Η "σαβούρα" από το νήμα του Αεράτου

aeratos28

Just aeratos
Εγώ ζορίζομαι η εσύ που δεν απαντάς τπτ και απαιτείς να σου απαντήσω? Τις τριπλες άστες για τους άλλους,όχι σε εμένα...
Τελευταίο σου μνμ ήταν αυτό στο νήμα μου,αν δεν πάρεις θέση για τις κατηγορίες που σου είπα ..
Συνεχίζεις να παραποιεις τα λεγόμενά μου ..ούτε ραντεβού ξεκαθαρισματος ζήτησα ούτε τπτ.. μπροστά σε μέλη θα είμαστε και στον cvial..λες να έχω σκοπό και την απαγωγή σου μήπως??
Όταν μου ζηταγε ο Αναστασάκης και ο Χρήστος μανιωδώς να περάσω από το γραφείο του ,εκεί δεν σε είδα να γράφεις το συγκεκριμένο σχόλιο περί ξεκαθαρισματων... Οπότε άσε τα πολλά πολλά μαζί μου ..
Αν δεν πάρεις θέση λοιπόν,αυτό που έγραψες ήταν το τελευταίο σου μνμ στο νήμα μου ξαναλεω..τα παιχνιδάκια που κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου προσπαθωντας να βρεις δικαιολογίες άλλες και να πας την κουβέντα αλλου τελείωσαν..
Στα χρονια που ειμαι στο διαδικτυο ειδικα στα αθλητικα εχω συναντησει εκατονταδες περιπτωσεις σαν την δικη σου.
Τι ακριβως σου φαινεται περιεργο;
Οταν καποιοι ζοριζονται πολυ το πρωτο πραγμα που κανουν ειναι να γραψουν πως ο συνομιλητης τους ειναι καποιος γνωστος με κρυφο προφιλ η καποιο τσιρακι τους
Το δευτερο πραγμα που κανουν ειναι να ζητησουν ραντεβου ξεκαθαρισματος
Ακολουθεις ενα πολυ γνωστο pattern
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ziggy

Active Member
Πλεον αυτοπλασαρεσαι ως διαχειριστης του νηματος σου που αποφασιζεις ποιος θα σχολιασει και ποιος οχι
Αυτο σε συνδυασμο με ολα αυτα που εχεις γραψει τις τελευταιες σελιδες ειναι για μενα ξεκαθαρη αποδειξη οτι δεν εχεις θεση στο φορουμ
Δεν μπορεις να λειτουργησεις σε ενα φορουμ και δεν μπορει να λειτουργησει ενα φορουμ με αυτες τις συμπεριφορες
 

ziggy

Active Member
Όποιος διαβάσει ότι γράφεις, το μόνο που καταλαβαίνει είναι ότι είναι τέτοιο το πάθος σου να υποστηρίξεις μια συγκεκριμένη κλινική (χωρίς κανένα προφανή λόγο) που καταλήγεις να μας κάνεις να γελάμε. Έβαλες αστερικούς μόνος σου, έφτιαξες και 10 περίπτωσεις μπας και πεις κάτι και συνεχίζεις και μιλάς με 0 επιχειρήματα. Οι κλινικές του εξωτερικού έχουν μια σταθερή τιμή... Το να σου κόβουν ένα μικρό ποσό είτε στην Τουρκία είτε στην Ελβετία είτε παντού για αεροπορικά και διαμονή δεν είναι το ίδιο με 40% έκπτωση. Επίσης το να κάνει μια συμφωνία ένας γιατρός με τον CVial και να κάνουν χειρουργεία στην Ελλάδα με μια ειδική τιμή δεν είναι πάλι το ίδιο. Η συγκεκριμένη τιμή αν το έχεις πάρει χαμπάρι είναι σε εισαγωγικά κρυφή ακριβώς επειδή ο Λορετζό δεν θέλει να μαθευτεί ότι κάνει αυτήν την ειδική τιμή/χάρη σε μάς από το φόρουμ.

Σχετικά με την κλινική της Κύπρου σου λεώ ότι είμαι αντίθετος. Άν εσύ αυτά εδώ τα συγκρίνεις με το να λες χρεώνω 2.9, αλλά παίζουν εκπτώσεις μέχρι 1.74 γενικά και το ποστάρω και δημόσια, τότε δεν μπορώ να σε πείσω πως δεν είναι το ίδιο. Είναι φανερό πως δεν είσαι αρκετά ευφύης για να καταλάβεις τι σου γράφω.

Ωραια αφου καταληξαμε επιτελους οτι τελικα δεν εισαι υπερ της ενιαιας τιμης σε ολους(οπως τοποθετηθηκες στην αρχη) και δεχεσαι discounts απο διαφορες κλινικες μπορεις να μας πεις πως η επιλογη της εφαρμογης discount επηρεαζει την ποιοτητα μιας μεταμοσχευσης;
 

gregkont13

Verified MM member
Ωραια αφου καταληξαμε επιτελους οτι τελικα δεν εισαι υπερ της ενιαιας τιμης σε ολους(οπως τοποθετηθηκες στην αρχη) και δεχεσαι discounts απο διαφορες κλινικες μπορεις να μας πεις πως η επιλογη της εφαρμογης discount επηρεαζει την ποιοτητα μιας μεταμοσχευσης;
Το μόνο στο οποίο καταλήξαμε είναι πως έχεις πρόβλημα κατανόησης... Όσο για την ποιότητα της κλινικής που υποστηρίζεις (με ζηλευτό πάθος) δεν έχω λόγο να σχολιάσω. Αρκεί κάποιος να ψάξει λίγο το φόρουμ. Όσο για την τιμή δεν έχω λόγο να γράψω πάλι όσα σου έχουμε γράψει 4-5 φορές ήδη. Είναι ξεκάθαρο πως η συζήτηση μαζί σου δεν θα καταλήξει κάπου.
 

ziggy

Active Member
. Όσο για την ποιότητα της κλινικής που υποστηρίζεις (με ζηλευτό πάθος) δεν έχω λόγο να σχολιάσω. Αρκεί κάποιος να ψάξει λίγο το φόρουμ.

Εχω υποστηριξει εγω ποτε εδω μεσα την ποιοτητα των μεταμοσχευσεων καποιας συγκεκριμενης κλινικης;
Που και ποτε εγινε αυτο;
 

aeratos28

Just aeratos
Έχεις μεγάλη πλάκα ....αφού δεν ντρέπεσαι καθόλου και συνεχίζεις να πουλάς τρελιτσα πετώντας λάσπη στον ανεμιστήρα ,αποφεύγοντας ότι σου έχω πει ,μάντεψε ποιος δεν κάνει για το φόρουμ..
Συνέχισε έτσι ,κάθε σου μνμ ξεκαθαρίζει τι ακριβώς κάνεις εδώ μέσα...
Το παίζω το αφεντικό σου τώρα και απαγορεύω να γράφεις στο νήμα μου γτ είσαι τσιράκι..
Έτσι έκανε και αυτός
Πλεον αυτοπλασαρεσαι ως διαχειριστης του νηματος σου που αποφασιζεις ποιος θα σχολιασει και ποιος οχι
Αυτο σε συνδυασμο με ολα αυτα που εχεις γραψει τις τελευταιες σελιδες ειναι για μενα ξεκαθαρη αποδειξη οτι δεν εχεις θεση στο φορουμ
Δεν μπορεις να λειτουργησεις σε ενα φορουμ και δεν μπορει να λειτουργησει ενα φορουμ με αυτες τις συμπεριφορες
 

ziggy

Active Member
Καλα δεν εχεις καταλαβει επι τοσες σελιδες οτι δεν εχεις την ικανοτητα να με συμπαρασυρεις να γραφω αθλιοτητες οπως εσυ;
Γιατι προσπαθεις και ξαναπροσπαθεις τζαμπα;
Παρατα τα δεν μπορεις να το καταφερεις
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν είναι ότι δεν συμπαρασυρεσαι,αποφεύγεις να απαντήσεις..με κάθε τρόπο...όπως δεν δέχεσαι το να γίνει ενώπιον όλων μπροστά συνάντηση και συζήτηση από κοντά..αλήθεια,τι κρύβεις?γτ κρύβεσαι? Εξήγησε μας
Καλα δεν εχεις καταλαβει επι τοσες σελιδες οτι δεν εχεις την ικανοτητα να με συμπαρασυρεις να γραφω αθλιοτητες οπως εσυ;
Γιατι προσπαθεις και ξαναπροσπαθεις τζαμπα;
Παρατα τα δεν μπορεις να το καταφερεις
 

vlafo

Well-Known Member
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά.

Επειδή διαβάζω ωραία πράγματα εδώ μέσα και πάνε να μας πείσουνε για τα αυτονόητα.

Κατ αρχήν επειδή αναφέρθηκε το όνομα μου,εγώ ποτέ δεν ανέφερα πως πήρα έκπτωση από την HLC.
Όταν είχα κάνει την όλη επικοινωνία το 2019 η τιμή ήταν fix στα 2.7€ απλά μου είχανε πει πως αν ακυρωθεί κάποιο χειρουργείο ή κλείσουμε το καλοκαίρι η τιμή θα είναι στα 2,5€ (flight not included) πράγμα απόλυτα λογικό που συμβαίνει σε όλες τις κλινικές παντού.
Όλα τα σοβαρά μαγαζιά έχουν σταθερούς τιμοκαταλόγους είτε λέγεται αυτό κλινική μμ είτε εμπορική εταιρεία και αναρτάται προς ενημέρωση των πελατών.΄Έτσι λειτουργούν.
Το discount που αναγράφεται επάνω,είναι κατ αρχήν παραπλανητικό σαν προσέγγιση(ούτε καν έξυπνος τρόπος πώλησης) και αποσκοπεί να φανεί το εύρος της έκπτωσης σε περίπτωση που πάρει κάποιος αυτή την έκπτωση max ή για να μπορέσει να διαπραγματευτεί αυτό το εύρος της έκπτωσης δηλαδή από τα 2,9 και κάτω.Άλλο πονηρό πάλι αυτό,έτσι ώστε όση έκπτωση και να πάρει ο πελάτης θα μείνει ευχαριστημένος.
Αυτά είναι ασόβαρα πράγματα και είναι κλασσικές τακτικές των ελληνικών κλινικών(όχι όλων).
Η τιμή είναι μια και μέσα σε αυτήν έχεις υπολογίσει το όποιο discount εσύ θέλεις σαν αφεντικό.
Να μην αναφέρω αν μπω στη συζήτηση για τα άσπρα-μαύρα σεντόνια που στρώνουμε ,εκεί είναι ο πραγματικός τραγέλαφος.
ΥΓ: Τιμοκατάλογο είχε αναρτημένο (2019) η συγκεκριμένη κλινική(όχι στο φόρουμ) αλλά μόλις μπήκε στο φόρουμ κατέβηκε άμεσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Έχει χαθει η λογική……από την συμπεριφορά εκάστου οι νοήμονες καταλαβαίνουν τι παίζει, όχι εδώ στο νήμα αλλά γενικά στο φορουμ. Αν είναι βαλτός γιατρού, groupie γιατρού, ουδέτερος, τσαντίλας, αντιδραστικός, seeking attention κλπ κλπ

Θα έλεγα να το σταματήσετε εδώ γιατί το νήμα αντί για την ΜΜ του @aeratos28 θα είναι για κοκορομαχίες……
 

ziggy

Active Member
Κατ αρχήν επειδή αναφέρθηκε το όνομα μου,εγώ ποτέ δεν ανέφερα πως πήρα έκπτωση από την HLC.

Έχει καταπληκτικά αποτελέσματα αλλά έχει ανακατατάξεις από όσο γνώριζα σε γιατρούς,οπότε δεν ξέρω πλέον τι παράγει σε σχέση με το κοντινό 2018 που είχα μιλήσει μαζί τους.
Τότε χρέωναν 2,70€ και μου είχαν κάνει έκπτωση στα 2,50€.
Τώρα δε γνωρίζω.
 

aeratos28

Just aeratos
Αφού σου εξηγεί ρε ποιο πάνω για ποιο λόγο πήρε τα 2.50€.. αυτό που έκανες quote ,έχει παρακάτω?έχει άλλο λόγο που πήρε την έκπτωση?
 

aeratos28

Just aeratos
Απλά προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις μόνος του...καλά του είπε ο gregkont ότι έχει πρόβλημα κατανόησης..
Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι??
Του είπαν μπες σε αυτούς και αυτούς και προσπάθησε να χαλάσεις τα νήματα με κάθε τρόπο ,σε όσους με έχουν ενοχλήσει με τις αλήθειες που έχουν πει..κάνε ότι να ναι..και έτσι χαζά ,πετάει μπαρουφες..
Δεν απαντάει σε τπτ και πάει ακάθεκτος...ρε ίδιος ο Αναστασάκης είναι....κοίτα να δεις.
 

ziggy

Active Member
Μισο λεπτο για να συννενοηθουμε

vlafo said:
Κατ αρχήν επειδή αναφέρθηκε το όνομα μου,εγώ ποτέ δεν ανέφερα πως πήρα έκπτωση από την HLC.

Αυτο σημαινει πως εγω εγραψα οτι το συγκεκριμενο μελος εγραψε οτι πηρε εκπτωση ενω δεν το εγραψε ποτε
Ε τι να κανουμε που δεν εγινε ετσι
Το συγκεκριμενο μελος εγραψε οτι πηρε εκπτωση

Τότε χρέωναν 2,70€ και μου είχαν κάνει έκπτωση στα 2,50€.

Τωρα διευκρινιζει τι αφορουσε η εκπτωση αυτη και φυσικα εγω δεν εχω ουτε μαντικες ικανοτητες ουτε δυνατοτητα ταξιδιου στον χρονο
Ημουν ακριβεστατος
 
Μπλουζα