Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Αρχιζουν οι κλινικες δοκιμες στην Κορεα http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01548066
αντε να δουμε,γιατι αν περειμενουμε απο τις μετοχες της euro bank http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3002.0.html
να δουμε ασπρο φως σωθηκαμε,οι μετοχες μιας τραπεζας δεν εχουν καμια σχεση με το μαλλι μας :violin: :violin: :violin:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
αντε να δουμε,γιατι αν περειμενουμε απο τις μετοχες της euro bank http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3002.0.html
να δουμε ασπο φως σωθηκαμε,οι μετοχες μιας τραπεζας δεν εχουν καμια σχεση με το μαλλι μας :violin: :violin: :violin:

Ετσι ειναι kapa Εντελως πληροφοριακα replicel=ARI στα πρωτα σταδια.Η ARI εχει βελτιωθει δραματικα αλλαζοντας τις συνθηκες επωασης των DP κυτταρων και ηδη βρισκεται στο 2ο σταδιο δοκιμων(συντομα θα το τελειωσει).Οποτε γιατι να ασχολουμαστε με καποιους που ηδη βρισκονται πιο πισω?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Ετσι ειναι kapa Εντελως πληροφοριακα replicel=ARI στα πρωτα σταδια.Η ARI εχει βελτιωθει δραματικα αλλαζοντας τις συνθηκες επωασης των DP κυτταρων και ηδη βρισκεται στο 2ο σταδιο δοκιμων(συντομα θα το τελειωσει).Οποτε γιατι να ασχολουμαστε με καποιους που ηδη βρισκονται πιο πισω?
δεν συμφερει ακομα και τους ιδιους να βγαλουν κατι αποτελεσματικο και χωρις παρενεργειες στον κοσμο,θα χασουν τις χρηματοδοτησεις,την λυση μονο εμεις μπορουμε να την βρουμε :beach:
 

toxotis18

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
δεν συμφερει ακομα και τους ιδιους να βγαλουν κατι αποτελεσματικο και χωρις παρενεργειες στον κοσμο,θα χασουν τις χρηματοδοτησεις,την λυση μονο εμεις μπορουμε να την βρουμε :beach:

Δυστηχως ομως θα πρεπει να υπαρχουν και πειραματοζωα (ανθρωπινα)..... :D και ισως χρειαστει να θυσιαστουν κιολας στο βομο της γνωσης :knup:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

toxotis18 είπε:
Δυστηχως ομως θα πρεπει να υπαρχουν και πειραματοζωα (ανθρωπινα)..... :D και ισως χρειαστει να θυσιαστουν κιολας στο βομο της γνωσης :knup:
αυτο ειναι το προβλημα δυστυχως,απο την αλλη εχουμε αερα κοπανιστο μονο και τιποτα αλλο.
αυριο ερχεται η λυση,μεθαυριο ερχεται η λυση,30 χρονια τωρα ερχεται η λυση και ακομα ο κοσμος καραφλιαζει.
εγω υπογραφω οτι ακομα 30 χρονια η λυση θα ερχεται και τιποτα δεν θα ερθει....
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Παρήγγειλα τις ταμπλέτες των 500mg κι αναμένω να παραλάβω αύριο το απόγευμα. Κρίνετε ότι πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο κατά την παρασκευή;
Μπραβο φιλε μου (σαββατο θα παραλαβεις)? ποιος θα το φτιαξει εσυ η φαρμακοποιος? τα υπολοιπα που χρειαζονται τα εχεις?
συμφωνα με τις κλινικες δοκιμες τους το διάλυμα που χρησιμοποιουν ειναι
spray 7.2% of sodium valproate on scalp 2 φορες την ημερα (morning and evening) τι αναλογιες σκεφτεσαι να βαλεις?
kapamarou είπε:
δεν συμφερει ακομα και τους ιδιους να βγαλουν κατι αποτελεσματικο και χωρις παρενεργειες στον κοσμο,θα χασουν τις χρηματοδοτησεις,την λυση μονο εμεις μπορουμε να την βρουμε :beach:
Πιστευω φιλε καπα οτι θελουν αλλα απλα δε μπορουν γιατι αν οντως ειχαν την πατεντα θα τη πουλαγαν και θα κερδιζαν ποιο πολλα απο τις χρηματοδοτησεις.Ειδες ποσο πηγε η μετοχη της replicel? απο το δεκεμβριο που ηταν στα 2,5 τωρα ειναι στο 1,5 σορυ για το off topic το θεμα μας εδω ειναι το VPA
 

xaris12

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Αρχιζουν οι κλινικες δοκιμες στην Κορεα http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01548066
Βασικά,βρίσκεται ήδη στην δεύτερη φάση,και οδεύει προς τέλος της μετα το καλοκαίρι.αν είναι κάτι που δουλεύει θα μπουν λογικα κατευθείαν στην Τρίτη φάση.αυτο που δεν έχω καταλάβει όμως,είναι ο τρόπος λειτουργειας του και η χρήση του.θα είναι για πρόληψη η και για επανεκφυση;;
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Georgex6 είπε:
Μπραβο φιλε μου (σαββατο θα παραλαβεις)? ποιος θα το φτιαξει εσυ η φαρμακοποιος? τα υπολοιπα που χρειαζονται τα εχεις?
συμφωνα με τις κλινικες δοκιμες τους το διάλυμα που χρησιμοποιουν ειναι
spray 7.2% of sodium valproate on scalp 2 φορες την ημερα (morning and evening) τι αναλογιες σκεφτεσαι να βαλεις?

Ναι, παραλαμβάνω σήμερα το απόγευμα. Για την παρασκευή σκέφτομαι να διαλύσω τελικά 20 χάπια των 500 mg σε 50 ml οινόπνευμα και στη συνέχεια να προσθέσω άλλα 50 ml PG. Θα κάνω και μια ερώτηση στον φαρμακοποιό. Αν και πιστεύω ότι το μόνο που θα χρειάζεται το τελικό προϊόν, θα είναι το ανακάτεμα πριν τη χρήση. Σκέφτηκα το ποσοστό των 10%, ελπίζω να δω κάποια διαφορά.
Θα σταματήσω απευθείας την spiro για να διαπιστώσω τ'αποτελέσματα...
Τι λέτε κι εσείς, τι προτείνετε, τι σκέφτεστε. Ενστάσεις κανείς;;;
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Eπανέκφυση... Απλά αν αποδειχθεί ΤΟΣΟ δυνατότερο από τη Μινόξ (και μακάρι με λιγότερα sides) παίζει να θέλει και λιγότερες εφαρμογές
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

xaris12 είπε:
Βασικά,βρίσκεται ήδη στην δεύτερη φάση,και οδεύει προς τέλος της μετα το καλοκαίρι.αν είναι κάτι που δουλεύει θα μπουν λογικα κατευθείαν στην Τρίτη φάση.αυτο που δεν έχω καταλάβει όμως,είναι ο τρόπος λειτουργειας του και η χρήση του.θα είναι για πρόληψη η και για επανεκφυση;;

Και τα 2.
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Ωρα... πως δίνει πρόληψη; Από ότι κατάλαβα είναι ένα "σινιάλο" για να λέει "(φωνή Γιούρι Γκέλεε) τρίχουααα... φύτροουσε..."

(και εδώ έχω και την απορία - ΠΟΥ φυτρώνει τρίχα... πχ αν το βάζεις στο κούτελο φυτρώνει και εκεί? Η όπου υπάρχει ήδη -απενεργοποιημένος- θύλακας;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

somari είπε:
Ωρα... πως δίνει πρόληψη; Από ότι κατάλαβα είναι ένα "σινιάλο" για να λέει "(φωνή Γιούρι Γκέλεε) τρίχουααα... φύτροουσε..."

Καπως ετσι ;D
Αλλη ερευνα σχετικη
Maintenance of Wnt signalling through the β-catenin pathway is required for hair-inducing activity
of DP and to keep DPC with anagen-phase characteristics

The present study shows that androgens’ action abrogates the ability of DPC to induce HF stem cell
differentiation and inhibits the canonical Wnt signalling in DPC. We provide evidence that the
androgen inhibition of the Wnt canonical pathway involves GSK-3β inhibitory activity.


somari είπε:
(και εδώ έχω και την απορία - ΠΟΥ φυτρώνει τρίχα... πχ αν το βάζεις στο κούτελο φυτρώνει και εκεί? Η όπου υπάρχει ήδη -απενεργοποιημένος- θύλακας;)

Γι'αυτο με σιγουρια δεν μπορω να σ πω.Λογικα εκει που υπαρχει εστω και ελαχιστος πληθυσμος dp.

ΥΓ Μαλλον αυτο επρεπε να χρησιμοποιησει η aderans στις δοκιμες.Λιγες ωρες πριν κανει τις εκχυσεις να προσθεσει vpa και τοτε τα κυτταρα θα επαιρναν εντολη να φτιαξουν τριχ/κια... μακαρι να το προσπαθουσαν...αν ισχυουν αυτα τοτε θα επρεπε με μια ενεση να γινεται πληρης αποκατασταση των μαλλιων :(
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Ναι, παραλαμβάνω σήμερα το απόγευμα. Για την παρασκευή σκέφτομαι να διαλύσω τελικά 20 χάπια των 500 mg σε 50 ml οινόπνευμα και στη συνέχεια να προσθέσω άλλα 50 ml PG. Θα κάνω και μια ερώτηση στον φαρμακοποιό. Αν και πιστεύω ότι το μόνο που θα χρειάζεται το τελικό προϊόν, θα είναι το ανακάτεμα πριν τη χρήση. Σκέφτηκα το ποσοστό των 10%, ελπίζω να δω κάποια διαφορά.
Θα σταματήσω απευθείας την spiro για να διαπιστώσω τ'αποτελέσματα...
Τι λέτε κι εσείς, τι προτείνετε, τι σκέφτεστε. Ενστάσεις κανείς;;;
καλη η ιδεα σου!!! propylene και ethanol απο το φαρμακειο πηρες? εχεις καμια ιδεα πως θα το φιλτραρεις στο τελος???
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Ποια ειναι η δοσολογια για τους επιληπτικους?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

2 δοσεις πρωι βραδυ λογικα αναλογα τι περιπτωση χααχχαχα
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

xaris12 είπε:
Βασικά,βρίσκεται ήδη στην δεύτερη φάση,και οδεύει προς τέλος της μετα το καλοκαίρι.αν είναι κάτι που δουλεύει θα μπουν λογικα κατευθείαν στην Τρίτη φάση.αυτο που δεν έχω καταλάβει όμως,είναι ο τρόπος λειτουργειας του και η χρήση του.θα είναι για πρόληψη η και για επανεκφυση;;
προληψη λενε κατα κυριο λογο και επανεκφυση αλλα πρεπει να βγουνε τα αποτελεσματα απο τις δοκιμες για να δουμε
 

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Georgex6 είπε:
προληψη λενε κατα κυριο λογο και επανεκφυση αλλα πρεπει να βγουνε τα αποτελεσματα απο τις δοκιμες για να δουμε

αν εισαι ραφλας τι προληψη να κανεις ??????
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
αυτο ειναι το προβλημα δυστυχως,απο την αλλη εχουμε αερα κοπανιστο μονο και τιποτα αλλο.
αυριο ερχεται η λυση,μεθαυριο ερχεται η λυση,30 χρονια τωρα ερχεται η λυση και ακομα ο κοσμος καραφλιαζει.
εγω υπογραφω οτι ακομα 30 χρονια η λυση θα ερχεται και τιποτα δεν θα ερθει....

Ειμαι αισιοδοξος στο κομματι αυτο και πιστευω οτι συντομα θα εχουμε νεα οπλα σ'αυτη την ανιση μαχη.Το πρωτο θα βρισκεται στα φαρμακεια σε 2χρονια το δευτερο θα ειναι η οριστικη λυση. μεχρι τοτε...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Ειμαι αισιοδοξος στο κομματι αυτο και πιστευω οτι συντομα θα εχουμε νεα οπλα σ'αυτη την ανιση μαχη.Το πρωτο θα βρισκεται στα φαρμακεια σε 2χρονια το δευτερο θα ειναι η οριστικη λυση. μεχρι τοτε...
εγω δεν ειμαι :dbann :dbann :dbann :dbann
για την ακριβεια,δεν περειμενω κατι απο αυτους που αποδεδειγμενα δεν κανανε τιποτα
περισσοτερο ελπιζω σε αυτο το θεμα,το παρον
 
Μπλουζα