Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Bill1991

Active Member
Θυμάμαι τότε στην dhi τον είχα στο μυαλό σαν τον top γιατρό εκεί μέσα ...οι δυνατότητες του δεν είναι αυτές διαλέγει απίστευτα δύσκολες περιπτώσεις αν όχι ανθρώπους που δεν θα έπρεπε να προβούν σε μμ... τραγικές αποφάσεις ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Απλά τραγικό.
Κλασσική συνταγή DHI.
3 συνεδρίες ε?
ΤΑ ΛOΓΙΑ ΕIΝΑΙ ΦΤΩΧΙΑ.

Αν δεν είχε τρίχα σε όλη την περιοχή του NW6, θεωρώ πως είχε πολύ καλή φύτρωση σε δύο (και όχι 3 συνεδρίες, απλά η μία ήταν διήμερη) και άρα ναι πρόκειται για ένα επιτυχημένο (όχι καλό, αλλά επιτυχημένο τονίζω) αποτέλεσμα. Απλά ο άνθρωπος αυτός με NW6 προς 7 χρειάζεται τουλάχιστον 6.500-7.000 μοσχεύματα και φύτρωση πάνω από 90% για να πάρει και ένα καλό αποτέλεσμα.
 

Bill1991

Active Member
@piros75 συμφωνώ μαζί σου αλλά η λογική βάζουμε 4 φυτρώνουν 4 όπου θέλουμε διάσπαρτα αλλά θέλαμε 6 για το σωστό αποτέλεσμα δεν με ικανοποιεί...δεν γίνεται να δεχόμαστε να μας πουλάνε το προϊόν αλλιώς ,για μένα η πρώτη αρχή της μμ είναι αν η εικόνα και η ψυχολογία του ασθενή μετά από αυτήν βελτιωθεί... εδώ ο ασθενής δηλώνει την ικανοποίηση του και το δέχομαι αλλά το αποτέλεσμα αντικειμενικά δεν είναι ορθό εξετάζοντας το σκέτο σαν αποτέλεσμα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Μα κ εγώ έχω κάνει αποτυχημένη μμ κ ίσως την πιο σημαντική για την περίπτωση Μου...την πρώτη που ήταν το στριπ ....μια μμ που μεσολάβησαν 6 χρόνια για να μπω σε διαδικασία ακόμα τριων διαδοχικων ....ξέρω πολύ καλά από απογοήτευση κ πως είναι να το περνάς παλεύοντας μεσα σου....τα χούμε πει κ προσωπικά αυτά αν θυμάμαι καλά ....καθάρισε το μυαλό σου κ πρόσεξε που θα πας για τα τελευταία σου μοσχεύματα... Μην έχεις αυταπάτες ότι θα γεμίσεις κ άλλο η θα μείνεις ευχαριστημένος ....το αποτέλεσμα είναι φτωχό με πολλά λεφτά ...είναι απίστευτο το πόσο εύκολα σε τουμπαρει ενώ είναι οφθαλμοφανές απο που κ να το πιάσεις ότι είναι περιορισμένων δυνατοτητων γιατρός κ έχει παθογένειες του παρελθόντος....σου έχω πει κ τηλεφωνικά την άποψη μου κ στην έχω εξηγήσει τους λόγους που πιστεύω τα παραπάνω....είναι δεδομένο ότι θα κάνεις κ άλλη μμ απλά πρόσεξε την επιλογή σου ....
Γιωργο δε με πειραζει το αποτελεσμα τοσο, οσο οτι δε γινανε δυο συνεδριες στο συμφωνηθεν ποσο των 3.500 ευρω αλλα μονο μια συνεδρια στο ποσο των 3.000 ευρω! Και τα ακουσα κι απ τη μητερα μου λες και προτεινα στο γιατρο να γινουν ετσι τα πραγματα!
Θα με ρωτησεις τωρα..."δε σε νοιαζει το αποτελεσμα αλλα το χρηματικο?" Με νοιαζει και το αποτελεσμα διοτι αν γινοντουσαν δυο συνεδριες θα ειχα τωρα πιο γεματο το crown αλλα και τις μπροστινες ζωνες!
 

kardinalios

Well-Known Member
@Xristoforaz πάντως και 2 συνεδρίες να έκανες το αποτέλεσμα δεν θα ήταν επαρκές . Κατά τη γνώμη μου αν ήθελες να μείνεις στην Ελλάδα θα ήταν προτιμότερο να πήγαινες στην AHC και να σε φόρτωναν πολλά μοσχεύματα αλά @mic6 . Εκεί η διαφορά θα ήταν πολύ μεγάλη .. με 1000 , 1500 και 2000 μοσχεύματα σε αυτήν την έκταση δεν γίνεται τίποτα ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιωργο δε με πειραζει το αποτελεσμα τοσο, οσο οτι δε γινανε δυο συνεδριες στο συμφωνηθεν ποσο των 3.500 ευρω αλλα μονο μια συνεδρια στο ποσο των 3.000 ευρω! Και τα ακουσα κι απ τη μητερα μου λες και προτεινα στο γιατρο να γινουν ετσι τα πραγματα!
Θα με ρωτησεις τωρα..."δε σε νοιαζει το αποτελεσμα αλλα το χρηματικο?" Με νοιαζει και το αποτελεσμα διοτι αν γινοντουσαν δυο συνεδριες θα ειχα τωρα πιο γεματο το crown αλλα και τις μπροστινες ζωνες!

Κάθε δευτερόλεπτο αλλάζουν: ο χρόνος, ο άνεμος, η τύχη και η γυναίκα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
@Xristoforaz πάντως και 2 συνεδρίες να έκανες το αποτέλεσμα δεν θα ήταν επαρκές . Κατά τη γνώμη μου αν ήθελες να μείνεις στην Ελλάδα θα ήταν προτιμότερο να πήγαινες στην AHC και να σε φόρτωναν πολλά μοσχεύματα αλά @mic6 . Εκεί η διαφορά θα ήταν πολύ μεγάλη .. με 1000 , 1500 και 2000 μοσχεύματα σε αυτήν την έκταση δεν γίνεται τίποτα ...
AHC, εννοεις του κυριου Βεκρη διοτι AHC λεγεται και του κυριου Αναστασακη (Anastasakis αντι για Advanced).
Την πρωτη μεταμοσχευση την ειχα κανει με την κυρια Λινα (ιατρο μαλλον που τωρα εχει παει Κυπρο αν ειναι η ιδια) του κυριου Βεκρη.
Και εδω ερχομαστε στο βιντεο που μου στειλε ο manly man! Ναι η περιπτωση του συγκεκριμενου ειναι παρομοια με τη δικη μου..διοτι πριν την επεμβαση στην advanced βρισκομουν περιπου norwood 6 (μπορει και οχι ακριβως, οι της κλινικης γνωριζουν επακριβως διοτι εχουν φωτο)...3 συνεδριες αυτος ολες στον κυριο Παπανικολαου....3 συνεδριες ο γραφων(Χριστοφορος), 2 Βεκρη(Λινα για την ακριβεια), 1 Παπανικολαου! Ιδιο σχεδον αποτελεσμα με το δικο μου εχει αυτος! Γι αυτο πιθανα να το ανεβασε ο κυριος Παπανικολαου στο youtube για να μην απογοητευομαι αλλα ειχε το θαρρος να ανεβασει δυσκολες περιπτωσεις! Μην τον κρινετε απο ενα περιστατικο ομως! Θα ανεβασει κι αλλα και μπορει να εκπλαγουμε απ τη δουλεια του!
Δεν ειπα οτι θα γινομουν και σαν τον Δημητριο που εκανε στον κυριο Βεκρη! Ειπα ομως οτι αν μου χε κανει διπλη συνεδρια ο κυριος Παπανικολαου, τωρα θα ειχα περισσοτερες τριχες μεταμοσχευμενες στις αραιες περιοχες του τριχωτου της κεφαλης!
Βεβαια πραγματοποιηθηκε μια συνεδρια...και περασαν 8 μηνες χωρις να καταλαβω το γιατι! Πρεπει να περιμενω αλλους 4 μηνες για επομενη συνεδρια και μαλιστα οπως μου λεει ο φιλος μου ο georgie , ο γιατρος δε θα προτεινει 1000 ευρω αλλα περισσοτερα (αρα πανω απο 4000 ευρω συνολικα)...και τονιζω ξανα δε με πολυνοιαζει το χρηματικο αλλα το γεγονος οτι δεν εκανα(και γι αυτο σπαστηκα!) και στην lp δυο συνεδριες σε δυο ημερες οπως ακριβως συμφωνησαμε και οπως ειχα κανει στην advanced (δυο συνεδριες σε δυο ημερες!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Κάθε δευτερόλεπτο αλλάζουν: ο χρόνος, ο άνεμος, η τύχη και η γυναίκα.
Η γυναικα αλλαζει μονο οταν ερωτευτεις αλλη ωστε να ξεπεραστει ο υπαρχων(που μετατρεπεται σε προηγουμενο) ερωτας...το θεμα ειναι ο ανεμος να ανεμιζει τα μαλλακια μας τα ανακατωμενα(μεταμοσχευμενα) στην τρελη νοτια((βλεπε γλυφαδα, βουλιαγμενη(καβουρι)), τοτε και μονο τοτε μπορεις να πεις οτι δεν τα πηρε ο ανεμος(οσα πεσανε διοτι αντικατασταθηκαν με μαλλια δοτριας!), τοτε θα μπορεις να πεις οτι σε ευνοει ή οτι σε ευνοησε η τυχη(βεβαια τυχη ΔΕΝ υπαρχει, ΟΛΑ για καποιο λογο γινονται)..
Κι οταν αυτη που αγαπας γινεται ΑΝΕΜΟΣ σου ανεμιζει τα μαλλακια χαιδευοντας τα ή στα χαιδευει ανεμιζοντας τα τοτε πετας σε συννεφα διπλης ευτυχιας πετυχημενης συνεδριας κι ερωτοτροπικης βουνισιας διαδικασιας..αναφερω το βουνο οχι για να γινω επικαιρος αλλα γιατι εκει ο ανεμος πνεει εντονοτερα..εκει ο ερως διαμορφωνεται καλυτερα...εκει με πτυχια αγαπης μορφωνονται και επικαιροποιουνται οι οντως μορφωμενοι της ζωης ερωτευμενοι!..εκει η επιστημη του Αναστασακη γινεται φυλλο και φτερο και αν εχεις πετυχει στου Αναστασακη αποκτας ψυχικα φτερα και τα μαλλια σου φαινονται σαν φτερα που δεν πεφτουν με τιποτε λες και ηπιαν το ιδανικοτερο ερωτικο βιαγκρα της φυσεως!
 

Massimo

Member
Ναι φιλε μου! Απλα με hairsick συμφωνησανε οτι πανε για 1 εως 2 συνεδριες...ενω με εμενα συμφωνησε ο ιατρος για 2 συνεδριες!
Δε μπορω να επιβαλλω στο γιατρο πως θα δουλεψει..τον σεβομαι..απλα μετα τσακωνομουν με τη μητερα μου σε ολη τη διαδρομη λες και εφταιγα που ο γιατρος μου γυρισε 500 ευρω αντι για 1000...χαχα καταλαβες? Γυρισε η μητερα μου να με πει αχαριστο επειδη νευριασα που με ρωτησε γιατι 500 και οχι 1000 πισω!!!! Δηλαδη φταιω για ολα? Λες και δεν ηθελα ο ιδιος διπλη συνεδρια? Φυσικα και ηθελα! Τον πονο του τον λεει εδω ο καθε χριστοφορος και ο καθε χερσικ(με ολο το σεβας προς το συγκεκριμενο φορουμιτη) ωστε να μαθαινουν ολοι απ τα λαθη μας...αλλα για να μη ριχνω ευθυνη στον χερσικ...τοτε ας γραψω καλυτερα για να μαθαινουν ολοι απ τις φοβιες μου και το λαθος χειρισμο του ζητηματος!
Σε εμενα εχει μεγαλο αντικτυπο στην ψυχολογια το θεμα της μεταμοσχευσης!
Και ξερεις κατι?
Ενας που μπορει να διαθεσει 10000 και βαλε ευρω, κατευθειαν..παει σε ενα μεγαλογιατρο κορυφαιο του εξωτερικου..τα ακουμπαει! Και κανει δυο mega sessions σε ενα διημερο (αν γινεται βεβαια αυτο) και καθαριζει...
Ενω τωρα ταλαιπωρειται ενας...και δε λεω για εμενα προσωπικα...γενικο ειναι το θεμα!
Γιατι μονοπλευρη εξαγωγη απο κυριο Αναστασακη? Ο tol μου φαινεται οτι εχει δικιο!
Γιατι μονη συνεδρια σε εμενα και στον χερσικ αντι για διπλη και στους δυο απο τον κυριο Παπανικολαου?
Γιατι η κλινικη του Βεκρη να μη βαζει περισσοτερα grafts καθε μερα παιρνοντας μαλιστα τριχες και απο το στηθος οπως ειχε συμφωνηθει(αλλα στην πορεια ΑΘΕΤΗΘΗΚΕ απ την κυρια Λινα!) Για να ειμαστε και μελλοντικοι πελατες?
Να κουβαλαμε τα ψυχολογικα μας και εις το μελλον? Γενικες ερωτησεις και αποριες..ευλογες ή μη δεν εχει σημασια...τις υπεβαλα!
Θα κοπλιμενταρω τους Ελληνες ιατρους αλλα οταν θα μου τεθουν ερωτηματα οπως απο εσενα φερειπειν θα ριξω στο τραπεζι και της φλεγουσες αληθειες(με τη μορφη παραπονων)
Η γυναικα αλλαζει μονο οταν ερωτευτεις αλλη ωστε να ξεπεραστει ο υπαρχων(που μετατρεπεται σε προηγουμενο) ερωτας...το θεμα ειναι ο ανεμος να ανεμιζει τα μαλλακια μας τα ανακατωμενα(μεταμοσχευμενα) στην τρελη νοτια((βλεπε γλυφαδα, βουλιαγμενη(καβουρι)), τοτε και μονο τοτε μπορεις να πεις οτι δεν τα πηρε ο ανεμος(οσα πεσανε διοτι αντικατασταθηκαν με μαλλια δοτριας!), τοτε θα μπορεις να πεις οτι σε ευνοει ή οτι σε ευνοησε η τυχη(βεβαια τυχη ΔΕΝ υπαρχει, ΟΛΑ για καποιο λογο γινονται)..
Κι οταν αυτη που αγαπας γινεται ΑΝΕΜΟΣ σου ανεμιζει τα μαλλακια χαιδευοντας τα ή στα χαιδευει ανεμιζοντας τα τοτε πετας σε συννεφα διπλης ευτυχιας πετυχημενης συνεδριας κι ερωτοτροπικης βουνισιας διαδικασιας..αναφερω το βουνο οχι για να γινω επικαιρος αλλα γιατι εκει ο ανεμος πνεει εντονοτερα..εκει ο ερως διαμορφωνεται καλυτερα...εκει με πτυχια αγαπης μορφωνονται και επικαιροποιουνται οι οντως μορφωμενοι της ζωης ερωτευμενοι!..εκει η επιστημη του Αναστασακη γινεται φυλλο και φτερο και αν εχεις πετυχει στου Αναστασακη αποκτας ψυχικα φτερα και τα μαλλια σου φαινονται σαν φτερα που δεν πεφτουν με τιποτε λες και ηπιαν το ιδανικοτερο ερωτικο βιαγκρα της φυσεως!

Mas kavlantas trela file m alla goustarw!!!
 

tol

Well-Known Member
πως είχε πολύ καλή φύτρωση σε δύο (και όχι 3 συνεδρίες, απλά η μία ήταν διήμερη
Φιλε piro, ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω ολους εσας, τους φανατικους υποστηρικτες μιας κλινικης.

Αναρωτιεμαι ποσο μεγαλα ειναι τα οφελη που αποκομιζετε και φθανετε σε σημειο να εκτιθεστε στα ματια ολων, να παραβιαζετε κανονες λογικης, να προσπαθειτε να κανετε το μαυρο ασπρο και εν τελει να υποτιματε τη νοημοσυνη τη δικη μας και τη δικη σας.

Δηλαδη προσπαθεις με το ζορι να μας πεισεις οτι εκανε 2 και οχι τρεις επεμβασεις!!! Προσπαθεις με το ζορι να μας πεισεις οτι το αποτελεσμα ειναι καλο, επειδη δηθεν εγιναν 2 επεμβασεις.

Αν ειχαν γινει δυο επεμβασεις (των 1300 grafts που ειναι η συνηθισμενη τακτικη της κλινικης σου), τοτε θα γελαγε καθε παρδαλο κατσικι. Ηδη το αποτελεσμα ειναι μετριοτατο (αναλογο των περιορισμενων δυνατοτητων της κλινικης σου)...φαντασου με μια λιγοτερη συνεδρια (με 1300 grafts λιγοτερα) πώς θα εδειχνε.

Δηλαδη, αν καποιος παει στη DHI (αλλά και οπουδηποτε αλλου) και τον βαλουν στο "κρεβατι του πονου" τεσσερις συνεχομενες ημερες απο 1300 grafts....και στο τελος, αντι για 5000 grafts, φυτρωσουν τα 1300...εσυ εισαι ικανος να βγεις στο forum και με υπερηφανεια να ισχυριστεις...

"Παιδια το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο...ο πελατης εκανε μονο μια συνεδρια...τι σημασια εχει αν σπαταληθηκαν 5000 grafts, αφου ηταν σε μια συνεδρια...τι σημασια εχει που στο μελλον θα ψαχνει να βρει μοσχευματα και δε θα βρισκει...μετα απο ενα-δυο χρονια ποιος ζει και ποιος πεθαινει...εχει ο θεος για την περιπτωση του"...και άλλα τετοια τραγελαφικα!!!

Ειπαμε, βρε παιδια...λιβανισμα...
λιβανισμα...τυφλος φανατισμος...προπαγανδα υπερ κλινικων...
αλλά βαλτε και ενα οριο. Μη βιάζετε τη νοημοσυνη μας. Δε μασανε ολοι κουτοχορτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Κατά τη γνώμη μου αν ήθελες να μείνεις στην Ελλάδα θα ήταν προτιμότερο να πήγαινες στην AHC και να σε φόρτωναν πολλά μοσχεύματα αλά @mic6 .
Φιλε kardinalie, σου διαφευγει μια σημαντικοτατη λεπτομερεια...

Μα εχει παει ηδη στην AHC ο (φιλτατος και χιλιοταλαιπωρημενος) Χριστοφορος.
Τα ιδια σκ@τ@ εγιναν. Μαλιστα εκανε και διπλη συνεδρια σε αυτους (τρομαρα τους!!!). Και αυτοι τον "περιποιηθηκαν" καλα.

ΥΓ Βεβαια σε κατι υπερειχε η κλινικη του Βεκρη απο την DHI...συμφωνα με τα λεγομενα του Χριστοφορου, εχει καλα "γκομεν@κι@" ο Βεκρης...μαλιστα ερωτευτηκε μια απο αυτες...του εκανε ωραια κοπλιμεντα...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΩΔΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.:D:D:D
 

tol

Well-Known Member
αυτη που αγαπας γινεται ΑΝΕΜΟΣ σου ανεμιζει τα μαλλακια χαιδευοντας τα ή στα χαιδευει ανεμιζοντας τα τοτε πετας σε συννεφα διπλης ευτυχιας πετυχημενης συνεδριας κι ερωτοτροπικης βουνισιας διαδικασιας..αναφερω το βουνο οχι για να γινω επικαιρος αλλα γιατι εκει ο ανεμος πνεει εντονοτερα..εκει ο ερως διαμορφωνεται καλυτερα...εκει με πτυχια αγαπης μορφωνονται και επικαιροποιουνται οι οντως μορφωμενοι της ζωης ερωτευμενοι!..εκει η επιστημη του Αναστασακη γινεται φυλλο και φτερο και αν εχεις πετυχει στου Α
Ο οιστρος ενος "δασυτριχου" ποιητη σε ολο του το μεγαλειο!

Φιλτατε Χριστοφορε, συνεχισε να ζεις στον κοσμο σου...εναν κοσμο ονειρικο και μαγικο...μακρια απο τις σκοτουρες/τις εγνοιες του αισθητου κοσμου...ειμαι βεβαιος (και το ευχομαι ολοθερμα) οτι εκει μπορεις να βρεις την ευτυχια.
 

Stratos

Well-Known Member
ευτυχώς παιδιά που υπάρχουν αυτά τα posts και μας υπενθυμίζουν γιατί δεν πρέπει να περνάμε ούτε απέξω από τις ελληνικές κλινικές..
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλε kardinalie, σου διαφευγει μια σημαντικοτατη λεπτομερεια...

Μα εχει παει ηδη στην AHC ο (φιλτατος και χιλιοταλαιπωρημενος) Χριστοφορος.
Τα ιδια σκ@τ@ εγιναν. Μαλιστα εκανε και διπλη συνεδρια σε αυτους (τρομαρα τους!!!). Και αυτοι τον "περιποιηθηκαν" καλα.

ΥΓ Βεβαια σε κατι υπερειχε η κλινικη του Βεκρη απο την DHI...συμφωνα με τα λεγομενα του Χριστοφορου, εχει καλα "γκομεν@κι@" ο Βεκρης...μαλιστα ερωτευτηκε μια απο αυτες...του εκανε ωραια κοπλιμεντα...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΩΔΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.:D:D:D
Η αληθεια ειναι οτι διπλα μου στεκοταν τη δευτερη ημερα και οχι την πρωτη, μια ψηλη ευγενικη σεμνη ντροπαλη ξανθια με πρασινες ματαρες ωσαν Δουκισσα Νομικου..αχχ..την ειχα μονο τη μια συνεδρια και οταν φευγαλεα την κοιτουσα ειναι σα να επιδρουσε κι αλλο το υπνωτικο χαπι που πρωτυτερα με ειχε ριξει εις ληθαργο! Εφτιαχνε τα μοσχευματακια καθως με κοιτουσε ερωτοχτυπημενη στα ματακια(παιζει να την ειχα ριξει)..ηταν στα δεξια μου και ταξινομουσε κατι σε ενα κουτακι απ το οποιο τροφοδοτουσε τη λινα μοσχευματα...ηταν στον κοσμο της με μια ταση καταθλιψης αλλα ειχε παθει πλακα καθως με αντικριζε και τολμω να πω οτι καποιες φορες αποσυντονιζοταν! Ο ιδιος ο κυριος Βεκρης με το που τη συναντησε την ρωτησε "πως παει ψηλη?" Οντως ηταν μια ψηλη θεαρα μια γλυκια κι ευχαριστη νοτα κατα τη διαρκεια της μιας εκ των δυο συνεδριων! Καταλαβατε ποια εννοω? Που να χαθηκε αυτο το πλασμα? Να συμμετεχει ακομα στις επεμβασεις της αθηναικης βεκρικης (και οχι νεκρικης για τα τριχοθυλακια) κλινικης? Η οχι? Ιδου το καιριο ερωτημα!
 

aeratos28

Just aeratos
Για αυτό δεν πήγες καλά ρε..έφυγε το γκομενάκι τη δεύτερη μέρα και στραβωσε η διάθεσή σου και δεν δέχτηκε να αναπτύξει τα νέα τριχοθυλάκια η κεφαλή σου..ρε ,πιωμενος μπαίνεις και γράφεις.?πόσο χρονών είσαι ?ερώτηση είναι όχι ειρωνία,μπέσα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
ευτυχώς παιδιά που υπάρχουν αυτά τα posts και μας υπενθυμίζουν γιατί δεν πρέπει να περνάμε ούτε απέξω από τις ελληνικές κλινικές..
Μια αληθεια αυτη ειναι...αλλη αληθεια ειναι να σωφρονιζονται οι ιατροι των ελληνικων κλινικων και να αποφευγουν ει δυνατον τις απατες (γενικα μιλαω και οχι ειδικα)..αλλη αληθεια ειναι να συμπαραστεκονται οι συμπασχοντες και να αναπτυσσονται διαλογοι για το σοβαρο θεμα της μεταμοσχευσης το αμεσα σχετιζομενο με το προβλημα της αλωπεκιας...αλλες αληθειες ειναι οτι ετσι μαθαινουν οι ελληνες ιατροι να προσαρμοζονται στους απαιτητικους πελατες τους και αρα να κανουν βηματα βελτιωσης και οχι να μενουν σταθεροι και κολλημενοι στις παλαιοτερες στρατηγικες τους!
Και τελος μια μεγαλη πραγματικοτητα εχει να κανει με το οτι επιβαλλεται να προβαινουμε σε ενδελεχη ερευνα πριν επιλεξουμε καποιον εν Ελλαδι ιατρο!
Παρολ αυτα! Αν ο ιατρος θελει να βοηθησει κι αλλο στη λυση του προβληματος μου , πρεπει να μη βαλει υψηλη τιμη σε επομενη συνεδρια που θα χρειαστει να κανω μαζι του...κανονικα οι απαιτησεις μου επρεπε να ηταν αλλες..αλλα υπαρχει και μια γραμμη που δεν ειναι πρεπον να την υπερβαινουμε!
 

tol

Well-Known Member
ηταν στα δεξια μου και ταξινομουσε κατι σε ενα κουτακι απ το οποιο τροφοδοτουσε τη λινα μοσχευματα.

Φιλε Χριστοφορε, μηπως τροφοδοτουσε την Λινα με "ερωτικα ραβασακια";

Γιατι για μοσχευματα...το βλεπω χλομο!!!

Περιμενες και εσυ να πετυχει η μεταμοσχευση!!!

Ειναι δυνατον τα κοριτσακια του Βεκρη να κανουν σοβαρη δουλεια, οταν ειχαν μπροστα τους τον "Θεο", τον "Καζανοβα", τον καρδιοκατακτητη Χριστοφορο;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι διπλα μου στεκοταν τη δευτερη ημερα και οχι την πρωτη, μια ψηλη ευγενικη σεμνη ντροπαλη ξανθια με πρασινες ματαρες ωσαν Δουκισσα Νομικου..αχχ..την ειχα μονο τη μια συνεδρια και οταν φευγαλεα την κοιτουσα ειναι σα να επιδρουσε κι αλλο το υπνωτικο χαπι που πρωτυτερα με ειχε ριξει εις ληθαργο! Εφτιαχνε τα μοσχευματακια καθως με κοιτουσε ερωτοχτυπημενη στα ματακια(παιζει να την ειχα ριξει)..ηταν στα δεξια μου και ταξινομουσε κατι σε ενα κουτακι απ το οποιο τροφοδοτουσε τη λινα μοσχευματα...ηταν στον κοσμο της με μια ταση καταθλιψης αλλα ειχε παθει πλακα καθως με αντικριζε και τολμω να πω οτι καποιες φορες αποσυντονιζοταν! Ο ιδιος ο κυριος Βεκρης με το που τη συναντησε την ρωτησε "πως παει ψηλη?" Οντως ηταν μια ψηλη θεαρα μια γλυκια κι ευχαριστη νοτα κατα τη διαρκεια της μιας εκ των δυο συνεδριων! Καταλαβατε ποια εννοω? Που να χαθηκε αυτο το πλασμα? Να συμμετεχει ακομα στις επεμβασεις της αθηναικης βεκρικης (και οχι νεκρικης για τα τριχοθυλακια) κλινικης? Η οχι? Ιδου το καιριο ερωτημα!
Με τρία χιλιάρικα είχες για μια μέρα 3 συνοδούς πολυτελείας όχι απλά για να σε κοιτάζουν κ τα μοσχεύματα όλα στο κεφάλι σου κ όχι χαμένα ......κ χωρίς πόνο ....στο πάνω κεφάλι τουλάχιστον.....
Υγ: μετά η μάνα σου όχι απλά δεν θα σου φώναζε αλλά από υπερηφάνεια θα σου έδινε αλλά 13000€ να πας στον Λορέντζο να κανεις την δουλειά σου!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Με τρία χιλιάρικα είχες για μια μέρα 3 συνοδούς πολυτελείας όχι απλά για να σε κοιτάζουν κ τα μοσχεύματα όλα στο κεφάλι σου κ όχι χαμένα ......κ χωρίς πόνο ....στο πάνω κεφάλι τουλάχιστον.....
Υγ: μετά η μάνα σου όχι απλά δεν θα σου φώναζε αλλά από υπερηφάνεια θα σου έδινε αλλά 13000€ να πας στον Λορέντζο να κανεις την δουλειά σου!
Η αληθεια ειναι οτι ο ιδιος φωναζα στη μητερα μου..η μητερα μου απλα μια ερωτηση εκανε...χαχαχα! Αρα με τετοιες αλητηριες συμπεριφορες τι Λορεντζο να αξιζω! Παμε στο ζουμι..δεν επιθυμω μεταμοσχευσεις σε Λορεντζους και μεγαλεια! Κάποιος ανεφερε οτι αποκλειεται να παρω αποτελεσμα ibarumah! Γιατι ομως προδικαζουμε το αποτελεσμα? Με μια καλη προσφορα απ το γιατρο κι επειτα απ τα πολλα ποστς στο τουτο νημα! επιβαλλεται ο γιατρος (κι απο πλευρας ηθικης κι απο πλευρας πεισματος κι αποδειξης της πραγματικης του αξιας!) να εντυπωσιασει απαντες και να φτασει την περιπτωση μου στα επιπεδα ibarumah με μια συνεδρια που απεμεινε! Αν καποιοι συμφορουμιτες θεωρουν οτι δε μπορει να τα καταφερει τοτε θα πρεπει να κοιταξω σε αλλες κλινικες! Ετσι νομιζω οτι παει (κι οχι γιατι ετσι ειναι, απολυτα, οπως ελεγε ο ραψωδος Αρτεμης)
 
Μπλουζα