!!!Νέοι κανόνες ποσταρίσματος!!! ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από εδώ και στο εξής αλλάζουν οι κανόνες στα ποσταρίσματα. Στόχος είναι η μείωση των συνεχών επαναλήψεων, η αποφυγή αέναων συνομιλιών που τελικά οδηγούν σε συγκρούσεις και το «νοικοκύρεμα» των νημάτων. Οι νέοι κανόνες έχουν ως εξής

  • Σε κάθε νήμα που αφορά παρουσιάσεις μμ επιτρέπεται μια μόνο ανάρτηση ανά ημέρα (καταρχήν, μπορεί αργότερα να αυξομειωθεί) από τα μέλη. Από αυτόν το κανόνα εξαιρείται το μέλος που ανοίγει το νήμα ο οποίος θα μπορεί ελεύθερα να ποστάρει χωρίς περιορισμούς. Τα μέλη επιτρέπεται να ξαναποστάρουν μέσα στην ίδια μέρα μόνο όταν το μέλος που άνοιξε το νήμα κάνει κάποιο ποστ.
  • Όσοι παραβούν αυτόν τον κανόνα καταρχήν θα λάβουν προειδοποίηση. Μετά την προειδοποίηση και εφόσον επαναληφθεί το παράπτωμα θα μπαναριστούν για 3 μήνες. Την επόμενη φορά επ’ αόριστον.
  • Τα μπαναρίσματα (ή οι προειδοποιήσεις) θα γίνονται περιοδικά. Όταν έχω χρόνο θα ελέγχω τα νήματα αναδρομικά. Η τιμωρία μπορεί να μην είναι άμεση αλλά από την στιγμή που τα ποσταρίσματα δεν διαγράφονται το αποτύπωμα υπάρχει άρα και το παράπτωμα.
  • Το νέο σύστημα ξεκινά καταρχήν από την Anastasakis Hair Clinic που παρουσιάζει και την μεγαλύτερη κινητικότητα/προβλήματα αυτήν την περίοδο. Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα προσαρμογής και τις απαραίτητες βελτιώσεις θα επεκταθεί παντού.
  • Μέλη που σκοπίμως ανοίγουν νήματα για να έχουν το ελεύθερο να ποστάρουν χωρίς περιορισμούς θα μπανάρονται δια παντός.

Η εφαρμογή των νέων κανόνων ξεκινά από τις 23/11/2020 στις 00:01.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makakas

Member
Δεν λες πάλι καλά που μερικοί γράφουν περισσότερες φορές από μία και υπάρχει λίγη κινητικότητα στο φόρουμ που είναι πιο νεκρό και από το κκε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@CVIAL Νομίζω ότι με τους νέους πολύ αυστηρούς κανόνες θα παρατήσουν όλοι το φόρουμ και στην τελική δεν θα γράφει κάνεις.
Ρίχνεις κατά πολύ την κινητικότητα πιστεύω,θα μπορούσες να ρίχνεις αυστηρά ban αν ξέφευγε η κατάσταση μέχρι να συμμορφωθούν η κάτι άλλο που δεν μπορώ να σκεφτώ ακόμη.
Από εκεί και πέρα στην κρίση σου είναι αν αποδώσουν τα μετρά και φυσικά αν είναι ένα ενεργό φόρουμ ακόμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Θυμίζουν ανακοίνωση Χαρδαλια για νέα μέτρα για τον κορονοϊο. :oops:

Εγώ πάντως θεωρώ λάθος το ότι κάποιοι ενώ εμφανίζονται εδω με όνομα κλινικής και όχι με προσωπικό προφίλ, διαφημίζονται στο φορουμ και δέχονται την κριτικη των υποψηφίων πελατών, να προσπαθούν να σου αλλάξουν και τη γνώμη μπαίνοντας σε τσακωμούς. Εντάξει μπορει όλες οι γνώμες να μη τους αρέσουν αλλα και τι να λέει η δουλειά... Εδω για διαφήμιση έρχονται και πέραν αυτού δεν μας προσφέρουν τπτ άλλο. Οι μόνοι που θα έχουν ένα κέρδος θα είναι οι ίδιοι... περισσότερα άτομα θα τους γνωρίσουν κλπ. Δεν πιστεύω πως θα έμπαιναν σε διαδικασίες καβγά ειδάλλως και αυτό δείχνει και το που μας έχουν γραμμένους...

Προσωπικά από όσο έχω δει ο CVIAL μου φαίνεται ορθολογιστης οποτε για να έφτασε σε αυτό το σημείο κάτι θα έχει δει και το σέβομαι. Ας κάνουμε όλοι ότι καλύτερο μπορούμε και να μην πέφτουμε σε παγίδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Δηλαδή Cvial από την δημοκρατία που υπήρχε στό μέγιστο βαθμό,η στροφή είναι 360%.
Εγώ δεν βλέπω να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην όλη επικοινωνία εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που και αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά εκεί υπήρχε ορθώς παρέμβαση και έληγε αμέσως.
Δυστυχώς ξέρουμε όλοι ποιός δημιούργησε το πρόβλημα και αυτός είναι ο ένας και αποκλειστικός υπεύθυνος και έχει και ονοματεπώνυμο.
Από κει και πέρα εγώ δεν βλέπω πως μπορεί να λειτουργήσει όλο αυτό όταν χαθεί η άμεση επικοινωνία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL Νομίζω ότι με τους νέους πολύ αυστηρούς κανόνες θα παρατήσουν όλοι το φόρουμ και στην τελική δεν θα γράφει κάνεις.
Ρίχνεις κατά πολύ την κινητικότητα πιστεύω,θα μπορούσες να ρίχνεις αυστηρά ban αν ξέφευγε η κατάσταση μέχρι να συμμορφωθούν η κάτι άλλο που δεν μπορώ να σκεφτώ ακόμη.
Από εκεί και πέρα στην κρίση σου είναι αν αποδώσουν τα μετρά και φυσικά αν είναι ένα ενεργό φόρουμ ακόμη.

Αυτό δεν είναι φόρουμ αλλά ζούγκλα. Δεν είμαι θηριοδαμαστής για να χάνω χρόνο και να διαβάζω συνεχώς για να επιβάλω μπαν. Η κινητικότητα έχει νόημα όταν υπάρχει ουσία στα γραφόμενα και κάποιοι κανόνες. Οι περισσίοτεροι εδώ μάλλον το θεωρούν ως μέσον για να περνούν την ώρα τους με συνέπεια να καταστρέφονται νήματα και να ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια. Υπάρχει και το μπλα μπλα section όπου μπορείτε να γράφετε ότι θέλετε. Σε παρουσιάσεις και σε νήματα μμ ή όταν κάποιος θέλει πληροφορίες μια χαρά μπορείς να πεις την γνώμη σου με ένα μήνυμα και να βοηθήσεις. Έτσι θα υπάρχει οικονομία λόγου και τα νήματα θα γίνουν πιο περιεκτικά και λιτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Κώστα οι αποφάσεις ενός ορθολογιστη η οπουδήποτε αλλού ,σαφώς έχουν και συνέπειες.ολες οι δράσεις έχουν και αντιδράσεις..φορούμ είναι και όχι επιχείρηση που παίρνω αποφάσεις και όποιος θέλει..οποίος δεν θέλει απόλυση και αντικατάσταση..αν η αντίδραση λοιπόν είναι να φτάσει σε ένα σημείο το οποίο δεν υπάρχουν μέλη για να πουν τη γνώμη τους ποιο θα είναι το αποτέλεσμα?παρατραβηγμενοι κανόνες που εύκολα κάνουν το φόρουμ εκτός λειτουργίας ..και θα το δείτε γρηγορα
Θυμίζουν ανακοίνωση Χαρδαλια για νέα μέτρα για τον κορονοϊο. :oops:

Εγώ πάντως θεωρώ λάθος το ότι κάποιοι ενώ εμφανίζονται εδω με όνομα κλινικής και όχι με προσωπικό προφίλ, διαφημίζονται στο φορουμ και δέχονται την κριτικη των υποψηφίων πελατών, να προσπαθούν να σου αλλάξουν και τη γνώμη μπαίνοντας σε τσακωμούς. Εντάξει μπορει όλες οι γνώμες να μη τους αρέσουν αλλα και τι να λέει η δουλειά... Εδω για διαφήμιση έρχονται και πέραν αυτού δεν μας προσφέρουν τπτ άλλο. Οι μόνοι που θα έχουν ένα κέρδος θα είναι οι ίδιοι... περισσότερα άτομα θα τους γνωρίσουν κλπ. Δεν πιστεύω πως θα έμπαιναν σε διαδικασίες καβγά ειδάλλως και αυτό δείχνει και το που μας έχουν γραμμένους...

Προσωπικά από όσο έχω δει ο CVIAL μου φαίνεται ορθολογιστης οποτε για να έφτασε σε αυτό το σημείο κάτι θα έχει δει και το σέβομαι. Ας κάνουμε όλοι ότι καλύτερο μπορούμε και να μην πέφτουμε σε παγίδες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή Cvial από την δημοκρατία που υπήρχε στό μέγιστο βαθμό,η στροφή είναι 360%.
Εγώ δεν βλέπω να υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην όλη επικοινωνία εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που και αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά εκεί υπήρχε ορθώς παρέμβαση και έληγε αμέσως.
Δυστυχώς ξέρουμε όλοι ποιός δημιούργησε το πρόβλημα και αυτός είναι ο ένας και αποκλειστικός υπεύθυνος και έχει και ονοματεπώνυμο.
Από κει και πέρα εγώ δεν βλέπω πως μπορεί να λειτουργήσει όλο αυτό όταν χαθεί η άμεση επικοινωνία.

Δεν θα σε διορθώσω για τις μοίρες. Εγώ βλέπω τεράστιο πρόβλημα. 4 χρόνια έχω μπανάρει αμέτρητους και πάλι το φαινόμενο δεν σταματά. Μόλις βρεθεί κάποια αφορμή φουντώνει. Σε κάθε πολιτισμένο δημοκρατικό διάλογο υπάρχουν κανόνες και επιπτώσεις. Το ίδιο θα γίνει και εδώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ψάξε λίγο και εύκολα θα βρεις τις αφορμές.αν ενδιαφέρεσαι για το πρόβλημα και θέλεις να υπάρχει και για άλλα 4 χρόνια και παραπάνω το φόρουμ ..γιατί δεν βλέπω μακροημέρευση με αυτά που σκεφτήκατε η σκέφτηκες.
 

vlafo

Well-Known Member
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να επαναφέρεις κάποιον στην τάξη.
Με το να του κλείνεις το στόμα δεν λύνεις το πρόβλημα.
Ξέρεις πως μπορείς να το κάνεις δεν θα σου πω εγώ τον τρόπο.
Έχεις πιο πλήρη εικόνα αλλά θεωρώ πως καθοριστικό ρόλο και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν τα πρόσφατα.
Αιφνιδιάστηκες και δεν το περίμενες είμαι σχεδόν σίγουρος .
Αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση .
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Εγώ προτείνω μια μίνι (συσκεψη) και με τους ιδιοκτήτες του φόρουμ να γίνει..όχι με εμάς..με τους mods, αν συμφωνούν όλοι με την απόφαση αυτή της επαναφοράς της τάξης με την τακτική του κλείνω απλά το στομα στον άλλον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να επαναφέρεις κάποιον στην τάξη.
Με το να του κλείνεις το στόμα δεν λύνεις το πρόβλημα.
Ξέρεις πως μπορείς να το κάνεις δεν θα σου πω εγώ τον τρόπο.
Έχεις πιο πλήρη εικόνα αλλά θεωρώ πως καθοριστικοί ρόλο και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν τα πρόσφατα.
Αιφνιδιάστηκες και δεν το περίμενες είμαι σχεδόν σίγουρος .
Αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση .

Άλλο η οικονομία λόγου και άλλο το κλείσιμο στόματος. Αυτό μας λείπει. Το να πεις την αποψή σου άπαξ όπως και οι άλλοι αρκεί για να εκφραστεις επί της ουσίας και να πεις αυτό που θέλεις. Αν σκοπός σου είναι να κάθεσαι πίσω από ένα πληκτρολόγιο απλά για το κουτσομπολιό ή για ξεκατίνιασμα (δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά για αρκετούς) πραφανώς υπάρχει θέμα και αυτό είναι που θα σταματήσει. Οι πολλοί τρόποι που αναφέρεις θέλουν χρόνο και συνεχή παρακολούθηση/αστυνόμευση κάτι που δεν είναι πλεόν πρακτικό και έχει αποτύχει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ προτείνω μια μίνι (συσκεψη) και με τους ιδιοκτήτες του φόρουμ να γίνει..όχι με εμάς..με τους mods, αν συμφωνούν όλοι με την απόφαση αυτή της επαναφοράς της τάξης με την τακτική του κλείνω απλά το στομα στον άλλον.

Προφανώς θα ενημερώσω και τον Άκη.
 

aeratos28

Just aeratos
Να τον ενημερώσεις και να δει γενικώς το όλο θέμα αυτό από μόνος του ,το τι απαντάνε τα μέλη για αυτό.οχι απλά την άποψη σου.αλλο να ακούσει μια γνώμη η οποία το δείχνει σαν μονόδρομο αυτό που κάνεις και άλλο να ακούσει την γενική σκέψη για αυτό από αρκετούς εδώ μέσα..γιατί όσο να είναι το να υπάρχουν μέλη γενικά είναι ένα θέμα που δεν αφορά εσένα αλλά αυτόν ..απαντήσεις ένας λιγότερος που ακούστηκε νωρίτερα δεν την βλέπω και τόσο κομψή..γιατί αν μείνουν 3 και ο κούκος εδώ ποιο το νόημα?εκτός και αν θέλετε να αλλάξετε εντελώς το νόημα του φορούμε και να το πάτε σε κάτι άλλο..να το ξέρουμε και να επιλέξουμε και εμείς εάν θέλουμε να είμαστε μέλη σε κάτι τέτοιο..να έχουμε την επιλογή.
Προφανώς θα ενημερώσω και τον Άκη.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Άλλο η οικονομία λόγου και άλλο το κλείσιμο στόματος. Αυτό μας λείπει. Το να πεις την αποψή σου άπαξ όπως και οι άλλοι αρκεί για να εκφραστεις επί της ουσίας και να πεις αυτό που θέλεις. Αν σκοπός σου είναι να κάθεσαι πίσω από ένα πληκτρολόγιο απλά για το κουτσομπολιό ή για ξεκατίνιασμα (δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά για αρκετούς) πραφανώς υπάρχει θέμα και αυτό είναι που θα σταματήσει. Οι πολλοί τρόποι που αναφέρεις θέλουν χρόνο και συνεχή παρακολούθηση/αστυνόμευση κάτι που δεν είναι πλεόν πρακτικό και έχει αποτύχει.
Πολλοί έχουν μπερδέψει το φόρουμ με το Facebook και αλλά πολιτικής υφής φόρουμ.CVIAL άλλαξε τα ΟΛΑ.το φόρουμ έχει γίνει far West. Άλλο ελευθερία άλλο ασυδοσία.πολλα μέλη παλιά έχουν ξεκόψει ελεο της μόδας τύπου social media που έχει γίνει εδώ.μιλαω για τυπακια που επικαλούνται ελευθερία του λόγου δήθεν και είναι οι πρώτοι που αν δεν συμφωνούν με την άποψη σου κάνουν επίθεση.
Αρκετά
 

Georgie

Well-Known Member
Οτι και να λεει ο @CVIAL
Ο πιο αυθεντικός Mod ειμαι εγω.
Τη Carnaby street και το Brighton τα περπατώ και με κλειστά ματια .
Και Vespa εχω .
Και πολλα Fred Perry
Και Parka
Και northern soul χορεύω

Γατάκια !
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα