Μεταμοσχευση τσακαλου στον dr hasson

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hopefull είπε:
[quote author=durix link=topic=897.msg16808#msg16808 date=1251481093]





προχθες ειχα συζητηση μενα φιλο γιατρο (παιρνει ειδικοτητα γυναικολογου :p :p) στο χαλαρο...και του λεω θα παω για εξετασεις dht και τα σχετικα και αν βγαλω αυξημενη πανω απο το φυσιολογικο θα παρω φινα.....(με λιγοτερο αγχος οτι θα εχω παρενεργειες, αφου θα εχω πολλα αποθεματα dht)


ΚΑΙ γυρναει και μου λεει...ρε μ@λ@κ@ αν βγαλεις πανω απο το φυσιολογικο τοτε πρεπει να ψαχτεις ακομη περισσοτερο, να βρεις απο που προερχεται αυτο.....και με γειωσε..... :(

Φιλε τωρα με κολλησες...οπως ανεφερα και παραπανω στην αρχη οτν επαιρνα propecia ειχα πιο μεγαλη libido απο πριν δεν μιλαμε οτι εγινα και γκουσγκουνης αλλα το ενιωθα και ελεγα τι λενε οι παπαρες στα forum εδω μιλαμε βραχος...λες να ειναι οσο προσπαθει ο οργανισμος ακομα να ισσοροπησει (το λεγομενο reflex hyperandro kati). Η fina παει να το ριξει και αυτο προσπαθει να παραγει ακομα περισσοτερο για να αντισταθει στο φαρμακο μεχρι που στο τελος ισσοροπει και...αρχιsan τα αρνητικα sides?

εμενα παντως αρχισαν εκει στους 9 μηνες απο οτι θυμαμαι και αντεξα μεχρι το χρονο οπου τα πραγματα ειχαν γινει πολυ ασχημα...τη δευτερα φορα απο το πρωτο μηνα αλλα εκει μπηκα με l-arginine για να το παλεψω αλλα ενω οι στησεις ειχαν φτιαξει καπως το sex ειχε το ιδιο ενδιαφερον με το σιδερωμα...απο μαλλι παντως ειχε κανει τρελη δουλεια...μειωσα και τη δοση σιγα σιγα μεχρι το 0.2 αλλα ειχα παρει τη κατηφορα πλεον και το σταματησα τελειως για να φυγουν ολα τα προβληματα...τωρα ειναι για μενα οτι το σκορδο για τοθσ βρικολακες δε θελω ουτε να το βλεπω, μου θυμιζει τις παλιες ξεφτιλες 7SFGSFG

εντωμεταξυ ο πανουλης πρεπει να τα χει δει ολα χαχαχαχαχαχαχαχαχ.
[/quote]

Exω στρεψει ολη μου την προσοχη στην επεμβαση και η φινα τωρα μου φαινεται παιχνιδακι.....αν ομως παει καλα η επεμβαση κα ιμετα με προδωσει η φινα ειτε με παρενεργειες ειτε με οτιδηποτε τοτε θα τα παιξω...... :m01:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

tsakalos είπε:
οσον αφορα το middle φαινεται πιο αδυνατο λογω του οτι επρεπε να κοψω το regaine 2 μηνες πριν

τσακαλε,επεσαν ή αδυνατισαν οι μικρες τριχες που ειχες στο midlle πριν την πρωτη ht δηλαδη τις οποιες μεγαλωσε και συντηρουσε το Minoxidil?
αν αφησεις τα μαλλια να μακρυνουν θα ειναι το ιδιο δλδ?γιατι συνηθως τα κοντα μαλλια φαινονται πυκνοτερα.

αποψη μου αν επιτρεπεται,αν δεν εχει παιξει dermatch,ειναι οτι τα μαλλια ηταν πεσμενα μπροστα τωρα (2009)για να φανει η κορυφη,ενω στις προηγουμενες φωτο (2005) δεν πεφτει αμεσα το φως πανω τους αλλα η αντανακλαση του.

καλα αποτελεσματα φιλε. :)
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Εγω στη θεση σου τσακαλε θα πηγαινα στο hairsite οπου οι τσατσοι του xArmani παραμυθιαζουν ακομα το κοσμο και θα κανα post τις φωτογραφιες μπας και σωθει κανα παιδακι απο το να παει σε αυτον τον αχρηστο. Ενοειται οτι εγω δε τις βαζω αν εχεις προβλημα που φανταζομαι εχεις αλλιως θα το χες κανεις ηδη...αν και πολυ θα γουσταρα οταν βλεπω τα παραμυθια που τσαμπουναει ο pats στον κοσμο.

αλλα για μενα αυτος ο ανθρωπος εκανε κακη δουλεια και μπροστα και πισω και σου δημιουργησε προβλημα μακροπροθεσμα και δε του χρωστας τιποτα.Με τις φωτογραφιες σου στην αρχη πολλοι πηγαν στον xarmani επειδη ψαρωσανε τουλαχιστον ας δουνε και την αλλη πλευρα του νομισματος.

Και καλη επιτυχια τωρα που πηγες... σε αυτον που επρεπε να πας απο την αρχη!!!Αυτον και τον Woods τους πιστευω πιο πολυ απο ολους...
 

tsakalos

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

μπροστα η δουλεια ηταν οκ,. αυτη η φωτο αδικει. πισω δεν ηταν οκ ομως..
 

Joda

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

ο αρμανι ολο μοντελα ειναι κ ιστορια..δεν μου γεμιζει γενικα το ματι..εγω θα εβαζα κ feller μαζι με τους αλλους δυο,ενταξει δεν ειναι ο αρτιστας αλλα μλκ δεν κανει απ οσο εχω δει μεχρι τωρα..
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Joda είπε:
ο αρμανι ολο μοντελα ειναι κ ιστορια..δεν μου γεμιζει γενικα το ματι..εγω θα εβαζα κ feller μαζι με τους αλλους δυο,ενταξει δεν ειναι ο αρτιστας αλλα μλκ δεν κανει απ οσο εχω δει μεχρι τωρα..

Κοιτα μαλακιες ολοι κανουν καμια φορα και υπαρχουν περιπτωσεις που για διαφορους λογους τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα.Και απο τον feller εχω δει ανθρωπους που δεν ειναι ευχαριστημενοι και απο τον Hasson και απο τον Woods. Παιζουν πολλα ρολο. ομως ο συγκεκριμενος για μενα ειναι ο χειροτερος και εχει καταφερει πρωτον να παραμυθιασει πολυ κοσμο δευτερον να σιωπησει πολυ κοσμο σε αυτα τα forums που δεν ειχαν καλα αποτεσματα. Δε μπορει να βαζεις κοντα 3000 τριχοθυλακια υποτιθεται για dense packing και το αποτελεσμα να ειναι απλα ok και η μια πλευρα να μη φυτρωνει κιολας. Δε μπορει ο αλλος να πληρωνει για να φτιαξει το crown και να μη φυτρωνει σχεδον τιποτα!!!

Και να σου πω και κατι αλλο εγω δε τα πιστευω τα νουμερα που υποτιθεται οτι πηρε απο τον Τσακαλο.Δε νομιζω να του πηρε κοντα 5000 grafts, ο hasson πηρε τωρα κοντα 4000....9000 συνολο ειναι πολλα δε τα χει πολυς κοσμος.Και τι σου πε ο Hasson tsakale εχεις laxity για αλλο strip?εγω νομιζω οτι πιο λιγα grafts σου πηρε ο χαρμανι και ελπιζω να χω δικιο για να μη σου κατεστρεψε πολλα τριχοθυλακια και ας φουσκωσε τη τιμη.
 

Joda

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

εγω γενικα με νουμερα απ οσα εχω δει,παιρνουν απο την δοτρια μεχρι 6000 και κατι..ο χαρμανης κατεβαζει πολυ την hairline και για αυτο ξεγελιουνται οι πιο πολλοι πιστευω..εχω δει και πετυχημενες μεταμοσχευσεις του χαρμανη θεωρητικα μιλωντας παντα που μια πολυ μικρη περιοχη την καλυπτει με παρα πολλα τριχοθυλακια και κοιταω κ απο αλλους γιατρους και ο αριθμος που χρησιμοποιουν ειναι πολυ μα πολυ μικροτερος...τεσπα μου φαινεται γελοιος γενικα..
εμενα ξερεις τι μου αρεσε στον feller που ειχα διαβασει στο παρελθον...ειχε πει σε ενα φορουμ οτι και σε μια πετυχημενη fue η απωλεια ειναι 30%..και το γελιο ειναι οτι ειχα παρει πριν κανα χρονο τηλ σε εναν ελληνα που δουλευει για την tr..med και ειναι και μελος στα συνεδρια,ελπιζω να καταλαβαινετε για ποιον μιλαω και για ποια εταιρεια και μου λεει στην fue αν γινει σωστα μονο 3% ειναι η απωλεια δεν παει πιο πανω..και του λεω εδω θα διαφωνησω και οι δυο μας ξερουμε την αληθεια..και μου λεει οχι οχι τοσο ειναι..και του λεω ενταξει εγω πες κανω λαθος κανει και ο feller?δεν νομιζω..και μου αλλαξε το θεμα με τον τροπο του δεν μου απαντησε..
για αυτο θελει πολυ ψαξιμο παιδες..
οσο για τα λαθη στανταρ γινονται λαθη αλλα τουλαχιστον αν γινει το λαθος το θεμα ειναι να μην στο καταστρεψουν κιολας το κεφαλι και να φαινεσαι σαν εξωγηινος..ε πιστευω οτι στους καλους γιατρους οτι το λαθος τους θα ειναι πολυ μικροτερο σε σχεση με αλλους..
 

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Joda μια που ειπες για την συγκεκριμενη κλινικη δες ενα απο τα αποτελεσματα τους σε FUE.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gigozoyzoy

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

αυτα βλεπω και τρελενομαι....να πληρωσεις για να σε....Τι θα κανουμε ρε μαγκες που θα παει αυτη η βαλιτσα αυτος ο γιατρος ο Ελληνας εκει στον Καναδα μαγειρεψε τιποτα ψαχνω αλλα δεν βρισκω τπτ..εσεις μπας και εχεται κανα νεο?
 

hairevival

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Εγω να ευχηθω τα καλυτερα στους μαγκες τον πανο και Omar.
Πανο παντως ειδα φωτος που ανεβασες και φιλε περιμενα να δω καμια φαλακρα τυπου
comb (παλαιοτερη) δηλαδη αρκετη. Εσενα απο την αλλη ειδα ενα πολυ ωριμο harline
που οκ οι κροταφοι ηταν μακρια και οκ θυμιζει 40άρη , αλλα επαναλαμβάνω ότι δεν
ειναι η φαλακρα που περιμενα να δω και οτι στη φωτο η ποιοτητα του μαλλιου φαινοταν
πολυ καλη.
Καλη επιτυχια παντως με την επεμβαση, περιμενουμε εμπειριες, φωτοφραφιες, σχολια.
Αν μπορεις κανε ενα blog οπου θα ανεβαζεις φωτογραφιες απο το ταξιδι, αεροπλανο,
κτλ ξερεις η ολη φαση... Να το εχεις να το θυμασαι και εσυ.
 

omar77

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

σευχαριστουμε νασαι καλα αν και εγω προσωπικα ειμαι πολυ αγχωμενος ::)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

δε ξερω πως φτιαχνονται τα μπλογκ.......αλλα θα βαλω φοτο απο πριν απο μετα....κατα την διαρκεια κτλ......θα φτιαξω ενα θεμα και θα γραψω μεσα την εμπειρια κτλ....ολα....μη μασας.....εγω δεν εχω πολυ αγχος βασικα.....το φυσιολογικο.....!!!!
θα δουμε.....
 

comb

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Παίδες λογικό είναι το άγχος αλλά προσπαθείστε να χαλαρώσετε, όλα καλά θα πάνε.
 

hairevival

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

https://www.blogger.com/start

πατας εκει που λεει δημιουργια ιστολογιου.
Καλο ειναι να κρατατε τις εμπειριες σας, πως νιωθατε και καθε λεπτομερεια. Τετοια πραγματα
να μην χανονται...

καντε ενα μπλογκ λοιπον, μια αφηγηση λεπτομερης ενος κομματιου της ζωης σας.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hairevival είπε:
https://www.blogger.com/start

πατας εκει που λεει δημιουργια ιστολογιου.
Καλο ειναι να κρατατε τις εμπειριες σας, πως νιωθατε και καθε λεπτομερεια. Τετοια πραγματα
να μην χανονται...

καντε ενα μπλογκ λοιπον, μια αφηγηση λεπτομερης ενος κομματιου της ζωης σας.

καλα θα δω τι θα κανω.......απλα μου φαινεται πιο ευκολο να κανω ενα καινουργιο θεμα εδω και να γραψω ολες τις εμπειριες και να ανεβασω φοτογραφιες απο πριν την επεμβαση και σταδιακα να κανω update μηνα τον μηνα.....
 

karvelas

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

παιδιά καλή χρονια σε όλους. είμαι καινούργιος στο φόρουμ και γενικά σε αυτή τη φάση. έχω κάνει μεταμόσχευση και δεν θέλω να πω που. είμαι ευχαριστημένος.ο λόγος που αποφάσισα να κάνω την εγγραφή, αν και πάρα πολύ καιρό παρακολουθώ τα πράγματα, είναι ο εξής. θεωρώ το τσάκαλο πολύ προχωρημένο και από την αρχή είχα επισκευθεί ένα δικό του σαιτ που δεν θυμάμαι πως είχα πέσει επάνω του αλλά δεν το βρίσκω πια και είχα ψηθεί να πάω στον αρμάνι. τον είχα θεό και εαν δεν σκεφτόμουνα τη διαδικασία αεροδρόμια, ξενοδοχεία κτλ θα είχα πάει.
είχα πάθει πλάκα με το απατέλεσμα, να φανταστείς είχα δεί όλες τις αλλαγές στα σάιτ του αρμάνι που έχει κάνει.
τώρα τυχαία έπεσα στις φωτό του τσάκαλου πριν την επέμβαση στον χάσσον. απογοητεύτηκα πλήρως . που πήγανε τα μαλλιά του??
τώρα όλοι λένε για τον χάσσον εδώ. εντάξει ίσως είναι καλή επιλογή. φοβάμαι όμως μήπως γίνει πάλι το ίδιο και σε λίγο καιρό λέμε ποιος χάσσον αλλά ο τάδε είναι καλός.

θα ήθελα εάν μπορέι κάποιος να με διαφωτίσει. θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν ήταν λάθος μου τελικά να κάνω στην ελλάδα αυτό που έκανα.

μπορεί ο τσάκαλος να μου δώσει απαντήσεις? δεν με καλύπτει το ότι πέσανε τα δικά του. είχα διαβάσει ότι κάποιοι του είχανε δώσει οδηγίες να σταματήσει τη φινα και του έιχαν πέσει. του πέσανε τα μοσχεύματα? ήταν τελικά το τρικ που φαινόταν τόσο φοβερό αποτέλεσμα? μήπως και οι επόμενες φωτό θα έχουν το τρικ? μπορεί να μας δείξει χωρίς το τρικ?

μόνο αυτό θα ήθελα από το τσάκαλο και εάν κάποιος έχει άποψη να μου τη πει διότι και άλλοι διάβασα ότι ρώτησαν αλλά οι απαντήσεις που δόθηκαν δεν με κάλυψαν
καλά αποτελέσματα και ευτυχώς που υπάρχουν και αυτά τα φόρουμ για να μαθαίνουμε.

μπράβο στα παιδιά εδώ.
 
Μπλουζα