνο να υπενθυμίσω είναι πώς ο γραπτός λόγος συχνά μπορεί να παρεξηγηθεί και απο δικίας μας μεριάς αλλα και του γιατρού. Δεν είναι το ίδιο μια συζήτηση face to face με μια απο το πληκτρολόγιο.

Όσον αφορά την μονόπλευρη εξαγωγή θα ήθελα και εγω να διαβάσω μια τεκμηριωμένη προσέγγιση.
Tέλος, η συγκεκριμένη εξαγωγή είναι κάτι το οποίο έχετε μελετήσει-παρουσιάσει εσείς γιατρέ, υπάρχουν αναφορές στην βιβλιογραφία ;

Ευχαριστώ,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ρε αδερφέ ,και εμένα από ερώτηση προέκυψε η αντιπαράθεση.η οποία απαντήθηκε ειρωνικά..δεν απαντήθηκε η ουσία της..τι να λέμε τώρα.και η ερωτηση ήταν εντελώς χαλαρή χωρίς επιθετικότητα χωρίς τπτ..η απάντηση που ακούστηκε ήταν επιθετική εντελώς..και δεν ήταν κιόλας στο θέμα που ρωτήθηκε..εσύ έχεις ρωτήσει,ο Πάνος έχει ρωτήσει και άλλοι πόσοι.απαντηση καμία..το μόνο που ξέρουμε ειναι ότι έχουν ανέβει καμία 10 αποτελέσματα πριν μετά,ότι έχει κάνει 20-30% μείωση στην τιμή του consultation για το φόρουμ και ότι δεν κοστολογεί τις υπηρεσίες του όσο οι νοσηλεύτριες..καλά κάνει.οσο θέλει να χρεώνει.αλλα πόσο??για να ξέρουμε γιατί μιλάμε και να κάνουμε τις ανάλογες συγκρίσεις..ξέρουμε για κάθε γιατρό τι τιμολόγηση έχει και εδω κρυβόμαστε πίσω από λέξεις..ξαναλέω,φόρουμ είναι με ψαγμενους ανθρώπους.οι περισσότεροι..αφού είπε μπήκε να βοηθήσει,ας απαντήσει σε ερωτήσεις που γίνονται.αν μπήκε να κρίνει τις ερωτήσεις ως μη ειδικές ,δεν νομίζω ότι έχει προσφορά καμία τότε η κάθε τέτοια συμμετοχή οπουδήποτε γιατρού.επισης εγώ τη μονόπλευρη εξαγωγή που είναι ένα θέμα το οποίο απασχόλησε πολλά μέλη ,τη θεωρώ λάθος εντελώς και θα ήθελα να το γνώριζα πριν το χειρουργείο αυτό για να μην το κανω το χειρουργείο.
Το ίδιο πράγμα λέμε ΟΚ απλά να σου πω τα εξής :
Δεν είναι μόνο 10 αποτελέσματα μην το προσπερνάμε έτσι είναι υπεραρκετά μέσα σε ένα μήνα όταν καμία άλλη κλινική δεν έχει τόσα.
Ναι είναι καλύτερες οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις αλλά μπορούμε να ζητήσουμε περισσότερα στοιχεία στις δικές του να μας δώσει.Όπως σε κάποιες την τοποθέτηση.Το έκανε.
Τιμές το έχει αναφέρει δεν λέει δικαίωμα του αλλά καταλαβαίνω το τι λες.
Έδώ υπάρχουνε κανόνες οπότε είναι υποχρεωμένος.
Αυτό ας το επιληφθεί ο Cvial.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ ξέρω να πω ότι όταν μια κλινική παίρνει επίσημα ειδικά βήμα ένα από τα πράγματα που σίγουρα πρέπει να κάνει είναι να αναφέρει το οικονομικό σκέλος . Απορω με τον cvial γιατί ακόμα δεν το χει παρατηρήσει αυτο...Το ότι το αποφεύγει συστηματικά (ο γιατρός) εμένα με βαζεις σε σκέψεις που δεν διστάζω να πω αφού μου δίνει το δικαίωμα η συμπεριφορά του γιατρού να το κάνω. Προφανώς η χρέωση του δεν είναι στάνταρ κ εξαρτάται από τον κάθε υποψήφιο που έχει απέναντι του. Τι έρευνα έχει κάνει κ πόσο ψαγμενος είναι... Ο λόγος επίσης που το αναφέρω αυτό είναι κ άλλος που έμμεσα τον έχω αναφέρει στο παρελθόν σχετικά με την τηλεφωνική μου εμπειρία με την κλινική και την αντιμετώπιση που είχα στο οικονομικό κομμάτι μιλώντας πάντοτε σχετικά με το smp... Πιστεύω (αφού δεν ξέρουμε υποθέσεις κάνουμε ) ότι οι τιμές κυμαίνονται στα 2-2.5€ και είναι διαπραγματεύσειμες...
 

paulakos266

Active Member
Πριν 2-3 χρόνια είχα στείλει στην κλινική του Αναστασάκη ένα email και μου έστειλε τιμοκατάλογο αλλά ψάχνοντας πάλι το e-mail μου δεν μπορώ να το βρω και αν δεν κάνω λάθος η τιμή πρέπει να ήτανε 2,2 με 2,5 ευρώ το μόσχευμα για fue
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ ξέρω να πω ότι όταν μια κλινική παίρνει επίσημα ειδικά βήμα ένα από τα πράγματα που σίγουρα πρέπει να κάνει είναι να αναφέρει το οικονομικό σκέλος . Απορω με τον cvial γιατί ακόμα δεν το χει παρατηρήσει αυτο...Το ότι το αποφεύγει συστηματικά (ο γιατρός) εμένα με βαζεις σε σκέψεις που δεν διστάζω να πω αφού μου δίνει το δικαίωμα η συμπεριφορά του γιατρού να το κάνω. Προφανώς η χρέωση του δεν είναι στάνταρ κ εξαρτάται από τον κάθε υποψήφιο που έχει απέναντι του. Τι έρευνα έχει κάνει κ πόσο ψαγμενος είναι... Ο λόγος επίσης που το αναφέρω αυτό είναι κ άλλος που έμμεσα τον έχω αναφέρει στο παρελθόν σχετικά με την τηλεφωνική μου εμπειρία με την κλινική και την αντιμετώπιση που είχα στο οικονομικό κομμάτι μιλώντας πάντοτε σχετικά με το smp... Πιστεύω (αφού δεν ξέρουμε υποθέσεις κάνουμε ) ότι οι τιμές κυμαίνονται στα 2-2.5€ και είναι διαπραγματεύσειμες...
πιστευω η τιμη ειναι καθοριστικος παραγοντας σε μια κλινικη...τι θελω να πω...αναλογα την τιμη που εχει καθε κλινικη εχουμε και τις αναλογες απαιτησεις απο αυτη και ειμαστε πιο απαιτητικοι κριτες...πχ αλλη απαιτηση θα ειχε καποιος απο lorenjo,couto που πληρωνει αδρα (οποτε θα θελαμε να ξερουμε και την παραμικρη λεπτομερεια για να δικαιολογηθει το ποσο που θα δωσουμε)...και αλλη απαιτηση θα ειχε καποιος με μια κλινικη που εχει την ελαχιστη χρεωση. Οποτε οταν καποιος θελει να χρεώνει ακριβα τοτε θα πρεπει να μπορει να δικαιολογησει την τιμη που χρεωνει και να φαινεται ξεκαθαρα γιατι γινεται αυτη η χρεωση και να ειναι ολα φανερα και να μη μενει καμια απορια σχετικα με τις ερωτησεις που γινονται προς την κλινικη.
Τα μεχρι τωρα δεδομενα ναι καπου εκει οδηγουν οτι η τιμη ειναι μεταξυ 2-2.5 ευρω αναλογως τα μοσχευματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ ξέρω να πω ότι όταν μια κλινική παίρνει επίσημα ειδικά βήμα ένα από τα πράγματα που σίγουρα πρέπει να κάνει είναι να αναφέρει το οικονομικό σκέλος . Απορω με τον cvial γιατί ακόμα δεν το χει παρατηρήσει αυτο...Το ότι το αποφεύγει συστηματικά (ο γιατρός) εμένα με βαζεις σε σκέψεις που δεν διστάζω να πω αφού μου δίνει το δικαίωμα η συμπεριφορά του γιατρού να το κάνω. Προφανώς η χρέωση του δεν είναι στάνταρ κ εξαρτάται από τον κάθε υποψήφιο που έχει απέναντι του. Τι έρευνα έχει κάνει κ πόσο ψαγμενος είναι... Ο λόγος επίσης που το αναφέρω αυτό είναι κ άλλος που έμμεσα τον έχω αναφέρει στο παρελθόν σχετικά με την τηλεφωνική μου εμπειρία με την κλινική και την αντιμετώπιση που είχα στο οικονομικό κομμάτι μιλώντας πάντοτε σχετικά με το smp... Πιστεύω (αφού δεν ξέρουμε υποθέσεις κάνουμε ) ότι οι τιμές κυμαίνονται στα 2-2.5€ και είναι διαπραγματεύσειμες...

Αφού με διαβάζεις θα έχεις δει ότι ουδέποτε έχω ασχοληθεί με τιμές εκτός Λορένζο που απάντησα όταν με ρώτησαν διάφοροι. Δεν υπάρχει κανόνας υποχρέωσης, ποτέ δεν έχω υποχρεώσει κανέναν να κάνει κάτι τέτοιο, όσοι ανάρτησαν τιμές και μιλάω για κλινικές το έκαναν μόνες τους. Από την άλλη τόσο μέλη έχουν πάει για consultation και τις έχουν πληροφορηθεί. Ας ανεβάσουν την προσωπική τους εμπειρία.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αφού με διαβάζεις θα έχεις δει ότι ουδέποτε έχω ασχοληθεί με τιμές εκτός Λορένζο που απάντησα όταν με ρώτησαν διάφοροι. Δεν υπάρχει κανόνας υποχρέωσης, ποτέ δεν έχω υποχρεώσει κανέναν να κάνει κάτι τέτοιο, όσοι ανάρτησαν τιμές και μιλάω για κλινικές το έκαναν μόνες τους. Από την άλλη τόσο μέλη έχουν πάει για consultation και τις έχουν πληροφορηθεί. Ας ανεβάσουν την προσωπική τους εμπειρία.
Κάτσε ρε cvial...για να καταλάβω ...καταρχήν εσύ προσωπικά σαν άτομο το να θες να αποφεύγεις περί κοστολόγησης το κτλ κ το σέβομαι ...αλλά σαν διαχειριστής που αποφασίζεις να δίνεις κ επίσημο βήμα στις κλινικές δεν θα έχεις σαν όρο ότι μεταξύ άλλων θα υπάρχει κ η χρέωση ώστε να γίνεται σφαιρικα η σύγκριση ; Συζητάμε τα αυτονόητα ; Δεν παρατήρησα καν ότι δεν έχεις όρο στις κλινικές να αναφέρουν το οικονομικό ... Το θεωρούσα αυτονόητο.. κ καλά εγώ ...ούτε καν οι ίδιες οι κλινικές υποθέτω δεν θα το ήξεραν πού το είχαν δεδομένο να το αναφέρουν ...δεν μπορούμε να μην έχουμε κ εικόνα κοστολόγησης ώστε να πούμε ποια κλινική είναι vfm που λένε κ στο χωριό μου ....κ τεσπά είναι ένας παράγοντας που αφορά τους 9,5/10... Δεν μπορεί κάποιος να ονειρεύεται Λορέντζο με 3000€ επειδή δεν ξερει... κ Το οικονομικό για κάποιον υποψήφιο καθορίζει το που θα κινηθεί. ..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάτσε ρε cvial...για να καταλάβω ...καταρχήν εσύ προσωπικά σαν άτομο το να θες να αποφεύγεις περί κοστολόγησης το κτλ κ το σέβομαι ...αλλά σαν διαχειριστής που αποφασίζεις να δίνεις κ επίσημο βήμα στις κλινικές δεν θα έχεις σαν όρο ότι μεταξύ άλλων θα υπάρχει κ η χρέωση ώστε να γίνεται σφαιρικα η σύγκριση ; Συζητάμε τα αυτονόητα ; Δεν παρατήρησα καν ότι δεν έχεις όρο στις κλινικές να αναφέρουν το οικονομικό ... Το θεωρούσα αυτονόητο.. κ καλά εγώ ...ούτε καν οι ίδιες οι κλινικές υποθέτω δεν θα το ήξεραν πού το είχαν δεδομένο να το αναφέρουν ...δεν μπορούμε να μην έχουμε κ εικόνα κοστολόγησης ώστε να πούμε ποια κλινική είναι vfm που λένε κ στο χωριό μου ....κ τεσπά είναι ένας παράγοντας που αφορά τους 9,5/10... Δεν μπορεί κάποιος να ονειρεύεται Λορέντζο με 3000€ επειδή δεν ξερει... κ Το οικονομικό για κάποιον υποψήφιο καθορίζει το που θα κινηθεί. ..

Ναι μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τέτοια υποχρέωση. Αν με ρωτάς, το σωστό είναι να αναρτούν την επίσημη τιμολογιακή πολιτική τους, ακόμα και αν αυτή είναι ελάτε να σας πούμε τιμές από κοντά. Απο εκεί και πέρα το κάθε μέλος μπορεί να πάρει ένα τηλέφωνο και να μάθει τις τρέχουσες τιμές κατευθειαν απο την κλινική. Εξάλλου στο φόρουμ διαβάζεις και μαθαίνεις τιμές από άλλα μέλη, δεν νομίζω ότι πάσχουμε σε αυτό. Αν χρειασθεί (ίσως είναι καλή ιδέα) μπορεί να φτιαχτεί και ένα sticky με τις τρέχουσες τιμές των περισσοτέρων κλινικών που θα ενημερώνονται από τις ίδιες και για όσες δεν ενημερώνουν θα ενημερώνονται από εμάς με την σχετική υποσημείωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
@aeratos28 μιλάει με άλλο άτομο για την τιμή και όχι με τον ίδιο τον γιατρό
Το έχει αναφέρει εδώ πως για τιμές μιλάς με έναν άλλον έτσι ώστε να αισθάνεσαι άνετα να διαπραγματευτείς και όχι με τον ίδιο το γιατρό.
Τα υπόλοιπα που λες δεν τα καταλαβαίνω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά παιδιά ...ξεφεύγουμε ...έχει δίκιο ο cvial...γιατί ανοίγουμε έτσι την βεντάλια ...ο καημένος είπα κάτι συγκεκριμένο ...πολύ συγκεκριμενο...πιστεύω πως πρέπει ειδικά αυτοί που κάνουν επίσημα παρουσιάσεις κ αντιπροσωπεύουν κλινικές να έχουν κ κοστολόγηση ....τόσο απλά ...στο φόρουμ όλοι οι επίσημοι (κ μη) το αναφέρουν πλην του γιατρού ....ο cvial μου εδώσε μια απάντηση που με καλύπτει αλλά δεν με ικανοποιεί αλλά κ δεν χει σημασία αυτό...γνκ το άμεσο μέλλον θα έχει ενδιαφέρον να το παρακολουθήσει κάποιος ....το φόρουμ εννοώ ....
Υγ: δεν έχουν νόημα τα σενάρια κ τα αν....τι συμβαίνει με βάση την πραγματικότητα μιλάμε ...αν θέλετε να βάλουμε σενάρια δεν θα βάζουμε επιλεκτικά...
 
Μπλουζα