Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kindator πρωτο σου μήνυμα και ζητάς pm από ένα ξεχασμένο μήνυμα του 2010;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Πραγματικά απορώ και γελάω μαζί....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kindator

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

koskar είπε:
kindator πρωτο σου μήνυμα και ζητάς pm από ένα ξεχασμένο μήνυμα του 2010;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Πραγματικά απορώ και γελάω μαζί....

Δεν πρόσεξα της ημερομηνιες γιατι άρχισα να διαβάζω ολα μνμτα απο την αρχή.
Γέλα οσο θες.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kindator είπε:
Δεν πρόσεξα της ημερομηνιες γιατι άρχισα να διαβάζω ολα μνμτα απο την αρχή.
Γέλα οσο θες.
Γελάω με την επιμονή καποιων(ή καποιου) να προσπαθούν να πεισουν για το "αθώο" ενδιαφέρον...
Στις μισες σελιδες του συγκεκριμένου thread τα περισσότερα μέλη του forum αμφισβητούσανε την προέλευση των φωτογραφιών και έρχεσαι εσύ "τυχαίως" ως "νέος" χρήστης να ζητήσεις pm για το όνομα του γιατρού.
Δηλαδή από όσα διάβαζες εδω μέσα (γιατί λές ότι διάβσες όλα τα μηνύματα) αυτή εδώ η περιπτωση σου έκανε την καλύτερη εντύπωση...
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Kαταρχην αυτο που του εβαλαν στο πρωτο βιντεο δεν ειναι μαλλι...1ο ψεμα
Δευτερον νομιζω οτι ειπε πως την τριτη μερα ηταν ετοιμο το μαλλι...2ο ψεμα.
Τριτον βλεπουμε το τελικο αποτελεσμα...3ο ψεμα.
 

hater_of_baldness

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Να πω ότι τη φώτο τη βρήκα τυχαία στο FB μέσω ενός κοινού φίλου με το παλικάρι και θεώρησα σημαντικό να την ποστάρω γιατί φαίνεται πόσο fail δουλειά έγινε...
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Το θυμάμαι κι εγώ αυτό το παλικάρι, είχε παρει μέρος σε μια εκπομπή που σε κάνανε πιο όμορφο. Είχε εμφανιστεί τίγκα στο toppik μετα την και καλά μεταμόσχευση... Αμφιβάλω αν έγινε μεταμόσχευση... Βέβαια για χάρη της εκπομπής το περάσανε έτσι..., ίσως να του προτειναν να κάνει μεταμόσχευση αλλα να πληρώσει κανονικά και ενδεχομένος να μην δέχθηκε κάτι τέτοιο...
 

hater_of_baldness

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

LOK είπε:
Το θυμάμαι κι εγώ αυτό το παλικάρι, είχε παρει μέρος σε μια εκπομπή που σε κάνανε πιο όμορφο. Είχε εμφανιστεί τίγκα στο toppik μετα την και καλά μεταμόσχευση... Αμφιβάλω αν έγινε μεταμόσχευση... Βέβαια για χάρη της εκπομπής το περάσανε έτσι..., ίσως να του προτειναν να κάνει μεταμόσχευση αλλα να πληρώσει κανονικά και ενδεχομένος να μην δέχθηκε κάτι τέτοιο...

Εγώ πάλι πιστεύω ότι έκανε αλλά τα αποτελέσματα ήταν... Ελληνικά!

Ένα θα πω ήμουν στο τσακ να πάω να κάνω ΗΤ σε Έλληνα γιατρό πριν από μερικές μήνες. Ευχαριστώ το forum που μου ανοίξατε τα μάτια. Πλέον διαπιστώνω και μόνος μου πολλά πράγματα για τις Ελληνικές μεταμοσχεύσεις!
 

pantelis1982

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

καλησπέρα...είχα αραίωση στο κεφάλι μου... όχι τραγικά πράγματα...απλή αραίωση... πήγα στην /////edit///// κι έκανα εμφύτευση regular session 4000 ευρώ παρακαλώ....
λοιπόν... αποτέλεσμα.. τίποτα... περνούσε ο καιρός και μου έλεγαν θα βγούνε θα βγούνε μετά τον 6 μηνα υπομονή....
τι-πω-τα.... βγήκαν κυριολεκτικά 100 τρίχες!!!!!!!!!! δε φαίνεται καμια διαφορα.. να φανταστείτε ότι από όλους τους φίλους μου..κανεις δε μου είπε σου δυνάμωσαν έστω τα μαλλιά... εκτέθηκα παντού... έχασα 4000 ευρώ... και όταν τους έκραξα μου είπαν...έγινε δουλειά... γιατί στο διάστημα τον 6 μηνών σου έπεσαν κι αλλα από τα δικά σου μαλλιά.... !!!!!!!! άκου τώρα! μην κάνετε πουθενά.... αν τυχόν θέλετε γεγονότα βγαίνω k για καφέ m τον οποιοδήποτε... μη δίνετε τζάμπα λεφτά... δε ξέρω για εξωτερικό ....,μπορεί εκεί η γίνετε δουλειά... εδώ αλήθεια όχι... καταθέτω την εμπειρία μου και ακόμα k να βρεθώ με άτομα υποψηφια γιατί παρακαλούσα κι εγώ η μάθω την αλήθεια...μην πιστεύετε καμια εταιρεία... δεν έχουν αποτέλεσμα που θα σας κάνει να χαρείτε.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

pantelis1982 είπε:
καλησπέρα...είχα αραίωση στο κεφάλι μου... όχι τραγικά πράγματα...απλή αραίωση... πήγα στην /////edit///// κι έκανα εμφύτευση regular session 4000 ευρώ παρακαλώ....
λοιπόν... αποτέλεσμα.. τίποτα... περνούσε ο καιρός και μου έλεγαν θα βγούνε θα βγούνε μετά τον 6 μηνα υπομονή....
τι-πω-τα.... βγήκαν κυριολεκτικά 100 τρίχες!!!!!!!!!! δε φαίνεται καμια διαφορα.. να φανταστείτε ότι από όλους τους φίλους μου..κανεις δε μου είπε σου δυνάμωσαν έστω τα μαλλιά... εκτέθηκα παντού... έχασα 4000 ευρώ... και όταν τους έκραξα μου είπαν...έγινε δουλειά... γιατί στο διάστημα τον 6 μηνών σου έπεσαν κι αλλα από τα δικά σου μαλλιά.... !!!!!!!! άκου τώρα! μην κάνετε πουθενά.... αν τυχόν θέλετε γεγονότα βγαίνω k για καφέ m τον οποιοδήποτε... μη δίνετε τζάμπα λεφτά... δε ξέρω για εξωτερικό ....,μπορεί εκεί η γίνετε δουλειά... εδώ αλήθεια όχι... καταθέτω την εμπειρία μου και ακόμα k να βρεθώ με άτομα υποψηφια γιατί παρακαλούσα κι εγώ η μάθω την αλήθεια...μην πιστεύετε καμια εταιρεία... δεν έχουν αποτέλεσμα που θα σας κάνει να χαρείτε.

:welc: καλωσόρισες και καλή συνέχεια.

Καταρχήν γράφε μόνο στα Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ.

Επίσης απαγορεύεται να λέμε θετικά ή αρνητικά πράγματα για οποιαδήποτε κλινική μεταμόσχευσης χωρίς αποδείξεις. Άνοιξε ένα δικό σου θέμα και μοιράσου την εμπειρία σου
με φωτογραφίες πριν, κατα την διάρκεια της επέμβασης (να φαίνονται που μπήκαν τα grafts), και το αποτέλεσμα καθώς και φωτογραφία από την δότρια περιοχή. Επίσης ανέφερε και αριθμό grafts.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Fenimore είπε:
:welc: καλωσόρισες και καλή συνέχεια.


Επίσης απαγορεύεται να λέμε θετικά ή αρνητικά πράγματα για οποιαδήποτε κλινική μεταμόσχευσης χωρίς αποδείξεις. Άνοιξε ένα δικό σου θέμα και μοιράσου την εμπειρία σου
με φωτογραφίες πριν, κατα την διάρκεια της επέμβασης (να φαίνονται που μπήκαν τα grafts), και το αποτέλεσμα καθώς και φωτογραφία από την δότρια περιοχή. Επίσης ανέφερε και αριθμό grafts.

Έτσι μπράβο.... ότι θέλει λέει ο καθένας, ας ανοίγουν θέματα να βλέπουμε και εμείς για να μην αισθανόμαστε χαζοί..... +++++1 Fenimore
 

ano1986

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

αυτο που δεν χωραει ο νους μου εμενα ειναι αφου πετυχενουν οι ελληνικες κλινικες να βγαζουν καπιες τριχες γιατι δεν καταφερνουν να βγαινουν ολες,οσες δηλαδη σου υποσχονται?
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

καταρχήν γεια χαρά σε ολα τα παιδιά που γραφουν....θα ήθελα και εγώ με τι σειρά μου,να πω ότι έχω και εγώ πρόβλημα με την τριχοφυΐα μου και επειδή έχω ακούσει αρνητικά σχόλια για όλες τις κλινικές και γιατρούς στην ελλάδα..έχω αποφασίσει να πάω στο εξωτερικό...θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει ειλικρινά ποιος από τους δυο γιατρούς ( Dr Hasson η Dr Umar ) . Ποιον πιστεύετε ότι είναι ο ποιο αξιόπιστος στη δουλειά που κάνει???? εσείς άσχετα με το οικονομικό, ποιον θα εμπιστευόσασταν και για ποιο λόγο...παρακαλώ οποιος είναι γνωστης η έχει προσωπική εμπειρία να μου απαντήσει όσο τον δυνατόν γρηγορότερα.. Η αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλύτερο εκτος από αυτούς που έχω αναφέρει παραπάνω, γράψτε μου το όνομα του να έρθω σε επαφή :'( :'( :'(

edit: greeklish --> Ελληνικά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kit είπε:
καταρχήν γεια χαρά σε ολα τα παιδιά που γραφουν....θα ήθελα και εγώ με τι σειρά μου,να πω ότι έχω και εγώ πρόβλημα με την τριχοφυΐα μου και επειδή έχω ακούσει αρνητικά σχόλια για όλες τις κλινικές και γιατρούς στην ελλάδα..έχω αποφασίσει να πάω στο εξωτερικό...θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει ειλικρινά ποιος από τους δυο γιατρούς ( Dr Hasson η Dr Umar ) . Ποιον πιστεύετε ότι είναι ο ποιο αξιόπιστος στη δουλειά που κάνει???? εσείς άσχετα με το οικονομικό, ποιον θα εμπιστευόσασταν και για ποιο λόγο...παρακαλώ οποιος είναι γνωστης η έχει προσωπική εμπειρία να μου απαντήσει όσο τον δυνατόν γρηγορότερα.. Η αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλύτερο εκτος από αυτούς που έχω αναφέρει παραπάνω, γράψτε μου το όνομα του να έρθω σε επαφή :'( :'( :'(

edit: greeklish --> Ελληνικά

:welc: καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια.
Γράφε όμως μόνο στα Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ.
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Νομίζω οτι δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση σε αυτό που ρωτάς... Ο καθένας επιλέγει ότι θεωρεί καλύτερο... Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να δεις διάφορα αποτελέσματα απο παιδιά που έχουν κάνει μεταμόσχευση σε αυτούς τους γιατρούς και να βγάλεις τα συμπεράσματά σου... Επίσης μπορείς να δείς κι άλλα αποτέλεσματα μεταμοσχεύσεων απο site του εξωτερικού...

Το μοναδικό πρόβλημα που παραμένει μέχρι και σήμερα, είναι οτι κανείς γιατρός ή κλινική δεν σου δίνει εγγυημένο αποτέλεσμα.....
 
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kit είπε:
καταρχήν γεια χαρά σε ολα τα παιδιά που γραφουν....θα ήθελα και εγώ με τι σειρά μου,να πω ότι έχω και εγώ πρόβλημα με την τριχοφυΐα μου και επειδή έχω ακούσει αρνητικά σχόλια για όλες τις κλινικές και γιατρούς στην ελλάδα..έχω αποφασίσει να πάω στο εξωτερικό...θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει ειλικρινά ποιος από τους δυο γιατρούς ( Dr Hasson η Dr Umar ) . Ποιον πιστεύετε ότι είναι ο ποιο αξιόπιστος στη δουλειά που κάνει???? εσείς άσχετα με το οικονομικό, ποιον θα εμπιστευόσασταν και για ποιο λόγο...παρακαλώ οποιος είναι γνωστης η έχει προσωπική εμπειρία να μου απαντήσει όσο τον δυνατόν γρηγορότερα.. Η αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλύτερο εκτος από αυτούς που έχω αναφέρει παραπάνω, γράψτε μου το όνομα του να έρθω σε επαφή :'( :'( :'(

edit: greeklish --> Ελληνικά


Οι 2 γιατροι που αναφερεις χρησιμοποιούν διαφορετική μέθοδο.Ο Χάσον την στριπ και ο Ουμαρ την fue.Έχουν όμως ένα κοινό.Και οι 2 χρησιμοποιούν πολλά γκραφτς.Ο χάσον παίρνει τα μεγαλύτερα στριπ από όλους τους γιατρούς κάτι που με κάνει να αναρωτιέμαι για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό, τι είναι αυτό που φοβίζει τους άλλους γιατρούς (και μιλάω για κορυφαίους γιατρούς).Ο Ουμάρ αν θέλεις μπορεί να σου βάλει 15000 γκραφτς (απο κεφάλι,σώμα,γέννια) μέσα σε 2 εβδομάδες όταν όμως άλλοι γιατροί που κάνουν fue κάνουν πολύ μικρότερες συνεδρείες.Είναι πολύ σημαντικό να κάνεις την έρευνα σου.Μεσα στο σάιτ υπάρχουν κάποια αποτελέσματα από χάσσον και HDC.Στα ξένα σάιτ μπορείς να δεις και για άλλους γιατρούς.Επίσης στο Βέλγιο είναι κάποιοι καλοί γιατροί.Ένας από αυτούς είναι ο Μπισάνγκα.Εγω έκανα πριν 15 μέρες μεταμόσχευση στον Μπισανγκα και μέχρι στιγμής όλα καλά.
Θεωρώ πολύ σημαντικό πριν να μπεις στην διαδικασία για μεταμόσχευση να κάνεις έρευνα,και μετά να δεις τον γιατρό από κοντα για consultation.Με τις φωτογραφίες άκρη δεν βγάζεις.Ακόμα και οι γιατροί από την Αμερική έρχονται συχνά πυκνά στην Ευρώπη για αυτό τον λόγο.Και μιας και ανέφερες τον ουμαρ θα είναι στο Λονδίνο σε λίγες μέρες.Εισιτήρια φθηνα μπορείς να βρείς (easyjet, ryannair)
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

μαρμαρομενε καλη επιτυχια στην επεμβαση που εκανες στο βελγιο.απλα εγω το εγραψα μηπως εχει καποιος προσωπικη εμπειρια απο αυτους τους γιατρους. μου ειπες για τον ουμαρ οτι χρησιμοποιει τριχες κ απο αλλα μερη του σωματος.αυτο το πραγμα εφαρμοζεται με επιτυχια ??? υπαρχει καποιος ελληνας να εχει κανει στο εξωτερικο κ να εχει τελικο αποτελεσμα σε ικανοποιητικα επιπεδα???μπορεις να μου πεις σε ποια ξενα σαιτ μπορω να μπω να δω?διαβασα οτι ο πανος κ ενα αλλο παιδι εχει κανει στο χανσον μεταμοσχευση...μηπως γνωριζεις ποτε θα ειναι ο ουμαρ στο λονδινο, κ πως το ξερεις?
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

marmaromenos είπε:
Εγω έκανα πριν 15 μέρες μεταμόσχευση στον Μπισανγκα και μέχρι στιγμής όλα καλά.
Marmaromene έκανες μεταμόσχευση...?? Καλη επιτυχία! Έχεις ανοίξει κάποιο θέμα για την μεταμόσχευση που έκανες? Δεν βλέπω κάτι...
 
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kit είπε:
μαρμαρομενε καλη επιτυχια στην επεμβαση που εκανες στο βελγιο.απλα εγω το εγραψα μηπως εχει καποιος προσωπικη εμπειρια απο αυτους τους γιατρους. μου ειπες για τον ουμαρ οτι χρησιμοποιει τριχες κ απο αλλα μερη του σωματος.αυτο το πραγμα εφαρμοζεται με επιτυχια ??? υπαρχει καποιος ελληνας να εχει κανει στο εξωτερικο κ να εχει τελικο αποτελεσμα σε ικανοποιητικα επιπεδα???μπορεις να μου πεις σε ποια ξενα σαιτ μπορω να μπω να δω?διαβασα οτι ο πανος κ ενα αλλο παιδι εχει κανει στο χανσον μεταμοσχευση...μηπως γνωριζεις ποτε θα ειναι ο ουμαρ στο λονδινο, κ πως το ξερεις?

http://www.hairsite.com/ (εδώ λέει και για τον Ουμαρ ότι 26 Νοεμ θα είναι στο Λονδίνο)
http://www.hairlossexperiences.com/

Εγω φιλε μπαινω σε αυτα τα σάιτ.
γύρω στα 10 άτομα κάναν στον Χάσσον από εδω.Άλλοι τόσοι στην HDC.O Μάχος που έκανε εκεί είχε φοβερό αποτέλεσμα.Ρίξε μια ματιά στα ανάλογα θέματα του φόρουμ και θα ενημερωθείς.
Ψάξτο και για τον bisanga πάντως, μέχρι στιγμής έχω να πω τα καλύτερα
 
Μπλουζα