Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kouklos10

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

και εγω διαβαζω πραγματικα οτι εχει πολυ σοβαρες παρενεργειες σε ποσιμη μορφη δηλ. χαπια. αλλα για τοπικη εφαρμογη δεν εχω βρει καποια παρενεργεια , σιγουρα θα ειναι λιγοτερες , αν γνωριζει καποιος ας μας ενημερωση για τυχον παρενεργειες απο τοπικη εφαρμογη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Περιμένουμε τον Άγγελο. Λογικά αφού είδε αποτέλεσμα δε πρέπει να είχε δει και παρενέργειες;

Και ναι, αφού σε όραλ η μινοξ έχει περισσότερες παρενέργειες από το βαλπροικό, τότε και σε τοπική εφαρμογή το βαλπροικό θα είναι πιο ήπιο από παρενέργειες
 

nikosgf7

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Kαλη επιτυχια Αγγελε μν σταματας να ενημερωνεις...
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

H πιο ανησυχητικη παρενεργεια ειναι οι τασεις αυτοκτονιας...Αγγελε εισαι εδω? :angel:
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Α ναι, το μόνο κακό με το διάλυμα είναι ότι αφήνει υπολείμματα και μάλιστα πολλά, τύπου λέπια. Αλλά αυτό μας είναι γνωστό, άλλωστε τόσες αηδίες έχει μέσα πέραν του βαλπροϊκού οξέος!

Αγγελε εγω το εφτιαξα ως εξης:Πηρα τα χαπια μετα με ενα κοφτερο και μυτερο σουγια ξεφλουδισα την περιμετρο.Εβγαλα την επικαλυψη εκει και στη συνεχεια με τη μυτη του σουγια σιγα εβγαλα την επικαλυψη απο ολη την επιφανεια.Μου πηρε κανα 20λεπτο μεχρι να βρω τον τροπο αλλα μετα τελειωσα στο αψε σβησε.Στη συνεχεια τα εβαλα στο οινοπνευμα με το νερο, διαλυθηκαν σε 1 - 1.5 ωρα πληρως προσθεσα και την pg.Για vehicle εχω 50%pg 30%alcohol 20%νερο.Λαδωνει οπως ο φραπες σπιρο που χρησιμοποιουσα ή παρομοια με την κιρκλαντ.Άλλα καταλοιπα δεν αφηνει, ουτε ειναι πηχτο.

σσ θελει καλο skill στο μαχαιρι.Καπα εισαι για μια κοντρα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

σσ θελει καλο skill στο μαχαιρι.Καπα εισαι για μια κοντρα?
θα χασεις ;D,τα χερια μου ξεπερνουν κατα πολυ του χειρουργου,σε σταθεροτητα και ακριβεια.
εχω βγαλει και ραμματα μονος μου σε εμενα απο την επεμβαση ομφαλοκήλης που εκανα,τζαμπα πηγα στο νοσοκομειο και εχασα τον καφε περειμενοντας στην ουρα για να μου αφησουν τα μισα ραμματα.
αστο ρε μαστορα αν βαριεσαι :D
 

kostas

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Εβγαλα την επικαλυψη εκει και στη συνεχεια με τη μυτη του σουγια σιγα εβγαλα την επικαλυψη απο ολη την επιφανεια.Μου πηρε κανα 20λεπτο μεχρι να βρω τον τροπο αλλα μετα τελειωσα στο αψε σβησε.Στη συνεχεια τα εβαλα στο οινοπνευμα με το νερο, διαλυθηκαν σε 1 - 1.5 ωρα πληρως προσθεσα και την pg.

Είσαι και μερακλής ! :D
Καλή επιτυχία ! O0
 

dimitris717

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos πόσα χάπια, σε πόσα ml?

edit: αλλαγή greeklish σε Ελληνικά.
 

lab_rat

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Αγγελε εγω το εφτιαξα ως εξης:Πηρα τα χαπια μετα με ενα κοφτερο και μυτερο σουγια ξεφλουδισα την περιμετρο.Εβγαλα την επικαλυψη εκει και στη συνεχεια με τη μυτη του σουγια σιγα εβγαλα την επικαλυψη απο ολη την επιφανεια.Μου πηρε κανα 20λεπτο μεχρι να βρω τον τροπο αλλα μετα τελειωσα στο αψε σβησε.Στη συνεχεια τα εβαλα στο οινοπνευμα με το νερο, διαλυθηκαν σε 1 - 1.5 ωρα πληρως προσθεσα και την pg.Για vehicle εχω 50%pg 30%alcohol 20%νερο.Λαδωνει οπως ο φραπες σπιρο που χρησιμοποιουσα ή παρομοια με την κιρκλαντ.Άλλα καταλοιπα δεν αφηνει, ουτε ειναι πηχτο.

σσ θελει καλο skill στο μαχαιρι.Καπα εισαι για μια κοντρα?
Ετσι εκανα παλια με τη σπιρο 8)
Ειμαι κ εγω ενα απο τα υποψηφια πειραματοζωα αλλα θα περιμενω λιγο να δω αν δημιουργει παρενεργιες γιατι ολα τα φαρμακα με πιανουν x10 !
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

εριξα ενα χαπι μεσα σε 20ml μινοξιδιλη,περειμενω με το καλο να λιωσει :violin: :violin: :violin:
εφαρμογη μονο κροταφους και με το σταγονομετρο.
ο Αγγελος χρησιμοποιουσε 5% σπιρονολακτονη 3 φορες την μερα και επινε και την ντουτα του.
και ολη την λοσιον αυτην να ποιει παλι δεν θα κανει παρενεργειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
εριξα ενα χαπι μεσα σε 20ml μινοξιδιλη,περειμενω με το καλο να λιωσει :violin: :violin: :violin:
εφαρμογη μονο κροταφους και με το σταγονομετρο.
ο Αγγελος χρησιμοποιουσε 5% σπιρονολακτονη 3 φορες την μερα και επινε και την ντουτα του.
και ολη την λοσιον αυτην να ποιει παλι δεν θα κανει παρενεργειες
Οποτε βασιζομαι πανω σου ;D
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
θα χασεις ;D,τα χερια μου ξεπερνουν κατα πολυ του χειρουργου,σε σταθεροτητα και ακριβεια.
χμμ εχω κανει αρκετες χειρουργικες επεμβασεις οποτε θα ειμαι επιεικης ;D Αν εχεις τοσο σταθερο χερι θα κανουμε μαθηματα τριχοανατομιας - τεχνικων μεταμοσχευσης και θα σε βαλω να μ κανεις fue καλυτερα θα τα πας σε σχεση με αλλους ;D

kostas είπε:
Είσαι και μερακλής ! :D
Καλή επιτυχία ! O0
Αντε να δουμε...

dimitris717 είπε:
kos πόσα χάπια, σε πόσα ml?

edit: αλλαγή greeklish σε Ελληνικά.
8 δισκια των 500mg σε 50 ml
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

guys χρησιμοποιω το depakine chrono 500mg
145mg valproic acid το καθε δισκιο,60 δισκια το κουτι,9 ευρω τιμη.
τα χαπια λιωνουν πολυ ευκολα μεσα στην μινοξιδιλη αρκει να τα σπασετε σε 4 η 5 κομματια και να το ανακατευετε που και που,ξεκινησα απο χθες εφαρμογη.
για να δουμε τι ραστα θα δωσει :chinscratch
το κουτι ειναι καπως ετσι :22m: και ειναι πολυ μεγαλο οπως και τα χαπια ειναι μεγαλα
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Μου απαντησε ο υπευθυνος του fda-κλινικος κορεατης σχετικα με την ασφαλεια της μεθοδου ανωμαλιες στο δερμα καρκινος κλπ... και μου ειπε οτι στη συγκεντρωση που χρησιμοποιουν αυτοι 7,2% δεν παρατηρησαν, ουτε παρατηρουν κατι το περιεργο, οποτε...
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
guys χρησιμοποιω το depakine chrono 500mg
145mg valproic acid το καθε δισκιο,60 δισκια το κουτι,9 ευρω τιμη.

500mg δ.ο. δεν ειναι τα δισκια? Το 145 τι ειναι ? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
500mg δ.ο. δεν ειναι τα δισκια? Το 145 τι ειναι ? :chinscratch
κατα γραμμα πανω στο κουτι γραφει
καθε δισκιο περιεχει 333mg sodium valproate και 145 mg vaproic acid που ισοδυναμουν με 500mg sodium valproate
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
κατα γραμμα πανω στο κουτι γραφει
καθε δισκιο περιεχει 333mg sodium valproate και 145 mg vaproic acid που ισοδυναμουν με 500mg sodium valproate

Aρα 500αρια ειναι.Οι κλινικες δοκιμες γινονται με την εξης συνθεση Sodium valproate spray 7.2% of sodium valproate on scalp twice a day (morning and evening) for 24 weeks
 
Μπλουζα