Ποσιμο εξτρα παρθενο ελαιολαδο

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fingonios

New Member
Ενοειται οτι προτιμαμε βιολογικο σε γυαλινο μπουκαλι.Το λαδι εχει την ιδιοτητα να αποροφαει τα χημικα του πλαστικου ,ασε που χαλαει η γευση .Στο θεμα της βιολογικης καλλιεργειας τωρα .σαν κατοικος στα περιχωρα των χανιων το τι γινεται απο ψεκασμους δεν μπορειτε να καταλαβετε Και το χειροτερο ,πολλες περιπτωσεις γνωστων μου ατομων με καρκινο, αγροτες στο επαγγελμα.τωρα οσο αφορα στην τυποποιηση σημασια εχει το μερακι του καθε παραγωγου και ενοειται πως δεν θα αγορασω απο οποιαδηποτε εταιρια στο σουπερμαρκετ καθως εχω δουλεψει σε αποθηκες λαδιου και ξερω τι γινεται εκει μεσα.Θα αναφερω μια φετινη περιπτωση νεου παιδιου που πεθανε ακαριαια απο αναθυμιασεις καθαριστικου υγρου της δεξαμενης λαδιου .ελεος δλδ για να καταλαβε τι γινεται στα iso και τις πιστοποιησεις.
 

aggelos88

Active Member
Οσο πιο μεγαλη εταιρια τοσο καλυτερες δεξαμενες και ποιοτητα, αν περιμενεις ποιοτητα απο το λαδι του θειου στο χωριο με τις ελιες πεταμενες στον ηλιο για μερες χαιρετισματα.
Οσο και να εχει το ISO ειναι κι ενας ελεγχος και γινονται αυστηροι ελεγχοι , ο θειος στο χωριο θα μου πουλησει ελαιολαδο μιξη με πυρηνελαιο για εξαιρετικο παρθενο και δεν θα καταλαβω και τιποτα αν ειμαι ασχετος .

Μην λεμε οτι να ναι, προσφατα περασε ενας παραγωγος απο την γειτονια μου και πουλουσε λαδι μεσα σε πλαστικο με τον ηλιο να το ταγγιζει απο πανω, κι ετρεχαν ολοι οι ασχετοι κι αγοραζαν

Μονο τενεκες, Μονο εξαιρετικο παρθενο, και Μονο ψυχρης εκθλιψης . Στην ετικετα απο μεγαλη εταιρια δεν μπορουν να γραψουν οτι θελουν γιατι περναει ελεγχο.
Επισης στην ψυχρης εκθλιψης δεν χρησιμοποιουν χημικα και γενικα θερμοτητα.
Δηλαδη το ψυχρης εκθλιψης ειναι το καλυτερο λαδι , αν ειναι και βιολογικο ακομα καλυτερα
 

athenian

Well-Known Member
Θα αναφερω μια φετινη περιπτωση νεου παιδιου που πεθανε ακαριαια απο αναθυμιασεις καθαριστικου υγρου της δεξαμενης λαδιου .ελεος δλδ για να καταλαβε τι γινεται στα iso και τις πιστοποιησεις.
Αυτο δεν γινεται.Ειδικα ακαριαια εκτος αν ειχε βαρυ αναπνευστικο προβλημα και εμεινε αρκετη ωρα στο χωρο που υπηρχε το υγρο.Και παλι ειναι πολυ δυσκολο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε παιδια πως γινεται να πινουμε αλλιως το λαδι?εχω αρχισει εδω και 1 βδομαδα να πινω 40ml αλλα αηδιαζω,δεν εχεις καθημερινα την ορεξη να πινεις...μπορουμε να το βαζουμε καπου σε αλλο υγρο να το πιουμε?πχ χυμο η κατι αλλο? εκτος την σαλατα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
δε τρωω σαλατα αλλα βουταω αλλα καθε μερα σαλατα δε γινεται.που να την βρισκω ασε που θα τρωω ενα τονο ψωμι μαζι που μαρεσει κιολας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ναι αλλα τι? να ριχνω 40ml ειναι παρα πολυ.ασε που καθε μερα πρεπει να τρωω και τοστ.χαχαχα
Δεν υπαρχει ελπιδα νομιζω....σε κανα χυμο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

erevos

Active Member
ναι αλλα τι? να ριχνω 40ml ειναι παρα πολυ.ασε που καθε μερα πρεπει να τρωω και τοστ.χαχαχα
Δεν υπαρχει ελπιδα νομιζω....σε κανα χυμο?
Τα νοστιμίζει πολύ και μετά θα θες κάθε μέρα σίγουρα :D. Χυμό με λάδι :eek::rolleyes:?
 
Τελευταία επεξεργασία:

erevos

Active Member
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
στα 35μλ ελαιολαδο στο ποτηρι βαζουμε και αλλα 70 μλ νερο και τερμα οι αναγουλες.
σκετο καιει και λιγο τον οισοφαγο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ναι οντως τον καιει τον οισοφαγο.Αυριο θα δοκιμασω με νερακι τοτε.
Αλλιως θα πινω 20ml πρωι και 20 βραδυ.ξερω γωωωωωω!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οι απόψεις διίστανται για το ελαιόλαδο παραγωγού και το έτοιμο.
Πάντως εγώ δεν είδα διαφορά, την ίδια απόδοση έχουν και τα δύο.
Προσωρινά έκανα μία παύση από την θεραπεία γιατί ξεκίνησα αυστηρή δίαιτα και δεν θέλω να πάει χαμένος ο κόπος που κανω.όταν χάσω τα 17 κιλά που θέλω θα ξεκίνησω παλι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
17 κιλααα?μηπως καποιος παχυνε τελευταιααα? η πας να γινεις φετες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
17 κιλααα?μηπως καποιος παχυνε τελευταιααα? η πας να γινεις φετες?
παχυνα αρκετα,αλλα θα γινω φετες,τα 5 πρωτα κιλα εχουν φυγει ηδη.
το ελαιολαδο δυστυχως εχει 1 γραμμαριο λιπους ανα ml και φοβαμαι οτι θα μου κανει πισωγυρισματα
 
Μπλουζα