Μεταμόσχευση Starks Τυρκαλά τέλη Νοέμβρη 2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Αυξάνονται οι δουλειές, «τσιμπάνε» οι τιμές .Νόμος της αγοράς
Βασικα παντα ετσι ηταν. Δεν ανεβηκαν οι τιμές. Απλα οι περισσότεροι εβαζαν πολλα grafts σε διήμερη οποτε και έβγαινε 1 ευρω ή και λιγότερο, γιατί χρεωνε με τη συνεδρια. Το ίδιο και εδω τον χρέωσε με την συνέδρια απλα έβαλε λιγότερα, και βγήκε παραπάνω.

Τελικά ισχύει το 2500 ευρώ μονοήμερη, 4000 ευρώ διήμερη ανεξαρτήτου αριθμού grafts.
 

alex7

Well-Known Member
Επίσης θα ήθελα τα φώτα σας αν γίνεται ..
1) λούσιμο κάθε μέρα είναι οκ κ με τι σαμπουάν ? Ο γιατρός είπε για δυο μήνες με το παιδικό εγώ πριν τη μμ έκανε με ducray
2) ασχολούμαι επαγγελματικά με γυμναστική αρκετά έντονη ( βάρη και τρέξιμο ) καθημερινά έχει επίδραση ? Επίσης κράνος μηχανής καθημερινά και για πολύ ώρα .. ( βέβαια ακόμα δεν έχω ξεκινήσει από την τελευταία μμ)
3) φιναστερίδη ή regain ή και τα δυο ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τα έχουμε απαντήσει φίλε σε πολλά νήματα και δυστυχώς επαναλαμβανόμαστε .Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού .Johnson baby , μακριά από κράνη και για φίνα ,μινοξ κάθησε να διαβάσεις .Υπάρχει πολύ ανάλυση
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Επίσης θα ήθελα τα φώτα σας αν γίνεται ..
1) λούσιμο κάθε μέρα είναι οκ κ με τι σαμπουάν ? Ο γιατρός είπε για δυο μήνες με το παιδικό εγώ πριν τη μμ έκανε με ducray
2) ασχολούμαι επαγγελματικά με γυμναστική αρκετά έντονη ( βάρη και τρέξιμο ) καθημερινά έχει επίδραση ? Επίσης κράνος μηχανής καθημερινά και για πολύ ώρα .. ( βέβαια ακόμα δεν έχω ξεκινήσει από την τελευταία μμ)
3) φιναστερίδη ή regain ή και τα δυο ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για το 3. απλά κατά την ταπεινή μου γνώμη η φιναστερίδη (έστω σε low dose 3mg/week) είναι must για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα. Αν βάλεις και το regaine μαζί ακόμη καλύτερα.
 

alex7

Well-Known Member
Βασικα παντα ετσι ηταν. Δεν ανεβηκαν οι τιμές. Απλα οι περισσότεροι εβαζαν πολλα grafts σε διήμερη οποτε και έβγαινε 1 ευρω ή και λιγότερο, γιατί χρεωνε με τη συνεδρια. Το ίδιο και εδω τον χρέωσε με την συνέδρια απλα έβαλε λιγότερα, και βγήκε παραπάνω.

Τελικά ισχύει το 2500 μονοήμερη, 4000 διήμερη ανεξαρτήτου αριθμού grafts.
Ναι αλλά είχαμε εκτεταμένη αναφορά του Giorgos-3 ότι αν μπαίνουν λιγότερα απο τα αναμενόμενα κάνει έκπτωση ο γιατρός
 

nick90

Well-Known Member
Ναι αλλά είχαμε εκτεταμένη αναφορά του Giorgos-3 ότι αν μπαίνουν λιγότερα απο τα αναμενόμενα κάνει έκπτωση ο γιατρός
Ε από οτι βλέπεις δεν ισχύει αυτό, τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις. Έχουμε και άλλες αναφορές που ρώτησαν και τους είπε κόστος με συνεδρία και οχι με τα grafts, δηλαδή όσα περισσότερα βγάλουν τη μέρα σε fixed τιμές αναλόγως αν είναι μονοήμερη ή διήμερη.
 

arampas10

ARAMPAS
Τα έχουμε απαντήσει φίλε σε πολλά νήματα και δυστυχώς επαναλαμβανόμαστε .Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού .Johnson baby , μακριά από κράνη και για φίνα ,μινοξ κάθησε να διαβάσεις .Υπάρχει πολύ ανάλυση
Ναι το ξέρω ότι έχουν ειπωθεί αλλά η αλήθεια είναι ότι στα νήματα χάθηκα λίγο από την υπερπληροφόρηση οκ .. αλλά μακριά από κράνη τι εννοείς ? Γενικά ή στην αρχή ?
 

alex7

Well-Known Member
Ναι το ξέρω ότι έχουν ειπωθεί αλλά η αλήθεια είναι ότι στα νήματα χάθηκα λίγο από την υπερπληροφόρηση οκ .. αλλά μακριά από κράνη τι εννοείς ? Γενικά ή στην αρχή ?
Υπαρχουν γιατροί μεγάλα ονόματα που προτείνουν να μην πειράζεις τα μμ μαλλιά ούτε με κούρεμα για 5 μήνες .Φαντάσου για το κράνος τι άποψη θα έχουν .Είναι ρίσκο όπως και να το δεις
 

arampas10

ARAMPAS
Για το 3. απλά κατά την ταπεινή μου γνώμη η φιναστερίδη (έστω σε low dose 3mg/week) είναι must για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα. Αν βάλεις και το regaine μαζί ακόμη καλύτερα.
Ευχαριστώ αδερφέ .. πως την παραγγέλνεις? σε τι βγαίνει ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Consutlation κάνατε πριν την επέμβαση; Αν ναι σου έκανε μετρήσεις δότριας, να σου αναφέρει και πόσα grafts έχεις διαθέσιμα στη δότρια; Επίσης φωτογραφίες με μακρύ μαλλί έχεις με το ΠΡΙΝ ;
 

aeratos28

Just aeratos
Άμα δώσεις συμβουλή διατροφής κτλ,θα σου πούμε και εμείς .χαχαχαχαχα..χιούμορ κάνω
Επίσης θα ήθελα τα φώτα σας αν γίνεται ..
1) λούσιμο κάθε μέρα είναι οκ κ με τι σαμπουάν ? Ο γιατρός είπε για δυο μήνες με το παιδικό εγώ πριν τη μμ έκανε με ducray
2) ασχολούμαι επαγγελματικά με γυμναστική αρκετά έντονη ( βάρη και τρέξιμο ) καθημερινά έχει επίδραση ? Επίσης κράνος μηχανής καθημερινά και για πολύ ώρα .. ( βέβαια ακόμα δεν έχω ξεκινήσει από την τελευταία μμ)
3) φιναστερίδη ή regain ή και τα δυο ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ευχαριστώ αδερφέ .. πως την παραγγέλνεις? σε τι βγαίνει ?
Έχει και τοπική φίνα αλλά και σε χάπι.
Η τοπική φίνα θα σου δώσει μόνο βραχυπρόθεσμα αποτελέσματα.
Σε βάθος χρόνου, και για πιο long-term effectiveness, εισηγούμαι χάπι απευθείας, για να μην χάσεις και το χρόνο σου.
Το χάπι είναι το propecia, αλλά οι περισσότεροι λόγω κόστους προτιμούν το proscar.
Το proscar είναι 5mg, και μπορείς να το κόβεις π.χ. στα 4 και να παίρνεις για αρχή ως low dose 1.25Χ3 (π.χ. Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή), να δεις πως θα σου δουλέψει.
 

nick90

Well-Known Member
Ε όχι ρε φίλε..άλλοι έβαλαν σχεδόν 4000 grafts με 4000€..
ναι γιατί χρεώνει με τη συνεδρία από οτι φαίνεται και οχι με τα g. Οπότε αυτοί που βάζουν πολλά grafts τους βγαίνει πιο φτηνο σε σχέση με το να βάλεις 3000-3200. Ο alex7 έβαλε 4600g και πλήρωσε 4000.
 

arampas10

ARAMPAS
Υπαρχουν γιατροί μεγάλα ονόματα που προτείνουν να μην πειράζεις τα μμ μαλλιά ούτε με κούρεμα για 5 μήνες .Φαντάσου για το κράνος τι άποψη θα έχουν .Είναι ρίσκο όπως και να το δεις
Φίλε μου για την γυμναστική πιστεύεις είναι ακόμα νωρίς για να ξεκινήσω ?
 

arampas10

ARAMPAS
Έχει και τοπική φίνα αλλά και σε χάπι.
Η τοπική φίνα θα σου δώσει μόνο βραχυπρόθεσμα αποτελέσματα.
Σε βάθος χρόνου, και για πιο long-term effectiveness, εισηγούμαι χάπι απευθείας, για να μην χάσεις και το χρόνο σου.
Το χάπι είναι το propecia, αλλά οι περισσότεροι λόγω κόστους προτιμούν το proscar.
Το proscar είναι 5mg, και μπορείς να το κόβεις π.χ. στα 4 και να παίρνεις για αρχή ως low dose 1.25Χ3 (π.χ. Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή), να δεις πως θα σου δουλέψει.
Σ ευχαριστώ !!
 

alex7

Well-Known Member
ναι γιατί χρεώνει με τη συνεδρία από οτι φαίνεται και οχι με τα g. Οπότε αυτοί που βάζουν πολλά grafts τους βγαίνει πιο φτηνο σε σχέση με το να βάλεις 3000-3200. Ο alex7 έβαλε 4600g και πλήρωσε 4000.
Τον βρήκα σε ανάγκη .Οι υπόλοιποι την πάτησαν
 

arampas10

ARAMPAS
Άμα δώσεις συμβουλή διατροφής κτλ,θα σου πούμε και εμείς .χαχαχαχαχα..χιούμορ κάνω
Χαχαχα οκ αν και ειλικρινά δεν κάνω τίποτα ιδιαίτερο .. πλέον εχω βαρεθει τις διατροφές απλά προσέχω το ισοζύγιο τι καίω τι τρώω μόνο αυτό .. τώρα βέβαια με τη μμ εχω πλακωθεί στις βιταμίνες και στους χυμούς
 
Μπλουζα