Ο ιατρός Λ.Παπανικολάου απαντά για τα εργαλεία

Xristoforaz

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι εκτός Forum υπάρχει ένας άλλος κόσμος, ενας κοσμος που ο καράφλας ειναι απόλυτα ευχαριστημένος αν πλέον δεν έχει καράφλα και αφήστε εμάς εδώ να σκοτωνόμαστε για το αν η πυκνότητα είναι 30 ή 32 και αν το tool ηταν 0.8 ή 0.9. Τόσο απλό είναι για μένα ο λόγος που ο γιατρός, που δεν παρακολουθεί το Forum, θεωρεί επιτυχημένα αυτά που ανεβάζει. Γιατί αυτό το feedback παιρνει από τους πελάτες του παίδες.
Ο γιατρος Λ.Παπανικολαου παρακολουθει σε υπερβολικο βαθμο το φορουμ! Και στο σαιτ του εχει παραπομπη για το φορουμ! Και με κρυφα ακκαουντ γραφει στο φορουμ! Και γνωστους του εχει στο φορουμ! Αλλα ακομα και στο βιντεο-συνεντευξη που ανεβασε το 9λεπτο και που σας το παρεθεσα εδω, αναφερει το φορουμ!
Οι πελατες στα βιντεο του δηλωνουν ικανοποιημενοι..ισως απο αγνοια...
Δεν ξερουν οτι πρεπει να απαιτουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ αποτελεσματα με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα...αρκουνται με ενα μετριο αποτελεσμα που στα ματια τους φαινεται τελειο...ο τυπος στο βιντεο βαθμολογησε το αποτελεσμα με βαθμο 12 (με αριστα το 10)...
Καλα που ανεβασε το βιντεο ο γιατρος...για να διαβασει τις γνωμες των φορουμιτων...
Ο ιδιος που ανοιξα το νημα...ενω γνωριζω τις δυνατοτητες του γιατρου, θεωρω πως ΔΕΝ τις ξεδιπλωσε ολες...διοτι με αφησε να περιμενω 12 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ μηνες για την πολυποθητη και συμφωνημενη δευτερη συνεδρια....καταλαβαινετε την ψυχολογια μου θελω να πιστευω!!!
Ας εκανα δυο συνεδριες σε δυο μερες και ας επαιρνα το ιδιο αποτελεσμα..το θεμα ομως δεν ειν αυτο..ειναι κατα τη γνωμη μου το ΓΙΑΤΙ δε γινανε οι δυο συνεδριες...παραξενα πραγματα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Μήπως καλύτερα που δεν έκανες;
Σωστα..μπορει να εχεις δικιο...δεν αντιλεγω...
Τωρα ομως για να λαβει χωρα η δευτερη συνεδρια σε αλλο γιατρο πρεπει να γινει νεο οικονομικο ξηλωμα! Εσυ φιλτατε CVIAL εδωσες 16000 ευρω αντι για 18000 και ελαβες ενα γεματο κεφαλι..στις μπροστα ζωνες ησουν ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδειος..και κατεληξες να απαθανατιζεσαι ωσαν δευτερος εφηβος διπλα απ το εκλεκτο σου τεκνο! Συγχαρητηρια για το μυαλο σου και τις σωστες επιλογες σου...και η οικονομικη σου κατασταση ειναι αποτελεσμα του μοχθου σου και της ευφυιας σου!
Επισης σε συγχαιρω που παρεμενες παντα ανεπηρεαστος ψυχολογικα στο θεμα της εμφανισης του μαλλιου σου..ο ιδιος ομως επειδη ειμαι διαφορετικος ανθρωπος..ταλαιπωρουμαι ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ οσο κι αν δε θες να το πιστέψεις κοντα στη 15ετια για το θεμα της τριχοπτωσης μου! Ειμαι παλια καραβανα στο ιντερνετ και παρακολουθω απο παρα πολυ παλια το φορουμ (τοτε φουλ αγχος διοτι εβαζα γκαζι να τελειωσω το τει και συναμα εσκαγε μυτη η α.α.)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
.ταλαιπωρουμαι ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ οσο κι αν δε θες να το πιστέψεις κοντα στη 15ετια για το θεμα της τριχοπτωσης μου! Ειμαι παλια καραβανα στο ιντερνετ και παρακολουθω απο παρα πολυ παλια το φορουμ (τοτε φουλ αγχος διοτι εβαζα γκαζι να τελειωσω το τει και συναμα εσκαγε μυτη η α.α.)

15 χρόνια ψυχολογικά, παρακολουθούσες το φόρουμ και πήγες advanced και LP? Christopher στο έγραψα και σε άλλο σχόλιο. Πάρτο διαφορετικά, ξέχνα το LP (δεν αναφέρομαι στο βινύλιο), και οργανώσου για την τελική μάχη.
 

safrak

New Member
Καλησπέρα παιδια από ενα βετερανο στις μεταμοσχευσεις! (4 στο συνολο, 1 strip, 3 fue)
Punch τρυπες τραυματισμος εμβαδό 1,1 vs 1,2
•1000 χτυπήματα με 1,1=9,5 cm2
1000 χτυπήματα με 1,2=11,3 cm2
Η διαφορά είναι ότι με 0,9 θα έχεις μέσο ορο τις περισσότερες φορες κάτω από 2,0 ενώ με 1.1 punch θα έχεις 2,5 Άρα 500 τριχες ΕΞΤΡΑ στα 1000 μοσχ Χωρίς να βαράς τα δίπλα πάντα.
:)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδια από ενα βετερανο στις μεταμοσχευσεις! (4 στο συνολο, 1 strip, 3 fue)
Punch τρυπες τραυματισμος εμβαδό 1,1 vs 1,2
•1000 χτυπήματα με 1,1=9,5 cm2
1000 χτυπήματα με 1,2=11,3 cm2
Η διαφορά είναι ότι με 0,9 θα έχεις μέσο ορο τις περισσότερες φορες κάτω από 2,0 ενώ με 1.1 punch θα έχεις 2,5 Άρα 500 τριχες ΕΞΤΡΑ στα 1000 μοσχ Χωρίς να βαράς τα δίπλα πάντα.
:)
Ο μη τραυματισμος των γειτονικων τριχοθυλακιων εχει να κανει με την επιδεξιοτητα του ιατρου ή με το τι εργαλειο χρησιμοποιειται? Ή συνδυασμος και των δυο αυτων παραγοντων?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο μη τραυματισμος των γειτονικων τριχοθυλακιων εχει να κανει με την επιδεξιοτητα του ιατρου ή με το τι εργαλειο χρησιμοποιειται? Ή συνδυασμος και των δυο αυτων παραγοντων?

 

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδια από ενα βετερανο στις μεταμοσχευσεις! (4 στο συνολο, 1 strip, 3 fue)
Punch τρυπες τραυματισμος εμβαδό 1,1 vs 1,2
•1000 χτυπήματα με 1,1=9,5 cm2
1000 χτυπήματα με 1,2=11,3 cm2
Η διαφορά είναι ότι με 0,9 θα έχεις μέσο ορο τις περισσότερες φορες κάτω από 2,0 ενώ με 1.1 punch θα έχεις 2,5 Άρα 500 τριχες ΕΞΤΡΑ στα 1000 μοσχ Χωρίς να βαράς τα δίπλα πάντα.
:)
Φιλε μου, αφου εισαι "βετερανος" των μμ και υπερμαχος, οπως καταλαβαμε, των μεγαλων punch (!!!), αυτο σημαινει οτι θα εισαι και απολυτα ικανοποιημενος απο τα αποτελεσματα των μμ σου.

Μπορεις, αν εχεις την ευγενικη καλοσυνη, να αποδειξεις τα γραφομενα σου με φωτογραφιες; Μπορεις να ανεβασεις υλικο των μμ σου, για να κρινουμε και εμεις, οι ασπονδοι εχθροι των μεγαλων punch, την ορθοτητα των αποψεων σου;
 

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδια από ενα βετερανο στις μεταμοσχευσεις! (4 στο συνολο, 1 strip, 3 fue)
Punch τρυπες τραυματισμος εμβαδό 1,1 vs 1,2
•1000 χτυπήματα με 1,1=9,5 cm2
1000 χτυπήματα με 1,2=11,3 cm2
Η διαφορά είναι ότι με 0,9 θα έχεις μέσο ορο τις περισσότερες φορες κάτω από 2,0 ενώ με 1.1 punch θα έχεις 2,5 Άρα 500 τριχες ΕΞΤΡΑ στα 1000 μοσχ Χωρίς να βαράς τα δίπλα πάντα.
:)
Και επειδη προσωπικα (δασκαλος μου ο Σωκρατης) ειμαι εκ φυσεως αμφισβητιας, μεχρι να ανεβασεις υλικο, επιτρεψε μου να εχω πολλες αμφιβολιες για την εγγραφη σου στο forum και το πρωτο σχολιο σου.

Εχεις "χιλιοταλαιπωρηθει" με 4 μεταμοσχευσεις (ξεπερασες και εμενα των 3 μμ) και το πρωτο σχολιο που κάνεις ειναι να υπερασπιστεις τα μεγαλα punch;

Δηλαδη σε εσενα τοσο καλο αποτελεσμα ειχαν, ωστε σε οδηγησαν τεσσερις φορες στο ιατρειο, για να πετυχεις ( ;;; ) το επιθυμητο αποτελεσμα;

Μηπως τελικα δεν εισαι υπερμαχος των μεγαλων punch, αλλά υπερμαχος των πολυδιαφημιζομενων ελληνικων κλινικων που εχουν μεινει στην εποχη του Νωε, ενω ολα γυρω τους αλλαζουν, βελτιωνονται και εκσυγχρονιζονται;

Αν θελεις, φιλε μου, λυσε μας τις ευλογες αποριες/ αμφιβολιες/υποψιες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η διαφορά είναι ότι με 0,9 θα έχεις μέσο ορο τις περισσότερες φορες κάτω από 2,0 ενώ με 1.1 punch θα έχεις 2,5 Άρα 500 τριχες ΕΞΤΡΑ στα 1000 μοσχ Χωρίς να βαράς τα δίπλα πάντα.

Μήπως είναι λίγο αυθαίρετο αυτό που γράφεις? Μπορείς να το υποστηρίξεις?
 

kharmacoma

Well-Known Member
Φυσικά υπάρχει άλλος κόσμος.
Διαλέγεις και παίρνεις σε όλα τα πράγματα στη ζωή.
Η πας σαν πρόβατο για σφαγή αν είσαι ανενημέρωτος ή πας προετοιμασμένος και γλιτώνεις τις κακοτοπιές.
So simply.

Ο περισσοτερος κόσμος που δεν έτυχε να πέσει πάνω σε αυτό το Forum η αν θες δεν εχει και ιδιαιτερη καψα το μαλλί του να επανέρθει όπως οταν ηταν 18, βολεύεται απλά να κάνει τη δουλειά του με 2-3 χιλιάρικά και να μην είναι καράφλας. Σε τετοιες περιπτωσεις προφανως πρεπει να εισαι τυχερός μη πέσεις σε γιατρό που θα σου γαζώσει τη δότρια, θα σου αφήσει ουλή κλπ κλπ.

Έτσι ήμουν εγώ πριν μπω στο Forum στη πρωτη μου μεταμόσχευση. Στην επόμενη θα κινηθώ αλλιώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Μήπως είναι λίγο αυθαίρετο αυτό που γράφεις? Μπορείς να το υποστηρίξεις?
Γιατι να εχουμε 500 εξτρα τριχες και οχι 250 επιπλεον μοσχευματα? Γιατι να κινειται καποιος με γνωμονα τον αριθμο τριχων και οχι με γνωμονα τον αριθμο τριχοθυλακιων! Υποπτη λογικη!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατι να εχουμε 500 εξτρα τριχες και οχι 250 επιπλεον μοσχευματα? Γιατι να κινειται καποιος με γνωμονα τον αριθμο τριχων και οχι με γνωμονα τον αριθμο τριχοθυλακιων! Υποπτη λογικη!

To χούι της μεγάλης αγαπημένης δεν κόβεται Christopher.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο περισσοτερος κόσμος που δεν έτυχε να πέσει πάνω σε αυτό το Forum η αν θες δεν εχει και ιδιαιτερη καψα το μαλλί του αν επανέρθει όπως οταν ηταν 18, βολεύεται απλά να κάνει τη δουλειά του με 2-3 χιλιάρικά και απλά να μην είναι καράφλας. Απλά εδώ πρεπει να εισαι τυχερός προφανώς μη πέσεις σε γιατρό που θα σου γαζώσει τη δότρια, θα σου αφήσει ουλή κλπ κλπ.

Έτσι ήμουν εγώ πριν μπω στο Forum στη πρωτη μου μεταμόσχευση. Στην επόμενη θα κινηθώ αλλιώς.
To ξαναλέω άλλη μια φορά γιατί δεν υπάρχουνε δικαιολογίες.
Τα συνυπογράφω όλα αυτά.Στέκομαι σε μια φράση σου.
"Ο περισσοτερος κόσμος που δεν έτυχε να πέσει πάνω σε αυτό το Forum"

Να μου πει κάποιος εν έτει 2020 που με τη χρήση ενός κουμπιού (p.c) έχεις όλο τον κόσμο μπροστά σου.
Ποιός δεν μπορεί να το κάνει?Άρα δεν έτυχε απλά είναι αδιαφορία,επιπολαιότητα και χαβαλές που είναι ζητούμενος μεν αλλά όχι όταν παίζεις με τέτοια σοβαρά πράγματα και ειδικά με το κεφάλι σου.
Παρόλο που στη ζωή μου δεν ήμουν ποτέ συντηρητικός και έκανα @κίες αρκετές,σε σημαντικά θέματα ποτέ δεν λειτούργησα έτσι.
Άρα θελέσθα και παθέσθα.

Υ.Γ:Tη σημερινή εποχή για να μην είσαι ενημερωμένος για οτιδήποτε,ή είσαι βοσκός με τα πρόβατα η ζεις σε σπηλιά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ @tol νομίζω ότι το μέλος @safrak το οποίο γράφτηκε σήμερα στις 15:30, πόσταρε ένα τόσο αναλυτικό/εξειδικευμένο μήνυμα και αποσυνδέθηκε στις 15:35, πρέπει να είναι ο LP, αφού και ο Christopher παραδέχεται ότι παρακολουθεί το φόρουμ και έχει και account(s). Ακόμα και έτσι να είναι όμως, περιμένω την επιχειρηματολογία/απάντηση δεχόμενος την ιστορία των 4μμ, έστω και αν παίζουμε θέατρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

felaini

Active Member
Στανταρ ο lp ειναι η καποιος συνεργατης του...χριστοφορε οι δικοι σου οι αγαπημενοι ηρθαν να υποστηριξουν τα εργαλεια παλιας κοπης-για τρυπες(κρατηρες)..αυτα που ειναι συνυπευθηνα για το ντολ εφεκτ.. εχω σηκωσει τα χερια ψηλα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Στανταρ ο lp ειναι η καποιος συνεργατης του...χριστοφορε οι δικοι σου οι αγαπημενοι ηρθαν να υποστηριξουν τα εργαλεια παλιας κοπης-για τρυπες(κρατηρες)..αυτα που ειναι συνυπευθηνα για το ντολ εφεκτ.. εχω σηκωσει τα χερια ψηλα!
Οχι ακριβως αγαπημενοι..αφου ειμαι απογοητευμενος απο το γιατρο διοτι δε γινανε δυο συνεδριες που χαμε συμφωνησει!
Θα δημιουργηθει ενα ερωτημα τωρα! Μηπως και στην περιπτωση μου ο γιατρος χρησιμοποιησε punch πανω απο 1.0mm (πχ 1.1 ή 1.2) και απλα δηλωσε οτι χρησιμοποιει 0.9mm punch? Ολα πιθανα! Ο ιδιος δε μπορω να διακρινω το εργαλειο (δεν εχω την εμπειρια του cvial).
Αρα σε περιπτωση που χρησιμοποιηθηκε μεγαλο punch , για αυτο δεν προεβη ο ιατρος σε δευτερη συνεδρια την αμεσως επομενη ημερα? Φοβοταν κατακρεουργηση της δοτριας?
Αν χρησιμοποιησε 0.9 τοτε για ποιο λογο να μη γινει η δευτερη συνεδρια? Σορρυ για τις ερωτησεις φιλε μου..απλως θελω να γνωριζω! Κακο ειναι?
 
Μπλουζα