Ο ιατρός Λ.Παπανικολάου απαντά για τα εργαλεία

Bill1991

Active Member
@aeratos28 όχι αλλά ξέρω ότι έχεις κόλλημα με τα πανέμορφα punch 1,1mm που κάνουν τρύπες στο χωνί για να τρέχει το νερό και σε πειράζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έχω κόλλημα γιατί αδερφέ αν έχεις δει τι ζημιές δημιουργούν σε διπλανά grafts ,σίγουρα δεν θα ήθελες ούτε και εσύ να τα χρησιμοποιησει γιατρός πάνω σου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
@aeratos28 γιατί είσαι ρατσιστής με τα punch 1,1 mm;
Διοτι δε θα εμπαινε με τιποτα σε χειρουργικο κρεβατι που ο γιατρος θα χρησιμοποιουσε punch 1.1mm

Αερατε εννοουσα οτι αν επαιρνε περισσοτερα μοσχευματα για να τα τοποθερησει στη ληπτρια...ισως το προβλημα στη δοτρια να ηταν εμφανες!

Σε εμενα χρησιμοποιησε εργαλειο 0.9mm αλλα μετα τους 8,5 μηνες ειδα καποιο αποτελεσμα!
Αναρωτιεμαι τωρα..σε περιπτωση που του απαντουσα οτι ειμαι υπερευχαριστημενος..θα με βιντεοσκοπουσε?
Ονειρο μου παντως ειναι να γινω διασημος..τι εννοω? Μη με παρεξηγησεις φιλε μου και με θεωρησεις τιποτα ψωνιο!
Εννοω πως σε ενδεχομενο που θα χα ικανοποιητικο στα ματια μου αποτελεσμα στην κλινικη lp, μετα θα εβγαινα χωρις δισταγμο ακομα και σε 15λεπτο βιντεο του κυριου Λευτερη...τοτε θα διαφημιζοταν η κλινικη για το σουπερ αποτελεσμα και συναμα θα αποκτουσα δημοσιοτητα..αφηνω ανοιχτο λοιπον παραθυρο (οχι της δοτριας μου) για μελλοντικη μεταμοσχευση σε οποιονδηποτε πραγματικα καλο γιατρο...αν εκεινος γεμισει τα χαιτης κενα, θα βγω στο φακο ως βαλμπουενα (εννοωντας παντα σαν πετυχημενος στην επιλογη μου κι οχι οτι ειμαι τοσο μεγαλος μπαλαδορος.. προς Θεου)...
 

Georgie

Well-Known Member
Διοτι δε θα εμπαινε με τιποτα σε χειρουργικο κρεβατι που ο γιατρος θα χρησιμοποιουσε punch 1.1mm

Αερατε εννοουσα οτι αν επαιρνε περισσοτερα μοσχευματα για να τα τοποθερησει στη ληπτρια...ισως το προβλημα στη δοτρια να ηταν εμφανες!

Σε εμενα χρησιμοποιησε εργαλειο 0.9mm αλλα μετα τους 8,5 μηνες ειδα καποιο αποτελεσμα!
Αναρωτιεμαι τωρα..σε περιπτωση που του απαντουσα οτι ειμαι υπερευχαριστημενος..θα με βιντεοσκοπουσε?
Ονειρο μου παντως ειναι να γινω διασημος..τι εννοω? Μη με παρεξηγησεις φιλε μου και με θεωρησεις τιποτα ψωνιο!
Εννοω πως σε ενδεχομενο που θα χα ικανοποιητικο στα ματια μου αποτελεσμα στην κλινικη lp, μετα θα εβγαινα χωρις δισταγμο ακομα και σε 15λεπτο βιντεο του κυριου Λευτερη...τοτε θα διαφημιζοταν η κλινικη για το σουπερ αποτελεσμα και συναμα θα αποκτουσα δημοσιοτητα..αφηνω ανοιχτο λοιπον παραθυρο (οχι της δοτριας μου) για μελλοντικη μεταμοσχευση σε οποιονδηποτε πραγματικα καλο γιατρο...αν εκεινος γεμισει τα χαιτης κενα, θα βγω στο φακο ως βαλμπουενα (εννοωντας παντα σαν πετυχημενος στην επιλογη μου κι οχι οτι ειμαι τοσο μεγαλος μπαλαδορος.. προς Θεου)...
Ελπιζω οταν θα ερθει εκείνη η μερα της απογείωσης σου
Don't you forget about me
Όπως μας τραγουδούσαν παλιά οι Simple Minds
 

vlafo

Well-Known Member
Tώρα είδα τα αποτελέσματα και ένα μόνο έχω να πω.
ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΣ......
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να αυτοεκτεθεί ένας γιατρός.Δεν βλέπει?Δεν παρακολουθεί?Δεν αναρωτιέται?
Είναι πλέον τόσο χαμηλά ο πήχης που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΊ το μέγεθος της τραγωδίας?
Δυστυχώς αυτοί είναι οι πολλοί και για αυτό τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις....Απαράβατος κανόνας τελικά και αλάνθαστος σχεδόν πάντα.

Για αυτό ποτέ δεν σχολιάζω αποτυχημένα αποτελέσματα που άλλοι-άλλος τα θεωρούνε επιτυχημένα.
Μόνο τα επιτυχημένα αποτελέσματα έχουν νόημα να αναλύεις.
Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι εκτός Forum υπάρχει ένας άλλος κόσμος, ενας κοσμος που ο καράφλας ειναι απόλυτα ευχαριστημένος αν πλέον δεν έχει καράφλα και αφήστε εμάς εδώ να σκοτωνόμαστε για το αν η πυκνότητα είναι 30 ή 32 και αν το tool ηταν 0.8 ή 0.9. Τόσο απλό είναι για μένα ο λόγος που ο γιατρός, που δεν παρακολουθεί το Forum, θεωρεί επιτυχημένα αυτά που ανεβάζει. Γιατί αυτό το feedback παιρνει από τους πελάτες του παίδες.
 

vlafo

Well-Known Member
Φυσικά υπάρχει άλλος κόσμος.
Διαλέγεις και παίρνεις σε όλα τα πράγματα στη ζωή.
Η πας σαν πρόβατο για σφαγή αν είσαι ανενημέρωτος ή πας προετοιμασμένος και γλιτώνεις τις κακοτοπιές.
So simply.
 
  • Like
Reactions: tol

manly_Man

Well-Known Member
Tώρα είδα τα αποτελέσματα και ένα μόνο έχω να πω.
ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΣ......
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να αυτοεκτεθεί ένας γιατρός.Δεν βλέπει?Δεν παρακολουθεί?Δεν αναρωτιέται?
Είναι πλέον τόσο χαμηλά ο πήχης που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΊ το μέγεθος της τραγωδίας?
Δυστυχώς αυτοί είναι οι πολλοί και για αυτό τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις....Απαράβατος κανόνας τελικά και αλάνθαστος σχεδόν πάντα.

Για αυτό ποτέ δεν σχολιάζω αποτυχημένα αποτελέσματα που άλλοι-άλλος τα θεωρούνε επιτυχημένα.
Μόνο τα επιτυχημένα αποτελέσματα έχουν νόημα να αναλύεις.
Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
vlafo το οτι πληρωνεις παιρνεις δεν ισχυει απαραιτητα, υπαρχουν κ αξιολογες επιλογες και οικονομικες...μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Απλα θελει ψαξιμο να δεις τι αποτελεσματα εχει ο καθενας, τι πυκνοτητες βαζει, τι αποτελεσματα θεωρει ικανοποιητικα, ωστε να αποφυγεις αυτους που δεν σε ικανοποιουν και να στραφεις στις λυσεις που ταιριαζουν στα γουστα σου....και αναλογως τα οικονομικα που θες να διαθεσεις επιλεγεις!
 

Bill1991

Active Member
@kharmacoma εδώ πέρα το 30-32 πυκνότητα είναι όνειρο, γράψε 20-22 καλύτερα...στον έξω κόσμο οι περισσότεροι πάνε σε ένα ινστιτούτο δίνουν 590 ευρώ παίρνουν 0 αποτελέσμα και η μεγαλύτερη μερίδα δεν ξανά ασχολείται...την έκανα την προσπάθεια μου σου λένε ένα 10 % συνεχίζει τις μμ
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo το οτι πληρωνεις παιρνεις δεν ισχυει απαραιτητα, υπαρχουν κ αξιολογες επιλογες και οικονομικες...μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Απλα θελει ψαξιμο να δεις τι αποτελεσματα εχει ο καθενας, τι πυκνοτητες βαζει, τι αποτελεσματα θεωρει ικανοποιητικα, ωστε να αποφυγεις αυτους που δεν σε ικανοποιουν και να στραφεις στις λυσεις που ταιριαζουν στα γουστα σου....και αναλογως τα οικονομικα που θες να διαθεσεις επιλεγεις!
Σύμφωνοι αλλά τις περισσότερες φορές ισχύει και είναι ελάχιστες οι εξαιρέσεις που υπάρχουν βέβαια και αυτές ψάχνουμε άλλωστε.
Αλλά μην ξεφεύγουμε από τον γενικό κανόνα.
Να ξέρεις και ένα πράγμα.
Τα standards του καθενός διαφοροποιούνται ανάλογα με τις απαιτήσεις και τις γνώσεις που διαθέτει.Όσο πιο πολλά γνωρίζεις τόσο πιο πολλά απαιτείς και πάει λέγοντας δεν σταματάει αυτό ποτέ απλά κάποια στιγμή τραβάς μια γραμμή και προχωράς.

Για Ελλάδα τα πράγματα είναι απογοητευτικά εκτός από 1 περίπτωση που έχω ξεχωρίσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι εκτός Forum υπάρχει ένας άλλος κόσμος, ενας κοσμος που ο καράφλας ειναι απόλυτα ευχαριστημένος αν πλέον δεν έχει καράφλα και αφήστε εμάς εδώ να σκοτωνόμαστε για το αν η πυκνότητα είναι 30 ή 32 και αν το tool ηταν 0.8 ή 0.9. Τόσο απλό είναι για μένα ο λόγος που ο γιατρός, που δεν παρακολουθεί το Forum, θεωρεί επιτυχημένα αυτά που ανεβάζει. Γιατί αυτό το feedback παιρνει από τους πελάτες του παίδες.

Παρα πολύ σωστο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και που φυσικά δεν χρειάζεται να αναφέρεις για να συνεχίσουμε το ήρεμο καλοκαιριάτικο κλίμα της ραστωνης
 

manly_Man

Well-Known Member
Σύμφωνοι αλλά τις περισσότερες φορές ισχύει και είναι ελάχιστες οι εξαιρέσεις που υπάρχουν βέβαια και αυτές ψάχνουμε άλλωστε.
Αλλά μην ξεφεύγουμε από τον γενικό κανόνα.
Να ξέρεις και ένα πράγμα.
Τα standards του καθενός διαφοροποιούνται ανάλογα με τις απαιτήσεις και τις γνώσεις που διαθέτει.Όσο πιο πλλά γνωρίζεις τόσο πιο πολλά απαιτείς και πάει λέγοντας δεν σταματάει αυτό ποτέ απλά κάποια στιγμή τραβάς μια γραμμή και προχωράς.

Για Ελλάδα τα πράγματα είναι απογοητευτικά εκτός από 1 περίπτωση που έχω ξεχωρίσει.
κοιταξε ολοι θα ηταν ικανοποιημενοι αν πηγαιναν στον καλυτερο γιατρο, να εχωναν 12-15κ για μια μεταμοσχευση, και δεν θα τους ενοιαζε ουτε να ψαχνουν κτλπ...οι περισσοτεροι δεν θελουν να διαθεσουν τετοια ποσα οποτε αναγκαστικα ψαχνονται να αναζητησουν την λυση που ικανοποιει ολα τα κριτηρια τους, καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια να επιλεξει...και γιαυτο βλεπουμε καποιους να ικανοποιουνται με αποτελεσματα που δεν αρεσουν σε εμας πχ...καποιοι ειναι περισσοτερο απαιτητικοι καποιοι λιγοτερο...σε ολους τους τομεις ισχυει αυτο.
 

vlafo

Well-Known Member
κοιταξε ολοι θα ηταν ικανοποιημενοι αν πηγαιναν στον καλυτερο γιατρο, να εχωναν 12-15κ για μια μεταμοσχευση, και δεν θα τους ενοιαζε ουτε να ψαχνουν κτλπ...οι περισσοτεροι δεν θελουν να διαθεσουν τετοια ποσα οποτε αναγκαστικα ψαχνονται να αναζητησουν την λυση που ικανοποιει ολα τα κριτηρια τους, καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια να επιλεξει...και γιαυτο βλεπουμε καποιους να ικανοποιουνται με αποτελεσματα που δεν αρεσουν σε εμας πχ...καποιοι ειναι περισσοτερο απαιτητικοι καποιοι λιγοτερο...σε ολους τους τομεις ισχυει αυτο.
Δεν χρειάζεται να πας στον Lorenzo δεν είναι πανάκεια αν και σε μερικές περιπτώσεις είναι,γιατί στο τέλος όταν θα κάνεις ταμείο με 2 η 3 μμ θα έχεις πληρώσει περισσότερα και το αποτέλεσμα θα είναι η μέρα με τη νύχτα.
Όλα σε υψηλό βαθμό να τα πετύχεις δεν μπορείς,αλλά μπορείς να βελτιστοποποιήσεις όλες τις παραμέτρους και να είσαι κοντά σε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κοιταξε ολοι θα ηταν ικανοποιημενοι αν πηγαιναν στον καλυτερο γιατρο, να εχωναν 12-15κ για μια μεταμοσχευση, και δεν θα τους ενοιαζε ουτε να ψαχνουν κτλπ...οι περισσοτεροι δεν θελουν να διαθεσουν τετοια ποσα οποτε αναγκαστικα ψαχνονται να αναζητησουν την λυση που ικανοποιει ολα τα κριτηρια τους, καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια να επιλεξει...και γιαυτο βλεπουμε καποιους να ικανοποιουνται με αποτελεσματα που δεν αρεσουν σε εμας πχ...καποιοι ειναι περισσοτερο απαιτητικοι καποιοι λιγοτερο...σε ολους τους τομεις ισχυει αυτο.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Αν κάναμε ένα συγκριτικό Vfm, οι επιλογές τύπου LP, DHI και τα ρέστα, θα έπαιρναν πολύ χαμηλό βαθμό γιατί απλά είναι πολλά τα (εντός δυνατοτήτων αρκετών) λεφτά για το αποτέλεσμα που παίρνεις. Το ίδιο ισχύει σε έναν μικρότερο βαθμό για advanced όχι τόσο για το αποτέλεσμα που παίρνεις αλλά για την ζημιά που κάνεις και θα το καταλάβεις αργότερα. Για να συζητάς για καλό αποτέλεσμα πρέπει αναγκαστικά να βρεθείς σήμερα σε εύρος τιμών από 1,5-2,5€, εκεί υπάρχουν πολλές επιλογές αλλά θέλει ψάξιμο και ρίσκο αφού πρέπει να βγεις εκτός των γνωστών mainstream επιλογών. Ο Τιρκάλας πχ με 1€ φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση αλλά και αυτός πρέπει να αποδείξει ότι έχει ξεφύγει από το σύνδρομο της μεγάλης αγαπημένης. Πάντως φαίνεται ότι τουλάχιστον θέλει να ανακατέψει τη σούπα σε αντίθεση με τον LP.
 

tol

Well-Known Member
Εισαι καλα? Τι σου συμβαίνει?
Δεν εισαι ο tol που γνωριζαμε.
Δεν καταλαβα, φιλε τασο. Τι εννοεις;

Επειδη το χαρακτηρισα "μετριοτατο";

Μηπως ημουν υπερβολικα επιεικης;

Τι επρεπε δηλαδη να γραψω;

Τραγικο...χειριστο...για γελια και για κλαματα;

Συγγνωμη...την επομενη φορα θα εξαπολυσω δριμυτατη επιθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα