Μεταμόσχευση Starks Τυρκαλά τέλη Νοέμβρη 2021

oreo

Well-Known Member
Φιλε arampa εχω κάνει 4 μεταμοσχευσεις μεχρι τωρα.
Κανω bodybuilding απο τα 16 (ειμαι 43 τωρα) οχι επαγγελματικά.
Ολες τις φορες εχω ξεκινησει γυμναστήριο στις 10 μερες.
Ακομα και ο τυρκαλας λέει στις 10 μερες ξεκινα.
Αλλα εννοείται δεν θα πας να στραβώσεις μπαρες στις 10 μερες.
Π.χ παιζεις παγκο σετ με 100κιλα?
Παιξε με 50κιλα τωρα.
Καμψεις δικεφαλων με 15κιλα?
Παιξε με 7.5 κιλα τωρα.
Στις 20 μερες ανεβασε λιγο..
Εγω στον μηνα επαιζα κανονικα τα κιλα που σηκώνω γιατί δεν ενιωθα κανενα τραβηγμα κανενα βαρος στο κεφαλι καμια ενοχληση..
Αλλα να μην σε παρω στο λαιμο μου γιατι μπορει να λεω και χαζαμαρες ας τοποθετηθουν καλύτερα και τα πιο εμπειρα μέλη ειδικα καποιος που ασχολείται με γυμναστική
Φώτο άμεσα να σε αντιπαραθέσω με τον tol ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Φιλε arampa εχω κάνει 4 μεταμοσχευσεις μεχρι τωρα.
Κανω bodybuilding απο τα 16 (ειμαι 43 τωρα) οχι επαγγελματικά.
Ολες τις φορες εχω ξεκινησει γυμναστήριο στις 10 μερες.
Ακομα και ο τυρκαλας λέει στις 10 μερες ξεκινα.
Αλλα εννοείται δεν θα πας να στραβώσεις μπαρες στις 10 μερες.
Π.χ παιζεις παγκο σετ με 100κιλα?
Παιξε με 50κιλα τωρα.
Καμψεις δικεφαλων με 15κιλα?
Παιξε με 7.5 κιλα τωρα.
Στις 20 μερες ανεβασε λιγο..
Εγω στον μηνα επαιζα κανονικα τα κιλα που σηκώνω γιατί δεν ενιωθα κανενα τραβηγμα κανενα βαρος στο κεφαλι καμια ενοχληση..
Αλλα να μην σε παρω στο λαιμο μου γιατι μπορει να λεω και χαζαμαρες ας τοποθετηθουν καλύτερα και τα πιο εμπειρα μέλη ειδικα καποιος που ασχολείται με γυμναστική
φίλε μιας και βλέπω ασχολείσαι με gym. Να σε ρωτήσω αν χρησιμοποιείς συμπληρώματα όπως ZMA ; Και αν έχεις δει κάποια διαφορά στα επίπεδα τεστοστερόνης σου αμα παίρνεις το ΖΜΑ; Επίσης ειναι κ το θέμα με την τριχόπτωση αμα αυξάνεται η τέστο καθώς μετατρέπεται περισσότερη σε DHT, που εντάξει βέβαια αν παίρνεις φίνα είσαι καλυμμένος, έτσι και αλλιώς δεν θα αυξάνεται και πολύ. Επίσης με κρεατίνη αν παίρνεις είχε τύχει να δεις κάποια διαφορά σε τριχόπτωση;
 

m3e36

Well-Known Member
φίλε μιας και βλέπω ασχολείσαι με gym. Να σε ρωτήσω αν χρησιμοποιείς συμπληρώματα όπως ZMA ; Και αν έχεις δει κάποια διαφορά στα επίπεδα τεστοστερόνης σου αμα παίρνεις το ΖΜΑ; Επίσης ειναι κ το θέμα με την τριχόπτωση αμα αυξάνεται η τέστο καθώς μετατρέπεται περισσότερη σε DHT, που εντάξει βέβαια αν παίρνεις φίνα είσαι καλυμμένος, έτσι και αλλιώς δεν θα αυξάνεται και πολύ. Επίσης με κρεατίνη αν παίρνεις είχε τύχει να δεις κάποια διαφορά σε τριχόπτωση;
Φιλε μου ποτε δεν εχω παρει ουτε συμπληρωμα διατροφής.ουτε καν πρωτεινη.
Μια φορα 18-19 χρόνων μου ειχε δωσει ενας φιλος κρεατινη που του περίσσεψε αλλα δεν μπορουσα να κοιμηθω και την πέταξα.
Οποτε δεν εχω καμια ιδεα οσον αφορα τα συμπληρωματα.
Απο τα 28 χρονων περιπου κάνω αυστηρη διατροφή και γενικα στερουμαι πολλα πραγματα στο φαγητο.
Το χειμώνα ομως καθε κυριακη σχεδον κανω τις παρανομιες μου θα φαω πιτσα κανενα γλυκακι αλλα δευτερα με σαββατο ειμαι στρατιωτης.
Στις φωτο ειμαι 180 75κιλα
Τα καλοκαιρια παω στα 73.5 στεγνώνω λιγο ακομα και φαίνομαι λιγο καλύτερα.
Το κακο με μενα ειναι οτι μ αρεσει πολυ η νύχτα.
Θα βγω σιγουρα 2 με 3 φορες τη βδομαδα και θα πιω 8 με 12 jamesonακια στο συνολο.
Αν δεν παει η ωρα 6.30 με 7 το πρωι δεν μπορω να γυρίσω στο σπίτι.
Αυτο βεβαια με χαλάει στην εικονα του σωματος αλλα τη νυχτα δεν μπορω να την κοψω με τιποτα.
Αλλα γενικα να ξέρετε το σωμα δεν μετραει καθόλου στο μεγαλυτερο ποσοστό των γυναικών.ισα ισα νιωθουν κομπλεξ οταν ειναι διπλα σε ενα γυμνασμενο.ολες θελουν αυτον που εχουν διπλα τους να ειναι υποδιαιστερος εμφανισιακα γιατί αν ειναι ωραιος και γυμνασμένος φοβούνται οτι θα τους τον κλεψει καποια αλλη.(αποψη μου ετσι όλα συμφωνα με τις εμπειριες που εχω..)
Αφου το ζητησε και ο oreo θα βαλω 2 φωτο... Απλα μην με κατηγορησετε οτι το εχω κανει instagram εδω οπως ειχε κατηγορησει καποιος των tol πριν 1-1.5 χρονο περιπου..
 

oreo

Well-Known Member
Φιλε μου ποτε δεν εχω παρει ουτε συμπληρωμα διατροφής.ουτε καν πρωτεινη.
Μια φορα 18-19 χρόνων μου ειχε δωσει ενας φιλος κρεατινη που του περίσσεψε αλλα δεν μπορουσα να κοιμηθω και την πέταξα.
Οποτε δεν εχω καμια ιδεα οσον αφορα τα συμπληρωματα.
Απο τα 28 χρονων περιπου κάνω αυστηρη διατροφή και γενικα στερουμαι πολλα πραγματα στο φαγητο.
Το χειμώνα ομως καθε κυριακη σχεδον κανω τις παρανομιες μου θα φαω πιτσα κανενα γλυκακι αλλα δευτερα με σαββατο ειμαι στρατιωτης.
Στις φωτο ειμαι 180 75κιλα
Τα καλοκαιρια παω στα 73.5 στεγνώνω λιγο ακομα και φαίνομαι λιγο καλύτερα.
Το κακο με μενα ειναι οτι μ αρεσει πολυ η νύχτα.
Θα βγω σιγουρα 2 με 3 φορες τη βδομαδα και θα πιω 8 με 12 jamesonακια στο συνολο.
Αν δεν παει η ωρα 6.30 με 7 το πρωι δεν μπορω να γυρίσω στο σπίτι.
Αυτο βεβαια με χαλάει στην εικονα του σωματος αλλα τη νυχτα δεν μπορω να την κοψω με τιποτα.
Αλλα γενικα να ξέρετε το σωμα δεν μετραει καθόλου στο μεγαλυτερο ποσοστό των γυναικών.ισα ισα νιωθουν κομπλεξ οταν ειναι διπλα σε ενα γυμνασμενο.ολες θελουν αυτον που εχουν διπλα τους να ειναι υποδιαιστερος εμφανισιακα γιατί αν ειναι ωραιος και γυμνασμένος φοβούνται οτι θα τους τον κλεψει καποια αλλη.(αποψη μου ετσι όλα συμφωνα με τις εμπειριες που εχω..)
Αφου το ζητησε και ο oreo θα βαλω 2 φωτο... Απλα μην με κατηγορησετε οτι το εχω κανει instagram εδω οπως ειχε κατηγορησει καποιος των tol πριν 1-1.5 χρονο περιπου..
Άρχοντας και νατουράλε, "Νύχτα ξελογιάστρα, νύχτα όμορφη".
 

jersey

Well-Known Member
Φιλε μου ποτε δεν εχω παρει ουτε συμπληρωμα διατροφής.ουτε καν πρωτεινη.
Μια φορα 18-19 χρόνων μου ειχε δωσει ενας φιλος κρεατινη που του περίσσεψε αλλα δεν μπορουσα να κοιμηθω και την πέταξα.
Οποτε δεν εχω καμια ιδεα οσον αφορα τα συμπληρωματα.
Απο τα 28 χρονων περιπου κάνω αυστηρη διατροφή και γενικα στερουμαι πολλα πραγματα στο φαγητο.
Το χειμώνα ομως καθε κυριακη σχεδον κανω τις παρανομιες μου θα φαω πιτσα κανενα γλυκακι αλλα δευτερα με σαββατο ειμαι στρατιωτης.
Στις φωτο ειμαι 180 75κιλα
Τα καλοκαιρια παω στα 73.5 στεγνώνω λιγο ακομα και φαίνομαι λιγο καλύτερα.
Το κακο με μενα ειναι οτι μ αρεσει πολυ η νύχτα.
Θα βγω σιγουρα 2 με 3 φορες τη βδομαδα και θα πιω 8 με 12 jamesonακια στο συνολο.
Αν δεν παει η ωρα 6.30 με 7 το πρωι δεν μπορω να γυρίσω στο σπίτι.
Αυτο βεβαια με χαλάει στην εικονα του σωματος αλλα τη νυχτα δεν μπορω να την κοψω με τιποτα.
Αλλα γενικα να ξέρετε το σωμα δεν μετραει καθόλου στο μεγαλυτερο ποσοστό των γυναικών.ισα ισα νιωθουν κομπλεξ οταν ειναι διπλα σε ενα γυμνασμενο.ολες θελουν αυτον που εχουν διπλα τους να ειναι υποδιαιστερος εμφανισιακα γιατί αν ειναι ωραιος και γυμνασμένος φοβούνται οτι θα τους τον κλεψει καποια αλλη.(αποψη μου ετσι όλα συμφωνα με τις εμπειριες που εχω..)
Αφου το ζητησε και ο oreo θα βαλω 2 φωτο... Απλα μην με κατηγορησετε οτι το εχω κανει instagram εδω οπως ειχε κατηγορησει καποιος των tol πριν 1-1.5 χρονο περιπου..
Οντως ουτε πρωτεΐνη; Πάντως είναι πολυ σπάνιο εως αδύνατο θα ελεγα να μιλήσω με κάποιον που να γυμναζεται εντατικα και να μη παίρνει τουλαχιστον impact whey protein. Εντάξει και τα συμπλήρωματα δεν κάνουν κατι ιδιαίτερο. Απλα σε βοηθάνε λιγο παραπάνω αν δεν κανεις σωστή διατροφή π.χ. αν δεν έφαγες αρκετό κοτόπουλο,γιαούρτι,αυγα και θες να συμπληρώσεις τα απαιτούμενα γραμμάρια πρωτεΐνης της μερας σου. Η κρεατινη ισως ειναι το μοναδικο συμπλήρωμα που βοηθάει πραγματικά κυρίως στη δύναμη αρα και στα μακροπρόθεσμα "gains" αλλα καλο ειναι να μη παιρνεις ναι.
Ε εντάξει δεν θα κοψεις και ολες τις απολαύσεις λογω γυμναστηρίου...πολλοί που γυμνάζονται πίνουν κανονικά, παράλληλα με σωστή διατροφή και διατηρούνται μια χαρα. Οπότε χαλαρα απόλαυσε τα ποτακια σου και μη σε νοιάζει ;)

Πάντως μια χαρα σε βρισκω κ απο μυικοτητα και γραμμωση . Εισαι τοσο οσο..συνέχισε ετσι φιλε γυμναστική καλη διατροφή και ποτακια..
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Οντως ουτε πρωτεΐνη; Πάντως είναι πολυ σπάνιο εως αδύνατο θα ελεγα να μιλήσω με κάποιον που να γυμναζεται εντατικα και να μη παίρνει τουλαχιστον impact whey protein. Εντάξει και τα συμπλήρωματα δεν κάνουν κατι ιδιαίτερο. Απλα σε βοηθάνε λιγο παραπάνω αν δεν κανεις σωστή διατροφή π.χ. αν δεν έφαγες αρκετό κοτόπουλο,γιαούρτι,αυγα και θες να συμπληρώσεις τα απαιτούμενα γραμμάρια πρωτεΐνης της μερας σου. Η κρεατινη ισως ειναι το μοναδικο συμπλήρωμα που βοηθάει πραγματικά κυρίως στη δύναμη αρα και στα μακροπρόθεσμα "gains" αλλα καλο ειναι να μη παιρνεις ναι.
Ε εντάξει δεν θα κοψεις και ολες τις απολαύσεις λογω γυμναστηρίου...πολλοί που γυμνάζονται πεινούν κανονικά, παράλληλα με σωστή διατροφή και διατηρούνται μια χαρα. Οπότε χαλαρα απόλαυσε τα ποτακια σου και μη σε νοιάζει ;)

Πάντως μια χαρα σε βρισκω κ απο μυικοτητα και γραμμωση . Εισαι τοσο οσο..συνέχισε ετσι φιλε γυμναστική καλη διατροφή και ποτακια..
Φιλαράκι πολύ καλό, μια ζώη στον αθλητισμό και τρέλα με τα βάρη, απο γυμναστική ακαδημία, δεν χρησιμοποιεί επίσης συμπλήρωμα. 34 χρονών είναι σούπερ.
 

obi one

Active Member
Ναι αλλά είχαμε εκτεταμένη αναφορά του Giorgos-3 ότι αν μπαίνουν λιγότερα απο τα αναμενόμενα κάνει έκπτωση ο γιατρός
Tελικά η τιμή καθορίζεται και απο τον πελάτη ? δηλ. ο γιατρός "παίζει" με τις τιμές εφόσον τον παίρνει ? γιατί ακούμε διαφορετική πολιτική τιμών απο περίπτωση σε περίπτωση.
 

arampas10

ARAMPAS
Καλημέρα σ όλους !! Λίγα πράγματα ακόμη που με προβληματίζουν ! Είμαι προπονητής πυγμαχίας και το «κουσούρι» μου είναι να κάνω προπόνηση μαζί με τους αθλητές μου ! Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 2-3 προπονήσεις έντονης αεροβικής και ασκήσεις με το βάρος του σώματος ( κάμψεις , κοιλιακοί , μονόζυγο ) καθημερινά και ιδίως στους πιο ζεστούς μήνες μιλάμε για ποτάμι ιδρώτα και λούσιμο καθημερινά προφανώς. Αυτό ήθελα να ρωτήσω κάποιον ειδικό αν έχει επίδραση γενικά στα μαλλιά ο ιδρώτας και το λούσιμο κάθε μέρα είτε στα νεα μαλλιά είτε και στα υπάρχοντα . Είναι τώρα δυο μήνες σχεδόν που κάθομαι και δίνω μόνο οδηγίες και ειλικρινά είμαι σαν λιοντάρι σε κλουβί .. από την άλλη θα πιεστώ όσο χρειαστεί για να πετύχει η μμ. Τα φώτα σας παρακαλώ !!
 

nick90

Well-Known Member
Επισης για το θεμα τιμων στον τυρκαλα οσα περιστατικα ξερω δεν εχει πληρώσει κανεις πανω απο 1.2ευρω/graft
Εγω την τελευταια φορα που εκανα για 767grafts πληρωσα 900ευρω.
Έχω ξαναπει σε αλλο νημα οποιος ενδιαφερεται για το οικονομικο κομματι να παει να μιλησει ο ιδιος με την κλινικη.
Μόνο 900 ευρώ σε χρέωσε για την τελευταία σου επέμβαση; Μπράβο του..τίμιος ο γιατρός...Πάντως πως πάει η τελευταία μεταμόσχευση σου στον Τυρκαλά; σε ποιο μήνα εισαι;
 

kharmacoma

Well-Known Member
Καλημέρα σ όλους !! Λίγα πράγματα ακόμη που με προβληματίζουν ! Είμαι προπονητής πυγμαχίας και το «κουσούρι» μου είναι να κάνω προπόνηση μαζί με τους αθλητές μου ! Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 2-3 προπονήσεις έντονης αεροβικής και ασκήσεις με το βάρος του σώματος ( κάμψεις , κοιλιακοί , μονόζυγο ) καθημερινά και ιδίως στους πιο ζεστούς μήνες μιλάμε για ποτάμι ιδρώτα και λούσιμο καθημερινά προφανώς. Αυτό ήθελα να ρωτήσω κάποιον ειδικό αν έχει επίδραση γενικά στα μαλλιά ο ιδρώτας και το λούσιμο κάθε μέρα είτε στα νεα μαλλιά είτε και στα υπάρχοντα . Είναι τώρα δυο μήνες σχεδόν που κάθομαι και δίνω μόνο οδηγίες και ειλικρινά είμαι σαν λιοντάρι σε κλουβί .. από την άλλη θα πιεστώ όσο χρειαστεί για να πετύχει η μμ. Τα φώτα σας παρακαλώ !!

Εγώ φίλε μου τρέχω κάθε μέρα 10-15χλμ το πρωι, και άφησα να περάσει 1.5 μήνας για να τρέξω. Better safe than sorry.
 

alex7

Well-Known Member
Tελικά η τιμή καθορίζεται και απο τον πελάτη ? δηλ. ο γιατρός "παίζει" με τις τιμές εφόσον τον παίρνει ? γιατί ακούμε διαφορετική πολιτική τιμών απο περίπτωση σε περίπτωση.
Όχι .Ο γιατρός αποφασίζει .Αυτό λέμε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μόνο 900 ευρώ σε χρέωσε για την τελευταία σου επέμβαση; Μπράβο του..τίμιος ο γιατρός...Πάντως πως πάει η τελευταία μεταμόσχευση σου στον Τυρκαλά; σε ποιο μήνα εισαι;
Εννοείται nick τι θα του πάρει συνεδρία κανονική?
Δεν τα κάνει αυτά ο συγκεκριμένος τα έχουμε ξαναπεί,πέρα από τη δουλειά του που την κοστολογεί χαμηλά,γιατί αυτό το μοντέλο υποστηρίζει,όταν βάλεις λιγότερα σου παίρνει λιγότερα.
 

jersey

Well-Known Member
Ανέφερε στο άλλο νήμα το μέλος Reve που μόλις πήγε στην κλινική του Τυρκαλά. Τιμές του είπαν 2000 ευρώ για μονοήμερη για 2000+ grafts και 4000 για διήμερη με τον μέγιστο αριθμό grafts 4000+. Αν στην διήμερη του βγάλουν 3500 αντί για 4000 g, τότε θα του χαμηλώσουν λίγο την τιμή από 4000 και θα πληρώσει λιγότερα..νομίζω ειναι ξεκάθαρα τα πράγματα.
 

m3e36

Well-Known Member
Μόνο 900 ευρώ σε χρέωσε για την τελευταία σου επέμβαση; Μπράβο του..τίμιος ο γιατρός...Πάντως πως πάει η τελευταία μεταμόσχευση σου στον Τυρκαλά; σε ποιο μήνα εισαι;
Τωρα προχθές την Κυριακή εκανα την τελευταια Nick
Γενικα ο τυρκαλας στις τιμες ακολουθει το μοντελο που γράφει λιγο παραπάνω ο vlafo.
Ξαναλεω για μια τελευταια φορα το οικονομικο κομμάτι συζητήστε το αυτοπροσώπως με την κλινική.
 

arampas10

ARAMPAS
Καλησπέρα κ πάλι ! Μόλις άραξα ..
λοιπόν Ελπίζω να εχω το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμα κ αν πλήρωσα παραπάνω από ότι φαίνεται . Πάντως από την αρχή η Σταυρουλα μου ξεκαθάρισε το ποσό βάση της διήμερης συνεδρίας αφού από την αρχή μου είχε πει ότι περίπου στα 3500 το πολύ θα χρειαζόμουν
Τι να πω .. ελπιζω ο γιατρός να έβαλε όντως όσα χρειαζόμουν και χαλάλι του ..
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα κ πάλι ! Μόλις άραξα ..
λοιπόν Ελπίζω να εχω το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμα κ αν πλήρωσα παραπάνω από ότι φαίνεται . Πάντως από την αρχή η Σταυρουλα μου ξεκαθάρισε το ποσό βάση της διήμερης συνεδρίας αφού από την αρχή μου είχε πει ότι περίπου στα 3500 το πολύ θα χρειαζόμουν
Τι να πω .. ελπιζω ο γιατρός να έβαλε όντως όσα χρειαζόμουν και χαλάλι του ..
Μην ανησυχείς .Αποτυχημένο περιστατικό του Τιρκαλα δεν υπάρχει από όσα έχουμε δει εδώ στο φόρουμ .Στα σίγουρα πονταρες
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως ένας νέος που θα μπει τώρα στο φόρουμ και θα θέλει να επιλέξει γιατρό ,θα δει ότι όλοι πάνε Τιρκαλα και πιθανον θα πάει και αυτός.Προσωπικα πιστεύω το μονοπώλιο δεν θα ευνοήσει την πρόοδο της χώρας μας στο τομέα των μμ και ελπίζω να γίνει πρόοδος από αρκετούς άλλους γιατρούς ώστε να υπάρχουν ποιοτικές επιλογές μμ στην Ελλάδα και σαφώς μέσω ανταγωνισμού θα ανέβει το επίπεδο
 

hijikos

Active Member
Πάντως ένας νέος που θα μπει τώρα στο φόρουμ και θα θέλει να επιλέξει γιατρό ,θα δει ότι όλοι πάνε Τιρκαλα και πιθανον θα πάει και αυτός.Προσωπικα πιστεύω το μονοπώλιο δεν θα ευνοήσει την πρόοδο της χώρας μας στο τομέα των μμ και ελπίζω να γίνει πρόοδος από αρκετούς άλλους γιατρούς ώστε να υπάρχουν ποιοτικές επιλογές μμ στην Ελλάδα και σαφώς μέσω ανταγωνισμού θα ανέβει το επίπεδο
13 χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ το επίπεδο το Ελληνικό είναι στον πάτο δεν ανεβαίνει...
 

arampas10

ARAMPAS
Πάντως ένας νέος που θα μπει τώρα στο φόρουμ και θα θέλει να επιλέξει γιατρό ,θα δει ότι όλοι πάνε Τιρκαλα και πιθανον θα πάει και αυτός.Προσωπικα πιστεύω το μονοπώλιο δεν θα ευνοήσει την πρόοδο της χώρας μας στο τομέα των μμ και ελπίζω να γίνει πρόοδος από αρκετούς άλλους γιατρούς ώστε να υπάρχουν ποιοτικές επιλογές μμ στην Ελλάδα και σαφώς μέσω ανταγωνισμού θα ανέβει το επίπεδο
Φίλε μου ναι ίσως έχεις δικιο .. κ εγώ κάπως έτσι πήγα & μετά το κάψιμο που είχα από τη πρώτη μμ.. βέβαια αν και βοήθησε πολύ το φόρουμ και το ευχαριστώ για αυτό την τελική απόφαση την πήρα μετά το δεύτερο ραντεβού από κοντά που έκανα με τον γιατρό .. τουλάχιστον στην αρχή φαίνεται σωστός και εμπνέει εμπιστοσύνη βασικά χαρακτηριστικά τουλάχιστον για μένα για την απόφαση και πίστεψε με έχω γυρίσει αρκετές κλινικές
 
Μπλουζα