Ο ιατρός Λ.Παπανικολάου απαντά για τα εργαλεία

tol

Well-Known Member
Επιτελους αρχισε τις μινι συνεντευξεις και ευχομαι να τις συνεχισει ο κυριος Παπανικολαου ωστε να φανουν περισσοτερο η δουλεια του, ο τροπος που εργαζεται και ο βαθμος ικανοποιησης των ασθενων-πελατων του!
Φιλε Χριστοφορε, μηπως ο κ. Παπανικολαου μας θεωρει αομματους;

Ελεηστε τον αομματο!

Για ποια αποτελεσματα γραφεις; Για ποιον τροπο εργασιας; Δε βλεπεις οτι το αποτελεσμα ειναι μετριοτατο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Πάντως αυτό που καταλάβαμε από το βίντεο είναι ότι δεν είναι μύθος, όντως χρησιμοποιεί τέτοια punch.
Στην περιπτωση μου χρησιμοποιησε 0.9mm
Στο συγκεκριμενο περιστατικο 1.1mm
Συμφωνεις με την τακτικη του ή οχι επειδη θεωρεις απαρχαιωμενη καπως, τη χρηση 1.1mm-1.2mm ?
Θα ηθελα και την εμπειρη γνωμη του κυριου Αναστασακη του συναδελφου του κυριου Παπανικολαου (και συνΕλληνα) !
 

tol

Well-Known Member
Αρα σεβεται την κλινικη στην οποια μεγαλουργησε κι απ την οποια αναδειχθηκε, συναμα!
Ρε φιλαρακι Χριστοφορε, λυπησου μας...

Πανω που ετρωγα...πηγες να με πνιξεις με τα ποντιακα σου ανεκδοτα.

Ακομη γελαω με τα καλαμπουρια σου.

Μεγαλουργησε στη διεθνους φημης κλινικη!!!!

Το καλυτερο ανεκδοτο που εχω ακουσει εδω και μηνες.
 

tol

Well-Known Member
Ερωτηση κρισεως...

Οι μεταμοσχευμενες τριχες στα περιστατικα του κ. Παπανικολαου γιατι κρατουν τοσο μεγαλες αποστασεις μεταξυ τους; Μηπως λογω κοροναϊου;

Σαν να κανουν παρελαση στην ερημο Σαχαρα!!!
 

manly_Man

Well-Known Member
Ερωτηση κρισεως...

Οι μεταμοσχευμενες τριχες στα περιστατικα του κ. Παπανικολαου γιατι κρατουν τοσο μεγαλες αποστασεις μεταξυ τους; Μηπως λογω κοροναϊου;

Σαν να κανουν παρελαση στην ερημο Σαχαρα!!!
εγω εχω την απορια τοποθετουνται απο την αρχη ετσι αραια ή απλα φυτρωνουν λιγα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στην περιπτωση μου χρησιμοποιησε 0.9mm
Στο συγκεκριμενο περιστατικο 1.1mm
Συμφωνεις με την τακτικη του ή οχι επειδη θεωρεις απαρχαιωμενη καπως, τη χρηση 1.1mm-1.2mm ?
Θα ηθελα και την εμπειρη γνωμη του κυριου Αναστασακη του συναδελφου του κυριου Παπανικολαου (και συνΕλληνα) !

Χριστοφορε, εννοείται μπορεί να απαντήσει και ο κος Αναστασάκης αλλά πιθανώς για λόγους συναδελφικής αλληλεγγύης να μην θέλει δημόσια να τα πει έξω από τα δόντια. Μπορεί και ναι δεν παίρνω όρκο. Στο λέω όμως εγώ με απόλυτο τρόπο, ΚΑΜΜΙΑ σοβαρή κλινική δεν χρησιμοποιεί τέτοια punch. Αυτά είναι τα κατάλοιπα της DHI και καλό είναι να τα ξεπεράσει. Αυτά για τα σγουρά μαλλιά είναι αστεία. Το δικό μου μαλλί χοντρό και σγουρό με 0.85-0.9mm και με βαριά καρδία από τον Λορενζο, αν δεν είχα σκληρό δέρμα θα το πήγαινε με 0.8
 

felaini

Active Member
Χριστοφορε θελω να πιστευω κ το πιστευω πως αυτα τα γραφεις ειναι απ την καλη σου την καρδια η απο αφελεια..Δυστυχως αυτα τα βιντεο αποτρεπουν κοσμο απο πιθανη μεταμοσχευση.. φοβιζουν δεν δελεαζουν..ειναι αποτρεπτικα..αυτο το φορουμ ειναι μεγαλο σχολειο τιποτ αλλο.. μελετησετο..
 

manly_Man

Well-Known Member
Χριστοφορε θελω να πιστευω κ το πιστευω πως αυτα τα γραφεις ειναι απ την καλη σου την καρδια η απο αφελεια..Δυστυχως αυτα τα βιντεο αποτρεπουν κοσμο απο πιθανη μεταμοσχευση.. φοβιζουν δεν δελεαζουν..ειναι αποτρεπτικα..αυτο το φορουμ ειναι μεγαλο σχολειο τιποτ αλλο.. μελετησετο..
καλυτερα που βγαινουν στην επιφανεια τετοια βιντεο να ξερει ο κοσμος τι θεωρει ικανοποιητικο αποτελεσμα ο γιατρος.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστοφορε θελω να πιστευω κ το πιστευω πως αυτα τα γραφεις ειναι απ την καλη σου την καρδια η απο αφελεια..Δυστυχως αυτα τα βιντεο αποτρεπουν κοσμο απο πιθανη μεταμοσχευση.. φοβιζουν δεν δελεαζουν..ειναι αποτρεπτικα..αυτο το φορουμ ειναι μεγαλο σχολειο τιποτ αλλο.. μελετησετο..
Τον παρακολουθω τον κυριο Παπανικολαου στα βιντεο που ανεβαζει γιατι σιγουρα κατι θα εχει να μας πει ως ιατρος που ειναι ειτε συμφωνουμε ειτε οχι μαζι του! Να εμπλουτισουμε τις γνωσεις μας θελουμε και να προσεχουμε γενικα τις επιλογες μας!
Μη νομιζεις φιλε μου, ουτε ο ιδιος ειμαι πληρως ικανοποιημενος απ την επεμβαση στον κυριο Παπανικολαου..ΑΝ κανει καλη τιμη και ΑΝ θελει και μπορει να παρει μοσχευματα απο γενια ή στηθος, ισως ξανακανω μεταμοσχευση στην lp..θα μου πεις τωρα οτι με τα αν δε χτιζονται πραγματικοτητες..νταξει ειναι και αυτο μια αποψη! Γενικα στη ζωη μας υπαρχουν και ανθρωποι που προσποιουνται οτι ειναι τρελοι ή χαζοι, ή για να δουνε πως θα αντιδρασουν οι συνανθρωποι τους ή για να ανοιχτει κουβεντα και να μαθουν περισσοτερα πραγματα..οσο διαβαζουμε και συζηταμε στο φορουμ, τοσο ανοιγουν οι πνευματικοι μας οριζοντες ειδικα στον τομεα των μεταμοσχευσεων (των καλυτερων αισθητικων επεμβασεων!)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Christopher ωραία η φιλοσοφία και η ποίηση αλλά, με το χέρι στην καρδία, την τρίτη και φαρμακερή παρτο αλλιώς (και αλλού). Έχεις ήδη ξεπεράσει το δις εξαμαρτείν..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill1991

Active Member
Πραγματικά αυτό το αποτέλεσμα αποτελεί διαφήμιση για να το ανεβάσει ο γιατρός στο διαδίκτυο;Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει αλλά ο άνθρωπος στο βίντεο χρειάζεται πάνω από 2500 μοσχεύματα!(έχει κενά ολόκληρα και μπροστά και crown) Θα πρέπει να μας απαντήσει τι ποσοστό φυτρωσης έχει πετύχει, εφόσον έχει καλή φυτρωση μετά γιατί έχουμε τόσα περιστατικά από τον συγκεκριμένο γιατρό που αφήνει τέτοια κενά στα κεφάλια των ασθενών!Το πιο απαράδεκτο βλέπω ότι κάνει μμ σε άτομα με κακές δοτριες,δεν θέλω να επεκταθω παρακάτω οποίος κατάλαβε κατάλαβε...
 

manly_Man

Well-Known Member
εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν κανει σωστη διαχειρηση την grafts, τα απλωνει πολυ και βαζει χαμηλες πυκνοτητες...σχεδον σε ολα τα περιστατικα του βλεπουμε οτι εχει βαλει λιγοτερα μοσχευματα απο οσα επρεπε ανα επιφανεια, με αποτελεσμα το τελικο αποτελεσμα να φαινεται φτωχο και αραιο...
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πραγματικά αυτό το αποτέλεσμα αποτελεί διαφήμιση για να το ανεβάσει ο γιατρός στο διαδίκτυο;Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει αλλά ο άνθρωπος στο βίντεο χρειάζεται πάνω από 2500 μοσχεύματα!(έχει κενά ολόκληρα και μπροστά και crown) Θα πρέπει να μας απαντήσει τι ποσοστό φυτρωσης έχει πετύχει, εφόσον έχει καλή φυτρωση μετά γιατί έχουμε τόσα περιστατικά από τον συγκεκριμένο γιατρό που αφήνει τέτοια κενά στα κεφάλια των ασθενών!Το πιο απαράδεκτο βλέπω ότι κάνει μμ σε άτομα με κακές δοτριες,δεν θέλω να επεκταθω παρακάτω οποίος κατάλαβε κατάλαβε...
Ισως να μην επρεπε να το δημοσιευσει ως επιτυχημενο αποτελεσμα..αλλα απ οτι εχω καταλαβει με το φτωχο μου μυαλο..ο γιατρος ισως ενθουσιαζεται απ τις δηλωσεις των ασθενων του περι ικανοποιησης τους και αυτες λειτουργουν ως κινητρο του να ανεβασει τις περιπτωσεις τους στο youtube! Δεν τον νοιαζει ομως τι θα δουν οι φορουμιτες και τον νοιαζει μονο τι δηλωσε ο πελατης του? Περιεργο! Με καποια λογικη (οποια κι αν ειναι αυτη) θα ενεργει παντως ο γιατρος! Μπορει βεβαια να εχει γινει μια συνεδρια και τα υπολοιπα μοσχευματα να τα τοποθετησει σε καποια επομενη! Αν ισχυει αυτο τοτε καλλιστα μπορει να γεννηθει το ερωτημα "γιατι δεν πραγματοποιηθηκε διημερη συνεδρια μια και καλη?".
 

Xristoforaz

Well-Known Member
εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν κανει σωστη διαχειρηση την grafts, τα απλωνει πολυ και βαζει χαμηλες πυκνοτητες...σχεδον σε ολα τα περιστατικα του βλεπουμε οτι εχει βαλει λιγοτερα μοσχευματα απο οσα επρεπε ανα επιφανεια, με αποτελεσμα το τελικο αποτελεσμα να φαινεται φτωχο και αραιο...
To απλωμα κατ αυτον τον τροπο, πιθανα να εγινε για να μη γδαρθει η δοτρια απ το 1.1mm punch? Δηλαδη ημιτελης επεμβαση μονο και μονο για να θαυμαστει η καλη διαχειριση της δοτριας εκ μερους του? Και συναμα ικανοποιημενος ο πελατης? Με ενα σμπαρο δυο τρυγονια? Και η κριση των φορουμιτων τον αφηνει παγερα αδιαφορο?
 

Georgie

Well-Known Member
To απλωμα κατ αυτον τον τροπο, πιθανα να εγινε για να μη γδαρθει η δοτρια απ το 1.1mm punch? Δηλαδη ημιτελης επεμβαση μονο και μονο για να θαυμαστει η καλη διαχειριση της δοτριας εκ μερους του? Και συναμα ικανοποιημενος ο πελατης? Με ενα σμπαρο δυο τρυγονια? Και η κριση των φορουμιτων τον αφηνει παγερα αδιαφορο?
Χριστοφορε θελω να σου πω κατι για το γιατρό .
Ειναι έμπειρος όπως αναφέρεται και στο βιογραφικό του .
Εκπαιδευτής ηταν στη Dhi, και ειχε πολυ καλα αποτελέσματα το καιρο που εργαζόταν εκει.
Εχει κανει μια επένδυση με μια κλινική που ειναι πολυ σύγχρονη και καλόγουστη αισθητικά και σε πολυ καλή γειτονιά.
Επίσης οταν τον συνάντησα μου έκανε εντύπωση οτι δεν έκανε καμία αρνητική αναφορά για κανέναν συνάδελφο η ανταγωνιστή του αφού πρωτα του ανέφερα οτι ειχα κανει και άλλες επαφές.
Νομίζω όμως οτι αυτο που αναφέρουν τα παιδια ειναι αλήθεια .
Βάζει οτι νά´ ναι περιστατικα, και ειναι πολυ συντηρητικός, δύσκολα θα δούμε One go αποτέλεσμα σε Norwood 3+
 

aeratos28

Just aeratos
Xristoforaz,τι σχέση έχει το απλωμα των grafts στη ληπτρια που λέει ο μανλι,με τη δοτρια και την 1.1 σωλήνα παροχής νερού που χρησιμοποιεί στη δοτρια?
 
Μπλουζα