Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Ε ναι, αυτό πάρε, όχι το σιρόπι
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Georgex6 είπε:
Πολυ ενδιαφερουσα ερευνα, δειχνει πολλα υποσχομενη, αυτο που μου προκαλει εντυπωση ειναι οτι ενω σε χαπι εχει παρενεργια τριχοπτωση τοπικα προσφερει regrowth καλυτερο απο τη μινοξιδιλη για τους λογους που αναφερει
πραγματικα ψηνομαι να δοκιμασω, καμια ιδεα πως να το φτιαξουμε? η ερευνα λεει 50% (vol/vol) ethanol, 30% water, and 20% propylene glycol."
αποτι βλεπω στο γαληνο υπαρχει σε ταμπλετες και σε σιροπι μηπως αν δυαλυαμε τις ταμπλετες μηπως σε κανα μειγμα με μινοξιδιλη??? ακουω γνωμες!!! :p :p

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα οτι αυτο οφειλεται σε ελλειψη ψευδαργυρου...
 

nikosgf7

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Δηλ ο ψευδαργυρος βοηθαει την τριχοπτωση? :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

nikosgf7 είπε:
Δηλ ο ψευδαργυρος βοηθαει την τριχοπτωση? :chinscratch

χμμ λιγο περιπλοκο αυτο...ελλειψη προκαλει διαταραχη των κερατινοκυτταρων με αποτελεσμα αυτα να υπερπολλαπλασιαζονται και ο ψευδαργυρος ειναι μαζι με αλλα στοιχεια απαραιτητα στο σχηματισμο τριχων.Σοβαρη ελλειψη εχει ως αποτελεσμα την απωλεια τριχων απο ολο το σωμα.Σε υπερδοσολογια (μιλαμε για μεγαλες ποσοτητες) παλι προκαλει τριχοπτωση επειδη διαταρασσεται η συγκεντρωση του στα τριχ/κια.
 

LOK

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Πώς μπορεί να δεί κάποιος αν έχει ελλειψη ψευδαργυρου ή όχι...? Υπάρχουν συγκεκριμένες εξετάσεις...?
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Χανεις τριχες απο ολο το σωμα;
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

LOK είπε:
Πώς μπορεί να δεί κάποιος αν έχει ελλειψη ψευδαργυρου ή όχι...? Υπάρχουν συγκεκριμένες εξετάσεις...?

Οι εξετασεις αιματος δεν ειναι παντοτε σωστες, πρεπει να συμβαδιζουν αρκετα πραγματα για να καταληξεις σε αυτο το συμπερασμα.
Εχεις "συννεφακια" στα νυχια?
 

soylios

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

το εφτιαξα και εγω περιπου 8% περιεκτηκοτητα βγαινει σε 90μλ 60οινοπνευμα - 30 pg , τα Depakine 500mg πηρα και εγω σε δισκια περιμενω να λιωσουν τα χαπια τωρα , μετα το διατηρουμε σε ψυγειο ε?
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Ο φαρμακοποιός μου είπε και στους 35 βαθμούς αντέχει.
Τον ρώτησα συγκεκριμένα για ψυγείο, και μου είπε όχι, δεν είναι απαραίτητο.
Επίσης φοβάμαι ότι αν το βάλεις στο ψυγείο, παίζει να πήξει κιόλας :p
Έχω παραγγείλει και το διάλυμα παιδιά, αλλά δεν πήγα να το πάρω ακόμη να δοκιμάσω και μ'εκείνο.
Παλαιότερα, είχα αναφερθεί σε μία έντονη αίσθηση πόνου στο τριχωτό της κεφαλής όταν άρχισα να χάνω τα μαλλιά μου.
Έχει επανέλθει αυτός ο πόνος εδώ και μερικές ημέρες. Δεν ξέρω τι να υποθέσω.
Απλώς φοβάμαι για το αν θα μπορώ να κάνω τις χημείες μου στη Γερμανία :-[
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soylios

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

μαλιστα στο κουτι παντως λεει να φυλάσεται σε θερμοκρασια μικροτερη των 25, οντως στο ψυγειο που το ειχα κολησε το μιγμα στο πατο το εβγαλα εξω τωρα , αντε να δουμε αμα θα κανει δουλεια η θα βγει π@παρια και αυτη η ερευνα
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Μάλλον σκουραίνουν οι ανοιχτόχρωμες κι έχω περισσότερο χνούδι.
Περιμένω να περάσει τουλάχιστον μήνας για να επιβεβαιώσω!
Σημειωτέον δεν βάζω οτιδήποτε άλλο και λούζομαι μόνο με πράσινο σαπούνι...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Μάλλον σκουραίνουν οι ανοιχτόχρωμες κι έχω περισσότερο χνούδι.
Περιμένω να περάσει τουλάχιστον μήνας για να επιβεβαιώσω!
Σημειωτέον δεν βάζω οτιδήποτε άλλο και λούζομαι μόνο με πράσινο σαπούνι...
τι χρησιμοποιουσες το τελευταιο 6μηνο Αγγελε?
για να ξερουμε ποια καραφλοφαρμακα θα ξεπερασει :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παω φαρμακειο ;D. Εγω πιστευω θα ξεπερασει ο,τι εχουμε δει μεχρι σημερα :)

Αγγελε αν σε 1 - 1,5 μηνα δεν γινεις O0 τοτε οι Κορεατες λενε ψεμματα.
 

n094

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελε και λοιποί συνάδελφοι,
Μη ξεχάσετε να τραβήξετε φωτογραφίες του πριν (baseline) και του μετά (κατά διαστήματα), θα βοηθήσει και εσάς (να καταλήξετε σε πιο σαφή συμπεράσματα) αλλά και εμάς.
Ευχαριστούμε…
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Έχεις απόλυτο δίκιο n094. Πρέπει να βγάζουμε φωτογραφίες για να επιβεβαιώνουμε και το αποτέλεσμα.
Δεν ξέρω τι θα γίνω αγαπητέ kos1987, αλλά ελπίζω να μη γίνω ράφλεξ.
Πέρασα από πολλά στάδια κι έχω δοκιμάσει από τα πιο δυνατά φάρμακα εδώ μέσα, ας είναι καλά η ανεκτικότητα του οργανισμού μου. Είναι και ιατρικά επιβεβαιωμένο ότι έχω πολύ ισχυρό οργανισμό που δε νιώθει εύκολα στα φάρμακα.
Απλά ήθελα να πω ότι το διάλυμα του βαλπροϊκού οξέος λαδώνει πολύ τα μαλλιά έτσι όπως το κάνω εγώ. Αλλά χρησιμοποιώ και πολλή PPG πάντα.
Είναι πολύ νωρίς για να έχω σαφή εικόνα, αλλά ήθελα να πω ότι η αίσθησή μου είναι όπως όταν χρησιμοποιούσα το 3πτυχο ντούτα-αιρολ-μινοξ, χωρίς τις παρενέργειες φυσικά. Ακόμη και η αιρολ ξηραίνει την περιοχή, προκαλεί απολέπιση, δεν μπορείς να κυκλοφορείς στον ήλιο κλπ κλπ γνωστά.
Υπόψιν, βάζω 2 φορές τη μέρα μεσημέρι και βράδυ, βολεύει περισσότερο.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

με αυτο τωρα θα πυκνωσουν τα υπαρχοντα μαλλια η΄ θα φυτρωσουν και στους κροταφους νεες τριχες ???????
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

MANKAR είπε:
με αυτο τωρα θα πυκνωσουν τα υπαρχοντα μαλλια η΄ θα φυτρωσουν και στους κροταφους νεες τριχες ???????

Εαν υπαρχει μαγιά dp τοτε θεωρητικα θα βγουν και εκει τριχες.Αυτη η μαγιά υπαρχει ακομα και 10 χρονια καραφλο να ειναι το σημειο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Εαν υπαρχει μαγιά dp τοτε θεωρητικα θα βγουν και εκει τριχες.Αυτη η μαγιά υπαρχει ακομα και 10 χρονια καραφλο να ειναι το σημειο.
:)
 
Μπλουζα