Ο Bis**ga στην Αθήνα 1η Νοεμβρίου 2014

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
τελικα πιο πολυ για καφε θα πατε μου φενεται.Κριμα ζηλευω που ειμαι μακρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

prowler3

Member
Παντως αναμένεται να γίνει χαμός...
Εγώ δε κατάφερα να κλείσω ραντεβού.
Πιστεύω οτι έπρεπε να αφιέρωνε ο γιατρός ακόμα μια μέρα. Στάνταρ θα τη γέμιζε!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή ξεπέτα όντως. Όσο καλός να ειναι και ο γιατρός, όταν η πελατεία αυξάνει και το μαρούλι ρέει, καμία φορά η ποιότητα πέφτει σε δεύτερη μοίρα, ελπίζω αυτός ο γιατρός που έχει φήμη κορυφαίου να σταθεί αντάξιος στο όνομα του και να μην κάνει καραγκιοζιλίκια. Το μόνο που με χάλασε ειναι το όνομα Λε***ος. Είχα πληροφορηθεί όταν ήμουν Κύπρο πέρσι πως είχαν πολλά παράπονα στην τελευταία του θέση και αν δεν κάνω λάθος τον έδιωξαν κιόλας.
 

giwrgos athina

Active Member
Αμα πλακωσει πολυ δουλεια δεν αποκλειεται να το κανει καφενειο το χειρουργιο και αυτος ο γιατρος...
 

tropheus

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
...Το μόνο που με χάλασε ειναι το όνομα Λε***ος. Είχα πληροφορηθεί όταν ήμουν Κύπρο πέρσι πως είχαν πολλά παράπονα στην τελευταία του θέση και αν δεν κάνω λάθος τον έδιωξαν κιόλας.

Δεν τον έδιωξαν. Έφυγε από μόνος του. Άν κάποιος είχε να επιλέξει ανάμεσα σε Γε**ργίου και Bis**ga είναι προφανές τι θα επέλεγε...
Και βέβαια όταν κάποιος φεύγει από κάπου "ξαφνικά" γίνεται κακός και ανίκανος... Όχι ότι προσωπικά έχω κάποια ιδιαίτερη εκτίμηση στoν Λέα**ρο αλλά να θέτουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.
 
tropheus είπε:
danceworld_2001 είπε:
...Το μόνο που με χάλασε ειναι το όνομα Λε***ος. Είχα πληροφορηθεί όταν ήμουν Κύπρο πέρσι πως είχαν πολλά παράπονα στην τελευταία του θέση και αν δεν κάνω λάθος τον έδιωξαν κιόλας.

Δεν τον έδιωξαν. Έφυγε από μόνος του. Άν κάποιος είχε να επιλέξει ανάμεσα σε Γε**ργίου και Bis**ga είναι προφανές τι θα επέλεγε...
Και βέβαια όταν κάποιος φεύγει από κάπου "ξαφνικά" γίνεται κακός και ανίκανος... Όχι ότι προσωπικά έχω κάποια ιδιαίτερη εκτίμηση στoν Λέα**ρο αλλά να θέτουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.

Θα συμφωνησω με τον tropheus.....γιατι και γω γνωριζω πως εγινε καπως ετσι με τον Λεανδρο.Δεν τον εδιωξαν απλα ο ιδιος εφυγε απο μονος του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Προφανώς εσύ έχεις καλύτερη πληροφόρηση και καλά κάνεις και μας το διευκρινίζεις, άλλωστε έγραψα παρακάτω "αν δεν κάνω λάθος". Έχω μιλήσει με ασθενείς που είχαν κάνει h** παλαιότερα με τον συγκεκριμένο και είπαν κακά λόγια, όπως και απο την τελευταία του εργοδοσία και απο ασθενείς m**, τους πρώτους μάλιστα. Το καθεστώς αποχώρησης του δεν το γνωρίζω, αλλά σαφέστατα πολλές φορές όταν φεύγει κάποιος "γίνεται κακός κτλ", αλλά καμιά φορά και το αντίθετο, ο απολυμένος γίνεται παραιτημένος. Τεσπα, όπως και να έχει, προσοχή στους μελλοντικούς υποψήφιους γιατί δεν κυκλοφορεί και η καλύτερη φήμη για τον συγκεκριμένο placer, εν αντιθέση με τον γιατρό. Τώρα για την σύγκριση Γε** vs Μπι.... δεν την έθεσα ποτέ και νομίζω πως ο δεύτερος ειναι πολύ πιο ξακουστός, και εγώ αν είχα τα παραπάνω λεφτά θα τον επέλεγα λόγω φήμης, αλλά δυστυχώς δεν τα είχα.

tropheus είπε:
danceworld_2001 είπε:
...Το μόνο που με χάλασε ειναι το όνομα Λε***ος. Είχα πληροφορηθεί όταν ήμουν Κύπρο πέρσι πως είχαν πολλά παράπονα στην τελευταία του θέση και αν δεν κάνω λάθος τον έδιωξαν κιόλας.

Δεν τον έδιωξαν. Έφυγε από μόνος του. Άν κάποιος είχε να επιλέξει ανάμεσα σε Γε**ργίου και Bis**ga είναι προφανές τι θα επέλεγε...
Και βέβαια όταν κάποιος φεύγει από κάπου "ξαφνικά" γίνεται κακός και ανίκανος... Όχι ότι προσωπικά έχω κάποια ιδιαίτερη εκτίμηση στoν Λέα**ρο αλλά να θέτουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.
 
Επειδή έχουμε την τάση να ισοπεδώνουμε τα πάντα και ο κάθε ένας να πετάει το μακρύ και το κοντό του θέλω να διευκρινίσω 2-3 πράγματα.
Όποιος νομίζει ότι ο Μπισάνγκα είναι κάποιος τυχαίος πετάει αετό στην καλύτερη.Στην χειρότερη είναι κακοπροαίρετος.Πολυ επαγγελματίας τυπικός σε όλα του.Όλη η ομάδα δουλεύει σαν ρολόι.Δεν ρισκάρει τίποτα.Δίπλα του έχει τους καλύτερους.Δεν θα ρίσκαρε ποτέ να πάρει στην ομάδα του ένα placer που είναι μέτριος.Έχει χτίσει εδώ και χρόνια ένα όνομα και πραγματικά υπάρχουν χιλιάδες αποτελέσματα του στα ξένα φόρουμ.Κάνει 2 χειρουργεία την ημέρα και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για 3 μήνες.Δεν περίμενε να έρθει στην Ελλάδα για να αποκτήσει πελατεία.Ότι έρχεται εδώ πέρα το κάνει γιατί αγαπάει ιδιαίτερα την χώρα μας και οι συγκυρίες ευνόησαν τώρα.Τα 20 λεπτά είναι υπεραρκετά στα κονσουλτάτιονς γιατί αυτό που θα κάνει ο γιατρός είναι να μετρήσει την πυκνότητα και την ελαστικότητα της δότριας περιοχής,να μιλήσει με τον καθένα για το τι μπορει να πετύχει και τις προσδοκίες του.Απο κει και πέρα ο καθένας λογικά θα έχει περισσότερο χρόνο να δει από κοντά κάποια άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση μαζί του,(έτσι γίνεται συνήθως στα κονσουλτάτιονς στα ξενοδοχεία) και να αποκτήσει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Είναι πολύ θετικό οτι ένας γιατρός τέτοιας κλάσης έρχεται στην Ελλάδα έστω και για μια μέρα,για αυτό πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί.Εκτός αν κάποιοι προτιμάτε τους χασάπηδες ή το ''μονοπώλιο'' της Κύπρου.Να μας το πείτε αν είναι νατο ξέρουμε
 

nucky

Active Member
20 λεπτά μείον τα μπες - βγές είναι 15 λεπτά στην καλύτερη των περιπτώσεων . Εχω κάνει πολλά ( πολλά όμως ) consultations , σε Ελλάδα και ευρώπη και ποτέ δεν έμεινα μέσα λιγότερο από μισή ώρα . Φίλος μου που τον είδε στο Βέλγιο μου λέει οτι συζητουσαν για πάνω από μισάωρο.Δεν ξέρω αν αγαπά την Ελλάδα ή όχι , μπορεί λόγω του ότι πέρασε από εδώ στα νιάτα του , αλλά πηγαίνει σε πολλές χώρες . Τόσα χρόνια που δεν είχε έρθει δεν μας αγαπούσε δηλαδή ; άλλωστε ο Τροφέας εξ αρχής είπε οτι θα ερχόταν αν υπήρχε αρκετό ενδιαφέρον . Προφανώς υπήρξε και αυτό τον έπεισε.

Κατα τ'αλλα το οτι θεωρείται κορυφαίος είναι αναμφισβήτητο . Αλλά
 
marmaromenos είπε:
Επειδή έχουμε την τάση να ισοπεδώνουμε τα πάντα και ο κάθε ένας να πετάει το μακρύ και το κοντό του θέλω να διευκρινίσω 2-3 πράγματα.
Όποιος νομίζει ότι ο Μπισάνγκα είναι κάποιος τυχαίος πετάει αετό στην καλύτερη.Στην χειρότερη είναι κακοπροαίρετος.Πολυ επαγγελματίας τυπικός σε όλα του.Όλη η ομάδα δουλεύει σαν ρολόι.Δεν ρισκάρει τίποτα.Δίπλα του έχει τους καλύτερους.Δεν θα ρίσκαρε ποτέ να πάρει στην ομάδα του ένα placer που είναι μέτριος.Έχει χτίσει εδώ και χρόνια ένα όνομα και πραγματικά υπάρχουν χιλιάδες αποτελέσματα του στα ξένα φόρουμ.Κάνει 2 χειρουργεία την ημέρα και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για 3 μήνες.Δεν περίμενε να έρθει στην Ελλάδα για να αποκτήσει πελατεία.Ότι έρχεται εδώ πέρα το κάνει γιατί αγαπάει ιδιαίτερα την χώρα μας και οι συγκυρίες ευνόησαν τώρα.Τα 20 λεπτά είναι υπεραρκετά στα κονσουλτάτιονς γιατί αυτό που θα κάνει ο γιατρός είναι να μετρήσει την πυκνότητα και την ελαστικότητα της δότριας περιοχής,να μιλήσει με τον καθένα για το τι μπορει να πετύχει και τις προσδοκίες του.Απο κει και πέρα ο καθένας λογικά θα έχει περισσότερο χρόνο να δει από κοντά κάποια άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση μαζί του,(έτσι γίνεται συνήθως στα κονσουλτάτιονς στα ξενοδοχεία) και να αποκτήσει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Είναι πολύ θετικό οτι ένας γιατρός τέτοιας κλάσης έρχεται στην Ελλάδα έστω και για μια μέρα,για αυτό πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί.Εκτός αν κάποιοι προτιμάτε τους χασάπηδες ή το ''μονοπώλιο'' της Κύπρου.Να μας το πείτε αν είναι νατο ξέρουμε
[/quote

Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη απαντηση που θα μπορουσες να δωσεις για να ξεκαθαρισει το τοπιο που κακως πηγε να δημιουργηθει......
 
nucky είπε:
20 λεπτά μείον τα μπες - βγές είναι 15 λεπτά στην καλύτερη των περιπτώσεων . Εχω κάνει πολλά ( πολλά όμως ) consultations , σε Ελλάδα και ευρώπη και ποτέ δεν έμεινα μέσα λιγότερο από μισή ώρα . Φίλος μου που τον είδε στο Βέλγιο μου λέει οτι συζητουσαν για πάνω από μισάωρο.Δεν ξέρω αν αγαπά την Ελλάδα ή όχι , μπορεί λόγω του ότι πέρασε από εδώ στα νιάτα του , αλλά πηγαίνει σε πολλές χώρες . Τόσα χρόνια που δεν είχε έρθει δεν μας αγαπούσε δηλαδή ; άλλωστε ο Τροφέας εξ αρχής είπε οτι θα ερχόταν αν υπήρχε αρκετό ενδιαφέρον . Προφανώς υπήρξε και αυτό τον έπεισε.

Κατα τ'αλλα το οτι θεωρείται κορυφαίος είναι αναμφισβήτητο . Αλλά

Μα επαγγελματικά τώρα ήταν η κατάλληλη συγκυρία να έρθει.Τώρα υπήρξε έντονο ενδιαφέρον.Αλλιώς τι να έρθει να κάνει, διακοπές?Απλά επειδή οι μέρες περνάνε γρήγορα όποιος πάει και δεν λυθούν όλες οι απορίες του,δεν πάρει τις απαντήσεις που ψάχνει λόγω περιορισμού του χρόνου να μας το πει.Ο άνθρωπος έρχεται για μια μέρα και θέλει να δει όσους περισσότερους μπορεί.Αρκετοί ήδη δεν προλάβαμε να κλείσουμε ραντεβού.Το μπες βγες δεν υπάρχει γιατί φαντάζομαι ότι όλοι θα πάνε λίγο νωρίτερα από το ραντεβού.Φιλικά πάντα
 

nucky

Active Member
Θεωρώ αδύνατο να γίνει μέσα σε 15 ( άντε 20 ) λεπτά , μέτρηση εμβαδού λήπτριας , έλεγχος ελαστικότητας , πυκνομέτρηση , συζήτηση περί προσδοκιών , εξέταση εναλλακτικών , επίδειξη πιθανών αποτελεσμάτων ( έστω και με σκαριφήματα) αλλά και ( απαραίτητη κατ εμέ ) ψυχολογική εκτίμηση του υποψήφιου . Τώρα αν ο σκοπός είναι να τραβήξει κόσμο στο Βέλγιο για να ληφθεί οριστική απόφαση , δεν είναι κάτι που εμένα προσωπικά μου αρέσει . Εχω κάνει τρία consultations σε ξενοδοχεία και ήταν όλα πληρέστατα .

Εννοείται οτι αν κάποιος πιστεύει οτι αξίζει να πάει ας πάει. Και εγώ θα πήγαινα αν μπορούσα . Αλλά καλύτερα να έμενε μια μέρα παραπάνω ή ας έβλεπε λιγότερους . Αλλιώς ας έκανε και ανά δεκάλεπτο τα ραντεβού , να δει περισσότερους . Για να δεί την περιοχή και να πιέσει το σκαλπ για ελαστικότητα φτάνουν και αυτά.

εννοείται φιλικά
 
Φίλε δεν έχω να σου πω τίποτα άλλο.Εύχομαι να διαψευσθείς.Θεωρώ ότι αποτελέσματα θα δεις πριν να μιλήσεις με τον Μπισάνγκα.Είτε λάιβ στην αίθουσα είτε σε κάποιο προτζέκτορα.Μπορείς να δεις και από τώρα σε διάφορα φόρουμ.Εγώ στο Βέλγιο δεν χρειάστηκα περισσότερο χρόνο για όλα αυτά που προανέφερες.Απλά μετά μιλήσαμε κανα 20 λεπτο παραπάνω γιατί ήθελε να μάθει νέα για το πως είναι η κατάσταση στην Ελλάδα.
 

nucky

Active Member
οκ , αυτοι που θα πάνε θα μας πουν , υποθέτω , και τις εμπειρίες τους . Πάντως , όπως συνήθως συμβαίνει με τους γιατρούς , ας μην το δέσουν και κόμπο οτι θα τηρηθούν οι ώρες ραντεβού :)
 

zotrix

Active Member
Θα συμφωνήσω με τον marmaromenos. Για να κλείσεις μεταμόσχευση μαζί του πρέπει να περιμένεις μήνες (θα είσαι πολύ τυχερός αν είναι μόνο 3 μήνες). Τι λόγο έχει να έρθει όταν ξέρει ότι θα είναι κλεισμένος διαρκώς με 2 μεταμοσχεύσεις τη μέρα μέχρι να πάρει συνταξη; Είτε ερχόταν είτε όχι πάλι την ίδια δουλειά θα είχε.
 
Μπλουζα