Μεταμόσχευση στην ahc

alex7

Well-Known Member
Είναι τελείως αδιάφορος με την μινοξ .Εμένα μου είπε να μη βάλω γιατί δε χρειάζεται .Πρόκειται περί χαζομάρας .Εχουνε αναλύσει και άλλη φορά τι θέμα αυτό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
ετσι είναι φίλε vlafo. O αφρός μινοξ δεν προκαλεί κανένα θέμα είτε της fagron, είτε regaine αφρός. Μονο καλό μπορεί να κάνει μετά την μεταμόσχευση μαλλιών. Γι'αυτό άλλωστε τον προτείνουν οι περισσότερες κλινικές παγκοσμίως.
Εμενα ο αφρός της regaine μου είχε κάνει ζημιά παλιά. Μου ξέραινε το κεφάλι πάρα πολύ και το κοκκίνιζε. Μέσα σε ένα τρίμηνο έχασα έδαφος που είχα κερδίσει με custom διάλυμα του τζερμια αλλά και τη μινοξ της μποταφεξ. Δεν υπονοώ κάτι απλά να υπάρχει το αφήνω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι τελείως αδιάφορος με την μινοξ .Εμένα μου είπε να μη βάλω γιατί δε χρειάζεται .Πρόκειται περί χαζομάρας .Εχουνε αναλύσει και άλλη φορά τι θέμα αυτό
Εννοεις οτι η μινοξιδιλη ειναι χαζομάρα;
 

nick90

Well-Known Member
Εμενα ο αφρός της regaine μου είχε κάνει ζημιά παλιά. Μου ξέραινε το κεφάλι πάρα πολύ και το κοκκίνιζε. Μέσα σε ένα τρίμηνο έχασα έδαφος που είχα κερδίσει με custom διάλυμα του τζερμια αλλά και τη μινοξ της μποταφεξ. Δεν υπονοώ κάτι απλά να υπάρχει το αφήνω.
τι να σου πω, εμένα μόνο το regaine υγρό μου ειχε προκαλέσει λιγο ερεθισμό. Ο αφρός της regaine οχι, το ίδιο και της fagron, όπως επίσης η υγρή hairway ειναι ελαφριά και φιλική προς το δέρμα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
τι να σου πω, εμένα μόνο το regaine υγρό μου ειχε προκαλέσει λιγο ερεθισμό. Ο αφρός της regaine οχι, το ίδιο και της fagron, όπως επίσης η υγρή hairway ειναι ελαφριά και φιλική προς το δέρμα.
Φιλε με την υγρη της hairgen έχω κάνει μυθικά γλέντια. Πρέπει να έβαζα μισό λίτρο το πρωί και μισό το βράδυ χαχαχα. Πολύ απαλή μινοξ εχεις δίκιο. Ειναι καθαρά στο δέρμα νικ μου.
 

nick90

Well-Known Member
Φιλε με την υγρη της hairgen έχω κάνει μυθικά γλέντια. Πρέπει να έβαζα μισό λίτρο το πρωί και μισό το βράδυ χαχαχα. Πολύ απαλή μινοξ εχεις δίκιο. Ειναι καθαρά στο δέρμα νικ μου.
Ναι είναι όντως απαλή πολύ η hairway. Καμία σχέση με regaine. Όποιος είχε αντιμετωπίσει θέματα με regaine, μπορεί άνετα να δοκιμάσει hairway 5% υγρή, στεγνώνει γρήγορα και δεν προκαλεί ερεθισμούς. Αλλιώς τον αφρό της fagron.
 

feanor

Active Member
Εγω παντως σταματησα τοπικη μινοξ και φινα παρολο που ειδα την υπαρχουσα τριχα αρκετα πιο υγιης θα ελεγα. Μου προκαλεσε δερματιτιδα και φαγουρα σε σημειο να μην μπορω να κοιμηθω πιστευω ειναι στην ευαισθησια του δερματος ρωτα την κλινικη για διευκρινισεις
 

jersey

Well-Known Member
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια τον αφρό της fagron μινοξιδίλη και φιναστερίδη χωρίς κανένα θέμα, που τον χρησιμοποιούν και πολλοί στο φόρουμ χωρίς κανένα θέμα επίσης. Είναι απόλυτα φιλικός για το δέρμα με φυτικά συστατικά. Πάρε αυτόν φίλε να τα έχεις και τα 2 μαζί σε ένα. Είναι πολύ καλή και θα σε βοηθήσει με την επέμβαση. Καλή φύτρωση κιόλας @dimitrisSTR
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η δερματιτιδα είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί με τα τοπικά. Όποιος θέλει να δει τι έπαθα να πει στο νημα μου. Ακόμα καθαριζω το σκαλπ.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ έβαζα και αφρό .Ήταν πιο φιλικός αλλά έκανε φαγούρα και αυτός αλλά μικρότερη .Τα παραπάνω τα είπε ο Lorenzo σε ασθενή εδώ στο φόρουμ .Τον κατσαδιάσε που έβαλε μινοξ χωρίς να ρωτήσει
Έχεις δίκιο Άλεξ ,έτσι είναι θυμάμαι που τον ρώτησε και ο Λορέντζο του πε,εγώ δεν σου είπα να βάλεις κτλ
 

feanor

Active Member
Η δερματιτιδα είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί με τα τοπικά. Όποιος θέλει να δει τι έπαθα να πει στο νημα μου. Ακόμα καθαριζω το σκαλπ.
καλα εσυ αγαπητε σε πηγε σε αλλο επιπεδο προσφυσης δεν το εχω ξαναδει αυτο το πραγμα. Για αφρους δεν ξερω τι παιζει αλλα νμζω η propylene glycol προκαλει αυτες τις παθησεις
 

nick90

Well-Known Member
Ναι φίλε πολύ καλός.Γενικα η fagron φαίνεται σοβαρή εταιρία.Αλλα αυτό που δεν έχω καταλαβει είναι γιατί η regain κοστολογεί τόσο την μινοξ;
Έτσι ειναι. Δεν εχω ακούσει και εγώ κάποιο παράπονο για τoυς αφρούς της fagron ότι τους προκάλεσε κάποιο πρόβλημα κλπ. Δεν προκαλούν ερεθισμούς.
Έχει να κάνει οτι το regaine ειναι το πρωτότυπο φάρμακο οπότε το κοστολογούν και πιο ακριβά. αντίστοιχα κάτι τέτοιο γίνεται και με το propecia. Τα γενόσημα φάρμακα πάντα ειναι πιο οικονομικά.
 

alex7

Well-Known Member
γνωμη για φαγκρον αφρο?
Εμένα μου έκανε ερεθισμό και φαγούρα λιγότερο .Είναι θέμα ανθρώπου .Εδώ όμως δε συζητάμε γενικά για μινοξ αλλά για μινοξ μετά από μμ .Είναι περιττή .Αυτά που είναι να βγουν ,θα βγουν
 

Gianney

Well-Known Member
Έτσι ειναι. Δεν εχω ακούσει και εγώ κάποιο παράπονο για τoυς αφρούς της fagron ότι τους προκάλεσε κάποιο πρόβλημα κλπ. Δεν προκαλούν ερεθισμούς.
Έχει να κάνει οτι το regaine ειναι το πρωτότυπο φάρμακο οπότε το κοστολογούν και πιο ακριβά. αντίστοιχα κάτι τέτοιο γίνεται και με το propecia. Τα γενόσημα φάρμακα πάντα ειναι πιο οικονομικά.
Χμ καταλάβα.Παντως η διαφορά είναι μεγάλη.Εγω παίρνω μινοξ 100 ml 19 κάτι να φανταστείς και ο regain ξες πόσο φτάνει...
 
Μπλουζα