Μεταμόσχευση στην Ελλάδα; Με τίποτα!

panoslydios

New Member
Dimit είπε:
krhtikos21 είπε:
o dimit gt bannaristhke?έχασα κάποιο επεισόδιο?

Μου έκανε 3μερο ban ο καλαμπόρτζος chs επειδή ειρωνεύτηκα τον psycholydios ο οποίος είχε γράψει ότι το πλάσμα ωκεανού είναι γιατρικό για οποιαδήποτε ασθένεια. Αντε βγαλε ακρη τώρα... Καλύτερα να μου έκανε μόνιμο ban βέβαια γιατί όπως έχει καταντήσει το φόρουμ δεν έχει νόημα να γράφεις.

Ναι γιατρευει και εφερα και αποδειξεις με φωτογραφιες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
krhtikos21 είπε:
o dimit gt bannaristhke?έχασα κάποιο επεισόδιο?

Μου έκανε 3μερο ban ο καλαμπόρτζος chs επειδή ειρωνεύτηκα τον psycholydios ο οποίος είχε γράψει ότι το πλάσμα ωκεανού είναι γιατρικό για οποιαδήποτε ασθένεια. Αντε βγαλε ακρη τώρα... Καλύτερα να μου έκανε μόνιμο ban βέβαια γιατί όπως έχει καταντήσει το φόρουμ δεν έχει νόημα να γράφεις.

Σου έκανα ban γιατί αγνοείς τα πάντα και ειρωνευεσαι γενικά.. είχε ξανα γίνει θέμα και παλαιότερα αν θυμάσαι και εκεί είχαμε πει κάποια πράγματα.. Το post είναι εδώ.. "Αντε βγαλε ακρη τώρα" αυτό λεώ και εγώ... http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8526-post-104255.html#pid104255

Μια ερώτηση.. τι εστί καλαμπόρτζος; :chinscratch
 

3746741

Member
Chs είπε:
Dimit είπε:
krhtikos21 είπε:
o dimit gt bannaristhke?έχασα κάποιο επεισόδιο?

Μου έκανε 3μερο ban ο καλαμπόρτζος chs επειδή ειρωνεύτηκα τον psycholydios ο οποίος είχε γράψει ότι το πλάσμα ωκεανού είναι γιατρικό για οποιαδήποτε ασθένεια. Αντε βγαλε ακρη τώρα... Καλύτερα να μου έκανε μόνιμο ban βέβαια γιατί όπως έχει καταντήσει το φόρουμ δεν έχει νόημα να γράφεις.

Σου έκανα ban γιατί αγνοείς τα πάντα και ειρωνευεσαι γενικά.. είχε ξανα γίνει θέμα και παλαιότερα αν θυμάσαι και εκεί είχαμε πει κάποια πράγματα.. Το post είναι εδώ.. "Αντε βγαλε ακρη τώρα" αυτό λεώ και εγώ... http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8526-post-104255.html#pid104255

Μια ερώτηση.. τι εστί καλαμπόρτζος; :chinscratch
λοιπον chs ξερω τι σημαινει καλαμπορτζος κ πως βγηκε!!!

βγηκε στον χωρο των μουσικων...οταν καποιος κ καλα ελεγε οτι μπορει κατι να το παιξει.....

κ καλα μπορει=καλαμπορτζος

γαματο???
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
panoslydios είπε:
http://www.truthquest2.com/oceanplasmaphotos.htm

Πηγαινε κατω δες τις φωτογραφιες και μεινε με στομα ανοιχτο!

Φίλε πάνο sorry.. αλλά μόνο από την εμφάνιση του ιστοτόπου δεν μπορώ να συνεχίσω πολύ την αναζήτηση.. προσωπικά μου θυμίζει "αστρολογικές προβλέψεις η Κα. Σούλα" χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ.. καθιστά την παραμονή μου σε αυτή την ιστοσελίδα αδύνατη.. Θα μου πεις.. "μην κρίνεις από την εμφάνιση, μην είσαι επιφανειακός", όμως εμένα δεν μου δίνει κάποιο "κύρος" να αντλήσω πληροφορίες από εκεί. Και λόγο δουλειάς κρίνω πολλά σε ιστοσελίδες από την εμφάνιση τους και μόνο, πριν φτάσω πιο βαθιά στο αν είναι ακριβή αυτά που λένε..
 

panoslydios

New Member
Chs είπε:
panoslydios είπε:
http://www.truthquest2.com/oceanplasmaphotos.htm

Πηγαινε κατω δες τις φωτογραφιες και μεινε με στομα ανοιχτο!

Φίλε πάνο sorry.. αλλά μόνο από την εμφάνιση του ιστοτόπου δεν μπορώ να συνεχίσω πολύ την αναζήτηση.. προσωπικά μου θυμίζει "αστρολογικές προβλέψεις η Κα. Σούλα" χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ.. καθιστά την παραμονή μου σε αυτή την ιστοσελίδα αδύνατη.. Θα μου πεις.. "μην κρίνεις από την εμφάνιση, μην είσαι επιφανειακός", όμως εμένα δεν μου δίνει κάποιο "κύρος" να αντλήσω πληροφορίες από εκεί. Και λόγο δουλειάς κρίνω πολλά σε ιστοσελίδες από την εμφάνιση τους και μόνο, πριν φτάσω πιο βαθιά στο αν είναι ακριβή αυτά που λένε..

Αμ μονο σου το παραδεχεσαι. Η φωτογραφιες ειναι των ιδιων προσωπων ακριβως με ανιατες κατα πολλους συγχρονους γιατρους περιπτωσεις.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ναι... θα σου πω και κάτι άλλο.. και πάλι λόγο πολυετούς εμπειρίας στη δουλειά μου.. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν άνετα να είναι "νοθευμένο προϊόν", επεξεργασμένες, φόλα λαϊκιστί... Έχουν δει πολλά τα μάτια μου, μπορώ επίσης να σου φτιάξω φωτογραφία εγώ ο ίδιος πριν και μετά τόσο τέλεια και "retro style", που να είναι τόσο άψογη που να μην πιστεύεις στα μάτια σου..

Υ.Γ. ΔΕΝ λέω πως δεν υπάρχει δυνατότητα από alternative τρόπους να θεραπευτούν ασθένειες.. ΔΕΝ λέω πως είμαι υπερ των δηλητηρίων, όμως θα σου πω να μην ενθουσιάζεσαι τόσο εύκολα από ότι βλέπεις στο internet. Διότι το internet τείνει να γίνει η πιο μούφα ενημέρωση όλων των εποχών.


Για να μην ξεφύγει και εδώ το θέμα, τέρμα τα off topic, συνεχίστε επί του θέματος σε ότι είναι να ποστάρετε.
 

krhtikos21

Member
to_pontiki είπε:
Φίλε σ'ευχαριστώ δε περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση!!!
Λοιπόν:
1) είμαι 30 ετών
2) αρκετή αλλά όχι και υπερβολική αραίωση
3) Μελλοντική κατάσταση;;;(πέφτουν σιγά σιγά αν αυτό εννοείς)
4) Αρκετά καλή δότρια περιοχή

1) Οι προσδοκίες μου είναι σε φυσιολογικά επίπεδα,θέλω ένα εμφανώς πολλή καλό αποτέλεσμα που να αξίζει τα χρήματα που θα δώσω αλλά φυσικά δε περιμένω ότι θα ξαναγίνω 18...
2) Ίσως μπορώ να δώσω μέχρι και 7.000-8.000
3) Φυσικά και δε θέλω να ξαναπάω για μελλοντικές επεμβάσεις εκτός και αν χρειαστεί...

Στη συνέχεια,σε ευχαριστώ για το κόπο σου να μου απαντήσεις αλλά θα προτιμούσα πιο ξεκάθαρες απαντήσεις με ονόματα,κλινικές κτλ και όχι γενικότητες...πως να κάνω την έρευνά μου;;;Αυτό κάνω τώρα,αν μπω σε site κλινικών θα μου λένε φυσικά τα καλύτερα!!!Με συγχωρείς για την άγνειά μου αλλά ακόμα και εδώ στο forum δυσκολεύομαι να βρω άκρη...
Θα εκτιμούσα κάτι πιο στοχευμένο φίλε Gio αν μπορείς.
Με αυτά τα χρήματα είναι καλύτερα εδώ ή στο εξωτερικό;;;
Σε ποια εταιρία;;;Σε ποιο γιατρό;;;
Καλύτερα HDC ή D*I;;;Στη Κύπρο ή αλλού;;;
Ποια μέθοδος είναι καλύτερη αντικειμενικά σε αυτά τα χρήματα;;;(δεν υπάρχει υποκειμενικό στοιχείο φαντάζομαι,όλοι το καλύτερο αποτέλεσμα ζητάμε)


Πως βάζεις φωτογραφίες;;;Sorry...



φίλε τσέκαρε την δότρια σου αν έχεις αποθέματα στείλε φωτος σε κλινικές να σου πουνε οι ιδιοι.στειλε στον Γεωργίου στην hdc kai στην dhi.πες τους πόσα χρήμαατα χρειάζεται κτλπα.
προσπάθησε για έξω καλύτερα αλλά θέλει πολλά λεφτά αλλιώς dhi
 

stalaras

New Member
krhtikos21 είπε:
to_pontiki είπε:
Φίλε σ'ευχαριστώ δε περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση!!!
Λοιπόν:
1) είμαι 30 ετών
2) αρκετή αλλά όχι και υπερβολική αραίωση
3) Μελλοντική κατάσταση;;;(πέφτουν σιγά σιγά αν αυτό εννοείς)
4) Αρκετά καλή δότρια περιοχή

1) Οι προσδοκίες μου είναι σε φυσιολογικά επίπεδα,θέλω ένα εμφανώς πολλή καλό αποτέλεσμα που να αξίζει τα χρήματα που θα δώσω αλλά φυσικά δε περιμένω ότι θα ξαναγίνω 18...
2) Ίσως μπορώ να δώσω μέχρι και 7.000-8.000
3) Φυσικά και δε θέλω να ξαναπάω για μελλοντικές επεμβάσεις εκτός και αν χρειαστεί...

Στη συνέχεια,σε ευχαριστώ για το κόπο σου να μου απαντήσεις αλλά θα προτιμούσα πιο ξεκάθαρες απαντήσεις με ονόματα,κλινικές κτλ και όχι γενικότητες...πως να κάνω την έρευνά μου;;;Αυτό κάνω τώρα,αν μπω σε site κλινικών θα μου λένε φυσικά τα καλύτερα!!!Με συγχωρείς για την άγνειά μου αλλά ακόμα και εδώ στο forum δυσκολεύομαι να βρω άκρη...
Θα εκτιμούσα κάτι πιο στοχευμένο φίλε Gio αν μπορείς.
Με αυτά τα χρήματα είναι καλύτερα εδώ ή στο εξωτερικό;;;
Σε ποια εταιρία;;;Σε ποιο γιατρό;;;
Καλύτερα HDC ή D*I;;;Στη Κύπρο ή αλλού;;;
Ποια μέθοδος είναι καλύτερη αντικειμενικά σε αυτά τα χρήματα;;;(δεν υπάρχει υποκειμενικό στοιχείο φαντάζομαι,όλοι το καλύτερο αποτέλεσμα ζητάμε)


Πως βάζεις φωτογραφίες;;;Sorry...



φίλε τσέκαρε την δότρια σου αν έχεις αποθέματα στείλε φωτος σε κλινικές να σου πουνε οι ιδιοι.στειλε στον Γεωργίου στην hdc kai στην D*I.πες τους πόσα χρήμαατα χρειάζεται κτλπα.
προσπάθησε για έξω καλύτερα αλλά θέλει πολλά λεφτά αλλιώς D*I



vgaltou και τα εισιτήρια κριτικέ...... xaxaxaxaxaxaxa
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
σου χω απαντήσει στο άλλο θρεντ εσένα ;)
μη χαλάσουμε και αυτό επειδή η κοπέλα σου έχει κ άλλο αγόρι.
μπορεί να τύχει στον καθένα.
εκτός από ταξιδιωτικό πρακτορείο έχω και φίλο ψυχολόγο σου στέλνω inbox
 
Καλημέρα παιδιά! Έχοντας ξοδέψει αρκετές ώρες διαβάζοντας θέματα για την τριχόπτωση και τις μεταμοσχεύσεις, μου γεννήθηκε η εξής ερώτηση: Δηλαδή οι μεταμοσχεύσεις που πραγματοποιούνται στο εξωτερικό, τι διαφορά έχουν από αυτές της Ελλάδας; Και ακόμα γιατί δεν το έχω καταλάβει.. με την μεταμόσχευση μαλλιών που θα κάνεις, υπάρχει πιθανότητα να πέσουν πάλι τα μαλλιά σου; Είμαι 18 χρονών με τριχόπτωση και έχω φρικάρει με την ιδέα ότι σε λίγα χρόνια δεν θα έχω καθόλου μαλλιά.

Αν έχουν απαντηθεί αυτές οι ερωτήσεις μέσα στο φόρουμ, ζητώ συγνώμη.. αλλά δεν τις βρήκα καθαρά απαντημένες.
 

krhtikos21

Member
δεν θα πέσουνε τα μεταμοσχευμένα θα πέσουνε τα υπόλοιπα.αλλά αν έχεις αρκετά καλή δότρια πάντα θα έχεις να βάζεις μοσχεύματα .
η μμ είναι εγχείριση και είναι δύσκολη.κάποιοι έχουνε διαφορετικές φιλοσφίες και τακτικές σαν κλινικές και τρόπους πολλές φορές.
στο εξωτερικό θεωρητικά είναι πιο εξελιγμένοι.εδώ μόνο η dhi αξίζει αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να σου δώσει το κτ παραπάνω που μπορεί το εξωτερικό
 

Adriano

Well-Known Member
Στέλιος Πέλτζος είπε:
Καλημέρα παιδιά! Έχοντας ξοδέψει αρκετές ώρες διαβάζοντας θέματα για την τριχόπτωση και τις μεταμοσχεύσεις, μου γεννήθηκε η εξής ερώτηση: Δηλαδή οι μεταμοσχεύσεις που πραγματοποιούνται στο εξωτερικό, τι διαφορά έχουν από αυτές της Ελλάδας; Και ακόμα γιατί δεν το έχω καταλάβει.. με την μεταμόσχευση μαλλιών που θα κάνεις, υπάρχει πιθανότητα να πέσουν πάλι τα μαλλιά σου; Είμαι 18 χρονών με τριχόπτωση και έχω φρικάρει με την ιδέα ότι σε λίγα χρόνια δεν θα έχω καθόλου μαλλιά.

Αν έχουν απαντηθεί αυτές οι ερωτήσεις μέσα στο φόρουμ, ζητώ συγνώμη.. αλλά δεν τις βρήκα καθαρά απαντημένες.

Ρε μαν login σε forum με το ονοματεπώνυμό σου...;;;Κατά τα άλλα καλώς όρισες....!!!
 

n094

Active Member
Στέλιος Πέλτζος είπε:
Καλημέρα παιδιά! Έχοντας ξοδέψει αρκετές ώρες διαβάζοντας θέματα για την τριχόπτωση και τις μεταμοσχεύσεις, μου γεννήθηκε η εξής ερώτηση: Δηλαδή οι μεταμοσχεύσεις που πραγματοποιούνται στο εξωτερικό, τι διαφορά έχουν από αυτές της Ελλάδας; Και ακόμα γιατί δεν το έχω καταλάβει.. με την μεταμόσχευση μαλλιών που θα κάνεις, υπάρχει πιθανότητα να πέσουν πάλι τα μαλλιά σου; Είμαι 18 χρονών με τριχόπτωση και έχω φρικάρει με την ιδέα ότι σε λίγα χρόνια δεν θα έχω καθόλου μαλλιά.

Αν έχουν απαντηθεί αυτές οι ερωτήσεις μέσα στο φόρουμ, ζητώ συγνώμη.. αλλά δεν τις βρήκα καθαρά απαντημένες.

Κατά τη δικιά μου γνώμη δεν έχουν διαφορά οι καλές κλινικές και γιατροί με τους αντιστοιχους καλούς εδώ (με εξαίρεση ότι στο εξωτερικό κάποιοι δουλεύουν με μεγαλύτερες πυκνότητες, ενώ εδώ για δικούς τους λόγους με λίγο μικρότερες). Για άλλους έχουν διαφορές. Με λίγα λόγια το θέμα είναι υποκειμενικό. Τώρα για το θέμα πτώσης σου είπε και ο κρητικός, τα μεταμοσχευμένα, αν τα πάρεις από την ασφαλή ζώνη (πίσω, πλάι... ψάξε στο γοογλ να δεις) δεν θα πέσουν, τα μαμά αν είναι να πέσουν θα πέσουν. Αν όμως κάνεις και μια θεραπεία, μπορεί να τα σώσεις ή να καθυστερήσεις την πτώση τους. Γενικά επειδή είσαι μόνο 18 μην σκέφτεσαι από τώρα τη μμ αν δεν δοκιμάσεις πρώτα κάποιες θεραπείες. Διάβασε το φόρουμ και πράξε ανάλογα.
 
Από τα 17 άρχισα να ψάχνομαι καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα.. και μέχρι τώρα έχω αρκεστεί στη χρήση φυτικών σκευασμάτων και όχι φαρμάκων.
Δηλαδή παιδιά με 10.000 grafts (πως λέγονται) θα έχεις για πάντα μαλλιά σ'ό λο σου το κεφάλι????????????
 

n094

Active Member
Στέλιος Πέλτζος είπε:
Από τα 17 άρχισα να ψάχνομαι καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα.. και μέχρι τώρα έχω αρκεστεί στη χρήση φυτικών σκευασμάτων και όχι φαρμάκων.
Δηλαδή παιδιά με 10.000 grafts (πως λέγονται) θα έχεις για πάντα μαλλιά σ'ό λο σου το κεφάλι????????????

10.000 μοσχεύματα αγαπητέ φίλε για να τα βγάλεις θες αρκετές μμ και σίγουρα να πάρεις και από γένια και ίσως και από στήθος. Επίσης θες πολλά λεφτά, στην Ελλάδα κοντά στα 20.000 στο εξωτερικό κοντά στα 40.000 και βάλε αν αναλογιστείς ότι μιλάμε και για μοσχεύματα από σώμα-γενια.
 

pazuzu

New Member
Στέλιο, καλύτερα να μαζέψεις χρήματα και να πας εξωτερικό για μεταμόσχευση. Θα χρειαστείς λίγα περισσότερα χρήματα αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα. Θα πρέπει να γνωρίζεις επειδή είσαι και μικρός ότι η μεταμόσχευση είναι απόφαση ζωής, όπως η πλαστική μύτης, κι επειδή στην Ελλάδα οι κλινικές και οι γιατροί είναι επιεικώς μέτριοι φαντάζομαι δε θα διακινδύνευες μια μύτη Michael Jackson για να γλιτώσεις 1-2 χιλιάδες ευρώ. Οι κλινικές στην Ελλάδα έχουν καταστρέψει ουκ ολίγα κεφάλια, μεταξύ των οποίων και το δικό μου.

Καλύτερα άρχισε να αποταμιεύεις χρήματα για να κάνεις μια καλή επέμβαση σε κάποια χρόνια όταν πια θα τη χρειάζεσαι στα σίγουρα και επιπλέον ενδεχομένως να εφαρμόζονται σε ευρεία κλίμακα οι νέες τεχνικές.

Και κάτι ακόμα: πρόσεχε γιατί εδώ μέσα είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων και δεν είναι λίγοι οι εκ του πονηρού πλασιέδες των ελληνικών κλινικών μεταμόσχευσης που σου πιπιλάνε τα αυτιά για να εμπιστευτείς μια τέτοια επέμβαση σε αυτούς, με επιχειρήματα του στιλ "στην ελλάδα θα κάνεις τη δουλειά σου με τα μισά χρήματα", κ.λπ.
 
Μπλουζα