Μεταμοσχευση τσακαλου στον dr hasson

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

φιλε Πανο και το στριπ καταστρεφει θυλακες....οταν στο παιρνει και οταν στο τεμαχιζουν......και ολα αυτα πιστευω οτι εχουν να κανουν με τους τεχνικους και οχι με τον γιατρο.....

και δυστυχως ακομα και στους H&W αυτοι τεμαχιζουν και αυτοι στα βαζουν(ετσι γραφουν ολοι στα μπλοκ) στους υποδοχεις που εχει κανει πριν ο γιατρος....


αλλα οκ υποτιθεται ειναι χρονια συνεργατες τους.......
[/quote]

ναι durix παντου χανονται θυλακες.....απλα....το ποσοστο επιβιωσης στο στριπ ειναι περιπου 95% συμφωνα με οσα εχω διαβασει στα ξενα τσαρτ.....το ποσοστο στο φυε μπορει να πεσει απο 15-30% χαμηλοτερα.......ειναι πολυ σημαντικη διαφορα και εγω δεν εχω θυλακια για πεταμα.....θελω οσο το δυνατον λιγοτερα ρισκα και γι αυτο επιλεγω στριπ.....
Οσο για το αλλο που λες και εκει εχεις δικιο....ο γιατρος σου ανοιγει τις τρυπες και οι νοσηλευτριες τις τοποθετουν...στην αρχη επιβλεπει ο γιατρος παντα.....Απλα επειδη εχω φαει κι εγω οπως και πολλο αλλοι πολλες ωρες στο ψαξιμο.....ξερω απο πολλα ποστς οτι οι νοσηλευτριες στον χασσον ειναι πολυ καλα εκπαιδευμενες και κανουν την δουλεια τους αριστα.....αυτο θα στο πει και καλυτερα ο comb.....Και κατι τελευταιο που παρατηρησα στα ξενα φορουμς να λενε......
οτι ο χασσον ενδιαφερεται για τον ασθενη και για την μελλοντικη του ισως απωλεια και εμφανιση και του δημιουργει πιο συντηρητικα hairlines....με πιο μεγαλη πυκνοτητα μπροστα και οσο παει προς τα πισω την μειωνει ελαφρως σταδιακα....
Ο αρμανι χαμηλωνει παρα πολυ τους κροταφους και τα hairline με αποτελεσμα να ξοδευεις τη μιση δοτρια για να καλυψεις μονο το hairline και μετα αν σου πεσουν το mid k crown θα εχεις μονο μιση δοτρια να τα καλυψεις ολα μαζι.....και σε ολα τα video του αρμανι ειναι ασθενεις που εχουν το πολυ nw3 και κανει το ιδιο πραγμα.......δεν εχει δειξει video με καποιον nw5-6 οπως ο hasson.....γιατι πολυ απλα αν αναλαβει καποιον με nw6 να του κανει fue το αποτελεσμα θα ειναι ναυαγιο......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Aς βρεί κάποιος ένα video αρμανι που να δείχνει κάποιον να τον χτενίζει από κοντά δεν θα βρείτε τίποτα αυτό δεν σας λέει τίποτα?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

aleksandros είπε:
Aς βρεί κάποιος ένα video αρμανι που να δείχνει κάποιον να τον χτενίζει από κοντά δεν θα βρείτε τίποτα αυτό δεν σας λέει τίποτα?

Καλα ναι ειναι κι αυτο......ο hasson τους χτενιζει κανονικα κανει κοντινο κ σου δειχνει πυκνοτητα ουλες ολα......κανει καλη και καθαρη δουλεια.....Ο αρμανι εκτος απο τα αλλα λαθη που ανεφερα....ουτε αυτο δε κανει.....σου δειχνει ενα video με τον αλλον να τρεχει στη παραλια...τον αλλον να παιζει πιανο...τον αλλον να κανει πατινια....και η καμερα τραβαει απ τα 10 μετρα.....τελοσπαντων....πιστευα οτι περα απ αυτα ο αρμανι οτι εκανε καλη δουλεια....αλλα ουτε αυτο κανει τελικα....μονο να πουλαει πανακριβες μεταμοσχευσεις ξερει....εμπορας ειναι.....
εγω hasson παω σε 2 μηνες και ο θεος βοηθος.....θα δειξω κι εγω αποτελεσματα πριν και μετα οπως ο comb να ξερεται τι γινεται.....και ελπιζω να μου πανε ολα καλα......
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

αυτα εγω τα φωναζω εδω και χρονια στα forum για τον armani...για αυτα με εδιωξαν απο το HLH, με εδιωξαν και απο το HTN επειδη ελεγα σε ενα κακομοιρη Αυστραλο που ηθελε FUE οτι ειναι εκει ο Woods που ειναι και ο εφευρετης της FUE και επειδη δεν διαφημιζεται εκει ο woods με διωξανε και λεγαν στο παιδι να παει σε εναν στην Ινδια!!!Αυτα τα forums ειναι μηχανες χρηματων...εχω δει εγω και καλα top doctors να τους τρωνε τα ταρταρα επειδη δε διαφημιζονταν πια...

με το που ειδα τις φωτογραφιες σκεφτηκα αν τις εβαζα στο hairsite να δω τι θα λεγανε ολοι οι πωλητες και οι shills του armani, και ισως σωναμε και κανα παιδι που θα παει να τη πατησει βλεπωντας φωτογραφιες που δεν ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα. Βεβαια απο την αλλη και ο hasson θα θελει να δειξει τις χειροτερες photo και προφανως με το φωτισμο το καταφερε.Αλλα στη τελικη εκει βρισκεται η αληθεια...οι μεταμοσχευσεις δημιουργουν μια ψευδαισθηση που χαλαει κατω απο διαφορα φωτα και απο τη κλιση που το βλεπεις.

εγω παω στοιχημα οτι οι φωτογραφιες που θα δειτε με το αποτελεμα του τσακαλου απο τον hasson θα ειναι τελειες(οπως ομως τελειες ηταν και πο παλιες του τσακαλου μετα τις εγχειρησεις απο τον armani)...μετα ολoi θα λενε ποσο αστερι ειναι ο hasson κτλ


Πρεπει να συνειδητοποιησετε ολοι οτι καμια φορα αυτα που βλεπετε στις φωτογραφιες απεχουν απο την αληθεια, μια αληθεια που ισως ειναι πραγματικη σε καποιες γωνιες η φωτα αλλα ειναι εξωπραγματικη με αλλο κουρεμα αλλα φωτα κτλ...σε αυτο παιζει ρολο και η ψυχολογια του εκαστοτε ασθενη που θελει να βλεπει και να δειχνει τα μαλλια του στην καλυτερη τους φαση...Μπορειται βαβαια να τα ριξετε ολα στον Armani αλλα στα ξενα forum δεν τον κραζαμε ποτε για το yield σε strip cases(αλλο μετα με την FUE) τον κραζαμε επειδη εβαζα παρα πολλα grafts σε ανθρωπους που δεν ειχαν και πολυ καραφλα, και για διαφορους αλλους λογους.Μη νομιζετε οτι φταιει μονο ο armani και αν πατε στον hasson ή στον feller η δε ξερω που το αποτελεσμα δεν θα εχει καμια σχεση (με τον ξαφνικα μετα τις photo του τσακαλου) μαλακα armani...ολοι το ιδιο πραγμα κανουν πανω κατω και η μεταμοσχευση εχει πολλους παραγοντες επιτυχιας και ειναι και πως το βλεπεις την επιτυχια(καποιος μπορει να ειναι εκστασιασμενος με το αποτελεσμα και καποιος αλλος να το δει και να πει δεν μου αρεσει καθολου).



αυτο που θελω να πω ειναι μη βιαστειτε να κανετε τους γιατρους στο εξωτερικο θεους γιατι πολυ απλα δεν ειναι...ειναι λογικο να φαινονται πολυ καλυτεροι απο τους αχρηστους του δικους μας αφου συνηθως βλεπετε αποτελεσματα με παρα πολλα grafts ενω οι δικοι μας δεν πανε πανω απο 2000 grafts, + οτι εδω το propecia δεν ειναι διαδεδομενο και δε το παιρνουν και πολυ απο αυτους που βαλαν μαλλια.Το γεγονος οτι δε παιρνουν πολλα grafts σε συναρτηση με το γεγονος οτι εδω δεν παιρνουν ολοι οι ασθενεις propecia οδηγει σε φτωχα αποτελεμσατα και για αυτο βλεπουμε συχνα ξυρισμενους με ουλη.βεβαια οι ουλες εδω αν εχετε παρατηρησει ειναι συνηθως πολυ πιο μικρες ενω των ξενων γιατρων πανε απο το ενα αυτο στο αλλο!!!το κακο βεβαια με τις μεγαλες ουλες και τα μεγαλα strips ειναι οτι μπορει να στρετσαρουν...και το να ξυρισεις το μαλλι σου θα σε κανει να δειχνεις σαν το frankestein.

Τα πραγματα δεν ειναι μαυρα η ασπρα ειναι γκρι και προσεχτε πως τα βλεπετε για να μη παραμυθιαζομαστε απλα ολοι μαζι...τα λεω με ολη τη καλη διαθεση και χωρις να θελω να το παιξω ξερολας και ελπιζω να μη με παρεξηγησετε ουτε να παρει κανεις τιποτα προσωπικα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hopefull είπε:
αυτα εγω τα φωναζω εδω και χρονια στα forum για τον armani...για αυτα με εδιωξαν απο το HLH, με εδιωξαν και απο το HTN επειδη ελεγα σε ενα κακομοιρη Αυστραλο που ηθελε FUE οτι ειναι εκει ο Woods που ειναι και ο εφευρετης της FUE και επειδη δεν διαφημιζεται εκει ο woods με διωξανε και λεγαν στο παιδι να παει σε εναν στην Ινδια!!!Αυτα τα forums ειναι μηχανες χρηματων...εχω δει εγω και καλα top doctors να τους τρωνε τα ταρταρα επειδη δε διαφημιζονταν πια...

με το που ειδα τις φωτογραφιες σκεφτηκα αν τις εβαζα στο hairsite να δω τι θα λεγανε ολοι οι πωλητες και οι shills του armani, και ισως σωναμε και κανα παιδι που θα παει να τη πατησει βλεπωντας φωτογραφιες που δεν ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα. Βεβαια απο την αλλη και ο hasson θα θελει να δειξει τις χειροτερες photo και προφανως με το φωτισμο το καταφερε.Αλλα στη τελικη εκει βρισκεται η αληθεια...οι μεταμοσχευσεις δημιουργουν μια ψευδαισθηση που χαλαει κατω απο διαφορα φωτα και απο τη κλιση που το βλεπεις.

εγω παω στοιχημα οτι οι φωτογραφιες που θα δειτε με το αποτελεμα του τσακαλου απο τον hasson θα ειναι τελειες(οπως ομως τελειες ηταν και πο παλιες του τσακαλου μετα τις εγχειρησεις απο τον armani)...μετα ολoi θα λενε ποσο αστερι ειναι ο hasson κτλ


Πρεπει να συνειδητοποιησετε ολοι οτι καμια φορα αυτα που βλεπετε στις φωτογραφιες απεχουν απο την αληθεια, μια αληθεια που ισως ειναι πραγματικη σε καποιες γωνιες η φωτα αλλα ειναι εξωπραγματικη με αλλο κουρεμα αλλα φωτα κτλ...σε αυτο παιζει ρολο και η ψυχολογια του εκαστοτε ασθενη που θελει να βλεπει και να δειχνει τα μαλλια του στην καλυτερη τους φαση...Μπορειται βαβαια να τα ριξετε ολα στον Armani αλλα στα ξενα forum δεν τον κραζαμε ποτε για το yield σε strip cases(αλλο μετα με την FUE) τον κραζαμε επειδη εβαζα παρα πολλα grafts σε ανθρωπους που δεν ειχαν και πολυ καραφλα, και για διαφορους αλλους λογους.Μη νομιζετε οτι φταιει μονο ο armani και αν πατε στον hasson ή στον feller η δε ξερω που το αποτελεσμα δεν θα εχει καμια σχεση (με τον ξαφνικα μετα τις photo του τσακαλου) μαλακα armani...ολοι το ιδιο πραγμα κανουν πανω κατω και η μεταμοσχευση εχει πολλους παραγοντες επιτυχιας και ειναι και πως το βλεπεις την επιτυχια(καποιος μπορει να ειναι εκστασιασμενος με το αποτελεσμα και καποιος αλλος να το δει και να πει δεν μου αρεσει καθολου).



αυτο που θελω να πω ειναι μη βιαστειτε να κανετε τους γιατρους στο εξωτερικο θεους γιατι πολυ απλα δεν ειναι...ειναι λογικο να φαινονται πολυ καλυτεροι απο τους αχρηστους του δικους μας αφου συνηθως βλεπετε αποτελεσματα με παρα πολλα grafts ενω οι δικοι μας δεν πανε πανω απο 2000 grafts, + οτι εδω το propecia δεν ειναι διαδεδομενο και δε το παιρνουν και πολυ απο αυτους που βαλαν μαλλια.Το γεγονος οτι δε παιρνουν πολλα grafts σε συναρτηση με το γεγονος οτι εδω δεν παιρνουν ολοι οι ασθενεις propecia οδηγει σε φτωχα αποτελεμσατα και για αυτο βλεπουμε συχνα ξυρισμενους με ουλη.βεβαια οι ουλες εδω αν εχετε παρατηρησει ειναι συνηθως πολυ πιο μικρες ενω των ξενων γιατρων πανε απο το ενα αυτο στο αλλο!!!το κακο βεβαια με τις μεγαλες ουλες και τα μεγαλα strips ειναι οτι μπορει να στρετσαρουν...και το να ξυρισεις το μαλλι σου θα σε κανει να δειχνεις σαν το frankestein.

Τα πραγματα δεν ειναι μαυρα η ασπρα ειναι γκρι και προσεχτε πως τα βλεπετε για να μη παραμυθιαζομαστε απλα ολοι μαζι...τα λεω με ολη τη καλη διαθεση και χωρις να θελω να το παιξω ξερολας και ελπιζω να μη με παρεξηγησετε ουτε να παρει κανεις τιποτα προσωπικα.

Η διαφορα ειναι οτι ο hasson εκτος απ τις φωτο που λες εχει και παρα πολλα βιντεο με ασθενεις και δειχνει απο κοντα πως ηταν το μαλλι και πως εγινε....το χτενιζει σιγα σιγα....και σου δειχνει και την ουλη.....Με λιγα λογια δεν ειναι απατεωνας...σου δειχνει την δουλεια που κανει και αν σου αρεσει πας.....Τελος ο καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα και τα αποτελεσματα σιγουρα διαφερουν.....
 

tsakalos

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

ναι εγω δεν ειπα πως με το 2ο στο crown ημουν ευχαριστημενος. τωρα οσον αφορα και για την συγκεκριμενη φωτο ισως να φαινεται περισσοτερο χαλια απο οτι ειναι. παντως ο δεξις κροταφος ηταν πιο λεπτος απο τον αριστερο. ολες τις φωτος τις βγαζω στο μπαλκονι για να υπαρχει φυσικο φως.

 

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Γιατι ο bobman του hasson ενω ηταν βαθμιδα ΝW6+ σινεχιζει να περνει προσκαρ,
τη να κρατηση δηλαδη εφοσον δεν ειχε τιποτα.
 

lalakos

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

aleksandros είπε:
Γιατι ο bobman του hasson ενω ηταν βαθμιδα ΝW6+ σινεχιζει να περνει προσκαρ,
τη να κρατηση δηλαδη εφοσον δεν ειχε τιποτα.

φίλε μου και nw6 να είσαι πάντα έχεις να κερδίσεις από την φιναστερίδη... ποντάρεις ακόμα και σε regrowth
 

Leone

Active Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Τι regrowth να παρεις απο τη στιγμη που οταν κανεις μεταμοσχευση και ζωντανο θυλακα εχεις καταστρεφεται με την επεμβαση?
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Αυτο ειναι το shockloss και ξαναβγαινουν εφοσον ο θυλακας ειναι υγιεις
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Και σε μια τελικη ρε μαγκες πολυ λογο εχουμε κανει για τα φαρμακα κλπ..οποιος νομιζει οτι η φινα τον επηρεαζει ας μην παιρνει.εγω παιρνω 10 χρονια τωρα και παρενεργεια δεν εχω δει..αν εχω δει κατι ειναι απο τις πολλες μα..λ..ιες που εχω ακουσει εδω μεσα...απο τον καθε ειδικο και τεσπα οποιος θελει να εχει εστω και 0.5% βελτιωση στο κεφαλι του ασ ς το ρισκαρει που για μενα δεν ρισκαρει τιποτα αν αναλογιστουμε την ασθενειες παιζουνε γυρω μας και πως πολυς κοσμος αναγκαζετε να παιρνει βαρια και σοβαρα φαρμακα για σοβαρες και ανιατες ασθενειες αλλα δεν το κανουν και τοσο θεμα..εμεις εδω στην μπανανια την ελλαδιτσα φοβομαστε να παρουμε και ασπιρινη...ας σταματησουμε να ειμαστε τοσο υποχονδριοι και μην ριχνουμε αλλου τις ευθυνες ....ο τσακαλος ειχε την διαθεση να μοιραστει την εμπειρια του με ολους μας για να δουμε τι υπαρχει και περα απο τα ελληνικα συνορα...ουτε υπαλληλος του χασσον ειναι ουτε του αρμανι.το να ψαχνουμε το κεφαλι του ανα τετραγωνικο χιλιοστο δεν μας καθιστα ιδιαιτερα εξυπνους αλλα εξυπνακηδες..και καποιο εμπειρο ματι καταλαβαινει με την μια ποιος εχει βαλει τοπικ κλπ...επισης καποιος που ξερει απο το θεμα θα πρεπει να γνωριζει πως η ποιοτητα της τριχας αλλαζει με τα χρονια.ελαστικοτητα χρωμα κλπ..γιατι και τα μεταμοσχευμενα μαλλια ειναι δικα μας αλλα απο αλλη περιοχη....φιλικα Αντρεας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

αυτο που θελω να πω ειναι μη βιαστειτε να κανετε τους γιατρους στο εξωτερικο θεους γιατι πολυ απλα δεν ειναι...ειναι λογικο να φαινονται πολυ καλυτεροι απο τους αχρηστους του δικους μας αφου συνηθως βλεπετε αποτελεσματα με παρα πολλα grafts ενω οι δικοι μας δεν πανε πανω απο 2000 grafts, + οτι εδω το propecia δεν ειναι διαδεδομενο και δε το παιρνουν και πολυ απο αυτους που βαλαν μαλλια.Το γεγονος οτι δε παιρνουν πολλα grafts σε συναρτηση με το γεγονος οτι εδω δεν παιρνουν ολοι οι ασθενεις propecia οδηγει σε φτωχα αποτελεμσατα και για αυτο βλεπουμε συχνα ξυρισμενους με ουλη.βεβαια οι ουλες εδω αν εχετε παρατηρησει ειναι συνηθως πολυ πιο μικρες ενω των ξενων γιατρων πανε απο το ενα αυτο στο αλλο!!!το κακο βεβαια με τις μεγαλες ουλες και τα μεγαλα strips ειναι οτι μπορει να στρετσαρουν...και το να ξυρισεις το μαλλι σου θα σε κανει να δειχνεις σαν το frankestein.
[/quote]
sorry αλλα με Trigrowthic Closure νομιζα οτι εχει λυθει το θεμα της ουλης η δεν ειναι ετσι????????????????
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

georgex6 προφανος το παιδι μιλησε για τα στριπ γενικα και κυριως για τα στριπ του παρελθοντος που ηταν τραγικα οκ.....
Δε μιλησε για τα στριπ με trichophytic closure τα οποια ειναι μερα με την νυχτα....αυτη τη μεθοδο την κανει συνεχεια ο hasson και το αποτελεσμα μπορεις να το δεις και στο κεφαλι του comb που παρ ολο που οι φοτο ειναι μολις 3 μηνες και η ουλη ακομα επουλωνεται και ειναι ελαφρα κοκκινη ειναι σχεδον αορατη παρ'ολο το κοντο κουρεμα του comb.....
ΜΕ το trichophytic φυτευονται και φυτρωνουν τριχες μεσα στην ουλη και την καλυπτουν πολυ καλυτερα....Οταν ρωτησα τον hasson για την ουλη μου ειπε οτι κεφαλι με κεφαλι διαφερει...διοτι εγω τα μαλλια γυρω γυρω τα κοβω πολυ κοντα στα 2-3μμ και μου ειπε οτι εχει τυχη σε ασθενη να κατσει τοσο καλα που και στα 2μμ δε φαινοταν η ουλη.....αλλα γενικα μου ειπε οτι στους περισσοτερους χρειαζεται να εχουν μαλλι γυρω στα 5μμ για να ειναι "αορατη"......
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hairlosscursed είπε:
Και σε μια τελικη ρε μαγκες πολυ λογο εχουμε κανει για τα φαρμακα κλπ..οποιος νομιζει οτι η φινα τον επηρεαζει ας μην παιρνει.εγω παιρνω 10 χρονια τωρα και παρενεργεια δεν εχω δει..αν εχω δει κατι ειναι απο τις πολλες μα..λ..ιες που εχω ακουσει εδω μεσα...απο τον καθε ειδικο και τεσπα οποιος θελει να εχει εστω και 0.5% βελτιωση στο κεφαλι του ασ ς το ρισκαρει που για μενα δεν ρισκαρει τιποτα αν αναλογιστουμε την ασθενειες παιζουνε γυρω μας και πως πολυς κοσμος αναγκαζετε να παιρνει βαρια και σοβαρα φαρμακα για σοβαρες και ανιατες ασθενειες αλλα δεν το κανουν και τοσο θεμα..εμεις εδω στην μπανανια την ελλαδιτσα φοβομαστε να παρουμε και ασπιρινη...ας σταματησουμε να ειμαστε τοσο υποχονδριοι και μην ριχνουμε αλλου τις ευθυνες ....


Εγω για παραδειγμα ειχα παρενεργειες και για αυτο τη σταματησα...υποχονδριος δεν ειμαι και ουτε ποτε ειχα παρενεργειες σε αλλα φαρμακα, ουτε αλλεργιες δεν εχω ή τουλαχιστον δε μου χει βγει καμια ακομα.Αλλα αυτο που λες για την ελλαδιτσα οτι φοβομαστε να παρουμε ασπιρινη σε πληροφορω οτι στις αναπτυγμενες χωρες δε σ αφηνουν να παρεις ουτε αντιβιωση αν δεν εχεις συνταγη γιατρου και μονο αν εισαι σοβαρα σου δινουν.εδω αρρωσταινουν τα παιδια και οι μαμαδες τα πλακωνουν στις αντιβιωσεις που τις παιρνουν απο τα φαρμακεια σαν ασπιρινες!!!Εγω γενικα για το propecia δεν εχω καλη αποψη αλλα μιλαω παντα απο προσωπικη εμπειρια για αλλον μπορει να ειναι σα κουφετο και να μη καταλαβαινει τιποτα, δεν ξερω...
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

panos1982 είπε:
georgex6 προφανος το παιδι μιλησε για τα στριπ γενικα και κυριως για τα στριπ του παρελθοντος που ηταν τραγικα οκ.....
Δε μιλησε για τα στριπ με trichophytic closure τα οποια ειναι μερα με την νυχτα....αυτη τη μεθοδο την κανει συνεχεια ο hasson και το αποτελεσμα μπορεις να το δεις και στο κεφαλι του comb που παρ ολο που οι φοτο ειναι μολις 3 μηνες και η ουλη ακομα επουλωνεται και ειναι ελαφρα κοκκινη ειναι σχεδον αορατη παρ'ολο το κοντο κουρεμα του comb.....
ΜΕ το trichophytic φυτευονται και φυτρωνουν τριχες μεσα στην ουλη και την καλυπτουν πολυ καλυτερα....Οταν ρωτησα τον hasson για την ουλη μου ειπε οτι κεφαλι με κεφαλι διαφερει...διοτι εγω τα μαλλια γυρω γυρω τα κοβω πολυ κοντα στα 2-3μμ και μου ειπε οτι εχει τυχη σε ασθενη να κατσει τοσο καλα που και στα 2μμ δε φαινοταν η ουλη.....αλλα γενικα μου ειπε οτι στους περισσοτερους χρειαζεται να εχουν μαλλι γυρω στα 5μμ για να ειναι "αορατη"......

δε μιλησα για τα στριπ του παρελθοντος μιλαω για ολα τα strip γενικα ειτε ειναι tricho ειτε ειναι τα απλα.τα tricho βοηθουν αν πετυχουν να μην υπαρχει τελειως κενο απο τριχες εκει που εχει δημιουργηθει ουλη...αν ξυρισεις το κεφαλι σου ομως εννοειται οτι θα εχεις μια απολυτα διακριτη ουλη απο το ενα αυτι στο αλλο, ασχετα αν η ουλη εχει και τριχες...γενικα αν πας strip και κανεις megasession απλα ξεχνα το ξυρισμα σαν τελευταια λυση...και οταν λεω ξυρισμα δεν εννοω μονο ξυραφι κοντρα ολα αλλα και με μηχανη που ρυθμιζεις χιλιοστα.

και για τους δικους μας γιατρους λεω μικρα strips οχι γιατι δε φαινονται...αλλα γιατι δεν ειναι τοσο μεγαλα σε μηκος οσο αυτα των megasessions. Δεν ξερω αν ο hasson σου ειπε οτι δε θα φαινεται τιποτα με 5mm μαλλι αλλα εγω αυτο δυσκολευομαι να το πιστεψω... στη σκαλα των 5mm ξυριζω εγω τα μαλλια μου τωρα και κουνουπι να με τσιμπησει στη δοτρια περιοχη φαινεται!!!Αν ξυριζεις και εσυ τα μαλλια σου τοσο κοντα καταλαβαινεις τι εννοω πως γινεται σε τοσο κοντοξυρισμενο μαλλι να μη φαινεται η ουλη???το tricho δεν αλλαζει το τροπο που το δερμα θεραπευεται απλα δεν αφηνει την ουλη τειεως κενη απο τριχες...ουτε ομως αυτες οι λιγες οι πολλες αναλογα με την περιπτωση τριχες που βγαινουν μπορουν να την καλυψουν ουτε βγαινουν με απολυτη συμμετρια σε ολο το μηκος του strip
 

omar77

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Καλα ναι ειναι κι αυτο......ο hasson τους χτενιζει κανονικα κανει κοντινο κ σου δειχνει πυκνοτητα ουλες ολα......κανει καλη και καθαρη δουλεια.....Ο αρμανι εκτος απο τα αλλα λαθη που ανεφερα....ουτε αυτο δε κανει.....σου δειχνει ενα video με τον αλλον να τρεχει στη παραλια...τον αλλον να παιζει πιανο...τον αλλον να κανει πατινια....και η καμερα τραβαει απ τα 10 μετρα.....
[/quote]

Εγω θα του πω να μας τραβαει video την ωρα που θα παιζουμε ταβλι :D :D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

Εγω θα του πω να μας τραβαει video την ωρα που θα παιζουμε ταβλι :D :D :D
[/quote]

χα0χα00χαχα0......καλα εμεις αστο.....ειμαστε απο αλλο ανεκδοτο.......!!!!!
θα του πω να μας τραβαει την ωρα που θα κανουμε bunji jumping στο Νιαγαρα....... :D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hopefull είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=897.msg16745#msg16745 date=1251380473]
georgex6 προφανος το παιδι μιλησε για τα στριπ γενικα και κυριως για τα στριπ του παρελθοντος που ηταν τραγικα οκ.....
Δε μιλησε για τα στριπ με trichophytic closure τα οποια ειναι μερα με την νυχτα....αυτη τη μεθοδο την κανει συνεχεια ο hasson και το αποτελεσμα μπορεις να το δεις και στο κεφαλι του comb που παρ ολο που οι φοτο ειναι μολις 3 μηνες και η ουλη ακομα επουλωνεται και ειναι ελαφρα κοκκινη ειναι σχεδον αορατη παρ'ολο το κοντο κουρεμα του comb.....
ΜΕ το trichophytic φυτευονται και φυτρωνουν τριχες μεσα στην ουλη και την καλυπτουν πολυ καλυτερα....Οταν ρωτησα τον hasson για την ουλη μου ειπε οτι κεφαλι με κεφαλι διαφερει...διοτι εγω τα μαλλια γυρω γυρω τα κοβω πολυ κοντα στα 2-3μμ και μου ειπε οτι εχει τυχη σε ασθενη να κατσει τοσο καλα που και στα 2μμ δε φαινοταν η ουλη.....αλλα γενικα μου ειπε οτι στους περισσοτερους χρειαζεται να εχουν μαλλι γυρω στα 5μμ για να ειναι "αορατη"......

δε μιλησα για τα στριπ του παρελθοντος μιλαω για ολα τα strip γενικα ειτε ειναι tricho ειτε ειναι τα απλα.τα tricho βοηθουν αν πετυχουν να μην υπαρχει τελειως κενο απο τριχες εκει που εχει δημιουργηθει ουλη...αν ξυρισεις το κεφαλι σου ομως εννοειται οτι θα εχεις μια απολυτα διακριτη ουλη απο το ενα αυτι στο αλλο, ασχετα αν η ουλη εχει και τριχες...γενικα αν πας strip και κανεις megasession απλα ξεχνα το ξυρισμα σαν τελευταια λυση...και οταν λεω ξυρισμα δεν εννοω μονο ξυραφι κοντρα ολα αλλα και με μηχανη που ρυθμιζεις χιλιοστα.

και για τους δικους μας γιατρους λεω μικρα strips οχι γιατι δε φαινονται...αλλα γιατι δεν ειναι τοσο μεγαλα σε μηκος οσο αυτα των megasessions. Δεν ξερω αν ο hasson σου ειπε οτι δε θα φαινεται τιποτα με 5mm μαλλι αλλα εγω αυτο δυσκολευομαι να το πιστεψω... στη σκαλα των 5mm ξυριζω εγω τα μαλλια μου τωρα και κουνουπι να με τσιμπησει στη δοτρια περιοχη φαινεται!!!Αν ξυριζεις και εσυ τα μαλλια σου τοσο κοντα καταλαβαινεις τι εννοω πως γινεται σε τοσο κοντοξυρισμενο μαλλι να μη φαινεται η ουλη???το tricho δεν αλλαζει το τροπο που το δερμα θεραπευεται απλα δεν αφηνει την ουλη τειεως κενη απο τριχες...ουτε ομως αυτες οι λιγες οι πολλες αναλογα με την περιπτωση τριχες που βγαινουν μπορουν να την καλυψουν ουτε βγαινουν με απολυτη συμμετρια σε ολο το μηκος του strip
[/quote]

hopefull καταρχην να πω οτι προσωπικα αν δε γινει καλη δουλεια ουτε με το trichophytic θα παω να κανω bht με τριχες απ τα γενια για να πυκνωσει κι αλλο η ουλη κ να μη φαινεται τιποτα οσο κοντο και να εχω το μαλλι.....
Τωρα οσο για το αλλο που λες οτι και σε 5 χιλιοαστα μαλλι η ουλη δε φαινεται κ δυσκολευεσαι να πιστεψεις αυτο που λεει ο γιατρος θα σου απαντησω οτι εγω θα προτιμισω να πιστεψω αυτο που λεει ο γιατρος παρα αυτο που λες εσυ μεχρι να μου αποδειξεις οτι εχω αδικο.....
Τσιμπα εδω ενα βιντεακι και πες μου αν φαινεται η ουλη με μαλλι κατω των 5χιλ μιας κι εγω δε την βλεπω.....
Dr Hasson Hair Transplant Surgery - 2970 Grafts 1 Surgery Session - Dr Hasson

απλα θελω να σου δειξω οτι αυτο που λεει ο γιατρος εδω ισχυει.....Κι ο χασσον προτεινει το μαλλι να ειναι το λιγοτερο 5 χιλ....
κι εδω ειναι στα 3 χιλιοστα αν θυμαμαι καλα.....
 

Hopefull

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hopefull καταρχην να πω οτι προσωπικα αν δε γινει καλη δουλεια ουτε με το trichophytic θα παω να κανω bht με τριχες απ τα γενια για να πυκνωσει κι αλλο η ουλη κ να μη φαινεται τιποτα οσο κοντο και να εχω το μαλλι.....
Τωρα οσο για το αλλο που λες οτι και σε 5 χιλιοαστα μαλλι η ουλη δε φαινεται κ δυσκολευεσαι να πιστεψεις αυτο που λεει ο γιατρος θα σου απαντησω οτι εγω θα προτιμισω να πιστεψω αυτο που λεει ο γιατρος παρα αυτο που λες εσυ μεχρι να μου αποδειξεις οτι εχω αδικο.....
Τσιμπα εδω ενα βιντεακι και πες μου αν φαινεται η ουλη με μαλλι κατω των 5χιλ μιας κι εγω δε την βλεπω.....


Δε μπορω να στο αποδειξω δε με εχει τσιμπησει κανα κουνουπι προσφατα :)... ωραιο videaki ολα cool man και καλη επιτυχια με τη tricho ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ DR HASSON

hopefull είπε:
hopefull καταρχην να πω οτι προσωπικα αν δε γινει καλη δουλεια ουτε με το trichophytic θα παω να κανω bht με τριχες απ τα γενια για να πυκνωσει κι αλλο η ουλη κ να μη φαινεται τιποτα οσο κοντο και να εχω το μαλλι.....
Τωρα οσο για το αλλο που λες οτι και σε 5 χιλιοαστα μαλλι η ουλη δε φαινεται κ δυσκολευεσαι να πιστεψεις αυτο που λεει ο γιατρος θα σου απαντησω οτι εγω θα προτιμισω να πιστεψω αυτο που λεει ο γιατρος παρα αυτο που λες εσυ μεχρι να μου αποδειξεις οτι εχω αδικο.....
Τσιμπα εδω ενα βιντεακι και πες μου αν φαινεται η ουλη με μαλλι κατω των 5χιλ μιας κι εγω δε την βλεπω.....


Δε μπορω να στο αποδειξω δε με εχει τσιμπησει κανα κουνουπι προσφατα :)... ωραιο videaki ολα cool man και καλη επιτυχια με τη tricho ;)

a0xax0ax0....αν σε τσιμπισει παντος ποσταρε το :p .....
Σ'ευχαριστω για τις ευχες.....και μην νομιζεις οτι ειπα οτι ο χασσον ειναι θεος η μπαμπας μου και τον επαινω....οτι βλεπω λεω....απλα τον εμπιστευομαι πιο πολυ απ τους αλλους και τον θεωρω τον καλυτερο σε αυτο που κανει......και παρ'ολα αυτα και παλι ενα αγχος το εχω.......!!!!!
 
Μπλουζα