Μεταφορά νήματος σχετικά με προσφορά για αστυνομία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ρε α γ@μησου. Που αν είχες όπλο θα τους έτρωγες κιόλας βλακα ε βλακα. Συνειδητοποιησε τι μαλακια είπες και τράβα να κοιταχτεις μπροστά στον καθρέφτη μετά.
Ρε μαλάκα καραγκιόζη.
Όταν μπούνε στο μαγαζί σου να σε ληστέψουν και να στο καταστρέψουν,εσύ άνοιξε και τα πόδια σου να σε γαμήσουν ηλίθιε.
Ψευτοκουλτούριαρη και εσύ δημοκράτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 32780Προβολή συνημμένου 32781Προβολή συνημμένου 32782Προβολή συνημμένου 32783
Αυτες που βλεπετε εδω ειναι εικονες, οχι απο την Ελλαδα, αλλα απο τις Γερμανια Σουηδια Γαλλια και Αγγλια.
Αυτες δεν εινα οι χωρες που το μεγαλυτερο μερος των Ελληνων θελει να παει να δουλεψει και να ζησει ;;
Για δειτε εικονες...

Ακουσα οτι οι εφημεριδες του εξωτερικου σε αναφορα στα επεισοδια στην Ελλαδα, θεωρησαν πολυ θετικο το γεγονος οτι οι αστυνομικοι ενω ενας απο αυτους ηταν στο πατωμα και δεχοταν ξυλο, δεν εβγαλαν οπλα. Αλλα ουτε εκεινος.
Σκεφτειτε εκει τι νοοτροπιες υπαρχουν...

Ο κοσμος εχει κανονες, οι περισσοτεροι αυτα που λετε ειναι ουτοπιες.
Σαν να θελετε να παιξετε ποδοσφαιρο και ενω ολοι παιζουν με ποδια εσεις να παιξετε με χερια .

Ποτε επιτελους θα καταλαβουμε πως ειμαστε μια Ευρωπαικη χωρα και οι γυρω μας δεν ειναι τα κοροιδα;
Καταλαβαιτε οσο ειναι συντομα οτι η ουσια δεν ειναι το μισος.
Απο αυτο το μισος δεν θα απαλαγειτε ποτε γιατι αυτα που γραφετε ποτε δεν θα γινουν.
Αξιζει μια ζωη γεματη μισος;
Ή ειναι καλυτερο να αποδεχθεις καποια πραγματα και βρισκοντας το επαγγελμα που σου αρεσει να προοδευσεις;
Εγω επιλεγω το δευτερο.
Κώστα όσοι έχουν ζήσει στο εξωτερικό ξέρουν ότι αυτά είναι ρουτίνα.
Μόνο ένα κοίταγμα να κάνεις και είναι αρκετό να σε αρπάξουν.
Για Αμερική δεν την αναφέρω καν.
Δε σου λέω ότι συμφωνώ αλλά έτσι είναι η πραγματικότητα.
Το παράδειγμα που ανέφερες είναι πολύ εύστοχο.
Καλές οι συζητήσεις και αναλύσεις,αλλά όταν χρειάζεται πρέπει να είμαστε ρεαλιστές και να πατάμε πάνω στη γη.
 

athenian

Well-Known Member
Ρε μαλάκα καραγκιόζη.
Όταν μπούνε στο μαγαζί σου να σε ληστέψουν και να στο καταστρέψουν,εσύ άνοιξε και τα πόδια σου να σε γαμήσουν ηλίθιε.
Ψευτοκουλτούριαρη και εσύ δημοκράτη.
Καραγκιοζη κτλ να πεις τους φίλους σου και ολο σου το σόι. Και να ανοίξετε τα πόδια να σας χωσουν κανα γκλομπ αφου σας αρέσει.
 

athenian

Well-Known Member
Ντροπη σου κι εσένα @CVIAL που έχεις αφήσει ελεύθερα κάτι κατακάθια να λένε δημόσια ότι θέλουν να σκοτώσουν κόσμο. Ντροπή.
 

vlafo

Well-Known Member
Διάβασε ρε αγράμματε τι είπα και τι λέω.
Σκουπίδι που θα πεις εσύ για μένα.
Γιατί σκουπίδι είσαι.
 

athenian

Well-Known Member
Διάβασε ρε αγράμματε τι είπα και τι λέω.
Σκουπίδι που θα πεις εσύ για μένα.
Γιατί σκουπίδι είσαι.
Μισανθρωπος και κατακάθι της κοινωνίας είσαι. Και δεν σου απαντάω άλλο γιατί μαυρίζει η ψυχή μου από την σκατιλα που έχεις μέσα σου.
 

vlafo

Well-Known Member
Τι να απαντήσεις ρε Σκουπίδι?
Που έχουμε γεμίσει αγράμματους και δήθεν και θα μου απευθυνθείς έτσι?
Βόθρος είσαι και έτσι θα παραμείνεις.
Φαίνεται ποιός είναι το σκουπίδι.
Άντε γιατί πολύ ασχοληθήκαμε μαζί σου.
 

aeratos28

Just aeratos
Ενώ χθες ότι θα σας πάρουμε τα κεφάλια και τελειώσατε του Νικ,δεν το κατέκρινε.εσενα κατακρίνει και κοίτα βρισιδι που ρίχνουν τα αναρχοαπλυτα..όχι δεν θα προστατέψουμε την περιουσία μας επειδή είσαι μπετοβλακας εσύ. .cvial μάζεψε τα τα ηττημενα του 40 που έμειναν και ορφανά από τον μπαμπά τους τον Στάλιν γιατί το στόμα τους δεν ξέρει τι λέει..μόνο βρίζουν ,απολύτως τπτ άλλο..κούρασαν τα κακομαθημένα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
7 μέρες μπαν σε athenian και vlafo για το απαράδεκτο υβρεολόγιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ντροπη σου κι εσένα @CVIAL που έχεις αφήσει ελεύθερα κάτι κατακάθια να λένε δημόσια ότι θέλουν να σκοτώσουν κόσμο. Ντροπή.

Αρκετοί όταν δεν συμφωνούν (ή όταν ακούν μια "σκληρή" ή αιρετική άπόψη) επιδιώκουν (ή προτρέπουν) άμεσα την τιμωρία και αποκλεισμό του συνομιλητή. Αυτό είναι α λα καρτ δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου. Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Δεν μπανάρεται κανείς για τα πιστεύω του και τις ιδέες του, όποιες και αν είναι αυτές αν τις εκφράσει κόσμια. Ο διάλογος με επιχειρήματα είναι η απάντηση σε ότι δεν συμφωνούμε σε αυτό το φόρουμ. Αν δεν έχετε υπομονή ή το θεωρείτε ανούσιο απλά μην ασχολείσθε, δεν σας υποχρεώνει κανείς.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αρκετοί όταν δεν συμφωνούν (ή όταν ακούν μια "σκληρή" ή αιρετική άπόψη) επιδιώκουν (ή προτρέπουν) άμεσα την τιμωρία και αποκλεισμό του συνομιλητή. Αυτό είναι α λα καρτ δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου. Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Δεν μπανάρεται κανείς για τα πιστεύω του και τις ιδέες του, όποιες και αν είναι αυτές αν τις εκφράσει κόσμια. Ο διάλογος με επιχειρήματα είναι η απάντηση σε ότι δεν συμφωνούμε σε αυτό το φόρουμ. Αν δεν έχετε υπομονή ή το θεωρείτε ανούσιο απλά μην ασχολείσθε, δεν σας υποχρεώνει κανείς.
κλεισε το νημα... δεν εχει νοημα απο ενα σημειο και μετα.....πολυ ατοπο επικυνδινο και οπισθοδρομικο να βγαζει τωρα ο καθενας τις πολιτικες του πεποιθησεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
σιβιαλ.png
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κλεισε το νημα... δεν εχει νοημα απο ενα σημειο και μετα.....πολυ ατοπο επικυνδινο και οπισθοδρομικο να βγαζει τωρα ο καθενας τις πολιτικες του πεποιθησεις...

Πολύ χρήσιμο και εκπαιδευτικό είναι Γιώργο. Γιατί να το κλείσω, για να κρύψουμε τα σκατά κάτω από το χαλί και να πούμε είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα? Αν ήταν στην ενότητα μμ εννοείται δεν θα το είχα αφήσει αλλά εδώ είναι μπλα μπλα. Κάνεις λάθος, δεν είναι θέμα πολιτικών τοποθετήσεων αλλά αντίληψης για το πως πρέπει να γίνεται ένας διάλογος ματαξύ ανθρώπων που διαφωνούν. Εκεί πάσχουμε σε αυτή την χώρα, το βλέπεις στην τηλεόραση που σφάζονται σαν τα κοκκόρια στα πάνελ, το βλέπεις σε αυτό το φόρουμ, το βλέπεις παντού. Αυτό αφορά τους πάντες και είναι θέμα μόνο παιδείας που δεν έχει καμμία σχέση με την μόρφωση ή την εκπαίδευση. Χθες ο Felaini (που τον έχω γνωρίσει από κοντά στο consultation) έγραψε "Cvial γερνει πολυ προς τα δεξια το φορουμ ρε φιλαρακι τι εγινε;" λες και έχει καμμιά σημασία σε ένα φόρουμ για την τριχόπτωση τι πιστεύει για την πολιτική ο καθένας, εδώ πρέπει να γράφουν μόνο αριστεροί ή εθνικόφρονες.
 

aeratos28

Just aeratos
Γι'αυτό και εγώ έγραψα στα καπάκια πολύ αριστεριλα..έχεις δίκιο άστο το νήμα.μπορει εύκολα κάποιος να πάει σε πιο πίσω σελίδες για να δει τι λέξεις χρησιμοποίησαν τα παιδάκια αυτά και τι είπε το στόμα τους ..για αίμα ,για κεφάλια,μόλις ρωταγες κάτι έχουμε τη νέα μόδα της απάντησης του φασίστα χρυσαυγιτη..αλλά απάντηση σε ερώτηση δεν δίνουν..μανιφέστα πετάνε.κοιταχτε τι βρισιδι ρίχνουν σε όποιον πει κάτι άλλο από αυτά που τους έχουν μάθει..και αυτοί ήταν που μιλ;με για τρόπους κτλ κτλ ..μηδένισαν τον γιατρό για κάτι άσχετο με τη δουλειά του..δείτε τι του έγραψαν..αρκετοι τσακωθηκαμε με διαφωνίες με τον Αναστασάκη αλλά ΜΟΝΟ για το θέμα μεταμόσχευση.οχι για τις επιλογές που κάνει ο καθένας στη δουλειά του. .αυτοί τον απαξιωσαν επειδή είπε ότι θέλει να κάνει μια προσφορά στο αστυνομικό σώμα..δλδ έλεος ..ας κάτσει κάποιος να δει προηγούμενες σελίδες και ας κρίνει μόνος του ποιος είναι φασίστας και ποιος όχι
 

felaini

Active Member
Ακροδεξιοκρατειται το φορουμ civial..εγω αυτο καταλαβα.. αυτες οι επιθεσεις που δεχτηκε ο νικ μος ειναι ανευ προηγουμενου.. εμμετικα σχολια επειδη ειχε διαφορετικες αποψεις.. κ απο ατομα που ειχα σε εκτιμηση μεχρι χθες.. ο αλλος μου εγραφε κατεβα απ τα βουνα κ το γραμμο κ πως αν εκανε για γκει ο αναστασακης πρόσφορα ο φελαινι θα κατεβαινε απ τα βουνα να την παρει.. ομοφοβικα σχολια που δεν ηθελα τωρα να τραβηξω μεχρι μηνυσεις σηκωνει αυτο.. εγω τρομαξα αυτες τις δυο μερες τωρα..εαν περνανε τετοια μηνυματα ακραια μεσα απο ενα φορουμ για μαλλια τοτε το φορουμ χωλενει σκοτινιαζει πολυ φοβιζει...ατομα χαμηλης νοημοσυνης φοβικα ακραια κ ο καθε τυχαρπαστος το ξερω οκ σ ενα φορουμ μπαινουν ολοι κ οποιοδ γουσταρει γραφει κ λεει οτι μλκ θελει..εγω ντραπηκα πολυ αυτο το διημερο πηγα να ξερασω σοβαρα τωρα..κ για μενα το ξερω ημουν κ γω υπερβολικος αλλα εδω μιλαμε για εκφρασεις θα σκωτωσω οποιον με κλεψει,απογονους σταλιν, εισαι γκει κατεβα απ τον γραμμο δηλαδη καπου ωπα.. οκ τα ατομα αυτα ειναι iq δημοτικου ολο μπλα μπλα κ απο ουσια τιποτα κ γενικα χαμηλης νοημοσυνης μονο αυτο ισως συμμαζευει το σκοτεινο αυτο ποστ.. δεν αναφερομαι στον γιωργο3 (τον οποιο κραζω στο θεμα φινα ξεκαθαρα) αυτος μια χαρα ξεκινησε το ποστ.. η συνεχεια ΕΜΕΤΟΣ
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ακροδεξιοκρατειται το φορουμ civial..εγω αυτο καταλαβα.. αυτες οι επιθεσεις που δεχτηκε ο νικ μος ειναι ανευ προηγουμενου.. εμμετικα σχολια επειδη ειχε διαφορετικες αποψεις.. κ απο ατομα που ειχα σε εκτιμηση μεχρι χθες.. ο αλλος μου εγραφε κατεβα απ τα βουνα κ το γραμμο κ πως αν εκανε για γκει ο αναστασακης πρόσφορα ο φελαινι θα κατεβαινε απ τα βουνα να την παρει.. ομοφοβικα σχολια που δεν ηθελα τωρα να τραβηξω μεχρι μηνυσεις σηκωνει αυτο.. εγω τρομαξα αυτες τις δυο μερες τωρα..εαν περνανε τετοια μηνυματα ακραια μεσα απο ενα φορουμ για μαλλια τοτε το φορουμ χωλενει σκοτινιαζει πολυ φοβιζει...ατομα χαμηλης νοημοσυνης φοβικα ακραια κ ο καθε τυχαρπαστος το ξερω οκ σ ενα φορουμ μπαινουν ολοι κ οποιοδ γουσταρει γραφει κ λεει οτι μλκ θελει..εγω ντραπηκα πολυ αυτο το διημερο πηγα να ξερασω σοβαρα τωρα..κ για μενα το ξερω ημουν κ γω υπερβολικος αλλα εδω μιλαμε για εκφρασεις θα σκωτωσω οποιον με κλεψει,απογονους σταλιν, εισαι γκει κατεβα απ τον γραμμο δηλαδη καπου ωπα.. οκ τα ατομα αυτα ειναι iq δημοτικου ολο μπλα μπλα κ απο ουσια τιποτα κ γενικα χαμηλης νοημοσυνης μονο αυτο ισως συμμαζευει το σκοτεινο αυτο ποστ.. δεν αναφερομαι στον γιωργο3 (τον οποιο κραζω στο θεμα φινα ξεκαθαρα) αυτος μια χαρα ξεκινησε το ποστ.. η συνεχεια ΕΜΕΤΟΣ
Μα εγώ δεν έκανα Πολιτική τοποθέτηση και καν δεν ασχολήθηκα με το που θα κάνει προσφορά ο Αναστάσακης και για να πεις κάτι εσύ η οποιοδήποτε ...τι με νοιάζει εμένα πόσο χρεώνει και που ;
Όπως είπα όμως δεν μου άρεσε η εισαγωγή του πριν φτάσει στην προσφορά που πήρε μέρος ξεκάθαρο κοιτώντας την μια όψη του νομίσματος...αυτό ήταν όλο ...τώρα τα δεξιά και τα αριστερά τα ακούω σαν παράσιτα....για εμένα αυτά έχουν μπει στο χρόνοντουλαπο της ιστορίας....να χαμε να λέγαμε ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Fellini, δεν θα συμφωνήσω με την πρώτη πρόταση σου. Ένα τουρλουμπούκι είμαστε όπως είναι όλη η κοινωνία μας. Απλά τείνουμε όλοι να θυμόμαστε τα ακραία που διαβάζουμε (από όλες τις πλευρές) και να ξεχναμέ την πλειοψηφία που έχει ουσία και άποψη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πολύ χρήσιμο και εκπαιδευτικό είναι Γιώργο. Γιατί να το κλείσω, για να κρύψουμε τα σκατά κάτω από το χαλί και να πούμε είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα? Αν ήταν στην ενότητα μμ εννοείται δεν θα το είχα αφήσει αλλά εδώ είναι μπλα μπλα. Κάνεις λάθος, δεν είναι θέμα πολιτικών τοποθετήσεων αλλά αντίληψης για το πως πρέπει να γίνεται ένας διάλογος ματαξύ ανθρώπων που διαφωνούν. Εκεί πάσχουμε σε αυτή την χώρα, το βλέπεις στην τηλεόραση που σφάζονται σαν τα κοκκόρια στα πάνελ, το βλέπεις σε αυτό το φόρουμ, το βλέπεις παντού. Αυτό αφορά τους πάντες και είναι θέμα μόνο παιδείας που δεν έχει καμμία σχέση με την μόρφωση ή την εκπαίδευση. Χθες ο Felaini (που τον έχω γνωρίσει από κοντά στο consultation) έγραψε "Cvial γερνει πολυ προς τα δεξια το φορουμ ρε φιλαρακι τι εγινε;" λες και έχει καμμιά σημασία σε ένα φόρουμ για την τριχόπτωση τι πιστεύει για την πολιτική ο καθένας, εδώ πρέπει να γράφουν μόνο αριστεροί ή εθνικόφρονες.
Σκέψου μόνο αυτό ....έχουν υπάρξει κατηγορίες ακόμα και στο πρόσωπο μου για φανατισμό στις τρίχες .....και θα αφήσεις τέτοια ευαίσθητα θέματα να ξεσαλωνουν; Διαβάζουν και μικροί ....εγώ δεν το θεωρώ καλή ιδέα ....τεσπά ...
 

george_hatzi

Well-Known Member
Αρκετοί όταν δεν συμφωνούν (ή όταν ακούν μια "σκληρή" ή αιρετική άπόψη) επιδιώκουν (ή προτρέπουν) άμεσα την τιμωρία και αποκλεισμό του συνομιλητή. Αυτό είναι α λα καρτ δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου. Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Δεν μπανάρεται κανείς για τα πιστεύω του και τις ιδέες του, όποιες και αν είναι αυτές αν τις εκφράσει κόσμια. Ο διάλογος με επιχειρήματα είναι η απάντηση σε ότι δεν συμφωνούμε σε αυτό το φόρουμ. Αν δεν έχετε υπομονή ή το θεωρείτε ανούσιο απλά μην ασχολείσθε, δεν σας υποχρεώνει κανείς.

Η δημοκρατία επιτρέπει την ελευθερία του λόγο μέσα σε ένα συγκεκριμένο πλαίσιο. Αν κάποιος υπερασπιζόταν το δικαίωμα στο βιασμό ή την παιδοφιλία υποθέτω θα έτρωγε μπαν αυτομάτως. Αν διαφωνείς θα είχε ενδιαφέρον να το συζητήσουμε. Το να ισχυρίζεται επομένως κάποιος ότι "Αν επιτρέπανε την οπλοχρησία στην Ελλάδα ελεύθερα,(δηλαδή ποτέ),θα τους καθάριζα όλους στο ψαχνό" (και οχι κουραφέξαλα για εισβολή σε σπίτια όπως πήγε να το μαζέψει μετά) παραβιάζει φανερά αυτό το πλαίσιο της δημοκρατίας.
Δεν απαιτώ να έχεις τα αντανακλαστικά να μαζέψεις κάθε ανοησία που γράφει κάποιος, αλλά μην υπερασπίζεσαι κιόλας αυτήν την ελευθερία του λόγου. Δεν νομίζω ότι τιμά το φόρουμ κάτι τέτοιο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα