Μεταμόσχευση στην ahc

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
καλα εσυ αγαπητε σε πηγε σε αλλο επιπεδο προσφυσης δεν το εχω ξαναδει αυτο το πραγμα. Για αφρους δεν ξερω τι παιζει αλλα νμζω η propylene glycol προκαλει αυτες τις παθησεις
Είναι αλήθεια. Είχε κάνει ολόκληρες κρουστες που έπνιξαν τουφες τρίχες και τις πήραν μαζί τους. Δεν πρέπει να υποτιμάται η σμηγματορροϊκή. Μπορεί να σε στείλει μήνες πίσω. Εγώ βέβαια είμαι και μαλακας γιατί είχα φαγούρα έντονη από Αύγουστο και αποφάσισα να ασχοληθώ Δεκέμβρη. Καλά να πάθω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitrisSTR

New Member
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια τον αφρό της fagron μινοξιδίλη και φιναστερίδη χωρίς κανένα θέμα, που τον χρησιμοποιούν και πολλοί στο φόρουμ χωρίς κανένα θέμα επίσης. Είναι απόλυτα φιλικός για το δέρμα με φυτικά συστατικά. Πάρε αυτόν φίλε να τα έχεις και τα 2 μαζί σε ένα. Είναι πολύ καλή και θα σε βοηθήσει με την επέμβαση. Καλή φύτρωση κιόλας @dimitrisSTR
Φιλε μου σ ευχαριστω! ειναι και τα δυο μαζι σε εναν αφρο? εχεισ να μου πεισ που μπορω να δω λεπτομερειεσ τιμη κτλ??
 

jersey

Well-Known Member
Φιλε μου σ ευχαριστω! ειναι και τα δυο μαζι σε εναν αφρο? εχεισ να μου πεισ που μπορω να δω λεπτομερειεσ τιμη κτλ??
ναι και τα 2 μαζί σε εναν αφρό. Οπότε δεν σε κουράζει και στην εφαρμογή ειναι βολικό. Πας σε ενα φαρμακείο και ζητάς το Fagron Derma Pack MFT με μινοξιδίλη 5%, φιναστερίδη 0.1%. Θα στο παραγγείλουν και θα στο φτιάξουν στο φαρμακείο. Τιμή γύρω στα 17-20 ευρώ το μπουκαλάκι.
 

dimitrisSTR

New Member
ναι και τα 2 μαζί σε εναν αφρό. Οπότε δεν σε κουράζει και στην εφαρμογή ειναι βολικό. Πας σε ενα φαρμακείο και ζητάς το Fagron Derma Pack MFT με μινοξιδίλη 5%, φιναστερίδη 0.1%. Θα στο παραγγείλουν και θα στο φτιάξουν στο φαρμακείο. Τιμή γύρω στα 17-20 ευρώ το μπουκαλάκι.
και ποσο διαστημα κραταει? γιατι απ την κλινικη μου δινουν τα εξησ : σαμπουαν 32 ευρω / μινοξιδιλη 19 ευρω /φινα 65 ευρω για διαρκεια 2 μηνεσ πανω κατω. συνολο 110 φευγα ευρω.
 

dimitrisSTR

New Member
Καλή φύτρωση! Μπορείς να μας δείξεις και μια φωτογραφία από τη δότρια?
Δεν ξέρω αν φαίνονται καλά, αλλά δεν μπορούσα αυτή την στιγμή καλύτερα . Συγγνώμη για το φωτισμό
 

Συνημμένα

  • 724F1A2C-91FB-4DE2-806A-8B908350362A.jpeg
    724F1A2C-91FB-4DE2-806A-8B908350362A.jpeg
    323.5 KB · Προβολές: 200
  • E935C9DE-3BE1-4917-B868-F1248346C5C1.jpeg
    E935C9DE-3BE1-4917-B868-F1248346C5C1.jpeg
    296.2 KB · Προβολές: 197
  • EA9FB53C-567E-492B-80DD-4D03C33C2CF5.jpeg
    EA9FB53C-567E-492B-80DD-4D03C33C2CF5.jpeg
    199 KB · Προβολές: 228

dimitrisSTR

New Member
Κάνε οτι σου είπαν από την κλινική. Μινοξιδίλη μετά την μεταμόσχευση βοηθάει στην πιο γρήγορη φύτρωση των νέων μοσχευμάτων και θα σου δυναμώσει και τα υπάρχοντα μαλλιά. Και η φιναστερίδη θα βοηθήσει να δυναμώσεις και να κρατήσεις τα υπάρχοντα. Οπότε χρησιμοποίησε και μινοξιδίλη (αφρό ή υγρή) και φιναστερίδη τοπική.
οποτε συμφωνεισ! επειδη αυτα που μου ειπαν απ την κλινικη (σαμπουαν 32ε μινοξ 19 φινα 65ε) διαρκουν 2 μηνεσ και ειναι προιοντα τους εχεισ να μου προτεινεισ κατι κ εσυ? ειδα τα παιδια αναφερανε για τον αφρο της φαγκρον . που παιζει στα 17-20ε. μιλαμε για τρελη διαφορα χρηματων. προφανωσ ειναι καλοσ για να αναφερεται σχεδον απ ολουσ
 

giorgosv

Active Member
Απλα ειναι τα πραγματα παιδια. μερες μετα τη μεταμοσχευση ξεκιναμε με λοσιον μινοξιδιλης η οποια εχει την καλυτερη απορροφηση λογω προπυλενογλυκολης και λογω του οτι ειναι σε υγρη μορφη.
Αν εμφανισεις ξηροδερμια η νιφαδες σαν πιτυριδα σταματας τη λοσιον και συνεχιζεις με αφρο μινοξιδιλης. λουσιμο καλο να καθαρισει το κεφαλι και με τον αφρο δεν εχεις ξανα θεμα.
Καλη φυτρωση φιλε. Ωραια και η δοτρια φαινεται.
 

dimitrisSTR

New Member
Απλα ειναι τα πραγματα παιδια. μερες μετα τη μεταμοσχευση ξεκιναμε με λοσιον μινοξιδιλης η οποια εχει την καλυτερη απορροφηση λογω προπυλενογλυκολης και λογω του οτι ειναι σε υγρη μορφη.
Αν εμφανισεις ξηροδερμια η νιφαδες σαν πιτυριδα σταματας τη λοσιον και συνεχιζεις με αφρο μινοξιδιλης. λουσιμο καλο να καθαρισει το κεφαλι και με τον αφρο δεν εχεις ξανα θεμα.
Καλη φυτρωση φιλε. Ωραια και η δοτρια φαινεται.
Να σαι καλά φίλε μου! Σ ευχαριστώ. Έτσι νομίζω θα κινηθώ κ εγω. Βλέποντας κ κάνοντας!
 

jersey

Well-Known Member
και ποσο διαστημα κραταει? γιατι απ την κλινικη μου δινουν τα εξησ : σαμπουαν 32 ευρω / μινοξιδιλη 19 ευρω /φινα 65 ευρω για διαρκεια 2 μηνεσ πανω κατω. συνολο 110 φευγα ευρω.
Για ενα μηνα περίπου τα 50 ml αφρου fagron. Αν δεν εχεις ηδη παρει της κλινικής παρε απο το φαρμακείο αυτο που βγαίνει πιο οικονομικό.
 

dimitrisSTR

New Member
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Μόλις πήρα την φιναστεριδη και την μινοξιδιλη. Και την ξεκινάω από σήμερα. Μου είπαν ότι θα βοηθήσουν αρκετα. Είναι τα παρακατω:
 

Συνημμένα

  • DBE233EC-6275-42A8-82EA-12831ADA5121.jpeg
    DBE233EC-6275-42A8-82EA-12831ADA5121.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 194
  • B0F4F6F6-3AE6-42CD-9784-0D25233A2515.jpeg
    B0F4F6F6-3AE6-42CD-9784-0D25233A2515.jpeg
    2.2 MB · Προβολές: 171

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Μόλις πήρα την φιναστεριδη και την μινοξιδιλη. Και την ξεκινάω από σήμερα. Μου είπαν ότι θα βοηθήσουν αρκετα. Είναι τα παρακατω:
Ναι, θα βοηθήσουν. Στις ποσες μερες μετα την επέμβαση εισαι σημερα;
 

obi one

Active Member
Ναι είναι όντως απαλή πολύ η hairway. Καμία σχέση με regaine. Όποιος είχε αντιμετωπίσει θέματα με regaine, μπορεί άνετα να δοκιμάσει hairway 5% υγρή, στεγνώνει γρήγορα και δεν προκαλεί ερεθισμούς. Αλλιώς τον αφρό της fagron.
γεια σου φίλε Nick, θεωρείς την hairway κ την fagron εφάμιλλες σε αποτελεσματικότητα με το regaine ? θυμάσαι στο περίπου τιμές απο τις 2 πρώτες ? ευχαριστώ
 

obi one

Active Member
Εμένα μου έκανε ερεθισμό και φαγούρα λιγότερο .Είναι θέμα ανθρώπου .Εδώ όμως δε συζητάμε γενικά για μινοξ αλλά για μινοξ μετά από μμ .Είναι περιττή .Αυτά που είναι να βγουν ,θα βγουν
δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα,, όταν κάνεις 2 ή 3 μμ, πολλοί γιατροί συνιστούν μιν για μείωση της πιθανότητας shock loss κ ταχύτερη φύτρωση καθως έχει παρατηρηθεί σε ορισμένες περιπτωσεις πιο αργή φυτρωση μετα την 1μμ. Φυσικά όπως κάθε σκευασμα φαρμακευτικό, έχει παρενέργειες που όμως είναι σπάνιες.
 

alex7

Well-Known Member
δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα,, όταν κάνεις 2 ή 3 μμ, πολλοί γιατροί συνιστούν μιν για μείωση της πιθανότητας shock loss κ ταχύτερη φύτρωση καθως έχει παρατηρηθεί σε ορισμένες περιπτωσεις πιο αργή φυτρωση μετα την 1μμ. Φυσικά όπως κάθε σκευασμα φαρμακευτικό, έχει παρενέργειες που όμως είναι σπάνιες.
Δεν είναι σπανιες
 

obi one

Active Member
g
Παιδια καλησπέρα και πάλι. Μόλις πήρα την φιναστεριδη και την μινοξιδιλη. Και την ξεκινάω από σήμερα. Μου είπαν ότι θα βοηθήσουν αρκετα. Είναι τα παρακατω:
γεια σου φίλε,, καλή επιτυχία,,, μπορεις να μου πεις σε παρακαλώ τιμή για την Minodril ? επίσης, γιατι προτίμησες αυτή κ ΄΄οχι το regaine ή καποια άλλη ? σκέφτομαι κ εγω να πάρω κ ψαχνω την καλύτερη επιλογή καθώς ο γιατρός μου είπε απλά να παρω ΜΙΝ δεν πρότεινε μάρκα κ ξέρω ότι το regaine είναι κάπως ακριβό.. ευχαριστω,
 

nick90

Well-Known Member
γεια σου φίλε Nick, θεωρείς την hairway κ την fagron εφάμιλλες σε αποτελεσματικότητα με το regaine ? θυμάσαι στο περίπου τιμές απο τις 2 πρώτες ? ευχαριστώ
Της fagron το παίρνουν συνήθως, αυτοί που θέλουν και φιναστερίδη τοπική, επειδή συνδυάζει και τα 2 (μινοξ+φινα). Ανάμεσα σε hairway και regaine, νομίζω οτι το regaine υπερτερεί λίγο παραπάνω αν μιλάς μόνο για αποτελεσματικότητα, ωστόσο έχει περισσότερες πιθανότητες να σου ερεθίσει το δέρμα και αργεί να στεγνώσει σε αντίθεση με το hairway που ειναι πιο "light" μινοξιδίλη για πιο ευαίσθητα δέρματα. Τιμές νομίζω κάπου αναφέρθηκαν παραπάνω γύρω στα 18-20 για τις 2 πρώτες. Ρώτα στα φαρμακεία.
 

obi one

Active Member
Της fagron το παίρνουν συνήθως, αυτοί που θέλουν και φιναστερίδη τοπική, επειδή συνδυάζει και τα 2 (μινοξ+φινα). Ανάμεσα σε hairway και regaine, νομίζω οτι το regaine υπερτερεί λίγο παραπάνω αν μιλάς μόνο για αποτελεσματικότητα, ωστόσο έχει περισσότερες πιθανότητες να σου ερεθίσει το δέρμα και αργεί να στεγνώσει σε αντίθεση με το hairway που ειναι πιο "light" μινοξιδίλη για πιο ευαίσθητα δέρματα. Τιμές νομίζω κάπου αναφέρθηκαν παραπάνω γύρω στα 18-20 για τις 2 πρώτες. Ρώτα στα φαρμακεία.
Ευχαριστώ πολύ, fina ( proscar ) ξεκίνησα με 1mg/μέρα, κ τώρα θα ξεκινήσω την ΜΙΝ. Στις 3/1 έκανα την 3η ΜΜ και ακολουθώ την συμβλουλή του γιατρού καθώς με αρχικό NOR7 θα χρειαστώ κ 4 μμ. Είδα και το σκευασμα Minodril 5% που προμηθευτηκε πιο πάνω ο φίλος Δημήτρης κ η τιμή είναι γύρω στα 14ευρώ. ίσως κινηθώ στην ίδια κατευθυνση απο την στιγμή που το regaine είναι "τουχτερό". Απλά ο γιατρός μου, πρότεινε χρήση μετα απο 20 ημέρες αυστηρά κ όχι νωρίτερα.. Καλή συνέχεια,
 
Μπλουζα