Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Σε ευχαριστώ πολύ για τις στοχασμένες απαντήσεις σου. Αντιλαμβάνομαι οτι λές και ο προβληματισμός μου πλέον ειναι μικρότερος. Η αραίωση έχει προχωρήσει και οι κρόταφοι έχουν καθαρίσει περισσότερο απο την πρώτη φορά που ξεκίνησα τα consultations. Νομίζω το έδαφος εκεί ειναι καθαρό και πρόσφορο για τοποθέτηση μοσχευμάτων. Το crown έχει αρκετό μαλλί ακόμη και δεν συνίσταται να το πειράξουμε. Φυσικά απο τους κροτάφους θα προχωρήσουμε λίγο και πιο μέσα αλλά δεν βλέπω πλέον μεγάλο κίνδυνο.

Ποιά ειναι η γνώμη σου για το consultations? Είχα σχεδόν κλείσει με HDC, μόνο που δεν είχα δώσει προκαταβολή γιατί τοποθετώ την επέμβαση στο δεύτερο 6μηνο του 2012. Τώρα όμως έχω προβληματιστεί ευχάριστα με τον Γεωργίου με τον οποίο μίλησα και βρίσκω την προσφορά του καλή αλλά περισσότερο πιστεύω στις δυνατότητες αυτού και του προσωπικού του. Σκέφτομαι πλέον να προχωρήσω σε αυτή την περίοδο της ζωής μου σε ενα strip 2500 grafts με τον εν λόγω γιατρό. Τι θα έλεγαν τα παιδιά εδω?

hair_dreamer είπε:
Μαλλον δεν καταλαβε ακριβως ο danceworld τι του ειπε ο καθενας.Η αληθεια ειναι οτι το shock loss κανεις δεν μπορει να το προβλεψει,απο την αποψη οτι ενα κεφαλι μπορει ν αντιδρασει διαφορετικα σε δυο διαδοχικες επεμβασεις ακομα και στον ιδιο γιατρο με τις ιδιες συνθηκες.
Απο το shock loss πεφτουν ακομα και υγιεις τριχες μαζι με τις αδυναμες σαν αντιδραση εξαιτιας του τραυματος που δεχετε ουτως η αλλως η ληπτρια λογω της επεμβασης,μεχρι και παλαιοτερες μεταμοσχευμενες μπορει να πεσουν.Η διαφορα ειναι οτι εφοσον δεν γινετε διατρηση ενος παλαιοτερου θυλακα απο τον γιατρο οταν κανει τους υποδοχεις τοτε οι υγιεις τριχες που πεσαν εξαιτιας του shock loss θα ξαναβγουν σιγουρα λιγο πριν τις μεταμοσχευμενες.Δυστυχως οι αδυναμες τριχες που θα πεσουν δεν θα ξαναβγουν γιατι απλα ηταν να φυγουν ουτως η αλλως στο αμεσο διαστημα και επεμβαση να μην εκανες.
Οποτε σωστα του τα ειπαν ολοι,εξαιτιας του οτι και οι τρεις ειναι καλοι σ αυτο που κανουν ο cole του ειπε οτι υπαρχει παντα η πιθανοτητα να πεσουν προσωρινα καποιες προυπαρχουσες και η hdc με τον bissanga του παν και αυτοι αληθεια οτι απο το shock loss δεν θα χασει τριχα που δεν θα χανε ουτως η αλλως εξαιτιας της επεμβασης(εφοσον δεν υπαρχει διατρηση παντα).
Οποτε danceworld αυτο που θα πρεπει να κανεις,για μενα παντα, ειναι να ξυρισεις το κεφαλι πριν την επεμβαση οσο και να μην σου αρεσει για να εχει ο γιατρος την δυνατοτητα να βλεπει καθαρα τη ληπτρια σου σου οταν κανει τους υποδοχεις(χωρις να σημαινει πως αν δεν το κανεις δεν θα βλεπει,απλα τον βοηθας περισσοτερο ετσι),και τους επομενους τρεις μηνες να χρησιμοποιεις regaine και φιναστεριδη απο πριν για να τα βοηθησεις ν αντεξουν(παλι δεν ειναι σιγουρο,μπορει παλι ν αντιδρασουν στην επεμβαση και μ αυτα τα φαρμακα) η ν αραξεις να τ αφησεις να πεσουν και να περιμενεις τον επομενο κυκλο της τριχας για να βγουν λιγο πριν τα μεταμοσχευμενα.
Ακομα και στην δοτρια προκαλειτε shock loss αλλα εκει λογω του οτι οι τριχες ειναι μονιμες ξαναβγαινουν ολες 100% σε 3-4 μηνες μετα την επεμβαση και ειναι μαλλον απιθανο να εχεις απωλειες,εκτος και αν κανει το ραψιμο του στριπ ατζαμης και σε κεντισει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001 είπε:
Σε ευχαριστώ πολύ για τις στοχασμένες απαντήσεις σου. Αντιλαμβάνομαι οτι λές και ο προβληματισμός μου πλέον ειναι μικρότερος. Η αραίωση έχει προχωρήσει και οι κρόταφοι έχουν καθαρίσει περισσότερο απο την πρώτη φορά που ξεκίνησα τα consultations. Νομίζω το έδαφος εκεί ειναι καθαρό και πρόσφορο για τοποθέτηση μοσχευμάτων. Το crown έχει αρκετό μαλλί ακόμη και δεν συνίσταται να το πειράξουμε. Φυσικά απο τους κροτάφους θα προχωρήσουμε λίγο και πιο μέσα αλλά δεν βλέπω πλέον μεγάλο κίνδυνο.

Ποιά ειναι η γνώμη σου για το consultations? Είχα σχεδόν κλείσει με HDC, μόνο που δεν είχα δώσει προκαταβολή γιατί τοποθετώ την επέμβαση στο δεύτερο 6μηνο του 2012. Τώρα όμως έχω προβληματιστεί ευχάριστα με τον Γεωργίου με τον οποίο μίλησα και βρίσκω την προσφορά του καλή αλλά περισσότερο πιστεύω στις δυνατότητες αυτού και του προσωπικού του. Σκέφτομαι πλέον να προχωρήσω σε αυτή την περίοδο της ζωής μου σε ενα strip 2500 grafts με τον εν λόγω γιατρό. Τι θα έλεγαν τα παιδιά εδω?
Ηδη εχεις μιλησει με τους καλυτερους απο Ευρωπη και Αμερικη οποτε η αποφαση ειναι δικη σου γιατι ο καθενας εχει αλλα κριτηρια για την μεταμοσχευση,αλλος κοιταει μονο την τιμη,αλλος μονο τ αποτελεσματα,αλλος μονο τον γιατρο,αλλος μονο το επιτελειο(για μενα ειναι 50-50 σε σπουδαιοτητα τα τελευταια δυο,καθως και ποσα χρονια δουλεουν μαζι σαν ομαδα).Οποτε ειναι καθαρα προσωπικη κινηση για τον καθενα αρκει να μιλησει με 3-4 σωστα κεντρα αποκαταστασης,πραγμα που εχεις κανει ηδη και για μενα σημαινει οτι οποιον και αν αποφασισεις απ ολους το shock loss απο διατρηση προυπαρχοντα θυλακα οταν κανουν τους υποδοχεις ειναι πολυ μικρο.
Ειτε εκανες την επεμβαση περυσι ειτε φετος δεν εχει σημασια γιατι το norwood θα προχωρουσε,οποτε οσον αφορα το shock loss σ αυτο σχεδον σιγουρα μπορω να σου πω οτι αν ξυρισεις το κεφαλι και να προκυψει δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αποθαρυνει γιατι θα χασεις μονο τριχες που θα χανες ουτως η αλλως (εφ οσων δεν γινει διατρηση υγιους θυλακα),οι αλλες που ειναι να βγουν θα ξαναβγουν 100%.
 

max_os

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001 είπε:
Απότι είδα και σε Μάχο (HDC) και σε Panos (Hasson) θέμα με ουλή δεν είχαν, για τους άλλους δεν ξέρω.

Να μην ξεχάσω να προσθέσω πως ο Cole o δαγκωτής είχε λυσσάξει με την ουλή πως σε όλους θα έχω σίγουρα πρόβλημα, πως τα 1600 grafts ειναι υπεραρκετά λόγω της μεθόδου του, και παράλληλα ήθελε να μου πουλήσει πακέτο με την εγχείρηση και θεραπεία με βλαστοκύτταρα.
NA KAΝΕΙΣ FUE με κλειστά μάτια. stop.- Aποψη μου. Βλέπωντας της φωτογραφίες σου. (με τα κεφαλαία φωνάζω)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Συμφωνείς με τα 2500 μόνο hairline? Συμφωνείς οχι crown για την ωρα? Fue γιατί επιμένεις? Είμαι ευαίσθητος στο κόστος και φοβάμει την μη επιβίωση grafts, αλλά θυμάμαι στο πρώτο strip δεν είχες ίχνος τομής, στο δεύτερο είχε γιατί έκανες strip στο strip. Τι σε κάνεις να λες οτι για τις φωτό που είδες μόνο fue?

Μάχος είπε:
NA KAΝΕΙΣ FUE με κλειστά μάτια. stop.- Aποψη μου. Βλέπωντας της φωτογραφίες σου. (με τα κεφαλαία φωνάζω)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fue γιατί επιμένεις?
γιατι αν κανεις εστω και ενα strip δεν υπαρχει επιστροφη,αναγκαστικα θα συνεχισεις με strip και οτι και να λεμε η strip φαινετε :tease:
 

max_os

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

kapamarou είπε:
γιατι αν κανεις εστω και ενα strip δεν υπαρχει επιστροφη,αναγκαστικα θα συνεχισεις με strip και οτι και να λεμε η strip φαινετε :tease:
NAI σωστος ο @καπαμαρου. Συμφωνώ απόλυτα διότι me strip θα έχεις σημάδι. Ασχετα αν φαίνεται λίγο ή πολύ.
τώρα για τα μοσχευματα που λες στη εμπροσθια γραμμή αρχειοθέτησης καλύτερα να σου απαντήσουν οι ειδικοί.
Για αυτό που λες για ρο crown !!! Μένω ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ !! γιατί να επέμβεις δεν βλέπω τον λόγο (από τις φώτο που παραθέτεις)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Θα το σκεφτώ σοβαρά για fue, πίστευα πως δεν αφήνει σημάδι εαν ειναι το πρώτο στριπ και σε καλό γιατρό, πχ του panos1982 δεν φαίνεται ίχνος. Για το crown δεν είπα οτι θα κάνω, το αντίθετο, απλά σε ρώτησα αν συμφωνείς και εσύ με την απόφαση μου και των γιατρών να μην κάνω, δεν ειναι και άριστο πάντως, αν δεις σε αυτή την φωτό φαίνεται κάτι:

http://imageshack.us/photo/my-images/828/img0393f.jpg/

Μάχος είπε:
NAI σωστος ο @καπαμαρου. Συμφωνώ απόλυτα διότι me strip θα έχεις σημάδι. Ασχετα αν φαίνεται λίγο ή πολύ.
τώρα για τα μοσχευματα που λες στη εμπροσθια γραμμή αρχειοθέτησης καλύτερα να σου απαντήσουν οι ειδικοί.
Για αυτό που λες για ρο crown !!! Μένω ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ !! γιατί να επέμβεις δεν βλέπω τον λόγο (από τις φώτο που παραθέτεις)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Θα το σκεφτώ σοβαρά για fue, πίστευα πως δεν αφήνει σημάδι εαν ειναι το πρώτο στριπ και σε καλό γιατρό, πχ του panos1982
μην κοιτας του panos1982 ειναι η εξαιρεση στον κανονα,αυτο δεν ειναι ραφη,ειναι ρεσιταλ καλιτεχνειας. εμενα με αφησε αφωνο.
ξανασκεψου το για fue,στοχος δεν ειναι να γινουμε και nw0,αλλα να εχουμε μια αισθητικη βελτιωση,χωρις να μας κανει να νιωθουμε αβολα σε καμια περιπτωση.
ειμαστε και 30 φευγα δεν ειμαστε 20χρονοι ;)
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Συμφωνω με Μαχο και capamaru οπου και να κανεις στριπ απο την τριτη σκαλα και μετα στην μηχανη θα φενεται,αλλα αν πηγαινεις για norwood 5 μην σκας θα το χρειαστεις στο μελλον σιγουρα ουτως η αλλως.Οπως σου ειπε ο Μαχος αν αντεχεις οικονομικα και σ ενοχλει το σημαδι της στριπ τοτε ξεκινα με fue και στο μελλον βλεπεις,αν και το στριπ εχει και τα πλεονεκτηματα του οπως ειπες στη βιωσιμοτητα των graft και την τιμη.
 

max_os

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

...πριν δύο μήνες ακριβώς έκανα μια συμπληρωματική fue σε καποιο σημειο που χρειαζόταν πύπνωση με τον Κυριάκο Μάρα HDC .
Το αποτέλεσμα ξεκινά να φαίνεται τόσο καλό.... τόσο καλύτερο από το στριπ που είχα κάνει σε σημείο που αναρωτιέμαι αν ισχύει αυτό που λέτε με την βιωσιμότητα των μοσχευμάτων.
Αν εξελιχθει τόσο κaλά όσο φαίνεται τότε ή ο DR Κυριάκος Μάρας είναι "ΘΕΟΣ" ή όλα τα άλλα που ξέραμε σχετικά με την μεγαλύτερεη βιωσιμότητα των ΤΘΛ του strip σε σχέση με τη βιωσιμότητα αυτών της fue δεν ισχύει.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Μάχος είπε:
...πριν δύο μήνες ακριβώς έκανα μια συμπληρωματική fue σε καποιο σημειο που χρειαζόταν πύπνωση με τον Κυριάκο Μάρα HDC .
Το αποτέλεσμα ξεκινά να φαίνεται τόσο καλό.... τόσο καλύτερο από το στριπ που είχα κάνει σε σημείο που αναρωτιέμαι αν ισχύει αυτό που λέτε με την βιωσιμότητα των μοσχευμάτων.
Αν εξελιχθει τόσο κaλά όσο φαίνεται τότε ή ο DR Κυριάκος Μάρας είναι "ΘΕΟΣ" ή όλα τα άλλα που ξέραμε σχετικά με την μεγαλύτερεη βιωσιμότητα των ΤΘΛ του strip σε σχέση με τη βιωσιμότητα αυτών της fue δεν ισχύει.
Ο Μαρας ξερει τι κανει (λογικα και αυτον ο cole τον εχει εκπαιδευσει στα πλαισια της συνεργασιας που εχει με την κλινικη)γι αυτο δεν εχεις απωλεια,αλλα η fue στα χερια ενος μη καλα καταρτισμενου γιατρου με μετριους τεχνικους και εξοπλισμο ειναι πραγματικα σαν να δινεις οπλο σε παιδακι,μπορει να φτασει και το 50% σε απωλεια θυλακων.Ολοι οι καλοι γιατροι οπως και ο Μαρας,αν τους ρωτησεις θα σου πουν οτι maximum 5-10% απωλεια θα την εχουν ανεξαρτητως ακομα και αν ειναι ο καλυτερος γιατρος του κοσμου γιατι ειναι η φυση της διαδικασιας τετοια(στο στριπ που και κει υπαρχει νομιζω οτι ειναι maximum 5%).Παρ ολα αυτα η τεχνολογια και τα οργανα εξαγωγης βελτιωθηκαν και αν εχεις περιθωρια οικονομικα και μπορει να σου καλυψει το προβλημα η fue τοτε δεν το συζηταμε πολυ πιο ανετη διαδικασια με μηδαμινη σχεδον μετεγχειρητικη ενοχληση οποτε αξιζει και αυτο το 5% που την χωριζει σε απωλειες απο το στριπ,που στο τελος τελος αν ειναι σωστοι στην καλυπτουν οι ιδιοι αυτη την διαφορα στην απωλεια και την τιμη στο μελλον με δωρεαν αποκατασταση και μια καλυτερη κοστολογηση οπως σωστα και προς τιμην τους καναν και με τον τροφεα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Για να ειναι στην HDC πρέπει να ειναι καλός, ωστόσο εσυ αν δεν κάνω λάθος το μέγιστο αποτέλεσμα ειδικά απο την πρώτη επέμβαση δεν το αποκόμισες απο τον Κωνσταντίδη ο οποίος πλέον αποχώρησε? Όσο για την βιωσιμοτητα, εσύ έκανες λίγα grafts, πιστεύω σε μεγάλα sessions σίγουρα παίζει ρόλο.

Μάχος είπε:
...πριν δύο μήνες ακριβώς έκανα μια συμπληρωματική fue σε καποιο σημειο που χρειαζόταν πύπνωση με τον Κυριάκο Μάρα HDC .
Το αποτέλεσμα ξεκινά να φαίνεται τόσο καλό.... τόσο καλύτερο από το στριπ που είχα κάνει σε σημείο που αναρωτιέμαι αν ισχύει αυτό που λέτε με την βιωσιμότητα των μοσχευμάτων.
Αν εξελιχθει τόσο κaλά όσο φαίνεται τότε ή ο DR Κυριάκος Μάρας είναι "ΘΕΟΣ" ή όλα τα άλλα που ξέραμε σχετικά με την μεγαλύτερεη βιωσιμότητα των ΤΘΛ του strip σε σχέση με τη βιωσιμότητα αυτών της fue δεν ισχύει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Πάντως τα οικονομικά μου με το ζόρι με αφήνουν να κάνω το strip, για fue θα πρέπει να πάω 2 χρόνια πίσω. Πιστεύω μπορώ να το κάνω αμα γίνει σε καλό γιατρό πχ Γεωργίου και αν η επούλωση δεν ειναι τέλεια, κάνω μια μικρή fue για κλείσιμο ουλής, με ελάχιστα grafts.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

O Mαχος για μενα ειναι το καλυτερο αποτελεσμα που εχω δει ποτε δεδομενου του norwood που ειχε,και το αποτελεσμα του ειναι οδηγος για το τι κανει η ομαδικη δουλεια σε μια σωστη εταιρια.Δες το και αλλιως,ενας καλος γιατρος που καταρτιζετε σωστα απο μια εταιρια που εχει την δυνατοτητα να τον στελνει και στο εξωτερικο (η που μπορει να το κανει και μονος του και πλαισιωνετε απο μια ομαδα εμπειρων για χρονια τεχνικων) ειναι δυσκολο να μην εχει αποτελεσμα,γιατι δεν υπαρχουν ξανθοι μαγοι να μας βγαζουν μαλλια.Ολα ειναι θεμα γνωσης,συνεργασιας και σωστου εξοπλισμου και ο Μαχος τα ειχε αυτα και στις 3 μεταμοσχευσεις του.
 

koskar

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Μάχος είπε:
...πριν δύο μήνες ακριβώς έκανα μια συμπληρωματική fue σε καποιο σημειο που χρειαζόταν πύπνωση με τον Κυριάκο Μάρα HDC .
Το αποτέλεσμα ξεκινά να φαίνεται τόσο καλό.... τόσο καλύτερο από το στριπ που είχα κάνει σε σημείο που αναρωτιέμαι αν ισχύει αυτό που λέτε με την βιωσιμότητα των μοσχευμάτων.
Αν εξελιχθει τόσο κaλά όσο φαίνεται τότε ή ο DR Κυριάκος Μάρας είναι "ΘΕΟΣ" ή όλα τα άλλα που ξέραμε σχετικά με την μεγαλύτερεη βιωσιμότητα των ΤΘΛ του strip σε σχέση με τη βιωσιμότητα αυτών της fue δεν ισχύει.
Στους δυο μηνες δεν είναι ακόμη πολύ νωρίς για να εκτιμήσεις το όποιο αποτέλεσμα; Εννοω ακόμη λογικά δεν πρέπει να έχει εμφανιστεί κάτι από τα μεταμοσχευμένα grafts. Σου ευχομαι πάντως την ανάλογη συνέχεια και μάκαρι και να έχεις αντιστοιχο αποτέλεσμα με αυτό του strip.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

koskar είπε:
Στους δυο μηνες δεν είναι ακόμη πολύ νωρίς για να εκτιμήσεις το όποιο αποτέλεσμα; Εννοω ακόμη λογικά δεν πρέπει να έχει εμφανιστεί κάτι από τα μεταμοσχευμένα grafts. Σου ευχομαι πάντως την ανάλογη συνέχεια και μάκαρι και να έχεις αντιστοιχο αποτέλεσμα με αυτό του strip.
+1 αλλα ειναι λογικο και εχει καθε δικαιωμα να ειναι εντυπωσιασμενος απο τις προηγουμενες επεμβασεις και τωρα απο τον ρυθμο αποθεραπειας της fue σε σχεση με το strip που σ αυτο πιστευω πως θα αναφερεται.
 

alekontas

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Aρχίζω και απορώ με μερικά πράγματα εδώ μέσα,,,τεσπα...κάποια στιγμή θα μιλήσω συγκεκριμένα...Φίλε Μάχο τελικά φαίνεται η τομή στην ΗDC η όχι?Μετά τα ωραία σου αποτελέσματα μου χες πει πως ούτε ο κουρέας σου τα έβλεπε...σιγουρα με ξούρα μαλλί θα φαίνεται αλλα δν μιλάμε γ αυτό.....τελίκα τι να πιστέψουμε και μείς που το ψάχνουμε ακόμα???
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

alekontas είπε:
Aρχίζω και απορώ με μερικά πράγματα εδώ μέσα,,,τεσπα...κάποια στιγμή θα μιλήσω συγκεκριμένα...Φίλε Μάχο τελικά φαίνεται η τομή στην ΗDC η όχι?Μετά τα ωραία σου αποτελέσματα μου χες πει πως ούτε ο κουρέας σου τα έβλεπε...σιγουρα με ξούρα μαλλί θα φαίνεται αλλα δν μιλάμε γ αυτό.....τελίκα τι να πιστέψουμε και μείς που το ψάχνουμε ακόμα???
Σε μενα απο την τεταρτη σκαλα της μηχανης και κατω το strip αρχιζω να το βλεπω και οσο καλα και να γινει δυσκολα πιστευω να φτασεις την τριτη σκαλα της μηχανης και κατω.
 

koskar

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

alekontas είπε:
Aρχίζω και απορώ με μερικά πράγματα εδώ μέσα,,,τεσπα...κάποια στιγμή θα μιλήσω συγκεκριμένα...Φίλε Μάχο τελικά φαίνεται η τομή στην ΗDC η όχι?Μετά τα ωραία σου αποτελέσματα μου χες πει πως ούτε ο κουρέας σου τα έβλεπε...σιγουρα με ξούρα μαλλί θα φαίνεται αλλα δν μιλάμε γ αυτό.....τελίκα τι να πιστέψουμε και μείς που το ψάχνουμε ακόμα???
Το strip παντα οσο καλό και ενα ειναι αφηνει σημάδι. Εαν στο μελλον προχωρήσεις σε μια δευτερη μεταμόσχευση με fue, ισως μπορεσεις να κλεισεις λιγο εως πολύ την ουλή.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

hair_dreamer είπε:
Σε μενα απο την τεταρτη σκαλα της μηχανης και κατω το strip αρχιζω να το βλεπω και οσο καλα και να γινει δυσκολα πιστευω να φτασεις την τριτη σκαλα της μηχανης και κατω.

εγω εχω φτασει στη 3η σκαλα της μηχανης....και δεν φαινεται τιποτα....
τωρα ειμαι στην 2η σκαλα της μηχανης...και παλι δε φαινεται τιποτα...εκτος απο ενα σημειο στην πισω δεξια μερια του κεφαλιου που στην 2η σκαλα αρχιζει και φαινεται αλλα πολυ ελαφρα δε το περνεις ευκολα χαμπαρι....και ειναι και μικρο 2 ποντους περιπου...οποτε δεν καταλαβαινει ο αλλος νομιζουν οτι ειναι χτυπημα απο πεσιμο μικρος....αλλα 4-5 μερες μετα το κουρεμα καλυπτεται....

γενικα η ουλη δεν ειναι μονο θεμα γιατρου.....ειναι και θεμα πυκνοτητας και χρωματος μαλλιου....φυσιολογια<ς του καθενος δλδ...
αν ημουν ξανθος ας πουμε το σημαδακι πισω δε θα φαινοταν στην 2η σκαλα....και για να γινω πιο ακριβης...θα φαινοταν απλα δε θα γινοταν καθολου πλεον αντιληπτο στο ματι.....
αλλα δε καταλαβαινω γιατι κολλατε στην ουλη την στιγμη που ακομα και να φαινεται και να σε περιοριζει...κανεις μια φυε και την καλυπτεις....δεν υπαρχει περιορισμος πλεον σε αυτο....το μονο που σε περιοριζει ειναι το οικονομικο...να μην εχεις δλδ τα λεφτα να κανεις το φυε καλυψης :-\
 
Μπλουζα