Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Ronaldo

Well-Known Member
Θαυμάστε την BARCELONA της Ελλάδας που χρεώνει 2.5-3 ευρώ το graft !!!Τι να πρωτοσχολιάσεις;
  1. Τα ανύπαρκτα consultation του 10λεπτου που κάνει επι πληρωμή;
  2. Το ότι δεν μπορείς να μιλήσεις μαζί του για τεχνικά θέματα της επέμβασης στο consutlation και εκνευρίζεται (όπως μας ανέφερε ο jacksmith);
  3. Για την εξαγωγή που ενώ ισχυρίζεται ότι την κάνει αυτός, εδώ ο jacksmith μας είπε ότι την έκανε μια κοπέλα αγνώστου εμπειρίας και ιδιότητας;
  4. Τις τραγικές ουλές που άφησε χάρισε στον άνθρωπο και τώρα είναι αναγκασμένος να αφήνει μακρύ μαλλί για να τις κρύβει;
  5. Το φτωχό αποτέλεσμα που πήρε;
  6. Οτι σε χρεώνει υπέρογκα ποσά χωρίς να μπορεί να τα δικαιολογήσει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zelig

Member
Παιδιά χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση κάποιος να κάνει μεταμόσχευση σε άδεια περιοχή και ενώ ο γιατρός έχει πράξει τα δέοντα, και ο ασθενής έχει τηρήσει ευλαβικά τις post-op οδηγίες η φυτρωση να κινηθεί σε τρομερά μέτρια επίπεδα; Και αν ναι, εμείς οι οποίοι θα έχουμε υποβληθεί σε τέτοιου τύπου επέμβαση, δικαιούμαστε κάποια επιστροφή χρημάτων ή συμπληρωματική μ.μ. ή είναι καθαρά στην ευχέρεια του γιατρού / κλινικής; Προσοχή δεν αναφέρομαι σε περίπτωση που ένας γιατρός έχει κάνει ιατρικά σφάλματα, όπου και επιβάλλονται τα παραπάνω.
 

alex7

Well-Known Member
Παιδιά χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση κάποιος να κάνει μεταμόσχευση σε άδεια περιοχή και ενώ ο γιατρός έχει πράξει τα δέοντα, και ο ασθενής έχει τηρήσει ευλαβικά τις post-op οδηγίες η φυτρωση να κινηθεί σε τρομερά μέτρια επίπεδα; Και αν ναι, εμείς οι οποίοι θα έχουμε υποβληθεί σε τέτοιου τύπου επέμβαση, δικαιούμαστε κάποια επιστροφή χρημάτων ή συμπληρωματική μ.μ. ή είναι καθαρά στην ευχέρεια του γιατρού / κλινικής; Προσοχή δεν αναφέρομαι σε περίπτωση που ένας γιατρός έχει κάνει ιατρικά σφάλματα, όπου και επιβάλλονται τα παραπάνω.
Ένας σοβαρός γιατρός πρέπει να σου επιστρέψει τα λεφτά προφανως
 

aeratos28

Just aeratos
Για να έχει πράξει τα δέοντα ο γιατρός φίλε μου zelig,θα πρέπει να έχει κάνει σχεδόν τα πάντα αυτός στο χειρουργείο..εξαγωγή ,σχεδιασμό και τοποθέτηση ..εδώ δεν έγινε αυτό..άρα τα δέοντα απλά δεν..καλά alex επιστροφή χρημάτων Ελλάδα μην περιμένεις να γίνει αυτό ποτέ..
 

alex7

Well-Known Member
Αυτό επιτάσσει η λογική, αλλά σε ανάλογες περιπτώσεις, γνωρίζετε να έχει συμβεί επιστροφή χρημάτων;
Είναι σπάνιο να αποτύχει η φυτρωση .Έχω ακούσει για κορυφαίο γιατρό ότι τα επιστρέφει υπό την προϋπόθεση ότι πας να σε δει κάθε 4 μήνες
 

bobby

Well-Known Member
Τι μα τα κάνεις τα λεφτα όταν έχεις χάσει τα graft……Δυστυχώς τα graft δεν γυρνάνε πίσω…. Δωρεάν repair αλλά και πάλι θα πήγαινες εκεί που δεν πήρες αποτέλεσμα;;;;;;;
 

aeratos28

Just aeratos
Και Κύπρο έχει συμβεί..Ελλάδα μάγκες δεν παίζει να συμβει..και το λέω με σιγουριά..αν πάρει έκταση να κάνει κάτι τύπου δωρεάν επιδιόρθωση..αλλά αν πάρει έκταση
 

zelig

Member
Τι μα τα κάνεις τα λεφτα όταν έχεις χάσει τα graft……Δυστυχώς τα graft δεν γυρνάνε πίσω…. Δωρεάν repair αλλά και πάλι θα πήγαινες εκεί που δεν πήρες αποτέλεσμα;;;;;;;
Σίγουρα, ισχύουν και τα δύο που γράφεις. Ούτε κι εγώ θα πήγαινα για repair σε κλινική από την οποία δεν είχα πάρει αποτέλεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Τι μα τα κάνεις τα λεφτα όταν έχεις χάσει τα graft……Δυστυχώς τα graft δεν γυρνάνε πίσω…. Δωρεάν repair αλλά και πάλι θα πήγαινες εκεί που δεν πήρες αποτέλεσμα;;;;;;;
Συμφωνώ απόλυτα.
Η "ευλαβική" διαχείριση της δότριας και των grafts που εξάγονται αλλά και των γειτονικών grafts είναι υψίστης σημασίας, αν όχι το σημαντικότερο σε μια ΜΜ.
 

zelig

Member
Μόλις είδα και την τιμή. Εγώ πριν κάνω την επέμβαση στον Τυρκαλά είχα κάνει consultation με εκπρόσωπο της κλινικής AHC (μέσω Viber σε περίοδο καραντίνας λόγω COVID-19) και μου είχαν δώσει πολύ πιο αυξημένη τιμή. Περίπου 7200 για λίγο πάνω από 3000 graft αποκλειστικά όμως με FUE. Δεν μπορώ να καταλάβω την τιμολογιακή πολιτική.
 

aeratos28

Just aeratos
Ξέρω ότι είσαι βιρτουόζος στο τοπικ..ξέρω πως το τοπικ κάνει θαυματα και έχω μπει κάτι φορές στην πρίζα να αγοράσω αλλά φοβάμαι πως να το βάλω..είμαι λίγο αγαρμπος ..εσύ πόσο πιστεύεις θα άλλαζε το κεφάλι αυτό με τοπικ?
 

Harris_G

Well-Known Member
Θαυμάστε την BARCELONA της Ελλάδας που χρεώνει 2.5-3 ευρώ το graft !!!Τι να πρωτοσχολιάσεις;
  1. Τα ανύπαρκτα consultation του 10λεπτου που κάνει επι πληρωμή;
  2. Το ότι δεν μπορείς να μιλήσεις μαζί του για τεχνικά θέματα της επέμβασης στο consutlation και εκνευρίζεται (όπως μας ανέφερε ο jacksmith);
  3. Για την εξαγωγή που ενώ ισχυρίζεται ότι την κάνει αυτός, εδώ ο jacksmith μας είπε ότι την έκανε μια κοπέλα αγνώστου εμπειρίας και ιδιότητας;
  4. Τις τραγικές ουλές που άφησε χάρισε στον άνθρωπο και τώρα είναι αναγκασμένος να αφήνει μακρύ μαλλί για να τις κρύβει;
  5. Το φτωχό αποτέλεσμα που πήρε;
  6. Οτι σε χρεώνει υπέρογκα ποσά χωρίς να μπορεί να τα δικαιολογήσει;
1. Συμφωνώ
2. ΔΞ/ΔΑ
3. Σε πολλές κορυφαίες κλινικές εξάγουν οι technicians (Lorenzo, ASMED, De Freitas κλπ)
4. No comment
5. Παρομοίως με το 3 μπορώ να σου βρω αποτυχημένο αποτέλεσμα από ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κλινική θέλεις. Το θέμα είναι το consistency.
6. Νο comment
 

F1ght3r

Well-Known Member
άλλο να μην έχεις καλή φυτρώσει σε κάποιο σημείο και να χρειάζονται κάποια grafts και να πας να σε διόρθωση, και άλλο να έχεις μια φυτρώσει παντού η οποια είναι χαλια. Οποτε και ο καλύτερος στον κόσμο να έκανε την MM εγώ δεν θα τον ξανά εμπιστευόμουν.
Στην περίπτωση του φίλου μονο όλα τα λεφτά πίσω και ξανακοιτάζει άλλες επιλογές.
 

alex7

Well-Known Member
Μόλις είδα και την τιμή. Εγώ πριν κάνω την επέμβαση στον Τυρκαλά είχα κάνει consultation με εκπρόσωπο της κλινικής AHC (μέσω Viber σε περίοδο καραντίνας λόγω COVID-19) και μου είχαν δώσει πολύ πιο αυξημένη τιμή. Περίπου 7200 για λίγο πάνω από 3000 graft αποκλειστικά όμως με FUE. Δεν μπορώ να καταλάβω την τιμολογιακή πολιτική.
Είναι απλό .Στη FUT που έκανα ο φίλος κόβει μια λωρίδα με τρίχες και μετά εξάγει τα μοσχεύματα .Η διαδικασία είναι 20 λεπτά περίπου .Στην FUE έχει ώρες δουλειά για να εξάγεις τα μοσχεύματα .Γιαυτο το κόστος διαφέρει .Γιαυτο ο Αναστασάκης προτιμά FUT λίγη δουλειά γρήγορο χρήμα
 

aeratos28

Just aeratos
Χάρη ,οι technicians του λορεντζο κτλ,το γνωρίζουμε ότι υπάρχουν.εδω ξέραμε από λεγόμενα του ότι την κάνει αυτός.οχι technicians.οσο για τα αποτυχημένα που λες εννοείται .παντού συμβαίνουν.το θέμα ξέρεις ποιο είναι?η αφετηρία..δλδ ξεκίνησαν με πλάνο για λύση του προβλήματος..με πυκνότητες φουλ κτλ και οκ συμβαίνει,δεν πήγε καλά..αλλά να μην πάει καλά και το πασαλημα??όχι φίλε μου,μην τα βάζουμε και τα δύο στο ίδιο τσουβαλι..μεγάλες διαφορές
1. Συμφωνώ
2. ΔΞ/ΔΑ
3. Σε πολλές κορυφαίες κλινικές εξάγουν οι technicians (Lorenzo, ASMED, De Freitas κλπ)
4. No comment
5. Παρομοίως με το 3 μπορώ να σου βρω αποτυχημένο αποτέλεσμα από ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κλινική θέλεις. Το θέμα είναι το consistency.
6. Νο comment
 
Μπλουζα