ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ 4070 grafts-Dr ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) 13 ΣΕΠ 2021

Disco

Well-Known Member
Το εργαλείο εξαγωγής φαίνεται μικρό πάντως. Η δότρια απλά ερεθίστηκε , λόγω της μεγάλης εξαγωγής και από το γεγονός ότι και από πριν δεν ήταν καλή. Οπότε φυσιολογική η εξέλιξη. Θα την κρίνουμε στον 7ο μήνα πως θα πάει. Υπομονή μέχρι τότε και καλή συνέχεια στον φίλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
μέχρι και 12 μήνες μετά ανακάμπτει.Υπάρχουν και χειρότερες περιπτώσεις που ανέκαμψαν.
 

teoyoung

Active Member
Μικρές κύστεις στην ληπτρια μπροστά.Δεν νομίζω ότι χρειάζεται ιατρική παρέμβαση.Οσο αφορά τα σχόλια σας για την δοτρια που διάβασα...με έπιασε ένα άγχος.Ελπιζω να πάω καλά.Ουτως η άλλως δεν υπάρχει επιστροφή τώρα...
Οι τρείς τελευταίες φωτογραφίες είναι Μαϊου-Ιουνίου 2021, πριν την μ.μ.(τρείς μήνες πίσω)
Είχα πάει σε 4-5 κέντρα και όλοι μου είχαν πει η δότρια δεν είναι αυτή που θέλουν κ τα πράγματα είναι οριακά.
Οι Γιατροί δερματολόγοι (Dr. Κυπαρισσού και τον Dr. Βενετσάνο) στην BHR CLINICS που είδαν εμπεριστατομένα την δότρια, την είχαν βαθμολογήσει 6-7.Φυσικά όταν τους ρώτησα εαν έχω DUPA, η απάντηση τους ήταν αρνητική. Η έκθεση τους γράφει :

Hair colour – Brown
Hair Character – Slight wavy
Thickness - Medium Fine
Donor Density (average) – 60
Η δότρια περιοχή έχει 11 cm ύψος και 10 cm μήκος.

Τα διαθέσιμα grafts της δότριας περιοχής είναι 6500, με την πλειοψηφία να αποτελείται από μονότριχα, δίτριχα και λίγα τρίτριχα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20211015_105315~2.jpg
    IMG_20211015_105315~2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 165
  • IMG_20210528_192256.jpg
    IMG_20210528_192256.jpg
    62.3 KB · Προβολές: 183
  • IMG_20210528_192308.jpg
    IMG_20210528_192308.jpg
    22 KB · Προβολές: 159
  • IMG_20210604_153429.jpg
    IMG_20210604_153429.jpg
    1 MB · Προβολές: 160
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος μπαινει σε μια κλινικη και αντι να ζητησει να τον αναλαβει το ονομα που φιγουραρει στη μαρκιζα ζηταει το δευτερο-τριτο ονομα.Γιατι οχι Τυρκαλα;Λογω προσωπικης εμπειριας φιλου;Η δοτρια απαιτουσε μια πιο μετριοπαθη διαχειριση,δεν γνωριζουμε το πρωτοκολλο εξαγωγης που εφαρμοζει ο γιατρος ουτε καν αν υπαρχει κατι τετοιο.
Το αποτελεσμα παντως προδιαγραφεται καλο,με υψηλη φυτρωση η εικονα σου αλλαξει τελειως.Ελπιζω να ακολουθεις αγωγη ,αν οχι ξεκινα αμεσα!Καλη επιτυχια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η δοτρια δεν είναι απλά ταλαιπωρημένη λόγω των 4000g.... Είναι βιασμενη και όλα τα άλλα είναι να χάμε να λέγαμε ....δεν θα επανακάμψει σε φυσιολογικά επίπεδα όπως συμβαίνει σε παρόμοιες μμ.... Μεβτα κυάλια θα ψάχνει να βρει μοσχεύματα σε ενδεχόμενη 2η μμ...την ξεκανε με την μια ο γιατρός ....

Γιώργο μια παρόμοια κατάσταση είχαμε και από δότρια του Τυρκάλα στην δεξιά και αριστερή πλευρά μέλους. Το σώφρων (όπως και εκεί έτσι και εδώ) είναι να περιμένουμε κάποιους μήνες να δούμε την εξέλιξη. Τέτοιες δηλώσεις "με τα κυάλια θα ψάχνει να βρει μοσχεύματα" είναι υπερβολικές. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι κάποιος δικαιώνει την επιλογή του γιατρού. Και στην περίπτωση Τιρκάλα και εδώ η εξαγωγή 4000g ήταν υπερβολική και είχε μεγάλη πιθανότητα να κατέληγε σε σοκλος την έκταση του οποίου δεν μπορείς να προβλέψεις.
 

teoyoung

Active Member
Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος μπαινει σε μια κλινικη και αντι να ζητησει να τον αναλαβει το ονομα που φιγουραρει στη μαρκιζα ζηταει το δευτερο-τριτο ονομα.Γιατι οχι Τυρκαλα;Λογω προσωπικης εμπειριας φιλου;Η δοτρια απαιτουσε μια πιο μετριοπαθη διαχειριση,δεν γνωριζουμε το πρωτοκολλο εξαγωγης που εφαρμοζει ο γιατρος ουτε καν αν υπαρχει κατι τετοιο.
Το αποτελεσμα παντως προδιαγραφεται καλο,με υψηλη φυτρωση η εικονα σου αλλαξει τελειως.Ελπιζω να ακολουθεις αγωγη ,αν οχι ξεκινα αμεσα!Καλη επιτυχια

Για το πρώτο που με ρωτάς οι λόγοι ήταν προσωπικοί.Επειδή είχα πολλούς φόβους για αυτό που πάνω κάνω, ο συγκεκριμένος Ιατρός είχε τον χρόνο να με στηρίξει ψυχολογικά. Αρκεί να σου πωότι όταν έφθασα στο Ιατρείο του έψαχνα δικαιολογία να φύγω.Την τελευταία στιγμή κι ενώ έβαζα τα ειδικά ρούχα, ήθελα να φύγω.Αλλά ο Ιατρός έπαιξε κ τον ρόλο του ψυχολόγου κ με επανέφερε.
Σημειωτεόν με τον Τυρκαλά είχα κλείσει. Ο τελευταίος όμως δεν είχε τον χρόνο και φυσικά δεν θα ήταν και σωστό να ασχοληθεί με τις δικές μου ιδιαίτερες αγωνίες. Ο Άνθρωπος ¨πνίγεται" από τον φόρτο εργασίας που έχει.
Για το δεύτερο που με ρωτάς δεν ακολουθώ καμιά θεραπεία. Ο Γιατρός μου είπε , εαν θέλω να βάζω minoxidil, εαν θυμάμαι καλά.
Το μόνο που κάνω για τα μαλλιά μου τώρα είναι α) που ξεκίνησα βιταμίνες pil food και β) κρέμα hi-syl που την βάζω στην δότρια για να φύγουν οι κοκκινίλες κ να μην πονάω όταν ξαπλώνω ανάσκελα.
Κάτι άλλο δεν ξέρω να κάνω και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Είμαι 54 ετών κ εφόσον έχω ικανοποιητικό αποτέλεσμα δεν σκέφτομαι να ξανακάνω μ.μ Όσο αφορά την δότρια, θέλω να μην πονάω.Εαν φαίνεται κ λίγο αραιή , δεν με πειράζει. Εφοσον πάνε όλα καλά κ αυτό θα φανεί σε 6-8 μήνες, το μόνο που ίσως με απασχολήσει είναι μην χάσω μαλλιά στην περιοχή β, που εκεί βάλαμε λίγα, με δική μου υπόδειξη στον Ιατρό, (ήθελα να γεμίσει η Α περιοχή και να φθάνει μέχρι τα φρύδια), και στα 65 μου φαίνομαι με μαλλιά στην περιοχή Α και μαλλιά στην περιοχή Γ και η Β κενή.(δηλαδή γέφυρα). Δεν ξέρω τότε η δότρια μου, εαν θα υποστηρίξει έστω και 1000 τριχοθυλάκια να μπούν στην περιοχή Β.
Κάποιες λίγες φορές σκέφτομαι άξιζε τον κόπο αυτή η ταλαιπωρία ; Η απάντηση που βγαίνει έτσι αυθόρμητα από μέσα μου είναι ΝΑΙ.
Δεν μπορούσα να συνεχίσω να είμαι τόσο άδειος μπροστά κ να κάνω φακίρικα πράγματα για να προσπαθώ συνέχεια να καλύψω την μπροστινή περιοχή.
Τα κούρευα κοντά...άδειαζε το κεφάλι μου.Τα άφηνα μακριά, καλυπτόταν το πρόβλημα αλλά συνεχώς ήταν τσουλούφια που πήγαιναν δεξιά κ αριστερά.Οι τρίχες μπροστά ήταν σαν μια χαλασμένη σκούπα.
Όποιος έχει να μου προτείνει κάτι, θα το ήθελα πολύ.
Αν δεν ήταν το forum, μάλλον δεν θα προχωρούσα στην μ.μ.Γνώρισα Ανθρώπους.Μίλησα μαζί τους.Με συμβούλεψαν και όχι μόνο.
Ιδιαίτερα ο cvial,δεν περίμενα να με φωνάξει κ να ασχοληθεί μαζί μου. Με συμβούλεψε και του το οφείλω αυτό. Τον ευχαριστώ πάρα πολύ
Οφείλω να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο σας κ είναι ευπρόσδεκτο ότι μου πείτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Για το πρώτο που με ρωτάς οι λόγοι ήταν προσωπικοί.Επειδή είχα πολλούς φόβους για αυτό που πάνω κάνω, ο συγκεκριμένος Ιατρός είχε τον χρόνο να με στηρίξει ψυχολογικά. Σημειωτεόν με τον Τυρκαλά είχα κλείσει. Ο τελευταίος όμως δεν είχε τον χρόνο και φυσικά δεν θα ήταν και σωστό να ασχοληθεί με τις δικές μου ιδιαίτερες αγωνίες. Ο Άνθρωπος ¨πνίγεται" από τον φόρτο εργασίας που έχει.
Για το δεύτερο που με ρωτάς δεν ακολουθώ καμιά θεραπεία. Ο Γιατρός μου είπε , εαν θέλω να βάζω minoxidil, εαν θυμάμαι καλά.
Το μόνο που κάνω για τα μαλλιά μου τώρα είναι α) που ξεκίνησα βιταμίνες pil food και β) κρέμα hi-syl που την βάζω στην δότρια για να φύγουν οι κοκκινίλες κ να μην πονάω όταν ξαπλώνω ανάσκελα.
Κάτι άλλο δεν ξέρω να κάνω και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Είμαι 54 ετών κ εφόσον έχω ικανοποιητικό αποτέλεσμα δεν σκέφτομαι να ξανακάνω μ.μ Όσο αφορά την δότρια, θέλω να μην πονάω.Εαν φαίνεται κ λίγο αραιή , δεν με πειράζει. Εφοσον πάνε όλα καλά κ αυτό θα φανεί σε 6-8 μήνες, το μόνο που ίσως με απασχολήσει μην χάσω μαλλιά στην περιοχή β, που εκεί βάλαμε λίγα και στα 65 μου φαίνομαι με μαλλιά στην περιοχή Α και μαλλιά στην περιοχή Γ και η Β κενή.(δηλαδή γέφυρα). Δεν ξέρω τότε η δότρια μου, εαν θα υποστηρίξει έστω και 1000 τριχοθυλάκια να μπούν στην περιοχή Β.
Κάποιες λίγες φορές σκέφτομαι άξιζε τον κόπο αυτή η ταλαιπωρία ; Η απάντηση που βγαίνει έτσι αυθόρμητα από μέσα μου είναι ΝΑΙ.
Δεν μπορούσα να συνεχίσω να είμαι τόσο άδειος μπροστά κ να κάνω φακίρικα πράγματα για να προσπαθώ συνέχεια να καλύψω την μπροστινή περιοχή.
Τα κούρευα κοντά...άδειαζε το κεφάλι μου.Τα άφηνα μακριά, καλυπτόταν το πρόβλημα αλλά συνεχώς ήταν τσουλούφια που πήγαιναν δεξιά κ αριστερά.Οι τρίχες μπροστά ήταν σαν μια χαλασμένη σκούπα.
Όποιος έχει να μου προτείνει κάτι, θα το ήθελα πολύ.
Αν δεν ήταν το forum, μάλλον δεν θα προχωρούσα στην μ.μ.Γνώρισα Ανθρώπους.Μίλησα μαζί τους.Με συμβούλεψαν και όχι μόνο.
Ιδιαίτερα ο cvial δεν περίμενα να με φωνάξει κ να ασχοληθεί μαζί μου. Με συμβούλεψε.
Οφείλω να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο σας κ είναι ευπρόσδεκτο ότι μου πείτε.
πολύ σωστή και συγκροτημένη η προσέγγιση σου.Κανεις βέβαια με απόλυτη σιγουριά δεν μπορεί να μαντέψει το τελικό αποτέλεσμα στη λήπτρια και στη δότρια.Παντα υπάρχει κάποιο ρίσκο σε μια τέτοια επέμβαση αλλά τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια παίρνουν τα μέλη ικανοποιητικά εως πολύ καλά αποτελέσματα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το πρώτο που με ρωτάς οι λόγοι ήταν προσωπικοί.Επειδή είχα πολλούς φόβους για αυτό που πάνω κάνω, ο συγκεκριμένος Ιατρός είχε τον χρόνο να με στηρίξει ψυχολογικά. Αρκεί να σου πωότι όταν έφθασα στο Ιατρείο του έψαχνα δικαιολογία να φύγω.Την τελευταία στιγμή κι ενώ έβαζα τα ειδικά ρούχα, ήθελα να φύγω.Αλλά ο Ιατρός έπαιξε κ τον ρόλο του ψυχολόγου κ με επανέφερε.
Σημειωτεόν με τον Τυρκαλά είχα κλείσει. Ο τελευταίος όμως δεν είχε τον χρόνο και φυσικά δεν θα ήταν και σωστό να ασχοληθεί με τις δικές μου ιδιαίτερες αγωνίες. Ο Άνθρωπος ¨πνίγεται" από τον φόρτο εργασίας που έχει.
Για το δεύτερο που με ρωτάς δεν ακολουθώ καμιά θεραπεία. Ο Γιατρός μου είπε , εαν θέλω να βάζω minoxidil, εαν θυμάμαι καλά.
Το μόνο που κάνω για τα μαλλιά μου τώρα είναι α) που ξεκίνησα βιταμίνες pil food και β) κρέμα hi-syl που την βάζω στην δότρια για να φύγουν οι κοκκινίλες κ να μην πονάω όταν ξαπλώνω ανάσκελα.
Κάτι άλλο δεν ξέρω να κάνω και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Είμαι 54 ετών κ εφόσον έχω ικανοποιητικό αποτέλεσμα δεν σκέφτομαι να ξανακάνω μ.μ Όσο αφορά την δότρια, θέλω να μην πονάω.Εαν φαίνεται κ λίγο αραιή , δεν με πειράζει. Εφοσον πάνε όλα καλά κ αυτό θα φανεί σε 6-8 μήνες, το μόνο που ίσως με απασχολήσει μην χάσω μαλλιά στην περιοχή β, που εκεί βάλαμε λίγα και στα 65 μου φαίνομαι με μαλλιά στην περιοχή Α και μαλλιά στην περιοχή Γ και η Β κενή.(δηλαδή γέφυρα). Δεν ξέρω τότε η δότρια μου, εαν θα υποστηρίξει έστω και 1000 τριχοθυλάκια να μπούν στην περιοχή Β.
Κάποιες λίγες φορές σκέφτομαι άξιζε τον κόπο αυτή η ταλαιπωρία ; Η απάντηση που βγαίνει έτσι αυθόρμητα από μέσα μου είναι ΝΑΙ.
Δεν μπορούσα να συνεχίσω να είμαι τόσο άδειος μπροστά κ να κάνω φακίρικα πράγματα για να προσπαθώ συνέχεια να καλύψω την μπροστινή περιοχή.
Τα κούρευα κοντά...άδειαζε το κεφάλι μου.Τα άφηνα μακριά, καλυπτόταν το πρόβλημα αλλά συνεχώς ήταν τσουλούφια που πήγαιναν δεξιά κ αριστερά.Οι τρίχες μπροστά ήταν σαν μια χαλασμένη σκούπα.
Όποιος έχει να μου προτείνει κάτι, θα το ήθελα πολύ.
Αν δεν ήταν το forum, μάλλον δεν θα προχωρούσα στην μ.μ.Γνώρισα Ανθρώπους.Μίλησα μαζί τους.Με συμβούλεψαν και όχι μόνο.
Ιδιαίτερα ο cvial δεν περίμενα να με φωνάξει κ να ασχοληθεί μαζί μου. Με συμβούλεψε.
Οφείλω να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο σας κ είναι ευπρόσδεκτο ότι μου πείτε.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς ένα σημείο. Το ότι ένας γιατρός μπορεί να έχει και κάποια καλά στοιχεία ψυχολόγου δεν τον κάνει αυτόματα και καλό γιατρό στην ειδικότητά του. Αυτό που πρέπει να ψάχνουμε και να κρίνουμε είναι την ικανότητα του να παράγει καλά αποτελέσματα. Αυτό είναι το Α και το Ω.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε teoyoung
Αν έχεις φύτρωση η εικόνα που θα έχεις θα σε αποζημιώσει και δεν θα σκέφτεσαι τίποτα.
Αν έχεις ειδικά και άλλα 1000g να δώσεις θα τα τοποθετήσεις στη Β ζώνη και θα τελειώσεις οριστικά εάν και εφόσον αραιώσει και άλλο.
Άλλωστε ποτέ μη λες ποτέ αν θα ξαναμπείς για 2μμ,ο σκοπός του φόρουμ είναι να παράγονται καλά αποτελέσματα από τους γιατρούς και να πηγαίνουν μέχρι τελικής πτώσεως επιδιώκοντας πάντα το καλύτερο.
Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο γιατί να μην το πάρεις?
Θα το δεις άλλωστε μόνος σου αυτό.
 

teoyoung

Active Member
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς ένα σημείο. Το ότι ένας γιατρός μπορεί να έχει και κάποια καλά στοιχεία ψυχολόγου δεν τον κάνει αυτόματα και καλό γιατρό στην ειδικότητά του. Αυτό που πρέπει να ψάχνουμε και να κρίνουμε είναι την ικανότητα του να παράγει καλά αποτελέσματα. Αυτό είναι το Α και το Ω.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.Πήρα ρίσκο.Έτσι φαινόταν εξ αρχής. Παρότι μου είπε μέλος από το forum ότι πήγε κ πάει καλά που την έκανε σε εκείνον. Έπρεπε να πρώτα να "φτιάξω εμένα" και η επιλογή μου να είχε αμιγώς επιστημονικά κριτήρια. Βέβαια στην συνέχεια αισθάνθηκα ότι όντως ήταν σωστά τα επιστημονικά κριτήρια που έλαβα υπόψη, αφού κ εμπειρία έμαθα ότι είχε, ήταν Ιατρός στην DHI , εργαζόταν στην STARKS στο εξωτερικό, είχε κάνει μ.μ κ στην STARKS στην Θεσσαλονίκη, μαζί-δίπλα με τον κ.Τυρκαλά. Απλώς τώρα άνοιξε το δικό του Ιατρείο.Επίσης είναι πιστοποιημένος από την Ευρωπαϊκή Εταιρεία μ.μ. ( Certified Member of ISHRS ).Τώρα για την εμπειρία του δεν γνωρίζω περισσότερα. Από ότι όμως έχω καταλάβει ο κ.Τυρκαλάς κ να του κλείσεις τα μάτια κάνει άνετα μ.μ. Και μόνο ότι η αναμονή για να σε χειρουργήσει είναι 4-5 μήνες, φθάνει αυτό.
Εαν θα κάνω δεύτερη μ.μ , εάν δεν μου την κάνει ο Ιατρός μου Κεραμιδάς Άγγελος, θα μου την κάνει ο Σωτήρης Τυρκαλάς. Κανένας άλλος. Δεν εμπιστεύομαι άλλους ότι κ να μου πούν κ ακόμη κ δωρεάν να είναι.(για Ελλάδα).Λαμβάνοντας υπόψη βέβαια κ την δική μου οικονομική δυνατότητα
 
Τελευταία επεξεργασία:

teoyoung

Active Member
Φίλε teoyoung
Αν έχεις φύτρωση η εικόνα που θα έχεις θα σε αποζημιώσει και δεν θα σκέφτεσαι τίποτα.
Αν έχεις ειδικά και άλλα 1000g να δώσεις θα τα τοποθετήσεις στη Β ζώνη και θα τελειώσεις οριστικά εάν και εφόσον αραιώσει και άλλο.
Άλλωστε ποτέ μη λες ποτέ αν θα ξαναμπείς για 2μμ,ο σκοπός του φόρουμ είναι να παράγονται καλά αποτελέσματα από τους γιατρούς και να πηγαίνουν μέχρι τελικής πτώσεως επιδιώκοντας πάντα το καλύτερο.
Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο γιατί να μην το πάρεις?
Θα το δεις άλλωστε μόνος σου αυτό.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Μακάρι να πάω καλά κ θα μπω στο CVIAL να μας δώσει για λίγο τον χώρο του να κάνουμε ένα πάρτυ με τεκίλα και να μου φέρετε για δώρα τσατσάρες !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Μην αγχώνεσαι φίλε, όλα καλά θα πάνε. Υπομονή λίγους μήνες ακόμα και θα αποζημιωθείς με την μεγάλη αλλαγή στην εικόνα σου!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο μια παρόμοια κατάσταση είχαμε και από δότρια του Τυρκάλα στην δεξιά και αριστερή πλευρά μέλους. Το σώφρων (όπως και εκεί έτσι και εδώ) είναι να περιμένουμε κάποιους μήνες να δούμε την εξέλιξη. Τέτοιες δηλώσεις "με τα κυάλια θα ψάχνει να βρει μοσχεύματα" είναι υπερβολικές. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι κάποιος δικαιώνει την επιλογή του γιατρού. Και στην περίπτωση Τιρκάλα και εδώ η εξαγωγή 4000g ήταν υπερβολική και είχε μεγάλη πιθανότητα να κατέληγε σε σοκλος την έκταση του οποίου δεν μπορείς να προβλέψεις.
Εδώ μιλάμε για βομβαρδισμενο τοπίο η κατάσταση... Πόσο πια μπορεί να ανακάμψει; Η άποψη μου είναι ότι τον "τελείωσε" με μια μμ... Καλά να μαστε θα δούμε τι θα γίνει....
 

witcher

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.Πήρα ρίσκο.Έτσι φαινόταν εξ αρχής. Παρότι μου είπε μέλος από το forum ότι πήγε κ πάει καλά που την έκανε σε εκείνον. Έπρεπε να πρώτα να "φτιάξω εμένα" και η επιλογή μου να είχε αμιγώς επιστημονικά κριτήρια. Βέβαια στην συνέχεια αισθάνθηκα ότι όντως ήταν σωστά τα επιστημονικά κριτήρια που έλαβα υπόψη, αφού κ εμπειρία έμαθα ότι είχε, ήταν Ιατρός στην DHI , εργαζόταν στην STARKS στο εξωτερικό, είχε κάνει μ.μ κ στην STARKS στην Θεσσαλονίκη, μαζί-δίπλα με τον κ.Τυρκαλά. Απλώς τώρα άνοιξε το δικό του Ιατρείο.Επίσης είναι πιστοποιημένος από την Ευρωπαϊκή Εταιρεία μ.μ. ( Certified Member of ISHRS ).Τώρα για την εμπειρία του δεν γνωρίζω περισσότερα. Από ότι όμως έχω καταλάβει ο κ.Τυρκαλάς κ να του κλείσεις τα μάτια κάνει άνετα μ.μ. Και μόνο ότι η αναμονή για να σε χειρουργήσει είναι 4-5 μήνες, φθάνει αυτό.
Η εμπειρία του τεράστια του κ.Σωτήρη Τυρκαλά. Εαν θα κάνω δεύτερη μ.μ , εάν δεν μου την κάνει ο Ιατρός μου Κεραμιδάς Άγγελος, θα μου την κάνει ο Σωτήρης Τυρκαλάς. Κανένας άλλος. Δεν εμπιστεύομαι άλλους ότι κ να μου πούν κ ακόμη κ δωρεάν να είναι.(για Ελλάδα).Λαμβάνοντας υπόψη βέβαια κ την δική μου οικονομική δυνατότητα
Το ότι ειναι μέλος του ISHRS ή οπουδήποτε αλλού πιο πολύ για λόγους marketing ειναι, αφού δεν έχει κάποια σημασία στα αποτελέσματα ενός γιατρού στις μεταμοσχεύσεις του. Σημασία έχει η εμπειρία που έχει και τα αποτελέσματα του και από αυτά θα πρέπει να επιλέγεις ένα γιατρό και δεν ειναι κριτήριο αν ειναι μέλος σε κάποιο οργανισμό.

Οπότε ο Κεραμιδάς ακολούθησε την πορεία του Τυρκαλά ξεκίνησε από την DHI και μετά πήγε στην STARKS, όπου δούλευε μαζί με τον Τυρκαλά, αλλά μετά αποφάσισε να δουλέψει μόνος. Ξέρεις πόσο καιρό εργαζόταν στην STARKS και από πότε δουλεύει μόνος του;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ μιλάμε για βομβαρδισμενο τοπίο η κατάσταση... Πόσο πια μπορεί να ανακάμψει; Η άποψη μου είναι ότι τον "τελείωσε" με μια μμ... Καλά να μαστε θα δούμε τι θα γίνει....

Γιατί αυτή είναι καλύτερη?

45_Days_Photo3.jpg
 

Aldo

Well-Known Member
Εδώ μιλάμε για βομβαρδισμενο τοπίο η κατάσταση... Πόσο πια μπορεί να ανακάμψει; Η άποψη μου είναι ότι τον "τελείωσε" με μια μμ... Καλά να μαστε θα δούμε τι θα γίνει....
George, μην είσαι ακραίος! Ναι δεν είναι ιδανική εικόνα δότριας(έβγαλε όμως και 4Κ με την μια) , σου προτείνω να κάνουμε υπομονή για δυο λόγους : 1ον και κυριότατον, για να μην ταράζουμε τον άνθρωπο που μολις έκανε μεταμόσχευση ! και 2ον είναι λίγο νωρις για να βγάζουμε συμπεράσματα τελεσίδικα …
Άστο να ρολάρει και βλέπουμε, εγώ εύχομαι στο παλικάρι να πάει μια χαρά και να ανακάμψει η δότρια του για να έχει και μια καβάτζα εαν την χρειαστεί.
 

Aldo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.Πήρα ρίσκο.Έτσι φαινόταν εξ αρχής. Παρότι μου είπε μέλος από το forum ότι πήγε κ πάει καλά που την έκανε σε εκείνον. Έπρεπε να πρώτα να "φτιάξω εμένα" και η επιλογή μου να είχε αμιγώς επιστημονικά κριτήρια. Βέβαια στην συνέχεια αισθάνθηκα ότι όντως ήταν σωστά τα επιστημονικά κριτήρια που έλαβα υπόψη, αφού κ εμπειρία έμαθα ότι είχε, ήταν Ιατρός στην DHI , εργαζόταν στην STARKS στο εξωτερικό, είχε κάνει μ.μ κ στην STARKS στην Θεσσαλονίκη, μαζί-δίπλα με τον κ.Τυρκαλά. Απλώς τώρα άνοιξε το δικό του Ιατρείο.Επίσης είναι πιστοποιημένος από την Ευρωπαϊκή Εταιρεία μ.μ. ( Certified Member of ISHRS ).Τώρα για την εμπειρία του δεν γνωρίζω περισσότερα. Από ότι όμως έχω καταλάβει ο κ.Τυρκαλάς κ να του κλείσεις τα μάτια κάνει άνετα μ.μ. Και μόνο ότι η αναμονή για να σε χειρουργήσει είναι 4-5 μήνες, φθάνει αυτό.
Η εμπειρία του τεράστια του κ.Σωτήρη Τυρκαλά. Εαν θα κάνω δεύτερη μ.μ , εάν δεν μου την κάνει ο Ιατρός μου Κεραμιδάς Άγγελος, θα μου την κάνει ο Σωτήρης Τυρκαλάς. Κανένας άλλος. Δεν εμπιστεύομαι άλλους ότι κ να μου πούν κ ακόμη κ δωρεάν να είναι.(για Ελλάδα).Λαμβάνοντας υπόψη βέβαια κ την δική μου οικονομική δυνατότητα

Φίλε, ελαχιστη σημασία έχουν όλα αυτά τα μπιχλιμπίδια στις ΜΕΤ…
Τα πράγματα είναι πολύ απλά (και συνθέτα ταυτόχρονα) για τον πελάτη, ο πελάτης χρειάζεται tangible αποτελέσματα στο benchmark των κορυφαίων του ειδουσ, με το μικρότερο δυνατό ρίσκο. Εαν ο γιατρός τα κάνει deliver συνέχεια αυτός είναι ο γιατρός σου, δεν σε αφορά εαν είναι διευθυντής της μεγαλύτερης οργάνωσης μεταμοσχεύσεων της Ασίας ή όχι .
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Φίλε, ελαχιστη σημασία έχουν όλα αυτά τα μπιχλιμπίδια στις ΜΕΤ…
Τα πράγματα είναι πολύ απλά (και συνθέτα ταυτόχρονα) για τον πελάτη, ο πελάτης χρειάζεται tangible αποτελέσματα στο benchmark των κορυφαίων του ειδουσ, με το μικρότερο δυνατό ρίσκο. Εαν ο γιατρός τα κάνει deliver συνέχεια αυτός είναι ο γιατρός σου, δεν σε αφορά εαν είναι διευθυντής της μεγαλύτερης οργάνωσης μεταμοσχεύσεων της Ασίας ή όχι .
Είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος, πολύ μ ' αρέσεις.
 
Μπλουζα