Μεταμόσχευση 22 χρονων

LoverBoy

Well-Known Member
Ο αδερφός μου χρησιμοποιούσε regaine για χρόνια, μάλλον ακόμη χρησιμοποιεί. Τον αφρό και το σπρέι. Έπαιρνε και κάτι χάπια για ένα διάστημα, μάλλον ήταν φιναστεριδη. Το μόνο που κατάφερε ίσως ήταν να τα κρατήσει λίγο παραπάνω. Το σκέφτοταν για μεταμόσχευση αλλά είδε πως του πήγαινε το ξυρισμένο και το άφησε έτσι. Πλέον ειναι 30 χρονων. Η τριχόπτωση του ξεκίνησε στα 18 αλλά βάδιζε πιο αργά από τη δίκη μου διότι είχε πιο πυκνό μαλλί. Πλεον εννοείται σε χειρότερη φαση από μένα αλλά ειναι και 8 χρόνια μεγαλύτερος.. Θα το ρισκάρω και θα κάνω την μεταμόσχευση, θα αρχίσω τη θεραπεία αν ειναι να μου πέσουν πάλι σε 5 χρόνια ας ειναι! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μάγκες!
Κάνε αυτό που λέει η καρδούλα σου και μη το κουράζεις στο μυαλό σου!Απλά εδώ είπαμε πως είναι το σωστό βάση εμπειριών και αποτελεσμάτων!Ότι και να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία και ξεκίνα απο τώρα έστω Φίνα Θα δεις θαύματα!!!!Αλλιώς ότι και να κάνεις με την ΜΜ δεν θα δεις αυτό που θέλεις!Θα βοηθήσει και στο shock loss!Eν μέρη σε καταλαβαίνω καθώς θες να δεις τον εαυτό σου ανανεωμένο!Περιμένουμε με το καλό την παρουσίαση σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αγαπητέ συνομήλικε φίλε η απόφαση να προβείς σε ΜΜ σε αυτή την ηλικία με τόσο προχωρημένη αραίωση και χωρίς dht blocker στη φαρέτρα σου είναι βέβαιο πως θα θυμίσει τη σφαγή των Ρωμαίων στον Τευτοβούργιο Δρυμό. Διάβασε το νήμα μου Φιναστερίδη για καμιά ωρίτσα να δεις και το δικό μου στορυ και πως με κατεύθυναν οι εξαιρετικοί γνώστες που έχει το σαιτ και προσπάθησε να πληροφορηθείς όσο παραπάνω γίνεται. Γνωρίζω πως το να σαι στα early 20's και να βλέπεις την εικόνα σου στον καθρέφτη και να ξενερώνεις είναι ότι χειρότερο αλλά 1000 φορές να είσαι στη δίαιτα 2 χρονάκια ακόμα και μετά να χτυπήσεις κάτι καλό που θα μείνει παρά να πάρεις μία ανάσα εμφανισιακά για 1-2 χρόνια και μετά να επιστρέψεις εδώ που είσαι ( μπορεί και χειρότερα ). Πίστεψε με το ψυχολογικό αντίκτυπο που θα έχει το 2ο δεν μπορείς να το φανταστείς καν. Μη βιαστείς.
 

Marios1982

Well-Known Member
Ο αδερφός μου χρησιμοποιούσε regaine για χρόνια, μάλλον ακόμη χρησιμοποιεί. Τον αφρό και το σπρέι. Έπαιρνε και κάτι χάπια για ένα διάστημα, μάλλον ήταν φιναστεριδη. Το μόνο που κατάφερε ίσως ήταν να τα κρατήσει λίγο παραπάνω. Το σκέφτοταν για μεταμόσχευση αλλά είδε πως του πήγαινε το ξυρισμένο και το άφησε έτσι. Πλέον ειναι 30 χρονων. Η τριχόπτωση του ξεκίνησε στα 18 αλλά βάδιζε πιο αργά από τη δίκη μου διότι είχε πιο πυκνό μαλλί. Πλεον εννοείται σε χειρότερη φαση από μένα αλλά ειναι και 8 χρόνια μεγαλύτερος.. Θα το ρισκάρω και θα κάνω την μεταμόσχευση, θα αρχίσω τη θεραπεία αν ειναι να μου πέσουν πάλι σε 5 χρόνια ας ειναι! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μάγκες!
Όταν είσαι νέος πιστεύεις πιο εύκολα και εχεις ενθουσιασμό. Μακάρι να είχα κ εγώ κάποιον να με συμβουλέψει να μην κάνω λάθη που έχω κάνει. Ο Θεός μαζί σου.
 

Geormous1

New Member
Αγαπητέ συνομήλικε φίλε η απόφαση να προβείς σε ΜΜ σε αυτή την ηλικία με τόσο προχωρημένη αραίωση και χωρίς dht blocker στη φαρέτρα σου είναι βέβαιο πως θα θυμίσει τη σφαγή των Ρωμαίων στον Τευτοβούργιο Δρυμό. Διάβασε το νήμα μου Φιναστερίδη για καμιά ωρίτσα να δεις και το δικό μου στορυ και πως με κατεύθυναν οι εξαιρετικοί γνώστες που έχει το σαιτ και προσπάθησε να πληροφορηθείς όσο παραπάνω γίνεται. Γνωρίζω πως το να σαι στα early 20's και να βλέπεις την εικόνα σου στον καθρέφτη και να ξενερώνεις είναι ότι χειρότερο αλλά 1000 φορές να είσαι στη δίαιτα 2 χρονάκια ακόμα και μετά να χτυπήσεις κάτι καλό που θα μείνει παρά να πάρεις μία ανάσα εμφανισιακά για 1-2 χρόνια και μετά να επιστρέψεις εδώ που είσαι ( μπορεί και χειρότερα ). Πίστεψε με το ψυχολογικό αντίκτυπο που θα έχει το 2ο δεν μπορείς να το φανταστείς καν. Μη βιαστείς.

Καλησπέρα φίλε μου! Τι μου προτείνεις δηλαδή να κάνω; Να τα ακυρώσω όλα και να μπω σε θεραπεια; Πιστεύεις θα έχει αποτέλεμα; Αν είναι να μου κρατήσει απλά τις τρίχες που έχω, δεν αξίζει κατεμε πιστευω.. Επίσης από ότι έχω διαβάσει οι τρίχες που σου μεταμοσχεύουν δεν πέφτουν.. Μόνο αυτές που έχεις ήδη. Με σωστή θεραπεία θα μπορέσω να κρατήσω και τις υπόλοιπες που ήδη έχω.
 

ch7.panos

Active Member
Καλησπέρα φίλε μου! Τι μου προτείνεις δηλαδή να κάνω; Να τα ακυρώσω όλα και να μπω σε θεραπεια; Πιστεύεις θα έχει αποτέλεμα; Αν είναι να μου κρατήσει απλά τις τρίχες που έχω, δεν αξίζει κατεμε πιστευω.. Επίσης από ότι έχω διαβάσει οι τρίχες που σου μεταμοσχεύουν δεν πέφτουν.. Μόνο αυτές που έχεις ήδη. Με σωστή θεραπεία θα μπορέσω να κρατήσω και τις υπόλοιπες που ήδη έχω.
Δεν σου έχουν πέσει τόσα πολλά όσα νομίζεις. Έχεις εκεί μέσα αρκετά miniaturized hair που θα ξαναβγούν κανονικά και θα παχύνουν. Αν το κάνεις αυτό θα ταλαιπωρήσεις λιγότερο τη δότρια σου, θα παχύνουν ελάχιστα και τα μαλλιά της δότριας αλλά και τα πάνω που θα γίνουν θηρία και εν τέλει θα εξαντλήσεις λιγότερο τη δότρια. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας και πόσο αντέχεις ώσπου να φτάσεις στην ΜΜ. Επίσης εγώ θα πω πως καλύτερα να ξοδευτείς σε καλό γιατρό παρά να δώσεις 2κ στη Τουρκία και να έχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα με «μαδημένη» δότρια. Το να περιμένεις θα σε οδηγήσει κιόλας να μαζέψεις αρκετά λεφτά για κάτι καλύτερο. Αυτή είναι η γνώμη μου… καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν αποφασίσεις.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα φίλε μου! Τι μου προτείνεις δηλαδή να κάνω; Να τα ακυρώσω όλα και να μπω σε θεραπεια; Πιστεύεις θα έχει αποτέλεμα; Αν είναι να μου κρατήσει απλά τις τρίχες που έχω, δεν αξίζει κατεμε πιστευω.. Επίσης από ότι έχω διαβάσει οι τρίχες που σου μεταμοσχεύουν δεν πέφτουν.. Μόνο αυτές που έχεις ήδη. Με σωστή θεραπεία θα μπορέσω να κρατήσω και τις υπόλοιπες που ήδη έχω.
Ξεκάθαρα και θα έχει αποτέλεσμα. Η μεταμόσχευση δεν είναι μία διαδικασία τύπου '' Μου φύγαν 5 τρίχες, αντλώ τόσες από τη δότρια και είμαι στα εργοστασιακά στάνταρ μου '' . Είναι οδύσσεια και για να βρεις την Ιθάκη σου χρειάζεται αναντίρρητα να χτίσεις πάνω σε γερά θεμέλια ( υπομονή και DHT blocker ) και λιγότερο σε σαθρά που προωθούνται για να κονομήσουν οι γνωστοί άγνωστοι ( ΜΜ σε ότι ηλικία και να είσαι και συζήτηση για τρίχες και όχι τριχοθυλάκια ) . Αν ήμουν εσύ θα ξεκίναγα ΑΥΡΙΟ φιναστερίδη 1,25 mg ημερησίως και αφρό Regaine 2 φορές τη μέρα ( πρωί / βράδυ ). Θα έδινα τουλάχιστον 1,5 χρόνο στο συγκεκριμένο δίδυμο να δράσει πάνω μου και από το 2025 θα ξεκινούσα αναζήτηση για μεταμόσχευση. Και μηδενική επανέκφυση να είχες το μαλλί σου τώρα με το μαλλί σου τότε δε θα έχουν καμία σχέση. Αδερφούλη ψάξε τα σε παρακαλώ. Από τα μηνύματα σου διακρίνω άγνοια στο θέμα. Μη το πάρεις κάπως, και εγώ όταν μπήκα εδώ μέσα το 2021 δεν ήξερα που πατάω και που βρίσκομαι. Και οι τρίχες που σου μεταμοσχεύουν μπορούν να πέσουν και το να σου κρατήσει τις τρίχες που ήδη έχεις μία θεραπεία είναι ευλογία απλά δεν μπορείς να το καταλάβεις τώρα. Πριν κάνεις το παραμικρό διάβασε αδερφέ, μη βιαστείς.
 

Chris34

Active Member
Καταλαβαίνω ότι είναι πίκρα να είσαι τόσο νέος και να είσαι από τους ελάχιστους συνομηλίκους σου με εμφανή αραίωση. Αν θες να το κάνεις μαζί σου αλλά με συντηρητική χρήση της δοτριας. Στην Τουρκία στις περισσότερες κλινικές βλέπω υπερβολή στον αριθμό τριχοθυλακιων που εξάγουν σε σχέση με την αραίωση του καθενός. (Εκτός και αν είναι για κάποιο λόγο φουσκωμένος ο αριθμός που λένε).
Ελπίζω να μη το πάνε πολύ επιθετικά και σου αραιώσουν πολύ τη δοτρια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τη χρειαστείς και στο μέλλον ξανά.
Στις περισσότερες κλινικές όπως και αυτή που επέλεξες θα πάρεις ένα καλό αποτέλεσμα ειδικά αν πάρεις ταυτόχρονα και φιναστεριδη σε χάπι η τοπική.
Μαζί με τα μεταμοσχευμενα θα φουντώσουν και τα δικά σου. Αν το έχεις τόσο λαχτάρα που είμαι σίγουρος κάνε το και καλή επιτυχία.
 

konelos

Active Member
Κάνε ότι σου λένε τα παιδιά, είναι κρίμα. Να νιώθεις όμορφος δεν το θες μόνο στα 20, ίσως στα 40 που έχει αρχίσει το σάπισμα να το έχεις περισσότερο ανάγκη, το να πάρεις μια παράταση 5 χρόνια δεν λέει τίποτα και τα χρόνια περνάνε @μιώντας Το σόι της μάνας σου πως είναι από μαλλιά ;
Οι φίλοι που θα πάτε μαζί ίδια ηλικία είναι;
Μην πάτε για σφαγή, στη χειρότερη θυσιάστε τη προκ/Λη.
 

Geormous1

New Member
Κάνε ότι σου λένε τα παιδιά, είναι κρίμα. Να νιώθεις όμορφος δεν το θες μόνο στα 20, ίσως στα 40 που έχει αρχίσει το σάπισμα να το έχεις περισσότερο ανάγκη, το να πάρεις μια παράταση 5 χρόνια δεν λέει τίποτα και τα χρόνια περνάνε @μιώντας Το σόι της μάνας σου πως είναι από μαλλιά ;
Οι φίλοι που θα πάτε μαζί ίδια ηλικία είναι;
Μην πάτε για σφαγή, στη χειρότερη θυσιάστε τη προκ/Λη.
Όλοι σχεδόν έχουν φαλάκρα από το σόι της μάνας μου. Η αληθεια είναι ότι αν τα αφήσω τώρα το πιο πιθανό είναι να τα παρω όλα με την πρώτη και να ξεκινήσω θεραπεία.. αλλιώς δν τα κρατάω έτσι Γτ με έχουν κουράσει στο λούσιμο (κάθε μερα) και φτιάξιμο.

Σας στελνω φωτο πως είμαι τώρα με τα μαλλιά και πως ήμουν πριν 2 χρόνια που τα είχα πάρει ξουρα.

73D0186C-AF50-404C-B393-2ADD645288B9.jpeg
 

Συνημμένα

  • 247C7255-BC8B-4763-BEAD-4A6535524250.jpeg
    247C7255-BC8B-4763-BEAD-4A6535524250.jpeg
    162 KB · Προβολές: 140
  • 56FC1C54-B4FE-43B7-A369-5EFD08A95028.jpeg
    56FC1C54-B4FE-43B7-A369-5EFD08A95028.jpeg
    156.9 KB · Προβολές: 139

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Έχω χρόνια να μετρηθώ αλλά κάπου στο 1,85 φαντάζομαι
Ρε φιλε εισαι 1,85 και ασχολεισαι με μαλλια; Για μενα ξυρισε τα και ξεκινα γυμναστηριο, σε 6 μηνες θα τα χεις ξεχασει τα μαλλια.
Επισης οπως βλεπω σου παει πολυ το ξυρισμενο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Έχω χρόνια να μετρηθώ αλλά κάπου στο 1,85 φαντάζομαι
Ε ναι το έχεις πάρει λάθος! Αντάλλαζα 1.85 αντί για 1.76 με σώμα αντί για μαλλια. Πίστεψε με με αυτό κοιτάζουν οι γυναίκες. Μη βιαστείς στο ξαναλέω θα κάνεις λάθος. Παίξε γυμναστήριο και θεραπεία για μαλλιά και σε μια 5ετια δες το πάλι. Δε θα χάσεις, θα κερδίσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1.75 εγώ και χωρίς να είναι φέτες ούτε καν γυμνασμενος αλλά με μαλλια δεν το άλλαζα με ύψος παραπάνω ούτε με σώμα ..έτσι πως είμαι αλλά με μαλλια και πάντα κοπέλες ήμουν.
 

JimKan1

Well-Known Member
1.75 εγώ και χωρίς να είναι φέτες ούτε καν γυμνασμενος αλλά με μαλλια δεν το άλλαζα με ύψος παραπάνω ούτε με σώμα ..έτσι πως είμαι αλλά με μαλλια και πάντα κοπέλες ήμουν.
Εγω ειμαι 1,73 και το ανταλλαζα για 1,86 καραφλος any moment. Οσον αφορα τις γυναικες, στην εμφανιση το υψος ειναι το νουμερο 1 και τα μαλλια 3-4(προσωπικη αποψη εννοειται) βεβαια και 1,70 χοντρος καραφλας να σαι αμα εχεις λεφτα αντισταθμιζεις. Γενικα κοπελες οποιος προσπαθει βρισκει στο τελος, υπαρχει καποιος-καποια για ολους εκει εξω, το θεμα ειναι ποσο ευκολο ειναι, κοντος και καραφλας ειναι 20 φορες πιο δυσκολο απ οτι ψηλος με μαλλια κτλπ.
 

dlazaros

Well-Known Member
Όλοι σχεδόν έχουν φαλάκρα από το σόι της μάνας μου. Η αληθεια είναι ότι αν τα αφήσω τώρα το πιο πιθανό είναι να τα παρω όλα με την πρώτη και να ξεκινήσω θεραπεία.. αλλιώς δν τα κρατάω έτσι Γτ με έχουν κουράσει στο λούσιμο (κάθε μερα) και φτιάξιμο.

Σας στελνω φωτο πως είμαι τώρα με τα μαλλιά και πως ήμουν πριν 2 χρόνια που τα είχα πάρει ξουρα.
Προσωπική άποψη καθαρά σε αισθητικό επίπεδο. Μην κάνεις ΜΜ και εαν δεν θέλεις θεραπείες δεν πειράζει. Η εμφάνιση σου για την προσέλκυση του άλλου φύλου είναι παραπάνω απο τον μέσο όρο και σου πάει το λούκ το ξυρισμένο περισσότερο απο το μαδημένο με μαλλιά. Ο λόγος που στο λέω είναι οτι αμα πειράξεις το κεφάλι με ΜΜ θα χάσεις οποιαδήποτε φυσικότητα έχεις για πάντα. Φαντάσου να είσαι τυπάκι τύπου Rock/Στάθαμ φτασμένος επαγγελματικά και να έχεις στο κεφάλι μετά απο 10 χρόνια μερικές μεταμοσχευμένες τρίχες εδω και εκεί που μετά θα θέλεις να τις διώξεις αλλά θα μείνουν τα σημάδια και πάνω και πίσω. Επίσης αυτό το "τα μεταμοσχευμένα δεν πέφτουν" να το προσέξεις καθώς δεν είναι ακριβώς έτσι. Κάνε ενα πείραμα: κάνε λογαριασμό στο www.reddit.com/r/AskWomen και στο www.reddit.com/r/malehairadvice/ και βάλε 2 φωτό όπως έβαλες εδω, μια με μαλλιά και μια ξυρισμένη και ρώτα απόψεις. Θα καταλάβεις γρήγορα...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά εγώ 1.84 και γυμναστήριο και όλα πάω!Αλλά είναι όπως με αυτόν που έχει μαλλιά και δεν καταλαβαίνει αυτόν που δεν έχει!
Δηλαδή δεν με ένοιαζε ούτε το ύψος ούτε το καλό σώμα γιατί είναι κάτι που το είχα!Οπότε κατευθείαν το επίκεντρο για εμένα έπεφτε στα μαλλιά!Είναι λοιπόν η σύγκριση λίγο άκυρη καθώς ένας που είναι ψηλός το έχει αυτό οπότε για αυτόν είναι δεδομένο!επίσης δεν πάει σε όλους τους ψηλούς η ξούρα!Στην τελική την εικόνα μας δεν την φτιάχνουμε γιατί μπορεί να αρέσει στην Λίτσα ή στην Κίτσα καθώς σήμερα είναι και αύριο δεν είναι!Δεν με ένοιαξε ποτέ αυτό ούτε το σκέφτηκα!Ούτε αυτές είναι τέλειες και ζητάνε ότι και εμείς μη σκάμε λοιπόν!Όσο ανάγκη τις έχουμε τόσο μας έχουν!!!!!
Εν ολίγης να αρέσουμε πάνω απο όλα στον εαυτό μας γιατί με αυτόν είναι το μόνο σίγουρο ότι θα είμαστε μαζί για όσο κρατάει αυτή η ζωή!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα