Μεταφορά νήματος σχετικά με προσφορά για αστυνομία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εγω το μονο πόλεμο τον εχω στο μυαλό μου at the moment
Η καρδια λεει Anne Marie
Το δίκαιο όμως ειναι Lisa, δυο lockdown με άντεξε το κορίτσι
Ουφ !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Χαχαχαχαχαχααα ρε τον Τζορτζ..εγώ λέω να παίξεις μπάλα και με τις δύο..είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρεις.χαχαχα
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εν ολίγοις οι πέντε δέκα σαν εσένα τι κάνετε ? Ένα τίποτα, φιλοσοφία και αμπελολογια. Τι κάνετε στο κράτος ? Τίποτα.
Θα ρίξετε την δεξιά κυβέρνηση και θα έρθει η αριστερή. Αυτή που θα καταργούσε τα ματ προεκλογικά και μετά δεν πήγαινε πουθενά χωρίς ματ, αυτή που έριχνε χημικά στα παιδάκια που έδερνε συνταξιούχους , που έκανε προληπτικές συλλήψεις , που σάπισε τον κόσμο στο Πισοδέρι και στις συγκεντρώσεις για την Μακεδονία. Βίντεο πολλά θα βρεις.
Δεν υπάρχει παράδεισος , η πραγματική ζωή είναι ''κολαση'' παντού σε όλο το κόσμο, κρατική βία υπήρχε υπάρχει και θα υπάρχει σε όλες τις χώρες, Αμερική σκοτώνουν εν ψυχρώ, Ευρώπη δέρνουν ασυστολα , δε λέω καλά κάνουν ,δε το συζηταμε αυτό, καταδικαστέα όλα.
Οποία κυβέρνηση κ να ρθει ξύλο θα πέφτει , όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια να αγαπιόμαστε.
Αυτα Τασο να τα πεις στους συριζαιους,οχι σε μενα.Εχω ηδη πει οτι ειμαι στο πλευρο οσων ξυλοκοπηθηκαν απο τα τσιρακια του κρατους,ειτε δεξιοι ειτε αριστεροι.
Συγγνωμη ομως αλλα δεν μπορω και δεν θελω να συμμεριστω την παθητικοτητα της θεσης περι παραδοχης υπαρξης αδικου κοσμου αν αυτη δεν ακολουθειται απο εστω μια τιμια προσπαθεια διατυπωσης τροπων απαλλαγης του(αδικου κοσμου).Το αδικο το διορθωνεις,δεν μαθαινεις να το συνηθιζεις και να ζεις με αυτο.Γιατι σε τρωει και σε μεταμορφωνει σε κατι αλλο.Απο κοινωνικο ον σε κανει ατομικιστη με μοναδικο σκοπο ζωης το κερδος,υλικο η οχι,και η παρακμη αρχιζει να φαινεται πλεον οταν συνειδητοποιουμε οτι θυσιασαμε την κοινωνικη υποσταση της εννοιας του ατομου και επιτρεψαμε την ιδιοτελεια και τον ατομικισμο να καθοριζουν και να ρυθμιζουν την ζωη μας.Καπιταλισμος στα καλυτερα του
 
Τελευταία επεξεργασία:

felaini

Active Member
Δηλαδη τωρα ειστε δεκα στομα κ την πεφτετε στον nik mos ε;;
Σας εχει πετσοκοψει εναν εναν ομως..
ας τους νικ μη τους ξυπνας ρε...μονο πρωτασαλτε θελουν ν σκουνε αυτοι.. ετσι τους μαθανε..εδω τα βρηκαν με τον καπιταλα αναστασακη..
 

Georgie

Well-Known Member
Χαχαχαχαχαχααα ρε τον Τζορτζ..εγώ λέω να παίξεις μπάλα και με τις δύο..είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρεις.χαχαχα
Η ικανοτητες μου φίλε στο κρυφτό βάση αποτελέσματος
Ειναι για 3η Εθνικη .
Με ανακαλύπτουν εύκολα .
2 διαζύγια εχω !
 

tasos33

Well-Known Member
Δηλαδη τωρα ειστε δεκα στομα κ την πεφτετε στον nik mos ε;;
Σας εχει πετσοκοψει εναν εναν ομως..
ας τους νικ μη τους ξυπνας ρε...μονο πρωτασαλτε θελουν ν σκουνε αυτοι.. ετσι τους μαθανε..εδω τα βρηκαν με τον καπιταλα αναστασακη..
Τέτοιο πετσοκομα ούτε ο φρέντι γκρουγκερ στον εφιάλτη.
 

felaini

Active Member
Ε ναι ρε φιλε ειστε 10 ατομα τωρα κ σας προλαβαινει κ ολας ολους εναν εναν... δηλαδη καπου ωπα ουτε ο εκπρωσοπος του αναστασακη τετοιο πεσιμο δεν ειχε γινει.. ηρεμηστε λιγο.. δειτε λιγο σκαι ετσι για διαλειμα τουλαχιστον..
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δηλαδη τωρα ειστε δεκα στομα κ την πεφτετε στον nik mos ε;;
Σας εχει πετσοκοψει εναν εναν ομως..
ας τους νικ μη τους ξυπνας ρε...μονο πρωτασαλτε θελουν ν σκουνε αυτοι.. ετσι τους μαθανε..εδω τα βρηκαν με τον καπιταλα αναστασακη..
Φιλε felaini εχω δεχτει επιθεση απο 5 χρυσαυγιτες στην γειτονια μου στην νικαια(η πιο αδιστακτη τοπικη της με διασυνδεσεις με το ΑΤ ΝΙΚΑΙΑΣ) επειδη τραμπουκιζαν εναν φιλο μου Πακιστανο που καθομασταν μαζι,μπηκα να τον προστατεψω και εφαγα πολυ ξυλο.Δεν νομιζω να με πειραξουν οι στρατιες των διαφορων σχολιων σε ενα φορουμ,λιγη θλιψη μου προκαλουν,αλλα τιποτα παραπανω.
 

Hairy8290

New Member
Αυτα Τασο να τα πεις στους συριζαιους,οχι σε μενα.Εχω ηδη πει οτι ειμαι στο πλευρο οσων ξυλοκοπηθηκαν απο τα τσιρακια του κρατους,ειτε δεξιοι ειτε αριστεροι.
Συγγνωμη ομως αλλα δεν μπορω και δεν θελω να συμμεριστω την παθητικοτητα της θεσης περι παραδοχης υπαρξης αδικου κοσμου αν αυτη δεν ακολουθειται απο εστω μια τιμια προσπαθεια διατυπωσης τροπων απαλλαγης του(αδικου κοσμου).Το αδικο το διορθωνεις,δεν μαθαινεις να το συνηθιζεις και να ζεις με αυτο.Γιατι σε τρωει και σε μεταμορφωνει σε κατι αλλο.Απο κοινωνικο ον σε κανει ατομικιστη με μοναδικο σκοπο ζωης το κερδος,υλικο η οχι,και η παρακμη αρχιζει να φαινεται πλεον οταν συνειδητοποιουμε οτι θυσιασαμε την κοινωνικη υποσταση της εννοιας του ατομου και επιτρεψαμε την ιδιοτελεια και τον ατομικισμο να καθοριζουν και να ρυθμιζουν την ζωη μας.Καπιταλισμος στα καλυτερα του
Φίλε Nik.μπορείς να αναφέρεις ποιο κοινωνικό σύστημα προάγει την ανάπτυξη της προσωπικότητας και των δεξιοτήτων ενός ανθρώπου?

Ένα ανάλαφρο ερώτημα:Δεν γνωρίζω αν έχεις κάνει μεταμόσχευση(προσωπικά δεν έχω κάνει και προς το παρόν δεν σκοπεύω -για δικούς μου λόγους-αν και το έχω ανάγκη), αλλά σε περίπτωση που έχεις κάνει μεταμόσχευση δεν αποτελεί ατομικιστική πράξη;
 

aeratos28

Just aeratos
Ήρωας ήρωας.κλασσικη εξέλιξη των πραγμάτων..χαχα..
Φιλε felaini εχω δεχτει επιθεση απο 5 χρυσαυγιτες στην γειτονια μου στην νικαια(η πιο αδιστακτη τοπικη της με διασυνδεσεις με το ΑΤ ΝΙΚΑΙΑΣ) επειδη τραμπουκιζαν εναν φιλο μου Πακιστανο που καθομασταν μαζι,μπηκα να τον προστατεψω και εφαγα πολυ ξυλο.Δεν νομιζω να με πειραξουν οι στρατιες των διαφορων σχολιων σε ενα φορουμ,λιγη θλιψη μου προκαλουν,αλλα τιποτα παραπανω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Φιλοι μου, επειδη εγραψα ενα σχολιο σε λαθος νημα, ας καταθεσω εδω και την προσωπικη μου ταπεινη αποψη.

Ως εραστης της Αριστοτελικης μεσοτητας, θεωρω καθε ακροτητα κακια. Επομενως, πρεσβευω οτι η μετριοπαθεια και η μεση οδος ειναι η ενδεδειγμενη σταση ζωης. Καθε ακραια θεση επι ενος ζητηματος δεν με βρισκει συμφωνο.

Στην προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι εκατερωθεν υπηρξαν εσφαλμενες πρακτικες και συμπεριφορες. Αναμφισβητητα υπαρχουν περιπτωσεις υπερβασης οριων/αρμοδιοτητων απο την πλευρα της αστυνομιας.

Απο την αλλη, ομως, επικαλουμενος στον περιφημο στιχο της "Αντιγονης" του Σοφοκλη..."αναρχιας ουκ εστιν μειζον κακον", θεωρω οτι η υπαρξη νομων και η υπακοη σε αυτους ειναι εκ των ων ουκ ανευ για την ομαλη κοινωνικη ζωη.

Οσο οξυμωρο και να ακουγεται, ο νομος προστατευει και δεν περιοριζει την ελευθερια των πολιτων. Ελευθερια δε σημαινει ασυδοσια.

Δυστυχως, οι αυτοαποκαλουμενοι "αναρχικοι" θεωρουν τον νομο δυναστη. Χωρις νομους, ομως, επικρατει ο νομος της ζουγκλας.

Η ελευθερια ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του ατομου, αλλά σταματα εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου.

Δυστυχως, καποιοι συμπολιτες μας (και ειδικα ενα κομματι της νεολαιας) εμφορουνται απο μια κακως εννοουμενη ταση απολυτης, ανεξελεγκτης ελευθεριας. Ατομα δηθεν με αποψη και δυναμικη, στην ουσια ειναι κενοι και ενδεεις αξιων και αρχων. Ειναι αυτοι που πολλοι τους αποκαλειτε "μπαχαλακηδες". Ειναι οι αναρχικοι που θεωρουν οτι το κρατος και οι εχοντες την εξουσια ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος τους και θετουν υψιστο σκοπο στη ζωη τους τον πολεμο εναντιον καθε μορφης εξουσιας.

Ατομα που, χωρις την απαιτουμενη παιδεια, θεωρουν οτι εχουν το δικαιωμα να παραβιαζουν τα δικαιωματα των αλλων. Θεωρουν οτι μπορουν, επειδη το κρατος αυθαιρετει, να ξεσπουν την οργη τους σε ξενες ιδιοκτησιες και περιουσιες, να κανουν μπαχαλο μια χωρα, για να δειξουν την αγανακτηση τους, να απαντουν στη βια με βια και αιμα.

Με τετοια, λοιπον, ατομα που απο μικρη ηλικια εχουν πεισει τον εαυτο τους οτι μοναδικος υπευθυνος για την κακοδαιμονια τους ειναι το κρατος, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι ομοϊδεατης. Με ατομα που ποτέ δεν ασκουν μια αυτοκριτικη, που ποτέ δεν κοιταζονται στον καθρεπτη, αλλά παντοτε επιζητουν αποδιοπομπαιους τραγους να επιρριψουν ολες τις ευθυνες, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι συνοδοιπορος.

Ως εκπαιδευτικος θλιβομαι καθε φορα που βλεπω τη νεολαια να θετει ως μοναδικο σκοπο την παλη κατα του κρατους. Θλιβομαι καθε φορα που βλεπω κουκουλοφορους να αγωνιζονται οχι για να χτισουν ενα καλυτερο κοσμο, αλλά να βαλουν φωτια και να καταστρεψουν οτιδηποτε βρισκεται γυρω τους.

Ακομη και αυτοι που ισχυριζονται οτι διαδηλωνουν ειρηνικα, οτι αγωνιζονται για δικαια αιτηματα, κατα την αποψη μου, εχουν μεριδιο της ευθυνης. Οταν ξερεις οτι η αναποφευκτη καταληξη μια διαδηλωσης ειναι τα βιαια επεισοδια με πρωταγωνιστες τους "γνωστους αγνωστους", τοτε φερεις και εσυ ευθυνη για τα εκτροπα που εμμεσως προκαλεσες. Οταν ξερεις οτι οι αναρχικοι και οι μπαχαλακηδες θα παρεισφρησουν και θα μετατρεψουν μια ειρηνικη διαδηλωση σε "κρανιου τοπο", τοτε οφειλεις να αναλογιστεις και τις προσωπικες σου ευθυνες.

Εν κατακλειδι, αξιεπαινη η θεληση καποιων να αλλαξουν τον κοσμο, να χαραξουν μια καλυτερη πορεια, αλλά αξιοκατακριτος και ο τροπος που προσπαθουν να το κανουν. Η βια στη βια, η αναρχια, η ασυδοσια, η παραβιαση των δικαιωματων των αλλων, πρεπει να μας βρισκει ολους αντιθετους.

Αυτη ειναι η προσωπικη μου, πιθανως εσφαλμενη, αποψη επι του θεματος.
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ τώρα πιστεύεις αυτά που λες?τι μας προλαβαίνει ρε μεγάλε,αφού δεν απαντάει τπτ ,κάνει τον αλεπουδιαρη και πετάει τα ποιήματα εκ του πρόχειρου..μάλλον έχει και τη μορφή του χοίρου ο ποιητής φαμφαρας..γρήγορα την αυγή το πρωί και εσύ και μην ξεχάσεις και άφθονο κουβεντολοι με τα συντροφιά για να οργανώσετε την πάλη σας με το κατεστημένο
Ε ναι ρε φιλε ειστε 10 ατομα τωρα κ σας προλαβαινει κ ολας ολους εναν εναν... δηλαδη καπου ωπα ουτε ο εκπρωσοπος του αναστασακη τετοιο πεσιμο δεν ειχε γινει.. ηρεμηστε λιγο.. δειτε λιγο σκαι ετσι για διαλειμα τουλαχιστον..
 

Hairy8290

New Member
Φιλοι μου, επειδη εγραψα ενα σχολιο σε λαθος νημα, ας καταθεσω εδω και την προσωπικη μου ταπεινη αποψη.

Ως εραστης της Αριστοτελικης μεσοτητας, θεωρω καθε ακροτητα κακια. Επομενως, πρεσβευω οτι η μετριοπαθεια και η μεση οδος ειναι η ενδεδειγμενη σταση ζωης. Καθε ακραια θεση επι ενος ζητηματος δεν με βρισκει συμφωνο.

Στην προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι εκατερωθεν υπηρξαν εσφαλμενες πρακτικες και συμπεριφορες. Αναμφισβητητα υπαρχουν περιπτωσεις υπερβασης οριων/αρμοδιοτητων απο την πλευρα της αστυνομιας.

Απο την αλλη, ομως, επικαλουμενος στον περιφημο στιχο της "Αντιγονης" του Σοφοκλη..."αναρχιας ουκ εστιν μειζον κακον", θεωρω οτι η υπαρξη νομων και η υπακοη σε αυτους ειναι εκ των ων ουκ ανευ για την ομαλη κοινωνικη ζωη.

Οσο οξυμωρο και να ακουγεται, ο νομος προστατευει και δεν περιοριζει την ελευθερια των πολιτων. Ελευθερια δε σημαινει ασυδοσια.

Δυστυχως, οι αυτοαποκαλουμενοι "αναρχικοι" θεωρουν τον νομο δυναστη. Χωρις νομους, ομως, επικρατει ο νομος της ζουγκλας.

Η ελευθερια ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του ατομου, αλλά σταματα εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου.

Δυστυχως, καποιοι συμπολιτες μας (και ειδικα ενα κομματι της νεολαιας) εμφορουνται απο μια κακως εννοουμενη ταση απολυτης, ανεξελεγκτης ελευθεριας. Ατομα δηθεν με αποψη και δυναμικη, στην ουσια ειναι κενοι και ενδεεις αξιων και αρχων. Ειναι αυτοι που πολλοι τους αποκαλειτε "μπαχαλακηδες". Ειναι οι αναρχικοι που θεωρουν οτι το κρατος και οι εχοντες την εξουσια ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος τους και θετουν υψιστο σκοπο στη ζωη τους τον πολεμο εναντιον καθε μορφης εξουσιας.

Ατομα που, χωρις την απαιτουμενη παιδεια, θεωρουν οτι εχουν το δικαιωμα να παραβιαζουν τα δικαιωματα των αλλων. Θεωρουν οτι μπορουν, επειδη το κρατος αυθαιρετει, να ξεσπουν την οργη τους σε ξενες ιδιοκτησιες και περιουσιες, να κανουν μπαχαλο μια χωρα, για να δειξουν την αγανακτηση τους, να απαντουν στη βια με βια και αιμα.

Με τετοια, λοιπον, ατομα που απο μικρη ηλικια εχουν πεισει τον εαυτο τους οτι μοναδικος υπευθυνος για την κακοδαιμονια τους ειναι το κρατος, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι ομοϊδεατης. Με ατομα που ποτέ δεν ασκουν μια αυτοκριτικη, που ποτέ δεν κοιταζονται στον καθρεπτη, αλλά παντοτε επιζητουν αποδιοπομπαιους τραγους να επιρριψουν ολες τις ευθυνες, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι συνοδοιπορος.

Ως εκπαιδευτικος θλιβομαι καθε φορα που βλεπω τη νεολαια να θετει ως μοναδικο σκοπο την παλη κατα του κρατους. Θλιβομαι καθε φορα που βλεπω κουκουλοφορους να αγωνιζονται οχι για να χτισουν ενα καλυτερο κοσμο, αλλά να βαλουν φωτια και να καταστρεψουν οτιδηποτε βρισκεται γυρω τους.

Ακομη και αυτοι που ισχυριζονται οτι διαδηλωνουν ειρηνικα, οτι αγωνιζονται για δικαια αιτηματα, κατα την αποψη μου, εχουν μεριδιο της ευθυνης. Οταν ξερεις οτι η αναποφευκτη καταληξη μια διαδηλωσης ειναι τα βιαια επεισοδια με πρωταγωνιστες τους "γνωστους αγνωστους", τοτε φερεις και εσυ ευθυνη για τα εκτροπα που εμμεσως προκαλεσες. Οταν ξερεις οτι οι αναρχικοι και οι μπαχαλακηδες θα παρεισφρησουν και θα μετατρεψουν μια ειρηνικη διαδηλωση σε "κρανιου τοπο", τοτε οφειλεις να αναλογιστεις και τις προσωπικες σου ευθυνες.

Εν κατακλειδι, αξιεπαινη η θεληση καποιων να αλλαξουν τον κοσμο, να χαραξουν μια καλυτερη πορεια, αλλά αξιοκατακριτος και ο τροπος που προσπαθουν να το κανουν. Η βια στη βια, η αναρχια, η ασυδοσια, η παραβιαση των δικαιωματων των αλλων, πρεπει να μας βρισκει ολους αντιθετους.

Αυτη ειναι η προσωπικη μου, πιθανως εσφαλμενη, αποψη επι του θεματος.
Φίλε Tol,η αλλαγή χρειάζεται να έχει και κάποια βάση αναφοράς,αλλιώς μπορεί να καταλήξει σαν την Παρισινή Κομμούνα ή την Δημοκρατία της Βαϊμάρης,δλδ να αποτύχουν
 
  • Like
Reactions: tol

oreo

Well-Known Member
Φιλοι μου, επειδη εγραψα ενα σχολιο σε λαθος νημα, ας καταθεσω εδω και την προσωπικη μου ταπεινη αποψη.

Ως εραστης της Αριστοτελικης μεσοτητας, θεωρω καθε ακροτητα κακια. Επομενως, πρεσβευω οτι η μετριοπαθεια και η μεση οδος ειναι η ενδεδειγμενη σταση ζωης. Καθε ακραια θεση επι ενος ζητηματος δεν με βρισκει συμφωνο.

Στην προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι εκατερωθεν υπηρξαν εσφαλμενες πρακτικες και συμπεριφορες. Αναμφισβητητα υπαρχουν περιπτωσεις υπερβασης οριων/αρμοδιοτητων απο την πλευρα της αστυνομιας.

Απο την αλλη, ομως, επικαλουμενος στον περιφημο στιχο της "Αντιγονης" του Σοφοκλη..."αναρχιας ουκ εστιν μειζον κακον", θεωρω οτι η υπαρξη νομων και η υπακοη σε αυτους ειναι εκ των ων ουκ ανευ για την ομαλη κοινωνικη ζωη.

Οσο οξυμωρο και να ακουγεται, ο νομος προστατευει και δεν περιοριζει την ελευθερια των πολιτων. Ελευθερια δε σημαινει ασυδοσια.

Δυστυχως, οι αυτοαποκαλουμενοι "αναρχικοι" θεωρουν τον νομο δυναστη. Χωρις νομους, ομως, επικρατει ο νομος της ζουγκλας.

Η ελευθερια ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του ατομου, αλλά σταματα εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου.

Δυστυχως, καποιοι συμπολιτες μας (και ειδικα ενα κομματι της νεολαιας) εμφορουνται απο μια κακως εννοουμενη ταση απολυτης, ανεξελεγκτης ελευθεριας. Ατομα δηθεν με αποψη και δυναμικη, στην ουσια ειναι κενοι και ενδεεις αξιων και αρχων. Ειναι αυτοι που πολλοι τους αποκαλειτε "μπαχαλακηδες". Ειναι οι αναρχικοι που θεωρουν οτι το κρατος και οι εχοντες την εξουσια ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος τους και θετουν υψιστο σκοπο στη ζωη τους τον πολεμο εναντιον καθε μορφης εξουσιας.

Ατομα που, χωρις την απαιτουμενη παιδεια, θεωρουν οτι εχουν το δικαιωμα να παραβιαζουν τα δικαιωματα των αλλων. Θεωρουν οτι μπορουν, επειδη το κρατος αυθαιρετει, να ξεσπουν την οργη τους σε ξενες ιδιοκτησιες και περιουσιες, να κανουν μπαχαλο μια χωρα, για να δειξουν την αγανακτηση τους, να απαντουν στη βια με βια και αιμα.

Με τετοια, λοιπον, ατομα που απο μικρη ηλικια εχουν πεισει τον εαυτο τους οτι μοναδικος υπευθυνος για την κακοδαιμονια τους ειναι το κρατος, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι ομοϊδεατης. Με ατομα που ποτέ δεν ασκουν μια αυτοκριτικη, που ποτέ δεν κοιταζονται στον καθρεπτη, αλλά παντοτε επιζητουν αποδιοπομπαιους τραγους να επιρριψουν ολες τις ευθυνες, ποτέ δε θα ηθελα να ειμαι συνοδοιπορος.

Ως εκπαιδευτικος θλιβομαι καθε φορα που βλεπω τη νεολαια να θετει ως μοναδικο σκοπο την παλη κατα του κρατους. Θλιβομαι καθε φορα που βλεπω κουκουλοφορους να αγωνιζονται οχι για να χτισουν ενα καλυτερο κοσμο, αλλά να βαλουν φωτια και να καταστρεψουν οτιδηποτε βρισκεται γυρω τους.

Ακομη και αυτοι που ισχυριζονται οτι διαδηλωνουν ειρηνικα, οτι αγωνιζονται για δικαια αιτηματα, κατα την αποψη μου, εχουν μεριδιο της ευθυνης. Οταν ξερεις οτι η αναποφευκτη καταληξη μια διαδηλωσης ειναι τα βιαια επεισοδια με πρωταγωνιστες τους "γνωστους αγνωστους", τοτε φερεις και εσυ ευθυνη για τα εκτροπα που εμμεσως προκαλεσες. Οταν ξερεις οτι οι αναρχικοι και οι μπαχαλακηδες θα παρεισφρησουν και θα μετατρεψουν μια ειρηνικη διαδηλωση σε "κρανιου τοπο", τοτε οφειλεις να αναλογιστεις και τις προσωπικες σου ευθυνες.

Εν κατακλειδι, αξιεπαινη η θεληση καποιων να αλλαξουν τον κοσμο, να χαραξουν μια καλυτερη πορεια, αλλά αξιοκατακριτος και ο τροπος που προσπαθουν να το κανουν. Η βια στη βια, η αναρχια, η ασυδοσια, η παραβιαση των δικαιωματων των αλλων, πρεπει να μας βρισκει ολους αντιθετους.

Αυτη ειναι η προσωπικη μου, πιθανως εσφαλμενη, αποψη επι του θεματος.

Σαν να ακούω τον πεθερό μου..... ήρεμη δύναμη.. καλοπροαίρετα το λέω :cool:
 
  • Like
Reactions: tol

tasos33

Well-Known Member
Εσύ τώρα πιστεύεις αυτά που λες?τι μας προλαβαίνει ρε μεγάλε,αφού δεν απαντάει τπτ ,κάνει τον αλεπουδιαρη και πετάει τα ποιήματα εκ του πρόχειρου..μάλλον έχει και τη μορφή του χοίρου ο ποιητής φαμφαρας..γρήγορα την αυγή το πρωί και εσύ και μην ξεχάσεις και άφθονο κουβεντολοι με τα συντροφιά για να οργανώσετε την πάλη σας με το κατεστημένο
Εντωμεταξυ πολεμουν το σύστημα με smartphone 50αρα γραμμή και social media , και η κρατική εξουσία τους βλέπει οπότε γουστάρει. Ούτε επανάσταση δε ξέρουν να κάνουν και πιστεύουν πως έτσι θα αλλάξουν την ανθρωπότητα.
 
Πρώτα ήρθαν για τους σοσιαλιστές, αλλά δεν μίλησα
– Γιατί δεν ήμουν σοσιαλιστής.


Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, αλλά δεν μίλησα
– Γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής.


Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δεν μίλησα
– Γιατί δεν ήμουν Εβραίος.


Μετά ήρθαν για μένα
– αλλά δεν υπήρχε κανείς για να διαμαρτυρηθεί».

Ο φασισμος ,ερχεται πρωτα για τους αλλους και μετα για ολους.

Άρα οι αναρχικοί είναι φασίστες γιατί αν έρθουν για τους χρυσαυγιτες δεν θα μιλήσουν

Χαλαρώστε παίδες 2 μέρες το τερματισαμε
 

Kostas97

Well-Known Member
Στην Ελλαδα η αριστερα εχει το ηθικο πλεονεκτημα... Αυτο ειναι γεγονος
Ποιες χωρες αλλες εκτος της Ελλαδας εχουν κουμουνιστικο κομμα στη βουλη;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
ΑΕΡΑΤΕ,εισαι πραγματικα οτι πιο αθλιο σε ανθρωπο εχω γνωρισει ποτε.Ενας αμορφωτος στοκος με χαμηλο νοητικο επιπεδο που δεν εχει ιδεα που του πανε τα τεσσερα.Ενας χρυσαυγιτης που με την γνωστη δειλια που σας διακρινει ντρεπεσαι ακομα και για τις ιδεες σου.Στον επομενο Ζακ(που ειχες το θρασος να πεις οτι ειπες οπως και για μενα)φασιστακο αερατε θα πεσουν κεφαλια και αυτο ειναι υποσχεση.Μοιραστειτε λοιπον μεταξυ σας το ψωμι της εθνικοφροσυνης και καλη χωνεψη

@felaini πεσαμε σε φωλια ισαποστακηδων κρυπτοφασιστων κυρ παντεληδων,αλλα δεν μασαμε,τοσους εχουμε ζησει ,σε αυτους θα κολλησουμε;

Προσωπικα αποχωρω απο τον βουρκο και μπορειτε να πνιγειτε στα βρωμονερα του με την ησυχια σας.
Και οσο και να μην το θελετε ,η κοινωνικη αλλαγη ερχεται.Χθες ηταν η Νεα σμυρνη.Αυριο αλλη περιοχη ,και γειτονια με γειτονια ,χρονο με τον χρονο ολο και θα δυναμωνουμε.

Να ευχαριστησω οσους αντεκρουσαν τα επιχειρηματα μου και μπηκαν σε διαλογο χωρις να με προσβαλλουν και να με υποτιμησουν και με σεβαστηκαν.Για τους υπολοιπους,διαβαστε τις 4 πρωτες γραμμες και ΤΑΥΤΙΣΤΕΙΤΕ.
Καλη συνεχεια σε ολο το φορουμ,ειμαι υποχρεος για τις γνωσεις που ελαβα.

Γιατρε,καλες δουλιτσες με τους μπατσους ευχομαι,και σε ευχαριστω που ανοιξες αυτο το νημα γιατι με βοηθησες να καταλαβω πολλα και γλιτωσα απιστευτα πολυτιμο χρονο.Αλλα για να μην αδικηθουν οι χρυσαυγιτες ισως θα επρεπε να τους συμπεριλαβεις,αφου εκανες την αρχη με τους μπατσους μη κολλας,προχωρα μπροστα και στον πρωτο βοθρο δεξια τους βρηκες,ουτως η αλλως το ποδι σου γεματο σκατα ειναι,λιγο ακομα δεν ενοχλει.Αστειε τυπε
 

aeratos28

Just aeratos
Ηθικό πλεονέκτημα από που και ως που έχει η αριστερά?ποτέ δεν το κατάλαβα..μνήμη έχουμε στην Ελλάδα η όχι.επισης μετά από όλα αυτά που έγιναν με την αριστερά ποιος τη νομιμοποίησε και έδωσε στο ΚΚΕ δικαίωμα να μπορεί να λάβει μέρος σε εκλογές?γνωρίζεις φίλε Κώστα?γιατί αυτό το ηθικό πλεονέκτημα είναι ακόμα μια παραμυθα δική τους.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα