Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Έτσι για τα memes, για δώσε πηγή για αυτό, όπως και για τον καρκίνο. Δεν πιάνεται για πηγή κάποιο όνειρο που είδες το βράδυ.
Βρηκα τον ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ λογο που πεθανε ο πιτσιρικας στην Ευβοια:

"Στο κέντρο υγείας, το διασωληνώσαμε, του χορηγήσαμε όλη την φαρμακευτική αγωγή που δίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και γύρω στη μιάμιση ώρα κάναμε ΚΑΡΠΑ (σημ. ΚΑΡδιο-Πνευμονική Αναζωογόνηση) αλλά το αγοράκι δυστυχώς δεν ανταποκρινόταν.

Έβγαζε και πολύ αίμα από τον πνεύμονα, χωρίς να έχει προηγηθεί τραυματισμός."
_____________________________________________

Κάποιες από τις ακίδες που παράγονται μετά από εντολή του mRNA μεταφέρονται από την κυκλοφορία του αίματος και πάνε και εμφυτεύονται στα κύτταρα του ενδοθηλίου, που καλύπτουν το εσωτερικό του τοιχώματος των αγγείων μας.

Αργότερα τα λεμφοκύτταρα μας θα αναγνωρίσουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κύτταρο του ενδοθηλίου μας ως "εχθρό", επειδή έχει στην επιφάνειά του ενσωματωμένες τις ακίδες του κορονοϊού.

(Για τα φονικά λεμφοκύτταρα, είτε "βλέπουν" κορονοϊό, είτε "βλέπουν" δικά μας κύτταρα, με ενσωματωμένες ακίδες στην επιφάνεια τους, είναι ένα και το αυτό.)

Η καταστροφή των δικών μας αγγειακών κυττάρων προκαλεί ρήξη του τοιχώματος των αγγείων και αιμορραγία.

Τώρα, ανάλογα με την εντόπιση του προβλήματος, θα είναι και τα προβλήματα. Αν δηλαδή συμβεί σε εγκεφαλικά αγγεία, θα έχουμε αιμορραγικό εγκεφαλικό επεισόδιο.
Αν συμβεί σε πνευμονικά αγγεία, θα έχουμε αιμορραγία στους πνεύμονες.

----
Τωρα σιγουρευτηκες για ποιο λογο το παιδι το 13χρονο εφυγε? (Και δεν ειναι το μοναδικο)
Ελπιζω να μη βγει καμια θεια του να πει οτι δεν εκανε εμβολιο!
---
Τουλαχιστον ας ακουσουν ο vlafo και αλλοι διπλομπολιασμενοι, ωστε να μην προχωρησουν σε αλλες δοσεις!
---
Ειναι θεμα ΑΛΗΘΕΙΑΣ και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ενημερωσης και ΟΧΙ φυσικα ψεκιας!
 

Vdupa

Well-Known Member
Βρηκα τον ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ λογο που πεθανε ο πιτσιρικας στην Ευβοια:
Ελα ρε επιστήμονα, ποτε πρόλαβες;

Ακόμα δεν έχει γίνει ελεγχος απο τους ειδικούς, αλλα εσυ προλάβες και έβγαλες πόρισμα με correlation απο τα lidl. Τι αλλο θα διαβάσουμε εδω μεσα...

Πρωτον δεν βλεπω καμια πηγη και δευτερον, ειναι καφενειακου επιπεδου αναλυση (και το λεω και ευγενικα).
Αλλα τι σου λεω ε;

Η διαφορα μας ειναι οτι αν βγει το αποτελεσμα της ιατροδικαστικης εξετασης και ο θανατος ειναι απο εμβολιο θα σου πω οτι ειναι απο το εμβολιο. Θα το βουλώσω και θα κρατήσω τα δεδομένα.

Εσυ ομως εχεις μονο δυο επιλογες. Η να μην πιστεψεις ουτε αυτη την εξεταση (ακομα και αν πουν οτι ηταν απο το εμβολιο) και να συνεχισεις τις ψεκιες σου κανονικα οπως πριν, οτι μπλα μπλα ολα ειναι ψεμματα και δεν τα καταγράφουν. Η να πιστεψεις οτι ολα τα υπολοιπα αποτελεσματα μεχρι σήμερα ήταν σωστα, οπότε και η πιθανοτητα για προβλημα μετα το εμβολιο ειναι απειροελαχιστη.
Δεν μπορεί να κρατας οτι σου χαιδευει τα αυτια σου καθε φορά. Θα έχεις μια σταθερη στάση.


ΥΓ. A για αυτο δεν εβαλες πηγη....
ο ψεκας τα ειπε αυτα. Αυτος εδω που γελαει ο κοσμος. :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Εγώ απορώ γιατί μας φαίνεται επιστημονική φαντασία η τεχνολογική φυλακή η οποία σιγά σιγά δημιουργείται. Πάντα η προσπάθεια ελέγχου της μάζας και η εξερεύνηση των ορίων του ανθρώπου για το το τι διατίθεται να θυσιάσει για την ελευθερία του, αποτελούσε αντικείμενο ερευνών και πειραμάτων τόσο μυστικών όσο και εμφανών. Το μυστικών το γνωρίζουμε απο τα απόρρητα έγγραφα που έχουν δοθεί στην δημοσιότητα για τις δεκαετίες 60-70. Αν έλεγες σε κάποιον πριν 50 χρόνια οτι θα υπάρχει κινητό τηλέφωνο μέσα απο το οποίο θα εκτελούσε όλες αυτές τις λειτουργείες ενώ ταυτόχρονα θα ήξεραν ανα πάσα ώρα το στίγμα σου, θα σου έλεγε οτι έχεις κόψει άλυσο, κοινώς οτι τα έχεις χαμένα.
 

bobby

Well-Known Member
Αγαπητέ μου μπισκότε δόξα τω Θεό σε ελεύθερη χώρα ζούμε υπάρχουν επιλογές….. ερημονήσια και χωριουδάκια χωρίς ρεύμα, τηλέφωνο, νερό και σήμα κινητής και δεν σε ενοχλεί (και παρακολουθεί) κανείς! Έχω φίλους εδώ που για αυτόν το λόγο έχουν τηλέφωνα που είχαμε εμείς προς 20 χρόνια…..
 

oreo

Well-Known Member
Αγαπητέ μου μπισκότε δόξα τω Θεό σε ελεύθερη χώρα ζούμε υπάρχουν επιλογές….. ερημονήσια και χωριουδάκια χωρίς ρεύμα, τηλέφωνο, νερό και σήμα κινητής και δεν σε ενοχλεί (και παρακολουθεί) κανείς! Έχω φίλους εδώ που για αυτόν το λόγο έχουν τηλέφωνα που είχαμε εμείς προς 20 χρόνια…..
Δεν λέω για τα εμβόλια ρε Ροβινσών μου :p
 

KLEOS

Active Member
Εγώ απορώ γιατί μας φαίνεται επιστημονική φαντασία η τεχνολογική φυλακή η οποία σιγά σιγά δημιουργείται. Πάντα η προσπάθεια ελέγχου της μάζας και η εξερεύνηση των ορίων του ανθρώπου για το το τι διατίθεται να θυσιάσει για την ελευθερία του, αποτελούσε αντικείμενο ερευνών και πειραμάτων τόσο μυστικών όσο και εμφανών. Το μυστικών το γνωρίζουμε απο τα απόρρητα έγγραφα που έχουν δοθεί στην δημοσιότητα για τις δεκαετίες 60-70. Αν έλεγες σε κάποιον πριν 50 χρόνια οτι θα υπάρχει κινητό τηλέφωνο μέσα απο το οποίο θα εκτελούσε όλες αυτές τις λειτουργείες ενώ ταυτόχρονα θα ήξεραν ανα πάσα ώρα το στίγμα σου, θα σου έλεγε οτι έχεις κόψει άλυσο, κοινώς οτι τα έχεις χαμένα.
Όργουελ και Χάξλεϋ μπασταρδεύονται σε ένα εκρηκτικό μείγμα όπου τα ψηφιακά δεσμά οι περισσότεροι θε να τα φορούν με καμάρι σαν κοσμήματα. Ωραίος είσαι oreo και αναρωτιέμαι πως δεν σε λέει ο Bobby ψέκα που λες το αυτονόητο.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Όργουελ και Χάξλεϋ μπασταρδεύονται σε ένα εκρηκτικό μείγμα όπου τα ψηφιακά δεσμά οι περισσότεροι θε να τα φορούν με καμάρι σαν κοσμήματα. Ωραίος είσαι oreo και αναρωτιέμαι πως δεν σε λέει ο Bobby ψέκα που λες το αυτονόητο.
Ο Αρβανιτης εδωσε το λογο που το παιδι το νεκρο απ το μπολι εσταζε αιμα απ τους πνευμονες...και τον χαρακτηρισαν ψεκα!
Αν χαρακτηριζουν τους επιστημονες που δεν τους καλοκαθονται οι αναλυσεις τους, ως ψεκασμενους, φαντασου πως θα χαρακτηριζουν εμας....
Χαχαχαχαχαχα!
Νταξει ο μπισκοτιας την γλιτωσε αλλα εμεις τα φαγαμε τα σκαγια.
Ας οψεται...!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Εγώ απορώ γιατί μας φαίνεται επιστημονική φαντασία η τεχνολογική φυλακή η οποία σιγά σιγά δημιουργείται. Πάντα η προσπάθεια ελέγχου της μάζας και η εξερεύνηση των ορίων του ανθρώπου για το το τι διατίθεται να θυσιάσει για την ελευθερία του, αποτελούσε αντικείμενο ερευνών και πειραμάτων τόσο μυστικών όσο και εμφανών. Το μυστικών το γνωρίζουμε απο τα απόρρητα έγγραφα που έχουν δοθεί στην δημοσιότητα για τις δεκαετίες 60-70. Αν έλεγες σε κάποιον πριν 50 χρόνια οτι θα υπάρχει κινητό τηλέφωνο μέσα απο το οποίο θα εκτελούσε όλες αυτές τις λειτουργείες ενώ ταυτόχρονα θα ήξεραν ανα πάσα ώρα το στίγμα σου, θα σου έλεγε οτι έχεις κόψει άλυσο, κοινώς οτι τα έχεις χαμένα.
Φυλακιζεται και η ψυχη με την εισαγωγη νανοτεχνολογιας εντος της!
Εμεις οι ανεμβολιαστοι παραμενουμε ελευθεροι και αφυλακιστοι..
Οι αψεκαστοι πεθαινουν και οπως βλεπουμε πολλοι εξ αυτων εχουν υποστει τις παρενεργειες του βλαβολιου!
Δε μιλαω για τους φορουμιτες αψεκαστους!
Μιλαω για την παγκοσμια γενοκτονια-πανδημια που συντελειται λογω του ξεκινηματος των εμβολιασμων απο 14/12/2020!!
Φυλακιστηκαν, εγιναν αυτοχειρες κι ακομα δεν το εννοησαν επειδη δεν τους χτυπησε ακομα την πορτα καποια παρενεργεια ή και ο ιδιος ο θανατος!
Ζητανε επιστημονικες αναλυσεις και μολις τις παραθετουμε, αμεσως τις πετανε στα σκουπιδια!
Απ οτι φαινεται εμπιστευονται την αψεκαστη παγωνη, τον αψεκαστο βασιλοπουλο, τα χοαξις και οχι τον "ψεκα" "τυχαρπαστο" Αρβανιτη!
 

Georgie

Well-Known Member
Όργουελ και Χάξλεϋ μπασταρδεύονται σε ένα εκρηκτικό μείγμα όπου τα ψηφιακά δεσμά οι περισσότεροι θε να τα φορούν με καμάρι σαν κοσμήματα. Ωραίος είσαι oreo και αναρωτιέμαι πως δεν σε λέει ο Bobby ψέκα που λες το αυτονόητο.
Βάλε και κάνα βάρβατο Immanuel Kant μέσα να τα κάνεις όλα τσισα ρε επιστημών
Στα έσκασε πάλι ο βλάχος και εμφανίστηκες.
Μείνε απόψε για κουβεντουλα
Έχω κέφια ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Φυλακιζεται και η ψυχη με την εισαγωγη νανοτεχνολογιας εντος της!
Εμεις οι ανεμβολιαστοι παραμενουμε ελευθεροι και αφυλακιστοι..
Οι αψεκαστοι πεθαινουν και οπως βλεπουμε πολλοι εξ αυτων εχουν υποστει τις παρενεργειες του βλαβολιου!
Δε μιλαω για τους φορουμιτες αψεκαστους!
Μιλαω για την παγκοσμια γενοκτονια-πανδημια που συντελειται λογω του ξεκινηματος των εμβολιασμων απο 14/12/2020!!
Φυλακιστηκαν, εγιναν αυτοχειρες κι ακομα δεν το εννοησαν επειδη δεν τους χτυπησε ακομα την πορτα καποια παρενεργεια ή και ο ιδιος ο θανατος!
Ζητανε επιστημονικες αναλυσεις και μολις τις παραθετουμε, αμεσως τις πετανε στα σκουπιδια!
Απ οτι φαινεται εμπιστευονται την αψεκαστη παγωνη, τον αψεκαστο βασιλοπουλο, τα χοαξις και οχι τον "ψεκα" "τυχαρπαστο" Αρβανιτη!
Μην μασάς , δεν φυλακίζεται η ψυχή αν έχεις μέσα σου ρυθμό και λίγο απο l'alma de cuba ;)
Πρέπει όμως και εσύ να κατεβάσεις λίγο ταχύτητα για να είναι ωραία η κουβέντα , σε πιάνουν λίγο τα ιερατικά, λίγο τα απόκρυφα της Σιών, θέλει ενα κοντρολάρισμα.
 
  • Like
Reactions: tol

oreo

Well-Known Member
Όργουελ και Χάξλεϋ μπασταρδεύονται σε ένα εκρηκτικό μείγμα όπου τα ψηφιακά δεσμά οι περισσότεροι θε να τα φορούν με καμάρι σαν κοσμήματα. Ωραίος είσαι oreo και αναρωτιέμαι πως δεν σε λέει ο Bobby ψέκα που λες το αυτονόητο.
Με λέει στα κρυφά ;)
 

Georgie

Well-Known Member
Μην μασάς , δεν φυλακίζεται η ψυχή αν έχεις μέσα σου ρυθμό και λίγο απο l'alma de cuba ;)
Πρέπει όμως και εσύ να κατεβάσεις λίγο ταχύτητα για να είναι ωραία η κουβέντα , σε πιάνουν λίγο τα ιερατικά, λίγο τα απόκρυφα της Σιών, θέλει ενα κοντρολάρισμα.
Θα σου τραγουδήσει το ,Bella ciao εσένα
 

KLEOS

Active Member
Βάλε και κάνα βάρβατο Immanuel Kant μέσα να τα κάνεις όλα τσισα ρε επιστημών
Στα έσκασε πάλι ο βλάχος και εμφανίστηκες.
Μείνε απόψε για κουβεντουλα
Έχω κέφια ;)
Χαχαχαχα, αφού είσαι καψούρης μαζί μου! Κάνε την ευχάριστη έκπληξη και μίλα εποικοδομητικά σε οτιδήποτε διαφωνείς. Ο Καντ δεν νομίζω ότι ταιριάζει όταν τίθεται το ζοφερό μέλλον στην σέντρα.
 

Vdupa

Well-Known Member
Ο Αρβανιτης εδωσε το λογο που το παιδι το νεκρο απ το μπολι εσταζε αιμα απ τους πνευμονες...και τον χαρακτηρισαν ψεκα!
Aυτος ειναι γνωστος ψεκασμενος.
Αλλα οπως και να χει και μονο που εκανε ιατροδικαστικη εξεταση μεσα απο το facebook του, θα επρεπε να σου κινήσει τις υποψίες.
Αλλα τι σου λεω τωρα ε;
 

Georgie

Well-Known Member
Χαχαχαχα, αφού είσαι καψούρης μαζί μου! Κάνε την ευχάριστη έκπληξη και μίλα εποικοδομητικά σε οτιδήποτε διαφωνείς. Ο Καντ δεν νομίζω ότι ταιριάζει όταν τίθεται το ζοφερό μέλλον στην σέντρα.
Έλα ρε
No worries.
Κουβέντα και πλάκα κάνω
Δεν έχω θεμα με κανέναν.
 

oreo

Well-Known Member
Για να μην σας δουλεύουν https://www.zougla.gr/kosmos/articl...ou-o-proedros-megalis-ispanikis-farmakeftikis και είναι νωρίς ακόμα (μένει βέβαια να επιβεβαιωθεί από τα hoaxes).
Επιτέλους αρχίζει και βγαίνει μέρος της μούργας. Καταθέτουμε μήνες ολόκληρους την άποψη οτι εμπιστευόμαστε την επιστήμη αλλά όχι τον άνθρωπο. Άρα σύμφωνα με την ερμηνεία των ειδικών στο φόρουμ ο πρόεδρος της ισπανικής φαρμακευτικής Pharmamar η οποία παρασκευάζει επίσης μοριακά τεστ για τον covid19 και ενα δικό της εμβόλιο, είναι Ψεκάς και αγόρασε πιστοποιητικό μαϊμού. Μια πιο ρομαντική άποψη θα ήταν οτι δεν ήθελε να δώσει credit στο προϊόν του ανταγωνισμού, αλλά πάλι έχοντας το πιστοποιητικό φαινόταν οτι εμπιστεύονταν το εμβόλιο. Τέτοιος άνθρωπος, σε τέτοια θέση και να αδυνατεί να ερμηνεύσει τις εκατοντάδες χιλιάδες έρευνες , εκατομμυρίων επιστημόνων. Δεν βρέθηκε ένας απο την εταιρία του να του πει , ΕΕΕεεεεε μπάρμπα κανε το εμβόλιο, είσαι σε ευαίσθητη ηλικία, θα σε τσακίσει αν κολλήσεις ?
 

Vdupa

Well-Known Member
Επιτέλους αρχίζει και βγαίνει μέρος της μούργας. Καταθέτουμε μήνες ολόκληρους την άποψη οτι εμπιστευόμαστε την επιστήμη αλλά όχι τον άνθρωπο. Άρα σύμφωνα με την ερμηνεία των ειδικών στο φόρουμ ο πρόεδρος της ισπανικής φαρμακευτικής Pharmamar η οποία παρασκευάζει επίσης μοριακά τεστ για τον covid19 και ενα δικό της εμβόλιο, είναι Ψεκάς και αγόρασε πιστοποιητικό μαϊμού. Μια πιο ρομαντική άποψη θα ήταν οτι δεν ήθελε να δώσει credit στο προϊόν του ανταγωνισμού, αλλά πάλι έχοντας το πιστοποιητικό φαινόταν οτι εμπιστεύονταν το εμβόλιο. Τέτοιος άνθρωπος, σε τέτοια θέση και να αδυνατεί να ερμηνεύσει τις εκατοντάδες χιλιάδες έρευνες , εκατομμυρίων επιστημόνων. Δεν βρέθηκε ένας απο την εταιρία του να του πει , ΕΕΕεεεεε μπάρμπα κανε το εμβόλιο, είσαι σε ευαίσθητη ηλικία, θα σε τσακίσει αν κολλήσεις ?
παλι τις ψεκιές αρχισες; :p

Αυτα ειναι μεχρι για κουτσομπολιστικη εκπομπη. Αληθεια τωρα σχολιαζεις κατι τετοιο σοβαρα; Ειτε το εκανε ειτε οχι. Οι συνομωσιολογοι βεβαια πιανονται απο την παραμικρη ''ειδηση΄΄ για να ικανοποιησουν το confirmation bias τους.

Ναι μπορει να αδυνατει να ερμηνευσει τις εκατονταδες χιλιαδες ερευνες. Ο πρωτος ψεκας ειναι σε τετοιες θεσεις η ο τελευταιος;. Απλα τους κανετε σημαια. 3-4 στην Ελλαδα και 100δες στο εξωτερικο.

Οχι θα καταρρίψετε 2000 ετη χτισίματος της επιστημονικης μεθοδου για περιπτωσιολογιες.

Προσωπικα ψαχνω να βρω τροπο να μπλοκαρω το νημα γιατι δεν βοηθα σε κατι η παρουσια μου εδω, ουτε εγω παιρνω κατι απο την ψεκοσυζητηση. Δεν εχει να μας προσφερει κατι αυτος ο διαλογος. Το κολλημα ειναι κολλημα.
 
Μπλουζα