Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

toxotis18

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Hairboost είπε:
Καμια κρεμουλα... κατι... εχει να προτεινει καποιος για το μαυρο δερμα κατω απτο ματι? (δεν εχω πριξιμο,ουτε σακουλες) ειχα και πριν την μινοξ μαυρους κυκλους...

Δυστηχως δεν υπαρχουν αποτελεσματικα προϊοντα για τους μαυρους κυκλους αλλα ουτε και η πλαστικη χειρουργικη μπορει να τους αντιμετωπησει.Κρατα τα λεφτα σου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baspro

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

eyeslices legendary eyes τα εβαζα στο Λονδινο και τα βρηκα σε φαρμακειο της Αθηνας.Εκπλητκικο για μαυρους κύκλους...
 

Warp

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Παρα πολυ καλο θεμα!

Κώδικας:
http://www.youtube.com/watch?v=ASoT-Vwv0sY
(Από το video που ανέβασε Άκης)
Κώδικας:
http://www.youtube.com/watch?v=CKcthwadUNo

Εφαρμόζω αυτά τα 2 και μπορώ να πω ότι έχω δει κάποια βελτίωση.

Επομένη κίνηση είναι η λοσιόν της Aramis.
 

kabamarou

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Την έχω χρησιμοποιήσει την lotion της Aramis και δεν κάνει τίποτα
 

alexandergreek

New Member
Φιλοι μου, χρησιμοποιουσα για μηνες μινοξυδιλη και δυστυχως με εκανε να δειχνω γερος λογω των μαυρων κυκλων... συνεπως, την έκοψα. Και έφυγαν οι μαύροι κύκλοι! Ηταν τελειως χαλια.

τωρα, τι κανω για το μαλλί; Εναποθεσα τις... ελπίδες μου στο βοτανι "πολυτριχι". Το έκανα λοσιόν και το βάζω κάθε πρωί. Μέχρι τώρα (~10 μερες) νιωθω, μια ελαφρια φαγουρα τις πρωτες 2 μερες, και μεχρι σημερα ενα ευεργετικο αισθημα δυναμης στιν τριχα (κατι αναλογο εδινε και η μινοξυδιλη).

ΥΓ δεν ειναι αναγκη να αγοραζετε regain, υπαρχουν φαρμακεια που φτιαχνουν διαλυμα μινοξυδιλης 5% στη μιση τιμη και βγαλε... Τα βρηκα διοτι δεν ειμαι ακομα...βαθυπλουτος... και το regain ειναι ακριβο!
Παντως την απερριψα διοτι εδειχνα σχεδον αρρωστος με αυτους τους παλιο μαυρους κυκλους.
 

weznem

Well-Known Member
ρε παιδια τι εγινε εχω παθει ενα σοκ..
εγω δεν ειχα σοβαρο θεμα με μαυρους κυκλους και εγινα σαν το κωλο της μαϊμους,δεν κοιμαμαι πολυ καλα,αλλα πολυ καιρο τωρα δεν κοιμομουν πολυ καλα,απο την ωρα που βαζω λοσιν ζιρτεκ την 2ημερα συγκεκριμενα τα ματια εγιναν μπομπολια εντονη μελανι χρωμα αλλα φαινοταν και πρησμενα ελαφρως τα ματια εχω και μια γραμμη στο καθε ματι σαν γρατσουνια που εχει αφησει σημαδι(την ειχα και πιο παλια αλλα οχι τοσο εντονα)..επισης νιωθω κατι,κατω απο τα ματια σαν ελαφρυυυ τσουξιμο να το πω ελαφρια κουραση να το πω,σαν κατι να το βαραινει να το πω δεν ξερω τι να πω..προκαλει τπτ τεοιο το ζιρτεκ?ψαχνω να δω τι φταιει.ο υπολογιστης επεηρεαζει?επισης λειτουργει τιποτα για να βαλουμε στα ματια?
 

orestis

Member
RE: Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

kakashi είπε:
Άκης είπε:
[quote author=Άκης link=topic=281.msg3489#msg3489 date=1226000451]
Και το κορυφαίο. Κάντε ή δοκιμάστε ασκήσεις προσώπου της Carole Maggio. Αυτές που είναι για τα μάτια. Θα δείτε τρομερό αποτέλεσμα. Προτού γελάσετε με αυτό, διαβάστε reviews στο link από το amazon που παρέθεσα.
Είχα γράψει για τις συγκεκριμένες ασκήσεις για το πρόσωπο. Μου ζητήθηκε να ανεβάσω το video της Carole. Το συγκεκριμένο video είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί και επειδή μπορεί να το θέλουν και άλλα μέλη, το ποστάρω εδώ.

Το video είναι στο Rapidshare. Έχει μετατραπεί σε .flv, οπότε για να παίξει θέλει κάποιο πρόγραμμα να το υποστηρίζει, όπως αυτό.

Η σελίδα της Carole είναι εδώ.
Ακη εσυ που εκανες αυτες τις ασκησεις απο το βιντεο πως ακριβως γινονται οι 2 πρωτες για τα ματια???τι ακριβως κανει με το κατω βλεφαρο δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα....
[/quote]


Μήπως μπορείς να ξαναβάλεις το video γιατι δεν υπαρχει πλέον. Σ ευχαριστω.
 

panoslydios

New Member
weznem είπε:
ρε παιδια τι εγινε εχω παθει ενα σοκ..
εγω δεν ειχα σοβαρο θεμα με μαυρους κυκλους και εγινα σαν το κωλο της μαϊμους,δεν κοιμαμαι πολυ καλα,αλλα πολυ καιρο τωρα δεν κοιμομουν πολυ καλα,απο την ωρα που βαζω λοσιν ζιρτεκ την 2ημερα συγκεκριμενα τα ματια εγιναν μπομπολια εντονη μελανι χρωμα αλλα φαινοταν και πρησμενα ελαφρως τα ματια εχω και μια γραμμη στο καθε ματι σαν γρατσουνια που εχει αφησει σημαδι(την ειχα και πιο παλια αλλα οχι τοσο εντονα)..επισης νιωθω κατι,κατω απο τα ματια σαν ελαφρυυυ τσουξιμο να το πω ελαφρια κουραση να το πω,σαν κατι να το βαραινει να το πω δεν ξερω τι να πω..προκαλει τπτ τεοιο το ζιρτεκ?ψαχνω να δω τι φταιει.ο υπολογιστης επεηρεαζει?επισης λειτουργει τιποτα για να βαλουμε στα ματια?
δειτε εδω πω ειμαι.. (μην γελατε!!) http://imageshack.us/a/img210/5481/dsc02051yw.jpg http://imageshack.us/a/img837/706/dsc02043n.jpg http://imageshack.us/a/img542/1769/dsc02042w.jpg
http://imageshack.us/a/img405/595/dsc02041m.jpg http://imageshack.us/a/img716/7728/dsc02038v.jpg

πολυ ενδιαφεροντα συμπτωματα.αυτο που λες( γρατσουνια) ειναι γραμμη εκφρασης...αλλα οταν εχεις σακκουλες κατω απο τα ματια φαινεται πιο εντονα...αισθανεσαι αφυδατωμενος στις περιοχες ? και εγω με το καστορελαιο εβγαλα δυο κοκκινιλες συμμετρικα κατω απο τα φρυδια (που ουτε καν δεν ειχα ακουμπησει το καστορελαιο εκει) και ειπα να το κοψω...με προβληματιζουν(χι με την κακη εννοια) αυτα τα συμπτωματα ιδιαιτερα αν εχεις παρατηρησει τα ματια σ πιο μελανι.
και για να το παρατηρεις δεν ειναι ιδεα σ..
 

weznem

Well-Known Member
rocknrolla είπε:

κανα λινκ,καμια πληροφορια για το προϊον?ευχαρισοτυμε!!


panoslydios είπε:

πολυ ενδιαφεροντα συμπτωματα.αυτο που λες( γρατσουνια) ειναι γραμμη εκφρασης...αλλα οταν εχεις σακκουλες κατω απο τα ματια φαινεται πιο εντονα...αισθανεσαι αφυδατωμενος στις περιοχες ? και εγω με το καστορελαιο εβγαλα δυο κοκκινιλες συμμετρικα κατω απο τα φρυδια (που ουτε καν δεν ειχα ακουμπησει το καστορελαιο εκει) και ειπα να το κοψω...με προβληματιζουν(χι με την κακη εννοια) αυτα τα συμπτωματα ιδιαιτερα αν εχεις παρατηρησει τα ματια σ πιο μελανι.
και για να το παρατηρεις δεν ειναι ιδεα σ..
εχω μια ξυροτητα κατω και στο πλαϊ του κατω βλεφαρου ,το χα ποιο πριν απο τους μαυρους κυκλους,ειχα παει σε δερματολογο και μου πε δεν εινια τιποτα αλλεργιες ειναι αυτα να πλενεσαι με κρυο νερο..(βλακειες οπως καταλαβαινεις)αλλες φορες ειναι ποιο εντονη η ξυροτητα αλλες οχι, ουτε γι αυτο ξερω τι φταιει, υποψιαζομαι το μαξιλαρι..δεν ξερω τι να πω..
οι μαυροι κυκλοι μια ειναι ποιο εντονοι και με ποιο εντονη σακουλα, μια μειωνεται το μελανι χρωμα και η σακουλα..αντε βγαλε ακρη..αυτο με υποψιαζει για την μινοξιδιλ σε συνδυασμο ισως με προσληψη περισσοτερου αλατιου απο τροφες καποιες φορες με αποτελεσμα τις ποιο εντονες σακουλες -μαυρους κυκλους..εσυ τι λες?
 
weznem είπε:
rocknrolla είπε:

κανα λινκ,καμια πληροφορια για το προϊον?ευχαρισοτυμε!!


panoslydios είπε:

πολυ ενδιαφεροντα συμπτωματα.αυτο που λες( γρατσουνια) ειναι γραμμη εκφρασης...αλλα οταν εχεις σακκουλες κατω απο τα ματια φαινεται πιο εντονα...αισθανεσαι αφυδατωμενος στις περιοχες ? και εγω με το καστορελαιο εβγαλα δυο κοκκινιλες συμμετρικα κατω απο τα φρυδια (που ουτε καν δεν ειχα ακουμπησει το καστορελαιο εκει) και ειπα να το κοψω...με προβληματιζουν(χι με την κακη εννοια) αυτα τα συμπτωματα ιδιαιτερα αν εχεις παρατηρησει τα ματια σ πιο μελανι.
και για να το παρατηρεις δεν ειναι ιδεα σ..
εχω μια ξυροτητα κατω και στο πλαϊ του κατω βλεφαρου ,το χα ποιο πριν απο τους μαυρους κυκλους,ειχα παει σε δερματολογο και μου πε δεν εινια τιποτα αλλεργιες ειναι αυτα να πλενεσαι με κρυο νερο..(βλακειες οπως καταλαβαινεις)αλλες φορες ειναι ποιο εντονη η ξυροτητα αλλες οχι, ουτε γι αυτο ξερω τι φταιει, υποψιαζομαι το μαξιλαρι..δεν ξερω τι να πω..
οι μαυροι κυκλοι μια ειναι ποιο εντονοι και με ποιο εντονη σακουλα, μια μειωνεται το μελανι χρωμα και η σακουλα..αντε βγαλε ακρη..αυτο με υποψιαζει για την μινοξιδιλ σε συνδυασμο ισως με προσληψη περισσοτερου αλατιου απο τροφες καποιες φορες με αποτελεσμα τις ποιο εντονες σακουλες -μαυρους κυκλους..εσυ τι λες?



Μια άλλη αιτία μαύρων κύκλων κάτω από τα μάτια είναι το οίδημα (πρήξιμο) των βλεφάρων που συμβαίνει κατά τον ύπνο. Στην οριζόντια θέση που έχουμε κατά τον ύπνο, για λόγους βαρύτητας προκαλείται κάποια συλλογή υγρών στα κάτω βλέφαρα. Το πρήξιμο που δημιουργείται, δίνει την εντύπωση σκιών κάτω από τα μάτια.

Η κατακράτηση υγρών παρατηρείται σε πολλές ασθένειες όπως καρδιοπάθειες, παθήσεις του θυρεοειδούς, νεφρικές ή ηπατικές νόσους. Επίσης η υπερβολική κατανάλωση αλατιού βοηθά στην κατακράτηση υγρών.

Σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο, τα αιμοφόρα αγγεία κάτω από τα μάτια είναι υπερπλήρη και διευρυμένα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται μαύρες σκιές. :angel: Νομιζω η μινοξ δημιουργει καταστασεις κατακρατησης υγρων...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
rocknrolla είπε:
weznem είπε:
rocknrolla είπε:

κανα λινκ,καμια πληροφορια για το προϊον?ευχαρισοτυμε!!

100+ ευρώ τα 15 ml.

Η καλύτερη κρέμα ματιών που δοκίμασα ποτέ, με διαφορά.

την θεωρεις ακριβη για την ποσοτητα που εχει η αλοιφη?απο που την παιρνεις ελλαδα η εξωτερικο με καρτα?δωσε λινκ..
 

tropheus

Well-Known Member
weznem είπε:
... οι μαυροι κυκλοι μια ειναι ποιο εντονοι και με ποιο εντονη σακουλα, μια μειωνεται το μελανι χρωμα και η σακουλα..αντε βγαλε ακρη..αυτο με υποψιαζει για την μινοξιδιλ ...

Και πολύ καλά κάνεις φίλε weznem και υποψιάζεσαι τη minoxidil. Κατά πάσα βεβαιότητα αυτή είναι η βασική αιτία για τους μαύρους κύκλους. Το έχω δει το έργο πολλές φορές.

Κόψε τη και σε 2-3 εβδομάδες το πιο πιθανό είναι να ξεχάσεις για πολλά ακόμα χρόνια τι θα πει μαύρος κύκλος κάτω από τα μάτια (αφού άλλωστε είσαι ακόμα πολύ νέο παιδί) ...
 

weznem

Well-Known Member
tropheus είπε:
weznem είπε:
... οι μαυροι κυκλοι μια ειναι ποιο εντονοι και με ποιο εντονη σακουλα, μια μειωνεται το μελανι χρωμα και η σακουλα..αντε βγαλε ακρη..αυτο με υποψιαζει για την μινοξιδιλ ...

Και πολύ καλά κάνεις φίλε weznem και υποψιάζεσαι τη minoxidil. Κατά πάσα βεβαιότητα αυτή είναι η βασική αιτία για τους μαύρους κύκλους. Το έχω δει το έργο πολλές φορές.

Κόψε τη και σε 2-3 εβδομάδες το πιο πιθανό είναι να ξεχάσεις για πολλά ακόμα χρόνια τι θα πει μαύρος κύκλος κάτω από τα μάτια (αφού άλλωστε είσαι ακόμα πολύ νέο παιδί) ...
ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δισταζω να την κοψω τοσο καιρο που λες,διοτι θα υποχωρησω πιστευω...
ΥΓ.εχω αρραιωση μονο κροταφους και επειδη ειναι το πιο ευπαθες σημειο θεωρω οτι με διακοπη μεγαλυτερη των 15 ημερων θα αρχισει η υποχωρηση..δεν εχω ερευνα για αυτο που λεω,απλα το πιστευω θεωρεις οτι εχω αδικο?
 

tropheus

Well-Known Member
weznem είπε:
tropheus είπε:
weznem είπε:
... οι μαυροι κυκλοι μια ειναι ποιο εντονοι και με ποιο εντονη σακουλα, μια μειωνεται το μελανι χρωμα και η σακουλα..αντε βγαλε ακρη..αυτο με υποψιαζει για την μινοξιδιλ ...

Και πολύ καλά κάνεις φίλε weznem και υποψιάζεσαι τη minoxidil. Κατά πάσα βεβαιότητα αυτή είναι η βασική αιτία για τους μαύρους κύκλους. Το έχω δει το έργο πολλές φορές.

Κόψε τη και σε 2-3 εβδομάδες το πιο πιθανό είναι να ξεχάσεις για πολλά ακόμα χρόνια τι θα πει μαύρος κύκλος κάτω από τα μάτια (αφού άλλωστε είσαι ακόμα πολύ νέο παιδί) ...
ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δισταζω να την κοψω τοσο καιρο που λες,διοτι θα υποχωρησω πιστευω...
ΥΓ.εχω αρραιωση μονο κροταφους και επειδη ειναι το πιο ευπαθες σημειο θεωρω οτι με διακοπη μεγαλυτερη των 15 ημερων θα αρχισει η υποχωρηση..δεν εχω ερευνα για αυτο που λεω,απλα το πιστευω θεωρεις οτι εχω αδικο?

H minoxidil δε βοηθάει τα μαλλάκια. Τους δίνει απλά στην αρχή μια μικρή ώθηση και μετα έρχεται η κατηφόρα. Ότι και άλλο αν χρησιμοποιήσεις με σκοπό να βοηθήσεις στην διατήρηση των αποτελεσμάτων της δεν έχει αποτέλεσμα.
Είναι πάρα πολύ απλό για να σε πείσω. Ψάξε σε ΟΛΑ τα forum παγκοσμίως και βρες ΕΝΑΝ, έστω ΕΝΑΝ, που τα κέρδη της minoxidil τα διατήρησε πάνω από 1 χρόνο. Εγώ τόσα χρόνια δεν έχω βρεί ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ !!!

Ξέχνα τη minoxidil απλά χαλάς την εικόνα του προσώπου σου (μαύροι κύκλοι, πρισμένο πρόσωπο με νερά κτλ.).
 

ksasou

Member
Δηλαδή κάποιοι που χρησιμοποιούμε μινοκσιδιλι αρκετά χρόνια ….κάποιοι από εδω μέσα 5 και 6 χρόνια εγώ 7 …χαλάμε τα λεφτά μας τζάμπα?? Το γράφω για κάτι που αναφέρετε παραπάνω...
 

Prosim

Member
«Σερφάρωντας» στο διαδίκτυο θα πέσει κανείς σε πολλά άρθρα -τα οποία επικαλούνται και επώνυμους- τα οποία αναφέρουν τη χρήση κρέμας αιμορροίδων ενάντια τους μαύρους κύκλους. Ναι, ακούγεται τραγελαφικό, ωστόσο, πέτυχα και άρθρο δερματολόγου που, απλά, συνιστά την μη συχνή χρήση της, λόγω των κορτιζονούχων συστατικών τέτοιων αλοιφών, με τα γνωστά αποτελέσματα (λέπτυνση δέρματος κτλ).
Προσωπικά, επειδή έχω θέμα με έντονους μαύρους κύκλους, χωρίς να έχω ακουμπήσει ποτέ μινόξ, είπα να δοκιμάσω, μιας και αλοιφές/κρέμες του εμπορίου δεν μου 'χουν κάνει τίποτα (πανάκριβες σαν την ανωτέρω δεν έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια).
Λοιπόν, 2 φορές έβαλα κρέμα και η μείωση των κύκλων ήταν αισθητή! Απλά το αναφέρω, μπας και κάνα μέλος έχει περσότερη εμπειρία στο συγκεκριμένο ;)
 

Turbobox

New Member
Prosim είπε:
«Σερφάρωντας» στο διαδίκτυο θα πέσει κανείς σε πολλά άρθρα -τα οποία επικαλούνται και επώνυμους- τα οποία αναφέρουν τη χρήση κρέμας αιμορροίδων ενάντια τους μαύρους κύκλους. Ναι, ακούγεται τραγελαφικό, ωστόσο, πέτυχα και άρθρο δερματολόγου που, απλά, συνιστά την μη συχνή χρήση της, λόγω των κορτιζονούχων συστατικών τέτοιων αλοιφών, με τα γνωστά αποτελέσματα (λέπτυνση δέρματος κτλ).
Προσωπικά, επειδή έχω θέμα με έντονους μαύρους κύκλους, χωρίς να έχω ακουμπήσει ποτέ μινόξ, είπα να δοκιμάσω, μιας και αλοιφές/κρέμες του εμπορίου δεν μου 'χουν κάνει τίποτα (πανάκριβες σαν την ανωτέρω δεν έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια).
Λοιπόν, 2 φορές έβαλα κρέμα και η μείωση των κύκλων ήταν αισθητή! Απλά το αναφέρω, μπας και κάνα μέλος έχει περσότερη εμπειρία στο συγκεκριμένο ;)


Αδερφέ μπορείς να βάλεις κάνα λινκ για ποια κρέμα μιλάς;
 
Μπλουζα