Η ζωη με Covid-19

Harris_G

Well-Known Member
Εντωμεταξυ @tol τους ακους να μιλανε κραζοντας Κουλη κλπ και νομιζεις οτι μονο στην Ελλαδα υπαρχει κορονοιος. 2 χρονια σχεδον και η γη κοντευει να γινει επιπεδη απο το ταρακουνημα της πανδημιας, αλλα αυτοι συνεχιζουν το ιδιο τροπαρι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Ειμαστε μεγάλοι ανθρωποι με κριση οποτε θεωρω οτι βγαζουμε τα συμπεράσματα μας, εγω ειμαι υπερ των εμβολιων και της επιστημης, κατα του υποχρεωτικού και του καθολικού εμβολιασμου κυριως των νέων και υγειών ανθρωπων. Για να μην χανω το χρονο μου δεν ξαναγραφω στο νημα. Θα τα λεμε στο νημα της μμ μου. Καλη συνεχεια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα ζητήσω από όλους να σταματήσουν με τις πολιτικές αναφορές. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ σε αυτό το φόρουμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
STRATO μόνος σου θα μείνεις φίλε :p :p :p
FB_IMG_1626251510818.jpg
 

Harris_G

Well-Known Member
Μα αυτό τους λεω ρε Τζον, αμα εμβολιαστουν ολοι και πεθανουν τι να κατσω να κανω; Να κοιτάω τα δεντρα; Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μα αυτό τους λεω ρε Τζον, αμα εμβολιαστουν ολοι και πεθανουν τι να κατσω να κανω; Να κοιτάω τα δεντρα; Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον

Ε θα αφήσουμε και κάποιες ανεμβολιαστες...θα έχουμε το αμάξι των ονείρων μας σπίτι με πισίνα και τα φαρμακεία θα είναι γεμάτα για καλή αγωγή
 

oreo

Well-Known Member
Στράτο λόγω της δουλειάς μου έχω επαφή με πάρα πολλούς καθηγητές από διάφορα πανεπιστήμια (στον δικό μας κλάδο βέβαια). Η αποψή μου είναι ότι πολλοί από αυτούς χρησιμοποιούν την επιστήμη κατά το δοκούν και ανάλογα με τις φιλοδοξίες τους και τις επιδιώξεις τους "παίζοντας" με το "γκρι" που υπάρχει σε όλους τους επιστημονικούς κλάδους και ιδιάιτερα τους νέους. Πολλές φορές δε απλά εκφράζουν μια αντίθετη γνώμη για να την πουν σε έναν άλλο καθηγητή με τον οποίο είναι στα μαχαίρια. Τα έχουμε δει και με τους σεισμολόγους. Το Βυζάντιο σε αυτό τον χώρο καλά κρατεί. Ως εκ τούτου δεν δίνω και πολύ βάση σε οποιονδήποτε μιντιακό "γιατρό" εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις. Οι σοβαροί είναι αόρατοι στο κοινό και απλά γράφουν και μιλάνε εκεί που πρέπει, δεν τους απασχολεί η δημόσια εικόνα τους. Καθηγητές που βγαίνουν σε εκπομπές τύπου Θωμαίδη ή κάτι άλλοι που ξημερωβραδυάζονται σε πρωινάδικα πρέπει να αντιμετωπίζονται με μέγιστη καχυποψία. Τουλάχιστον εγώ έτσι τους βλέπω.
Δεν μας λες και εμάς κανα σοβαρό να μας ανοίξεις τα μάτια που αν κάνουμε λάθος και ανοίξουμε την tv πάνω σε Παγώνη, Σύψα, Βασιλακόπουλο, Μαγιορκίνη κ Τσιόδρα πέφτουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Με απολυτη βεβαιοτητα δεν ξερω και τα ρεβυθια που εφαγα σημερα αν σε μια εικοσαετια μου βγαλουν κανα κουσουρι.
Το ιδιο ισχυει και για το νερακι απο τη βρυση που πινω.

Το ιδιο ισχυει και για τον κωρονοιο που κολλησα πριν ενα 10ημερο στο κλαμπακι.

Για τι ξερουμε οντως τι θα μας βγαλει;

Σκεφτομαστε το εμβολιο αλλα για ψαχτειτε λιγο για το κινητο που ολοι χρησιμοποιουμε καθημερινα.
Νεες ερευνες θεωρουν οτι ισως τελικα σχετιζεται με καρκινο στον εγκεφαλο.
Πετατε τα λοιπον!!!!!


Το κινητό, τα αεροπλάνα, τα μπαλκόνια, οι σκάλες, να πιάσουμε όλα τα πράγματα της γης για να δικαιολογήσουμε τις θανατηφόρες βλάβες από ένα προϊόν που θα έπρεπε να φέρνει την υγεία και το οποίο σου επιβάλλεται. Το χειρότερο όμως είναι πως δεν γνωρίζουμε αν αυτά που έρχονται τώρα ως ανατροφοδότηση, θα γίνουν χειρότερα και περισσότερα στο μέλλον. Και όμως το προκρίνουμε με βεβαιότητα και απαντάμε με ρεβύθια.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αν προσπαθησει κανεις να κοιταξει ερευνες κι δεδομενα που να μην ειναι ακριβως οτι θελει αυτος να δει, θα παρατηρησει οτι οι πιο πιθανες παρενεργειες οπως σε ολα τα εμβολια θα εμφανιστουν σε ενα οριζοντα μερικων εβδομαδων. Υπαρχει η πιθανοτητα να δημιουργηθει κατι σε οριζοντα χρονων; ναι. Αλλα με αυτη την λογικη θα περιμενουμε 20 χρονια να δουμε αν ενα ελαχιστο ποσοστο δημιουργησει καποιο θεμα; οχι γτ δεν υπαρχει ο χρονος κι η χρησιμοτητα ειναι πολυ πιο σημαντικη απο το πιθανο ρισκο.

“Vaccines are just designed to deliver a payload and then are quickly eliminated by the body,” Goepfert said. “This is particularly true of the mRNA vaccines. mRNA degrades incredibly rapidly. You wouldn’t expect any of these vaccines to have any long-term side effects. And in fact, this has never occurred with any vaccine.”


“The side effects that we see occur early on, and that’s it,” Goepfert said. “In virtually all cases, vaccine side effects are seen within the first two months after rollout.”


Μπορεί οποιαδήποτε φαρμακοβιομηχανία να «κρύψει» δήθεν ένοχα μυστικά στοιχεία από την στιγμή που τα εμβόλια χορηγούνται κατά εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο και τα δεδομένα ελέγχονται ταυτόχρονα από ανεξάρτητους διακρατικούς φορείς αλλά και από ανταγωνιστικές φαρμακοβιομηχανίες;

«Δεν μπορεί γιατί υπάρχει διεθνώς παθητική και ενεργητική παρακολούθηση. Δηλαδή οτιδήποτε περίεργο εμφανιστεί, ένα αυτοάνοσο ή οτιδήποτε άλλο, τους επόμενους μήνες ή και χρόνια, πάντα θα υπάρχει αναζήτηση αν υπάρχει συσχέτιση με κάποιο εμβόλιο.»

Καρκίνος σαν αποτέλεσμα εμβολίου δεν έχει αναφερθεί ποτέ.
τα τελευταια απο την συνεντευξη που εσυ παρεθεσες.


Ούτε για καρκίνο μίλησα ούτε για δόλο.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αν δεν ανεβαίνεις σε αεροπλάνο ή επίλέξεις την Γαύδο όπως ο Στράτος καλά κάνεις και δεν εμβολιάζεσαι. Υπάρχει συνέπεια λόγου και πράξεων.


Σε αυτό το μέρος του λόγου είμαι. Με τη διαφορά όμως πως εγώ δεν λέω στον άλλον τι να κάνει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό και αυτό γιατί αυτό τον δρόμο έχεις επιλέξει. Εμείς δεν τον έχουμε επιλέξει, για αυτό και λέμε αυτά που λέμε. Και εμείς έχουμε συνέπεια λόγου και πράξης.
 

Kostas97

Well-Known Member
Επειδη ολοι θα κολλησουμε κωρονοιο και οσο η ηλικια αξανεται οι πιθανοτητες σοβαρης νοσησης επισης αυξανονται, βαλτε κατω τις πιθανοτητες και βγαλτε συμπερασμα οτι το εμβολιο ειναι πιο ασφαλες.
Τι αλλο χρειαζεται ως συζητηση;;

Αν οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες και για τα 2, προτιμαμε το εμβολιο αφου κανουμε και ενα καλο απεναντι στους πατεραδες παππουδες γιαγιαδες μας και γενικοτερα στο ευρυ κοινο.

Ποσοι απο οσους δεν κανουν εμβολιο εδω, οδηγανε χωρις ζωνη ή οδηγανε μηχανη;;
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Σωστό και αυτό γιατί αυτό τον δρόμο έχεις επιλέξει. Εμείς δεν τον έχουμε επιλέξει, για αυτό και λέμε αυτά που λέμε. Και εμείς έχουμε συνέπεια λόγου και πράξης.
Επειδη ολοι θα κολλησουμε κωρονοιο και οσο η ηλικια αξανεται οι πιθανοτητες σοβαρης νοσησης επισης αυξανονται, βαλτε κατω τις πιθανοτητες και βγαλτε συμπερασμα οτι το εμβολιο ειναι πιο ασφαλες.
Τι αλλο χρειαζεται ως συζητηση;;

Αν οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες και για τα 2, προτιμαμε το εμβολιο αφου κανουμε και ενα καλο απεναντι στους πατεραδες παππουδες γιαγιαδες μας και γενικοτερα στο ευρυ κοινο.

Ποσοι απο οσους δεν κανουν εμβολιο εδω, οδηγανε χωρις ζωνη ή οδηγανε μηχανη;;


Δηλαδή για να καταλάβω πως σκέφτεστε εσείς οι άλλοι, πριν μπείτε στο αεροπλάνο λέτε έχω 1 στις 185.000 περιπτώσεις να σκοτωθώ, λες να είναι η σημερινή; Πηγαίνεις με τη μοτοσυκλέτα στο σπίτι, πριν παίρνεις τη γυναίκα σου ή τους γονείς σου και τους λες, μπορεί να έρθω, μπορεί και μη, καθώς έχω 1 πιθανότητα στις 50 να σκοτωθώ σήμερα, το ίδιο με το αμάξι, το ίδιο με το τραίνο κοκ, ή σας βγαίνει μόνο στα εμβόλια;
 

oreo

Well-Known Member
11 χρόνια συμπληρώθηκαν πριν κανα μήνα, απο το σκάνδαλο των εμβολίων για τον Η1Ν1, έστω και καθυστερημένα, χρόνια πολλά.
 
Μπλουζα