!!!Νέοι κανόνες ποσταρίσματος!!! ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gio7

Member
Εγώ ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν στις επίσημες παρουσιάσεις άλλης γνωστής Κλινικής και στο (κατά την γνώμη μου συχνα δικαιολογημένο) κράξιμο που πέφτει από κάτω,αποφάσιζε η κλινική να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο (προσωπικές αντιπαραθέσεις κλπ) ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η εξέλιξη;
Α. Θα είχαν επέμβει οι ψυχραιμότεροι κάνοντας έκκληση να σεβαστούμε την κλινική και την πολιτική της?
Β. Τροποποίηση της λειτουργίας του φόρουμ για να αποφεύγονται τέτοια φαινόμενα?
Γ. Ανελέητο κράξιμο από παλαιά και νέα μέλη?
Δ. Μπανάρισμα της Κλινικής?
Ε. Το Γ και Δ?
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν στις επίσημες παρουσιάσεις άλλης γνωστής Κλινικής και στο (κατά την γνώμη μου συχνα δικαιολογημένο) κράξιμο που πέφτει από κάτω,αποφάσιζε η κλινική να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο (προσωπικές αντιπαραθέσεις κλπ) ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η εξέλιξη;
Α. Θα είχαν επέμβει οι ψυχραιμότεροι κάνοντας έκκληση να σεβαστούμε την κλινική και την πολιτική της?
Β. Τροποποίηση της λειτουργίας του φόρουμ για να αποφεύγονται τέτοια φαινόμενα?
Γ. Ανελέητο κράξιμο από παλαιά και νέα μέλη?
Δ. Μπανάρισμα της Κλινικής?
Ε. Το Γ και Δ?
Εννοεις αν τα ιδια συνεβαιναν με αλλη κλινικη αντι για την κλινικη του αναστασακη τι θα γινοταν ;

Αν εννοεις αυτο τοτε λεω το Ε (κραξιμο απο τα μελη και μπαναρισμα της κλινικης μετα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mak39

Member
Γελαει ο κόσμος με τα δήθεν ανεξαρτητα τους @tol

Το δήθεν ολοκληρωμένο ανεξάρτητο περιστατικο του Μακ ειναι περιστατικό μεταχρονολογημένο που ξεκινησε την παρουσιαση
τον 7ο μήνα (!!) που ειχε προχωρησει ΗΔΗ αρκετα η φύτρωση.
Και ενω στην αρχη φαινόταν να ειναι αντικειμένικός, στην πορεια εξελίχθηκε σε υπερασπιστή της κλινικης του Αναστασακη που θα εκανε τα παντα προκειμένου να προστατεύσει την κλινικη του και να μην αφησει κανεναν να πει την γνώμη του. Αν αυτο θεωρείται ανεξαρτητο τοτε εγω ειμαι ο Πάπας.

Δεύτερο δηθεν ανεξάρτητο περιστατικο και αυτο σε εξέλιξη του Roni. Ο οποιος ενω στην αρχη δηλωνε οτι ΔΕΝ του αρεσε οτι εγινε στο χειρουργειο και δηλωνε απολυτα απογοητευμένος που δεν τηρήθηκε ότι ζητήθηκε για την ΜΗ συμμετοχη του γιατρου στη διαδικασία της επεμβασης, εσπευσε η κλινικη να ανεβασει τις δικες τις φωτογραφίες και μεσω προσωπικων μηνυματων να τον κανει να ανακαλέσει και να σβήσει τα μηνυματα που περιεγραφε τι γινόταν στο χειρουγείο. Και εν τελει να αλλαξει γνωμη o Roni μεσα σε λιγες ωρες και να συμφωνει με οσα ελεγε η κλινικη.

Πως μετα τα μέλη που κανουν παρουσιάσεις απο την κλινικη του Αναστασακη να ειναι αντικειμενικοι οταν η ιδια η κλινικη επεμβαινει και δεν τους αφηνει να λενε οτι θελουν και να ανεβαζουν οτι φωτογραφιες θελουν;

Ειμαστε παραλογοι που δεν εμπιστευομαστε ΚΑΜΙΑ πλεον παρουσιαση της συγκεκριμένης κλινικης;
Ξεκίνησα το νήμα μου το 2017. Στην αναζήτησή μου ξεχώρισα τον κ. Αναστασάκη όπου προχώρησα και στην μεταμόσχευση. Δεν επισκέφτηκα τον γιατρό απο τότε. Θα τον επισκεφτώ οταν κλείσω χρόνο και έπειτα. Τα απαξιωτικά σχόλια στο νήμα μου δεν είναι αποδεκτά.

Διαβάζω χρόνια το φόρουμ και γνώριζα εκ το προτέρων ποιοί θα απαξιώσουν το αποτέλεσμα. Αποτελεί δικαίωμα μου να είμαι ευχαριστημένος και να θεωρώ εξαιρετική την επιλογή του Γιατρου. Δεν θα μου αναιρέσει κανεις το δικαίωμα των πιστεύω μου. Δεν έχω τοποθετηθεί ποτέ αρνητικά-απαξιωτικά για κανέναν γιατρό για κανένα αποτέλεσμα. Δεν έχουμε τις γνώσεις για να τους κρίνουμε. Σεβαστο ότι κάποια (λίγα) μέλη εχουν ασχοληθεί λίγο παραπάνω και έχουν αποκτήσει κάποιες θεωρητικές γνώσεις.
Εσυ tol δεν είσαι ένα από αυτά.
Το περιστατικό μου είναι ανεξάρτητο (δυστυχώς για σένα) και θα συνεχιστεί μέχρι την ολοκλήρωση του με σκοπό την ενημέρωση.
Την αντικειμενικότητα μου θα την κρίνει η πλειοψηφία.

Οι αμέτρητες μακροσκελείς αναρτήσεις σου, ποτέ δεν πρόσθεσαν ουσία και ενημέρωση στο φόρουμ. Οι επαναλήψεις αυτών οδηγησαν πολλά ενεργά μέλη της κοινότητας να αποσυρθούν.
Πολύ σωστή η απόφαση των νέων κανονισμών. Θα σταματήσουν να ζουν το όνειρο τους κάποιοι και με τη πολυφωνία το φόρουμ θα ξανά αποκτήσει αξία.
 

tol

Well-Known Member
Τα απαξιωτικά σχόλια στο νήμα μου δεν είναι αποδεκτά.
Την αντικειμενικότητα μου θα την κρίνει η πλειοψηφία.

Φιλε μου, να σε ρωτησω καλοπροαιρετα κατι;

Ο πρωτος που σχολιασε στο νημα σου ημουν εγω. Αυτα που εγραψα αυτολεξει ηταν...ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΑΦΥΣΙΚΗ HAIRLINE.

Επειδη επικαλεισαι την πλειοψηφια...διαβασες τα σχολια των υπολοιπων 8 μελων που εγραψαν μετα απο εμενα;

Manly man, spi, Doctor Who, felaini, vlafo, Ronaldo, Georgie...ολοι εγραψαν το ιδιο σχολιο με εμενα. Καλο αποτελεσμα και αφυσικη hairline.

Αρα, ολα τα μελη εκαναν απαξιωτικα σχολια!!!

Ο φιλος σου ο John-john δεν παρενεβη και σου εγραψε αυτολεξει..."mak εχεις δεχθει ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ σχολια";

Γιατι, λοιπον, παραποιεις την πραγματικοτητα; Τι διαφορετικο εγραψα σε σχεση με ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους;

Δεν έχουμε τις γνώσεις για να τους κρίνουμε. Σεβαστο ότι κάποια (λίγα) μέλη εχουν ασχοληθεί λίγο παραπάνω και έχουν αποκτήσει κάποιες θεωρητικές γνώσεις.
Εσυ tol δεν είσαι ένα από αυτά.
Οι αμέτρητες μακροσκελείς αναρτήσεις σου, ποτέ δεν πρόσθεσαν ουσία και ενημέρωση στο φόρουμ. Οι επαναλήψεις αυτών οδηγησαν πολλά ενεργά μέλη της κοινότητας να αποσυρθούν.

Τωρα τι να σχολιασω;

Το αν δεν εχω γνωσεις/εμπειριες σε θεματα τριχοπτωσης (με 3 μεταμοσχευσεις, 20 χρονια χρησης μινοξιδιλης, 1 χρονο χρησης saw palmetto, 4 χρονια χρησης φιναστεριδης, 2 χρονια χρησης toppik, αμετρητες ωρες μελετης θεματων τριχοπτωσης και ξενων site),

το αν δεν εχω βοηθησει μελη του forum με τις γνωσεις μου/συμβουλες μου και σε θεματα τριχοπτωσης αλλά και σε γενικοτερα θεματα που αφορουν τη διατροφη, την αθληση, τη σταση μας απεναντι στην ιδια τη ζωη (δεκαδες ειναι τα μελη που μου εχουν απευθυνθει προσωπικα και προθυμα τα εχω βοηθησει και μπορουν να το επιβεβαιωσουν)

το αν ειμαι η αιτια που αποσυρθηκαν ενεργα μελη,

μονο ως παραλογα μπορω να τα εκλαβω και φυσικα αυτο δε θα το κρινεις εσυ, αλλά η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ του forum που επικαλεισαι.

ΥΓ Ειλικρινα, φιλε μου, δεν μπορω να καταλαβω απο που ξεκινησε ολη αυτη η ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ και η ΧΟΛΗ που βγαζεις για το προσωπο μου. Μηπως ειναι υποκινουμενη απο τον γιατρο σου; Σε εχω προκαλεσει πολλες φορες και εσυ ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΝΔΕΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ...βρες, εστω και ενα, σημειο απο τα σχολια μου για τη μεταμοσχευση σου που ειναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟ.

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ...
 

Mak39

Member
Φιλε μου, να σε ρωτησω καλοπροαιρετα κατι;

Ο πρωτος που σχολιασε στο νημα σου ημουν εγω. Αυτα που εγραψα αυτολεξει ηταν...ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΑΦΥΣΙΚΗ HAIRLINE.

Επειδη επικαλεισαι την πλειοψηφια...διαβασες τα σχολια των υπολοιπων 8 μελων που εγραψαν μετα απο εμενα;

Manly man, spi, Doctor Who, felaini, vlafo, Ronaldo, Georgie...ολοι εγραψαν το ιδιο σχολιο με εμενα. Καλο αποτελεσμα και αφυσικη hairline.

Αρα, ολα τα μελη εκαναν απαξιωτικα σχολια!!!

Ο φιλος σου ο John-john δεν παρενεβη και σου εγραψε αυτολεξει..."mak εχεις δεχθει ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ σχολια";

Γιατι, λοιπον, παραποιεις την πραγματικοτητα; Τι διαφορετικο εγραψα σε σχεση με ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους;




Τωρα τι να σχολιασω;

Το αν δεν εχω γνωσεις/εμπειριες σε θεματα τριχοπτωσης (με 3 μεταμοσχευσεις, 20 χρονια χρησης μινοξιδιλης, 1 χρονο χρησης saw palmetto, 4 χρονια χρησης φιναστεριδης, 2 χρονια χρησης toppik, αμετρητες ωρες μελετης θεματων τριχοπτωσης και ξενων site),

το αν δεν εχω βοηθησει μελη του forum με τις γνωσεις μου/συμβουλες μου και σε θεματα τριχοπτωσης αλλά και σε γενικοτερα θεματα που αφορουν τη διατροφη, την αθληση, τη σταση μας απεναντι στην ιδια τη ζωη (δεκαδες ειναι τα μελη που μου εχουν απευθυνθει προσωπικα και προθυμα τα εχω βοηθησει και μπορουν να το επιβεβαιωσουν)

το αν ειμαι η αιτια που αποσυρθηκαν ενεργα μελη,

μονο ως παραλογα μπορω να τα εκλαβω και φυσικα αυτο δε θα το κρινεις εσυ, αλλά η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ του forum που επικαλεισαι.

ΥΓ Ειλικρινα, φιλε μου, δεν μπορω να καταλαβω απο που ξεκινησε ολη αυτη η ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ και η ΧΟΛΗ που βγαζεις για το προσωπο μου. Μηπως ειναι υποκινουμενη απο τον γιατρο σου; Σε εχω προκαλεσει πολλες φορες και εσυ ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΝΔΕΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ...βρες, εστω και ενα, σημειο απο τα σχολια μου για τη μεταμοσχευση σου που ειναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟ.

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ...
Από κανέναν δεν είμαι υποκινούμενος.
Σταμάτα να σκέφτεσαι τόσο έντονα τον γιατρό.
Θα σου κάνει καλό.
φιλικά.
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε μου, να σε ρωτησω καλοπροαιρετα κατι;

Ο πρωτος που σχολιασε στο νημα σου ημουν εγω. Αυτα που εγραψα αυτολεξει ηταν...ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΑΦΥΣΙΚΗ HAIRLINE.

Επειδη επικαλεισαι την πλειοψηφια...διαβασες τα σχολια των υπολοιπων 8 μελων που εγραψαν μετα απο εμενα;

Manly man, spi, Doctor Who, felaini, vlafo, Ronaldo, Georgie...ολοι εγραψαν το ιδιο σχολιο με εμενα. Καλο αποτελεσμα και αφυσικη hairline.

Αρα, ολα τα μελη εκαναν απαξιωτικα σχολια!!!

Ο φιλος σου ο John-john δεν παρενεβη και σου εγραψε αυτολεξει..."mak εχεις δεχθει ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ σχολια";

Γιατι, λοιπον, παραποιεις την πραγματικοτητα; Τι διαφορετικο εγραψα σε σχεση με ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους;




Τωρα τι να σχολιασω;

Το αν δεν εχω γνωσεις/εμπειριες σε θεματα τριχοπτωσης (με 3 μεταμοσχευσεις, 20 χρονια χρησης μινοξιδιλης, 1 χρονο χρησης saw palmetto, 4 χρονια χρησης φιναστεριδης, 2 χρονια χρησης toppik, αμετρητες ωρες μελετης θεματων τριχοπτωσης και ξενων site),

το αν δεν εχω βοηθησει μελη του forum με τις γνωσεις μου/συμβουλες μου και σε θεματα τριχοπτωσης αλλά και σε γενικοτερα θεματα που αφορουν τη διατροφη, την αθληση, τη σταση μας απεναντι στην ιδια τη ζωη (δεκαδες ειναι τα μελη που μου εχουν απευθυνθει προσωπικα και προθυμα τα εχω βοηθησει και μπορουν να το επιβεβαιωσουν)

το αν ειμαι η αιτια που αποσυρθηκαν ενεργα μελη,

μονο ως παραλογα μπορω να τα εκλαβω και φυσικα αυτο δε θα το κρινεις εσυ, αλλά η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ του forum που επικαλεισαι.

ΥΓ Ειλικρινα, φιλε μου, δεν μπορω να καταλαβω απο που ξεκινησε ολη αυτη η ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ και η ΧΟΛΗ που βγαζεις για το προσωπο μου. Μηπως ειναι υποκινουμενη απο τον γιατρο σου; Σε εχω προκαλεσει πολλες φορες και εσυ ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΝΔΕΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ...βρες, εστω και ενα, σημειο απο τα σχολια μου για τη μεταμοσχευση σου που ειναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟ.

ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ...
Δε νομίζω να εχω κανει αρνητικό σχόλιο για τη hairline @tol
Το μονο που θυμάμαι ειναι οτι ανέφερα τη βελτιώση της απο το προηγούμενο μηνα, και εννοούσα απο πυκνοτητα.
Γενικά δε κάνω αρνητικά σχόλια
Ειδικά οταν το περιστατικό ειναι σε εξέλιξη
Και ακομα περισσότερο
Οταν ειναι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα .
 

tol

Well-Known Member
Δε νομίζω να εχω κανει αρνητικό σχόλιο για τη hairline @tol
Το μονο που θυμάμαι ειναι οτι ανέφερα τη βελτιώση της απο το προηγούμενο μηνα, και εννοούσα απο πυκνοτητα.
Γενικά δε κάνω αρνητικά σχόλια
Ειδικά οταν το περιστατικό ειναι σε εξέλιξη
Και ακομα περισσότερο
Οταν ειναι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα .
Φιλε Georgie, ειχες γραψει αυτολεξει..... "Προσωπικά το βλέπω καλο το αποτελεσμα".

Δεν εγραψα οτι εσυ αναφερθηκες στη hairline, οπως εκαναν αλλα μελη.

Λοιπον, τι διαφορετικο απο εσενα εγραψα εγω; Και εγω το χαρακτηρισα ΚΑΛΟ.

Ηταν προσβλητικο το σχολιο μου; Ποια ειναι η αποψη σου;
 

tol

Well-Known Member
Από κανέναν δεν είμαι υποκινούμενος.
Σταμάτα να σκέφτεσαι τόσο έντονα τον γιατρό.
Θα σου κάνει καλό.
φιλικά.
Φιλικα και εγω σου ζητω για πολλοστη φορα να μου αναφερεις ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ...ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟ ΝΗΜΑ ΣΟΥ, ΜΙΛΗΣΑ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ.

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ, σε παρακαλω... μπορεις να μου αναφερεις;

Αφου αποφευγεις να βρεις αυτο το ενα σημειο που ημουν προσβλητικος, γιατι συνεχιζεις να μου απευθυνεσαι απαξιωτικα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Φιλε Georgie, ειχες γραψει αυτολεξει..... "Προσωπικά το βλέπω καλο το αποτελεσμα".

Δεν εγραψα οτι εσυ αναφερθηκες στη hairline, οπως εκαναν αλλα μελη.

Λοιπον, τι διαφορετικο απο εσενα εγραψα εγω; Και εγω το χαρακτηρισα ΚΑΛΟ.

Ηταν προσβλητικο το σχολιο μου; Ποια ειναι η αποψη σου;
Οχι φίλε δεν σε θεωρώ προσβλητικό
Νόμιζα οτι εννοούσες το σχόλιο για την αφύσικη hairline .
Ο καθένας εχει την άποψη του .
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν κύριοι το νήμα μας έφτασε στο τέλος του. 10 σελίδες οι περισσότερες εκτός θέματος. Υπενθυμίζω ότι στις 00:01 δηλαδή σε μερικά λεπτά ισχύουν οι νέοι κανονισμού για τα νήματα της Anastasakis Hair Clinic και μετά από κάποιο διάστημα για όλα τα νήματα της ενότητας παρουσιάσεις μμ.

Δεν θα υπάρξει καμμιά παρέκκλιση από τους κανόνες για οποιονδήποτε λόγο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα