Μεταμοσχευση advance hair clinics

tol

Well-Known Member
Μου το συστησαν αλλα αφηνει λαδιλα και γυιαλιζει και δεν μπορω να το βαζω βραδυ.πρωι δεν βαζω τπτ για να ειναι στεγνο.και το ριγκειν μια φορα το βαζω,μονο βραδυ.
Φιλε Jim, για να αποφευγεις το προβλημα "της λαδιλας" με την εφαρμογη της οποιοασδηποτε λοσιον, θα μπορουσες να την εφαρμοζεις ΑΚΡΙΒΩΣ πριν πεσεις για υπνο.

Σε αυτη την περιπτωση δε σε ενδιαφερει καθολου η κατασταση των μαλλιων. Το πρωι, οταν ξυπνας, βρεχεις τα μαλλια με νερο, τα σκουπιζεις, δε βαζεις καμια λοσιον, κάνεις το styling που σου αρεσει...και ξεμπερδεψες.

Αρα, θα μπορουσες να εφαρμοζεις και το τζελ φιναστεριδης, μολις πεφτεις για υπνο (φυσικα σε καμια περιπτωση οποιαδηποτε αλλη στιγμη της ημερας).

ΥΓ Βεβαια, για να μην παρερμηνευθει το σχολιο μου, προσωπικα δεν ειμαι υπερ του τζελ φιναστεριδης, αλλά ΞΕΚΑΘΑΡΑ υπερ του χαπιου. Θεωρω οτι το τζελ δεν εχει ουτε το 20% της θετικης επιδρασης του χαπιου. Απλα στην προκειμενη περιπτωση ισχυουν οι λαϊκες θυμοσοφιες...

"Απ' το ολοτελα, καλη και η Παναγιωταινα"

"Στην ανομβρια, καλο ειναι και το χαλαζι"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jim1986

Member
Φιλε Jim, για να αποφευγεις το προβλημα "της λαδιλας" με την εφαρμογη της οποιοασδηποτε λοσιον, θα μπορουσες να την εφαρμοζεις ΑΚΡΙΒΩΣ πριν πεσεις για υπνο.

Σε αυτη την περιπτωση δε σε ενδιαφερει καθολου η κατασταση των μαλλιων. Το πρωι, οταν ξυπνας, βρεχεις τα μαλλια με νερο, τα σκουπιζεις, δε βαζεις καμια λοσιον, κάνεις το styling που σου αρεσει...και ξεμπερδεψες.

Αρα, θα μπορουσες να εφαρμοζεις και το τζελ φιναστεριδης, μολις πεφτεις για υπνο (φυσικα σε καμια περιπτωση οποιαδηποτε αλλη στιγμη της ημερας).

ΥΓ Βεβαια, για να μην παρερμηνευθει το σχολιο μου, προσωπικα δεν ειμαι υπερ του τζελ φιναστεριδης, αλλά ΞΕΚΑΘΑΡΑ υπερ του χαπιου. Θεωρω οτι το τζελ δεν εχει ουτε το 20% της θετικης επιδρασης του χαπιου. Απλα στην προκειμενη περιπτωση ισχυουν οι λαϊκες θυμοσοφιες...

"Απ' το ολοτελα, καλη και η Παναγιωταινα"

"Στην ανομβρια, καλο ειναι και το χαλαζι"
Και regain και gel φιναστεριδης μαζι το βραδυ κ τα 2?? Κανει? Οσο για το χαπι θα συμφωνησω.
 

manly_Man

Well-Known Member
Και regain και gel φιναστεριδης μαζι το βραδυ κ τα 2?? Κανει? Οσο για το χαπι θα συμφωνησω.
μπορεις να πας σε ενα φαρμακειο και να σου αναμειξει σκονη φιναστεριδης (60mg) μεσα στο regaine των 60 ml, ετσι θα τα εχεις και τα 2 μαζι (σε περικεκτικοτητα στο μειγμα η φιναστεριδη να εχει περιπου 0.1% (1 mg/ml)...

Υ.Γ. προφανως και το χαπι θα ειναι πιο δραστικο απο την τoπικη μορφη.
 

tol

Well-Known Member
Και regain και gel φιναστεριδης μαζι το βραδυ κ τα 2?? Κανει? Οσο για το χαπι θα συμφωνησω.
Φιλε Jim, χωρις να ειμαι ειδικος, αφου χρηση τζελ φιναστεριδης δεν εχω κανει ποτέ (4 χρονια χρηστης χαπιου), θεωρω οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα.

Αλλωστε, οπως γραφει και o manly, καποιοι αναμειγνυουν μινοξιδιλη με φιναστεριδη για τοπικη χρηση.
 

Georgie

Well-Known Member
Άμα την κόψεις θα τα πάρεις στο χέρι αυτά που είχες πριν την επέμβαση.,το prp το θεωρώ κοροϊδία οποτε κάνεις ότι θες σε αυτό το κομμάτι,για μένα αν θες να κάνεις θεραπεία μόνο η φιναστεριδη κάνει δουλειά..ασχολησου λίγο και διάβασε τι και πως η φιναστεριδη και πάρε αποφάσεις.
Υ.γ.. εγώ για αυτό λέω πως πρέπει να υπάρχουν κανόνες για όσους θέλουν να ανεβάσουν νήμα με την επέμβαση τους @CVIAL
Δεν είναι απόλυτο για το regaine ότι θα χάσει έδαφος
Εγώ προσωπικά δεν έχασα τίποτα με τη διακοπή .
Μόνο το βλέμμα αγελάδας
Για το prp συμφωνώ
 

TiEisai

Member
Επιμενω! Ο τολ εχει τις καλυτερες προθεσεις..και για σενα και για καθε συμφορουμιτικο μελος! Οπως εσυ ρωτας για την αγωγη που πρεπει να ακολουθησεις, ετσι και ο τολ επιβαλλοταν να σε πιεσει σχετικα με την αναρτηση φωτογραφιων υπο αλλες συνθηκες ωστε να υπαρχει μια σφαιρικοτερη εικονα της επεμβασης σου! Γιατι στραβωνεις? Δεν υπαρχει λογος!
Γνωμη μου ειναι να συνεχισεις τη θεραπεια prp στην advanced, εννοειται πως δεν πρεπει να διακοψεις τη μινοξιδιλη (θα βοηθησει να πυκνωσουν τα οποια κενα φαινονται στις φωτο εξωτερικου φωτισμου) και αν μπορεις να βαζεις τζελ φιναστεριδης καθε μερα στο κεφαλι σου! (δεν στο συστησαν στην κλινικη?)
Η δοτρια σου φαινεται καλη παροτι ειχες επιλεξει παλαιοτερα τη στριπ!
Το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο αλλα επειδη η α.α. δε σταματαει, επιβαλλεται να ακολουθησεις τη συντηρητικη αγωγη!
Επισης, σου προτεινω να συναντησεις απο κοντα τον Τολ και τοτε να σαι σιγουρος οτι θα αλλαξεις αποψη-εις περι του ατομου του! Ακου τον Φορη, and dont worry ;)
@Xristoforaz Μήπως είσαι ο γνωστός ράπερ Foris MC? https://youtu.be/-VD9Wb5arYU
 

tol

Well-Known Member
@Xristoforaz Μήπως είσαι ο γνωστός ράπερ Foris MC? https://youtu.be/-VD9Wb5arYU


Μην ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια, φιλε μου.

Το συζητησαμε το θεμα σε αλλο νημα.

Συμφωνησαμε (αποψη και του αξιοτιμου κ. CVIAL) οτι αυτο που γραφεις δεν ισχυει.

Εξαλλου και να ισχυε, δεν μας ενδιαφερει η ιδιωτικη ζωη του φιλου Χριστοφορου (και καθε Χριστοφορου)...δεν ειναι σωστο/πρεπον να αναλωνομαστε σε τετοιου ειδους προσωπικα ζητηματα.

Η ιδιωτικη ζωη του καθενος ειναι σεβαστη. Όποιος θελει, μπορει ο ιδιος να δινει πληροφοριες για τον εαυτο του...οι υπολοιποι δεν πρεπει να παρεμβαινουμε και να ανακατευομαστε στα προσωπικα των συνφορουμιτων φιλων μας.

Προσωπικη, υποκειμενικη αποψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Μην ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια, φιλε μου.

Το συζητησαμε το θεμα σε αλλο νημα.

Συμφωνησαμε (αποψη και του αξιοτιμου κ. CVIAL) οτι αυτο που γραφεις δεν ισχυει.

Εξαλλου και να ισχυε, δεν μας ενδιαφερει η ιδιωτικη ζωη του φιλου Χριστοφορου (και καθε Χριστοφορου)...δεν ειναι σωστο/πρεπον να αναλωνομαστε σε τετοιου ειδους προσωπικα ζητηματα.

Η ιδιωτικη ζωη του καθενος ειναι σεβαστη. Όποιος θελει, μπορει ο ιδιος να δινει πληροφοριες για τον εαυτο του...οι υπολοιποι δεν πρεπει να παρεμβαινουμε και να ανακατευομαστε στα προσωπικα των συνφορουμιτων φιλων μας.

Προσωπικη, υποκειμενικη αποψη.
[/QUOTE]
Νοητικα ναι εχουμε συναντηθει παροτι δε λαμβανω χαπι φιναστεριδης...γι αυτο προτεινα στο φιλο που ανοιξε το νημα να συναντηθει μαζι σου...ωστε να λαβει ιδιοις ομμασι, επιβραβευση απο ενα επιτιμο μελος, για τη διαφανεια με την οποια ενεργει αλλα και για την τιμιοτητα που "υπακουσε" στις προσκλησεις και προκλησεις με την καλη εννοια που εκανες, προκειμενου να ανεβασει πιο ευκρινεις φωτο ή μαλλον φωτο κατατοπιστικοτερες και συναμα πειστικοτερες τοποθετωντας τον εαυτο του σε διαφορα περιβαλλοντα!
Επισης, η ιδιωτικη ζωη καποιες φορες γινεται εμμεσως πλην σαφως δημοσια αναλογως τις επιλογες του καθενος...πεταξα την ατακα του να μην ανησυχει αφουγκραζομενος το ενστικτο μου η οποια ατακα αν πληκτρολογηθει κατι θα εμφανισει...
Ομως εσυ εδωσες ικανοποιητικη απαντηση καλυπτοντας το ρολο στο φορουμ απ τον αλλο ρολο και για αυτο λαμβανεις ευγνωμοσυνη!
Ελπιζω κι ο φιλος που ανηρτησε το νημα να εννοησει τις πραγματικες σου προθεσεις, εντοπιζοντας τες!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

TiEisai

Member
Μην ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια, φιλε μου.

Το συζητησαμε το θεμα σε αλλο νημα.

Συμφωνησαμε (αποψη και του αξιοτιμου κ. CVIAL) οτι αυτο που γραφεις δεν ισχυει.

Εξαλλου και να ισχυε, δεν μας ενδιαφερει η ιδιωτικη ζωη του φιλου Χριστοφορου (και καθε Χριστοφορου)...δεν ειναι σωστο/πρεπον να αναλωνομαστε σε τετοιου ειδους προσωπικα ζητηματα.

Η ιδιωτικη ζωη του καθενος ειναι σεβαστη. Όποιος θελει, μπορει ο ιδιος να δινει πληροφοριες για τον εαυτο του...οι υπολοιποι δεν πρεπει να παρεμβαινουμε και να ανακατευομαστε στα προσωπικα των συνφορουμιτων φιλων μας.

Προσωπικη, υποκειμενικη αποψη.
@tol Δεν ξέρω σε ποιο νήμα αναφέρεσαι, προφανώς δεν έχω διαβάσει όλα τα νήματα. Η ιδιωτικότητα του καθενός είναι απόλυτα σεβαστή, αλλά μη φτάνουμε στο άλλο άκρο, περιεχόμενο δημοσιευμένο στο YouTube δεν αποτελεί μέρος της ιδιωτικής ζωής κάποιου. Έκανα απλά μια ερώτηση με πάτημα την αναφορά του @Xristoforaz στον εαυτό του ως Foris σε προηγούμενο thread.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
@tol Δεν ξέρω σε ποιο νήμα αναφέρεσαι, προφανώς δεν έχω διαβάσει όλα τα νήματα. Η ιδιωτικότητα του καθενός είναι απόλυτα σεβαστή, αλλά μη φτάνουμε στο άλλο άκρο, περιεχόμενο δημοσιευμένο στο YouTube δεν αποτελεί μέρος της ιδιωτικής ζωής κάποιου. Έκανα απλά μια ερώτηση με πάτημα την αναφορά του @Xristoforaz στον εαυτό του ως Foris σε προηγούμενο thread.
To Φορης προερχεται απ το Χριστοφορης...σημασια εχει η συζητηση στο καθε νημα να συνεχιζεται και οχι να βγαινουμε εκτος θεματος με το να ρωταμε αν ο Α ειναι ο Ψ ή ο Χ...δηλαδη και ο ιδιος που ρωτησα τον αφανα νοτ αν ειναι ο δρ Παπανικολαου, απαντηση δεν ελαβα...αυτο δε σημαινει ομως οτι δε μπορουμε να οδηγηθουμε σε καποια συμπερασματα! Κριτικη σκεψη εχουμε, λογικα οντα ειμαστε και ολοι λιγο πολυ αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα (αλλος σε μικρο βαθμο αλλος σε μεγαλυτερο)
 

Jim1986

Member
To Φορης προερχεται απ το Χριστοφορης...σημασια εχει η συζητηση στο καθε νημα να συνεχιζεται και οχι να βγαινουμε εκτος θεματος με το να ρωταμε αν ο Α ειναι ο Ψ ή ο Χ...δηλαδη και ο ιδιος που ρωτησα τον αφανα νοτ αν ειναι ο δρ Παπανικολαου, απαντηση δεν ελαβα...αυτο δε σημαινει ομως οτι δε μπορουμε να οδηγηθουμε σε καποια συμπερασματα! Κριτικη σκεψη εχουμε, λογικα οντα ειμαστε και ολοι λιγο πολυ αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα (αλλος σε μικρο βαθμο αλλος σε μεγαλυτερο)
Ρε παιδια τι λετε με εχετε καψει ρε..οτι να'ναι αλλου πηγε το θεμα.οσο για να συναντησω απο κοντα καποιον απο κοντα θα το εκανα για να δει το αποτελεσμα αν δεν το πιστευει η για να μελετησει κατι στο αποτελεσμα αν πιστευει οτι θα τον βοηθησει και οχι για να παρω επιβραβευση απο μελος του νηματος.εκτος αν η ζωη σας ειναι μονο το μαλλι και το φορουμ.κριμα αν ειναι ετσι εχουμε και προσωπικη ζωη ρε παιδια και κριση....ενταξει πονεμενοι ολοι με την τριχοπτωση και βγαζουνε το πονο μας εδω εκτος απο την ενημερωση , γιατι λιγοι το καταλαβαινουν αλλα οχι κ ετσι.....νομιζω το παρακανετε καποιοι σε φαση ψυχωσης...το καταλαβαινω αλλα μονο κακο κανει αυτο και δεν ειναι νορμαλ...μετα απο χρονια ειτε με μαλλι αφανα ειτε με λαμπα θα γελαμε με αυτα ειμαι σιγουρος...φιλικα παντα!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα