Μεταμοσχευση advance hair clinics

Jim1986

Member
Τι να σου απαντησω τωρα; Να απαντησω στην ειρωνεια σου; Λυπαμαι αλλά δε θα πεσω στο επιπεδο σου.
Πιο πανω σου ευχηθηκα ολοψυχα τα καλυτερα και εσυ συνεχιζεις τις προσβολες και την ειρωνεια. Κριμα!
Εδω εσυ μου εσυρες ενα σωρο και σε πειραξε αυτο? Αντιθετως εσυ ειρωνευεσαι αλλα με το γαντι...! Αφηνοντας υπονοουμενα, οτι ξαναμπηκα ξαφνικα να παραπλανησω το κοσμο...επειδη δε τα ειπες αυτολεξη σε κανει να πιστευεις οτι μιλας ωραια και ακριβοδικαια??ας ρωταγες! Ο τροπος που μιλας φιλε ειναι κακεντρεχης το λιγοτερο. παραπλανει κοσμο για τον χαρακτηρα και τη διαθεση του αλλου και χειραγωγει επισης! Εγω ειχα ολη τη καλη διαθεση να ανεβασω το αποτελεσμα και να κανω περεταιρω ερωτησεις για διατηρηση κ.λ.π.! Καλη συνεχεια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Αφηνοντας υπονοουμενα, οτι ξαναμπηκα ξαφνικα να παραπλανησω το κοσμο
Φιλε Jim, εγω εγραψα αυτολεξει πιο πανω τα εξης...


Οντως, απεδειξες οτι δεν ειχες την προθεση να εξαπατησεις και προσθεσες νεες φωτογραφιες.

Ειλικρινα λυπαμαι, αν δεν μπορεις να κατανοησεις απλα νεοελληνικα.

Σου εξηγησα το λογο της παρεμβασης μου...παραδεχθηκα τις αγνες προθεσεις σου...σου ευχηθηκα τα καλυτερα....και εσυ συνεχιζεις να δειχνεις το ηθος σου...κριμα!
 

Jim1986

Member
@tol Το ηθος μου δεν μπορεις να το γνωριζεις ουτε εγω το δικο σου απο μια κουβεντα απροσωπη..μια αντιπαραθεση εχουμε γιατι θεωρω οτι δεν μιλησες ωραια και ναι με εθιξες οπως θα θιγωταν κ ο καθενας εδω μεσα πιστευω. Και ναι δυστηχως εξακολουθω να πιστευω οτι εισαι κακεντρεχης..τουλαχιστον απο αυτα που εγραψες...εχω ανεβασει τοσες φωτο...διαλεξες τις δυο που και παλι εμμεσα αμφισβητεις αυτα π λεω οτι ειμαι ικανοποιημενος παρα πολυ δηλαδη. αν δεν ημουν δεν θα το ελεγα.επισης να εισαι σιγουρος οτι αν σου εστελνα κανονικη φωτο και το προσωπο μ απο μακρυα για να δεις και το μαλλι γιατι στο κατω κατω αυτο εχει σημασια πως φαινεται στη καθημερινοτητα το μαλλι, θα καταλαβαινες οτι ισως ειναι καλυτερο και απο αυτη που φαινεται στα σκοτεινα. Αν μου ελεγες να με συναντησεις καπου εξω για να δεις το αποτελεσμα πιο πολυ θα το εκτιμουσα και θα το καταλαβαινα παρα να γραψεις οτι εγραψες κανοντας ολους να πιστευουν οτι ειναι απατη οτι εχω γραψει και εχω ανεβασει. Δεν υπαρχει λογος για καυγαδες ουτε κραταω καμια κακια.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@tol Το ηθος μου δεν μπορεις να το γνωριζεις ουτε εγω το δικο σου απο μια κουβεντα απροσωπη..μια αντιπαραθεση εχουμε γιατι θεωρω οτι δεν μιλησες ωραια και ναι με εθιξες οπως θα θιγωταν κ ο καθενας εδω μεσα πιστευω. Και ναι δυστηχως εξακολουθω να πιστευω οτι εισαι κακεντρεχης..τουλαχιστον απο αυτα που εγραψες...εχω ανεβασει τοσες φωτο...διαλεξες τις δυο που και παλι εμμεσα αμφισβητεις αυτα π λεω οτι ειμαι ικανοποιημενος παρα πολυ δηλαδη. αν δεν ημουν δεν θα το ελεγα.επισης να εισαι σιγουρος οτι αν σου εστελνα κανονικη φωτο και το προσωπο μ απο μακρυα για να δεις και το μαλλι γιατι στο κατω κατω αυτο εχει σημασια πως φαινεται στη καθημερινοτητα το μαλλι, θα καταλαβαινες οτι ισως ειναι καλυτερο και απο αυτη που φαινεται στα σκοτεινα. Αν μου ελεγες να με συναντησεις καπου εξω για να δεις το αποτελεσμα πιο πολυ θα το εκτιμουσα και θα το καταλαβαινα παρα να γραψεις οτι εγραψες κανοντας ολους να πιστευουν οτι ειναι απατη οτι εχω γραψει και εχω ανεβασει. Δεν υπαρχει λογος για καυγαδες ουτε κραταω καμια κακια.
Έλα ρε Τζιμ ασ το να πέσει κάτω κ αντιμετώπισε το πιο χαλαρά ...παρακολουθα ταυτόχρονα κ το δικό μου νήμα ...με την μεζούρα έβγαλα φωτό κ μου μικραίνει με το έτσι θέλω την έκταση ....δεν πειράζει .....το θέμα είναι να γίνεται η δουλειά κ να Σάι ευχαριστημένος ....
 

kharmacoma

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Όσοι δεν ξέρουν τον tol και επειδή απο το πληκτρολόγιο παρεξηγείσαι πολύ εύκολα μπορεί να τον χαρακτηρίσουν επιθετικό σίγουρα και ίσως κακεντρεχή που όρο έχω καταλάβει κάποιους μήνες σε καμιά περίπτωση δεν είναι.

Και ο Jim όμως δεν αφήνει να πέσει και τίποτα κάτω. Χαλαρά Jim, και να χαρείς το καινούργιο σου μαλλι!
 

aeratos28

Just aeratos
Με τις τελευταίες φωτό φίλε jim όντως φαινεται καλύτερα το αποτέλεσμα σου.σιγουρα δεν δείχνει όπως στις πρώτες ,που πέρα από τη hairline ,το ακριβώς πίσω έδειχνε σαν θάμνος.που δεν είναι θάμνος.στις τελευταίες φωτό φαίνεται το πατερν που είχες την αραιωση ακόμα..οκ θεωρώ το αποτέλεσμα.μεχρι εκεί.
 

dim d

Well-Known Member
Eδω φιλε μου εισαι φαουλ κατ εμε...δεν εισαι αρκετο καιρο στο φορουμ κι απο το πληκτρολογιο πολλα παρεξηγουνται... αλλα ο tol ειναι απο τα πιο ευγενικα μελη εδω, μιλαει παντα δομημενα κι με επιχειρηματα. Κανεις δεν θελει να μην πετυχει η επεμβαση σου, ειδικα οταν ολοι μας ταλαιπωρουμαστε με αυτο το ζητημα...Απλα οπως καταλαβαινεις ειναι σημαντικο να ακολουθουνται καποια στανταρ στις παρουσιασεις .Σιγουρα εχει αλλαξει η εικονα σου, απο εμενα σου ευχομαι τα καλυτερα.
 

Jim1986

Member
Eδω φιλε μου εισαι φαουλ κατ εμε...δεν εισαι αρκετο καιρο στο φορουμ κι απο το πληκτρολογιο πολλα παρεξηγουνται... αλλα ο tol ειναι απο τα πιο ευγενικα μελη εδω, μιλαει παντα δομημενα κι με επιχειρηματα. Κανεις δεν θελει να μην πετυχει η επεμβαση σου, ειδικα οταν ολοι μας ταλαιπωρουμαστε με αυτο το ζητημα...Απλα οπως καταλαβαινεις ειναι σημαντικο να ακολουθουνται καποια στανταρ στις παρουσιασεις .Σιγουρα εχει αλλαξει η εικονα σου, απο εμενα σου ευχομαι τα καλυτερα.
@dim d Παιδια ο λογος που απαντησα ετσι στον tol ειναι γιατι απαντησε με αναλογο υφος. Εγω ο μονος λογος π εστειlα το αποτελεσμα ειναι γιατι ενθουσιαστηκα και ηθελα να το στειλω για εσας και για να ρωτησω αν εχει καποιο λακο η φαβα στο μελλον.αν παιζει να χαθουν μετα απο τρια χρονια που εχω δει σε αλλο νημα να λεει φιλος , τι καλυτερο μπορω να κανω για να τα κρατησω κ.λ.π. κ.λ.π. το οτι πηγε ετσι η κουβαντα δεν φταιω εγω.ο τολ κραταει οτι θελει.κρατηστε και οι υπολοιποι οτι θελετε. Απλα θα στειλω 3 τελευταιες φωτο...με ιδια ληψη με τις πρωτες που ανεβασα οταν πρωτοανοιξα το νημα πριν κανω την επεμβαση.με ιδια ληψη και κατεβασμενο το μαλλι οπως ηταν στις αρχικες φωτο. απο διαφορετικες γωνιες.γιατι οντως οταν με κοιταει καποιος απο ευθεια δεν φαινεται απολυτως τιποτα.. θα στειλω και αυτες και πειτε μου εσεις αν θα εισαστε ευχαριστημενοι και πως θα το βλεπατε αν σας ελεγαν οτι ειπε ο tol με τον τροπο π τα ειπε.
 

Συνημμένα

  • 20200824_010911.jpg
    20200824_010911.jpg
    564.2 KB · Προβολές: 189
  • 20200824_010838.jpg
    20200824_010838.jpg
    936.9 KB · Προβολές: 186
  • 20200824_010738.jpg
    20200824_010738.jpg
    983.9 KB · Προβολές: 194

Jim1986

Member
@dim d Παιδια ο λογος που απαντησα ετσι στον tol ειναι γιατι απαντησε με αναλογο υφος. Εγω ο μονος λογος π εστειlα το αποτελεσμα ειναι γιατι ενθουσιαστηκα και ηθελα να το στειλω για εσας και για να ρωτησω αν εχει καποιο λακο η φαβα στο μελλον.αν παιζει να χαθουν μετα απο τρια χρονια που εχω δει σε αλλο νημα να λεει φιλος , τι καλυτερο μπορω να κανω για να τα κρατησω κ.λ.π. κ.λ.π. το οτι πηγε ετσι η κουβαντα δεν φταιω εγω.ο τολ κραταει οτι θελει.κρατηστε και οι υπολοιποι οτι θελετε. Απλα θα στειλω 3 τελευταιες φωτο...με ιδια ληψη με τις πρωτες που ανεβασα οταν πρωτοανοιξα το νημα πριν κανω την επεμβαση.με ιδια ληψη και κατεβασμενο το μαλλι οπως ηταν στις αρχικες φωτο. απο διαφορετικες γωνιες.γιατι οντως οταν με κοιταει καποιος απο ευθεια δεν φαινεται απολυτως τιποτα.. θα στειλω και αυτες και πειτε μου εσεις αν θα εισαστε ευχαριστημενοι και πως θα το βλεπατε αν σας ελεγαν οτι ειπε ο tol με τον τροπο π τα ειπε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
O tol σε ονομασε εντιμο που ανεβασες φωτογραφιες πολλες αλλα και σε διαφορετικους χωρους φωτισμου τραβηγμενες...σου ευχηθηκε τα καλυτερα και συναμα παρειχε προστασια στα νεα καχυποπτα μελη και εν γενει στους αναγνωστες του φορουμ! Για ποιο λογο νομιζεις οτι ο τολ ειναι επιθετικος? Καμια σχεση!
Και ο ιδιος ετσι νομιζα οτι ηθελε να με ειρωνευτει αλλα τελικα διαπιστωσα οτι εχει δικιο σε οσα ελεγε για advanced και lp! (Προσεξε εννοω στη δικη μου περιπτωση και οχι στη δικη σου που εχεις παρει ενα αρκετα καλο αποτελεσμα)
 
  • Like
Reactions: tol

Jim1986

Member
O tol σε ονομασε εντιμο που ανεβασες φωτογραφιες πολλες αλλα και σε διαφορετικους χωρους φωτισμου τραβηγμενες...σου ευχηθηκε τα καλυτερα και συναμα παρειχε προστασια στα νεα καχυποπτα μελη και εν γενει στους αναγνωστες του φορουμ! Για ποιο λογο νομιζεις οτι ο τολ ειναι επιθετικος? Καμια σχεση!
Και ο ιδιος ετσι νομιζα οτι ηθελε να με ειρωνευτει αλλα τελικα διαπιστωσα οτι εχει δικιο σε οσα ελεγε για advanced και lp! (Προσεξε εννοω στη δικη μου περιπτωση και οχι στη δικη σου που εχεις παρει ενα αρκετα καλο αποτελεσμα)
@Xristoforaz εντιμος κ.λ.π. τα ειπε στην πορεια.στραβωσα με το μνμ π μ εγραψε στην αρχη που ηταν λες και εκανα εγκλημα και υποννοουσε οτι μπηκα μετα απο καιρο ξαφνικα για να παραπλανησω.κ.λ.π. χωρις να ρωτησει..δεν θελω να λεω τα ιδια..καλα ειναι.απλα δεν μπορω αρνητικους ανθρωπους.μπορουσε να τα πει αλλιως. Δεν μπηκα να γραψω για να κανω διαφημιση σε καμια κλινικη.αν εκεινος εχει εμπαθεια με καποιες κλινικες καλα κανει κ εχει οπως εχουμε ολοι μας για ολες τις ελληνικες πιστευω σε σχεση με την ευρωπη αλλα δεν κανουμε ετσι. Αρκετα με τον tol και εμενα παιδια.δεν τρεχει κατι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jim1986

Member
@Xristoforaz εντιμος κ.λ.π. τα ειπε στην πορεια.στραβωσα με το μνμ π μ εγραψε στην αρχη που ηταν λες και εκανα εγκλημα και υποννοουσε οτι μπηκα μετα απο καιρο ξαφνικα για να παραπλανησω.κ.λ.π. χωρις να ρωτησει..δεν θελω να λεω τα ιδια..καλα ειναι.απλα δεν μπορω αρνητικους ανθρωπους.μπορουσε να τα πει αλλιως. Δεν μπηκα να γραψω για να κανω διαφημιση σε καμια κλινικη.αν εκεινος εχει εμπαθεια με καποιες κλινικες καλα κανει κ εχει οπως εχουμε ολοι μας για ολες τις ελληνικες πιστευω σε σχεση με την ευρωπη αλλα δεν κανουμε ετσι. Αρκετα με τον tol και εμενα παιδια.δεν τρεχει κατι!
Προφανως φταιει κατα πολυ η ονομασια του νηματος π εχω βαλει και το βλεπετε καχυποπτα το ολο θεμα και τις φωτο.πολυ κακως εβαλα αυτο το ονομα αλλα για αυτην τη κλινικη ηθελα να μαθω οταν την εκανα.τελος παντων.ελπιζω να βγαλατε ακρη με φωτο κ.λ.π. κ να μην αφησα αμφοβολιες. Για το τι να κανεις για συντηρηση μακροπροθεσμα που εχω αναφερει τοσες φορες κανενας δεν απανταει.επισης prp μια το χρονο ειναι αρκετη η πιο συχνα? Ριγκειν να δοκιμασω διακοπη η θα τα παρω στο χερι? Μου ειχαν πει ενα χρονο μετα τη μμ.
 

aeratos28

Just aeratos
Άμα την κόψεις θα τα πάρεις στο χέρι αυτά που είχες πριν την επέμβαση.,το prp το θεωρώ κοροϊδία οποτε κάνεις ότι θες σε αυτό το κομμάτι,για μένα αν θες να κάνεις θεραπεία μόνο η φιναστεριδη κάνει δουλειά..ασχολησου λίγο και διάβασε τι και πως η φιναστεριδη και πάρε αποφάσεις.
Υ.γ.. εγώ για αυτό λέω πως πρέπει να υπάρχουν κανόνες για όσους θέλουν να ανεβάσουν νήμα με την επέμβαση τους @CVIAL
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Προφανως φταιει κατα πολυ η ονομασια του νηματος π εχω βαλει και το βλεπετε καχυποπτα το ολο θεμα και τις φωτο.πολυ κακως εβαλα αυτο το ονομα αλλα για αυτην τη κλινικη ηθελα να μαθω οταν την εκανα.τελος παντων.ελπιζω να βγαλατε ακρη με φωτο κ.λ.π. κ να μην αφησα αμφοβολιες. Για το τι να κανεις για συντηρηση μακροπροθεσμα που εχω αναφερει τοσες φορες κανενας δεν απανταει.επισης prp μια το χρονο ειναι αρκετη η πιο συχνα? Ριγκειν να δοκιμασω διακοπη η θα τα παρω στο χερι? Μου ειχαν πει ενα χρονο μετα τη μμ.
Επιμενω! Ο τολ εχει τις καλυτερες προθεσεις..και για σενα και για καθε συμφορουμιτικο μελος! Οπως εσυ ρωτας για την αγωγη που πρεπει να ακολουθησεις, ετσι και ο τολ επιβαλλοταν να σε πιεσει σχετικα με την αναρτηση φωτογραφιων υπο αλλες συνθηκες ωστε να υπαρχει μια σφαιρικοτερη εικονα της επεμβασης σου! Γιατι στραβωνεις? Δεν υπαρχει λογος!
Γνωμη μου ειναι να συνεχισεις τη θεραπεια prp στην advanced, εννοειται πως δεν πρεπει να διακοψεις τη μινοξιδιλη (θα βοηθησει να πυκνωσουν τα οποια κενα φαινονται στις φωτο εξωτερικου φωτισμου) και αν μπορεις να βαζεις τζελ φιναστεριδης καθε μερα στο κεφαλι σου! (δεν στο συστησαν στην κλινικη?)
Η δοτρια σου φαινεται καλη παροτι ειχες επιλεξει παλαιοτερα τη στριπ!
Το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο αλλα επειδη η α.α. δε σταματαει, επιβαλλεται να ακολουθησεις τη συντηρητικη αγωγη!
Επισης, σου προτεινω να συναντησεις απο κοντα τον Τολ και τοτε να σαι σιγουρος οτι θα αλλαξεις αποψη-εις περι του ατομου του! Ακου τον Φορη, and dont worry ;)
 

Jim1986

Member
Επιμενω! Ο τολ εχει τις καλυτερες προθεσεις..και για σενα και για καθε συμφορουμιτικο μελος! Οπως εσυ ρωτας για την αγωγη που πρεπει να ακολουθησεις, ετσι και ο τολ επιβαλλοταν να σε πιεσει σχετικα με την αναρτηση φωτογραφιων υπο αλλες συνθηκες ωστε να υπαρχει μια σφαιρικοτερη εικονα της επεμβασης σου! Γιατι στραβωνεις? Δεν υπαρχει λογος!
Γνωμη μου ειναι να συνεχισεις τη θεραπεια prp στην advanced, εννοειται πως δεν πρεπει να διακοψεις τη μινοξιδιλη (θα βοηθησει να πυκνωσουν τα οποια κενα φαινονται στις φωτο εξωτερικου φωτισμου) και αν μπορεις να βαζεις τζελ φιναστεριδης καθε μερα στο κεφαλι σου! (δεν στο συστησαν στην κλινικη?)
Η δοτρια σου φαινεται καλη παροτι ειχες επιλεξει παλαιοτερα τη στριπ!
Το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο αλλα επειδη η α.α. δε σταματαει, επιβαλλεται να ακολουθησεις τη συντηρητικη αγωγη!
Επισης, σου προτεινω να συναντησεις απο κοντα τον Τολ και τοτε να σαι σιγουρος οτι θα αλλαξεις αποψη-εις περι του ατομου του! Ακου τον Φορη, and dont worry ;)
Μου το συστησαν αλλα αφηνει λαδιλα και γυιαλιζει και δεν μπορω να το βαζω βραδυ.πρωι δεν βαζω τπτ για να ειναι στεγνο.και το ριγκειν μια φορα το βαζω,μονο βραδυ.
 

Jim1986

Member
Μου το συστησαν αλλα αφηνει λαδιλα και γυιαλιζει και δεν μπορω να το βαζω βραδυ.πρωι δεν βαζω τπτ για να ειναι στεγνο.και το ριγκειν μια φορα το βαζω,μονο βραδυ.
Δεν μπορω να βαζω το βραδυ δλδ και τα 2 μαζι.
 

vagosx

Well-Known Member
Γενικά το θέμα των φωτογραφιών, δηλαδή γωνιές, φωτισμός, κλπ. παίζουν πολυ μεγάλο ρόλο και πολλες φορές αλλοιώνουν πολυ την εικόνα με αποτέλεσμα να προβάλλουν κάτι διαφορετικό έως πολυ διαφορετικό από αυτό που τελικα έχει επιτευχθεί σε μια μμ.

Η αλήθεια μάλιστα είναι ότι στις παρουσιάσεις του φόρουμ για μένα μετρημένα 5 άτομα να έχουν βάλλει πραγματικά σωστές φωτο, ακόμη και αστέρες, πολυ έμπειρα μέλη του φόρουμ κάτι παθαίνουν και παθιάζονται τόσο πολυ με την επέμβαση τους που δεν αποδέχονται ακριβως το τελικό αποτέλεσμα και προσπαθούν να το ωραιοποιήσουν αρκετά έως πολυ παραπάνω απο αυτο που πήραν.

Πραγματικά θεωρώ ότι θα πρέπει να αποτελέσει κλάδο της ψυχολογίας η συμπεριφορά των ανθρωπων μετα από ένα αισθητικό χειρουργείο όταν το αποτέλεσμα τους παρουσιάζεται σε ένα φόρουμ, κλπ. και συγκρίνεται με αλλά αποτελέσματα. Κάτι παθαίνει ο ψυχισμός, παθιάζεται ο κόσμος με τις επιλογές του, κάποιες φορές μάλιστα που δεν πάνε και καλα τα πράγματα δεν αποδέχονται εύκολα ότι αλλά μέλη πήραν καλύτερα αποτελέσματα και προσπαθούν να βρουν τρόπο να δείξουν ότι πήραν και αυτοι εξαιρετικό αποτέλεσμα, γενικά άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

Έτσι λοιπόν για να ειμαστε δίκαιοι με το φίλο Jim, κατ έμε οι αρχικές φωτο του ήταν ποιοτικά ίσες με το 95% των υπολοίπων παρουσιάσεων του φόρουμ, με τις δε τελευταίες ανέβηκε στο 5% - 10% των καλύτερων φωτογραφιών του φόρουμ, οποτε δε χρειάζεται τόση ένταση, όλα καλα!
 

tol

Well-Known Member
@Xristoforaz έχεις συναντήσει τον τολ απο κοντα?
αυτο θα ρωτουσα και εγω...με προλαβες
Να σας απαντησω αυτοπροσωπως, φιλοι μου.

Οχι, δεν εχουμε συναντηθει απο κοντα με τον φιλο Χριστοφορο...ψυχικα ισως...Ειχαμε την ευκαιρια να κανουμε καποιες προσωπικες συζητησεις και να του δωσω συμβουλες σε καποια ζητηματα.

Ο μονος που ξερει λεπτομερειες για το προσωπο μου ειναι ο φιλος CVIAL.
 
Μπλουζα