Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

kardinalios

Well-Known Member
Έχω καλή άποψη για τον κύριο Παπανικολάου και εσύ @Xristoforaz είσαι από τα συμπαθή μέλη του φόρουμ , όμως ειλικρινά προσπαθώ να βάλω μια σειρά και να καταλάβω τι ακριβώς έχει γίνει και δεν μπορώ να καταλάβω ...
Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να είσαι καλά με το μαλλάκι σου ..
Επίσης αν μας διαβάζει ο γιατρός . Να κόψει την χρέωση με συνεδρίες και να εναρμονιστεί με τα διεθνή πρότυπα χρέωσης / graft . Είναι ο πιο τίμιος τροπος και για αυτόν και για τον ασθενή και θα αφήσει και οριστικά πίσω το παρελθόν του και τις παθογένειες του ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Έχω καλή άποψη για τον κύριο Παπανικολάου και εσύ @Xristoforaz είσαι από τα συμπαθή μέλη του φόρουμ , όμως ειλικρινά προσπαθώ να βάλω μια σειρά και να καταλάβω τι ακριβώς έχει γίνει και δεν μπορώ να καταλάβω ...
Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να είσαι καλά με το μαλλάκι σου ..
Τιποτα απολυτως δεν εχει γινει! Χθες επισκεφθηκα τον ιατρο και ημουν με χαμογελο...εκανε αναλυση της καταστασης επιστημονικη σε εμενα και τον πατερα μου!
Στο 12μηνο αν χρειαστει θα προβουμε σε μια ακομα συνεδρια και το οικονομικο θα το κανονισει με τον πατερα μου ο κυριος Παπανικολαου! Βεβαια αν πραγματικα υπαρχει φυτρωση ακομα 30/100 τοτε ισως και να μη χρειαστει η πολυποθητη δευτερη συνεδρια!
Ο γιατρος ισως εχει την τακτικη της μονης συνεδριας και ο ιδιος εχοντας στο μυαλο μου τη διπλη συνεδρια της advanced να απογοητευτηκα που δεν εγινε διπλη και στην L.P.
 

tasos33

Well-Known Member
Ο γιατρος μου ανεφερε οτι εβαλε 1600 αλλα δε νομιζω οτι αληθευει το νουμερο (μπορει βεβαια και να σφαλλω)..επισης μου ειπε οτι δεν ειχα υπογραψει σε ενα ντοσιε που ειχε μαζι του...
Αλλα και παλι...θα σου πω πως ακριβως το βλεπω...κι ας φανει λιγο κουλο! Δε με απασχολει αν θα βαλει 1000 ή 1600 σε μια μερα....αλλα να τηρηθει η συμφωνια...δηλαδη...να κανουμε δυο συνεδριες μεσα σε δυο συνεχομενες ημερες...και ας εβαζε και απο 800 την καθε ημερα...καταλαβες το σκεπτικο μου?
Επισης δεν κανονισαμε ποσα γκραφτς θα τοποθετησουμε αλλα διημερη συνεδρια!
Αυτο σημαινει οτι με δουλεια συγκεντρωμενη απ το πρωι ως το βραδυ ο ιατρος βγαζει απο 1000 εως 1500 την ημερα...οποτε υπολογιζε απο 2000 ως 3000 grafts στο διημερο!
Η διπλη συνεδρια αυτη θα κοστιζε 3.500 ευρω!
Τελικα εκανα μια συνεδρια με 3000 ευρω!
Ενω γενικα ο ιδιος ο γιατρος ειχε δηλωσει πως η μονη συνεδρια κοστιζει 2500 ευρω!
Δε μπορουσα να του πω του γιατρου οτι θα ερθω και αυριο (δηλαδη και στις 14/11/2019)..
Εσυ ή ο καθε εσυ ισως αντιδρουσες διαφορετικα....
Καταλαβες φιλε μου? Δεν πιεζουμε το γιατρο να βγαλει τοσα ή τοσα...ας κανει ηρεμα τη δουλεια του κανονικα σε δυο σερι ημερες κι ας βγαλει και τοποθετησει οσα μπορει την καθε ημερα!
Αυτο ηταν το παραπονο μου που το πνιγα μεσα μου κι οχι ο αριθμος των γκραφτς!
Ειτε ειναι σωστη η λογικη μου ειτε οχι, αυτη ειναι!
Παρολ αυτα....η φυτρωση βλεπω οτι εξελισσεται και ο γιατρος παραξενευτηκε που ακομα μεγαλωνουν μεταφυτευμενα (ακομα και τριτριχα μου εδειξε στην οθόνη)!
Γι αυτο μου εδωσε ενα ποσοστο περιπου 30/100 για φυτρωση...εννοει οτι απ τα μεταμοσχευμενα ισως φυτρωσανε ηδη τα 3/4..!
Αρα ως το δωδεκαμηνο υπαρχουν πιθανοτητες να πυκνωσει κι αλλο η ληπτρια!
Ξεκάθαρα σε κοροιδεψε, δε μπορεί να χρεώνει διπλή συνεδρια 3500€ και σε σέενα 3000 σε μονή. Σηκώνει και μήνυση πάντως.
 

manly_Man

Well-Known Member
@Xristoforaz στην επομενη επεμβαση που σου ειπε ο γιατρος οτι ισως μπορεσει να κανει στο 12μηνο σε "καλη τιμη" μαλιστα...τι εννοεις καλη τιμη; και για ποσα grafts περιπου;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ξεκάθαρα σε κοροιδεψε, δε μπορεί να χρεώνει διπλή συνεδρια 3500€ και σε σέενα 3000 σε μονή. Σηκώνει και μήνυση πάντως.
Ξεκάθαρα σε κοροιδεψε, δε μπορεί να χρεώνει διπλή συνεδρια 3500€ και σε σέενα 3000 σε μονή. Σηκώνει και μήνυση πάντως.
Κοιτα, αν μεχρι το 12μηνο υπαρχει πραγματικα φυτρωση 30/100 ακομα που μου ανεφερε χθες τοτε χαλαλι και τα 3.000 και ας πληρωνα παραπανω....ας πουμε να χω καλο αποτελεσμα σαν του ibarumah! Θα εχω ομως? Αυτο ειναι το θεμα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
@Xristoforaz στην επομενη επεμβαση που σου ειπε ο γιατρος οτι ισως μπορεσει να κανει στο 12μηνο σε "καλη τιμη" μαλιστα...τι εννοεις καλη τιμη; και για ποσα grafts περιπου;
Οχι! Ο γιατρος μου πε οτι θα με ξαναδει μολις συμπληρωθει το 12μηνο διοτι βλεπει ακομα να εξελισσεται η φυτρωση και καπου τοτε λογικα θα χει ολοκληρωθει!
Ο γραφων (Χριστοφορος) του προτεινα να κανουμε δευτερη συνεδρια τοτε στο 12μηνο (ενω περιμενα να γινει στις 14/11/2019 μια ημερα μετα την πρωτη) και μου απαντησε ο γιατρος οτι θα δουμε την πορεια της μεταμοσχευσης δηλαδη πως θα εχει παει μεχρι τοτε και αν χρειαστει μπορει να παρει αλλα 500 μοσχευματα (τοσα μου πε οτι πιθανα να δωσει η δοτρια μου ακομα)
Τιμη δε μου ειπε! Ειπε απλα οτι θα κανει καλη τιμη σε ενδεχομενο νεας συνεδριας!
Ακριβως στα μεταφερω! Δεν αλλαζω κατι!
Μακαρι να βελτιωθει το αποτελεσμα μεχρι το 12μηνο ωστε να μη χρειαστει δευτερη συνεδρια! Υπομονη θα κανω! Για να δουμε...
 

tasos33

Well-Known Member
Κοιτα, αν μεχρι το 12μηνο υπαρχει πραγματικα φυτρωση 30/100 ακομα που μου ανεφερε χθες τοτε χαλαλι και τα 3.000 και ας πληρωνα παραπανω....ας πουμε να χω καλο αποτελεσμα σαν του ibarumah! Θα εχω ομως? Αυτο ειναι το θεμα!
Σαν του ibarumah απλά το ξεχνας
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλά δεν είναι και απίθανο να έχεις ακόμα 30% φυτρωση στο μήνα που είσαι.
Για τους ασθενεις του ειναι απιθανο..συνηθως οπως μου πε μεχρι τον 6ο μηνα σε πολλους που αναλαμβανει, ολοκληρωνεται η φυτρωση!
Αν εχω 30/100 ακομα φυτρωση ΜΟΝΟ στο κραουν θα μαι ευχαριστημενος ακομα και αν στις αλλες ζωνες δεν παρω τιποτα αλλο απο θεμα φυτρωσης!
Σκεψου ομως και το αλλο! Με διπλη συνεδρια στις 13 και 14 Νοεμβρη τωρα δε θα ηταν πιο πυκνοκατοικημενο απο τριχες το "μπιφτεκι"? Ερωτημα απλως θετω! Όποιος γνωριζει ας απαντησει! Ειδες? Για αυτο υπαρχει το φορουμ φιλε μου...απο τοτε με Βεκρη παλευω με την ανδρογενετικη αλωπεκια να την εξολοθρευσω! Προτυπο μου ο Δημητριος που εκανε στου Βεκρη πετυχημενη μεταμοσχευση!
Μακαρι να χουμε ολοι καλα αποτελεσματα και λυση στο προβλημα μας!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Σαν του ibarumah απλά το ξεχνας
Οποτε λογικα θα χρειαστει να γινει κι αλλη συνεδρια...αυτην την περιμενα στα καπακια απ την πρωτη..γιατι να γινει ενα χρονο αργοτερα? Δεν πειραζει καλλιο αργα παρα ποτε...ας παει το παλιαμπελο που λεμε..αρκει να δουμε αποτελεσμα..ειναι σκληρη η μαχη με τη φαλακρα! Δοξα τω Θεω ομως που υπαρχει fue στα χρονια μας μες στη χωρα μας και μπορουμε να βελτιωσουμε τη συγκεκριμενη εικονα...ασθενεια δεν ειναι, επιφερει ομως ψυχολογικα προβληματα και νευρα σε πολλους, ειδικα οταν ασχολεισαι και παρατεινεται για τον εναν η τον αλλο λογο η οριστικη λυση της...

Ο κυριος Αναστασακης εγραψε κατι σημαντικο...οτι υπαρχει κοσμος που κυκλοφορει νυχτα μερα με καπελα και παιρνει αντικαταθλιπτικα..ο ιδιος φοραω καπελο νταξει..δεν το κρυβω οτι φοραω καπελο..την καραφλα υποτιθεται οτι κρυβω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο γιατρος μου ανεφερε οτι εβαλε 1600 αλλα δε νομιζω οτι αληθευει το νουμερο (μπορει βεβαια και να σφαλλω)..επισης μου ειπε οτι δεν ειχα υπογραψει σε ενα ντοσιε που ειχε μαζι του...
Αλλα και παλι...θα σου πω πως ακριβως το βλεπω...κι ας φανει λιγο κουλο! Δε με απασχολει αν θα βαλει 1000 ή 1600 σε μια μερα....αλλα να τηρηθει η συμφωνια...δηλαδη...να κανουμε δυο συνεδριες μεσα σε δυο συνεχομενες ημερες...και ας εβαζε και απο 800 την καθε ημερα...καταλαβες το σκεπτικο μου?
Επισης δεν κανονισαμε ποσα γκραφτς θα τοποθετησουμε αλλα διημερη συνεδρια!
Αυτο σημαινει οτι με δουλεια συγκεντρωμενη απ το πρωι ως το βραδυ ο ιατρος βγαζει απο 1000 εως 1500 την ημερα...οποτε υπολογιζε απο 2000 ως 3000 grafts στο διημερο!
Η διπλη συνεδρια αυτη θα κοστιζε 3.500 ευρω!
Τελικα εκανα μια συνεδρια με 3000 ευρω!
Ενω γενικα ο ιδιος ο γιατρος ειχε δηλωσει πως η μονη συνεδρια κοστιζει 2500 ευρω!
Δε μπορουσα να του πω του γιατρου οτι θα ερθω και αυριο (δηλαδη και στις 14/11/2019)..
Εσυ ή ο καθε εσυ ισως αντιδρουσες διαφορετικα....
Καταλαβες φιλε μου? Δεν πιεζουμε το γιατρο να βγαλει τοσα ή τοσα...ας κανει ηρεμα τη δουλεια του κανονικα σε δυο σερι ημερες κι ας βγαλει και τοποθετησει οσα μπορει την καθε ημερα!
Αυτο ηταν το παραπονο μου που το πνιγα μεσα μου κι οχι ο αριθμος των γκραφτς!
Ειτε ειναι σωστη η λογικη μου ειτε οχι, αυτη ειναι!
Παρολ αυτα....η φυτρωση βλεπω οτι εξελισσεται και ο γιατρος παραξενευτηκε που ακομα μεγαλωνουν μεταφυτευμενα (ακομα και τριτριχα μου εδειξε στην οθόνη)!
Γι αυτο μου εδωσε ενα ποσοστο περιπου 30/100 για φυτρωση...εννοει οτι απ τα μεταμοσχευμενα ισως φυτρωσανε ηδη τα 3/4..!
Αρα ως το δωδεκαμηνο υπαρχουν πιθανοτητες να πυκνωσει κι αλλο η ληπτρια!
Συνοπτικά δεν ξέρω αν μπορείς η όχι να τον πιέσεις να τηρήσει την συμφωνία που κάνατε στα τόσα γραφτσ τόσα λεφτά ....αλλά σίγουρα αφού δεν κατάφερε να τηρήσει τα συμφωνηθέντα έπρεπε να σου πάρει λιγότερα χρήματα ....η επόμενη μμ να είναι 500€ ....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Συνοπτικά δεν ξέρω αν μπορείς η όχι να τον πιέσεις να τηρήσει την συμφωνία που κάνατε στα τόσα γραφτσ τόσα λεφτά ....αλλά σίγουρα αφού δεν κατάφερε να τηρήσει τα συμφωνηθέντα έπρεπε να σου πάρει λιγότερα χρήματα ....η επόμενη μμ να είναι 500€ ....
Η επομενη συνεδρια εννοεις διοτι η μεταμοσχευση κανονικα επρεπε να ολοκληρωθει με δυο συνεδριες μεσα σε διαστημα δυο ημερων! Κανονικα αυτο πρεπει να γινει...δηλαδη εσυ στη θεση μου θα τον πιεζες για δυο συνεδριες στα 3.500 ευρω!
Αριθμος grafts που θα βγαλουμε εξ αρχης δεν ειπωθηκε! Απλα ο γιατρος δηλωσε πως βγαζει απο 1000 εως 1500 grafts την ημερα (τη συνεδρια) σε καθε ασθενη του!
Επομενως επρεπε να κανω δυο συνεδριες και να βγουνε 2500 grafts (περιπου 1250 την ημερα)..εκτος αν δεν ειχα!
Σχετικα με την τιμη τωρα! Ρωταω: γιατρε στο 12μηνο που θα ξαναρθω θα κανουμε νεα συνεδρια (τη δευτερη δηλαδη)..και μου ειπε οτι αν μεχρι τοτε δεν ειναι ικανοποιητικη η φυτρωση τοτε ναι αλλα κατσε πρωτα να δουμε την εξελιξη!
Και μετα στραφηκε προς τον πατερα μου λεγοντας του οτι θα κανει καλη τιμη! Τι να πω εκεινη τη στιγμη? Γιατρε να τηρηθει το συμφωνηθεν 3,5 χιλιαρι? Θα ηταν αγενες απο την πλευρα μου πιστευω!
 

Georgie

Well-Known Member
Η επομενη συνεδρια εννοεις διοτι η μεταμοσχευση κανονικα επρεπε να ολοκληρωθει με δυο συνεδριες μεσα σε διαστημα δυο ημερων! Κανονικα αυτο πρεπει να γινει...δηλαδη εσυ στη θεση μου θα τον πιεζες για δυο συνεδριες στα 3.500 ευρω!
Αριθμος grafts που θα βγαλουμε εξ αρχης δεν ειπωθηκε! Απλα ο γιατρος δηλωσε πως βγαζει απο 1000 εως 1500 grafts την ημερα (τη συνεδρια) σε καθε ασθενη του!
Επομενως επρεπε να κανω δυο συνεδριες και να βγουνε 2500 grafts (περιπου 1250 την ημερα)..εκτος αν δεν ειχα!
Σχετικα με την τιμη τωρα! Ρωταω: γιατρε στο 12μηνο που θα ξαναρθω θα κανουμε νεα συνεδρια (τη δευτερη δηλαδη)..και μου ειπε οτι αν μεχρι τοτε δεν ειναι ικανοποιητικη η φυτρωση τοτε ναι αλλα κατσε πρωτα να δουμε την εξελιξη!
Και μετα στραφηκε προς τον πατερα μου λεγοντας του οτι θα κανει καλη τιμη! Τι να πω εκεινη τη στιγμη? Γιατρε να τηρηθει το συμφωνηθεν 3,5 χιλιαρι? Θα ηταν αγενες απο την πλευρα μου πιστευω!
Χριστόφορε για το γιατρό είχα καλή εντύπωση και το είχα αναφέρει και στο νήμα σου και άλλου.
Προσωπικά πιστεύω ότι σε χρέωσε αρκετά και σου έβαλε λίγα μοσχεύματα .
Με απογοήτευσε .
Άστο να πάει και περίμενε να δεις την εξέλιξη και αποφασίζεις αργότερα .
Απ´οτι φαίνεται ο Τυρκαλας εχει επίσης καλα αποτελέσματα και ειναι πιο value for money και βάζει περισσότερα σε μια συνέδρια αν σκέφτεσαι να το ψάξεις ξανά.
Εμένα μου ειχε πει τον Μάιο του 19 2500 η συνέδρια και 4000 η διπλή .
Απορώ γιατι σε χρέωσε 3000!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Screenshot_2020-07-14-22-41-44-983_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2020-07-14-22-41-40-255_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2020-07-14-22-41-37-975_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2020-07-14-22-41-34-217_com.miui.gallery.jpg 8 μηνες και 1 μερα μετα τη μονη συνεδρια !
Πως κρινετε το αποτελεσμα? Υπαρχουν περιθωρια για παραπανω φυτρωση?
Ειχα ανεβασει και καποιες που χα στειλει στο μπισανγκα πριν τη μεταμοσχευση (δεν ξερω αν υπαρχουν ή αν ειναι ανενεργα τα λινκς) ωστε να γινει συγκριση του πριν με το μετα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε για το γιατρό είχα καλή εντύπωση και το είχα αναφέρει και στο νήμα σου και άλλου.
Προσωπικά πιστεύω ότι σε χρέωσε αρκετά και σου έβαλε λίγα μοσχεύματα .
Με απογοήτευσε .
Άστο να πάει και περίμενε να δεις την εξέλιξη και αποφασίζεις αργότερα .
Απ´οτι φαίνεται ο Τυρκαλας εχει επίσης καλα αποτελέσματα και ειναι πιο value for money και βάζει περισσότερα σε μια συνέδρια αν σκέφτεσαι να το ψάξεις ξανά.
Εμένα μου ειχε πει τον Μάιο του 19 2500 η συνέδρια και 4000 η διπλή .
Απορώ γιατι σε χρέωσε 3000!
Καλα στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα φιλαρακο μου..τι εννοω?
3000 στην πρωτη...και ΑΝ πει 1000 για τη δευτερη, παλι στα 4 χιλιαρικα οδηγουμαστε!
Το θεμα δεν ειναι κυριως τα χρηματα (ειναι και τα χρηματα αλλα οχι το βασικο ζητημα) αλλα να υπαρχει ενα καλο ολοκληρωμενο αποτελεσμα!
Σκεφτομουν Τυρκαλα, αλλα ειδα αποτελεσμα και τιμη στον ibarumah και ειπα "ωπ εδω ειμαστε!"
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλα στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα φιλαρακο μου..τι εννοω?
3000 στην πρωτη...και ΑΝ πει 1000 για τη δευτερη, παλι στα 4 χιλιαρικα οδηγουμαστε!
Το θεμα δεν ειναι κυριως τα χρηματα (ειναι και τα χρηματα αλλα οχι το βασικο ζητημα) αλλα να υπαρχει ενα καλο ολοκληρωμενο αποτελεσμα!
Σκεφτομουν Τυρκαλα, αλλα ειδα αποτελεσμα και τιμη στον ibarumah και ειπα "ωπ εδω ειμαστε!"
@Xristoforaz παρασυρεσαι και ενθουσιαζεσαι ευκολα και αυτο σε οδηγει σε λανθασμενες αποφασεις. το οτι πηρε ο Ibarumah ενα καλο αποτελεσμα δεν σημαινει οτι θα επαιρνες το ιδιο αποτελεσμα μετα την επεμβαση σου..εισαι αλλη περιπτωση με πολυ μεγαλυτερη επιφανεια που χρειαζεσαι να καλυψεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλα στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα φιλαρακο μου..τι εννοω?
3000 στην πρωτη...και ΑΝ πει 1000 για τη δευτερη, παλι στα 4 χιλιαρικα οδηγουμαστε!
Το θεμα δεν ειναι κυριως τα χρηματα (ειναι και τα χρηματα αλλα οχι το βασικο ζητημα) αλλα να υπαρχει ενα καλο ολοκληρωμενο αποτελεσμα!
Σκεφτομουν Τυρκαλα, αλλα ειδα αποτελεσμα και τιμη στον ibarumah και ειπα "ωπ εδω ειμαστε!"
Δεν μπορώ να κτλ το σκεπτικό σου ....εσύ είσαι ο πελάτης εσύ τα ακουμπάς εσύ εμπιστεύεσαι το κεφάλι σου στον γιατρό ...εσύ θα απαιτήσεις τα συμφωνηθέντα....το πρόβλημα σου είναι ότι ενθουσιάζεσαι εύκολα με ότι σου πει ο καθένας κ παρασύρεσαι για πλάκα ...όπου φυσάει ο άνεμος κ υπαρχει τρελή σύγχυση μεσα στο κεφάλι σου .....ξέρεις πολύ καλά ότι έδωσες τρέλα λεφτά για φτωχό αποτελέσμα....Παρ όλα αυτά επιμένεις επειδή ίσως έχει λεγην....δεν ξέρω ....είναι καλός άνθρωπος; Μπορεί ....αν είναι καλός άνθρωπος κέρασε τον μια πάστα να έχεις ήσυχη την συνείδηση σου ....πραγματικά απορώ πως επιμένεις.... Σαν να πήγαινα εγώ ξανά στην d*i να μου έκανε ξανά αυτός ο παρά λίγο Ιταλός που έχουν μέσα εκεί που μου έβαλε κ καλά 800 μόσχευματα την 2η μέρα ....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
@Xristoforaz παρασυρεσαι και ενθουσιαζεσαι ευκολα και αυτο σε οδηγει σε λανθασμενες αποφασεις. το οτι πηρε ο Ibarumah ενα καλο αποτελεσμα δεν σημαινει οτι θα επαιρνες το ιδιο αποτελεσμα μετα την επεμβαση σου..εισαι αλλη περιπτωση με πολυ μεγαλυτερη επιφανεια που χρειαζεσαι να καλυψεις...τα αποτελεσματα της κλινικης τα τσεκαρες στο λινκ που σου εστειλα να δεις αναλογες περιπτωσεις σαν την δικη σου τι αποτελεσμα ειχαν;
Ειπατε ταυτοχρονα εσυ και ο Γιωργης ο πολιστας οτι παρασυρομαι κι ενθουσιαζομαι ευκολα..φοβερο??? Οοοο,τι σου λεω! Καθολου τυχαιο! Αρα θα εχετε δικιο!
Η αποφαση ηταν δικη μου! Προτεινε ο γιατρος δυο συνεδριες στα 3.500 ευρω και δεχθηκα!
Την ημερα που γινοταν η πρωτη συνεδρια δηλαδη την πρωτη ημερα...μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη βγαλαμε παρα πολλα, πηγαμε γρηγορα και δε βγαινουν αλλα, θα κανουμε μια συνεδρια τελικα οποτε θα σου επιστραφουνε 500 ευρω (σα να μου λεγε οτι βγαινω κερδισμενος οικονομικα...ετσι εξεληφθην απο εμενα εκεινη τη στιγμη που το ακουσα και μου ρθε κεραυνος εν αιθρια)...ηξερα οτι δε μπηκαν πολλα μοσχευματα κιολας και ειχα φρικαρει...! Πήγαινω στην αναπαυλα προς φαγητο..με παιρνει η μητερα μου και της ανακοινωνω οτι αυριο δε θα συνεχιστει η μεταμοσχευση...μαθαινει το ποσο που γυρισε πισω ο ιατρος..τα ακουω κι απ τη μητερα μου! Δευτερη φρικη! Ερχεται στην κλινικη και φευγουμε με ταξι τσακωμος σε ολη τη διαρκεια της επιστροφης...κι αλλη φρικη! Τσακωμος και στο σπιτι της αδερφης μου..τα ακουω κι απ το γαμπρο μου που δεν αφηνω τα παιδια να κοιμηθουν νεα φρικη! Αυπνος ως το πρωι με νευρα τσαταλια κι αλλη φρικη! Τις επομενες μερες λιγος υπνος πολλα νευρα απωλεια μοσχευματων διοτι εκανα σπασμωδικες κινησεις επιπροσθετες φρικες...8 μηνες μετα ο γιατρος λεει πως θα κανει καλη τιμη σε τυχουσα νεα συνεδρια..ειναι να μη φαω κι αλλη φρικη? Για πες μου εσυ τωρα....πως αισθανεται ενας οποιοσδηποτε ΜΟΝΟ για το θεμα των μαλλιων ( ας τα αφησουμε τα υπολοιπα, δε μας αφορουν τα προσωπικα θεματα του καθενος ) που εχει κανει δυο συνεδριες με γυναικα ιατρο του Βεκρη και μια συνεδρια με το φημισμενο κυριο Παπανικολαου (συνολικα τρεις συνεδριες) κι ακομα βολοδερνει και ψαχνει να βρει λυσεις? Πως νομιζεις οτι αισθανεται? Δε σου λεω να με λυπηθεις! Γενικα μιλαω για τον οποιονδηποτε που θα βρισκοταν στη θεση μου! Και να βρισκομασταν στο 2000 οπου θα εκανα αποτυχημενες στριπ παει στα κομματια! Αλλα μιλαμε για την τελευταια 5ετια και για επεμβασεις fue στην Ελλαδα σε διασημους εν Ελλαδι ιατρους μεταμοσχευσης! Για νιωσε με λιγο ρε φιλε! Δε ζηταω οικτο..κουβεντα κανουμε...cool!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν μπορώ να κτλ το σκεπτικό σου ....εσύ είσαι ο πελάτης εσύ τα ακουμπάς εσύ εμπιστεύεσαι το κεφάλι σου στον γιατρό ...εσύ θα απαιτήσεις τα συμφωνηθέντα....το πρόβλημα σου είναι ότι ενθουσιάζεσαι εύκολα με ότι σου πει ο καθένας κ παρασύρεσαι για πλάκα ...όπου φυσάει ο άνεμος κ υπαρχει τρελή σύγχυση μεσα στο κεφάλι σου .....ξέρεις πολύ καλά ότι έδωσες τρέλα λεφτά για φτωχό αποτελέσμα....Παρ όλα αυτά επιμένεις επειδή ίσως έχει λεγην....δεν ξέρω ....είναι καλός άνθρωπος; Μπορεί ....αν είναι καλός άνθρωπος κέρασε τον μια πάστα να έχεις ήσυχη την συνείδηση σου ....πραγματικά απορώ πως επιμένεις.... Σαν να πήγαινα εγώ ξανά στην d*i να μου έκανε ξανά αυτός ο παρά λίγο Ιταλός που έχουν μέσα εκεί που μου έβαλε κ καλά 800 μόσχευματα την 2η μέρα ....
Αν ειχα καλυτερο αποτελεσμα θα τον κερνουσα ενα κουτι γαλακτομπουρεκα, τεραστιο!
Με την παστα που γραψες οπως και με τον ελληνοτουρκικο μπακλαβα του georgie, ομολογω πως πεθανα στα γελια...σας διακατεχει χιουμορ γενικα και τα αντιμετωπιζετε ολα χωρις αγχος..ευγε και στους δυο σας συνονοματους Γιωργηδες!
 
Μπλουζα