Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές σας

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Πω ρε φίλε μου αρέσει πολύ!Σοβαρά.Επίσης 3 ευρώ το graft είναι η τιμή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

koskar είπε:
Μπραβο στην H*C που στην συγκεκριμένη περίπτωση φερθηκε κατι παραπάνω από σωστά. Θα μπορούσε ανετα να σου δεσμευσει την προκαταβολή από την στιγμή που ακύρωσες την επεμβαση μολις 7 ημερες πριν. Φιλε σου ευχομαι ότι καλύτερο για τη συνεχεια και όπως ήδη γνωριζεις οι δυο πρωτοι μηνες θα είναι σχετικά δύσκολοι. Μετά θα έρθει όμως η μεγάλη αλλαγή που θα σου αλλάξει τη ζωή...

Πράγματι φίλε koskar!

Επι τι ευκαιρία, θα ήθελα προσωπικά να ευχαριστήσω και τον κ. Φιούρη, ο οποίος πραγματικά ακούραστα απαντούσε σε τεχνικές μου απορίες επί 3 μήνες που προγραμμάτιζα την επέμβαση στην HDC. Ειλικρινά δεν είχα κανένα σκοπό να ακυρώσω την επέμβαση στην HDC, αλλά τα πράγματα γίναν τόσο ξαφνικά και έπρεπε να πάρω γρήγορες αποφάσεις. Εξάλλου, θεωρώ ότι η φροντίδα που θα τύγχανα στην HDC θα ήταν αντιστοίχου επιπέδου!
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Adriano είπε:
Πω ρε φίλε μου αρέσει πολύ!Σοβαρά.Επίσης 3 ευρώ το graft είναι η τιμή;

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Μου ανεβάζεις το ήδη ανεβασμένο ηθικό! Τιμή 3k grafts επί 3 ευρώ, 200 grafts δώρο, διαμονή, μεταφορικά στην κύπρο, φαγητό καλυμμένα, αεροπορικά δικά μου!
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Σου έχει πει αν θα κρατήσει την τιμή σε αυτά τα επίπεδα;
 

kos1987

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Ωραιος!!!! Ευχομαι τα καλυτερα!!!!
Ομως ρε παιδια....θελω να πω τον πονο μου.... Εσεις που κανετε μεταμοσχευσεις και καλα κανετε αφου τα εχετε δεν σας προβληματισε ποτέ γιατι τετοιες τιμες?Γενικα μιλαω....Αλλοι χρεωνουν 8-9$ τριχ. ελεος δλδη.Οπως ειπες Λαζαρε χρειαζεται η ομαδα να ειναι δεμενη, βασικοτατο, να ξερει ακριβως τι θα κανει και ενας μικρος εξοπλισμος...Ολο αυτο δικαιολογει την τιμη?Σιγα τα εξοδα της επεμβασης...Ας πουμε οτι οι κλ.κανουν 1 επεμβαση καθε 3 μερες στη χειροτερη (φανταζομαι) Αν τα λογαριαζω καλα βγαζουν σχεδον καθαρα 100.000 ευρα το μηνα...4 ατομα...Δηλαδη ο καλλιτεχνης (εγω ετσι θελω να αποκαλω τους γιατρους που κανουν μεταμ.) αμοιβεται ισως καλυτερα και απο ενα καρδιοχειρουργο...που εχει πολλες επιπλοκες σε καθε επεμβαση. Δεν ειναι λιγο εξωφρενικο?
Και παλι καλα αποτελεσματα!!!
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Adriano είπε:
Σου έχει πει αν θα κρατήσει την τιμή σε αυτά τα επίπεδα;

Η τιμή είναι κανονικά 10k euro για 3k grafts, αλλά έχει 10% έκπτωση επειδή είναι αρχή. Τώρα για το μέλλον δε ξέρω...
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

kos1987 είπε:
Ωραιος!!!! Ευχομαι τα καλυτερα!!!!
Ομως ρε παιδια....θελω να πω τον πονο μου.... Εσεις που κανετε μεταμοσχευσεις και καλα κανετε αφου τα εχετε δεν σας προβληματισε ποτέ γιατι τετοιες τιμες?Γενικα μιλαω....Αλλοι χρεωνουν 8-9$ τριχ. ελεος δλδη.Οπως ειπες Λαζαρε χρειαζεται η ομαδα να ειναι δεμενη, βασικοτατο, να ξερει ακριβως τι θα κανει και ενας μικρος εξοπλισμος...Ολο αυτο δικαιολογει την τιμη?Σιγα τα εξοδα της επεμβασης...Ας πουμε οτι οι κλ.κανουν 1 επεμβαση καθε 3 μερες στη χειροτερη (φανταζομαι) Αν τα λογαριαζω καλα βγαζουν σχεδον καθαρα 100.000 ευρα το μηνα...4 ατομα...Δηλαδη ο καλλιτεχνης (εγω ετσι θελω να αποκαλω τους γιατρους που κανουν μεταμ.) αμοιβεται ισως καλυτερα και απο ενα καρδιοχειρουργο...που εχει πολλες επιπλοκες σε καθε επεμβαση. Δεν ειναι λιγο εξωφρενικο?
Και παλι καλα αποτελεσματα!!!

Φίλε Kos1987,

έχεις απόλυτο δίκιο... Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

βλεποντας της φωτογραφιες σου
δεν θα ελεγα οτι εισαι nw 6 με τιποτα !
απο δοτριες φαινεσαι φουλ
εχεις πολυ πραμα να βγαλεις ακομα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Φοβερή δουλεια φίλε Λάζαρα, μπράβο για την επιλογή σου!!!

Καλά αποτελέσματα!!
 

agchrist

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

kos1987 είπε:
Ωραιος!!!! Ευχομαι τα καλυτερα!!!!
Ομως ρε παιδια....θελω να πω τον πονο μου.... Εσεις που κανετε μεταμοσχευσεις και καλα κανετε αφου τα εχετε δεν σας προβληματισε ποτέ γιατι τετοιες τιμες?Γενικα μιλαω....Αλλοι χρεωνουν 8-9$ τριχ. ελεος δλδη.Οπως ειπες Λαζαρε χρειαζεται η ομαδα να ειναι δεμενη, βασικοτατο, να ξερει ακριβως τι θα κανει και ενας μικρος εξοπλισμος...Ολο αυτο δικαιολογει την τιμη?Σιγα τα εξοδα της επεμβασης...Ας πουμε οτι οι κλ.κανουν 1 επεμβαση καθε 3 μερες στη χειροτερη (φανταζομαι) Αν τα λογαριαζω καλα βγαζουν σχεδον καθαρα 100.000 ευρα το μηνα...4 ατομα...Δηλαδη ο καλλιτεχνης (εγω ετσι θελω να αποκαλω τους γιατρους που κανουν μεταμ.) αμοιβεται ισως καλυτερα και απο ενα καρδιοχειρουργο...που εχει πολλες επιπλοκες σε καθε επεμβαση. Δεν ειναι λιγο εξωφρενικο?
Και παλι καλα αποτελεσματα!!!

Έχει δίκιο ο φίλος. Οι περισσότεροι από μας είμαστε νέοι άνθρωποι με μέτρια ή χαμηλά εισοδήματα και δυσκολευόμαστε να δίνουμε τέτοια ποσά, παρόλο που σαν επέμβαση τη θεωρούμε πολύ σημαντική. Οι αισθητικές επεμβάσεις - όπως η μεταμόσχευση - πάντοτε είναι ακριβές, διότι αφενός θεωρείται είδος πολυτελείας, αφεταίρου είναι λίγοι οι γιατροί που αξίζουν, δλδ ολιγοπώλιο, άρα χρεώνουν σχεδόν όσο θέλουν, δλδ τεράστια περιθώρια κέρδους. Ό,σο όμως η αγορά της (επιτυχημένης) μεταμόσχευσης αναπτύσσεται και γίνεται πιο ανταγωνιστική οι τιμές θα πρέπει να πέφτουν σιγά σιγά, απλά αυτό γίνεται με πολύ αργό ρυθμό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

PANOS101 είπε:
βλεποντας της φωτογραφιες σου
δεν θα ελεγα οτι εισαι nw 6 με τιποτα !
απο δοτριες φαινεσαι φουλ
εχεις πολυ πραμα να βγαλεις ακομα

Μακάρι! Ο Γεωργίου μου είπε ότι μπορώ να κάνω άλλες 2 FUE με 2500 και 1500 grafts αντίστοιχα! Τώρα όμως θα περιμένω 1 χρόνο να δώ τα τελικά αποτελέσματα και μετά σιγά σιγά να καθορίσω στρατηγική!
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Makedonas-64 είπε:
καλη επιτυχια και απο μενα φιλε Λαζαρε, σου ευχομαι οτι καλυτερο.

Ευχαριστώ :D

danceworld_2001 είπε:
Φοβερή δουλεια φίλε Λάζαρα, μπράβο για την επιλογή σου!!! Τέτοια λέγε μας και θα μας ξεσηκώσεις να πάμε Γε***ίου αύριο!!! Μπράβο και στην τίμια εντιμετώπιση της H*C. Καλά αποτελέσματα!!

Ευχαριστώ danceworld!!
 

icesensei

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

φίλε Λάζαρε τα νέα από το... μέτωπο ::) δείχνουν πολύ καλά!!!
ότι καλύτερο ;D ;D :-\ , μπράβο!!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Συγχαρητηρια και απο μενα φιλε Λαζαρε :) Η δουλεια φαινεται οντως εξαιρετικη!
 
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

λαζαρε σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι η επιστροφή χρημάτων της προκαταβολής από την HDC. Αυτό δείχνει πολλά για τον τρόπο που προσεγγίζουν τους πελάτες τους.Τους βλέπουν πρώτα σαν ανθρώπους και μετά όλα τα άλλα και αυτό είναι το σημαντικότερο σε μια μεταμόσχευση.Καλή ανάρρωση να σου ευχηθώ και όλα θα πάνε καλά.
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Πραγματικά η δουλειά φαίνεται πολύ καλή, αν και όπως λέει και ο φίλος kos1987, πολύ ακριβή και βέβαια όχι μόνο εκεί αλλά παντού. Πραγματικά τα περιθώρια κέρδους πρέπει να είναι τεράστια….
Υπομονή τώρα φίλε Lazare και εύχομαι η ανάπτυξη να είναι ιδανική….
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

icesensei είπε:
φίλε Λάζαρε τα νέα από το... μέτωπο ::) δείχνουν πολύ καλά!!!
ότι καλύτερο ;D ;D :-\ , μπράβο!!

Ευχαριστώ icesensei!

Mouratidis είπε:
Συγχαρητηρια και απο μενα φιλε Λαζαρε :) Η δουλεια φαινεται οντως εξαιρετικη!

Ευχαριστώ φίλε! Η δικιά σου επίσης!!

marmaromenos είπε:
λαζαρε σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι η επιστροφή χρημάτων της προκαταβολής από την H*C. Αυτό δείχνει πολλά για τον τρόπο που προσεγγίζουν τους πελάτες τους.Τους βλέπουν πρώτα σαν ανθρώπους και μετά όλα τα άλλα και αυτό είναι το σημαντικότερο σε μια μεταμόσχευση.Καλή ανάρρωση να σου ευχηθώ και όλα θα πάνε καλά.

Ευχαριστώ φίλε marmaromene! Και εσύ το ίδιο!

n094 είπε:
Πραγματικά η δουλειά φαίνεται πολύ καλή, αν και όπως λέει και ο φίλος kos1987, πολύ ακριβή και βέβαια όχι μόνο εκεί αλλά παντού. Πραγματικά τα περιθώρια κέρδους πρέπει να είναι τεράστια….
Υπομονή τώρα φίλε Lazare και εύχομαι η ανάπτυξη να είναι ιδανική….

Ευχαριστώ n094, καλή επιτυχία και σε σένα!
 

pavlos

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Φίλε καλα αποτελεσματα σου ευχομαι , φαίνεται να εχει γίνει καλή δουλειά , απο οτι βλέπω είχαν επικεντρωθεί στο hairline σου , εσυ ζητησες μεγαλη πυκνωση εκεί????
 

agchrist

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο εξωτερικό, θα ήθελα τις συμβουλές

Λάζαρε πολύ καλή δουλεία, πιστεύω θα πας πολύ καλά. Θα ήθελα να μας πεις αν η απόφασή σου για την ακύρωση που έκανες στην H*C για να πας στην MH*C μεγαλύτερο ρόλο έπαιξε ο γιατρός, το οικονομικό ή κάτι άλλο; καλή συνέχεια
 
Μπλουζα