Μεταμοσχευση advance hair clinics

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Παιδια αποτελςσμα μετα απο 11 μηνες...και με μονο μια prp. Συνεζης χρηση μινοξιδιλης...και 7 μηνες σε πολυ στρεσπγονο και ανθυγειινο περιβαλλον
Φιλε μου, καταλαβαινεις αραγε ποση αρνητικη επιδραση μπορει να εχει το νημα σου στο forum;
Καταλαβαινεις οτι ο τροπος που το εχεις διαχειριστει, μπορει να παρασυρει απειρα μελη σε επικινδυνες ατραπους;

Ανοιξες πριν περιπου 10 μηνες ενα νημα, ανεβασες ελαχιστες φωτογραφιες...χωρις συγκεκριμενες πληροφοριες..ουτε καν τον αριθμο των grafts.

Εξαφανιστηκες για μηνες ολοκληρους και ξαφνικα εμφανιζεσαι παλι...και τι κάνεις;

Ανεβαζεις θεοσκοτεινες φωτογραφιες...φωτογραφιες που για τους εμπειρους δεν εχουν καμια αξια, γιατι απλουστατα δε δειχνουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Μπορει να ειναι με τοπικ (εξαλλου εσυ ο ιδιος εχεις αναφερθει σε αυτο, αρα μαλλον εισαι χρηστης), μπορει να ειναι εντελως παραπλανητικες...μπορει να ειναι και αληθινες...τιποτα δεν ειναι βεβαιο, αφου ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ.

Ηδη καποια μελη ενθουσιαστηκαν απο το αποτελεσμα!!!

Αν ειναι δυνατον! Απο ποιο αποτελεσμα; Αφου δε φαινεται ΤΙΠΟΤΑ.

Αν, λοιπον, δε θελεις να λειτουργεις παραπλανητικα...αν πραγματι θελεις να βοηθησεις τα υποψηφια για μμ μελη του forum...αν δε θελεις να παρεις στο λαιμο σου καποιους ανυποψιαστους...θα σε παρακαλουσα ολοθερμα να ανεβασεις νεες φωτογραφιες, σε εξωτερικο χωρο, με επαρκη φωτισμο και καλη αναλυση.

Αν δε θελεις, αστο να αιωρειται το θεμα ως ενα μυστηριο. Δικη σου επιλογη, δικη σου και η ευθυνη.

Τουλαχιστον, καποια εμπειρα ( ; ) μελη οφειλουμε να επισημανουμε τις κακοτοπιές, τις παγιδες, την ενδεχομενη παραπλανηση νεων μελων.

Μπορει να κανουμε λαθος, μπορει τελικα το αποτελεσμα σου να ειναι θαυμασιο/εξαιρετικο....ομως μεχρι να αποδειχθει απο ΣΟΒΑΡΕΣ φωτογραφιες, πρεπει να ειμαστε εδω...πρεπει να προστατευουμε την αξιοπιστια του forum.

Μακαρι να αποδειξεις εμπρακτα τις αγνες σου προθεσεις, μακαρι να ανεβασεις υλικο που να ανταποκρινεται ΠΛΗΡΩΣ στην πραγματικοτητα. Θα βοηθησεις το forum να εξαγει ασφαλη συμπερασματα και να επαινεσει ή να κριτικαρει την κλινικη του κ. Βεκρη.

Ελπιζω να ανταποκριθεις στην "προκληση" και να υπηρετησεις τη διαφανεια και την αληθεια. Σε ευχαριστουμε εκ των προτερων.
 

dim d

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι οι φωτογραφιες ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας..μηπως εχεις φωτογραφικη η εναν φιλο με καλο κινητο να σε βγαλει καλυτερες? Ειδικα μερικες ειναι τοσο pixelated που δεν εχιουν νοημα υπαρξης...Οπως και να εχει καλη τελικη φυτρωση και ελπιζω να εισαι χαρουμενος με το αποτελεσμα.
 

Jim1986

Member
Γι'αυτό εγώ λέω να υπάρχουν κανόνες για όσους θέλουν να ανοίξουν νήμα και να κάνουν παρουσίαση.
Παιδια...οτι καλυτερο μπορω να κανω με φωτο...και κατω απο ασπρο φως που και αφανα να εισαι φαινεται κρανιο...απο πιο μακρυα δεν φαινεται...πιστεψτε με θα σας το ελεγα αν ηταν κατι διαφορετικο..
 

Συνημμένα

  • 20200823_012936.jpg
    20200823_012936.jpg
    855.3 KB · Προβολές: 252
  • 20200823_012911.jpg
    20200823_012911.jpg
    859.4 KB · Προβολές: 255
  • 20200823_012850.jpg
    20200823_012850.jpg
    968.5 KB · Προβολές: 239
  • 20200823_013246.jpg
    20200823_013246.jpg
    277.8 KB · Προβολές: 211
  • 20200823_013153.jpg
    20200823_013153.jpg
    656.3 KB · Προβολές: 204
  • 20200823_013014.jpg
    20200823_013014.jpg
    707.9 KB · Προβολές: 208
  • 20200823_012955.jpg
    20200823_012955.jpg
    872.8 KB · Προβολές: 210
  • 20200823_013014.jpg
    20200823_013014.jpg
    707.9 KB · Προβολές: 220
  • Like
Reactions: spi

vlafo

Well-Known Member
Έτσι όπως είναι δομημένο το φόρουμ,η ελευθερία του λόγου είναι πρωτεύον.
Είναι δικαίωμα του καθενός να εκφράζει όπως αυτός νομίζει την άποψη του,χωρίς να φοβάται μην του την πέσουνε λεκτικά.
Οποιαδήποτε απόκλιση από αυτό είναι μη αποδεκτό τουλάχιστον από εμένα.

Θα μου πείτε επειδή όλοι δεν είμαστε ίδιοι και δεν αντιλαμβανόμαστε τα πράγματα με τον ίδιο τρόπο,δεν πρέπει να υπάρχει μια κοινή φόρμουλα σύγκλισης?
Ναι.
Ποια είναι αυτή?
Ο κοινός σκοπός που περνάει μέσα από αμοιβαίες υποχωρήσεις,διαφωνίες,αντιπαραθέσεις,αλλά στο τέλος καταλήγει εκεί που ήταν ο κύριος στόχος.
Επιτυγχάνεται?

Στα 3 χρόνια που είμαι εγώ στο φόρουμ,θεωρώ ότι επιτυγχάνεται σε μεγάλο βαθμό αυτό.Το έχω ξαναπεί όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά παίρνει τα ουσιαστικά μηνύματα και προχωράει.

Πάνω από 3 μήνες δεν μου πήρε για να διαβάσω όλο το φόρουμ όταν πρωτοείχα μπεί,αλλά αν και δεν είμαι φαν καθόλου αυτού του τρόπου επικοινωνίας,μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση,οι όλες διαμάχες και κυρίως ο τρόπος προσέγγισης σε διάφορα θέματα,με απίστευτες βλακείες και ανοησίες και φάγωμα που μου προκαλούνε γέλιο ακόμα και τώρα.

Δεν ξέρω αν αυτό δικαιολογείται από τη γκάμα των διαφόρων ανθρώπων και ηλικιών που υπάρχουν εδώ μέσα και σίγουρα δεν είναι εύκολο,εκείνο που δεν δικαιολογείται και είναι ακατανόητο,είναι
η εμμονή και η πίεση από τον έναν στον άλλον να αποδείξει αυτό που ό καθένας θέλει για την πάρτη του.
Ακριβώς αυτό έγινε και με το γιατρό.

Αυτός τα κολλήματα του, αλλά και εμείς τα δικά μας να γίνει αυτό που θέλουμε χωρίς να σημαίνει ότι δεν είχαμε δίκιο.
Και μιλάω για μετά μέ τις τιμές που πιεζαμε.

Εν κατακλείδι κανένα τρένο δεν χάθηκε επειδή έφυγε ο γιατρός,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει,(πήγα και τον είδα από κοντά και τελείωσε για μένα το ζήτημα της ολοκληρωμένης εικόνας),αλλά μπορεί να χαθούν άλλες ευκαιρίες στο μέλλον που κανείς δεν έχει υπολογίσει ποιές είναι αυτές.
Με λίγα λόγια θα το πω όσο πιο απλά μπορώ.
Χαλαρώστε δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου,μην είστε στην τσίτα συνέχεια..
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1598136504408.jpg
    FB_IMG_1598136504408.jpg
    81.5 KB · Προβολές: 238

tol

Well-Known Member
Παιδια...οτι καλυτερο μπορω να κανω με φωτο...και κατω απο ασπρο φως που και αφανα να εισαι φαινεται κρανιο...απο πιο μακρυα δεν φαινεται...πιστεψτε με θα σας το ελεγα αν ηταν κατι διαφορετικο..
Φιλε μου, καποιες απο τις τελευταιες φωτογραφιες ειναι λιγο καλυτερες.

Ομως, θα σε παρακαλουσα αλλη μια φορα, αν μπορεις και αν θελεις (αφου μπηκες στη διαδικασια να παρουσιασεις το αποτελεσμα της μμ σου), αυριο την ημερα να βγαλεις φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο με τις ακτινες του ηλιου, ωστε να μην υπαρχει καμια "σκια" και να σχηματισουμε σαφη και ξεκαθαρη εικονα.

Σε ευχαριστουμε εκ των προτερων.
 

Jim1986

Member
Παιδια...οτι καλυτερο μπορω να κανω με φωτο...και κατω απο ασπρο φως που και αφανα να εισαι φαινεται κρανιο...απο πιο μακρυα δεν φαινεται...πιστεψτε με θα σας το ελεγα αν ηταν κατι διαφορετικο..
Φιλε μου, καταλαβαινεις αραγε ποση αρνητικη επιδραση μπορει να εχει το νημα σου στο forum;
Καταλαβαινεις οτι ο τροπος που το εχεις διαχειριστει, μπορει να παρασυρει απειρα μελη σε επικινδυνες ατραπους;

Ανοιξες πριν περιπου 10 μηνες ενα νημα, ανεβασες ελαχιστες φωτογραφιες...χωρις συγκεκριμενες πληροφοριες..ουτε καν τον αριθμο των grafts.

Εξαφανιστηκες για μηνες ολοκληρους και ξαφνικα εμφανιζεσαι παλι...και τι κάνεις;

Ανεβαζεις θεοσκοτεινες φωτογραφιες...φωτογραφιες που για τους εμπειρους δεν εχουν καμια αξια, γιατι απλουστατα δε δειχνουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Μπορει να ειναι με τοπικ (εξαλλου εσυ ο ιδιος εχεις αναφερθει σε αυτο, αρα μαλλον εισαι χρηστης), μπορει να ειναι εντελως παραπλανητικες...μπορει να ειναι και αληθινες...τιποτα δεν ειναι βεβαιο, αφου ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ.

Ηδη καποια μελη ενθουσιαστηκαν απο το αποτελεσμα!!!

Αν ειναι δυνατον! Απο ποιο αποτελεσμα; Αφου δε φαινεται ΤΙΠΟΤΑ.

Αν, λοιπον, δε θελεις να λειτουργεις παραπλανητικα...αν πραγματι θελεις να βοηθησεις τα υποψηφια για μμ μελη του forum...αν δε θελεις να παρεις στο λαιμο σου καποιους ανυποψιαστους...θα σε παρακαλουσα ολοθερμα να ανεβασεις νεες φωτογραφιες, σε εξωτερικο χωρο, με επαρκη φωτισμο και καλη αναλυση.

Αν δε θελεις, αστο να αιωρειται το θεμα ως ενα μυστηριο. Δικη σου επιλογη, δικη σου και η ευθυνη.

Τουλαχιστον, καποια εμπειρα ( ; ) μελη οφειλουμε να επισημανουμε τις κακοτοπιές, τις παγιδες, την ενδεχομενη παραπλανηση νεων μελων.

Μπορει να κανουμε λαθος, μπορει τελικα το αποτελεσμα σου να ειναι θαυμασιο/εξαιρετικο....ομως μεχρι να αποδειχθει απο ΣΟΒΑΡΕΣ φωτογραφιες, πρεπει να ειμαστε εδω...πρεπει να προστατευουμε την αξιοπιστια του forum.

Μακαρι να αποδειξεις εμπρακτα τις αγνες σου προθεσεις, μακαρι να ανεβασεις υλικο που να ανταποκρινεται ΠΛΗΡΩΣ στην πραγματικοτητα. Θα βοηθησεις το forum να εξαγει ασφαλη συμπερασματα και να επαινεσει ή να κριτικαρει την κλινικη του κ. Βεκρη.

Ελπιζω να ανταποκριθεις στην "προκληση" και να υπηρετησεις τη διαφανεια και την αληθεια. Σε ευχαριστουμε εκ των προτερων. Φιλε πραγματικα σε λυπαμαι... προφανως πιστευεις οτι εχω να κερδισω κατι απο το να λεω οτι πηγε καλα η επεμβαση.....ας τα παρουμε απο την αρχη.. ο λογος π ανεβασα το νημα ειναι γιατι ειχα αμφιβολιες για τη κλινικη μετα απο αυτο π ειδα στον αδερφο μ που του επεσε η χερλαιν...δευτερον ο λογος που εξαφανιστηκα ειναι γιατι ειμαι μαυτικος εργαζομαι στο εξωτερικο χωρις ιντερνετ κ.λ.π. γιαυτο κ ανεβασα φωτο τωρα..πριν ενα μηνα γυρισα....δεν εχω κανενα λογο να πω ψεματα...και παμε απο την αρχη για την αποψη μ για την συγκεκριμενη κλινικη...προφανως και καταλαβα οτι σε βλεπουν μονο σαν χρημα. Οι κοπελες που βλεπεις στην αρχη πραγματικα πιστευουν οτι εισαι πενταχρονο και δε καταλαβαινουμε οτι προσπαθπυν να μας πεισουν...προφανως και δειχνανε πολυ ενδιαφερον με τηλεφωνα κ.λ.π. μεχρι να την κανω. ..πραγματα που με αειδιαζαν...ακομη και τωρα που γυρισα με εχουβ πρηξει για prp κ.λ.π. δεν εκτιμω τον τροπο που λειτουργει η συγκεκριμενη κλινικη ως προς τον τροπο που σε αντιμετοπιζουν...σαν χρημα και μονο απο την αλκη...επειδη εχω κανει αλλη μια...προτιμω αυτο και να εχω το αποτελεσμα που ειχα παρα την προηγπυμενη π ηταν πιο ανθρωπινη η αντιμετωπιση αλλα δεν ειχα αποτελεσμα...σαν αποτελεσμα αυτη τη φορα ειμαι ενθουσιασμενος γιαυτο και το ανεβασα...και πολυ κακως τελικα αν ηξερα οτι καποιοι σκεφτονται οπως εσυ. Προφανως δεν σου εχει παει κατι καλα με τις μεταμοσχευσεις και ευχομαι να σου πανε στο μελλον αλλα δε φταιμε οι τυχεροι που πηγε καλα...γιατι για μενα τυχη ειναι το πως εξελιχθηκε παρα στην κλινικη. Και δεν προτεινα σε κανεναν τη συγκεκριμενη κλινικη...οσο για το toppik ουτε καν....
 

Συνημμένα

  • 20200823_014551.jpg
    20200823_014551.jpg
    697.4 KB · Προβολές: 227
  • 20200823_014518.jpg
    20200823_014518.jpg
    1 MB · Προβολές: 238
  • 20200823_014432.jpg
    20200823_014432.jpg
    1 MB · Προβολές: 235
  • 20200823_014358.jpg
    20200823_014358.jpg
    623.8 KB · Προβολές: 265

Jim1986

Member
Φιλε μου, καποιες απο τις τελευταιες φωτογραφιες ειναι λιγο καλυτερες.

Ομως, θα σε παρακαλουσα αλλη μια φορα, αν μπορεις και αν θελεις (αφου μπηκες στη διαδικασια να παρουσιασεις το αποτελεσμα της μμ σου), αυριο την ημερα να βγαλεις φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο με τις ακτινες του ηλιου, ωστε να μην υπαρχει καμια "σκια" και να σχηματισουμε σαφη και ξεκαθαρη εικονα.

Σε ευχαριστουμε εκ των προτερων.
Θα στειλω και στον ηλιο ρε παιδια γιατι θα με σκασετε....
 
  • Like
Reactions: tol

manly_Man

Well-Known Member
@Jim1986 οι τελευταιες ειναι καλυτερες...φαινεται οτι δεν εχεις διαθεση να μας παραπλανησεις και ουτε τιθεται κανενα θεμα με τοπικ...απλα κατα καιρους εμφανιζονται διαφοροι που προσπαθουν να μας παραπλανησουν γιαυτο γινεται ολο αυτο..μην το παιρνεις προσωπικα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jim1986

Member
@tol ρε tol ρε φιλε τοσος πονος ρε φιλε επειδη πηγε καλα η μεταμοσχευση σε αλλον ανθρωπο?? Θα αγειασεις ρε φικε μεν το παρακανεις.....σου απαντησα και στο παραπανω post σου...αυριο θα στειλω και φωτο στον ηλιο..και ξαναλεω δεν εχω να κερσισω τιποτα. Ουτε προτεινω τη συγκεκριμενη κλινικη...και παραπανω εγραψα τα αρνητικα της και γιαυτους τους λογους δεν θα παω να κανω αλλη prp εκει...απο εκει και περα για το αποτελεσμα ναι δεν θα πω ψεματα δεν το περιμενα με τιποτα...αυριο θα εχεις και αλλες φωτο στον ηλιο οσο καλυτερες μπορω..καληνυχτα φιλε και ευχομαι να αλλαξεις σαν ανθρωπος καποια στιγμη αν και δε το βλεπω....θα εισαι πιο ευτυχισμενος παντως!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
O tol είναι απαιτητικός στις φωτογραφίες δεν είναι άνθρωπος να χαίρεται με μια αποτυχημένη μεταμόσχευση.
Με έχει κριτικάρει και έμενα σκληρά περί toppik κτλ.κτλ. αλλά έχει δίκιο.
Εμείς μπορούμε να καταλάβουμε πάνω κάτω μια φωτογραφία αλλά τα νέα μέλη δύσκολα.
 

Jim1986

Member
O tol είναι απαιτητικός στις φωτογραφίες δεν είναι άνθρωπος να χαίρεται με μια αποτυχημένη μεταμόσχευση.
Με έχει κριτικάρει και έμενα σκληρά περί toppik κτλ.κτλ. αλλά έχει δίκιο.
Εμείς μπορούμε να καταλάβουμε πάνω κάτω μια φωτογραφία αλλά τα νέα μέλη δύσκολα.
Φωτο κατω απο τον ηλιο παιδια...
O tol είναι απαιτητικός στις φωτογραφίες δεν είναι άνθρωπος να χαίρεται με μια αποτυχημένη μεταμόσχευση.
Με έχει κριτικάρει και έμενα σκληρά περί toppik κτλ.κτλ. αλλά έχει δίκιο.
Εμείς μπορούμε να καταλάβουμε πάνω κάτω μια φωτογραφία αλλά τα νέα μέλη δύσκολα.
Μπορει να απανταει πιο ωραια τοτε και οχι να απανταει σαν να μου λεει οτι προσπαθω να κοροιδεψω κ.λ.π. οπως κριτικαρει σκληρα ετσι να δεχεται και αναλογες απαντησεις
 

Συνημμένα

  • 20200823_133519.jpg
    20200823_133519.jpg
    891.3 KB · Προβολές: 278
  • 20200823_133457.jpg
    20200823_133457.jpg
    462.5 KB · Προβολές: 266
  • 20200823_133407.jpg
    20200823_133407.jpg
    693.6 KB · Προβολές: 280
  • 20200823_134315.jpg
    20200823_134315.jpg
    989 KB · Προβολές: 275

giamakr1

Active Member
Ρεαλιστικές φωτό , ωραίος, καθώς και όμορφο αποτέλεσμα. Φαίνεται να έχει επιτευχθεί υψηλό ποσοστό φύτρωσης . Εάν βρεις χρόνο και έχεις όρεξη, βάλε και μία δότρια.
 

Jim1986

Member
Ρεαλιστικές φωτό , ωραίος, καθώς και όμορφο αποτέλεσμα. Φαίνεται να έχει επιτευχθεί υψηλό ποσοστό φύτρωσης . Εάν βρεις χρόνο και έχεις όρεξη, βάλε και μία δότρια.
Με φλας και νωπο το μαλλι. Να θυμησω οτι εχω κανει κ strip
 

Συνημμένα

  • 20200823_174937.jpg
    20200823_174937.jpg
    869 KB · Προβολές: 253

tol

Well-Known Member
@tol ρε tol ρε φιλε τοσος πονος ρε φιλε επειδη πηγε καλα η μεταμοσχευση σε αλλον ανθρωπο?? Θα αγειασεις ρε φικε μεν το παρακανεις.....σου απαντησα και στο παραπανω post σου...αυριο θα στειλω και φωτο στον ηλιο..και ξαναλεω δεν εχω να κερσισω τιποτα. Ουτε προτεινω τη συγκεκριμενη κλινικη...και παραπανω εγραψα τα αρνητικα της και γιαυτους τους λογους δεν θα παω να κανω αλλη prp εκει...απο εκει και περα για το αποτελεσμα ναι δεν θα πω ψεματα δεν το περιμενα με τιποτα...αυριο θα εχεις και αλλες φωτο στον ηλιο οσο καλυτερες μπορω..καληνυχτα φιλε και ευχομαι να αλλαξεις σαν ανθρωπος καποια στιγμη αν και δε το βλεπω....θα εισαι πιο ευτυχισμενος παντως!
Φιλε Jim, δεν απαντουσα στο σχολιο σου, γιατι περιμενα τις σημερινες φωτογραφιες.

Καταρχας, σου ευχομαι ολοψυχα να χαιρεσαι το καινουργιο μαλλι σου. Σε μια μεταμοσχευση μαλλιων αυτο που εχει μεγαλυτερη σημασια, ειναι η ικανοποιηση αυτου που υποβληθηκε σε αυτην.

Επειτα, οσα εγραψες για το ατομο μου, τα αντιπαρερχομαι, γιατι μαλλον δε με γνωριζεις...δεν εχεις δει τη σταση/συμπεριφορα μου 4 χρονια που ειμαι μελος στο forum. Ειλικρινα λυπαμαι για τα κακεντρεχη σχολια που εκανες.

Αν προσεχες παραπανω τις αντιδρασεις των υπολοιπων μελων του forum, θα διαπιστωνες οτι πολλοι συνταχθηκαν με την αποψη μου...πολλοι θεωρησαν οτι ειχα δικιο σε οσα εγραψα.

Εν παση περιπτωσει, οσο και αν στεναχωρηθηκα απο τα αυθαιρετα συμπερασματα που εβγαλες για το ηθος μου, δεν θα τα κρινω εγω...θα τα κρινουν τα υπολοιπα μελη που γνωριζουν το ηθος μου και το τι νιωθω συμπασχοντας και συμμεριζομενος την αγωνια, τους προβληματισμους και τον αγωνα που δινουν κατα της τριχοπτωσης.

Ας προχωρησω, λοιπον, στην ουσια...

Ποιος ηταν ο λογος του χθεσινου σχολιου μου; Οχι φυσικα αυτος που κακως εκρινες.

Ο λογος ειναι ο ιδιος που εδω και 4 χρονια μου υπαγορευει η συνειδηση μου...να παιζω το ρολο του αντικειμενικου, ακριβοδικαιου μελους που ως εμπειρο ( ; ) οφειλει να προστατευει απο πιθανες παγιδες και παραπλανησεις τα απειρα νεα μελη, υποψηφια για μμ.

Συγκεκριμενα, χθες για πολλοστη φορα, με τη δικη μου προσωπικη οπτικη και εμπειρια, εκρινα οτι οι φωτογραφιες που ανεβασε ενα μελος (στην προκειμενη εσυ, φιλε Jim), διαστρεβλωναν την πραγματικοτητα, ωραιοποιουσαν μια μμ, υπηρχε σοβαρος κινδυνος να παραπλανησουν και να καλλιεργησουν ΦΡΟΥΔΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ.

Δυστυχως, αυτο εχει συμβει σε πολλα νηματα, οχι μονο στο δικο σου.

Θελησα, λοιπον, με την εγκαιρη παρεμβαση μου, να σε "πιεσω" να ανεβασεις επιπλεον φωτογραφικο υλικο, ωστε να υπαρξει μια διαφανεια.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ.

Οντως, απεδειξες οτι δεν ειχες την προθεση να εξαπατησεις και προσθεσες νεες φωτογραφιες.

Και φθανω στο κρισιμο ερωτημα...

Φιλε Jim...σε ρωτω...βλεποντας εσυ ο ιδιος τις δυο παρακατω φωτογραφιες που επισυναπτω...μια απαραδεκτη χθεσινη...και μια αντιπροσωπευτικη σημερινη...ποια ειναι η αποψη σου; Εχουν καμια σχεση; Μηπως ειναι η "νυχτα" με την "ημερα";

Αν εσυ ησουν υποψηφιο μελος για μμ, την ιδια εντυπωση και τα ιδια συμπερασματα θα εβγαζες για την κλινικη που πηγες;

Μηπως παρατηρωντας τωρα τη δευτερη φωτογραφια, θα κατεληγες σε ασφαλεστερα συμπερασματα και θα ειχες τις αναλογες προσδοκιες;

Αυτος, λοιπον, φιλε Jim, ηταν ο λογος της παρεμβασης μου.

Σου ευχομαι για αλλη μια φορα τα καλυτερα και να εισαι παντα χαρουμενος.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200823-173245.png
    Screenshot_20200823-173245.png
    382.6 KB · Προβολές: 222
  • Screenshot_20200823-173207.png
    Screenshot_20200823-173207.png
    1.2 MB · Προβολές: 223

Jim1986

Member
Φιλε Jim, δεν απαντουσα στο σχολιο σου, γιατι περιμενα τις σημερινες φωτογραφιες.

Καταρχας, σου ευχομαι ολοψυχα να χαιρεσαι το καινουργιο μαλλι σου. Σε μια μεταμοσχευση μαλλιων αυτο που εχει μεγαλυτερη σημασια, ειναι η ικανοποιηση αυτου που υποβληθηκε σε αυτην.

Επειτα, οσα εγραψες για το ατομο μου, τα αντιπαρερχομαι, γιατι μαλλον δε με γνωριζεις...δεν εχεις δει τη σταση/συμπεριφορα μου 4 χρονια που ειμαι μελος στο forum. Ειλικρινα λυπαμαι για τα κακεντρεχη σχολια που εκανες.

Αν προσεχες παραπανω τις αντιδρασεις των υπολοιπων μελων του forum, θα διαπιστωνες οτι πολλοι συνταχθηκαν με την αποψη μου...πολλοι θεωρησαν οτι ειχα δικιο σε οσα εγραψα.

Εν παση περιπτωσει, οσο και αν στεναχωρηθηκα απο τα αυθαιρετα συμπερασματα που εβγαλες για το ηθος μου, δεν θα τα κρινω εγω...θα τα κρινουν τα υπολοιπα μελη που γνωριζουν το ηθος μου και το τι νιωθω συμπασχοντας και συμμεριζομενος την αγωνια, τους προβληματισμους και τον αγωνα που δινουν κατα της τριχοπτωσης.

Ας προχωρησω, λοιπον, στην ουσια...

Ποιος ηταν ο λογος του χθεσινου σχολιου μου; Οχι φυσικα αυτος που κακως εκρινες.

Ο λογος ειναι ο ιδιος που εδω και 4 χρονια μου υπαγορευει η συνειδηση μου...να παιζω τον ρολο του αντικειμενικου, ακριβοδικαιου μελους που ως εμπειρο ( ; ) οφειλει να προστατευει απο πιθανες παγιδες και παραπλανησεις τα απειρα νεα μελη υποψηφια για μμ.

Συγκεκριμενα, χθες για πολλοστη φορα, με τη δικη μου προσωπικη οπτικη και εμπειρια, εκρινα οτι οι φωτογραφιες που ανεβασε ενα μελος (στην προκειμενηβεσυ, φιλε Jim), διαστρεβλωναν την πραγματικοτητα, ωραιοποιουσαν μια μμ, υπηρχε σοβαρος κινδυνος να παραπλανησουν και να καλλιεργησουν ΦΡΟΥΔΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ.

Δυστυχως, αυτο εχει συμβει σε πολλα νηματα, οχι μονο στο δικο σου.

Θελησα, λοιπον, με την εγκαιρη παρεμβαση μου να σε "πιεσω" να ανεβασεις επιπλεον φωτιγραφικο υλικο, ωστε να υπαρξει μια διαφανεια.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ.

Οντως, απεδειξες οτι δεν ειχες την προθεση να εξαπατησεις και προσθεσες νεες φωτογραφιες.

Και φθανω στο κρισιμο ερωτημα...

Φιλε Jim...σε ρωτω...βλεποντας εσυ ο ιδιος τις δυο παρακατω φωτογραφιες που επισυναπτω...μια απαραδεκτη χθεσινη...και μια αντιπροσωπευτικη σημερινη...ποια ειναι η αποψη σου; Εχουν καμια σχεση; Μηπως ειναι η "νυχτα" με την "ημερα";

Αν εσυ ησουν υποψηφιο μελος για μμ, την ιδια εντυπωση και τα ιδια συμπερασματα θα εβγαζες για την κλινικη που πηγες;

Μηπως παρατηρωντας τωρα τη δευτερη φωτογραφια, θα κατεληγες σε ασφαλεστερα συμπερασματα και θα ειχες τις αναλογες προσδοκιες;

Αυτος, λοιπον, φιλε Jim, ηταν ο λογος της παρεμβασης μου.

Σου ευχομαι για αλλη μια φορα τα καλυτερα και να εισαι παντα χαρουμενος.
Φιλε @ tol ακριβως αυτη ειναι η εικονα οπως ειναι και στις 2 φωτο..ετσι φαινεται σε νορμαλ φωτισμο και ετσι φαινεται στον ηλιο..και παλι στον ηλιο αν το δεις απο ευθεια δεν καταλαβαινεις κατι..μιλαμε ακριβως κατω απο τον ηλιο με την καμερα απο πανω και πριν 5 λεπτα ειχα βγει απο τη θαλασσα. Θες αλλη μια τωρα με φωτισμο νορμαλ οχι ακριβως κατω απο τον ηλιο??? Δεν θα ξαναμπω σε αυτη τη διαδικασια..ολες οι φωτο ειναι αληθινες..εννοειται οτι αλλαζει αναλογα τον φωτισμο....ανθρωπος με μαλλο αστυφιδα να κατσει κατω απο τον ηλιο θα φαινεται...εννοειται οτι δεν εγινα αστυφιδα αλλα εγινε πολυ πυκνο σε σχεση με πριν και δεν καταλαβαινει ο κοσμος οτι εκανα κατι εκτος αν καποιος ειναι πολυ εμπειρος.
 

Jim1986

Member
Φιλε @ tol ακριβως αυτη ειναι η εικονα οπως ειναι και στις 2 φωτο..ετσι φαινεται σε νορμαλ φωτισμο και ετσι φαινεται στον ηλιο..και παλι στον ηλιο αν το δεις απο ευθεια δεν καταλαβαινεις κατι..μιλαμε ακριβως κατω απο τον ηλιο με την καμερα απο πανω και πριν 5 λεπτα ειχα βγει απο τη θαλασσα. Θες αλλη μια τωρα με φωτισμο νορμαλ οχι ακριβως κατω απο τον ηλιο??? Δεν θα ξαναμπω σε αυτη τη διαδικασια..ολες οι φωτο ειναι αληθινες..εννοειται οτι αλλαζει αναλογα τον φωτισμο....ανθρωπος με μαλλο αστυφιδα να κατσει κατω απο τον ηλιο θα φαινεται...εννοειται οτι δεν εγινα αστυφιδα αλλα εγινε πολυ πυκνο σε σχεση με πριν και δεν καταλαβαινει ο κοσμος οτι εκανα κατι εκτος αν καποιος ειναι πολυ εμπειρος.
@tol την αποψη σου την τελικη δε μας ειπες για την μεταμοσχευση καλοπροαιρετε ανθρωπε....
 

tol

Well-Known Member
@tol την αποψη σου την τελικη δε μας ειπες για την μεταμοσχευση καλοπροαιρετε ανθρωπε....
Τι να σου απαντησω τωρα; Να απαντησω στην ειρωνεια σου; Λυπαμαι αλλά δε θα πεσω στο επιπεδο σου.
Πιο πανω σου ευχηθηκα ολοψυχα τα καλυτερα και εσυ συνεχιζεις τις προσβολες και την ειρωνεια. Κριμα!
 
Μπλουζα