Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Φίλε μέχρι τους 3.5 μήνες τα νευρα θα γίνουν τσαντάλια. Υπομονή όλοι τα περάσαμε. Απο τη στιγμή που η ρίζα ξεπατώνεται εισέρχεται σε τελογενή φάση. 3 μήνες αφότου πέσουν οι τρίχες θα αρχίσεις να βλέπεις μύτες να σκάνε. Στην αρχή θα είναι όλα μονότριχα και δε θα βγούν όλες μαζί. Όσο περνάει ο καιρός θα αρχίσουν στις ίδιες ρίζες να σκάνε επιπλέον τρίχες ότι δλδ είχε απο πρίν. Κοντά στο 8 μηνό θα έχει βγει το 70%-90%. Στους 4 μήνες ένα έμπειρο μάτι θα μπορει να καταλάβει πώς πάει η μεταμόσχευση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Χριστοφορε έχεις κάνει μεγάλη προσπάθεια για να πολεμήσεις την καράφλα και ελπίζω να πετύχεις αυτό που θες. Εύχομαι καλή φυτρωση.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι άλλες απαιτήσεις και προσδοκίες έχει κάποιος που είναι nw 5-6 και άλλες κάποιος που πάει να φτιάξει κροτάφους η να καλύψει ένα crown. Όταν η δοτρια φτάνει και περισσεύει τότε όλα καλά και ο καθένας μπορεί να κυνηγήσει πυκνότητες και νεανικές hairline. Σε περιπτώσεις παιδιών όμως όπως αυτή που ξηλωνεις όλη τη δοτρια για να χαϊδεύεις λίγο μαλλάκι πάνω και να μην γυαλίζει σαν ταψί το κεφάλι ακόμη και αυτή η βελτίωση μπορεί να κάνει κάποιον ευτυχισμένο. Όλοι μπορεί να βλέπουν ένα κεφάλι με αραιές τρίχες αλλά αυτό που μετράει στο τελος είναι τι βλέπεις εσύ στον καθρέφτη και πόσο χαρούμενος είσαι με αυτό. Καλή επιτυχία φιλε και καλά κάνεις που δεν παίρνεις φάρμακα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
1 μηνας και 19 μερες μετα τη μεταμοσχευση (2η μεταμοσχευση μιας συνεδριας, η 1η ηταν δυο συνεδριων αρχες 2016 στην κλινικη του κυριου Βεκρη στην Αθηνα)...ανεβαζω καποιες φωτογραφιες...δεν ειμαι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα (εκτος αν βελτιωθει η κατασταση στο μελλον που δεν το νομιζω)...
αν ειχα χρηματα θα εκανα οπουδηποτε(εννοω σε διασημες κλινικες της Ελλαδος...πχ Αναστασακης,Βεκρης,DHI) ακομα 1 συνεδρια.....
και το 2020 αραιωμενο θα με βρει απ οτι φαινεται...αλλα δεν πτοουμαστε...τριχες στο κεφαλι ειναι εξαλλου!

σημειωση: δειτε γρηγορα τις εικονες...διοτι μπορει αργοτερα αυτο το σαιτ να τις ριξει οπως εκανε και στο παρελθον (αν τις ειχα ανεβασει σε αυτο)














 

manly_Man

Well-Known Member
επισης τι ακριβως να κρινουμε στον 1μησι μηνα φιλε;;; τα μοσχευματα πεφτουν σε αυτο το διαστημα οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε κατι...μετα το 3ο-4ο μηνα θα μπορουμε να δουμε την εξελιξη... μη προδικαζεις το αποτελεσμα απο τωρα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
την πρωτη εβδομαδα επεσαν μοσχευματα....μετα δεν επεφτε σχεδον τιποτα...που σημαινει οτι αν πεσουν σε 1-2 μηνες μοσχευματα που εχουν εισελθει στην τελογενη φαση...δε θα βγει πιο πυκνο αποτελεσμα αργοτερα αλλα το ιδιο με τωρα..
επισης δεν προδικασα κατι...τις φωτογραφιες απλα ανεβασα!
μπορει να βελτιωθει η εικονα...μπορει και οχι ομως...ολα πιθανα ειναι!

σημειωση: επιθυμουσα δυο συνεδριες οπως και συμφωνησαμε αλλα στην πορεια καναμε μια
 

theoxaris

Member
Βιάζεσαι Χριστόφοροε έχε υπομονή κια κάτι θα φυτρώσει αν και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι αλλά άμα υπάρχει δουλειά και γυναίκα με τα Μάλλια θα ασχολούμαστε καλή χρονιά να έχεις και όμορφο αποτέλεσμα
 

fasda

Active Member
Κάτι άκυρο τις φωτογραφίες όταν τις ανεβάζουν εδώ οι χρήστες κατευθειαν στο Site κάποιες μου τις ανοίγει μισές μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό η και σε άλλους ?

τώρα xristoforaz είναι πολύ νωρίς ακόμα ,κρίμα που σε έσκισαν κανονικά στην δότρια τώρα το μοναδικο είναι να περιμένεις και μετά ίσως με την χρήση τοππικ να φαινεσε πιο πυκνός
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Κάτι άκυρο τις φωτογραφίες όταν τις ανεβάζουν εδώ οι χρήστες κατευθειαν στο Site κάποιες μου τις ανοίγει μισές μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό η και σε άλλους ?

τώρα xristoforaz είναι πολύ νωρίς ακόμα ,κρίμα που σε έσκισαν κανονικά στην δότρια τώρα το μοναδικο είναι να περιμένεις και μετά ίσως με την χρήση τοππικ να φαινεσε πιο πυκνός
η δοτρια δε με ενδιαφερει καθολου φιλε...ας ηταν και χειροτερα...εμενα με νοιαζει το κραουν και το υπολοιπο κεφαλι που εχει αραιωση να γεμισει!
παντα πεζοναυτικα κουρευομουν...
θα μου πεις οτι εσενα και τους περισσοτερους, τους νοιαζει να φαινεται καλη η δοτρια..οκ δεκτο...
η ληπτρια με καιει....επιθυμουσα δυο συνεδριες αλλα εγινε μια...
τελοσπαντων..δεν πειραζει...οτι εγινε, εγινε...!
ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει η κατασταση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Βιάζεσαι Χριστόφοροε έχε υπομονή κια κάτι θα φυτρώσει αν και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι αλλά άμα υπάρχει δουλειά και γυναίκα με τα Μάλλια θα ασχολούμαστε καλή χρονιά να έχεις και όμορφο αποτέλεσμα
ενταξει ισως βιαζομαι επειδη ειμαι αγχωδης οπως με εχει καταλαβει κι ο φιλος tol
αν και αγχος δε νομιζω οτι εχω πλεον..αγχος ειχα μεγαλο οταν ηθελα να τελειωσω τη σχολη για να τα λεμε και ολα:p
επισης στα προσωπικα ζητηματα δε θα αναφερθω...κι εκει παρομοιες πικρες αλλα οσο ζουμε ελπιζουμε....!

ευχαριστω για την ευχη...μακαρι να φυτρωσει κατι στο μελλον φιλε Θεοχαρη!
 

kardinalios

Well-Known Member
Είναι νωρίς ακόμα και η περίπτωσή σου δύσκολη . Κάνε υπομονή η περίοδος είναι άχαρη και η κακη ψυχολογία δεν βοηθάει σε τίποτα . Κράτα γερά και πιστεύω με τον καιρό θα πας πολύ καλύτερα .
 

tol

Well-Known Member
ενταξει ισως βιαζομαι επειδη ειμαι αγχωδης οπως με εχει καταλαβει κι ο φιλος tol
αν και αγχος δε νομιζω οτι εχω πλεον..αγχος ειχα μεγαλο οταν ηθελα να τελειωσω τη σχολη για να τα λεμε και ολα:p
επισης στα προσωπικα ζητηματα δε θα αναφερθω...κι εκει παρομοιες πικρες αλλα οσο ζουμε ελπιζουμε....!

ευχαριστω για την ευχη...μακαρι να φυτρωσει κατι στο μελλον φιλε Θεοχαρη!
Φιλε Χριστοφορε, για αλλη μια φορα...θα σε μαλωσω.
Ειναι δυνατον στον 1,5 μηνα να προδικαζεις το αποτελεσμα; Τι περιμενες να δεις τοσο νωρις; Απο τον 4ο μηνα και επειτα θα αρχισουν να φαινονται τα αποτελεσματα της μεταμοσχευσης σου.

Επομενως, φιλε μου, ειναι παρα πολυ νωρις, για να εισαι απογοητευμενος. Κανε υπομονη και να εισαι αισιοδοξος.

Σου ευχομαι το καινουργιο ετος (κυριως το καλοκαιρι) να σε βρει με...αρκετα μαλλια και πανω απ' ολα με υγεια και ευτυχια.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Περασαν 7 μηνες απο τη μεταμοσχευση (μονη συνεδρια ενω πιστευω πως επρεπε διπλη!, δευτερη μεταμοσχευση μετα την πρωτη μεταμοσχευση στην Κλινικη του κυριου Βεκρη)

Απογοητευση! Διοτι με δυο συνεδριες πιστευω θα ειχα καλυτερο αποτελεσμα!

Δυο μεταμοσχευσεις (τριων συνεδριων) σε δυο διαφορετικες κλινικες...ειχα την ελπιδα οτι θα ηταν πιο γεματο το κεφαλι μου αυτη τη στιγμη..!
 
  • Like
Reactions: spi

Xristoforaz

Well-Known Member
Η τελευταια φωτο που το κεφαλι φαινεται πιο τριχωτο πιο μαυρισμενο ειναι τραβηγμενη σε εσωτερικο χωρο (δωματιο)
Οι τρεις πρωτες ειναι τραβηγμενες προς το μπαλκονι που πεφτει και λιγο φως
Για αυτο εχουν διαφορα...
Εχει γινει δουλεια...ειναι καρφωμενες μεταμοσχευμενες τριχες σε ολο το ευρος της καραφλης περιοχης αλλα και παλι φαινεται διαφορα μεταξυ της αραιωμενης περιοχης και της δοτριας περιοχης..ετσι νομιζω δηλαδη.
Καποιοι πιο ειδικοι..πχ επιστημονικοι συνεργατες η γιατροι η εμπειροι φορουμιτες ας πουνε και τη δικη τους γνωμη παρακαλω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Καταρχην σιγουρα χρειαζοσουν περισσοτερα μοσχευματα αλλα περα απο αυτο πιστευω θα επρεπε να τα αφηνεις να μεγαλωσουν λιγο, ετσι θα πετυχαινες καλυτερη καλυψη γιατι θα καλυπτονταν καποια κενα σημεια. Για να τα αφησεις στο μηκος που ειναι τωρα και να μη φαινεται αραιο θα επρεπε να ειχες καλη πυκνοτητα σε ολο το scalp, κατι που δεν εχεις ομως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Καταρχην σιγουρα χρειαζοσουν πολυ περισσοτερα μοσχευματα αλλα περα απο αυτο πιστευω θα επρεπε να τα αφηνεις να μεγαλωσουν λιγο, ετσι θα πετυχαινες καλυτερη καλυψη γιατι θα καλυπτονταν καποια κενα σημεια. Για να τα αφησεις στο μηκος που ειναι τωρα και να μη φαινεται αραιο θα επρεπε να ειχες καλη πυκνοτητα σε ολο το scalp, κατι που δεν εχεις ομως...
Για την πυκνοτητα τι εννοεις? Αποτελεσμα τοποθετησης αραιης?
Ειχαμε συμφωνησει δυο συνεδριες αλλα κατα τη διαρκεια της πρωτης ο γιατρος ειπε οτι θα κανουμε μια...και τον εμπιστευθηκα..αρα επρεπε να προχωρησουμε σε δευτερη συνεδρια πιστευεις?
Ο κυριος Αναστασακης τι γνωμη εχει για το κεφαλι μου? Θα με αναλαμβανε η θα με απερριπτε? Δεν πηγα σε αυτον διοτι φοβηθηκα οτι θα μου προτεινει fut ενω ο ιδιος ηθελα μονο fue..και για το χρηματικο ποσο φοβηθηκα οτι θα ειναι υψηλο στον κυριο Αναστασακη...
Επελεξα κυριο Παπανικολαου αλλα θεωρω πως επρεπε να κανουμε δυο συνεδριες! Το γιατρο δε μπορουσα να τον πιεσω στις 13/11/2019 που γινοταν η πρωτη συνεδρια! Ζητησε μια τελικα και δεχθηκα..τι να κανω? Να παω κοντρα στο γιατρο?
Τελοσπαντων....ηθελα καλυτερο αποτελεσμα παντως!
 
Μπλουζα