Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Aυτό μου αρέσει σε αυτό το forum..

Όλα τα "σπασμένα" στη φόρα! ;D
 

kabamarou

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Ευχαριστούμε Σπύρο αν και το κατέβασα και είναι στα Αγγλικά :(
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

όπα-δικό μου λάθος από ταχύτητα ;D
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Σπυρο καταπλκηκτικο βιβλιο και πολυ χρησιμο.Το προβλημα ειναι πως εχει πολυ λεπτομερεια και πρεπει να εισαι με ενα λεξικο ανοιχτο.Εχεις μηπως το λινκ που σου δινει την Ελληνικη μεταφραση?
Ευχαριστουμε!!!! :worshipper
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

νομίζω ότι το έχω μεταφρασμένο σε αρχείο στον σκληρό του γραφείου-θα το ψάξω και αν το βρω θα το ανεβάσω στο rapidshare,για να το κατεβάσετε ::)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

μερικά tips ( http://www.menshealth.gr/grooming.general.6.9584.html ):
- Βούτα δύο σακουλάκια τσάι (χαμομήλι, μαύρο ή πράσινο τσάι που είναι τα καλύτερα αντιφλεγμονώδη) σε ένα φλιτζάνι νερό και τοποθέτησέ τα στο ψυγείο για 15 λεπτά.
- Βγάλε τα από το ψυγείο και ξάπλωσε σε δύο μαξιλάρια.
Κλείσε τα μάτια και τοποθέτησε από ένα σακουλάκι, έτσι ώστε να καλύπτει το επάνω βλέφαρο αλλά και την περιοχή κάτω από τα μάτια. Ξεκουράσου για 10 λεπτά.
- Αφαίρεσε τα σακουλάκια, ξέβγαλε το πρόσωπό σου κι άπλωσε μία ενυδατική μαλακτική κρέμα. Επίλεξε μία φόρμουλα με συστατικά -όπως χαμομήλι, καφεΐνη, πράσινο ή λευκό τσάι, αγγούρι- που ηρεμούν την επιδερμίδα. Δοκίμασε τo Q10 Roller ματιών κατά της κούρασης Nivea For Men, που αντιμετωπίζει το πρήξιμο της κούρασης και τους μαύρους κύκλους.
- Εάν βρίσκεσαι κάπου και δεν έχεις σακουλάκια με τσάι ή κάποια μάσκα ματιών, σπάσε μερικά κομμάτια πάγου, ώστε να γίνουν μικρά τρίμματα, και τοποθέτησέ τα σε λεπτές πλαστικές σακούλες. Κάλυψέ τα με μία λεπτή πετσέτα και βάλε τη στα μάτια για 10 λεπτά.
- Να αποφεύγεις τα καθημερινά ζεστά μπάνια. Το ζεστό μπάνιο εντείνει τη λειτουργία του κυκλοφορικού και θα τις επιδεινώσει.
- Ευεργετική άσκηση: Χρησιμοποίησε τους δείκτες από τα χέρια σου σε ευθεία διάταξη κάτω από τα μάτια και πίεσε συγχρόνως την περιοχή για 20 δευτερόλεπτα. Συνέχισε πιέζοντας ελαφρά αλλά σταθερά σε όλη την περιοχή κάτω από τα μάτια με φορά προς την εξωτερική γωνία των ματιών. Επανάλαβε πέντε φορές. Η πίεση στην περιοχή βοηθά να απομακρυνθούν τα υγρά από το δέρμα κάτω από τα μάτια και να μειωθεί το οίδημα.
- Πίνε παγωμένο καφέ αντί για ένα ζεστό ρόφημα. Το δεύτερο συμβάλλει στη διαστολή των αγγείων κι αυξάνεται το πρήξιμο.
 

Teri

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Ευχαριστούμε Σπύρο, ειδικά αυτό με το τσάι και την πίεση των δεικτών θα το δοκιμάσω.
 

kabamarou

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Μια αισθητή μείωση των μαύρων κύκλων την είδα πάντως με αυτά τα tips ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

άρχοντα Μήτσο,
το γραφείο μου (και η δουλειά μου εν γένει) είναι ξέφραγο αμπέλι-ακόμα ψάχνω... :-[
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

εγώ βρε!
είχα πρόγραμμα μετάφρασης/λεξικό 8)
 
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

και μετεφρασες 100+ λεξεις ρε θυριο??
απο προγραμα μεταφρασης η μεταφραση λογικα θα εγινε αθλια, μετα την διορθωσες απο μονος σου η το αφησες ετσι?
αν ειναι καλη η μεταφραση (να βγαζει νοημα στις ασκησεις τουλαχιστον) στο αγοραζω κιολας :p
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

κάθισα 2-3 μέρες και διόρθωσα προτάσεις/παραγράφους,
μετά απλά έμαθα να κάνω 5-10 ασκήσεις και δεν το ξαναχρησιμοποίησα..

μακάρι να το βρω μέσα στο αχούρι... :-[
 

Άκης

Administrator
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Άκης είπε:
Και το κορυφαίο. Κάντε ή δοκιμάστε ασκήσεις προσώπου της Carole Maggio. Αυτές που είναι για τα μάτια. Θα δείτε τρομερό αποτέλεσμα. Προτού γελάσετε με αυτό, διαβάστε reviews στο link από το amazon που παρέθεσα.
Είχα γράψει για τις συγκεκριμένες ασκήσεις για το πρόσωπο. Μου ζητήθηκε να ανεβάσω το video της Carole. Το συγκεκριμένο video είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί και επειδή μπορεί να το θέλουν και άλλα μέλη, το ποστάρω εδώ.

Το video είναι στο Rapidshare. Έχει μετατραπεί σε .flv, οπότε για να παίξει θέλει κάποιο πρόγραμμα να το υποστηρίζει, όπως αυτό.

Η σελίδα της Carole είναι εδώ.
 
Μπλουζα