Η ζωη με Covid-19

makis25

Well-Known Member
ειδα μια αστεια φωτογραφια οπου μια κυρια στο αμαξι της ειχε αυτοκολλητο που εγραφε πως μας δηλητηριαζουν το νερο ( λογω φθοριου) και κρατουσε τσιγαρο στο χερι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Από τη Δευτέρα 19/7 ανοίγει και η εστίαση σε εσωτερικούς χώρους, Μονο για εμβολιασμενους στην Ιρλανδία .
Απο σημερα στέλνουν σε email/ PDF το Green Certificate με το scan code , και το παρέλαβα και εγω .
Happy days
 

Georgie

Well-Known Member
Άντε George ξεκίνα τις μάσες.
Δε σε βλέπω καλά. :):)
Για μάσες πολλές δεν είμαι , για ψαγμένες με ποτακι όμως μέσα !
Έχω χάσει και 8 κιλά σε 5!μηνες ποδηλατο .
Πιο αδύνατος απο οταν ημουν 25.
1.86- 82kg :)

Φαντάσου και Αθηνα δε έκανα ντου σε ταβέρνες .
Μέτρια πράγματα
 

oreo

Well-Known Member
Από τη Δευτέρα 19/7 ανοίγει και η εστίαση σε εσωτερικούς χώρους, Μονο για εμβολιασμενους στην Ιρλανδία .
Απο σημερα στέλνουν σε email/ PDF το Green Certificate με το scan code , και το παρέλαβα και εγω .
Happy days
Σου εύχομαι να μπλέξεις με ανεμβολίαστη
 

oreo

Well-Known Member
Για μάσες πολλές δεν είμαι , για ψαγμένες με ποτακι όμως μέσα !
Έχω χάσει και 8 κιλά σε 5!μηνες ποδηλατο .
Πιο αδύνατος απο οταν ημουν 25.
1.86- 82kg :)

Φαντάσου και Αθηνα δε έκανα ντου σε ταβέρνες .
Μέτρια πράγματα
ιδανικά κιλά
 

Georgie

Well-Known Member
Εν το μεταξυ
Για να μη ξεχνιώμαστε
Ελλαδαρα αθάνατη !
IMG_9287.PNG
 

crossfire

Well-Known Member
Το βρήκα στο Twitter και το ανεβάζω όπως είναι

Θα συμφωνούσατε να χρησιμοποιηθεί ένα ενέσιμο φάρμακο που έχει παρασκευαστεί με γενετική μηχανική, με τεχνολογία ανασυνδυασμένου DNA σε κολοβακτηρίδια ,που συνδέεται σε υποδοχείς των ανθρωπινων κυττάρων που κανονικά είναι για σύνδεση άλλων φυσικων ουσιων του οργανισμού . . που περιέχει ψευδάργυρο, υδροχλωρικό οξύ , καυστική σόδα . μετακρεσόλη, γλυκερόλη, πολυσορβικό 20.. που δεν πρέπει να αναμιγνύεται στην ίδια σύριγγα με άλλα φαρμακευτικά προϊόντα γιατί είναι ασύμβατο με οτιδήποτε άλλο . που μπορεί να προκαλέσει γενικευμένη αλλεργία (αναφυλαξία ) . υπογλυκαιμία, δυσγευσία, αμφιβληστροειδοπάθεια, οιδήματα και αμυλοείδωση . και .. που κοστίζει 8 χιλιάδες ευρ το κιλό; Αν η απάντησή σας είναι ΟΧΙ . συγχαρητήρια! Μόλις στερήσατε από εκατομμύρια διαβητικούς την ινσουλίνη τους! Αν θεωρείτε τις τεχνολογίες διαβολικές . . . αν τα συστατικά σάς ακούγονται τρομακτικά . . αν οι παρενέργειες σάς μοιάζουν απαγορευτικές .. είναι επειδή είστε άσχετοι και προκατειλημμένοι! Και, ευτυχώς, η Επιστήμη δεν δίνει δεκάρα για το τι νομίζετε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member

george_hatzi

Well-Known Member
Βάζω αυτό εδώ για να μη γράφω κείμενα κατεβατά …. Τον συγκεκριμένο γιατρό δεν τον ξερω και δεν έχω ιδεα τι ρόλο βαράει . Θορυβήθηκα όμως ! https://m.youtube.com/watch?v=EMdfmlpyT0g&t=7s
Υπάρχει λέει μια αύξηση της τάσης στους εμβολιασμενους και μια αύξηση της τάσης των μεταλλαξεων στην Αγγλία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Πρωτοετής φοιτητής στατιστικης να ήταν κοβόταν. Όταν ψάχνεις συσχετίσεις δεν κοιτάς δύο καμπύλες και λες μοιάζουν αρα η μια εξηγεί την άλλη. Τα διδακτορικά μπορεί να σημαίνουν πολλά, μπορεί και τπτ. Ειδικά αν είναι από Ελληνικό Πανεπιστήμιο!
 

Stratos

Well-Known Member
Υπάρχει λέει μια αύξηση της τάσης στους εμβολιασμενους και μια αύξηση της τάσης των μεταλλαξεων στην Αγγλία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Πρωτοετής φοιτητής στατιστικης να ήταν κοβόταν. Όταν ψάχνεις συσχετίσεις δεν κοιτάς δύο καμπύλες και λες μοιάζουν αρα η μια εξηγεί την άλλη. Τα διδακτορικά μπορεί να σημαίνουν πολλά, μπορεί και τπτ. Ειδικά αν είναι από Ελληνικό Πανεπιστήμιο!
ξεκάθαρα άσχετος, γι αυτο είναι και στον Θωμαϊδη, αν ήξερε θα ήταν στην ΕΤ1 ή δίπλα στον Κικίλια. Με τόση απλόχερη γνώση στην Τv ασχολείστε με τον κάθε άσχετο στις παρακμιακές εκπομπές? πηγαίντε γρήγορα για εμβόλια να σωθούμε..
 

george_hatzi

Well-Known Member
Υπάρχει λέει μια αύξηση της τάσης στους εμβολιασμενους και μια αύξηση της τάσης των μεταλλαξεων στην Αγγλία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Πρωτοετής φοιτητής στατιστικης να ήταν κοβόταν. Όταν ψάχνεις συσχετίσεις δεν κοιτάς δύο καμπύλες και λες μοιάζουν αρα η μια εξηγεί την άλλη. Τα διδακτορικά μπορεί να σημαίνουν πολλά, μπορεί και τπτ. Ειδικά αν είναι από Ελληνικό Πανεπιστήμιο!
ξεκάθαρα άσχετος, γι αυτο είναι και στον Θωμαϊδη, αν ήξερε θα ήταν στην ΕΤ1 ή δίπλα στον Κικίλια. Με τόση απλόχερη γνώση στην Τv ασχολείστε με τον κάθε άσχετο στις παρακμιακές εκπομπές? πηγαίντε γρήγορα για εμβόλια να σωθούμε..
Ρε εσύ μην βγάζεις δόντια κατευθείαν. Δεν ξέρω τι είναι ο άνθρωπος αλλά το επιχείρημα του είναι τουλάχιστον αντιεπιστημονικο.
 

Stratos

Well-Known Member
Τι να ξερει ενας γερος με Αλτσχάιμερ και διδακτορικό απο ελληνικο χωριό; Μοναδικη λυση απο οτι φαίνεται ο εμβολιασμος των παντων ολων, κριμα να μην ειμαι φανταρος ή 19-25..
 

Harris_G

Well-Known Member
Πιστευω αν οι ανεμβολιαστοι επρεπε να βρειτε εκφραστη/ ηγετη τελεια επιλογη θα ηταν ο Φατσεας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στράτο λόγω της δουλειάς μου έχω επαφή με πάρα πολλούς καθηγητές από διάφορα πανεπιστήμια (στον δικό μας κλάδο βέβαια). Η αποψή μου είναι ότι πολλοί από αυτούς χρησιμοποιούν την επιστήμη κατά το δοκούν και ανάλογα με τις φιλοδοξίες τους και τις επιδιώξεις τους "παίζοντας" με το "γκρι" που υπάρχει σε όλους τους επιστημονικούς κλάδους και ιδιάιτερα τους νέους. Πολλές φορές δε απλά εκφράζουν μια αντίθετη γνώμη για να την πουν σε έναν άλλο καθηγητή με τον οποίο είναι στα μαχαίρια. Τα έχουμε δει και με τους σεισμολόγους. Το Βυζάντιο σε αυτό τον χώρο καλά κρατεί. Ως εκ τούτου δεν δίνω και πολύ βάση σε οποιονδήποτε μιντιακό "γιατρό" εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις. Οι σοβαροί είναι αόρατοι στο κοινό και απλά γράφουν και μιλάνε εκεί που πρέπει, δεν τους απασχολεί η δημόσια εικόνα τους. Καθηγητές που βγαίνουν σε εκπομπές τύπου Θωμαίδη ή κάτι άλλοι που ξημερωβραδυάζονται σε πρωινάδικα πρέπει να αντιμετωπίζονται με μέγιστη καχυποψία. Τουλάχιστον εγώ έτσι τους βλέπω.
 

dim d

Well-Known Member
o Αντωνιου αν υπηρχε ελεγχος θα ηταν αυτοφωρο. Οσα λεει ειναι στην καλυτερη ψεμματα απο το οτι δεν εχει περασει ελεγχο το εμβολιο, εως το τι περιεχει κι τις μεταλλαξεις. Στα ελληνικα hoaxes εχουν ανεβασει ενα ωραιο κειμενο που καταριπτει οτι λεει με πηγες.
 

tol

Well-Known Member
ξεκάθαρα άσχετος, γι αυτο είναι και στον Θωμαϊδη, αν ήξερε θα ήταν στην ΕΤ1 ή δίπλα στον Κικίλια. Με τόση απλόχερη γνώση στην Τv ασχολείστε με τον κάθε άσχετο στις παρακμιακές εκπομπές? πηγαίντε γρήγορα για εμβόλια να σωθούμε..

Αλλος ενας λογος που θεωρω οτι τα επιχειρηματα των αρνητων του εμβολιου ειναι αιολα, ειναι το γεγονος πως παντοτε οδηγουν το διαλογο στην πολιτικη.
Διαρκως στην επιχειρηματολογια τους αναφερονται σε κυβερνησεις, σε κομματα, σε πολιτικες σκοπιμοτητες.
Παντου και παντα η πολιτικη ιδεολογια.

Ακομη και για τα πολυ σοβαρα κοινωνικα, ηθικα ζητημα εμπλεκουν τις πολιτικες τους πεποιθησεις και κρινουν με βαση αυτες.

Εισαι νεοδημοκρατης, επικροτεις τους εκαστοτε χειρισμους της πολιτικης ηγεσιας. Εισαι αντιπολιτευομενος, ες αει θα αντιτιθεσαι και θα διαμαρτυρεσαι.

Και φυσικα ισχυει και το αντιστροφο, οταν στην εξουσια ηταν ο Συριζα ή παλιοτερα το Πασοκ.

Οι περισσοτεροι αποφαινονται με κομματικες παρωπιδες και οχι με κριτικη σκεψη και αμεροληψια.
 
Μπλουζα