ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ 4070 grafts-Dr ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) 13 ΣΕΠ 2021

teoyoung

Active Member
Καλησπέρα φίλε Τεο , νομίζω ότι αγχώνεσαι παραπάνω αποτι πρέπει , έτσι και αλλιώς τώρα πάει έγινε η μεταμόσχευση , αν εχεις διαβάσει και αλλες παρουσιάσεις θα δεις ότι όλα είναι φυσιολογικά , προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κανεις υπομονή , πιστεύω το ίδιο θα σου πουν και πιο έμπειρα μέλη !

Καλά τα λες. Σε ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teoyoung

Active Member
Καλημέρα σε όλους.Σημερα συμπληρώνεται ένας μήνας από την Μ.μ.Εχω χάσει αρκετές τρίχες,όχι πρωτόγνωρο αλλά ακόμη η δοτρια όταν ξαπλώνω με πονάει.Δεν βάζω τίποτα στα μαλλιά μου.Ουτε μινοξιδιλη ούτε φιναστερδινη.Καπως έτσι λέγονται.(δεν τα έχω χρησιμοποιήσει κ ποτέ).
Ελπίζω αυτό που έκανα να κρατήσει μιας κ είμαι 54.Αν βλέπετε κάτι ιδιαίτερο σχολιασμού,παρακαλώ πείτε το.Ξερω ότι είναι νωρίς για οτιδήποτε.Μετα από 3-4 μήνες θα δω τρίχες ξανά.Θα ξεκινήσω κ τις βιταμίνες τις pillfood μόλις κλείσω τους 3 μήνες για να βοηθήσω το νέο μαλλί.Εαν τα λέω σωστά,αλλιώς διορθωστε με.Σας ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • IMG_20211013_105445~2.jpg
    IMG_20211013_105445~2.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 247
  • IMG_20211013_105422~2.jpg
    IMG_20211013_105422~2.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 250
  • IMG_20211013_105215~2.jpg
    IMG_20211013_105215~2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 247
  • IMG_20211013_105238~2.jpg
    IMG_20211013_105238~2.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 211

alex7

Well-Known Member
τις βιταμίνες Pil Food επρεπε ήδη να τις ξεκινήσεις τόσο για να διευκολύνεις τη φυτρωση στη λήπτρια αλλά και την αποκατάσταση στη δότρια.Οχι βέβαια ότι είναι απαραίτητες.Αλλά επειδή λες οτι θα τις ξεκινήσεις 3 μηνες μετά τη μμ.Αφου πρόκειται να πάρεις ξεκίνα άμεσα.Η εικόνα του κεφαλιού σου είναι συνηθισμένη για το μήνα που βρίσκεσαι.Τραβήγματα μπορεί να έχεις μέχρι και 3.5 μηνες μετά την επέμβαση
 

Disco

Well-Known Member
@teoyoung Γιατί δεν αλλάζεις τον τιτλο του νήματος; Να βάλεις τον γιατρό που την έκανες, τα συνολικά grafts και την ημερομηνία της επέμβασης, όπως όλες οι υπόλοιπες παρουσιάσεις ώστε να μη ψάχνει όποιος μπαίνει στο νήμα σου αυτές τις βασικές πληροφορίες;;;
 

spi

Well-Known Member
Ενοχλήσεις στην δοτρια είχα μέχρι κι έναν χρόνο περίπου μετά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Εφόσον δεν χρησιμοποιείς μινοξιδιλη πάρε και τώρα τις βιταμίνες. Γενικά είναι βοηθητικά για την γρήγορη φυτρωση
 

teoyoung

Active Member
@teoyoung Γιατί δεν αλλάζεις τον τιτλο του νήματος; Να βάλεις τον γιατρό που την έκανες, τα συνολικά grafts και την ημερομηνία της επέμβασης, όπως όλες οι υπόλοιπες παρουσιάσεις ώστε να μη ψάχνει όποιος μπαίνει στο νήμα σου αυτές τις βασικές πληροφορίες;;;
Συμφωνώ.Θα το κάνω σήμερα.Αρκει να μπορώ..να με αφήνει.
 

teoyoung

Active Member
τις βιταμίνες Pil Food επρεπε ήδη να τις ξεκινήσεις τόσο για να διευκολύνεις τη φυτρωση στη λήπτρια αλλά και την αποκατάσταση στη δότρια.Οχι βέβαια ότι είναι απαραίτητες.Αλλά επειδή λες οτι θα τις ξεκινήσεις 3 μηνες μετά τη μμ.Αφου πρόκειται να πάρεις ξεκίνα άμεσα.Η εικόνα του κεφαλιού σου είναι συνηθισμένη για το μήνα που βρίσκεσαι.Τραβήγματα μπορεί να έχεις μέχρι και 3.5 μηνες μετά την επέμβαση
Σε ευχαριστώ.Θα τις ξεκινήσω σήμερα.Τις έχω αγοράσει εδώ κ 10 μέρες.
 

giorgosv

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Θα πέσουν πολλές τρίχες και τον επόμενο μήνα. Φυσιολογικό είναι μην το φοβάσαι.
Η δοτρια δείχνει ζορισμενη αλλά πιστεύω θα επανέλθει με τον καιρό. Ίσως βοηθήσουν και οι βιταμίνες
 

teoyoung

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Θα πέσουν πολλές τρίχες και τον επόμενο μήνα. Φυσιολογικό είναι μην το φοβάσαι.
Η δοτρια δείχνει ζορισμενη αλλά πιστεύω θα επανέλθει με τον καιρό. Ίσως βοηθήσουν και οι βιταμίνες

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Ο Γιατρός είχε πολύ δύσκολο έργο με την δότρια μου. Δεν ήταν καλή. Την είχε δει κι ο cvial.Οριακή κατάσταση. Ισα - ίσια που κατάφερε να βγάλει τα 4070.Στόχος ήταν 4200-4500 αλλά μου είπε stop στα 4070 gr, μέχρι εδώ. Τον άκουσα φυσικά.
Ανάσκελα δεν μπορώ ακόμη να κάτσω.Έχω πονάκια. Στενοχωριέμαι που θα πέσουν αλλά αισιοδοξώ ότι θα φυτρώσουν οι νέες. Δεν μπορώ να υποψιαστώ ότι δεν θα πετύχει...
 

koumparos

Well-Known Member
Όντως η δοτρια είναι σε πολύ κακή κατάσταση.Σαν αραιωμένο norwood 6 μοιάζει.
Καλη φυτρωση σου εύχομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Ο Γιατρός είχε πολύ δύσκολο έργο με την δότρια μου. Δεν ήταν καλή. Την είχε δει κι ο cvial.Οριακή κατάσταση. Ισα - ίσια που κατάφερε να βγάλει τα 4070.Στόχος ήταν 4200-4500 αλλά μου είπε stop στα 4070 gr, μέχρι εδώ. Τον άκουσα φυσικά.
Ανάσκελα δεν μπορώ ακόμη να κάτσω.Έχω πονάκια. Στενοχωριέμαι που θα πέσουν αλλά αισιοδοξώ ότι θα φυτρώσουν οι νέες. Δεν μπορώ να υποψιαστώ ότι δεν θα πετύχει...

Με 4070g σε τέτοια δότρια είναι φυσιολογικό τέτοιας έκτασης σοκλος. Περιμένεις 4-5 μήνες να δεις την πορεία της.
 

vlafo

Well-Known Member
Με 4070g σε τέτοια δότρια είναι φυσιολογικό τέτοιας έκτασης σοκλος. Περιμένεις 4-5 μήνες να δεις την πορεία της.
Tι εννοείς σε τέτοια δότρια είναι φυσιολογικό?
Καθόλου φυσιολογικό δεν το βρίσκω άλλο αν επανέλθει σε μερικούς μήνες.
Η εικόνα αυτή δείχνει μεγάλο εργαλείο εξαγωγής και όχι ιδιαίτερα προσεγμένη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοώ ότι η δότρια του δεν ήταν καλή και έπρεπε σαφώς να βγουν σε 1μμ πολύ λιγότερα και πόδι 4Κ, άρα από την στιγμή που βγήκαν τόσα ήταν αναμενόμενο το σοκλος.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως πουθενά δε φαίνεται καθαρά η δότρια του.
Σίγουρα ήταν πολλά εάν και εφόσον δεν είχε καλή.
 

nick90

Well-Known Member
Πάντως πουθενά δε φαίνεται καθαρά η δότρια του.
Σίγουρα ήταν πολλά εάν και εφόσον δεν είχε καλή.
έχει σε αυτό το νήμα φωτογραφίες της δότριας του. Από πριν δεν ήταν τόσο καλή, οπότε δικαιολογημένα να ζοριστεί σε αυτή την εξαγωγή.

Ακόμα και στον Lorenzo είδαμε ότι ζορίστηκε η δότρια του karaflomallia.

 

veg

Active Member
χωρις να ειμαι ειδικος , θεωρω οτι η δοτρια ειναι ταλαιπωρημενη /ερεθισμενη αλλα θα επανελθει σε μεγαλο βαθμο . Αν η δοτρια επανελθει σε ενα βαθμο αλλα δεν φαινεται πυκνη , θα εχει το εξης οπτικο εφε .Επειδη η μεταμοσχευμενη περιοψη ποτε δεν ειναι τοσο πυκνη οσο με τα φυσικα μαλλια πριν την ΑΑ , θα υπαρχει μια ομοιογενεια σε δοτρια και ληπτρια με αποτελεσμα με το αναλογο κουρεμα , θα δινει την εντυπωση ενος φυσικου μαλλιου ,με την εννοια οτι οι ανθρωποι που δεν εχουν ποτε ΑΑ , μεταξυ τους αλλος ειναι πιο πυκνος αλλος πιο αραιος εκ φυσεως .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
χωρις να ειμαι ειδικος , θεωρω οτι η δοτρια ειναι ταλαιπωρημενη /ερεθισμενη αλλα θα επανελθει σε μεγαλο βαθμο . Αν η δοτρια επανελθει σε ενα βαθμο αλλα δεν φαινεται πυκνη , θα εχει το εξης οπτικο εφε .Επειδη η μεταμοσχευμενη περιοψη ποτε δεν ειναι τοσο πυκνη οσο με τα φυσικα μαλλια πριν την ΑΑ , θα υπαρχει μια ομοιογενεια σε δοτρια και ληπτρια με αποτελεσμα με το αναλογο κουρεμα , θα δινει την εντυπωση ενος φυσικου μαλλιου ,με την εννοια οτι οι ανθρωποι που δεν εχουν ποτε ΑΑ , μεταξυ τους αλλος ειναι πιο πυκνος αλλος πιο αραιος εκ φυσεως .
Η δοτρια δεν είναι απλά ταλαιπωρημένη λόγω των 4000g.... Είναι βιασμενη και όλα τα άλλα είναι να χάμε να λέγαμε ....δεν θα επανακάμψει σε φυσιολογικά επίπεδα όπως συμβαίνει σε παρόμοιες μμ.... Μεβτα κυάλια θα ψάχνει να βρει μοσχεύματα σε ενδεχόμενη 2η μμ...την ξεκανε με την μια ο γιατρός ....
 
Μπλουζα