''Πηγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος'' θελω βοήθεια!!!!

vlafo

Well-Known Member
Εδώ είναι και το τεράστιο λάθος που γίνεται από το 99% των περισσότερων.
Φαίνεται πυκνός αλλά σε 5 χρόνια θα είναι γιαλί χωρίς θεραπεία.
Έχουμε ξαναπεί δεν χρειάζεται να φτάνεις οπτικά να δεις την απώλεια να είναι στο 50%, από πριν είσαι στα κάγκελα και εδώ ο φίλος το έσωσε.
Μην βλέπαμε και τίποτα εκπλήξεις αν τα κούρευε κοντά αν και είμαι σχεδόν σίγουρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

adelino225

Active Member
@axa Πρώτον ψυχραιμία. Δεύτερον εδώ λέμε που κάναμε την ΜΜ για να ξέρουμε και να συμβουλεύουμε σωστά. Τρίτον, στην βάρεσε η εμφάνιση της χερλαίν και την κατέβασες χαμηλότερα, μάλλον είχες μεγάλο κούτελο, είχες και την σβούρα των μαλλιών (ή νόμιζες). Τέταρτον, μάλλον έχεις διάχυτη αραίωση και τα μακρυά μαλλιά το κρύβουν, φίνα 3χ την εβδομάδα και σε 6-10 μήνες θα είσαι μοκέτα.(οι γιατροί έχουν λόγο που σου λένε μην πάρεις φίνα... πελάτη). Τώρα κοίτα τι έγινε. Σου πήραν μαλλιά απο πίσω και στα φύτεψαν μπροστά, αυτό αμα δεν γίνει σωστά δημιουργεί πρόβλημα σε αυτά που ήδη υπάρχουν μπροστά και μπορεί ακόμα και να γίνει χειρότερα (να τραυματίστηκαν τα μπροστά). Κάτι ακόμα που έγινε είναι οτι οι τρίχες που φυτεύτηκαν δεν ξεκινάνε με την μια να μακραίνουν και όλα καλά. Θέλει 3-4 φορές να πέσουν, να επουλωθεί η ρίζα, να αποκτήσει σωστή αιμάτωση και μετά ξεκινάει να μακραίνει. Απο την εικόνα σου για να φτάσει μια τρίχα της ΜΜ στους 15-20 πόντους θέλει 16 μήνες αφού πέσει 3-4 φορές δηλαδή μετά απο 6-10 μήνες, σύνολο 2 χρόνια. Με τις υγείες σου, τώρα που ξέρεις κάνε υπομονή γιατί οτι και να κάνεις δεν γίνεται γρηγορότερα.
Αδερφε οτι και να πω για σενα ειναι λιγο...Ειλικρινα...Η βοηθεια που δινεις μαζι με τα αλλα τα παιδια,ειναι αξια σεβασμου.....Τα σεβη μου Λαζαρε...
 

adelino225

Active Member
Εδώ είναι και το τεράστιο λάθος που γίνεται από το 99% των περισσότερων.
Φαίνεται πυκνός αλλά σε 5 χρόνια θα είναι γιαλί χωρίς θεραπεία.
Έχουμε ξαναπεί δεν χρειάζεται να φτάνεις οπτικά να δεις την απώλεια να είναι στο 50%, από πριν είσαι στα κάγκελα και εδώ ο φίλος το έσωσε.
Μην βλέπαμε και τίποτα εκπλήξεις αν τα κούρευε κοντά αν και είμαι σχεδόν σίγουρος.
Ισχυει
 

adelino225

Active Member
@axa Πρώτον ψυχραιμία. Δεύτερον εδώ λέμε που κάναμε την ΜΜ για να ξέρουμε και να συμβουλεύουμε σωστά. Τρίτον, στην βάρεσε η εμφάνιση της χερλαίν και την κατέβασες χαμηλότερα, μάλλον είχες μεγάλο κούτελο, είχες και την σβούρα των μαλλιών (ή νόμιζες). Τέταρτον, μάλλον έχεις διάχυτη αραίωση και τα μακρυά μαλλιά το κρύβουν, φίνα 3χ την εβδομάδα και σε 6-10 μήνες θα είσαι μοκέτα.(οι γιατροί έχουν λόγο που σου λένε μην πάρεις φίνα... πελάτη). Τώρα κοίτα τι έγινε. Σου πήραν μαλλιά απο πίσω και στα φύτεψαν μπροστά, αυτό αμα δεν γίνει σωστά δημιουργεί πρόβλημα σε αυτά που ήδη υπάρχουν μπροστά και μπορεί ακόμα και να γίνει χειρότερα (να τραυματίστηκαν τα μπροστά). Κάτι ακόμα που έγινε είναι οτι οι τρίχες που φυτεύτηκαν δεν ξεκινάνε με την μια να μακραίνουν και όλα καλά. Θέλει 3-4 φορές να πέσουν, να επουλωθεί η ρίζα, να αποκτήσει σωστή αιμάτωση και μετά ξεκινάει να μακραίνει. Απο την εικόνα σου για να φτάσει μια τρίχα της ΜΜ στους 15-20 πόντους θέλει 16 μήνες αφού πέσει 3-4 φορές δηλαδή μετά απο 6-10 μήνες, σύνολο 2 χρόνια. Με τις υγείες σου, τώρα που ξέρεις κάνε υπομονή γιατί οτι και να κάνεις δεν γίνεται γρηγορότερα.
Λαζαρε ποια η αποψη σου για το ρολλερ???Κανει δουλεια???
 

axa

New Member
@axa Πρώτον ψυχραιμία. Δεύτερον εδώ λέμε που κάναμε την ΜΜ για να ξέρουμε και να συμβουλεύουμε σωστά. Τρίτον, στην βάρεσε η εμφάνιση της χερλαίν και την κατέβασες χαμηλότερα, μάλλον είχες μεγάλο κούτελο, είχες και την σβούρα των μαλλιών (ή νόμιζες). Τέταρτον, μάλλον έχεις διάχυτη αραίωση και τα μακρυά μαλλιά το κρύβουν, φίνα 3χ την εβδομάδα και σε 6-10 μήνες θα είσαι μοκέτα.(οι γιατροί έχουν λόγο που σου λένε μην πάρεις φίνα... πελάτη). Τώρα κοίτα τι έγινε. Σου πήραν μαλλιά απο πίσω και στα φύτεψαν μπροστά, αυτό αμα δεν γίνει σωστά δημιουργεί πρόβλημα σε αυτά που ήδη υπάρχουν μπροστά και μπορεί ακόμα και να γίνει χειρότερα (να τραυματίστηκαν τα μπροστά). Κάτι ακόμα που έγινε είναι οτι οι τρίχες που φυτεύτηκαν δεν ξεκινάνε με την μια να μακραίνουν και όλα καλά. Θέλει 3-4 φορές να πέσουν, να επουλωθεί η ρίζα, να αποκτήσει σωστή αιμάτωση και μετά ξεκινάει να μακραίνει. Απο την εικόνα σου για να φτάσει μια τρίχα της ΜΜ στους 15-20 πόντους θέλει 16 μήνες αφού πέσει 3-4 φορές δηλαδή μετά απο 6-10 μήνες, σύνολο 2 χρόνια. Με τις υγείες σου, τώρα που ξέρεις κάνε υπομονή γιατί οτι και να κάνεις δεν γίνεται γρηγορότερα.
Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.Τι εννοείς έχουν λόγο οι γιατροί που μου λένε να μήν πάρω φίνα?
 

axa

New Member
Εδώ είναι και το τεράστιο λάθος που γίνεται από το 99% των περισσότερων.
Φαίνεται πυκνός αλλά σε 5 χρόνια θα είναι γιαλί χωρίς θεραπεία.
Έχουμε ξαναπεί δεν χρειάζεται να φτάνεις οπτικά να δεις την απώλεια να είναι στο 50%, από πριν είσαι στα κάγκελα και εδώ ο φίλος το έσωσε.
Μην βλέπαμε και τίποτα εκπλήξεις αν τα κούρευε κοντά αν και είμαι σχεδόν σίγουρος.
οπότε? πιστεύεις οτι σωστα ανησυχώ ?
 

vlafo

Well-Known Member
οπότε? πιστεύεις οτι σωστα ανησυχώ ?
Μα στο είπαν και οι προηγούμενοι.
Ξέρεις τι σημαίνει διάχυτη αραίωση?

Είναι η χειρότερη γιατί σε χτυπάει σε όλες τις ζώνες .

Φυσικά αφού έχεις αγα πολύ σωστά ανησυχείς.

Εξετάσεις και μετρήσεις να δεις που βρίσκεσαι και φίνα για να το φρενάρεις εκεί που είσαι τώρα.
Είσαι πολύ μικρός ακόμα και όταν ξεκινάς σε τέτοιες ηλικίες χωρίς θεραπεία σε καθαρίζει γρήγορα.
 

axa

New Member
Μα στο είπαν και οι προηγούμενοι.
Ξέρεις τι σημαίνει διάχυτη αραίωση?

Είναι η χειρότερη γιατί σε χτυπάει σε όλες τις ζώνες .

Φυσικά αφού έχεις αγα πολύ σωστά ανησυχείς.

Εξετάσεις και μετρήσεις να δεις που βρίσκεσαι και φίνα για να το φρενάρεις εκεί που είσαι τώρα.
Είσαι πολύ μικρός ακόμα και όταν ξεκινάς σε τέτοιες ηλικίες χωρίς θεραπεία σε καθαρίζει γρήγορα.
ευχαριστώ! τι εξετάσεις και μετρήσεις? επίσης οπως ειπα εχω κανει τριχοσκόπηση και αιματος κτλπ.. στον αναστασακη πριν δυο μήνες μου είπαν απο την τριχοσκόπηση οτι ειναι φυσιολογικά και δεν μου δώσαν ουτε φινα ουτε μινοξ
 

vlafo

Well-Known Member
ευχαριστώ! τι εξετάσεις και μετρήσεις? επίσης οπως ειπα εχω κανει τριχοσκόπηση και αιματος κτλπ.. στον αναστασακη πριν δυο μήνες μου είπαν απο την τριχοσκόπηση οτι ειναι φυσιολογικά και δεν μου δώσαν ουτε φινα ουτε μινοξ
Φίλε δεν θέλω να το πιάσω για τις κλινικές το θέμα,γιατί θα αρχίζω να απασφαλίζω και δεν έχω καμία όρεξη.

Άμα δεν πάρεις φίνα σε βλέπω εδώ μέσα σε 5 χρόνια να ζητάς που θα πας για μμ όταν θα είσαι nw5.
Aίματος εξετάσεις δεν χρειάζονται αλλά θέλεις αναλυτική μέτρηση της δότριας να δεις που βρίσκεσαι.
Πετάξου στην κλινική BHR του Bissanga να δεις και από εκεί και να σε δει και αυτός.
 

dlazaros

Well-Known Member
Λαζαρε ποια η αποψη σου για το ρολλερ???Κανει δουλεια???
Φίλε, πήρα 1mm και έκανα 3 μήνες. Τα είδα να αραιώνουν οπότε είπα η φίνα φταίει που είναι στην αρχή, έριξα και ενα κοντό κούρεμα και οκ, είδα μια διαφορά περισσοτερο στο crown που έχω μια ουλή. Μετά που μάκρυναν είδα οτι μου κόβουν τα δοντάκια τις τρίχες ακόμα και αμα είναι βρεγμένα. Σταμάτησα και κάνω 1 φορά τον μήνα προσεκτικά μόνο στην ουλή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πιστευω ο φιλος δεν ειχε ακομη καταλαβει οτι αραιωνε και μολις ασχοληθηκε λιγο μετα την μμ αρχισε να το καταλαβενει.
Αν κουρεψει κοντα τα μαλλια οπως ολοι μας τοτε θα φανει η αληθεια.
Απο κληρονομικο πως εισαι φιλε?
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλε μου αναφερε μας το ιστορικο απο πλευρα μητερας και πατερα. Ο πατερας σου εχει μαλλια ; Οι παππουδες;

Και εγω απο τις φωτο συμφωνω πως πιθανοτατα εχεις διαχυτη αραιωση. Το μακρυ μαλλι (σπαστο) καλυπτει το προβλημα.

Τι εννοεις φιλε μου οτι ο Αναστασακης σου εδωσε φυτικα DHT Blockers?? @axa
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Η σταδιακή απώλεια λάμψης της τρίχας και η λέπτυνση μόλις έχει ξεκινήσει, και φαίνεται καλύτερα στην προτελευταία φώτο (που κάνεις πίσω το μαλλί). Η αλωπεκία στο αρχικό της στάδιο.
Είσαι τυχερός που μπορείς να το πιάσεις νωρίς το πρόβλημα με φίνα.
Γι αυτό επικεντρώσου στο πως θα αναχαιτήσεις την πορεία της ΑΓΑ, ειδικά σε τέτοιες νεαρές ηλικίες που άμα ξεκινήσει οργιάζει.
 

adelino225

Active Member
Φίλε, πήρα 1mm και έκανα 3 μήνες. Τα είδα να αραιώνουν οπότε είπα η φίνα φταίει που είναι στην αρχή, έριξα και ενα κοντό κούρεμα και οκ, είδα μια διαφορά περισσοτερο στο crown που έχω μια ουλή. Μετά που μάκρυναν είδα οτι μου κόβουν τα δοντάκια τις τρίχες ακόμα και αμα είναι βρεγμένα. Σταμάτησα και κάνω 1 φορά τον μήνα προσεκτικά μόνο στην ουλή.
Άρα να μην το δοκιμάσω... Εν τέλη σε βοήθησε??
 

oreo

Well-Known Member
Φιλε μου αναφερε μας το ιστορικο απο πλευρα μητερας και πατερα. Ο πατερας σου εχει μαλλια ; Οι παππουδες;

Και εγω απο τις φωτο συμφωνω πως πιθανοτατα εχεις διαχυτη αραιωση. Το μακρυ μαλλι (σπαστο) καλυπτει το προβλημα.

Τι εννοεις φιλε μου οτι ο Αναστασακης σου εδωσε φυτικα DHT Blockers?? @axa
Τσουκνίδα, κάρδαμο, ιπποφαές και γκότζι μπέρι :cool:
 

tol

Well-Known Member
Τσουκνίδα, κάρδαμο, ιπποφαές και γκότζι μπέρι :cool:

Τι μου θυμισες, ωραιο μπισκοτακι!!!

Πριν περιπου μια τετραετια "ζουσε και βασιλευε" στο forum ενας ονοματι Γιωργος bioherbal. Αν δεν κανω λαθος, ειχε επιχειρηση με φυσικα βοτανα.

Ειχε "μουρλανει" τοτε ολους με τα φιδελαια που εμπορευοταν. Τσουκνιδες, γκοτζι μπερι, κρεμμυδια, τζιντζερ, παπαρουνες, ιπποφαες...ολα τα ειχε ο μπαξες!!! (ετσι...για να κανω και ριμα/ομοιοκαταληξια :p:D )

Χρησιμοποιουσε καποιους εξειδικευμενους ορους, αναφεροταν σε ορμονες και καθε ειδους βοτανο.

Υπηρχαν πολλοι που τον ακουγαν με το στομα ανοιχτο και ζητουσαν λεπτομερειες για τις "κατσαρες τριχες" που εγραφε.

Τον ειχα "κραξει" καμποσες φορες, μεχρι που καταλαβε οτι επρεπε να σταματησει το "εμποριο φρουδων ελπιδων" και αποχωρησε απο το forum.
 

Disco

Well-Known Member
Τι εννοεις φιλε μου οτι ο Αναστασακης σου εδωσε φυτικα DHT Blockers?? @axa
Ο Αναστασάκης πουλάει πάντως το Revivogen που ειναι φυτικό DHT blocker.

Αυτά αναφέρει στο site: Το Σύστημα Revivogen είναι η πιο αποτελεσματική αγωγή ενάντια στην τριχόπτωση και περιέχει 100% φυσικά συστατικά. Το Σύστημα Revivogen είναι ότι πιο αποτελεσματικό ενάντια στην τριχόπτωση! Τα φυσικά συστατικά του δίνουν ανώτερα αποτελέσματα από γνωστά συνθετικά-φαρμακευτικά συστατικά, χωρίς όμως τις παρενέργειες των φαρμάκων (μείωση της libido, διαταραχές γονιμότητας, γυναικομαστία κ.α.)
 
Μπλουζα