ΜΜ στην dhi σε λιγους μηνες

petrospap

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

αποκλειεται να εχεις 130 τριχες δοτρια γιατι αυτο σημαινει οτι εχεις γυρω στα 65 grafts που εννοειται πως ειναι πολυ λιγα για δοτρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Φιλε enstikto24 πανε στα νηματα των μεταμοσχευσεων και διαβασε ενα ενα τα νηματα να παρεις ιδεες και να μαθεις καποια πραματα.
Εισαι πολυ νεο παιδι και δεν σηκωνουν λαθη πανω σου.
Μην βιαζεσε να κανεις κινησεις υπομονη.
Και εγω εψαχνα χρονια οπως λεει ο dance και κατεληξα δυσκολα στην αποφαση.
Εσυ ομως με λιγο καιρο διαβασματος θα παρεις μια ιδεα το τι γινεται.
 
petrospap είπε:
αποκλειεται να εχεις 130 τριχες δοτρια γιατι αυτο σημαινει οτι εχεις γυρω στα 65 grafts που εννοειται πως ειναι πολυ λιγα για δοτρια

Μπορει να κανω και λαθοσ....τεσπα..


John_John1 είπε:
Φιλε enstikto24 πανε στα νηματα των μεταμοσχευσεων και διαβασε ενα ενα τα νηματα να παρεις ιδεες και να μαθεις καποια πραματα.
Εισαι πολυ νεο παιδι και δεν σηκωνουν λαθη πανω σου.
Μην βιαζεσε να κανεις κινησεις υπομονη.
Και εγω εψαχνα χρονια οπως λεει ο dance και κατεληξα δυσκολα στην αποφαση.
Εσυ ομως με λιγο καιρο διαβασματος θα παρεις μια ιδεα το τι γινεται.

Γιαννη πιστεψε με εχω διαβασει αν οχι ολα τα νηματα σχεδον ολα...για αυτο και διαλεξα την συγκεκριμενη κλινικη γιατι εως εκει μπορω...ελπιζω να καταλαβαινεισ....μ ειπαν κιολασ οτι,οτι και να γινει το αποτελεσμα θα μου αρεσει....εγω εχω κανει εξηγηση...


τουσ ειπα θελω να (γινω σαν καποιον συγκεκριμενα)δλδ πυκνοτητα,Hairline)μ ειπαν μπορουν ειπα οκ ποσο κοστιζει και συμφωνησα και εξηγησα μεχρι ποσα λεφτα μπορω να δωσω...τωρα ειναι δικο τουσ το (προβλημα) αν δεν μου αρεσει και δεν φτασουν το αποτελεσμα αυτο που θελω και εχουμε συμφωνησει θα μου ξανακανουν μ.μ...απλα τα πραγματα.ειμαι σωστος εγω απο πλευρα μου...μου ειπαν οτι θα με διαφημησουν κιολασ ακομη ενασ λογοσ να με προσεξουν λιγο παρα πανω...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Δεν ασχολούμε τόσο με τις μετρήσεις. Με 7000 τρίχες ήτοι 2800 θύλακες περίπου θα έχεις μια μέτρια κάλυψη, αν σταθεροποιήσεις την τριχόπτωση σου, σίγουρα θα χρειαστεί τώρα 3500 μοσχεύματα χ 2,5 κάνε τις πράξεις και μόνος. Αλλα τέτοιες συνεδρίες τόσο μεγάλες έχουν και ρίσκο και στην Ελλάδα δεν μπορείς να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο.

enstikto24 είπε:
130 τριχεσ πετρο.οχι grafts...


danceworld_2001 είπε:
Φιλαράκο το προβληματάκι ειναι αρκετό, αλλά έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση αν λάβεις ισχυρή αγωγή μορφής big3. Τώρα απο εκεί και πέρα, θα σου έλεγα να μην ποντάρεις πολλά στην μμ χωρίς λήψη αγωγής, ειδικά σε Ελληνικές κλινικές που οι πυκνότητες τους ειναι άκρως φτωχές. Θα πρέπει να εκκινήσεις ισχυρή αγωγή για 1-2 έτη και μετά να κινηθείς σε μμ ανάλογα με το τότε αποτέλεσμα, ΜΟΝΟ σε γιατρό κορυφαίο του εξωτερικού. Εγώ απο το 2005 πολεμάω με το θηρίο και απο το 2010 έψαχνα για μμ και κατέληξα το 2013 τέλη. Θέλει πλάνο και στρατηγική το θέμα.

δλδ πιστευεισ με 7000 τριχεσ δν θα ειμαι κομπλε?για θεμα πυκνοτητασ μιλαω.εσενα το τετραγωνικο εκατοστο ποσεσ τριχεσ εχεισ πανω κατω?

 
danceworld_2001 είπε:
Δεν ασχολούμε τόσο με τις μετρήσεις. Με 7000 τρίχες ήτοι 2800 θύλακες περίπου θα έχεις μια μέτρια κάλυψη, αν σταθεροποιήσεις την τριχόπτωση σου, σίγουρα θα χρειαστεί τώρα 3500 μοσχεύματα χ 2,5 κάνε τις πράξεις και μόνος. Αλλα τέτοιες συνεδρίες τόσο μεγάλες έχουν και ρίσκο και στην Ελλάδα δεν μπορείς να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο.

enstikto24 είπε:
130 τριχεσ πετρο.οχι grafts...


danceworld_2001 είπε:
Φιλαράκο το προβληματάκι ειναι αρκετό, αλλά έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση αν λάβεις ισχυρή αγωγή μορφής big3. Τώρα απο εκεί και πέρα, θα σου έλεγα να μην ποντάρεις πολλά στην μμ χωρίς λήψη αγωγής, ειδικά σε Ελληνικές κλινικές που οι πυκνότητες τους ειναι άκρως φτωχές. Θα πρέπει να εκκινήσεις ισχυρή αγωγή για 1-2 έτη και μετά να κινηθείς σε μμ ανάλογα με το τότε αποτέλεσμα, ΜΟΝΟ σε γιατρό κορυφαίο του εξωτερικού. Εγώ απο το 2005 πολεμάω με το θηρίο και απο το 2010 έψαχνα για μμ και κατέληξα το 2013 τέλη. Θέλει πλάνο και στρατηγική το θέμα.

δλδ πιστευεισ με 7000 τριχεσ δν θα ειμαι κομπλε?για θεμα πυκνοτητασ μιλαω.εσενα το τετραγωνικο εκατοστο ποσεσ τριχεσ εχεισ πανω κατω?




3500χ2,5=8750...για 40 τετραγωνικα βαγγελη δν ειναι πολλεσ?ετσι κ αλλιωσ μου ειπαν οτι μπορει να βαλουμε πανω απο 3000 μοσχευματα εωσ3400 μου ειπαν θα φτασουμε...
 

Bouklas

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
χωρις να ξερω πολλα απο μμ ο μπουκλας που διαβαζα το θεμα του πριν κατι μερες νομιζω 70 ανα τετραγονικο στην hairline γραφτσ νομιζω μπορει να ηταν και τριχες ας μας πει

70 grafts ανά cm όχι τρίχες. Τόσα μου υποσχέθηκαν, αλλα πιστεύω (για να μην πω 100%) δεν έφτασαν σε τέτοιους αριθμούς. Εδώ δεν έφτασε ο Panos1982 που πήγε καναδά σε κορυφαία κλινική!
 
Bouklas είπε:
gianniskritikos2 είπε:
χωρις να ξερω πολλα απο μμ ο μπουκλας που διαβαζα το θεμα του πριν κατι μερες νομιζω 70 ανα τετραγονικο στην hairline γραφτσ νομιζω μπορει να ηταν και τριχες ας μας πει

70 grafts ανά cm όχι τρίχες. Τόσα μου υποσχέθηκαν, αλλα πιστεύω (για να μην πω 100%) δεν έφτασαν σε τέτοιους αριθμούς. Εδώ δεν έφτασε ο Panos1982 που πήγε καναδά σε κορυφαία κλινική!
μπουκλα εμενα μ ειπανεωσ 50 γραφτσ στην hairline και θα ειναι 60 εωσ 68 τριχεσ...στα πρωτα 3 χιλιοστα την hairline θα ειναι κατα κυριο λογο μονοτριχα αλλα μετα τα 333 χιλιοστα που κατα κυριο λογο θα ειναι διτριχα θα ειναι πανω απο 90...ετσι μου ειπαν....ολα αυτα εγω τα ρωτησα γιατι ξερω οτι γνκ αν στην hairline ειναι κατω απο 60 τριχεσ δν θα ειναι καλο το αποτελεσμσυμφωνεισ?και σε ολο το αλλο το κεφαλι θα ειναι πανω απο 100 τριχεσ...


εγω στην κλινικη που πηγα τουσ ειπα οτι τα σχολια δεν ειναι και τα καλυτερα που ακουγονται στο σαιτ κ μ ειπαν θα βαλεισ εσυ φωτο απο πριν και μετα να δουν και να γραψεισ ολη την αληθεια..αυτο μου ειπαν κ τουσ εμπιστευομαι...μ ειπαν μαλιστα οτι θα κανουν διαφημηση κ θα ειμαι ο πρεσβευτησ τησ εταιριασ...για αυτο και θα κανω εκει για να δουμε τι θα γινει γτ πιστευω οτι θελουν να κερδισουν την εκτιμηση μασ....
 

Bouklas

Well-Known Member
enstikto24 είπε:
μπλουκα αν μου βαλουν οπωσ εχουμε πει 50 σε περιοχη που δεν εχω καθολου μαλλια και βγουν ολεσ θα εχω πανω απο 80 τριχεσ ανα τετραγωνικο εκατοστο και δεν θα εχω προβλημα πυκνοτητασ.α κ κατι αλλο εγω τουσ ειπα στην κλινικη οτι ειμαι στο φορουν κ οτι γνκ δεν ειναι ευχαριστημενοι με θεμα πυκνοτητας και μου ειπαν θελουμε να βαλεισ τα αποτελεσματα σου να τα δουν και να πεισ την αληθεια γνκ σε οτι σ λεμε και κανουμε....


οσο για τα λεφτα απο 7000 χιλιαδες μ το αφησαν 5000 και μαλον και πιο λιγα θα δουμε..για 7000 τριχεσ μπορει και παρα πανω γιατι θα κατεβασω και την hairline οπωσ ημουν παλια....


γιωργο οσο για τα grafts ειναι σχετικο γιατι στην hairline βαζουν κατα κυριο λογο μονοτριχα αρα εκει τα grafts πρεπει να ειναι πιο πολλα!εσυ ποσα grafts εχεισ στην hairline και ποσα γενικοτερα?




Ένστικτο καλά τα λες, ΕΑΝ! Θα καλύψεις το μπροστινό σου κομμάτι που εκεί σίγουρα θες δυνατή πυκνότητα. Η D*I δεν φημίζεται για αυτό, ισα ισα το αντίθετο. Θα κατεβάσεις και την hairline έτσι που σίγουρα χρειάζεσαι δυνατή πυκνότητα και τέλεια δουλειά για να είσαι ένα 70-80 ικανοποιημένος. Άσε έξω τους αριθμούς που υπολογίζεις, θα βγείς λάθος όπως είχα βγει και εγώ. Η τιμή είναι πολύ καλή αλλα για μένα μην σε επηρεάζει καθόλου, σκέψου ότι θα εμπιστευτείς το κεφάλι σου, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ! Δεν αγοράζεις ηλεκτρική συσκευή θα έχεις κάτι που θα το κουβαλάς σε όλη σου την ζωή. Άποψη μου.
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

τι να πω....ελπιζω σε αυτουσ...για τα λεφτα που μου ειπαν και αυτα που συζητησαμε με βαση οτι θα γινουν ελπιζω...
 

Δημητρης38

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Βρε παιδια γνωμη δεν μπορουμε να αλλαξουμε σε κανεναν και ουτε πρεπει να μπαινουμε σε τετοιες διαδικασιες.
Ο φιλος διαβασε τα ποσταρισματα στο Φορουμ, ενημερωθηκε και αποφασισε να παει στην DHI για να γινει ο πρεσβευτης της εταιριας στο Φορουμ που δεν εχει (οπως εγραψε ο ιδιος) καλη γνωμη για την συγκεκριμενη κλινικη !!!
Να βρεθει και ενας να παει στον Γκουρα
Ενας στην Βεργμαντ Κορντ

Και να ερθετε ολοι μαζι να ποσταρετε φωτογραφιες με το πριν/μετα να δουμε αν ειχατε δικιο ή οχι !!!
Απλα πραγματα ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
enstikto24 είπε:
δημητρη οχι μονο για το σαιτ μασ...για γενικοτερα και στο δικο τουσ σαιτ...

Na πας φιλε μου, αφου το πηρες αποφαση.. να πας !!!

Διαβασε τα ποσταρισματα στο φορουμ, μιλησε και με ανθρωπους που εχουν εμπειρια απο την συγκεκριμενη διαδικασια και γνωριζουν καποια πραγματα παραπανω (επελεξε εσυ ποιοι θα ειναι αυτοι) και προσπαθησε να βρεις την καλυτερη λυση για εσενα !!!

Καλη τυχη-επιτυχια σου ευχομαι !!!
 

Bouklas

Well-Known Member
enstikto24 είπε:
μπουκλα εμενα μ ειπανεωσ 50 γραφτσ στην hairline και θα ειναι 60 εωσ 68 τριχεσ...στα πρωτα 3 χιλιοστα την hairline θα ειναι κατα κυριο λογο μονοτριχα αλλα μετα τα 333 χιλιοστα που κατα κυριο λογο θα ειναι διτριχα θα ειναι πανω απο 90...ετσι μου ειπαν....ολα αυτα εγω τα ρωτησα γιατι ξερω οτι γνκ αν στην hairline ειναι κατω απο 60 τριχεσ δν θα ειναι καλο το αποτελεσμσυμφωνεισ?και σε ολο το αλλο το κεφαλι θα ειναι πανω απο 100 τριχεσ...


εγω στην κλινικη που πηγα τουσ ειπα οτι τα σχολια δεν ειναι και τα καλυτερα που ακουγονται στο σαιτ κ μ ειπαν θα βαλεισ εσυ φωτο απο πριν και μετα να δουν και να γραψεισ ολη την αληθεια..αυτο μου ειπαν κ τουσ εμπιστευομαι...μ ειπαν μαλιστα οτι θα κανουν διαφημηση κ θα ειμαι ο πρεσβευτησ τησ εταιριασ...για αυτο και θα κανω εκει για να δουμε τι θα γινει γτ πιστευω οτι θελουν να κερδισουν την εκτιμηση μασ....



Τι να σου πω φιλε, επειδή είσαι νέο παιδί και λογικά θες καλή πυκνότητα εμενα τα 50 μου φαίνονται λίγα. Και καλύτερα να μιλάς για grafts, γιατί 60-68 τρίχες μπροστά είναι 30-35 grafts. Εάν λοιπόν πάμε σε μια πυκνότητα των 50 grafts, μπροστά θα έχεις τα μονοτριχα σαν ασπίδα για να φαίνεται η βιτρίνα, πίσω θα έχεις λιγότερη πυκνότητα γιατί από 1 τρυπούλα θα βγαίνουν περισσότερα grafts, άρα θα φαίνεται πιο αραιό! Η μαγκια της μεταμόσχευσης εκεί φαίνεται, όταν μεγαλώσουν τα μαλακια τα κανεις ότι θες πάνω, κάτω στο δέρμα είναι το θέμα πως θα φαίνεται. Και τα 50 grafts δεν μου γεμίζουν το μάτι σε μια περιοχή σαν την δικη σου που μπροστά είναι γυμνή.
 
John_John1 είπε:
Φιλε enstikto24 πανε στα νηματα των μεταμοσχευσεων και διαβασε ενα ενα τα νηματα να παρεις ιδεες και να μαθεις καποια πραματα.
Εισαι πολυ νεο παιδι και δεν σηκωνουν λαθη πανω σου.
Μην βιαζεσε να κανεις κινησεις υπομονη.
Και εγω εψαχνα χρονια οπως λεει ο dance και κατεληξα δυσκολα στην αποφαση.
Εσυ ομως με λιγο καιρο διαβασματος θα παρεις μια ιδεα το τι γινεται.

Γιαννη το αποτελεσμα που εχεισ ειναι πολυ καλο....εσενα τι δεν σου αρεσει και δεν εισαι ικανοποιημενοσ?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Φιλε μου ευχομαι καλη επιτυχια να εχεις.Εισαι αρκετα δυσκολη περιπτωση παντως.Ο φιλος Dance εχει απολυτο δικιο στο οτι θες σιγουρα κ θεραπειες.Ισως στην θεση σου να την εκοβα την μμ στα 2.Να εβαζα πχ τα μισα grafts τωρα κ σε 8-12 μηνες να συμπληρωνα.Ξερω ειναι ταλαιπωρια αυτο αλλα ειναι πιο σωστη κατεμε τακτικη απο το να βαλεις 3500 grafts με την μια.Για Ελλαδα η dhi ειναι μονοδρομος και νομιζω οτι θα πας καλα.Ενημερωνε το site με φωτογραφιες.Καλη επιτυχια και παλι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

enstikto24 η μεταμοσχευση μου με το πριν πως ημουν μπορεις να πεις οτι ειναι μια απο τις επιτυχημενες μεταμοσχευσεις γιατι οκ ειχα και μεγαλη αραιωση.
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος γιατι αλαξε αρκετα η εμφανιση μου.
Θα ηθελα λιγο πιο πολυ πυκνωση στη β ζωνη και αυτο το κανει να μην ειμαι 100%ευχαριστημενος.
Περα απο αυτα ειμαι στα 2 χρονια και 3 μηνες που κλεινω απο την μεταμοσχευση και βλεπω ειμαι σε ενα σταθερο ικανοποιητικο σημειο.
Αν δε περασουν και αλλα χρονια δε μπορω να κρινω αν αξιζει τελικα η οχι μια μεταμοσχευση.
Μεχρι στιγμης αξιζε που το εκανα.Αναμενουμε.
Μακαρι να σε προσεξουν περισσοτερο μιας και θα εισαι η βιτρινα πραμα ομως που πρεπει να κανουν και με ολους ασχετως εταιρειας ειναι.
 
John_John1 είπε:
enstikto24 η μεταμοσχευση μου με το πριν πως ημουν μπορεις να πεις οτι ειναι μια απο τις επιτυχημενες μεταμοσχευσεις γιατι οκ ειχα και μεγαλη αραιωση.
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος γιατι αλαξε αρκετα η εμφανιση μου.
Θα ηθελα λιγο πιο πολυ πυκνωση στη β ζωνη και αυτο το κανει να μην ειμαι 100%ευχαριστημενος.
Περα απο αυτα ειμαι στα 2 χρονια και 3 μηνες που κλεινω απο την μεταμοσχευση και βλεπω ειμαι σε ενα σταθερο ικανοποιητικο σημειο.
Αν δε περασουν και αλλα χρονια δε μπορω να κρινω αν αξιζει τελικα η οχι μια μεταμοσχευση.
Μεχρι στιγμης αξιζε που το εκανα.Αναμενουμε.
Μακαρι να σε προσεξουν περισσοτερο μιας και θα εισαι η βιτρινα πραμα ομως που πρεπει να κανουν και με ολους ασχετως εταιρειας ειναι.
ενταξει ρε γιαννη αν δεν σου αρεσει μπορεισ να κανεισ μια μ.μ ακομα σιγα.το θεμα ειναι οτι απο θεμα οψησ εισαι μια χαρα.δεν το ηξερεσ απο την αρχη οτι εκει δεν θα εχεισ την απαιτουμενη πυκνωση?στην hairline ποσα grafts εβαλεσ?θεωρω επειδη το χρωμα των μαλλιων μου ειναι τετοιο,το αποτελεσμα θα φαινεται πιο ωραιο κ επειδη θα βαλουμε πολλα grafts,μου ειπαν οτι θελουν να με κανουν διαφημηση,οχι φυσικα για την ομορφια μου.


ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε μου ευχομαι καλη επιτυχια να εχεις.Εισαι αρκετα δυσκολη περιπτωση παντως.Ο φιλος Dance εχει απολυτο δικιο στο οτι θες σιγουρα κ θεραπειες.Ισως στην θεση σου να την εκοβα την μμ στα 2.Να εβαζα πχ τα μισα grafts τωρα κ σε 8-12 μηνες να συμπληρωνα.Ξερω ειναι ταλαιπωρια αυτο αλλα ειναι πιο σωστη κατεμε τακτικη απο το να βαλεις 3500 grafts με την μια.Για Ελλαδα η D*I ειναι μονοδρομος και νομιζω οτι θα πας καλα.Ενημερωνε το site με φωτογραφιες.Καλη επιτυχια και παλι.

θελω να τελειωνω ρε mike..περνανε τα χρονια και μετα θα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.ετσι και αλλιωσ αυτοι μου ειπαν οτι μπορουν να βαλουν τοσα και οτι δεν θα υπαρξει προβλημα..γιατι σ φαινομαι δυσκολη περιπτωση?
 

Stripar

Established Member
enstikto24 είπε:
ετσι και αλλιωσ αυτοι μου ειπαν οτι μπορουν να βαλουν τοσα και οτι δεν θα υπαρξει προβλημα..γιατι σ φαινομαι δυσκολη περιπτωση?

Δηλ. άν σου λέγανε ότι με 2000grafts θα σε κάνανε NW1 θα τους πίστευες?.

Πολύ εύκολα αποφάσισες να πάς σε αυτήν την κλινική , και πολύ εύκολα "κατάπιες" το ότι σου πασάρανε!.

Αντιλαμβάνομαι απο όσα γράφεις ότι ο παράγοντας που επέλεξες την συγκεκριμένη κλινική είναι καθαρά ο οικονομικός!.
Στην ζωή ότι πληρώνεις πέρνεις!...δέν χαρίζεται τίποτα.

Μακάρι να άκουγες τα παιδιά εδώ έστω και λίγο.

Κάθε καλύτερο!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Ευκολο ειναι να το λεμε αλλα δεν υπαρχει το χρημα να ξανακανω.
Και εαν εκανα θα εβαζα στο crown που εχω και το περισσοτερο προβλημα για τωρα και ετσι θα εδενε καλυτερα και με το υπολοιπο κεφαλι.
Hairline ιδεα δεν εχω ποσα grafts μπηκαν αλλα η hairline Μου μαρεσει να πω την αληθεια.
Β ζωνη πιο αραια αλλα αν παραμεινω ετσι δεν εχω προβλημα σκοπος ειναι να μην αραιωσv και αλλο.
 
Μπλουζα