Η ζωη με Covid-19

oreo

Well-Known Member
παλι τις ψεκιές αρχισες; :p

Αυτα ειναι μεχρι για κουτσομπολιστικη εκπομπη. Αληθεια τωρα σχολιαζεις κατι τετοιο σοβαρα; Ειτε το εκανε ειτε οχι. Οι συνομωσιολογοι βεβαια πιανονται απο την παραμικρη ''ειδηση΄΄ για να ικανοποιησουν το confirmation bias τους.

Ναι μπορει να αδυνατει να εμρηνευσεις τις εκατονταδες χιλιαδες ερευνες. Ο πρωτος ψεκας επιστημον ειναι η το τελευταιος. Απλα τους κανετε σημαια.
Τώρα εθελοτυφλείς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vdupa

Well-Known Member
Φευγω απο νημα οπως ειπα (στο edit μου). Μη μου απευθυνετε τον λογο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
οχι εισαι ψεκ oreo. Σε συμπαθω αλλα...
Φευγω απο νημα οπως ειπα. Μη μου απευθυνεται ξανα τον λογο
Δεκτό είμαι ψεκ, αλλά τουλάχιστον δεν σου κινεί την περιέργεια ή εστω κάποια ερωτηματικά οτι ο πρόεδρος της
PharmaMar engages in the research and development, manufacturing and marketing of pharmaceutical drugs derived from marine-related resources for the treatment of diverse types of cancer and Alzheimer.[4] Through its subsidiary Genomica, PharmaMar has also developed molecular testing procedures for several infectious diseases, among them COVID-19,[5][6] and it has become a leader in genetic analysis and paternity testing in the Spanish market.[7] Its subsidiary Sylentis develops therapies based in gene silencing techniques like RNA interference.[8]
μας δουλεύει?
 

bobby

Well-Known Member
παλι τις ψεκιές αρχισες; :p

Αυτα ειναι μεχρι για κουτσομπολιστικη εκπομπη. Αληθεια τωρα σχολιαζεις κατι τετοιο σοβαρα; Ειτε το εκανε ειτε οχι. Οι συνομωσιολογοι βεβαια πιανονται απο την παραμικρη ''ειδηση΄΄ για να ικανοποιησουν το confirmation bias τους.

Ναι μπορει να αδυνατει να ερμηνευσει τις εκατονταδες χιλιαδες ερευνες. Ο πρωτος ψεκας ειναι σε τετοιες θεσεις η ο τελευταιος;. Απλα τους κανετε σημαια. 3-4 στην Ελλαδα και 100δες στο εξωτερικο.

Οχι θα καταρρίψετε 2000 ετη χτισίματος της επιστημονικης μεθοδου για περιπτωσιολογιες.

Προσωπικα ψαχνω να βρω τροπο να μπλοκαρω το νημα γιατι δεν βοηθα σε κατι η παρουσια μου εδω, ουτε εγω παιρνω κατι απο την ψεκοσυζητηση. Δεν εχει να μας προσφερει κατι αυτος ο διαλογος. Το κολλημα ειναι κολλημα.
Θα πρέπει να μπλοκάρεις όλους όσους θεωρείς ψέκες αλλά δεν θα βλέπεις τα σχόλια τους σε κανένα νήμα νομιζω.....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Για να μην σας δουλεύουν https://www.zougla.gr/kosmos/articl...ou-o-proedros-megalis-ispanikis-farmakeftikis και είναι νωρίς ακόμα (μένει βέβαια να επιβεβαιωθεί από τα hoaxes).
Ειναι αρνητης της επιστημης, ψεκας και ανευθυνος, δεν κανει το καθηκον του απεναντι στο κοινωνικο συνολο...! Χαχαχα!

Οχι οτι πηρε χαμπαρι τι γινεται αλλα λεμε τωρα!
Εδω βγαζουν ψεκασμενο τον αρβανιτη, οσοι πειστηκαν απο ευαγγελατο, παγωνη, μητσοτακη να μπολιαστουν
Βεβαια ο εισαγγελατος αποδειχθηκε μεγας ψευτης..ειχε κανει το μονοδοσικο αλλα μετα το ξεχασε! Χαχαχαχαχα!
Συνεχιστε να εμβολιαζεστε Μπεεεεκες (οπως λεμε ψεεεεκες)...η αποκτηση ανοσιας ειναι κοντα..παμε γερα...προταξτε τα μπρατσα σας για την εισαγωγη νανοτεχνολογικου σκευασματος..ειναι επιτακτικη αναγκη να προστατευθει ο κοινωνικος μας ιστος!

Υστερογραφο: παντα μασκα στην παραλια για καθαρες θαλασσες κι ακτες!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Επιτέλους αρχίζει και βγαίνει μέρος της μούργας. Καταθέτουμε μήνες ολόκληρους την άποψη οτι εμπιστευόμαστε την επιστήμη αλλά όχι τον άνθρωπο. Άρα σύμφωνα με την ερμηνεία των ειδικών στο φόρουμ ο πρόεδρος της ισπανικής φαρμακευτικής Pharmamar η οποία παρασκευάζει επίσης μοριακά τεστ για τον covid19 και ενα δικό της εμβόλιο, είναι Ψεκάς και αγόρασε πιστοποιητικό μαϊμού. Μια πιο ρομαντική άποψη θα ήταν οτι δεν ήθελε να δώσει credit στο προϊόν του ανταγωνισμού, αλλά πάλι έχοντας το πιστοποιητικό φαινόταν οτι εμπιστεύονταν το εμβόλιο. Τέτοιος άνθρωπος, σε τέτοια θέση και να αδυνατεί να ερμηνεύσει τις εκατοντάδες χιλιάδες έρευνες , εκατομμυρίων επιστημόνων. Δεν βρέθηκε ένας απο την εταιρία του να του πει , ΕΕΕεεεεε μπάρμπα κανε το εμβόλιο, είσαι σε ευαίσθητη ηλικία, θα σε τσακίσει αν κολλήσεις ?


Και αυτό θα είναι η κορυφή του παγόβουνου. Καμία ακολουθία σε τίποτα από ό,τι έχουμε ακούσει μέχρι σήμερα από την επίσημη μπουρλοπαρέα και την αυλή τους. Άντε να δω τι μαλ@κία θα ξεφουρνίσουν πάλι σήμερα στις 18:00 οι γιατροί της καρδιάς μας.

1656591547977.png



ΥΓ. Όπως διαπίστωσες η ανεπίσημη μπουρλοπαρέα ελλείψει επιχειρημάτων έχει αρχίσει και πηδάει από το καράβι. Μόνο ο bo(o)bby έχει μείνει και αυτός μέχρι να ξεκινήσουν τα ευρωπαϊκά παιχνίδια.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Και αυτό θα είναι η κορυφή του παγόβουνου. Καμία ακολουθία σε τίποτα από ό,τι έχουμε ακούσει μέχρι σήμερα από την επίσημη μπουρλοπαρέα και την αυλή τους. Άντε να δω τι μαλ@κία θα ξεφουρνίσουν πάλι σήμερα στις 18:00 οι γιατροί της καρδιάς μας.

Προβολή συνημμένου 50879


ΥΓ. Όπως διαπίστωσες η ανεπίσημη μπουρλοπαρέα ελλείψει επιχειρημάτων έχει αρχίσει και πηδάει από το καράβι. Μόνο ο bo(o)bby έχει μείνει και αυτός μέχρι να ξεκινήσουν τα ευρωπαϊκά παιχνίδια.
Μια λεγαν δε χρειαζεται η μασκα μετα παλι χρειαζοταν μετα οχι δε χρειαζοταν αφου ηταν αχρειαστη μετα την επεβαλαν..ξεπερασαν κ τον προεδρο του εδεσσαικου...
...
Ο Μαγιορκινης τι επαθε?
Γιατι δηλωσε οτι δεν κανει τεταρτη δοση? Φοβηθηκε? Ή εγινε και αυτος ψεκας? Χαχααχα!
 

oreo

Well-Known Member
Μια λεγαν δε χρειαζεται η μασκα μετα παλι χρειαζοταν μετα οχι δε χρειαζοταν αφου ηταν αχρειαστη μετα την επεβαλαν..ξεπερασαν κ τον προεδρο του εδεσσαικου...
...
Ο Μαγιορκινης τι επαθε?
Γιατι δηλωσε οτι δεν κανει τεταρτη δοση? Φοβηθηκε? Ή εγινε και αυτος ψεκας? Χαχααχα!
Όπως εξήγησε ο ίδιος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα με την καρδιά του, δεν είναι παχύσαρκος, οι δείκτες σε χοληστερίνη και τριγλυκερίδια δεν είναι ψηλά, συνεπώς κατέληξε ότι δεν συντρέχουν λόγοι.
 

tol

Well-Known Member
Παιδια, σημερα εμαθα κατι που με εβαλε σε σοβαρες σκεψεις.

Δυστυχως, οφειλω να αρχισω να αναθεωρω καποιες αποψεις μου για τον εμβολιασμο.

Τα γεγονοτα πλεον ειναι πολλα και αδιαμφισβητητα.

Αλλος ενας θανατος που πρεπει να μας προβληματισει.

"Πέθανε ξαφνικά ο καθηγητής και εκλογικός αναλυτής Ηλίας Νικολακόπουλος."

Τυχαινει να ηταν φιλος του πατερα μου. Σχετικα μεγαλος σε ηλικια 75 ετων, ο οποιος προσφατα ειχε κανει την τριτη δοση του εμβολιου.

Συμφωνα, λοιπον, με συζητησεις που ειχαν κανει και μου τις μετεφερε ο πατερας μου, απο τις πρωτες μερες της τριτης δοσης αρχισε να νιωθει καρδιακες αρρυθμιες. Ελεγε στον πατερα μου οτι δεν αισθανοταν καλα.

Πλεον θα αρχισω μια πιο επισταμενη ερευνα πανω στο θεμα των εμβολιων, τα οποια φαινεται οτι εχουν σοβαρες παρενεργειες.

Συμπτωσεις επαναλαμβανομενες παυουν να ειναι συμπτωσεις. Πολλοι οι θανατοι και δεν πρεπει να μας αφηνουν αδιαφορους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Παιδια, σημερα εμαθα κατι που με εβαλε σε σοβαρες σκεψεις.

Δυστυχως, οφειλω να αρχισω να αναθεωρω καποιες αποψεις μου για τον εμβολιασμο.

Τα γεγονοτα πλεον ειναι πολλα και αδιαμφισβητητα.

Αλλος ενας θανατος που πρεπει να μας προβληματισει.

"Πέθανε ξαφνικά ο καθηγητής και εκλογικός αναλυτής Ηλίας Νικολακόπουλος."

Τυχαινει να ηταν φιλος του πατερα μου. Σχετικα μεγαλος σε ηλικια 75 ετων, ο οποιος προσφατα ειχε κανει την τριτη δοση του εμβολιου.

Συμφωνα, λοιπον, με συζητησεις που ειχαν κανει και μου τις μετεφερε ο πατερας μου, απο τις πρωτες μερες της τριτης δοσης αρχισε να νιωθει καρδιακες αρρυθμιες. Ελεγε στον πατερα μου οτι δεν αισθανοταν καλα.

Πλεον θα αρχισω μια πιο επισταμενη ερευνα πανω στο θεμα των εμβολιων, τα οποια φαινεται οτι εχουν σοβαρες παρενεργειες.

Συμπτωσεις επαναλαμβανομενες παυουν να ειναι συμπτωσεις. Πολλοι οι θανατοι και δεν πρεπει να μας αφηνουν αδιαφορους.
Κάπιος χάκαρε το προφίλ του tol , αν όχι συλληπητήρια για τον φίλο του πατέρα σου
 

F1ght3r

Well-Known Member
Παιδια, σημερα εμαθα κατι που με εβαλε σε σοβαρες σκεψεις.

Δυστυχως, οφειλω να αρχισω να αναθεωρω καποιες αποψεις μου για τον εμβολιασμο.

Τα γεγονοτα πλεον ειναι πολλα και αδιαμφισβητητα.

Αλλος ενας θανατος που πρεπει να μας προβληματισει.

"Πέθανε ξαφνικά ο καθηγητής και εκλογικός αναλυτής Ηλίας Νικολακόπουλος."

Τυχαινει να ηταν φιλος του πατερα μου. Σχετικα μεγαλος σε ηλικια 75 ετων, ο οποιος προσφατα ειχε κανει την τριτη δοση του εμβολιου.

Συμφωνα, λοιπον, με συζητησεις που ειχαν κανει και μου τις μετεφερε ο πατερας μου, απο τις πρωτες μερες της τριτης δοσης αρχισε να νιωθει καρδιακες αρρυθμιες. Ελεγε στον πατερα μου οτι δεν αισθανοταν καλα.

Πλεον θα αρχισω μια πιο επισταμενη ερευνα πανω στο θεμα των εμβολιων, τα οποια φαινεται οτι εχουν σοβαρες παρενεργειες.

Συμπτωσεις επαναλαμβανομενες παυουν να ειναι συμπτωσεις. Πολλοι οι θανατοι και δεν πρεπει να μας αφηνουν αδιαφορους.
Χαίρομαι που αναθεωρείς για τα εμβόλια, όπως έχω γράψει και πριν δεν είμαι κατά αλλα πρέπει να τα κάνουν μονο μεγάλη σε ηλικία, φυσικά και εκεί θα υπάρχουν εξαιρέσεις και θάνατοι από τα εμβόλια, όπως ο φίλος του πατέρα σου.
Ο φανατισμός δεν είναι καλός, γιατί ήσουν αρκετά φανατικός για τα εμβόλια, ενώ τα στατιστικά λένε αλλα από κάποιες ηλικίες και κάτω.

Αν δεν σου χάκαραν τον λογαριασμό όπως είπε και ο oreo τα συλλυπητήρια μου.
 

Stratos

Well-Known Member
Παιδια, σημερα εμαθα κατι που με εβαλε σε σοβαρες σκεψεις.

Δυστυχως, οφειλω να αρχισω να αναθεωρω καποιες αποψεις μου για τον εμβολιασμο.

Τα γεγονοτα πλεον ειναι πολλα και αδιαμφισβητητα.

Αλλος ενας θανατος που πρεπει να μας προβληματισει.

"Πέθανε ξαφνικά ο καθηγητής και εκλογικός αναλυτής Ηλίας Νικολακόπουλος."

Τυχαινει να ηταν φιλος του πατερα μου. Σχετικα μεγαλος σε ηλικια 75 ετων, ο οποιος προσφατα ειχε κανει την τριτη δοση του εμβολιου.

Συμφωνα, λοιπον, με συζητησεις που ειχαν κανει και μου τις μετεφερε ο πατερας μου, απο τις πρωτες μερες της τριτης δοσης αρχισε να νιωθει καρδιακες αρρυθμιες. Ελεγε στον πατερα μου οτι δεν αισθανοταν καλα.

Πλεον θα αρχισω μια πιο επισταμενη ερευνα πανω στο θεμα των εμβολιων, τα οποια φαινεται οτι εχουν σοβαρες παρενεργειες.

Συμπτωσεις επαναλαμβανομενες παυουν να ειναι συμπτωσεις. Πολλοι οι θανατοι και δεν πρεπει να μας αφηνουν αδιαφορους.
δεν έχω κάνει εμβόλιο και ούτε πρόκειται αλλά υποστηρίζω την άποψη ότι είναι απαραίτητα σε κάποιους. Ακόμα και αν έφυγε απο παρενέργεια του εμβολίου ο συμπαθής αναλυτής δεν αναιρεί ότι έχει σώσει πολλούς με προβλήματα οι οποίοι αν δεν είχαν κάνει εμβόλιο θα ήταν πολύ δύσκολο να την βγάλουν..
 

Vdupa

Well-Known Member
Eνω ειπα οτι δεν θα γραψω ξανα κάτι (δυστυχως δεν μπορω να κανω ignore το thread :( όσο κι αν προσπάθησα*), μένω εκπληκτος απο αυτα που διαβάζω απο τον φίλο tol ο οποίος ήταν και απο τους λίγους λόγους που θα ήθελα να συνεχίσω να το παρακολουθώ.

Αν και ο tol πέφτει θύμα της περιπτωσιολογίας, νομιζω δεν έχουμε ελπιδα σε αυτόν τον τόπο.

Να πω οτι ακόμα και την επόμενη μέρα να έχανα απο τον εμβόλιο κάποιον γνωστό μου (χτύπα ξύλο) το ίδιο θα έλεγα.

Και με λιγότερες ''τύψεις'' πλέον μπορω να απουσιάζω απο το νήμα :)

Ο χρστοφορος και ο ταμαλιαμουπίσω νίκησαν, τα υπόλοιπα σε μια ωραία ταινία που ονομάζεται idiocracy


*αν ξέρεις πως μπορεί να γίνει @CVIAL θα ήθελα να μου πείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Eνω ειπα οτι δεν θα γραψω ξανα κάτι (δυστυχως δεν μπορω να κανω ignore το thread :( όσο κι αν προσπάθησα*), μένω εκπληκτος απο αυτα που διαβάζω απο τον φίλο tol ο οποίος ήταν και απο τους λίγους λόγους που θα ήθελα να συνεχίσω να το παρακολουθώ.

Αν και ο tol πέφτει θύμα της περιπτωσιολογίας, νομιζω δεν έχουμε ελπιδα σε αυτόν τον τόπο.

Να πω οτι ακόμα και την επόμενη μέρα να έχανα απο τον εμβόλιο κάποιον γνωστό μου (χτύπα ξύλο) το ίδιο θα έλεγα.

Και με λιγότερες ''τύψεις'' πλέον μπορω να απουσιάζω απο το νήμα :)

Ο χρστοφορος και ο ταμαλιαμουπίσω νίκησαν, τα υπόλοιπα σε μια ωραία ταινία που ονομάζεται idiocracy


*αν ξέρεις πως μπορεί να γίνει @CVIAL θα ήθελα να μου πείς.
Δεν μπορείς να μην γράψεις, παραδέξου το :p
 

Xristoforaz

Well-Known Member
μπορω, αλλα με δυσκολευει χωρις το ignore :p
Εχω κανει εδω και καιρο ιγκνορ τον τζωρτζι διοτι δεν κανει τιποτα αλλο απο το να βριζει και να ειρωνευεται..τον αερατο που με απειλουσε και εγραφε αισχη τοτε που ορθως του την ελεγε ο Αναστασακαρος, τον εχω αγνοησει "εδω και κατι χρονια"
Το θεμα δεν ειναι να νικησουμε...
Απο αγαπη και ενδιαφερον στα λεγαμε και θα στα λεμε!
Πεθανε κι αλλη γυναικα σημερα εμβολιασμενη απο εγκεφαλικη αιμμοραγια..κατι τετοιο..ιατρικος ορισμος δοθηκε παντως..
Θα καταλαβεις και εσυ σε λιγο καιρο την παγκοσμια συνωμοσια με τα φολια..και θα σταματησεις να ειρωνευεσαι και να ονομαζεις αβερτα ψεκες τους παντες!
Δικαιωση δεν επιζητω καμια..απλα σου ζητω να καταλαβεις απο τωρα (οσο ειναι νωρις)..και να σταματησεις να μιλας υπερ του εμβολιασμου...
Γιατι αν δεν το κανεις, οταν καταλαβεις τι γινεται ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ θα ειναι αργα ( ΤΟ ΞΟΔΙ Α/Ε )
ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΡΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΓΝΩΣΤΩΝ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΟΛΙ!! ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!!
ενα περιστατικο διαπιστωσε ο τολ απο γνωστο του και αρχισε να καταλαβαινει..
Δε θελω να παθεις κατι, σε αγαπαω κι ουτε ειμαι εχθρος σου..αλλα οταν δεις να παθαινουν δικοι σου εμβολιασμενοι ή γνωστοι σου τοτε θα εννοησεις!
Την αλλαγη στασεως του Τολ την ανεφερα στους τριπλομπολιασμενους γονεις μου μπας και συνετιστουν και δεν προχωρησουν σε επομενες ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ δοσεις!
Ο Νικ.μος εμμενει και σου κανει λαικ...!
Θα το πιει ολο το ποτηρι μονος του αφου μυαλο δε βαζει!
 

george_hatzi

Well-Known Member
Πάντως αν είναι και οι τρεις γνωστοί της κοπελας σου, στατιστικά μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να ευθύνεται η κοπέλα σου παρά το εμβόλιο. Τα μάτια σου 14 Xristoforaz...
 
Μπλουζα