!!!Νέοι κανόνες ποσταρίσματος!!! ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vlafo

Well-Known Member
Εννοείται δε λέει κάτι.
Θα είναι μια καλή ευκαιρία να δούμε έστω αυτό το ανύπαρκτο δείγμα,που σε κάθε περίπτωση ελπίζω και εύχομαι στον Aldo να είναι άκρως επιτυχημένο.

Υπόλοιπα μελλοντικά δείγματα προσωπικά δεν περιμένω να δω.
Και ούτε με ενδιαφέρει γιατί έχω πλέον πλήρη εικόνα για τις δυνατότητες του συγκεκριμένου γιατρού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην υπερβάλεις. Ξέρεις πολύ καλά, το έχεις γράψει κιόλας, ότι υπάρχει εξέλιξη στον συγκεκριμένο γιατρό τα τελευταία χρόνια, όπως υπάρχει εξέλιξη και σε άλλους γιατρούς. Το γεγονός ότι ο Τυρκάλας παίζει δυνατά τελευταία σημαίνει ανταγωνισμός και όπου υπάρχει ανταγωνισμός υπάρχουν εξελίξεις. Το σήμερα δεν προδικάζει απαραίτητα το αύριο. Καλό λοιπόν είναι να παρακολουθούμε τις εξελίξεις και να κρίνουμε νηφάλια.
 

tol

Well-Known Member
@Georgie ο tol μπορεί να κάνει χαρακτηρισμούς έτσι...

Και η υπομονη εχει τα ορια της. Για ποιους χαρακτηρισμους γραφεις, ιταμε;

Να σε γυρισω πισω στο παρελθον, για να σου φρεσκαρω τη μνημη γιατι, εκτος απο αναξιοπρεπης, εισαι και ξεχασιαρης.

Πότε αναφερθηκα στο προσωπο σου, ΨΕΥΤΑΡΑ; Πότε αρχισα πρωτος τις προσβολες και τους απαξιωτικους χαρακτηρισμους;

Ποτέ...ποτέ...ποτέ...ποτέ... Δεν μου το επιτρεπει το ηθος μου να ξεκινησω να προσβαλω καποιον.

Ομως δε μου το επιτρεπει και η συνειδηση μου να καθυβριζομαι και να μενω απαθης.

Εσυ, λοιπον, αθυρμα του γιατρου, δε πεταχτηκες απο το πουθενα μια ωραια πρωια και αρχισες να με υβριζεις, χωρις καν να με γνωριζεις;

Εσυ δε πεταχτηκες σαν τον Φαντομα, ενω ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, και αρχισες να με στολιζεις με καταπτυστους χαρακτηρισμους; Αρχισες να γραφεις οτι "δεν εχει κανενα νοημα η ζωη μου", "ειμαι ενα τιποτα", "οι μαθητες πρεπει να με λυπουνται", "ειμαι ενας αποτυχημενος", "ειμαι ενας αχρηστος δημοσιος υπαλληλος"... και πολλα άλλα τετοια ΧΥΔΑΙΑ σχολια.

ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΣ, ΔΟΥΛΟΠΡΕΠΕΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ;

Τι ηθελες, λοιπον μετα απο τετοιες επαισχυντες φρασεις/σχολια απο ενα ατομο που ποτέ δεν ειχα αναφερθει στο προσωπο του, να μεινω αδρανης, να μην υπερασπιστω τον εαυτο μου και το λειτουργημα μου; Σε γελασανε. Οταν εισαι κακοηθης και προσβαλεις τον συνανθρωπο σου, τοτε πρεπει να παρεις τις απαντησεις που σου αξιζουν.

Μα ο Tol του είπε πρώτος ότι είναι υποτακτικός της κλινικής. Πως το ξέρει?

Φιλε Cvial, οπως καταλαβαινεις απο τα ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ στοιχεια που ανεφερα παραπανω, δεν πρεπει να βλεπεις μονο το δεντρο, αλλά και το δασος. Οταν, λοιπον, προσωπικα δεχθηκα μια ανηθικη επιθεση απο καποιον που υπερασπιζεται με χυδαιο τροπο μια κλινικη, τι πρεπει να υποθεσω; "Υποτακτικος", "υποχειριο", "αθυρμα" μιας κλινικης ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟ (αν και ουτε αυτο αποκλειεται). Δε σημαινει οτι οπωσδηποτε χειραγωγειται απο την κλινικη.

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ (για αγνωστους λογους) ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΝΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΟΛΟ...το ρολο του προβοκατορα, το ρολο του υποτακτικου της κλινικης.

Που υπαρχει η διαφωνια; Τι αμφισβητεις; Οτι, για τους δικους του λογους, λειτουργει ως ο βαμμενος υποτακτικος της κλινικης;

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπερβάλλω δεν είπα κάτι μεμπτό.
Αντιθέτως είχα πει ότι ο γιατρός του 2015 με το γιατρό του 2020 είναι η μέρα με τη νύχτα.Και πιθανότατα το 2023 να είναι ακόμα καλύτερος.
Δε μπορώ να γνωρίζω τη δυναμική του μελλοντικά, αλλά τη δουλειά του όπως έχει μέχρι τώρα αποτυπωθεί.
Η οποία πάσχει σε πολλά κομμάτια και είναι περιορισμένων δυνατοτήτων.
Ξέρω το ταβάνι του με λίγα λόγια και τα έγραψα αναλυτικά .
Δεν υπάρχει μεροληψία ούτε προσωπικά από την πλευρά μου.
Είναι πολύ απλά τα πράγματα.
Όταν κάποιος δε μπορεί να σου κάνει την δουλειά και κάποιος άλλος μπορεί αναρωτήσου- γιατί άραγε?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, οπως καταλαβαινεις απο τα ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ στοιχεια που ανεφερα παραπανω, δεν πρεπει να βλεπεις μονο το δεντρο, αλλά και το δασος. Οταν, λοιπον, προσωπικα δεχθηκα μια ανηθικη επιθεση απο καποιον που υπερασπιζεται με χυδαιο τροπο μια κλινικη, τι πρεπει να υποθεσω; "Υποτακτικος", "υποχειριο", "αθυρμα" μιας κλινικης ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟ (αν και ουτε αυτο αποκλειεται). Δε σημαινει οτι οπωσδηποτε χειραγωγειται απο την κλινικη.

ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ (για αγνωστους λογους) ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΝΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΟΛΟ...το ρολο του προβοκατορα, το ρολο του υποτακτικου της κλινικης.

Που υπαρχει η διαφωνια; Τι αμφισβητεις; Οτι, για τους δικους του λογους, λειτουργει ως ο βαμμενος υποτακτικος της κλινικης;

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ.

Tol θα παρακαλέσω και εσένα να σταματήσεις να ασχολήσε με τον Bill1991. Είναι τόσο προφανές το ασυνάρτητο των υποθέσεων και των συμπερασμάτων του πολλές φορές που απορώ που χάνεις φαιά ουσία και χρόνο για να απαντάς. Δεν καταλαβαίνεις ότι του δίνεις αξία με το να ασχολήσε με τέτοιες απόψεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν υπερβάλλω δεν είπα κάτι μεμπτό.
Αντιθέτως είχα πει ότι ο γιατρός του 2015 με το γιατρό του 2020 είναι η μέρα με τη νύχτα.Και πιθανότατα το 2023 να είναι ακόμα καλύτερος.
Δε μπορώ να γνωρίζω τη δυναμική του μελλοντικά, αλλά τη δουλειά του όπως έχει μέχρι τώρα αποτυπωθεί.
Η οποία πάσχει σε πολλά κομμάτια και είναι περιορισμένων δυνατοτήτων.
Ξέρω το ταβάνι του με λίγα λόγια και τα έγραψα αναλυτικά .
Δεν υπάρχει μεροληψία ούτε προσωπικά από την πλευρά μου.
Είναι πολύ απλά τα πράγματα.
Όταν κάποιος δε μπορεί να σου κάνει την δουλειά και κάποιος άλλος μπορεί αναρωτήσου- γιατί άραγε?

Σε αυτά συμφωνώ. Διαφωνώ σε αυτό που έγραψες, ότι δεν με ενδιαφέρει να δω μελλοντικά δείγματα γιατί ξέρω πλέον τις δυνατοτητές του. Γιατί όχι αφού όπως λες στο μέλλον μπορεί να είναι καλύτερος και να έχει άλλες δυνατότητες?
 

Bill1991

Active Member
@CVIAL @vlafo ο vlafo έχει επιλέξει που θα κάνει την μμ του και λογικά είναι στον κύριο Τυρκάλα.Δεν το βρίσκω καθόλου κακό και μπράβο του ,τον Αναστασάκη γιατί προσπαθεί να τον απαξιώσει αυτό δεν καταλαβαίνω, όπως επίσης πολλοί τον θεωρούν ακριβό δεν τον επιλέγουν και μετά προσπαθούν να τον βγάλουν σκάρτο....
 

vlafo

Well-Known Member
Σωστό.
Το παίρνω πίσω .
Απλά ο χρόνος τρέχει και οι εξελίξεις είναι ραγδαίες.Τα τρία χρόνια πλέον πιθανότατα να είναι πολλά,η δυναμική που διαμορφώνεται δεν αφήνει πολλά περιθώρια.
(Εκτός της dhi).
 

tol

Well-Known Member
Γελαει ο κόσμος με τα δήθεν ανεξαρτητα τους @tol

Το δήθεν ολοκληρωμένο ανεξάρτητο περιστατικο του Μακ ειναι περιστατικό μεταχρονολογημένο που ξεκινησε την παρουσιαση
τον 7ο μήνα (!!) που ειχε προχωρησει ΗΔΗ αρκετα η φύτρωση.
Και ενω στην αρχη φαινόταν να ειναι αντικειμένικός, στην πορεια εξελίχθηκε σε υπερασπιστή της κλινικης του Αναστασακη που θα εκανε τα παντα προκειμένου να προστατεύσει την κλινικη του και να μην αφησει κανεναν να πει την γνώμη του. Αν αυτο θεωρείται ανεξαρτητο τοτε εγω ειμαι ο Πάπας.
Διαβασε, λοιπον, και τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ (ΙΣΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ) αποψεις επι του συγκεκριμενου θεματος, φιλε manly.

Ισως ειμαι καχυποπτος, ισως ειμαι συνωμοσιολογος...

Ισως, ομως, ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΛΟΓΙΚΑ, ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ, ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΒΑΘΥΤΕΡΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΙΤΙΕΣ.

Κανω, λοιπον, την εξης υποθεση εργασιας:

Ερχεται ενας πελατης τον 7ο μηνα, τον Σεπτεμβριο, στο ιατρειο σου για την καθιερωμενη παρακολουθηση της εξελιξης της μεταμοσχευσης.
Εχεις ξεκινησει ως γιατρος εναν "υπερ παντων αγωνα" να διαφημιστεις στο forum ολο το καλοκαιρι. Αναζητας ατομα να κανουν μια δηθεν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ παρουσιαση.

Φυσικα στο γραφειο σου ερχονται ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ. Εσυ ως γιατρος τι κάνεις; Θα διαλεξεις ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΥΧΑΙΟ, για να αποδειξεις την αξια σου; Ή μηπως θα επιλεξεις αυτο (ισως απο τα λιγα) που θεωρεις οτι ειναι αξιολογο; Και οχι μονο αυτο, αλλά θα το προτρεψεις να αρχισει να ποσταρει στο forum....

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, επομενως, ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ.

Και, ετσι, ο πελατης πειθεται και ξεκινα μια ΕΤΕΡΟΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ παρουσιαση,

Ρωτω τωρα... αν ισχυει αυτη η υποθεση εργασιας (ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ), η παρουσιαση αυτη θεωρειται ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ή μηπως ΕΤΕΡΟΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ, ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΜΕΝΗ απο τον γιατρο;

Μηπως με αυτο το σκεπτικο δικαιολογειται ο "παροξυσμος", ο "παραλογισμος" του mak, που, οταν τολμησαμε να γραψουμε οτι ειναι ενα καλο, (αλλά οχι πολυ καλο αποτελεσμα), αρχισε να μας προσβαλει γραφοντας οτι ειμαστε ασχετοι, οτι η γμωμη μας ειναι "για τον καδο της ανακυκλωσης"; Μηπως φαινεται ολοκαθαρα οτι αποψεις που χαλανε "το αφηγημα του κορυφαιου των κορυφαιων" (ετσι για να χρησιμοποιησω τις εκφρασεις τους), ειναι επικινδυνες, ειναι απορριπτεες και πρεπει με καθε τροπο να παψουν να γραφονται στο forum;

Συγγνωμη, αλλά αυτα ειναι τα προσωπικα (ισως αφελη, ισως εσφαλμενα) συμπερασματα στα οποια εχω καταληξει για τη ΔΗΘΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.
 

vlafo

Well-Known Member
Που ακριβώς τον απαξίωσα?
Μάλλον άλλον έχεις διαβάσει.
Τον σέβομαι σαν γιατρό και έχω αναδείξει όλα τα θετικά του,σοβαρέψου και διάβασε με.
Στα έχω πει και κατ' ιδίαν μέσω π.μ που με ρωτούσες.
Απλά θα πρέπει να λέγονται όλα,όπως έχει θετικά έχει και πολλά αρνητικά.
Εσύ δεν θέλεις να ακούγονται αυτά εκεί είναι το πρόβλημα.

Υ.γ:Μην μιλάς για τον εαυτό μου που έχω αποφασίσει,έτσι έλεγε και ο γιατρός ότι πήγα να τον δω για πλάκα. Έσκασα τα 70€ και είχα χρόνο για χάσιμο να ασχοληθώ νομίζεις?
Έχω πολύ σοβαρότερα θέματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill1991

Active Member
@vlafo μην συγκρίνεις εμένα και την συμπεριφορά μου με κανέναν, εγώ στα pm δεν νομίζω να σου έγραψα κάποιο ψέμα ποτέ μου και με όσα σου έχω γράψει θα έπρεπε να ξέρεις τι είμαι ακριβώς και αν είμαι της κλινικής ,από ένα σημείο και μετά άλλαξες συμπεριφορά απέναντι στην κλινική , από την στιγμή που βρήκες αυτό που ήθελες δεν καταλαβαίνω την συμπεριφορά σου...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό.
Το παίρνω πίσω .
Απλά ο χρόνος τρέχει και οι εξελίξεις είναι ραγδαίες.Τα τρία χρόνια πλέον πιθανότατα να είναι πολλά,η δυναμική που διαμορφώνεται δεν αφήνει πολλά περιθώρια.
(Εκτός της dhi).

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει σαν φόρουμ είναι να υπάρχει συνεχής και απρόσκοπτη παρουσία από όλους τους γιατρούς/κλινικές έτσι ώστε να παρακολουθούμε τις εξελίξεις.
 

manly_Man

Well-Known Member
Διαβασε, λοιπον, και τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ (ΙΣΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ) αποψεις επι του συγκεκριμενου θεματος, φιλε manly.

Ισως ειμαι καχυποπτος, ισως ειμαι συνωμοσιολογος...

Ισως, ομως, ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΛΟΓΙΚΑ, ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ, ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΒΑΘΥΤΕΡΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΙΤΙΕΣ.

Κανω, λοιπον, την εξης υποθεση εργασιας:

Ερχεται ενας πελατης τον 7ο μηνα, τον Σεπτεμβριο, στο ιατρειο σου για την καθιερωμενη παρακολουθηση της εξελιξης της μεταμοσχευσης.
Εχεις ξεκινησει ως γιατρος εναν "υπερ παντων αγωνα" να διαφημιστεις στο forum ολο το καλοκαιρι. Αναζητας ατομα να κανουν μια δηθεν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ παρουσιαση.

Φυσικα στο γραφειο σου ερχονται ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ. Εσυ ως γιατρος τι κάνεις; Θα διαλεξεις ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΥΧΑΙΟ, για να αποδειξεις την αξια σου; Ή μηπως θα επιλεξεις αυτο (ισως απο τα λιγα) που θεωρεις οτι ειναι αξιολογο; Και οχι μονο αυτο, αλλά θα το προτρεψεις να αρχισει να ποσταρει στο forum....

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, επομενως, ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ.

Και, ετσι, ο πελατης πειθεται και ξεκινα μια ΕΤΕΡΟΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ παρουσιαση,

Ρωτω τωρα... αν ισχυει αυτη η υποθεση εργασιας (ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ), η παρουσιαση αυτη θεωρειται ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ή μηπως ΕΤΕΡΟΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ, ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΜΕΝΗ απο τον γιατρο;

Μηπως με αυτο το σκεπτικο δικαιολογειται ο "παροξυσμος", ο "παραλογισμος" του mak, που, οταν τολμησαμε να γραψουμε οτι ειναι ενα καλο, (αλλά οχι πολυ καλο αποτελεσμα), αρχισε να μας προσβαλει γραφοντας οτι ειμαστε ασχετοι, οτι η γμωμη μας ειναι "για τον καδο της ανακυκλωσης"; Μηπως φαινεται ολοκαθαρα οτι αποψεις που χαλανε "το αφηγημα του κορυφαιου των κορυφαιων" (ετσι για να χρησιμοποιησω τις εκφρασεις τους), ειναι επικινδυνες, ειναι απορριπτεες και πρεπει με καθε τροπο να παψουν να γραφονται στο forum;

Συγγνωμη, αλλά αυτα ειναι τα προσωπικα (ισως αφελη, ισως εσφαλμενα) συμπερασματα στα οποια εχω καταληξει για τη ΔΗΘΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.
Και εγω φιλε tol η αληθεια ειναι οτι δεν νομιζω οτι ετσι μονος ξεκινησε την παρουσιαση χωρις να το ξερει η κλινικη. Αυτοι δεν αφηνουν τιποτα στην τυχη και θελουν να τα ελεγχουν ολα.

Η ιδια η κλινικη λογικα θα τον συμβουλευσε να το κανει καθως πηγε για τον καθιερωμενο ελεγχο του 7μηνου, με την προυποθεση βεβαια να αποτρεπει οποιαδηποτε διαφορετικη γνωμη προσπαθει να "χαλασει το αφηγημα" του γιατρου και μιας και ηταν απο πριν μελος του φορουμ ο μακ, το γεγονος αυτο βολευε τον γιατρο. Και για να εγινε αυτο, ο γιατρος θα το θεωρουσε και περιστατικο για διαφημιση, παρα την μετριοτητα του... (!)

Η ιδια η κλινικη ξερει καθε μελος που κανει δικης της παρουσιαση ποιος ειναι κτλπ, οποτε τιποτα δεν γινεται τυχαια.... θυμισου με τον Roni, η ιδια η κλινικη ανεβασε φωτογραφιες σε αυτο το "ανεξαρτητο" περιστατικο...!
 
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@vlafo μην συγκρίνεις εμένα και την συμπεριφορά μου με κανέναν, εγώ στα pm δεν νομίζω να σου έγραψα κάποιο ψέμα ποτέ μου και με όσα σου έχω γράψει θα έπρεπε να ξέρεις τι είμαι ακριβώς και αν είμαι της κλινικής ,από ένα σημείο και μετά άλλαξες συμπεριφορά απέναντι στην κλινική , από την στιγμή που βρήκες αυτό που ήθελες δεν καταλαβαίνω την συμπεριφορά σου...

Bill1991, δεν νομίζω ότι άλλαξε άποψη ο vlafo. Τα ίδια έλεγε από την αρχή και αν θες την αποψή μου στην πλειοψηφία τους έχουν βάση. Απλά πιθανώς και αυτός να παρασύρθηκε από το μπάχαλο που έγινε (και με ευθύνη του εκπρόσωπου στα τελευταία ποσταρίσματα με τους ...Βρασίδες, κλπ). Δυστυχώς όταν η συζήτηση πάει επί προσωπικού (οικονομολόγος, γιατρός, κλπ) χάνεται η ουσία και η λογική.
 

vlafo

Well-Known Member
Bill
Τα έχεις μπερδεμένα στο μυαλό σου.
Εγώ δεν είπα ποτέ ότι μου είπες ψέμματα απλά ήσουν ενθουσιασμένος και προμόταρες υπερβολικά το γιατρό σε σημείο παρεξήγησης.
Δεν ξέρω αν είσαι ή όχι της κλινικής και δεν με ενδιαφέρει ούτε να κάνω τον ντετέκτιβ.
Η συμπεριφορά μου δεν άλλαξε όσον αφορά το γιατρό,κάνεις λάθος,είδα αποτέλεσματα του εδώ,μου κίνησε το ενδιαφέρον (είδα πολλά θετικά )και πήγα να τα ανακαλύψω μόνος μου τίποτα άλλο.
Δεν μπορεί να τα δώσει και έληξε εκεί.
Για τη συμπεριφορά του τα είπα αναλυτικά και τα έχω γράψει.
Απλά αντιεπαγγελματική .

Για το μόνο που ξέρω και θέλω να πάω να κάνω μμ (αφού διαβάζεις το μυαλό μου) κατά σειρά αφού συνεχίζεις να με προκαλείς τα γράφω λοιπόν κατά σειρά.
Freitas
Lorenzo
Hlc.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει σαν φόρουμ είναι να υπάρχει συνεχής και απρόσκοπτη παρουσία από όλους τους γιατρούς/κλινικές έτσι ώστε να παρακολουθούμε τις εξελίξεις.
Και μένα αυτό με ενδιαφέρει αλλά τέτοια συμπεριφορά και τέτοιους γιατρούς εμένα δεν με καλύπτουν,ποιό πολύ προξενούν ζημιά παρά προσφέρουν για το γενικό καλό.
Με τον κ Ζόντο μιλούσαμε μια ώρα και έκανα ένα από τα καλύτερα cons ever και όχι ξεπέτα του 10λεπτου που κοστίζει 70€.
Όταν δεν με σέβεται ο άλλος και εγώ λειτουργώ το ίδιο.

End of story.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και μένα αυτό με ενδιαφέρει αλλά τέτοια συμπεριφορά και τέτοιους γιατρούς εμένα δεν με καλύπτουν,ποιό πολύ προξενούν ζημιά παρά προσφέρουν για το γενικό καλό.
Με τον κ Ζόντο μιλούσαμε μια ώρα και έκανα ένα από τα καλύτερα cons ever και όχι ξεπέτα του 10λεπτου που κοστίζει 70€.
Όταν δεν με σέβεται ο άλλος και εγώ λειτουργώ το ίδιο.

End of story.

Πρέπει να υπάρχει πλουραλισμός απόψεων που να εκφράζει όλες τις επιλογές της αγοράς ακόμη και αν δεν συμφωνούμε με κάποιες.
 

Bill1991

Active Member
@vlafo φοβερές επιλογές οι 2 πρώτες, όσο έχει να κάνει με την Τουρκία nr3 με καλό ιστορικό στην οικογένεια και καλη δουλειά περιοχή μετά τα 30 θα πήγαινα εύκολα...
 

vlafo

Well-Known Member
Πρέπει να υπάρχει πλουραλισμός απόψεων που να εκφράζει όλες τις επιλογές της αγοράς ακόμη και αν δεν συμφωνούμε με κάποιες.
Ποιός δεν το θέλει αυτό?
Το επιδιώκουμε.
Στο βωμό του πλουραλισμού όμως υπάρχουν και όρια το πως τα διατυπώνεις και όταν θεωρείς ότι είσαι μόνο εσύ και κανένας άλλος,τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση.
Εκεί είναι και η μοναδική μου ένσταση προς εσένα, που ήσουν υπερβολικά διαλλακτικός και ανεκτικός με την κλινική.
Έπρεπε να κόψεις τον αέρα να μην ανοιχτεί άλλο όπως και τον γιατρό νωρίτερα .
Ο υπερβολικός σεβασμός που έδειξες επέφερε αυτό το αποτέλεσμα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα