ΜΜ στην dhi σε λιγους μηνες

Λοιπον καλησπερα και απο μενα σε ολα τα παιδια του φορουμ.μετα απο ενα χρονο περιπου ψαξιματος εδω στο σαιτ και γενικα γυρο μου αποφασισα να κανω μμ ελλαδα στην εν λογο εταιρια....


Λοιπον αρχισα να χανω μαλλια ειναι απο το 2010 περιπου...τωρα ειμαι nw3-4...θα ανεβασω κ φωτο αργοτερα να εχετε ενα πλανο απο το πωσ ειμαι τωρα....ποια ειναι η γνωμη σας?κ οσοι εχουν κανει στν dhi εχετε καλη γνωμη για τον κ.παπανικολαου?απο οτι εχω διαβασει εδω ειναι ο καλυτεροσ ετσι?


πηγα απο την εταιρια και μιλησα κ μου εξηγησαν τι παιζει γνκ με την μμ...πολλοι καλοι στην δουλεια τους,επαγγελματιεσ!θα σασ πω αργοτερα τι μ ειπαν και θα ανεβασω φωτο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Welcome, οταν μπορέσεις δώσε περισσότερα στοιχεία και φωτό. Καλή επιτυχία, ειλικρινά
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Λοιπον πηγα στην εταιρια και μου εξετασαν την δοτρεια και μ ειπαν οτι εχω καλη,130 τριχεσ σε ενα τετραγωνικο εκατοστοκ επειδη και το χρωμα των μαλλιων μου ειναι καστανοξανθο μου ειπαν οτι το αποτελεσμα θα ειναι τελειο..τουσ ειπα οτι θελω να εστιασουμε στο μπροστινο κοματι για αρχη γιατι πισω δν με πειραζει η αραιωση που εχω τωρα,αργοτερα μπορει να κανω και πιο πισω!θα ανεβασω κ σχετικεσ φωτο...τουσ ειπα οτι με νοιαζει η hairline κατα κυριο λογο και μετα η πυκνοτητα τουσ εδειξα πωσ θελω την hairline και συμφωνησαν μαζι μου!!!για να σασ κατατοπισω το πωσ θελω να (γινω).δειτε τον βλαντιμιρ στο σαιτ τησ εταιριασ..αν παω ετσι το αποτελεσμα θα ειναι ικανοποιητικο....μου ειπαν οτι μ.ο θα βαλουμε 45 grafts ανα τετραγωνικο εκατοστο.και συνολο grafts 3000 εωσ 3400 πανω-κατω...
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Για την ακριβεια θα βαλουν 50 σε ολη την περιοχη που δεν εχω καθολου τριχεσ,σε ενα κοματι που εχω μερικεσ θα βαλουν 45 και σε καποιο αλλο που εχω περισοτερεσ 40...εσυ ποσα πιστευεισ οτι ειναι αρκετα ανα τετραγωνικο εκατοστο?αν βαλουμε πχ 70 θα ειναι οκ?δεν θα υπαρξει shock loss?διευκρινηση,στην δοτρεια εχω 130τριχεσ δλδ,65 grafts περιπου και ειναι αρκετα πυκνα.
 

petrospap

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

πανε σε τοσο πολυ στην εν λογω κλινικη???
εγω ηξερα οτι βαζουν 30 μαξιμουμ "και καλα" για να μην υπαρχουν απωλειες στη φυτρωση
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Αν καταφέρει η D*I να χτυπήσει μεγάλες πυκνότητες χωρίς πρόβλημα και οι τιμές παραμείνουν ως έχουν θα γίνει χαμός! Γιατί τώρα μπορεί να κανεις και να μην είσαι ευχαριστημένος με την πυκνότητα. Θα σου πούνε ξαναέλα να γίνει με σωστό τρόπο. Άρα X2 χρήματα. Πέτρο πέρυσι όταν είχα μιλήσει μαζί τους για 45 μου είχαν πει, και 1000 grafts σύνολο.
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

μπλουκα αν μου βαλουν οπωσ εχουμε πει 50 σε περιοχη που δεν εχω καθολου μαλλια και βγουν ολεσ θα εχω πανω απο 80 τριχεσ ανα τετραγωνικο εκατοστο και δεν θα εχω προβλημα πυκνοτητασ.α κ κατι αλλο εγω τουσ ειπα στην κλινικη οτι ειμαι στο φορουν κ οτι γνκ δεν ειναι ευχαριστημενοι με θεμα πυκνοτητας και μου ειπαν θελουμε να βαλεισ τα αποτελεσματα σου να τα δουν και να πεισ την αληθεια γνκ σε οτι σ λεμε και κανουμε....


οσο για τα λεφτα απο 7000 χιλιαδες μ το αφησαν 5000 και μαλον και πιο λιγα θα δουμε..για 7000 τριχεσ μπορει και παρα πανω γιατι θα κατεβασω και την hairline οπωσ ημουν παλια....


γιωργο οσο για τα grafts ειναι σχετικο γιατι στην hairline βαζουν κατα κυριο λογο μονοτριχα αρα εκει τα grafts πρεπει να ειναι πιο πολλα!εσυ ποσα grafts εχεισ στην hairline και ποσα γενικοτερα?
 

Reve

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Αν και η Κύπρος φαίνεται να είναι καλύτερη εκεί για 3.500 μοσχέυματα (όσα δλδ θα βάλεις 7.000 τρίχες) θέλεις για strip 7.500 europoula και για FUE 10.300, τουλάχιστον τυπικά. Τραγικά υψηλές είναι οι τιμές Κύπρο ρε παιδιά. Βασικός μισθός 487 ευρώ..
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

δεν εκανα στριπ σε καμια περιπτωση και τα λεφτα ειναι πολλα...απο οσο καταλαβα εγω παντωσ η κλινικη πλεον δινει βαση και στην πυκνοτητα...εχουν αλλαξει η καιροι και πιστευω οτι εχουν γινει καλυτεροι...αλλα το καλυτερο ειναι να περιμενουμε τα αποτελεσματα για να μιλαμε εκ του ασφαλουσ.ετσι δεν ειναι?
 

petrospap

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

δηλαδη παει γυρω στο 1.7 ευρω το graft...πεφτουν κι αλλο οι τιμες...παντως φιλε αν μπορεις βαλε εσυ μερικες φωτο οπως εισαι τωρα γιατι αυτες που βγαζουν στις κλινικες για το ΠΡΙΝ σε χτενιζουν τα μαλλια ετσι ωστε να φαινεται οσο το δυνατον χειροτερα το προβλημα σου για να κανει μεγαλη αντιθεση με το ΜΕΤΑ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

greeknik30

New Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Δες τα δικα μου αποτελέσματα και κρίνε στο θεμα Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ D*I... Οι δευτερη φωτο ειναι 22/08/2014 και μεταμοσχευση εκανα 4/4/2014

Και εγω είχα μαλλια και μου βαλανε αναμεσα στα υπαρχοντα τα οποια νομίζω οτι πεσανε μετα την μεταμοσχευση με αποτελεσμα η διαφορα του πριν και μετα να ειανι απειροελαχιστα προς το καλυτερο

Τωρα που ειμαι στον 6 μηνα πυκνωσανε λιγο παραπανω (10%) αλλα γενικα δεν ειμαι ευχαριστημενος
 

Reve

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι τα παζάρια. Τι θα πει παζάρι. Χειρουργείο είναι η μ/μ. Δηλαδή αν χτύπα ξύλο πας για εγχείριση καρδιάς ο καρδιολόγος τι θα σου πει είναι 5000 αλλά επειδή είσαι και γ*μω τα παιδιά θα στην κάνω με 3000?Εντάξει βέβαια εκεί παίζει φουλ φακελάκι αλλά σαν παράδειγμα το φέρνω. Στην Εν λόγω εταιρία όταν είχα πάει εγώ μου λέγανε για την regular συνεδρία 2.700 ευρώ και δεν έπεφταν ευρώ (πέρυσι τέτοιο καιρό περίπου).
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

φιλε ρεβε κριση εχουμε...προσοπικα μν νομιζεισ οτι διαθετω χρματα για σπαταλη,δεν ειμαι οικονομικα οκ αλλα τι να κανεισ οταν εχεισ προβλημα?θα ανεβασω απλα επειδη τι κιν μου δεν βγαζει καλεσ φωτο θελω να βγαλω απο αλλο κιν για αυτο το καθυστερησα λιγο το θεμα με τισ φωτο..
 

gianniskritikos2

Active Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

χωρις να ξερω πολλα απο μμ ο μπουκλας που διαβαζα το θεμα του πριν κατι μερες νομιζω 70 ανα τετραγονικο στην hairline γραφτσ νομιζω μπορει να ηταν και τριχες ας μας πει
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

εχεισ ρισκο για σοκ λοσ ομωσ αν υπερβαινεισ πανω του 60 τισ εκατο απο οτι εχεισ στην δοτρεια σου.γιατι 70 γραφτσ ειναι 140 τριχεσ και εγω πισω εχω 130 τριχεσ ανα τετραγωνικο φυσικα δεν ειναι ολεσ διτριχεσ αλλα κατα βαση ειναι διτριχεσ...
 
οι 2 φωτο ειναι απο το 2010 για να δειτε το πωσ ημουν...κ οι αλλεσ ειναι σημερα....


Για πειτε γνωμες....το κενο που εχω ειναι 40 τετραγωνικα εκατοστα...και θα μπουν 7000 τριχεσ..αν αναλογιστεισ οτι πχ σε 1 τετ.εκ βαλουμε 100 στα 10 τετ.εκ ειναι 1000,στα 40τετ.εκ ειναι 4000.με 7000 βεν θα ειμαι κομλε?


και λεω 100 στο τετ.εκ γιατι πισω στν δοτρεια εχω 130 σε ενα τετ.εκατοστο.οκ?και θα βαλω μονο απο την μεση και μπροστα οπωσ κοιταμε στην τριτη φωτο...απο την μεση και πισω δεν θα βαλω ακομα...θα περιμενω να πεσουν και μετα...
 

Συνημμένα

  • DSC00079 (2).JPG
    DSC00079 (2).JPG
    401.8 KB · Προβολές: 233
  • DSC00187.jpg
    DSC00187.jpg
    130.9 KB · Προβολές: 230
  • Φωτογρ. 0222.jpg
    Φωτογρ. 0222.jpg
    226.6 KB · Προβολές: 236
  • Φωτογρ. 0226.jpg
    Φωτογρ. 0226.jpg
    179.1 KB · Προβολές: 234

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

Φιλαράκο το προβληματάκι ειναι αρκετό, αλλά έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση αν λάβεις ισχυρή αγωγή μορφής big3. Τώρα απο εκεί και πέρα, θα σου έλεγα να μην ποντάρεις πολλά στην μμ χωρίς λήψη αγωγής, ειδικά σε Ελληνικές κλινικές που οι πυκνότητες τους ειναι άκρως φτωχές. Θα πρέπει να εκκινήσεις ισχυρή αγωγή για 1-2 έτη και μετά να κινηθείς σε μμ ανάλογα με το τότε αποτέλεσμα, ΜΟΝΟ σε γιατρό κορυφαίο του εξωτερικού. Εγώ απο το 2005 πολεμάω με το θηρίο και απο το 2010 έψαχνα για μμ και κατέληξα το 2013 τέλη. Θέλει πλάνο και στρατηγική το θέμα.
 
RE: ΜΜ στην D*I σε λιγους μηνες

130 τριχεσ πετρο.οχι grafts...


danceworld_2001 είπε:
Φιλαράκο το προβληματάκι ειναι αρκετό, αλλά έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση αν λάβεις ισχυρή αγωγή μορφής big3. Τώρα απο εκεί και πέρα, θα σου έλεγα να μην ποντάρεις πολλά στην μμ χωρίς λήψη αγωγής, ειδικά σε Ελληνικές κλινικές που οι πυκνότητες τους ειναι άκρως φτωχές. Θα πρέπει να εκκινήσεις ισχυρή αγωγή για 1-2 έτη και μετά να κινηθείς σε μμ ανάλογα με το τότε αποτέλεσμα, ΜΟΝΟ σε γιατρό κορυφαίο του εξωτερικού. Εγώ απο το 2005 πολεμάω με το θηρίο και απο το 2010 έψαχνα για μμ και κατέληξα το 2013 τέλη. Θέλει πλάνο και στρατηγική το θέμα.

δλδ πιστευεισ με 7000 τριχεσ δν θα ειμαι κομπλε?για θεμα πυκνοτητασ μιλαω.εσενα το τετραγωνικο εκατοστο ποσεσ τριχεσ εχεισ πανω κατω?
 
Μπλουζα