Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

jacksmith

Active Member
Όταν λες αυτό: ο γιατρός μου ανέφερε ότι αφού αποφάσισα να κάνω παρουσίαση στο φόρουμ θα αλλάξει και η ''σχέση'' μεταξύ μας
είναι σαν να λες, ότι στην ουσία ο γιατρός σου είπε ότι αφού παρουσίασες θα αλλάξει η συμπεριφορά/αντιμετώπιση του ως προς εσένα. Εμένα απείλη μου ακούγετε. Εαν δεν είναι τότε τι εννόεις; Για ποιον άλλο λόγo στο είπε, απλά για να σε ενημερώσει; To ίδιο πράγμα είναι νομίζω.

Εμένα με ρωτάς για ποιό λόγο μου το έιπε? Ήδη ανέφερα ότι δεν έχουν ξαναεπικοινωνήσει. Μπορεί να εννοούσε αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Εμένα πάντως δεν μου προξενεί εντύπωση η συμπεριφορά του γιατρού προς τον jacksmith. Τα ιδια κάνει εξάλλου και σε όσους ανέφεραν τις αρνητικές εμπειρίες τους στα google reviews, όπου η κλινική τους απειλούσε να κατεβάσουν τις κριτικές τους.

Το ίδιο και εδώ στον jacksmith, όπου ο γιατρός ανέφερε οτι ΟΚ αφού αποφάσισες να δείξεις το αρνητικό αποτέλεσμα σου και θα με εκθέσεις στο φόρουμ, θα "αλλάξει η σχέση μεταξύ μας", δηλαδή στην ουσία θα υποστεί τις συνέπειες των πράξεων του που τόλμησε να θέλει να παρουσιάσει το αποτέλεσμα του στο φόρουμ και να βγει η ΑΛΗΘΕΙΑ προς τα έξω... ! Τραγικός το λιγότερο ο τύπος .
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Εμένα με ρωτάς για ποιό λόγο μου το έιπε? Ήδη ανέφερα ότι δεν έχουν ξαναεπικοινωνήσει. Μπορεί να εννοούσε αυτό.

Σε κάθε περίπτωση για να αλλάξουμε τον όρο, "απειλή", αν επειδή απλά και μόνο παρουσίασες άλλαξε η στάση/συμπεριφόρα τους απέναντι σου είναι αρκετό. Τουλάχιστον για μένα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Αλλος ηταν ο λογος "αλλαγης".
Οχι η παρουσιαση.. Αλλα η παρουσιαση της αποτυχιας...
Η οποια για καποιο περιεργο λογο πρεπει να κουκουλωθει.
Ή στο τελος να εμφανιστουν αγκαλιασμενος, ο σημαδεμενος και ο γιατρος, και να πουνε οτι ενταξει μωρε υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο ομως, ο πελατης μετα την καλυψη της ουλης ειναι απολυτα ικανοποιημενος...
Κουτοχορτο ,οπως και να χει, δεν τρωει κανεις...

Το νημα σου το διαβασα.
Αυτο που λεω φιλε Jack ειναι εαν εσυ σε καποια επικοινωνια πριν το εξαμηνο οταν ειδες πως δε σε παρακολουθουσαν οπως ο ιδιος επιθυμουσες, που οπως ειπες και ο γιατρος δε σε ξαναπηρε τηλεφωνο, τους ειπες κατι του τυπου. "Εχω και μια παρουσιαση στο φορουμ να κανω..."
Σαν δηλαδη τροπο για να σε προσεξουν.
 

jacksmith

Active Member
Αλλος ηταν ο λογος "αλλαγης".
Οχι η παρουσιαση.. Αλλα η παρουσιαση της αποτυχιας...
Η οποια για καποιο περιεργο λογο πρεπει να κουκουλωθει.
Ή στο τελος να εμφανιστουν αγκαλιασμενος, ο σημαδεμενος και ο γιατρος, και να πουνε οτι ενταξει μωρε υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο ομως, ο πελατης μετα την καλυψη της ουλης ειναι απολυτα ικανοποιημενος...
Κουτοχορτο ,οπως και να χει, δεν τρωει κανεις...

Το νημα σου το διαβασα.
Αυτο που λεω φιλε Jack ειναι εαν εσυ σε καποια επικοινωνια πριν το εξαμηνο οταν ειδες πως δε σε παρακολουθουσαν οπως ο ιδιος επιθυμουσες, που οπως ειπες και ο γιατρος δε σε ξαναπηρε τηλεφωνο, τους ειπες κατι του τυπου. "Εχω και μια παρουσιαση στο φορουμ να κανω..."
Σαν δηλαδη τροπο για να σε προσεξουν.

Οχι ουδέποτε. Η αναφορά μου στο φόρουμ έγινε την μέρα που σας ανέφερα. Καμία επικοινωνία εκατερωθεν έκτοτε.
 

Disco

Well-Known Member
Προφανώς άμα το αποτέλεσμα ηταν πετυχημένο η κλινική θα ήθελε να το παρουσιάσει ο jacksmith. Επειδή όμως ήδη στον τρίτο μήνα είχε την αποτυχία με την ουλή της FUT δεν ήθελε με τίποτα η κλινική να βγει προς τα έξω στο φόρουμ δηλαδή η αποτυχία της γιατί θα χαλούσε την ωραιοποιημένη εικόνα της κλινικής...
Οπότε και η κλινική άλλαξε στάση προς τον @jacksmith , αφού αποφάσισε να βγάλει την αρνητική εμπειρία του στο φόρουμ και να μην την κουκουλώσει. Όχι οτι αν τον έπαιρναν τηλέφωνα θα άλλαζε κάτι δηλαδή, αφού το κακό ειχε ήδη γίνει με την αποτυχιμένη ουλή και το φτωχό αποτέλεσμα στην λήπτρια.

Τέτοιες συμπεριφορές των κλινικών ειναι επιεικώς απαράδεκτες και καταδικαστέες, καθώς το φόρουμ δεν ειναι μέσο διαφήμισης τους αλλά ειναι μέσο ανάδειξης της πραγματικότητας και όχι απόκρυψη της προς όφελος των κλινικών.
 

aeratos28

Just aeratos
Στις μετρήσεις που θα γίνουν cvial,αφού θα κάνετε τον κόπο,ας κάνετε και ακόμα έναν,να προσπαθήσετε να μετρήσετε πόσα τρίτριχα τετράτριχα έχει φυτρωμενα από αυτά που μεταμοσχευθηκαν.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ φίλε λυπάμαι ειλικρινά που ενώ έδωσες τόσα πολλά χρήματα, το αποτέλεσμα δε σε άφησε καθόλου ικανοποιημένο.
Και έχεις δίκιο.
Στα ανεξάρτητα περιστατικά του φόρουμ η κλινική δε τα έχει πάει καθόλου καλά.

Αυτή είναι η αλήθεια και δυστυχώς δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

Εάν δεν ήσουν κατάλληλος για μεταμόσχευση έπρεπε να σε απορρίψουν από την αρχή και όχι να μπεις σε αυτή την επώδυνη από όλες τις πλευρές διαδικασία .

Λυπάμαι φίλε .
 

oikodomos

Member
Εγω προσωπικα τον Jacksmith τον εχω βαλει στην καρδια μου οχι απο λυπηση αλλα απο την δυναμη ψυχης και ψυχραιμιας που φαινεται να αντιμετωπιζει το ζητημα, εγω δεν θα ημουν καθολου ψυχραιμος. Μπραβο στο παλικαρι. Οσο για τον γιατρο, κριμα πραγματικα γιατι μας αποδεικνυει οτι εχει αρκετες παθογενειες. Τοσο η νοοτροπια του στην κοστολογηση των υπηρεσιων του εντος Ελλαδος, οσο και η αλαζωνεια του ειναι μεγαλα μειον. Ελπιζω τουλαχιστον να προσπαθησει για μια επιδιορθωση free of charge ή τουλαχιστον να επιστρεψει ενα μερος τον χρηματων.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγω προσωπικα τον Jacksmith τον εχω βαλει στην καρδια μου οχι απο λυπηση αλλα απο την δυναμη ψυχης και ψυχραιμιας που φαινεται να αντιμετωπιζει το ζητημα, εγω δεν θα ημουν καθολου ψυχραιμος. Μπραβο στο παλικαρι. Οσο για τον γιατρο, κριμα πραγματικα γιατι μας αποδεικνυει οτι εχει αρκετες παθογενειες. Τοσο η νοοτροπια του στην κοστολογηση των υπηρεσιων του εντος Ελλαδος, οσο και η αλαζωνεια του ειναι μεγαλα μειον. Ελπιζω τουλαχιστον να προσπαθησει για μια επιδιορθωση free of charge ή τουλαχιστον να επιστρεψει ενα μερος τον χρηματων.

Και να τον πλήρωνε ο coach A δε θα ξαναπήγαινε φίλε.
 
  • Like
Reactions: tol

giorgosv

Active Member
Η όλη συμπεριφορά του γιατρού από τη στιγμή που μπήκε στο φόρουμ με τις επιθέσεις σε μέλη που ρωτούσαν πράγματα που δεν τον βολευαν και σε ανθρώπους που έκαναν μεταμοσχευση και δεν πήγαν καλά εναρμονίζεται πλήρως με την αντιμετώπιση που λέει ότι είχε και ο φίλος.
Και ένα άλλο περιστατικό που είχε χοντρές ουλές από το στριπ του Αναστασάκ* και το είχε αναφέρει στη σελίδα του αν δεν κάνω λάθος είχε δεχθεί ίδια αντιμετώπιση.
Δυστυχώς η σύνδεση των μεταμοσχευμενων με τα μαμά μαλλιά στους κροτάφους είναι πολύ κακη όπως και να τα χτενισεις.
Για αυτό τα περιστατικά που ανεβαίνουν από το αρχείο ωραιοποιημένα και επιλεγμένα έχουν μικρή αξία για το φόρουμ έως μηδαμινή.
Η συγκεκριμένη κλινική μας έχει ανεβάσει όλο το αρχείο της και προσπαθεί να ελέγξει και τα ανεξάρτητα περιστατικά.
Επιστροφή χρημάτων για το κακό αποτέλεσμα με δώρο της ουλές.
Δεν αποτρέπει τα μέλη τόσο το αδύναμο αποτέλεσμα ακόμη και οι ουλές όσο η αντιμετώπιση της κλινικής που ξέρεις ότι αν σου κάτσει στραβή θα πρέπει να το κρύψεις κι όλας.
Καλή δύναμη φίλε. Στις ουλές θα έλεγα smp πλέον μην ξοδέψεις μοσχευματα για να τις καλύψεις. Χρησιμοποίησε ότι έμεινε για συμμάζεμα στη ληπτρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bill 10

Member
Δυστηχως δε πηγε κ τοσο καλα.,δε πειραζει!Πολλα μπραβο που κανεις τη παρουσιαση ακομα κ τωρα που δε πηγε καλα!!Απο τι ειδα η δοτρια ηταν καλη!!Επισης αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στο πρωτο cons σου εχει γραψει κανονικο παχος τριχας κ μετα απο 5 μηνες λεπτη!
 

jacksmith

Active Member
Στις μετρήσεις που θα γίνουν cvial,αφού θα κάνετε τον κόπο,ας κάνετε και ακόμα έναν,να προσπαθήσετε να μετρήσετε πόσα τρίτριχα τετράτριχα έχει φυτρωμενα από αυτά που μεταμοσχευθηκαν.

Αυτό θα το ήθελα και εγώ. Αυτά είναι τα πιό ουσιαστικά θέματα.
 

jacksmith

Active Member
Και να τον πλήρωνε ο coach A δε θα ξαναπήγαινε φίλε.

Ισχύει. Αλώστε όπως είπα ήδη έχω κάνει 3 ( το ένα έγινε τυχαία με τον Bisanga) ραντεβού και σχεδόν έχω σκεφτεί τι θα κάνω. Επίσης έχω δρομολογήσει και το θέμα με τις ουλές.
 

Disco

Well-Known Member
Ισχύει. Αλώστε όπως είπα ήδη έχω κάνει 3 ( το ένα έγινε τυχαία με τον Bisanga) ραντεβού και σχεδόν έχω σκεφτεί τι θα κάνω. Επίσης έχω δρομολογήσει και το θέμα με τις ουλές.
Εντωμεταξύ πυκνότητα δότριας σου γράφει 90 g/cm2 στο χαρτί. Ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό το νούμερο που σου έδωσαν ; Το στριπ ειχε μήκος 26 cm και πλάτος 1.7 cm = 44.2 cm2 το στριπ. 44.2 cm2 x 90g/cm2 = 3978 grafts έπρεπε να βγάλει το στριπ με αυτή την πυκνότητα που σου είπαν οτι έχεις. Το δικό σου έβγαλε μόνο 2500 όμως! Δηλαδή 1500 g λιγότερα τα οποία αγνοούνται.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εντωμεταξύ πυκνότητα δότριας σου γράφει 90 g/cm2 στο χαρτί. Ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό το νούμερο που σου έδωσαν ; Το στριπ ειχε μήκος 26 cm και πλάτος 1.7 cm = 44.2 cm2 το στριπ. 44.2 cm2 x 90g/cm2 = 3978 grafts έπρεπε να βγάλει το στριπ με αυτή την πυκνότητα που σου είπαν οτι έχεις. Το δικό σου έβγαλε μόνο 2500 όμως! Δηλαδή 1500 g λιγότερα τα οποία αγνοούνται.

Τα 90 τρχθλκ ανά cm2 στη δότρια είναι καλός αριθμός ; Άσχετη ερώτηση απλά θέλω να μάθω αν θεωρούνται πολλά.
 

tol

Well-Known Member
ΕΠΙΤΗΔΕΣ χτενιζεται με τροπο που ΑΛΛΟΙΩΝΕΙ το αποτελέσμα.


χτενιζει τα μαλλια ΕΠΙΤΗΔΕΣ με τροπο που σιγουρα δεν κυκλοφορει έξω και γενικά προσπαθει να δημιουργησει αδικες αρνητικές εντυπωσεις.


Θα δεις και εσυ πως δεν προκειται να ποσταρει ΚΑΜΙΑ φωτογραφια με καποια αστεια δικαιολογια, ισως οτι προσβήθηκε ή κατι παρόμοιο.

Κυριε Αναστασακη, τι εχετε να πειτε τωρα;

Τι εχετε να πειτε τωρα που ο πελατης σας ανεβασε φωτογραφιες με το χτενισμα που "φαγωθηκατε" εδω και καιρο να κανει;

Οριστε! Σας διεψευσε. Ορκιζοσαστε οτι δε θα ανεβασει φωτογραφιες με το χτενισμα που συμφωνησατε.

Κι ομως! Χτενισε τα μαλλια προς τα δεξια, αφου με την περιφημη τεχνικη σας αυτο θα ηταν το τελειο χτενισμα, και σας εξεθεσε.

Ποιο ειναι, λοιπον, το τελικο αποτελεσμα;

Εξακολουθειτε, κυριε γιατρε, να θεωρειτε οτι το αυτο το αποτελεσμα ειναι "ΓΑΜΑΤΟ", οπως ο ιδιος εχετε γραψει;

Θα ζητησετε, επιτελους, μια συγγνωμη για το τραγικο αποτελεσμα που επιτυχατε;

Με επαρση πριν απο καιρο ισχυριζοσαστε οτι ο πελατης χτενιζεται σαν τον "μπακαλογατο", για να σας εκθεσει. Ισχυριζοσαστε οτι ειναι νωρις ακομα (6μηνο) και οτι στους 10 μηνες το αποτελεσμα θα σας δικαιωσει.

Νιωθετε, λοιπον, δικαιωμενος; Ή μηπως αποδεικνυεται οτι σε καθε ανεξαρτητο περιστατικο της κλινικης σας τα αποτελεσματα ειναι μετριοτατα;

Μηπως θα πρεπει να αναθεωρησετε τις αποψεις σας για την "Μπαρτσελονα", να προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα και να καταλαβετε οτι εχετε υπερεκτιμησει και υπερκοστολογησει τις μετριας ποιοτητας υπηρεσιες που παρεχετε;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα