Μεταμόσχευση HDC Dr Βρυωνίδου 3800 grafts 19-20/10/20

giorgosv

Active Member
Ωραίο φίλε.. πιάσαν τόπο τα μοσχευματα που χρησιμοποιήσατε. Είσαι πολύ κοντά στον στόχο σου κλείνοντας και το πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Medde

Active Member
Πέρασε καιρός και είπα να ανανεώσω το νήμα με κάποιες επιπλέον φωτογραφίες σε φως μπροστά σε μπαλκόνι μετά από κούρεμα.
 

Συνημμένα

  • aristeri.jpg
    aristeri.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 260
  • dexia.jpg
    dexia.jpg
    1 MB · Προβολές: 266
  • mprosta.jpg
    mprosta.jpg
    851.6 KB · Προβολές: 282
  • panoramiki.jpg
    panoramiki.jpg
    1 MB · Προβολές: 292
  • pisw.jpg
    pisw.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 287

seeker

Verified MM member
Tο βλεπεις να μπαινεις και για δευτερη πισω; Δοτρια χαμηλα δοκιμασε να πεις στον κουρεα να στο σβηνει, ετσι δε θα φαινεται η διαφορα με πιο πανω.
 

jersey

Well-Known Member
Πέρασε καιρός και είπα να ανανεώσω το νήμα με κάποιες επιπλέον φωτογραφίες σε φως μπροστά σε μπαλκόνι μετά από κούρεμα.
Ωραίο αποτέλεσμα στη λήπτρια. Τη δότρια πως τη βλέπεις; Πιστεύεις θα έπρεπε να είχε γίνει καλύτερη διαχείριση στη δότρια σου κατά την επέμβαση για να έχει καλύτερη εικόνα από αυτή που έχει τώρα ;
 

Medde

Active Member
Tο βλεπεις να μπαινεις και για δευτερη πισω; Δοτρια χαμηλα δοκιμασε να πεις στον κουρεα να στο σβηνει, ετσι δε θα φαινεται η διαφορα με πιο πανω.
Κάποια στιγμη θα μπω και για το crown. Όντως χαμηλά χρειάζεται σβήσιμο και όχι ενιαία σκάλα.
 

Medde

Active Member
Ωραίο αποτέλεσμα στη λήπτρια. Τη δότρια πως τη βλέπεις; Πιστεύεις θα έπρεπε να είχε γίνει καλύτερη διαχείριση στη δότρια σου κατά την επέμβαση για να έχει καλύτερη εικόνα από αυτή που έχει τώρα ;
Είχα εκφράσει κάποιους προβληματισμούς για τη δότρια σε προηγούμενες αναρτήσεις μου. Δεν έπρεπε να επικεντρώσουν την εξαγωγή στο φιλέτο αλλά να κινηθούν και πιο πλάγια που είναι ανέγγιχτη ώστε να υπάρχει καλύτερη ομογενοποίηση αφού αφαιρέθηκε μεγάλος αριθμός grafts. Βέβαια είναι κουρεμένη περίπου στα 3mm και δυσχεραίνει την εικόνα της. Με λίγο μεγαλύτερο μήκος κρύβεται. Παρόλαυτα ήθελα να σας δείξω την κατάσταση ως έχει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μία τέτοια hairline όνειρο επιζητούμε όλοι. Μακάρι αύριο να την έχουμε και εμείς. Σήμερα που την έχεις εσύ φίλε να την χαίρεσαι.
 

Medde

Active Member
Όσο αναφορά τη λήπτρια το αποτέλεσμα είναι φουλ φυσικό στη hairline με καλή πυκνότητα μέχρι πιο πίσω και κανένας δεν μπορεί να καταλάβει ότι έχω κάνει κάτι . Παραθέτω και μια φώτο με το πριν για να θυμηθείτε πως ήμουνα. Να αναφέρω ότι δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201004_171707.jpg
    IMG_20201004_171707.jpg
    670.2 KB · Προβολές: 215
Τελευταία επεξεργασία:

Medde

Active Member
Μία τέτοια hairline όνειρο επιζητούμε όλοι. Μακάρι αύριο να την έχουμε και εμείς. Σήμερα που την έχεις εσύ φίλε να την χαίρεσαι.
Να σαι καλά συναγωνιστή! Εύχομαι και για σένα να έρθουν τα πράγματα όπως τα ονειρεύεσαι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Πολύ ωραίο και πυκνό αποτελέσματα για μένα.Εχεις καλά χαρακτηριστικά και πολύ καλή δοτρια και μεγάλη σαν έκταση,σωστά;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για μένα το αποτελεσμα είναι θεαματικό φίλε medde μου αρέσει και με θυμίζει έμενα.
Η δότρια για τόσο κοντοκουρεμενη μαρεσει επίσης. Στην καθημερινοτητα φαίνεται ακόμη καλύτερα.

Page1.jpg
 

istorias

Chalandri
Πέρασε καιρός και είπα να ανανεώσω το νήμα με κάποιες επιπλέον φωτογραφίες σε φως μπροστά σε μπαλκόνι μετά από κούρεμα.

Μπράβο φίλε! Πιστεύω ότι η ψυχολογία σου έχει αλλάξει αυτά τα δύο χρόνια :)
Παίρνεις κάποια αγωγή (μινοξιδίλη, φιναστερίδη);
 

jersey

Well-Known Member
Είχα εκφράσει κάποιους προβληματισμούς για τη δότρια σε προηγούμενες αναρτήσεις μου. Δεν έπρεπε να επικεντρώσουν την εξαγωγή στο φιλέτο αλλά να κινηθούν και πιο πλάγια που είναι ανέγγιχτη ώστε να υπάρχει καλύτερη ομογενοποίηση αφού αφαιρέθηκε μεγάλος αριθμός grafts. Βέβαια είναι κουρεμένη περίπου στα 3mm και δυσχεραίνει την εικόνα της. Με λίγο μεγαλύτερο μήκος κρύβεται. Παρόλαυτα ήθελα να σας δείξω την κατάσταση ως έχει.
Ναι θυμάμαι που το ειχες αναφέρει και σε προηγούμενες αναρτήσεις σου ότι ταλαιπωρήθηκε η δότρια σου από την εξαγωγή των grafts. Έπρεπε να ειχε γίνει εκμετάλευση μεγαλύτερου εύρους της δότριας, ώστε να μην έχει ανομοιμορφίες-κενά και να δείχνει σε καλύτερη κατάσταση σε κοντά κουρέματα.
Και σκέψου τώρα για το crown χρειάζεσαι πολύτριχα (υψηλό λόγο) που βρίσκονται στην occipital (φιλέτο), και όχι στα πλαινά που δεν επεκταθήκατε αρκετά στην πρώτη επέμβαση.
 

Medde

Active Member
Για μένα το αποτελεσμα είναι θεαματικό φίλε medde μου αρέσει και με θυμίζει έμενα.
Η δότρια για τόσο κοντοκουρεμενη μαρεσει επίσης. Στην καθημερινοτητα φαίνεται ακόμη καλύτερα.

Προβολή συνημμένου 46909
Σε ευχαριστώ Γιάννη. Στη δοτρια δεν δόθηκε η κατάλληλη προσοχή πιστεύω. Στη ληπτρια όμως πηγαν όλα καλά και μαρεσει η φυσικοτητα! Βοηθαει και η χοντρή τρίχα που έχω στην κάλυψη σε στεγνό μαλλί.
 

Medde

Active Member
Πολύ ωραίο και πυκνό αποτελέσματα για μένα.Εχεις καλά χαρακτηριστικά και πολύ καλή δοτρια και μεγάλη σαν έκταση,σωστά;
Σε ευχαριστώ Gianney. Απο αυτα που εχω καταλάβει ειναι μεγάλη σε έκταση. Πλεον σε επόμενη θέλει ομογενοποίηση.
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Παραπάνω από ικανοποιητικό το τελικό αποτέλεσμα , hairline Α + Β ζώνη τούμπανο.
Να το χαρείς φίλε !
 
Μπλουζα