Μεταμοσχευση advance hair clinics

Jim1986

Member
Γεια σας! Θα ηθελα να μ πειτε τη γνωνη σας για την μεταμοσχευση στην συγκεκριμενη κλινικη! Την εκανα πριν 20 μερες....δεν το ειχα ψαξει τοσο πολυ...τωρα μπηκα εδω και βλεπω οτι μαλλον θα επρεπαι να ρωτησω περισσοτερα πραγματα πριν την κανω...παντως φαινεται οκ μεχρι στιγμης αν και πολυ νωρις...μου ειπαν οτι εβαλαν 2300...δεν ξερω αν ισχυει βεβαια...να συμπληρωσω οτι ειναι η δευτερη μεταμοσχευση..ειχα κανει και πριν 8 χρονια οταν ειχα πρωτοδει αραιωση στην hairline η οποια νονιζω οτι δεν πηγε καλα. Ειχε γινει με strip...και το σημαδι ειναι αρκετα εντονο
 

Συνημμένα

  • 15710584677841544729494878041359.jpg
    15710584677841544729494878041359.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 669
  • 15710585405227546600758781740436.jpg
    15710585405227546600758781740436.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 706
  • 15710586068614199606797580419485.jpg
    15710586068614199606797580419485.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 710

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Δεν μπορούμε να πούμε και πολλά τώρα, θα περιμενουμε και θα δούμε. Το θεμα είναι αν αυτά τα grafts θα σου προσφέρουν καλή πυκνότητα. Μαλλον θα ήθελες γύρω στα 3000.

Πες μας πόσο πλήρωσες για αυτήν την μεταμόσχευση.

Επιπλέον που είχες κάνει την προηγούμενη μεταμόσχευση; Πότε την έκανες; Πόσο κόστισε;
 

Jim1986

Member
3000 πληρωσα...η προηγουμενη η strip ειχε γινει πριν 8 χρονια στον βαλβη οπου τοτε δεν ειχα μεγαλο θεμα στο πανω μερος αλλα και τα μπροστα που μπηκαν ηταν αραια και φαινοταν λιγο περιεργα...τωρα μου κατεβασαν ελαχιστα την hairline αλλα τα περισσοτερα μπηκαν πιο πανω...απλα ηθελα να μου πειτε πως το βλεπετε μεχρι τωρα για τις 20 πρωτες μερες....εκανα μια prp πριν την πεταμοσχευαη ακριβως..λεω να κανω αλλη νια σε ενα μηνα..θα βοηθησει λετε? Γενικως για την συγκεκριμενη κλινικη τι εχετε να πειτε ρε παιδια γιατι δεν το εψαξα και πολυ απλα ακουγεται πολυ και ειδα και δυο παιδια στη δουλεια μ που ειχαν καλο αποτελεσμα...επισης ξεκινησα μινοξιδιλη και φυναστεριδη ταυτοχρονα...εβαζα χρονια απλα την φιναστεριδη την ειχα κωψει εδω και ενα χρονο και πηραν τη κατω βολτα αποτομα...
 

makis25

Well-Known Member
καλη επιτυχια , τα φαρμακα θα βοηθησουν σιγουρα , και αν σου επιτρεπουν τα οικονομικα σου , εγω στη θεση σου θα συνεχιζα με τις prp . Ειμαι της θεσης πως βοηθουν . Και καλα εκανες και πριν τη μεταμοσχευση , να μεγιστοποιησεις την πιθανοτητα να μεγαλωσουν οσο περισσοτερα μοσχευματα γινεται .
 

manly_Man

Well-Known Member
καλη φυτρωση...εχεις κ φωτογραφιες απο τη μέρα της μεταμόσχευσης ; ποιες κοπέλες στην εκαναν; αλλες πληροφορίες δεν σου είπαν ;;
 

Jim1986

Member
Αλλες πληροφοριες δεν εχω το ονομα της κοπελας μου το ειπαν αλλα δε το θυμαμαι καν...η φωτο ειναι ακριβως μετα τη μεταμοσχευση..λιγες ωρες μετα βασικα οταν πηγα σπιτι..
 

Συνημμένα

  • 20190923_201143.jpg
    20190923_201143.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 709

Georgie

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε .
Μια χαρά κλινική ειναι , με υψηλά ποσοστά φυτρωσης και value for money as well.
Στα consultation ειναι λιγο μπουζούκια η φάση , με τη μοντέλα να σου χαϊδεύει τη δοτρια και εσυ αντί να το απολαύσεις κανεις προσευχές μη στη μαδησει ,αλλα έτσι ειναι .
Όλα καλα θα πανε και θα πάρεις καλο αποτέλεσμα !
 

Jim1986

Member
Καλή φυτρωση φίλε .
Μια χαρά κλινική ειναι , με υψηλά ποσοστά φυτρωσης και value for money as well.
Στα consultation ειναι λιγο μπουζούκια η φάση με τη μοντέλα να σου χαϊδεύει τη δοτρια και εσυ αντί να το απολαύσεις κανεις προσευχές μη στη μαδησει ,αλλα έτσι ειναι .
Όλα καλα θα πανε και θα πάρεις καλο αποτέλεσμα !
Χαχαχα..εχεις δικιο για τη μοντελα! Ευχαριστω παντως να'σαι καλα! Κατι αλλο ρε παιδια...φιλου μου που ειχε βαλει κυριος στο μπιφτεκι και λιγο κατεβασμα στην hairline και ενω εχει πολυ καλο αποτελεσμα ξαφνικα σε 2 μερες του αδειασε η hairline..πισω μια χαρα...βεβαια βλεπει πορους ακομα και παρακαλαει να ξαναβγουν..6 μηνες την εχει κανει τωρα και αυτο του συνεβη πριν μια εβδομαδα..στη δουλεια του να προσθεσω οτι φοραει κρανος το οποιο ακουμπαει μπροστα στη hairline! Το εχετε ξαναακουσει? Παιζει να του ξαναβγουν η να τα ξεχασει αυτα τα μαλλακια?
 

Georgie

Well-Known Member
Ε
Χαχαχα..εχεις δικιο για τη μοντελα! Ευχαριστω παντως να'σαι καλα! Κατι αλλο ρε παιδια...φιλου μου που ειχε βαλει κυριος στο μπιφτεκι και λιγο κατεβασμα στην hairline και ενω εχει πολυ καλο αποτελεσμα ξαφνικα σε 2 μερες του αδειασε η hairline..πισω μια χαρα...βεβαια βλεπει πορους ακομα και παρακαλαει να ξαναβγουν..6 μηνες την εχει κανει τωρα και αυτο του συνεβη πριν μια εβδομαδα..στη δουλεια του να προσθεσω οτι φοραει κρανος το οποιο ακουμπαει μπροστα στη hairline! Το εχετε ξαναακουσει? Παιζει να του ξαναβγουν η να τα ξεχασει αυτα τα μαλλακια?
Σου εύχομαι τα καλύτερα και συ βρε μπαγασα θα με κάνεις να χάσω τον ύπνο μου μεταμοσχευμενος Άνθρωπος !
Τώρα που βλέπω μαλλιά να φοβάμαι μη μου φύγουν όπως του φίλου σου .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jim1986

Member
και εμενα μου φαινεται πολυ περιεργο..ειδικα το οτι εφυγε μονο η hairline...για αυτο ρωταω αν εχετε ξαναακουσει κατι τετοιο..παιζει να ειναι sockloss και τελος η απλα να εκαναν τον κυκλο τους στο εξαμηνο και να του ξαναβγουν τωρα γιατι δειχνει οτι υπαρχουν ποροι σαν θηλακια
 

Jim1986

Member
Αυτη ειναι η φωτο του...ειχε μεταμοσχευμενα μεχρι εκει που φαινεται η ελια δεξια στη φωτο
 

Συνημμένα

  • IMG-61ae74b6e6e3746b8586570232f08bba-V.jpg
    IMG-61ae74b6e6e3746b8586570232f08bba-V.jpg
    60.9 KB · Προβολές: 682

gerassis

Well-Known Member
Για 20 μέρες μια χαρά δείχνεις. Εμένα μου πέσανε όλα και ξαναβγήκαν στους 4.5 μήνες. Μετά τους 3.5 μήνες θα δείς διαφορά. Τώρα αν ο ΄φιλος σου έχασε όλα τα μεταμοσχευμένα μέσα σε 2 μέρες στο 6μήνο να ευχεται να είναι κάτι παθολογικό. εξετάσεις...
Η συνεδρία PRP βοηθάει πολύ μετά τη μμ. Στην ουσία επουλώνει γρηγορότερα τη περιοχή και επιταχύνει το αποτέλεσμα.
Τα 2300 είναι λίγα για τόσο μεγάλη περιοχή. Παρόλα αυτά οταν βγούν θα έχεις ενα αξιοπρεπές look.
 

Jim1986

Member
Ισως να ηταν και 2700 πραγματικα δεν θυμαμαι γιατι οπως σας ειπα δεν εχω ασχοληθει καθολου..και την πρωτη επιπολαια την εκανα..απλα μπηκα εδω να δω γενικα πως παει η αποκατασταση και τελικα ειδα οτι επρεπαι να ψαξω περισσοτερα πραγματα..δε πειραζει...ελπιζω να παει καλα και να μη χρειαστει και αλλη...πιστευω οτι θα παει καλα γιατι ναι μεν ειναι μεγαλη περιοχη αλλα τα πλαινα του πανω μερους δειχνουν οτι δε πεφτουν και ειχα και λιγα διασπαρτα στη μεση οποτε θα βοηθησουν αρκετα στο look...toppik ρε παιδια κανει να βαλω μολις κλεισω μηνα? Γιατι τωρα τελευταια ακουω οτι και το toppik εχει χημικα και τα καιει και τα μεταμοσχευμενα αν το παρακανεις..
 

manly_Man

Well-Known Member
Ισως να ηταν και 2700 πραγματικα δεν θυμαμαι γιατι οπως σας ειπα δεν εχω ασχοληθει καθολου..και την πρωτη επιπολαια την εκανα..απλα μπηκα εδω να δω γενικα πως παει η αποκατασταση και τελικα ειδα οτι επρεπαι να ψαξω περισσοτερα πραγματα..δε πειραζει...ελπιζω να παει καλα και να μη χρειαστει και αλλη...πιστευω οτι θα παει καλα γιατι ναι μεν ειναι μεγαλη περιοχη αλλα τα πλαινα του πανω μερους δειχνουν οτι δε πεφτουν και ειχα και λιγα διασπαρτα στη μεση οποτε θα βοηθησουν αρκετα στο look...toppik ρε παιδια κανει να βαλω μολις κλεισω μηνα? Γιατι τωρα τελευταια ακουω οτι και το toppik εχει χημικα και τα καιει και τα μεταμοσχευμενα αν το παρακανεις..
ζητα απο την κλινικη να σου δώσει πληρη αναφορα, για το τι εγινε...ποσα μοσχευματα μπηκαν ακριβως κ ποσες τριχες συνολικα,τι λογο ειχες ,ποσα μονοτριχα, διτριχα, ποιος την εκανε κτλπ

κοιτα κ εγω πιστευω δεν ειναι για καθε μερα το τοπικ, γιατι καθεται πανω στο δέρμα αν δεν εχεις πολλες τριχες να κατσουν πανω οι ινες κερατινης κ ετσι δεν αναπνεουν σωστα τα τριχοθυλακια!
 

gerassis

Well-Known Member
manly_Man

Τα τριχοθυλάκια αναπνέουν απο τις φλέβες της κεφαλής. Δεν έχουν σχεση με τη κάλυψη του δέρματος. Πλην υπερβολής. γιαυτό λένε να μη σταματάς τις λοτιον για να ξεκουραστούν - αναπνεύσουν οι ριζες. Δε βοηθάει. Ενας άλλος μύθος είναι το οτι αν ξυρίζεις το κεφάλι δυναμώνουν τα μαλλιά. (στην ηλικια μας) Αυτα απο δερματολόγο
 

Jim1986

Member
Παιδια δε νομοζω να ασχοληθηκε κανενας με το τι λογο εχω κ.λ.π. τριζοθυλαχια μονα διπλα μετρουσαν αλλα δε θυμαμαι..αλλα λογο εμβαδον καλυψης κ.λ.π. οχι..με εοδαν μια μερα πριν πηγα την αλλη ζογραφισαν τη hairline και την πιο πισω και ξεκινησαν...και εγω αυτα για λογο εδω τα διαβασα πρωτη φορα και αγχωθηκα ειναι η αληθεια γιατι μαλλον επρεπαι να το ψαξω καλυτερα...ειδωμεν...
 

Jim1986

Member
manly_Man

Τα τριχοθυλάκια αναπνέουν απο τις φλέβες της κεφαλής. Δεν έχουν σχεση με τη κάλυψη του δέρματος. Πλην υπερβολής. γιαυτό λένε να μη σταματάς τις λοτιον για να ξεκουραστούν - αναπνεύσουν οι ριζες. Δε βοηθάει. Ενας άλλος μύθος είναι το οτι αν ξυρίζεις το κεφάλι δυναμώνουν τα μαλλιά. (στην ηλικια μας) Αυτα απο δερματολόγο
Μια κοπελιτσα με ονομα βενετια μου την εκανε...θυμωταν το ονομα της η γυναικα μου
 
Μπλουζα