Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Aρα 500αρια ειναι.Οι κλινικες δοκιμες γινονται με την εξης συνθεση Sodium valproate spray 7.2% of sodium valproate on scalp twice a day (morning and evening) for 24 weeks
ειναι ακριβως αυτο που εδωσα σε φωτο με την μονη διαφορα οτι το ελληνικο κουτι εχει 60 δισκια.
αν εχουν δικιο οι κορεατες θα δωσει επανεκφυση και με μικροτερες περιεκτικοτητες.
σε λιγοτερο απο εναν μηνα θα ξερουμε σιγουρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
ειναι ακριβως αυτο που εδωσα σε φωτο με την μονη διαφορα οτι το ελληνικο κουτι εχει 60 δισκια.
αν εχουν δικιο οι κορεατες θα δωσει επανεκφυση και με μικροτερες περιεκτικοτητες.
σε λιγοτερο απο εναν μηνα θα ξερουμε σιγουρα

Να δουμε θα μας δωσει μπουκλες ή :12m: .Παντως ενα καλο εχουμε στην Ελλαδα την προσβαση στα φαρμακα...στο εξωτερικο παραγγελνουν γενοσημα απο το ιντερνετ μεχρι να τους ερθουν...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Να δουμε θα μας δωσει μπουκλες ή :12m: .Παντως ενα καλο εχουμε στην Ελλαδα την προσβαση στα φαρμακα...στο εξωτερικο παραγγελνουν γενοσημα απο το ιντερνετ μεχρι να τους ερθουν...
ειμαστε πολυ τυχεροι σε αυτο,και ειναι και πολυ φθηνα εδω,το συγκεκριμενο εχει 9 ευρω και εχει 60 δισκια,ποσοτητα για χρονια :worshipper
 

kostas

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Οι κλινικες δοκιμες γινονται με την εξης συνθεση Sodium valproate spray 7.2% of sodium valproate on scalp twice a day (morning and evening) for 24 weeks

24 εβδομάδες διαρκεί η έρευνα ; ή η χρήση πρέπει να διαρκέσει μέχρι 24 εβδομάδες;
Εδω που λέει λεπτομέρειες για την έρευνα για Androgenetic Alopecia λέει Drug: Valproic Acid και για Male Pattern Baldness Drug: Control placebo. Αυτό τι σημαίνει, για τα αρχικά σταδία αραίωσης δοκίμασαν Valproic Acid και για παρατεταμένη αραίωση Control placebo;
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Το control placebo είναι από τα δυνατότερα φάρμακα, μη το δοκιμάσει ποτέ κανείς. Είναι από τα φάρμακα που βάζουν στα ομοιοπαθητικά προϊόντα.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
ειμαστε πολυ τυχεροι σε αυτο,και ειναι και πολυ φθηνα εδω,το συγκεκριμενο εχει 9 ευρω και εχει 60 δισκια,ποσοτητα για χρονια :worshipper

εσυ δλδ τωρα αυτη την θεραπεια ακολουθεις με Valproic Acid ??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

MANKAR είπε:
εσυ δλδ τωρα αυτη την θεραπεια ακολουθεις με Valproic Acid ??
εριξα τελικα 3 χαπια σε 30ml μινοξιδιλης
μονο στους κροταφους,μια εφαρμογη την ημερα και πολυ μικρη ποσοτητα.
στο υπολοιπο κεφαλι συνεχιζω κανονικα μινοξιδιλη με airol
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kostas είπε:
24 εβδομάδες διαρκεί η έρευνα ; ή η χρήση πρέπει να διαρκέσει μέχρι 24 εβδομάδες;
Εδω που λέει λεπτομέρειες για την έρευνα για Androgenetic Alopecia λέει Drug: Valproic Acid και για Male Pattern Baldness Drug: Control placebo. Αυτό τι σημαίνει, για τα αρχικά σταδία αραίωσης δοκίμασαν Valproic Acid και για παρατεταμένη αραίωση Control placebo;

24 εβδομαδες διαρκει η ερευνα στο τελος θα μετρησουν τριχες κλπ.Λογικα εαν σταματησουν θα αρχισει η κατηφορα.Θα μας το πουν και αυτο. Για τη δευτερη ερωτηση καποιοι θα παρουν το φαρμακο αλλοι θα βαζουν στο κεφαλι τους μονο το οχημα δλδη pg+οινοπν,+νερο για να μπορεσουν να συγκρινουν τα αποτελεσματα, ασχετα με την αραιωση.Σχεδον τα 2/3 θα παρουν το φαρμακο και το αλλο 1/3 θα παρει αερα κοπανιστο.(Συνηθως αυτες ειναι οι αναλογιες)
 

kostas

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Για τη δευτερη ερωτηση καποιοι θα παρουν το φαρμακο αλλοι θα βαζουν στο κεφαλι τους μονο το οχημα δλδη pg+οινοπν,+νερο για να μπορεσουν να συγκρινουν τα αποτελεσματα, ασχετα με την αραιωση
Αυτοί δηλαδή για pg χρησιμοποίησαν Control placebo ; Φαντάζομαι ότι μπορεί κάποιος που θέλει να κάνει το διάλυμα να βάλει Propylene Glycol (Προπυλενογλυκόλη).Μου κάνει εντύπωση ότι ψάχνω να βρω φωτογραφίες η κριτικές από χρήστες που το δοκίμασαν αλλά δεν βρήκα τίποτα.
Τι γίνετε ή δεν το έχει δοκιμάσει κανένας ή όποιος το δοκιμάζει :zomp:
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Placebo σημαίνει "ψέμα" "αυθυποβολή"... κατα φαντασίαν ασθενής κλπ κλπ... Αυτοί δε θα βάλουν τπτ στο κεφάλι τους... ντεκαφεινέ καφέ ένα πράγμα... μπιφτέκι σόγιας...
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Τι έγινε ρε παιδιά, βγάλατε όλοι οι βαλπροδοκιμαστές μαλλιά και μας ξεχάσατε; :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

somari είπε:
Τι έγινε ρε παιδιά, βγάλατε όλοι οι βαλπροδοκιμαστές μαλλιά και μας ξεχάσατε; :p
τωρα που τα καναμε ραστα σας σνομπαρουμε,σας κοιταμε αφιψιλου :p :D
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
τωρα που τα καναμε ραστα σας σνομπαρουμε,σας κοιταμε αφιψιλου :p :D

:D :D :D
Πλακα πλακα κατι κινειται και ειμαι στις 5 μερες .Η ψηφιακη αυτο μου δειχνει, αλλα δεν προκειται να ανεβασω τωρα κατι, μεχρι να ειναι πλεον ξεκαθαρο και με το ματι...Μηπως οι Κορεατες ειναι :grinning-smiley :chinscratch

Αντε καλα επειδη θα λειπω για λιγο ανεβαζω αυτες τις 2 φωτο η απο αριστερα 15 μερες πριν η αλλη χθες.Στα δεξια (καπου στη μεση) καθε φωτογραφιας υπαρχει μια ελιτσα σαν δεικτης.Δεν μπορω να πω εαν κατι γινεται γιατι σην πρωτη ο φωτισμος ειναι τετοιος που εμποδιζει.Ενα usb μικροσκοπιο θα ηταν ιδανικο αλλα...
 

AKHS

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Νομίζω και ελπίζω ότι σε κανένα δίμηνο θα λιώνουμε όλοι χάπια depakine
 

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
:D :D :D
Πλακα πλακα κατι κινειται και ειμαι στις 5 μερες .Η ψηφιακη αυτο μου δειχνει, αλλα δεν προκειται να ανεβασω τωρα κατι, μεχρι να ειναι πλεον ξεκαθαρο και με το ματι...Μηπως οι Κορεατες ειναι :grinning-smiley :chinscratch

Αντε καλα επειδη θα λειπω για λιγο ανεβαζω αυτες τις 2 φωτο η απο αριστερα 15 μερες πριν η αλλη χθες.Στα δεξια (καπου στη μεση) καθε φωτογραφιας υπαρχει μια ελιτσα σαν δεικτης.Δεν μπορω να πω εαν κατι γινεται γιατι σην πρωτη ο φωτισμος ειναι τετοιος που εμποδιζει.Ενα usb μικροσκοπιο θα ηταν ιδανικο αλλα...

δεν ξερω αν φταιει ο φωτισμος αλλα μια διαφορα εστω και μικρη φαινεται!!! :worshipper :worshipper :worshipper
 

xaris12

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Η αληθεια είναι οτι μια διάφορα φαίνεται..αλλα είναι πραγματικα ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ το διάστημα που το χρησιμοποιείς(5 μέρες) έτσι ώστε να μπορείς να δεις διάφορα..νομίζω αδύνατον.το πιο πιθανο είναι να είναι ο φωτισμός...απ´την άλλη είναι τέτοιο το σημείο(οι κροταφοι,ναι αυτοί οι χιλιοταλαιπωρημενοι.. :'( )που είναι πολυ εύκολο να παρατηρήσεις και την ελάχιστη διάφορα,και μόνο απο τον καθρέφτη σου,χωρίς ψηφιακή.Αρα μονο εσυ ξερεισ πραγματικα αν όντως γίνεται δουλειά....και αν γίνεται θα συνεχίσεις να βλέπεις για καιρο (φαντάζομαι)βελτίωση.
Αλλα και φωτο είναι καλές για μας τους υπόλοιπους,να κάνουμε λίγο μπανιστηρι...... :D :D :D
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Κατ'εμε για 5 μερες η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη και φυσικα φαινεται.
Εφοσον ειναι στο ιδιο σημειο η φωτο(που μαλλον ειναι γιατι η μικρη ελια ειναι και στις 2 ακριβως στην μεση και δεξια),υπαρχει διαφορα.
Αλλα μου κανει εντυπωση.Πως γινεται να υπαρχει τοσο συντομα θετικη εξελιξη με αυτα τα φαρμακα? :chinscratch
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Ωραία, κλείνουμε το φόρουμ και το σάιτ και απλά βάζουμε μια homepage που να λέει πως κατασκευάζεται το διάλυμα.

(ρε στην πρώτη έχει και κάτι μεγάλες τρίχες, που πήγαν; η μήπως πέφτουν από αλλού στην εικόνα; )
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Καλησπερα παιδες! εν συντομια στον καθρεφτη πλεον βλεπω διαφορα και οχι μονο με την ψηφιακη ;D μεσα σε 5 μερες ??? Τους Κορεατες που τους ρωτησα μου ειπαν οτι στην 3η μερα βλεπουν μορφολογικες διαφορες στο τριχοθυλακιο.Τα φαρμακα αυτα δεν δρουν με τον ιδιο τροπο με τη μινοξ.Ενεργοποιουν τα βλαστοκυτταρα και αυτα αρχιζουν να μεταναστευουν και να παιρνουν θεσεις μαχης ξανα.Φυσιολογικα αυτο γινεται συνεχως οσο το τριχ/κιο ειναι στην αναγενη.
οι φωτογραφιες εχουν τρελη μεγεθυνση...κατι τριχες κανονικες φαινονται γαϊδουρια στην αριστερη και ειναι ξεμπαρκες...Μου εχει κανει τρομερη εντυπωση και μενα η εξελιξη αυτη.Τι να πω δεν ξερω θα δειξει...
 

kostas

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Για vehicle εχω 50%pg 30%alcohol 20%νερο.
Θα το ξεκινήσω και εγώ από Δευτέρα. Είχες πει ότι έβαλες 50% pg 30% alcohol 20% νερό.
Μπορείς να δόσεις πληροφορίες για το pg;
 
Μπλουζα