Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

dimitris50423

Well-Known Member
Τελείως λάθος κούρεμα Χριστοφορε. Σε τέτοια έκταση ληπτριας με τέτοιο μήκος μαλλιού ακόμη και όλη τη δοτρια να μοιρασεις πάνω θα φαίνεσαι αραιός.
Κάνε τη δοκιμή και άφησε το μαλλί σου στον 1,5-2 εκατοστα. Χτένισε το χωρίς κάποιο προϊόν styling προς τα πλάγια για να μην κολλάνε μεταξύ τους οι τρίχες και θα έχεις διπλάσια κάλυψη.
Αν και δεν είναι πολύ καλές οι φωτό διακρίνω αρκετά μοσχευματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Τελείως λάθος κούρεμα Χριστοφορε. Σε τέτοια έκταση ληπτριας με τέτοιο μήκος μαλλιού ακόμη και όλη τη δοτρια να μοιρασεις πάνω θα φαίνεσαι αραιός.
Κάνε τη δοκιμή και άφησε το μαλλί σου στον 1,5-2 εκατοστα. Χτένισε το χωρίς κάποιο προϊόν styling προς τα πλάγια για να μην κολλάνε μεταξύ τους οι τρίχες και θα έχεις διπλάσια κάλυψη.
Αν και δεν είναι πολύ καλές οι φωτό διακρίνω αρκετά μοσχευματα.
Αρα εχει τοποθετησει αρκετο πραγμα ο ιατρος...απλως επειδη αγχωθηκα και λογω του οτι ολοι ειμαστε τελειομανεις δεν ειχα παει ουτε στο εξαμηνο για φωτογραφιες....ακομα μια συνεδρια χρειαζομουν παντως κατα τη γνωμη μου..τωρα ο,τι εγινε εγινε..ας πορευθουμε με οσα μαλλια εχουν μπει!
Αν διεθετα ενα ποσο ακομα για μεταμοσχευση, θα πηγαινα η στον κυριο Αναστασακη η στον κυριο Μπισανγκα(εννοω στους Ελληνες ιατρους του) με την προυποθεση οτι θα με δεχοντουσαν...
Ευχαριστω παντως Δημητριε για την αντικειμενικη σου κριση και συμμετοχη στο νημα! Καλη τυχη σε οσους κανουν απο εδω και περα μεταμοσχευση..και οταν με το καλο μαζευτουν χρηματα τοτε μπορει να προβω εκ νεου σε μεταμοσχευση (αν γινεται κι αλλη βεβαια)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Επισκεφθηκα σημερα την κλινικη! Ο ιατρος L.Pap. μου ανεφερε οτι τοποθετησαμε 1600 grafts ( περιπου ενα τριχιλιαρο τριχες )...αρα περιπου το κοστος πηγε 1.9 ευρω το graft! Χωρις πληρωμη στο consultation και χωρις να με υποχρεωνει να αγορασω προιοντα απ την κλινικη του η να βαζω τοπικη φιναστεριδη!
Μου απαντησε σε ερωτημα μου, λεγοντας πως η σωστη εξαγωγη-εμφυτευση πρεπει να γινεται ομοιομορφα και οχι μονοπλευρα (δικο μου το ερωτημα ηταν και δικη του η απαντηση λογω τιμης!)...
Του εκανε εντυπωση το γεγονος οτι εχω τωρα που συμπληρωσα 8μηνο, ενα ποσοστο 30/100 ακομα για φυτρωση..με εξεταζε με το ηλεκτρονικο μικροσκοπιο κι ηταν αψογος και σοβαροτατος ακομα μια φορα παροτι τον διεκοπτα..μιλουσα πολυ και δεν τον αφηνα να λεει πολλα(η συμπεριφορα μου δεν ηταν σωστη απεναντι σε εναν ιατρο αλλα εκεινος παρεμενε ευγενικος και ψυχραιμοτατος..κυριος με τα ολα του!)..
Μου ειπε υπαρχει πιθανοτητα να γεμισει και αλλο το crown και μου φερε παραδειγματα με φωτογραφιες αλλων περιστατικων του!

Καθολου ψωνιο ο ιατρος..εχει εκατονταδες πετυχημενα περιστατικα στο αρχειο του..και δεν εχει βγει ακομα στο φορουμ να παρουσιασει το εργο του και να αυξησει το τζιρο του!

Θα με ξαναδει σε λιγους μηνες και μπορει να κανουμε νεα συνεδρια με καλη τιμη αν εχω περιθωρια (δηλ.αν εχει να δωσει αρκετα γκραφτς ακομα η δοτρια)

Υπηρχε εμφανης διαφορα σε σχεση με πριν τη μεταμοσχευση αλλα ηταν αντικειμενικος και παραδεχθηκε οτι υπαρχει διαφορα μεταξυ δοτριας και ληπτριας (κυριως στην κορυφη!)

Αν πανω στο 12μηνο ας πουμε κανει ενα τελικο γεμισμα (με επικεντρωση στην περιοχη του μπιφτεκιου) τοτε πιστευω θα πετυχουμε ενα πολυ καλο αποτελεσμα!

Παντως ειδε ανεβασμενη την ψυχολογια μου...ο ιδιος ειχα απογοητευτει απ τα σχολια του φορουμ.....φωτογραφιες δικες μου δεν τραβηξα..τραβηξε ο ιδιος με κινητο του..

Εντυπωσιαστηκε αδιαμφισβητητα που ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η φυτρωση! Σε αλλα περιστατικα του μεχρι το εξαμηνο εχουν φυτρωσει οσα ειναι να φυτρωσουν!

Τελοσπαντων! Δειτε ibarumah και αλλες παρουσιασεις του και προτιμηστε τον αν και νομιζω οτι θα επρεπε η ιδια η κλινικη του να παρουσιαζει περιστατικα στο φορουμ!
Εχει πολυ αρχειο και μου δειξε μπολικο πραγμα!
Αυτα προς ενημερωση σας!
Καλη επιτυχια ευχομαι σε ολους σας αγαπητοι συνασθενεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
1.9 ευρώ το γκραφτ με μια εικόνα που δεν είναι και τόσο ικανοποιητική. Αν πήγαινες Κύπρο με τα ίδια χρήματα θα ήσουν σε καλύτερη μοίρα. Και επίσης δεν υπάρχει ολοκλήρωση φυτρωσης στο 6μηνο. Σε αυτό το σημείο απλά δείχνει που κατασταλαζει η μμ. Φιλικά
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1.9 ευρώ το γκραφτ με μια εικόνα που δεν είναι και τόσο ικανοποιητική. Αν πήγαινες Κύπρο με τα ίδια χρήματα θα ήσουν σε καλύτερη μοίρα. Και επίσης δεν υπάρχει ολοκλήρωση φυτρωσης στο 6μηνο. Σε αυτό το σημείο απλά δείχνει που κατασταλαζει η μμ. Φιλικά

Mε 1,70 και όλα πληρωμένα. :)
Ίσως όμως να μην τον βάζαμε για επέμβαση τζάμπα λόγο δότριας τώρα που την βλέπω.
 
  • Like
Reactions: spi

manly_Man

Well-Known Member
Mε 1,70 και όλα πληρωμένα. :)
Ίσως όμως να μην τον βάζαμε για επέμβαση τζάμπα λόγο δότριας τώρα που την βλέπω.
συνηθως ποιος ειναι ο ελαχιστος αριθμος grafts, που βαζει η hdc ανα επεμβαση;; επομενως και το ελαχιστο κοστος;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
συνηθως ποιος ειναι ο ελαχιστος αριθμος grafts, που βαζει η hdc ανα επεμβαση;; επομενως και το ελαχιστο κοστος;

1500 μοσχεύματα τα χρεώνουν προς €2,00 με όλα τα έξοδα πληρωμένα.
Από τα 2000 Grafts ισχύει το 1,70 €.
 

manly_Man

Well-Known Member
Επισκεφθηκα σημερα την κλινικη! Ο ιατρος L.Pap. μου ανεφερε οτι τοποθετησαμε 1600 grafts ( περιπου ενα τριχιλιαρο τριχες )...αρα περιπου το κοστος πηγε 1.9 ευρω το graft! Χωρις πληρωμη στο consultation και χωρις να με υποχρεωνει να αγορασω προιοντα απ την κλινικη του η να βαζω τοπικη φιναστεριδη!
Μου απαντησε σε ερωτημα μου, λεγοντας πως η σωστη εξαγωγη-εμφυτευση πρεπει να γινεται ομοιομορφα και οχι μονοπλευρα (δικο μου το ερωτημα ηταν και δικη του η απαντηση λογω τιμης!)...
Του εκανε εντυπωση το γεγονος οτι εχω τωρα που συμπληρωσα 8μηνο, ενα ποσοστο 30/100 ακομα για φυτρωση..με εξεταζε με το ηλεκτρονικο μικροσκοπιο κι ηταν αψογος και σοβαροτατος ακομα μια φορα παροτι τον διεκοπτα..μιλουσα πολυ και δεν τον αφηνα να λεει πολλα(η συμπεριφορα μου δεν ηταν σωστη απεναντι σε εναν ιατρο αλλα εκεινος παρεμενε ευγενικος και ψυχραιμοτατος..κυριος με τα ολα του!)..
Μου ειπε υπαρχει πιθανοτητα να γεμισει και αλλο το crown και μου φερε παραδειγματα με φωτογραφιες αλλων περιστατικων του!

Καθολου ψωνιο ο ιατρος..εχει εκατονταδες πετυχημενα περιστατικα στο αρχειο του..και δεν εχει βγει ακομα στο φορουμ να παρουσιασει το εργο του και να αυξησει το τζιρο του!

Θα με ξαναδει σε λιγους μηνες και μπορει να κανουμε νεα συνεδρια με καλη τιμη αν εχω περιθωρια (δηλ.αν εχει να δωσει αρκετα γκραφτς ακομα η δοτρια)

Υπηρχε εμφανης διαφορα σε σχεση με πριν τη μεταμοσχευση αλλα ηταν αντικειμενικος και παραδεχθηκε οτι υπαρχει διαφορα μεταξυ δοτριας και ληπτριας (κυριως στην κορυφη!)

Αν πανω στο 12μηνο ας πουμε κανει ενα τελικο γεμισμα (με επικεντρωση στην περιοχη του μπιφτεκιου) τοτε πιστευω θα πετυχουμε ενα πολυ καλο αποτελεσμα!

Παντως ειδε ανεβασμενη την ψυχολογια μου...ο ιδιος ειχα απογοητευτει απ τα σχολια του φορουμ.....φωτογραφιες δικες μου δεν τραβηξα..τραβηξε ο ιδιος με κινητο του..

Εντυπωσιαστηκε αδιαμφισβητητα που ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η φυτρωση! Σε αλλα περιστατικα του μεχρι το εξαμηνο εχουν φυτρωσει οσα ειναι να φυτρωσουν!

Τελοσπαντων! Δειτε ibarumah και αλλες παρουσιασεις του και προτιμηστε τον αν και νομιζω οτι θα επρεπε η ιδια η κλινικη του να παρουσιαζει περιστατικα στο φορουμ!
Εχει πολυ αρχειο και μου δειξε μπολικο πραγμα!
Αυτα προς ενημερωση σας!
Καλη επιτυχια ευχομαι σε ολους σας αγαπητοι συνασθενεις!
η αληθεια ειναι οτι εχουμε λιγα περιστατικα του στο forum να κρινουμε, κατα συνεπεια χωρις να εχουμε δει πολλα αποτελεσματα του, δεν μπορουμε να βγαλουμε χρησιμα συμπερασματα για τη δουλεια του φιλατε χριστοφορε. Πως ειδε οτι μενει ακομα ενα 30/100 φυτρωση σε σενα; ειδε καποιες μικρες τριχες να σκανε με το μικροσκοπιο?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
η αληθεια ειναι οτι εχουμε λιγα περιστατικα του στο forum να κρινουμε, κατα συνεπεια χωρις να εχουμε δει πολλα αποτελεσματα του, δεν μπορουμε να βγαλουμε χρησιμα συμπερασματα για τη δουλεια του φιλατε χριστοφορε. Πως ειδε οτι μενει ακομα ενα 30/100 φυτρωση σε σενα; ειδε καποιες μικρες τριχες να σκανε με το μικροσκοπιο?
Τους πρωτους μηνες ειχα πολλα νευρα..ημουν ανυπομονος σε μεγαλο βαθμο...
Ο Ελλην γιατρος L.pap. θα ηταν ευχαριστο να μας παρουσιασει αρκετα περιστατικα του εδω στο φορουμ ωστε να δουν ολο και περισσοτεροι την πραγματικα καλη δουλεια του ..ο οποιος λειτουργει στα παντα μονος του (τηλεφωνα, ευγενεια, υποδοχη, consultations,ευγενικο ενδιαφερον ασταματητο για την πορεια ολων των ασθενων του ακομα και αυτωνων που τους κανει μοναχα prp!, σχεδιασμο, πλανο, εξαγωγη, τοποθετηση, πρωτες βοηθειες, συζητηση επιστημονικη αλλα και προσωπικη μαζι με χιουμορ οποτε χρειαζεται κατα την επεμβαση και σιωπη αναγκαια στις στιγμες που πρεπει, ερωτησεις με τροπο για τις προηγουμενες μεταμοσχευσεις σου και το ιστορικο σου) και ειναι ιδιαιτερα πετυχημενος..εχει ενα σωρο πιστοποιησεις και συνεχως επικαιροποιει τις γνώσεις του! Πραγματικα απορησε ο γιατρος....μονο φαινομενο(δεν εννοω τον παλαιο ροναλντο το σεντερ φορ) δε με ονομασε..του εκανε ιδιαιτερη εντυπωση που ακομα σκανε μυτη τριχοθυλακια...για αυτο μια επισημανση δικη του ηταν πως σπανια συναντα ασθενεις με πορεια στη φυτρωση τους μετα το 8μηνο (χθες κλεισαμε 8 μηνες απ την επεμβαση)...και να φανταστεις δε βαζω ουτε μινοξ(δενδρολιβανο κατ εμε) ουτε παιρνω φινα (σοου παλμετο κατ εμε)...οποτε μου πε..να περιμενουμε καποιους μηνες επιπλεον να δουμε πως θα εξελιχθει το πραμα κι επειτα βλεποντας και κρινοντας θα ξαναμπουμε αν χρειαστει για ακομα μια συνεδρια..και βοηθαει τους ασθενεις του και στον ψυχολογοκο τομεα(πολυ σημαντικο) αλλα και στον οικονομικο...για εμενα εχει ρισπεκτ ασχετως αν επειδη ειμαι ξεροκεφαλος και εγωιστης επιδιωκω να γινω μπεζος (καταλαβαινεις υπο ποια εννοια το γραφω)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
1.9 ευρώ το γκραφτ με μια εικόνα που δεν είναι και τόσο ικανοποιητική. Αν πήγαινες Κύπρο με τα ίδια χρήματα θα ήσουν σε καλύτερη μοίρα. Και επίσης δεν υπάρχει ολοκλήρωση φυτρωσης στο 6μηνο. Σε αυτό το σημείο απλά δείχνει που κατασταλαζει η μμ. Φιλικά
Αυτο μου ειπε περιπου ο γιατρος για τους ασθενεις του ή αυτο μπορει να καταλαβα για να ειμαι και ακριβης...δεν αποκλειω να ανεφερε η να εννοουσε κατι αλλο και να μην το μεταφερω επακριβως...
Ενταξει εβγαλε χθεσινες φωτοζ ο ιατρος..ο ιδιος εχει το αρχειο στην κλινικη..η γυναικα του με ειχε φωτογραφισει στις 13/11/2019 και ο Λευτερης στις 13/7/2020 (8 μηνες μετα ακριβως)..συγκριναμε τις φωτο και ειδα βελτιωμενη την κατασταση..με το μικροσκοπιο φαινονταν αρκετα τριχοθυλακια με μικρη μυτη δηλαδη που τωρα αναπτυσσονταν..και καποια ητανε διτριχα!
Για να μου πε οτι υπαρχει πιθανοτητα για ενα 30 τοις 100 ακομα φυτρωσης, λογικα θα το ειδε!
Τι να σου πω δεν ειμαι και ιατρος κιολας, ωστε να εχω εμπειρια ή εξειδικευση στις αναλυσεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
1500 μοσχεύματα τα χρεώνουν προς €2,00 με όλα τα έξοδα πληρωμένα.
Από τα 2000 Grafts ισχύει το 1,70 €.
Δεν ειναι ακριβη η κλινικη σας και αξιζει καποιος να κανει μεταμοσχευση σε εσας...ο tol με το εμπειρο ματι του ειχε γραψει οτι εχω πετσοκομμενη δοτρια γενικα απ τις δυο μεταμοσχευσεις..τωρα κατα ποσον αληθευει οι ειδημονες γνωριζουν!
Τοτε που θα με ξαναδει ο γιατρος αν πρεπει να υποβληθω σε ακομα μια συνεδρια πιστευω θα κανει εκπτωση, αρα στα ιδια επιπεδα με εσας θα κυμανθει στο συνολικο ποσο!
Εξαλλου νομιζω πως ανεφερε οτι μπορει να χρειαζομαι ακομα 500-1000 grafts αν καταλαβα καλα! Οπως και να χει δεν ειμαι και ο ιδανικοτερος υποψηφιος για μεταμοσχευση σε εσας κι οχι μονο στη δικη σας κλινικη..λογικα γενικα δεν ειμαι :)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν ειναι ακριβη η κλινικη σας και αξιζει καποιος να κανει μεταμοσχευση σε εσας...ο tol με το εμπειρο ματι του ειχε γραψει οτι εχω πετσοκομμενη δοτρια γενικα απ τις δυο μεταμοσχευσεις..τωρα κατα ποσον αληθευει οι ειδημονες γνωριζουν!
Τοτε που θα με ξαναδει ο γιατρος αν πρεπει να υποβληθω σε ακομα μια συνεδρια πιστευω θα κανει εκπτωση, αρα στα ιδια επιπεδα με εσας θα κυμανθει στο συνολικο ποσο!
Εξαλλου νομιζω πως ανεφερε οτι μπορει να χρειαζομαι ακομα 500-1000 grafts αν καταλαβα καλα! Οπως και να χει δεν ειμαι και ο ιδανικοτερος υποψηφιος για μεταμοσχευση σε εσας κι οχι μονο στη δικη σας κλινικη..λογικα γενικα δεν ειμαι :)
Απ' όσο ξέρω κ συζητησατε σου έβαλε 1200 αντί 2000 που ήταν η συμφωνία ...πως προέκυψαν τλκ τα 1600; Κ επίσης ξέρω ότι η πολιτική του είναι μια μέρα 2500€ όσα βάλει ...2 μέρες 4000€ όσα βάλει .....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Απ' όσο ξέρω κ συζητησατε σου έβαλε 1200 αντί 2000 που ήταν η συμφωνία ...πως προέκυψαν τλκ τα 1600; Κ επίσης ξέρω ότι η πολιτική του είναι μια μέρα 2500€ όσα βάλει ...2 μέρες 4000€ όσα βάλει .....
Ο γιατρος μου ανεφερε οτι εβαλε 1600 αλλα δε νομιζω οτι αληθευει το νουμερο (μπορει βεβαια και να σφαλλω)..επισης μου ειπε οτι δεν ειχα υπογραψει σε ενα ντοσιε που ειχε μαζι του...
Αλλα και παλι...θα σου πω πως ακριβως το βλεπω...κι ας φανει λιγο κουλο! Δε με απασχολει αν θα βαλει 1000 ή 1600 σε μια μερα....αλλα να τηρηθει η συμφωνια...δηλαδη...να κανουμε δυο συνεδριες μεσα σε δυο συνεχομενες ημερες...και ας εβαζε και απο 800 την καθε ημερα...καταλαβες το σκεπτικο μου?
Επισης δεν κανονισαμε ποσα γκραφτς θα τοποθετησουμε αλλα διημερη συνεδρια!
Αυτο σημαινει οτι με δουλεια συγκεντρωμενη απ το πρωι ως το βραδυ ο ιατρος βγαζει απο 1000 εως 1500 την ημερα...οποτε υπολογιζε απο 2000 ως 3000 grafts στο διημερο!
Η διπλη συνεδρια αυτη θα κοστιζε 3.500 ευρω!
Τελικα εκανα μια συνεδρια με 3000 ευρω!
Ενω γενικα ο ιδιος ο γιατρος ειχε δηλωσει πως η μονη συνεδρια κοστιζει 2500 ευρω!
Δε μπορουσα να του πω του γιατρου οτι θα ερθω και αυριο (δηλαδη και στις 14/11/2019)..
Εσυ ή ο καθε εσυ ισως αντιδρουσες διαφορετικα....
Καταλαβες φιλε μου? Δεν πιεζουμε το γιατρο να βγαλει τοσα ή τοσα...ας κανει ηρεμα τη δουλεια του κανονικα σε δυο σερι ημερες κι ας βγαλει και τοποθετησει οσα μπορει την καθε ημερα!
Αυτο ηταν το παραπονο μου που το πνιγα μεσα μου κι οχι ο αριθμος των γκραφτς!
Ειτε ειναι σωστη η λογικη μου ειτε οχι, αυτη ειναι!
Παρολ αυτα....η φυτρωση βλεπω οτι εξελισσεται και ο γιατρος παραξενευτηκε που ακομα μεγαλωνουν μεταφυτευμενα (ακομα και τριτριχα μου εδειξε στην οθόνη)!
Γι αυτο μου εδωσε ενα ποσοστο περιπου 30/100 για φυτρωση...εννοει οτι απ τα μεταμοσχευμενα ισως φυτρωσανε ηδη τα 3/4..!
Αρα ως το δωδεκαμηνο υπαρχουν πιθανοτητες να πυκνωσει κι αλλο η ληπτρια!
 

manly_Man

Well-Known Member
Ο γιατρος μου ανεφερε οτι εβαλε 1600 αλλα δε νομιζω οτι αληθευει το νουμερο (μπορει βεβαια και να σφαλλω)..επισης μου ειπε οτι δεν ειχα υπογραψει σε ενα ντοσιε που ειχε μαζι του...
Αλλα και παλι...θα σου πω πως ακριβως το βλεπω...κι ας φανει λιγο κουλο! Δε με απασχολει αν θα βαλει 1000 ή 1600 σε μια μερα....αλλα να τηρηθει η συμφωνια...δηλαδη...να κανουμε δυο συνεδριες μεσα σε δυο συνεχομενες ημερες...και ας εβαζε και απο 800 την καθε ημερα...καταλαβες το σκεπτικο μου?
Επισης δεν κανονισαμε ποσα γκραφτς θα τοποθετησουμε αλλα διημερη συνεδρια!
Αυτο σημαινει οτι με δουλεια συγκεντρωμενη απ το πρωι ως το βραδυ ο ιατρος βγαζει απο 1000 εως 1500 την ημερα...οποτε υπολογιζε απο 2000 ως 3000 grafts στο διημερο!
Η διπλη συνεδρια αυτη θα κοστιζε 3.500 ευρω!
Τελικα εκανα μια συνεδρια με 3000 ευρω!
Ενω γενικα ο ιδιος ο γιατρος ειχε δηλωσει πως η μονη συνεδρια κοστιζει 2500 ευρω!
Δε μπορουσα να του πω του γιατρου οτι θα ερθω και αυριο (δηλαδη και στις 14/11/2019)..
Εσυ ή ο καθε εσυ ισως αντιδρουσες διαφορετικα....
Καταλαβες φιλε μου? Δεν πιεζουμε το γιατρο να βγαλει τοσα ή τοσα...ας κανει ηρεμα τη δουλεια του κανονικα σε δυο σερι ημερες κι ας βγαλει και τοποθετησει οσα μπορει την καθε ημερα!
Αυτο ηταν το παραπονο μου που το πνιγα μεσα μου κι οχι ο αριθμος των γκραφτς!
Ειτε ειναι σωστη η λογικη μου ειτε οχι, αυτη ειναι!
Παρολ αυτα....η φυτρωση βλεπω οτι εξελισσεται και ο γιατρος παραξενευτηκε που ακομα μεγαλωνουν μεταφυτευμενα (ακομα και τριτριχα μου εδειξε στην οθόνη)!
Γι αυτο μου εδωσε ενα ποσοστο περιπου 30/100 για φυτρωση...εννοει οτι απ τα μεταμοσχευμενα ισως φυτρωσανε τα 3/4..!
Αρα ως το δωδεκαμηνο υπαρχουν πιθανοτητες να πυκνωσει κι αλλο η ληπτρια!
το ιδιο εκανε κ στον @Hairsick που ειχαν πει για 2 μερες συνεδρια κ τελικα εκανε μια κ του εβγαλε μονο 1200 με την δικαιολογια οτι "δεν μπορουσε να βγαλει περισσοτερα απο 1200"....δεν ειναι κατασταση αυτη αλλα να συμφωνειτε και αλλα να κανει...κανονικα εσας που σας το εκανε θα επρεπε να παραπονεθειτε στον ιδιο αλλιως θα το ξανακανει και σε αλλους!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
το ιδιο εκανε κ στον @Hairsick που ειχαν πει για 2 μερες συνεδρια κ τελικα εκανε μια κ του εβγαλε μονο 1200....δεν ειναι κατασταση αυτη αλλα να συμφωνειτε και αλλα να κανει...κανονικα εσας που σας το εκανε θα επρεπε να παραπονεθειτε στον ιδιο αλλιως θα το ξανακανει και σε αλλους!
Ναι φιλε μου! Απλα με hairsick συμφωνησανε οτι πανε για 1 εως 2 συνεδριες...ενω με εμενα συμφωνησε ο ιατρος για 2 συνεδριες!
Δε μπορω να επιβαλλω στο γιατρο πως θα δουλεψει..τον σεβομαι..απλα μετα τσακωνομουν με τη μητερα μου σε ολη τη διαδρομη λες και εφταιγα που ο γιατρος μου γυρισε 500 ευρω αντι για 1000...χαχα καταλαβες? Γυρισε η μητερα μου να με πει αχαριστο επειδη νευριασα που με ρωτησε γιατι 500 και οχι 1000 πισω!!!! Δηλαδη φταιω για ολα? Λες και δεν ηθελα ο ιδιος διπλη συνεδρια? Φυσικα και ηθελα! Τον πονο του τον λεει εδω ο καθε χριστοφορος και ο καθε χερσικ(με ολο το σεβας προς το συγκεκριμενο φορουμιτη) ωστε να μαθαινουν ολοι απ τα λαθη μας...αλλα για να μη ριχνω ευθυνη στον χερσικ...τοτε ας γραψω καλυτερα για να μαθαινουν ολοι απ τις φοβιες μου και το λαθος χειρισμο του ζητηματος!
Σε εμενα εχει μεγαλο αντικτυπο στην ψυχολογια το θεμα της μεταμοσχευσης!
Και ξερεις κατι?
Ενας που μπορει να διαθεσει 10000 και βαλε ευρω, κατευθειαν..παει σε ενα μεγαλογιατρο κορυφαιο του εξωτερικου..τα ακουμπαει! Και κανει δυο mega sessions σε ενα διημερο (αν γινεται βεβαια αυτο) και καθαριζει...
Ενω τωρα ταλαιπωρειται ενας...και δε λεω για εμενα προσωπικα...γενικο ειναι το θεμα!
Γιατι μονοπλευρη εξαγωγη απο κυριο Αναστασακη? Ο tol μου φαινεται οτι εχει δικιο!
Γιατι μονη συνεδρια σε εμενα και στον χερσικ αντι για διπλη και στους δυο απο τον κυριο Παπανικολαου?
Γιατι η κλινικη του Βεκρη να μη βαζει περισσοτερα grafts καθε μερα παιρνοντας μαλιστα τριχες και απο το στηθος οπως ειχε συμφωνηθει(αλλα στην πορεια ΑΘΕΤΗΘΗΚΕ απ την κυρια Λινα!) Για να ειμαστε και μελλοντικοι πελατες?
Να κουβαλαμε τα ψυχολογικα μας και εις το μελλον? Γενικες ερωτησεις και αποριες..ευλογες ή μη δεν εχει σημασια...τις υπεβαλα!
Θα κοπλιμενταρω τους Ελληνες ιατρους αλλα οταν θα μου τεθουν ερωτηματα οπως απο εσενα φερειπειν θα ριξω στο τραπεζι και τις φλεγουσες αληθειες(με τη μορφη παραπονων)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
@Xristoforaz Είσαι λίγο χύμα στο κύμα ! Καλά σου είπε η μητέρα σου !
Ολα αυτα εχουν αναφερθει και σε ιδιωτικες συνομιλιες αλλα τωρα για να μη μενει με αποριες ο φιλος manly man εκανα και δημοσια αναλυση! Και προς Θεου! Δεν εκθετω το γιατρο (βλεπεις οτι ανεφερα 3 διαφορετικες κλινικες στο ποστ)..Τον πηγαινω με χιλια..για αυτο αλλωστε τον επελεξα...τον θεωρω ισαξιο με τον κυριο Αναστασακη αλλα ο κυριος Παπανικολαου εχει καλυτερη τιμολογιακη πολιτικη! Θα μου πεις τωρα τι νοτια τι βορεια προαστια...fue να ναι εδω στην Ελλαδα αλλα με ξηγημενες και καθαρες κουβεντες!
Νταξει μπορει να χει δικιο και η μητερα μου..
Δε θα σου φερω αντιλογο! Οι γονεις παντα ξερουν κατι παραπανω, με τη μονη διαφορα οτι το ιδιο μου ειπε και στο τηλεφωνο οταν εκανα μπρεικ για φαγητο μεσα στην κλινικη!
Και ορισμενες φορες πρεπει να γινομαστε χυμα στο κυμα ωστε να ενημερωνονται σφαιρικα οσοι θετουν ερωτηματα!
 
Μπλουζα